• Aktualności

      • „KTO CZYTA KSIĄŻKI ŻYJE PODWÓJNIE”

      • W czwartek, 4 kwietnia spotkała naszą szkołę bardzo miła niespodzianka. Drużynowa Anna Florkowska w imieniu 19 Krakowskiej Lotniczej Gromady Zuchowej „Astronautki” przekazała dwie paczki książek zgromadzonych przez druhny podczas zbiórki. Książki wzbogacą nasz biblioteczny księgozbiór i na pewno uradują naszych młodszych czytelników z klas 1-3. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały dar, bo „każda książka, każdy tom, posiada własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią”.

      • REKRUTACJA 2024/2025 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      •  

       Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2024 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2024/2025.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org  do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2024/2025.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2024 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2024/2025.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2024/2025.

      • CAŁA SZKOŁA NA NIEBIESKO

      • Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie pt. „Autyzm-okaż wsparcie-solidarni z autyzmem” aby dać wyraz zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla osób z tym zaburzeniem. 3 kwietnia po wielkanocnej przerwie świątecznej uczniowie szkoły, a także przedszkolaki, zerówczaki oraz nauczyciele założyli niebieskie akcenty kolorystyczne i wspólnie wykonali prace plastyczne malując serca i odbijając kolorowe dłonie na niebieskim tle. Aby zwiększyć świadomość nt. zaburzenia przypomnieliśmy sobie fakty i mity krążące wokół autyzmu oraz obejrzeliśmy wartościowe filmy edukacyjne i wywiady. Najmłodsi uczestnicy akcji rozwiązali zagadkę niebieskiego koloru towarzyszącego wydarzeniom w tym dniu oraz wysłuchali bajki, która w bardzo przystępny sposób zobrazowała wagę problemów z którymi na co dzień borykają się osoby w spektrum autyzmu. W akcie solidarności z tymi osobami prace zostały wywieszone w oknach budynku szkoły oraz zerówki, a sfotografowane efekty prezentujemy poniżej. Kolejny raz wspólnie zwiększamy świadomość oraz likwidujemy bariery uprzedzenia.

      • TRUDNE GRANIE W ZABIERZOWIE

      • 23.03 2024 r. to kolejna sobota z cyklu zawodów gminnych Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Tym razem odbywały się rozgrywki z dyscypliny Piłka Ręczna pomiędzy klasami 7-8. Do Zabierzowa zawitało 7 szkół z naszej gminy. Standardowo gospodarz SP Zabierzów, oraz SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, SP Rząska, SP Brzezie, i ISP Radwanowice.

       Wszystkie organizacyjne procedury odbywały się jak zawsze według stałego harmonogramu 8.00 zbiórka, przywitanie drużyn, 8.10 rozpoczęcie losowania i pierwsze mecze. Losowanie przydzieliło nas do grupy A  z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Bolechowice oraz SP Brzezie. Rywalizacja odbywała się w wymiarze czasowym 2 połowy po 6 min. W przypadku remisu, w celu wyłonienia zwycięzcy rozgrywane były rzuty karne.  Pierwszy nasz mecz grupowy był meczem nr 2 według kolejności i odbył się przeciwko SP Bolechowice. Chłopaki z drużyny przeciwnej zaskoczyli „naszych” obroną 6-0 i to spowodowało że musieliśmy ratować się rzutami z dystansu, które nie przynosiły efektu. Druga potyczka z SP Brzezie wyglądała inaczej, ale wybieganie i szybkie dokładne podania drużyny przeciwnej powodowały nasze błędy własne, z których korzystali przeciwnicy. Trzeci mecz z SP Rudawa wyglądał zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu.

       W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy niestety ostatnie 7 miejsce. Wybieganie, kondycja, dokładne podania, szybkie wyjście do ataku, zgranie, silne rzuty na bramkę to były aspekty drużyn przeciwnych. My tak naprawdę uczyliśmy się typowego grania na normalnych warunkach .Owszem turniej nam nie wyszedł, ale doświadczenie i nauka została zabrana do Radwanowic.

        Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy.  W zawodach wzięli udział :

        

       DANIEL SADOWSKI kl. 8 ©

       KAROL BYCZEK kl. 8

       JAKUB BYCZEK kl. 8

       MIKOŁAJ KULKA kl. 8

       KSAWERY KULKA  kl. 7 (bramkarz)

       KACPER ROŻANOWICZ kl.7

       MICHAŁ WOŹNIAK kl. 7

        

      • SKARPETKOWE WYZWANIE

      • W dniu 21 marca zerówczaki z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący. Jest to dokonała okazja, aby okazać solidarność z ludźmi z zespołem Downa oraz udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Wystarczy włożyć dwie różne skarpetki w ten dzień i podzielić się zdjęciem, aby wspólnie propagować przesłanie. Tak też zrobiły zerówczaki, co prezentujemy poniżej.

       Podczas celebrowania tego dnia wyjaśniliśmy sobie co to jest Zespół Downa, dlaczego właśnie dwie różne skarpetki stały się jego symbolem. Ciekawostką było również wyjaśnienie dlaczego akurat 21 marca jest datą poświęconą temu wydarzeniu. Po zaaplikowaniu pigułki wiedzy zaczęliśmy przebierać w kolorowych skarpetach pełni radości i optymizmu. Dzięki zaakcentowaniu tego dnia dokładamy cegiełkę do integracji społeczeństwa i tolerancji. Przełamujemy lody i przestajemy się bać nieznanego. Wspólnie zwiększamy świadomość oraz likwidujemy bariery uprzedzenia.

      • WYCIECZKA KLAS I-III

      • Dzieci z klas I-III naszej szkoły miały niezwykłą przygodę podczas wycieczki 20 marca 2024r. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Zgłębiły tajniki środowiska wodnego oraz dowiedziały się, jak istotne jest dbanie o czystość wód, mórz i oceanów. Spektakl ukazywał znaczenie pozostawiania po sobie porządku, co przyczynia się do zachowania balansu w przyrodzie i na świecie. Podczas przedstawienia nasi uczniowie mogli również zrozumieć wagę przyjaźni w życiu, znaczenie wspólnych chwil, zabaw i spotkań. Przekonali się, dlaczego nie warto poświęcać zbyt wiele czasu na przesiadywanie przed ekranami komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych.

       Kontynuując naszą podróż przez historię i tradycje, dzieci odwiedziły również Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Tam miały okazję przenieść się w czasie i poznać życie sprzed lat. Spacerując po skansenie, uczniowie mieli szansę zobaczyć autentyczne przedmioty oraz środowisko sprzed wielu, wielu lat, co zapewniło im niezapomniane doświadczenia i lekcje historii w praktyce.

       Na zakończenie, uczniowie sami mieli okazję stworzyć swoje palmy wielkanocne. Było to nie tylko kreatywne zadanie, ale również szansa na zapoznanie się z tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi i budowanie więzi wśród kolegów i koleżanek.

       Wycieczka ta nie tylko dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń, ale również wzbogaciła ich wiedzę oraz zachęciła do refleksji nad ważnymi wartościami życia.

      • WARSZTATY TWORZENIA PALM WIELKANOCNYCH

      • Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniowie klasy 6 w ostatnim tygodniu mieli okazję uczestniczyć w świątecznych warsztatach tworzenia palm wielkanocnych. Organizatorem zajęć było Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Odbyły się one w filii w Rudawie. Panie prowadzące zajęcia przybliżyły ich uczestnikom historię, symbolikę i znaczenie palm wielkanocnych. Po krótkim instruktażu, jak należy prawidłowo wykonać palmę, uczniowie ochoczo wzięli się do pracy. A już po niespełna godzinie każdy mógł pochwalić się własnoręcznie wykonaną palmą!

      • POPOŁUDNIE Z PLANSZÓWKAMI

      • W środę 13 marca odbyło się kolejne Popołudnie z planszówkami, którego celem jest alternatywne spędzanie wolnego czasu, zamiast bawić się telefonem czy grać na komputerze. Na początku nabraliśmy siły, napełniając puste brzuszki kawałkami pizzy, a następnie przeszliśmy do działania. W ruch poszły nie tylko gry planszowe, ale też i karciane, a nawet gra tenisowa.

       Popołudnie z planszówkami przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia.

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • 8 marca to szczególna uroczystość w naszym kalendarzu. To właśnie wtedy wszystkie panie mają powody do świętowania. W naszym przedszkolu był to kolejny wyjątkowy dzień do wspólnego celebrowania. Małe kobietki miały swoje święto! Chłopcy z pomocą pań nauczycielek zorganizowali wybory Miss Przedszkola w kilku kategoriach – Miss Liczenia, Miss Znajomości Liter, Miss Zgadywanek, Najbardziej Rozskakana Miss oraz Miss Równowagi. Jak głoszą słowa piosenki „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny…”, nie było inaczej w naszej grupie i wszystkie dziewczynki otrzymały tytuły Miss w różnych kategoriach.  Oczywiście jurorami konkursu byli nasi niezastąpieni chłopcy. Dzień obfitował w wiele atrakcji i na długo pozostanie w naszej pamięci. Jego zwieńczeniem była wizyta niesamowitych gości – Pana Prezesa  oraz Nauczycieli, którzy złożyli nam przepiękne życzenia.

      • "BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE, NIE MIJAM WCHODZĘ"

      • We wtorek 12 marca wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Rudawie. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani Maria, która przygotowała dla dzieci bardzo ciekawą i aktywną lekcję z okazji niedawno obchodzonego dnia wiedzy o pingwinach. Zerówczaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych prze uroczych zwierzętach - gdzie mieszkają, co jedzą, jakie mają zwyczaje, a nawet poznały kalendarz pingwinów. Wiele poruszenia wśród dzieci wywołało własnoręczne doświadczanie temperatury lodu. Podczas zajęć zerówczaki mogły przekonać się, które z nich dorównuje wzrostem pingwinowi cesarskiemu, a które królewskiemu. Następnie dzieci wysłuchały książki Katarzyny Huzar – Czub o pociesznym pingwinku Pepe, dzięki której dowiedziały się, że każdy posiada swój własny talent. Aby się nie zasiedzieć zerówczaki wykonały też pingwinią gimnastykę. Kolejnym elementem naszego spotkania była wizyta w bibliotece gdzie dzieci z radością zaglądały w każdy kąt szukając coraz to ciekawszych pozycji na półkach. Podczas prezentacji dowiedziały się w jaki sposób są poukładane książki na regałach biblioteki, jakimi cechami wyróżnia się dobry czytelnik, co książki kochają, a czego nie lubią. Zasięgnęliśmy parę informacji o lokalnych bibliotekach, zobaczyliśmy te najciekawsze, największe i te najmniejsze biblioteki w Polsce i na świecie. Zdziwienie było ogromne… nie tylko u dzieci! Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki, którą własnoręcznie opieczętował stemplem rudawskiej biblioteki. 

       W imieniu pań z biblioteki przekazujemy serdeczne zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi do zapoznania się ze zbiorem biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie… o czym dzieci już się przekonały!

      • BRUDNE ZADANIE

      • 8 marca to przede wszystkim święto wszystkich kobiety, ale tym razem zanim rozpoczęliśmy świętowanie uczniowie klas I – III przystąpili do realizacji kolejnego już zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Było to „Brudne zadanie”. Mimo niesprzyjającej pogody za oknem postanowiliśmy przywołać wiosnę. Przy dźwiękach muzyki klasycznej uczniowie malowali farbami na przeźroczystej i czarnej folii stretch, a używali do tego wyłącznie rąk. Zabawa była doskonała, pobudziła zmysły
       i umożliwiła uczniom wyrażenie własnych uczuć i emocji.

      • NAUKA I WALKA NA BOISKU W ZABIERZOWIE

      • W sobotę 02.03.2024 r. odbyły się kolejne rozgrywki sportowe, a mianowicie  Gminny Turniej Igrzysk Dzieci Chłopców czwórek z piłki siatkowej klas od 4-6 i młodszych. Do Zabierzowa zawitało 8 szkół z naszej gminy. Standardowo gospodarz SP Zabierzów, oraz SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, SP Rząska, SP Brzezie, SP Balice i ISP Radwanowice.

       Jak zawsze ok godz. 8.10 rozpoczęło się losowanie, które przydzieliło nas do grupy B z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Nielepice, SP Zabierzów. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 pkt. W przypadku remisu 1:1 dogrywany był set 3, do punktów 15. Pierwszy nasz mecz grupowy był meczem nr 3 według kolejności i odbył się przeciwko SP Nielepice. Stres i mała presja spowodowała, że przegraliśmy gładko w dwóch setach do 4 i do 13 pkt. Ale w kolejnej potyczce z gospodarzem SP Zabierzów, po małych roszadach i zmianach ograliśmy ten zespół 2:0 do 22 i do 18 pkt. Trzeci mecz grupowy z SP Rudawa był bardzo zacięty, po dwóch setach widniał wynik 1:1 i potrzebny był tie-break. Niestety doświadczenie i zgranie szkoły z Rudawy pozwoliło im odnieść sukces.  Po rozgrywkach tabelowych przyszło nam walczyć o 5 miejsce z SP Bolechowice. Widać było, że nasi zawodnicy czuli się coraz lepiej i pewniej na parkiecie. Odbicia i przyjęcia były coraz pewniejsze, ale proste własne błędy w ataku spowodowały utratę kilku punktów z rzędu i ciężko było już odwrócić wynik spotkania.

       W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy dobre 6 miejsce i wróciliśmy z bagażem doświadczeń. Ogromne słowa uznania należą się zawodnikom z naszej 3 klasy, którzy pomimo jeszcze dość niskich umiejętności siatkarskich grali na bardzo dobrym poziomie, serwując pewnie i dokładnie, nie bojąc się wysokich piłek. A więc tylko czekać jak w 4 klasie zaczną naukę metodyki gry w piłkę siatkową. Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

        

       Kamil Szwajcowski kl. 6 ©

       Piotr Wiśniewski kl. 6

       Piotr Adamski kl. 6

       Krzysztof Bartosiewicz kl. 5

       Antoni Bożek kl. 5

       Artur Nowicki kl.4

       Kajetan Krawczyk kl. 3

       Marcel Gądek kl.3

       Sebastian Chmiest kl.3

       Aleksander Książek kl.3

      • DZIEŃ DINOZAURA

      •  Wielkie gady, chyba wiecie? 
       Królowały na tym świecie.

       Ostre zęby i pazury, 
       Pochodziły z kredy, z jury…

       26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Postanowiliśmy uczcić to święto w naszym przedszkolu i 1 marca nasza placówka przeniosła się w czasie do Prehistorii. Dzieci dowiedziały się kim jest paleontolog, miały okazję poznać gatunki dinozaurów, a nawet mogły przynieść swojego dinozaura. Największą atrakcją okazało się poszukiwanie w piasku kości dinozaurów. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i miały za zadanie odtworzyć z kości danego gada. Jak się okazało dzieciaki uwielbiają te pradawne stworzenia i mają ogromną wiedzą na ich temat, więc ta okazja do świętowania sprawiła im ogromną frajdę. 

      • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są już tradycją w ISP. Po raz trzeci odbyły się one w formie biegu „Tropem Wilczym”. Inspiratorem tej formy przebiegu obchodów w naszej szkolę  był świętej pamięci ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tym roku po raz pierwszy do wzięcia udziału w  wydarzeniu z wielką radością zaprosiliśmy uczestników Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, mamy nadzieję, że nasze wspólne obchody tego wyjątkowego Dnia Pamięci wejdą na stałe do świetlicowego kalendarza.  Po raz pierwszy również, trasa biegu, dzięki uprzejmości Zarządu Fundacji im. Brata Alberta i „Mimo wszystko”, wytyczona była na terenie Doliny Słońca. Wszyscy uczestnicy biegli z zapałem i każdemu udało się dotrzeć do mety, a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.  Po niemałym wysiłku na każdego finalistę czekała gorąca herbata, oraz pieczona  kiełbaska.

       W przebiegu imprezy wsparły nas druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radwanowicach oraz uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej i Koła Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Im za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu  obchodów.

       Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się zorganizować świętowanie tego Dnia Pamięci w aktywnej, sprzyjającej zdrowiu i hartowi formie.

                                                                                                          Monika Morawiec

      • NIECH ŻYJE BALL!!!

      • Tradycyjnie, przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W czwartek, tj. 8 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową, która była udekorowana kolorowymi bibułami i napisem „Karnawał 2024”.

       W szkole zaroiło się od Spidermanów, piłkarzy, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki, różne stwory i dziwadła...Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nasi uczniowie z wielkim apetytem zajadali pączki i popijali soczkami.

      • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

      • „ Mieć babcię i dziadka to znaczy mieć słońce
       i gwiazdki do spania, i całus w kieszonce,
       przygody, spacery, dawne opowieści
       i stosy prezentów. Aż trudno je zmieścić!”

                                      A.Widzowska

           Babcia i Dziadek to osoby bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Święto Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność za ich bezwzględną miłość, troskę  i cierpliwość dla swoich wnuków.

            Z tej okazji dnia 1 lutego 2024r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której uczniowie  klasy I zaprezentowali program artystyczny swoim Babciom i Dziadkom . Wszyscy od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy pojawią się w szkolnych murach. W trakcie występu uczniowie wyrażali swą miłość i wdzięczność w postaci wierszyków, piosenek. Zaprezentowali także układ taneczny, oraz   grę na dzwonkach . Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę, umiejętności oraz wkład pracy włożony w przygotowanie przedstawienia. Po występach p. Dyrektor Milena Błądek- Byczek złożyła szanownym Seniorom życzenia. Następnie dzieci wręczyły gościom prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

           W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne w trakcie których dziadkowie wykonali wspólnie  z wnukami korony i ozdoby na papierowe torby.  Dziadkowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, z przyjemnością ozdabiali wraz z wnukami korony. Wspólna praca sprawiła wszystkim mnóstwo radości. Dzieci cieszyły się, że mogą w ten sposób spędzić czas z ukochanymi osobami. Gdy dziadkowie założyli korony na głowy, z pewnością poczuli się wyjątkowo-jak królowa i król, a przecież o to nam chodziło…Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem  i spontanicznym odśpiewaniem „Sto lat „

           Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość.

       Serdecznie dziękujemy!

      • ŚWIETNY TURNIEJ W NASZYM WYKONANIU!

      • W sobotę 27.01.2024 r. pomimo tak wczesnej godziny grupa dziewczyn składających się z klas 7-8 pojechały na Gminny Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej do Zabierzowa, aby rozegrać turniej piłki siatkowej.  Oczywiści oprócz zdobycia doświadczenia i ogrania się na tak dużej hali, pojechaliśmy z dużymi nadziejami na zdobycie wysokiego miejsca. Ale zacznijmy od początku. Standardowo o godz. 8.00 rozpoczęło się losowanie, które przydzieliło nas do grupy B z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Zelków, SP Brzezie. W grupie A występowały natomiast SP Nielepice, SP Rząska, SP Zabierzów oraz SP Bolechowice.  Pierwszy nasz mecz grupowy odbył się przeciwko SP Rudawa. Po pierwszym przegranym secie trema z naszych zawodniczek zeszła, bo potrafiły wygrać set 2 i doprowadzić do tie-breaka, w którym wygraliśmy i zgarnęliśmy 2 pkt. Kolejnym naszym przeciwnikiem były zawodniczki z SP Zelków. Łatwo nie było, ale udało się wygrać w setach 2:0. Najgroźniejsze dla nas okazały się zawodniczki z SP Brzezie, które nie dały nam rozwinąć skrzydeł i przegraliśmy mecz 0:2 w setach. Suma summarum udało się wyjść z grupy z 2 miejsca i wejść do rozgrywek półfinałowych. Tam czekały na nas zwyciężczynie grupy A SP Bolechowice. Naprawdę niewiele brakło by udało się wygrać ten półfinał. Zabrakło troszkę doświadczenia, spokoju i ogrania na tym poziomie rozgrywek. Pozostała nam walka o 3 miejsce i medal brązowy. Tu po raz kolejny czekała szkoła z Brzezia, która w sąsiednim półfinale została ograna przez SP Rząskę. Sport uczy pokory, dyscypliny i ciągłej koncentracji. Po pierwszym secie wygrywaliśmy 1:0 i chyba dziewczyny za szybko uwierzyły w upragniony medal. Drugi set nie poszedł nam po naszej myśli, kilka nerwowych odbić, zła zagrywka i błędy własne spowodowały że Brzezie doprowadziło do wyniku 1:1. W decydującym secie trzecim większym spokojem i doświadczeniem wykazały się przeciwniczki, dosłownie wydzierając nam upragniony medal.  Czy zajęcie 4 miejsca na 8 drużyn jest miejscem słabym? Nie, to świetny rezultat zwłaszcza że za naszymi plecami uplasowały się szkoły większe takie jak m.in. SP Zabierzów, SP Rudawa, czy SP Nielepice. Oczywiście 4 miejsce dla sportowca to pozycja najgorsza, zwłaszcza kiedy podczas turnieju „apetyt rósł w miarę jedzenia” i dziewczyny wierzyły w ten upragniony medal. Ale nie poddajemy się i będziemy dalej walczyć w kolejnych rozgrywkach. Wszystkim naszym zawodniczkom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

         Liliana Krawczyk kl. 8 ©

       Oliwia Całek kl. 8

       Róża Mitońska kl. 8

        

       Wiktoria Nowicka kl. 8

                      Daria Hrycaniuk kl. 8

       Wiktoria Gawęcka kl.7

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych