• Aktualności

      • WYCIECZKA DO ZAMKU W MOSZNEJ

      • 27 września uczniowie z kl. I- III odwiedzili Zamek w Mosznie.

       Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane przez właścicieli zamku niespodzianki. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w dawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była jakaś historia. Uczniowie brali również udział w różnego rodzaju grach i zabawach średniowiecznych. Wszyscy doskonale się bawili.

      • ZERÓWCZAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

      • W dniu 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny wzięły udział w akcji sprzątania świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci najpierw zostały zapoznane z pojęciem segregacji, kolorowymi  pojemnikami na odpady oraz sposobami segregowania śmieci. Następnie Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywne zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku zerówki i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Każda para musiała zdecydować czy zajmuje się zbieraniem papieru czy plastiku, zbieraniem szkła zajęły się Panie. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie dzieciom udało się zebrać śmieci, które następnie zostały rozdzielone do odpowiednich pojemników. Akcja odbyła się w formie zabawy, zerówczaki dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacje śmieci i recyklingu. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

      • AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      • Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

       Pragniemy gorąco podziękować za ogromne zaangażowanie w ubiegłoroczną akcję organizowaną przez sieć sklepów LIDL „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki Państwu udało się dla naszej szkoły pozyskać wiele ciekawych pomocy dydaktycznych oraz sprzęt sportowy, z których korzystać będą nasi uczniowie przez kolejne lata. W tym miejscu chcielibyśmy w imieniu Zarządu, Dyrekcji oraz całego grona pedagogicznego podziękować  - DZIĘKUJEMY WSZYSKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA za aktywne uczestnictwo w akcji.

       Nasza placówka również w tym roku szkolnym bierze aktywny udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL „ Szkoły pełne talentów”.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji również w tym roku. „Talenciaki” można przynosić do znajdującej się w sekretariacie szkoły skrzynki lub można przekazać poprzez zeskanowanie znajdującego się na odwrocie kodu QR oraz wybranie z listy szkół Integracyjną Szkołę Podstawową w Radwanowicach.  

       Liczymy na Państwa zaangażowanie!!!

      • TEATR SKRZAT i ,, Niezwykła podróż Mucholotem’’

      • 26 września po wakacyjnej przerwie ponownie odwiedził Nas krakowski Teatr Skrzat. Tym razem artyści zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Niezwykła podróż Mucholotem’’. Główną bohaterką spektaklu była mucha, mająca duże problemy ze swoim pojazdem – mucholotem. W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak: przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania prądu i zasady kulturalnego zachowywania się. Dzieci razem ze Świetlikiem Elektrykiem, Pszczołą Olą i Muchą odwiedziły również kosmos oglądając różne gwiazdozbiory. Przedszkolaki wraz z Zerówczakami aktywnie uczestniczyły w teatrzyku odpowiadając na pytania, śpiewając piosenki i poruszając się w rytm muzyki. Dziękujemy za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

      • PALCE LIZAĆ!

      • Na zajęciach rozwijających kreatywność nasi uczniowie zabrali się za przygotowanie pysznych, kolorowych i zdrowych koktajli owocowych. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości.

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      • Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która zawsze jest dla uczniów atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej oraz rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Dlatego 21 września wszystkie klasy pełne pozytywnej energii wyruszyły na wielkie porządkowanie nasze zielonej planety. Warto przypomnieć, iż Akcja Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania, która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających ku poprawie środowiska naturalnego. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji. Akcja wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1989 r. W Polsce odbywa się co roku, począwszy od 1994 r. Kolejny udział w akcji naszych uczniów to dowód potwierdzający poczucie współodpowiedzialności za jakość otaczającego nas środowiska. Jako nauczyciele marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i włączenie się do akcji.

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

      • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dzień 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, wypada bowiem wtedy ich święto. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały z sali od samego rana. Tego dnia na Zerówczaków czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Był quiz wiedzy o Naszym przedszkolu, sprawdzaliśmy m.in.: czy dzieci wiedzą w jakiej miejscowości znajduje się przedszkole, ile jest w nim grup i jak się nazywają, ale też upewniliśmy się kto jest najniższy a kto najwyższy w Naszej zerówce. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną. Na boisku również czekała na Naszych Milusińskich słodka niespodzianka. W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego Zerówczaka, dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechom nie było końca. Dzień dostarczył wielu miłych wrażeń i na pewno będą go długo i ciepło wspominać. W nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu Zerówczaki otrzymały pamiątkowe medale oraz symboliczne upominki.

      • WYCIECZKA DO KRZESZOWIC

      • Korzystając z pięknej pogody, by czerpać pełnymi garściami ze słonecznego września, pewnego dnia, w kameralnym gronie wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskich Krzeszowic. Atrakcją samą w sobie był fakt, że w jedną stronę pojechaliśmy pociągiem, a wróciliśmy autobusem MPK. Mogliśmy doświadczyć, że w dzisiejszych czasach udało się pokonać wiele barier architektonicznych, gdyż bez problemu poruszaliśmy się z wózkiem. Podłogi niskopodłogowe, pasy bezpieczeństwa, winda na dworcu PKP, a do tego mili pracownicy, pracujący w transporcie. Dawniej, osobom z niepełnosprawnością ruchową na pewno żyło się trudniej, były wręcz wykluczone społecznie.

       Byliśmy na długim spacerze w Parku Miejskim, podziwialiśmy pływające kaczki
       w rzece Krzeszówka, zjedliśmy pyszne lody i cieszyliśmy się swoim towarzystwem, że znowu możemy być wszyscy razem. To był bardzo udany dzień.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Kolejnymi zajęciami po wakacyjnej przerwie, w których wzięły udział zerówczaki były zajęcia hipoterapii. Pomimo przerwy wakacyjnej niektórzy z ubiegłorocznych uczestników zajęć doskonale pamiętali imię swojego przyjaciela. Dla nowicjuszy była to okazja do zapoznania się z Blanką. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, a także terminy, którymi będą się posługiwać podczas kolejnych zajęć w obecnym roku szkolnym. Była to świetna okazja do przełamania lęków, nawiązania kontaktu społecznego, a także zwiększenia poczucia własnej wartości i przywrócenia wiary we własne możliwości. Dodatkowo dzięki słonecznej pogodnie dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu. Spotkanie w stadninie wywołało wiele pozytywnych emocji u naszych dzielnych zerówczaków, a pytania o następne zajęcia się nie kończą.

      • DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      • 15 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Kropki’’. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na początku zerówczaki poznali genezę tego święta i tym samym historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności, które głęboko w nas drzemią i czekają na odkrycie. Tego dnia, ubrania dzieci wypełnione były kolorowymi kropkami. Wspólnie zauważyliśmy, że świat składa się z kropek małych i dużych. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Kropki gościły w zabawach ruchowych i matematycznych. Dzieci rozwijały także swoje twórcze myślenie i kreatywność, podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

       Na zakończenie dnia zerówczaki otrzymały dyplomy upamiętniające udział w kreatywnych zajęciach.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy ,,Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti - uczniowie wysłuchali jej historii by dowiedzieć się skąd wzięło się to nietypowe święto. Kolejnym punktem tego dnia były prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Za aktywny udział uczniowie otrzymali odznaki godne prawdziwych artystów.

      • PIERWSZE ZAJĘCIA HIPOTERAPII PO WAKACJACH

      • Pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia hipoterapii już za nami. Pierwsza wizyta po wakacjach przysporzyła naszym uczniom wiele radości i pozwoliła im przypomnieć sobie zasady zachowania w towarzystwie ich czterokopytnego przyjaciela. Dla części uczniów była to pierwsza wizyta w stajni i sądząc po szerokich uśmiechach na pewno nie ostatnia. Po przywitaniu się i zapoznaniu z nowym towarzyszem zajęć, każde dziecko miało szansę na pierwszą, krótką przejażdżkę i spędzenie czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Pierwsze zajęcia dogoterapii w oddziale przedszkolnym są już za nami. Po wakacyjnej przerwie z ogromną radością przywitaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół – Coffee i Arwen. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dogoterapii organizowanych przez naszą szkołę oraz poznać naszych towarzyszy. Zerówczaki wykazały się jak zwykle doskonałą pamięcią i bez problemu odśpiewały powitalną piosenkę oraz wymieniły imiona naszych psich bohaterów. Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady obchodzenia się z pieskami, po czym oczywiście każde dziecko przywitało się ze zwierzakami głaszcząc je w dozwolonych miejscach. Kolejnym punktem zajęć była rozmowa na temat wakacyjnych podróży, odpoczynku i relaksu. Zerówczaki opowiadały swoje przygody i usłyszały także jak wakacje spędziły Coffee i Arwen. Rozmarzeni uczestnicy zajęć przeszli do relaksującego masażu przy użyciu piłeczek. Odprężeni i wprawieni w świetny nastrój wkraczamy w nowy rok szkolny i oczekujemy kolejnych ekscytujących przygód z naszymi ulubieńcami.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych