• Aktualności

      • WYJAZD NA MULTIMEDIALNĄ WYSTAWĘ

      • Europejskie Laboratorium Fizyki Cząstek - CERN obchodzi w tym roku 70 - lecie swojego powstania (1954 r.). Z tej okazji w dniu 23 maja uczniowie naszej szkoły z  klas 5-8 pojechali na multimedialną wystawę „Accelerating Science, która miała miejsce w hali sportowej AGH w Krakowie. Ekspozycja ta, w całości poświęcona  jest CERN-owi i przeniosła zwiedzających w fascynujący świat fizyki cząstek elementarnych.  Uczniowie poprzez animacje, filmy wideo i media interaktywne, mogli zapoznać się z historią Wszechświata oraz doświadczyć istnienia najmniejszych cegiełek budujących wszystko co nas otacza.

      • ...

      • Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Anny Tokarskiej wieloletniej

       Nauczycielki iWychowawczyni ISP w Radwanowicach. 

       Pozostanie na zawsze w pamieci przyjaciół,wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

      • HIPOTERAPIA

      • Dzięki pięknej wiosennej pogodzie zajęcia hipoterapii sprawiają nam coraz więcej frajdy. Tym razem poza spotkaniem z naszą kochaną towarzyszką Blanką mieliśmy okazję przywitać nową mieszkankę stajni Palinkę i jej mamę. Dodatkowo dzięki słonecznej pogodnie dzieci mogły spędzić czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu, pograć w piłkę i zrelaksować się na leżakach. Spotkanie w stadninie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych emocji i niecierpliwością dopytują o kolejne zajęcia i odwiedziny nowej małej czterokopytnej koleżanki.

      • ZERÓWCZAKI W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

      • Dziś jesteśmy Indianami
       Każdy z nas pióropusz ma
       Taniec Indian tańczyć chcemy
       Dla nas ta muzyka gra…

       W miniony poniedziałek zerówczaki przeniosły się do świata rdzennych Amerykanów, czyli do wioski indiańskiej znajdującej się w pobliskim Zalesie. Miejsce obfitowało w mnóstwo atrakcji. Dzieci musiały pokonać wymyślne tory przeszkód, ustrzelić z łuku bizona, złapać byka za rogi, wspiąć się po linie do góry. Za każde wykonane zadanie uczestnicy otrzymywali konkretne sprawności – każdemu udało się zdobyć cały komplet. Kolejną atrakcją było poszukiwanie złota w piachu. Ważnym elementem całej wyprawy był wódz Indian, którego wszyscy musieli słuchać, był on naszym przewodnikiem po tej wyjątkowej krainie. Ukoronowaniem tej wspaniałej przygody było ognisko z kiełbaskami.

      • ZABIERZOWSKIE BAJKOGRANIE

      • Po wielu tygodniach przygotowań nadszedł długo wyczekiwany przez naszych Zerówczaków dzień – występ przed szeroką publiką na Zabierzowskim Bajkograniu w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. 15 maja 2024 mieliśmy przyjemność zaprezentować nasze umiejętności sceniczne. Przygotowaliśmy spektakl pt. „ Z piratami za pan brat”. I był to strzał w dziesiątkę. Udało nam się zdobyć pierwsze miejsce, co bardzo ucieszyło naszych Zerówczaków. Każdy z aktorów włożył w swój występ całe serce. Radością napawa fakt, że w naszym przedszkolu rosną tak wspaniałe, młode talenty. Dzieci otrzymały brawa i wspaniałe nagrody, z czego były bardzo dumne. Nasz występ będzie można zobaczyć na Dniach Zabierzowa, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Bardzo gratulujemy pozostałym laureatom. Więcej informacji można przeczytać na stronie Centrum Kultury Zabierzowa.

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO- PLANETA”

      • 5 marca 2024 r. odbyła się na terenie szkoły XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA", który cieszy się co roku dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" przy współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku szkolnym po raz kolejny - tym razem Krzysztof Jureczko  z  kl. VI, oraz Michał Woźniak z kl. VII zdobyli wyróżnienie za bardzo dobry.

        

       SERDECZNIE GRATULUJEMY

       i zapraszamy wszystkich do kolejnej edycji za rok :)

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • W dniu 27 kwietnia obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji pomordowanych mieszkańców Radwanowic - patronów naszej szkoły. Następnie uczniowie i nauczyciele na czele z pocztem sztandarowym przeszli pod pomnik ofiar pacyfikacji i złożyli znicze oraz kwiaty. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się część artystyczna - występ uczniów klasy czwartej upamiętniający uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja oraz przedstawienie klas młodszych przybliżające tradycje i zwyczaje mieszkańców poszczególnych regionów Polski. Klasy starsze zabrały natomiast swoich rówieśników i w niezwykłą podróż po wybranych krajach Unii Europejskiej.

      • DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

      • Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. To właśnie z okazji święta naszej planety przedszkolaki miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat Ziemi. Nauczyły się segregować odpady. Dzięki temu zrozumiały jak ważne jest dbanie o środowisko i jego ochrona oraz poznały wpływ człowieka na otaczający ich świat. Dzieci miały okazję dopasować sytuacje z życia codziennego, które wpływają na środowisko w sposób pozytywny i negatywny. Zadanie bardzo im się spodobało i zostało wykonane z ogromną starannością. Teraz każdy przedszkolak wie jak dbać o naszą cudowną planetę.

      • DŹWIĘKI WOKÓŁ NAS

      • W piątek, 19 kwietnia,  zrealizowaliśmy już przedostatnie zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Tematem zajęć były „Dźwięki wokół nas”. Muzyka i dźwięki, podobnie jak pozostałe zmysły, jest nośnikiem wspomnień i emocji. Słuchając muzyki często przenosimy się w wyobraźni w zupełnie inne miejsce. Konkretna melodia może wpływać na nasz nastrój oraz wywoływać konkretne skojarzenia. Wspólnie z uczniami klas I-III postanowiliśmy nieco poeksperymentować i, popuszczając wodzę fantazji, spróbować namalować dźwięki. Każdy otrzymał białą kartkę, na której w rytm muzyki klasycznej miał narysować dźwięki wokół nas. Zadanie nieco utrudniliśmy, ponieważ co jakiś czas zatrzymywaliśmy muzykę, w tym czasie uczniowie zmieniali swoje miejsce, kontynuując rysowanie na kartce kolegi/koleżanki. Powstały przepiękne dzieła, jednak w większości efekt końcowy był nieco odmienny od wizji pierwotnych autorów.

      • XII PRZEGLĄD MAŁYCH FORM ARTYSTYCZNYCH

      •  Dnia 16.04.2024 nasze szkolna grupa taneczna „ Golden Wolfs” pod opieką trenera pani Pauliny Mitońskiej wzięła udział w XII Przeglądzie Małych Form Artystycznych w Balicach.  W przeglądzie wzięły udział szkoły m.in. z Bolechowic, Rząski, Kobylan,  Zabierzowa oraz Nielepic. Występy były podzielone na dwie kategorie: występy teatralne oraz taneczne.  Podczas występów teatralnych naszą szkołę reprezentowała uczennica kl.  II Hanna Jureczko w wierszu pt. :” Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej.   Hania, za swoją przepiękną deklamację  otrzymała dyplom za udział i drobne upominki.

       Grupa taneczna za układ muzyczny do piosenki Williego William’sa „ EGO” otrzymała wyróżnienie w postaci dyplomu i upominków.  Zespół w składzie Julia Książek (II), Hanna Jureczko (II), Urszula Łabędź (II), Martyna Walczowska (II), Laura Mitońska (IV), Nikola Trzaska (IV), Nikola Matyjaszek ( IV), Izabela Czajkowska ( IV), Malwina Byczek (IV) oraz  Bartłomiej Madeja  Daniel (IV) bezbłędnie zatańczyli układ  po którym zebrali gromkie brawa.  Zdobyte wyróżnienia są dla uczestników z pewnością  motywacją do dalszego doskonalenia techniki tańczenia. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!

       Wystep_taneczny.mp4

        

      • DZIEŃ CZEKOLADY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W piątek 12 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję obchodzić jeden z najsłodszych dni w roku czyli… Dzień czekolady. Któż nie lubi tego święta? Celebrowanie może być okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się co jest głównym składnikiem czekolady oraz w jaki sposób powstaje ten przysmak. Za pomocą zmysłów zerówczaki poznały jej właściwości. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, najmilsza okazała się być jednak degustacja. Dzieci dowiedziały się także w jakich innych  postaciach występuje czekolada, nie zabrakło również czekoladowej zabawy w której szukaliśmy swojej drugiej ,,słodkiej’’ połówki. Nie mogło zabraknąć również znanego wszystkim tańca ,,Chocolate’’. To był z pewnością pyszny dzień.

      • ZERÓWKOWICZE W KRAINIE BRZECHWOLANDII...

      • 10 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Kina Kijów w Krakowie na przedstawienie teatralne pt. ,,Brzechwolandia’’. Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom twórczości polskiego pisarza -  Jana Brzechwy. Mali widzowie mogli usłyszeć  najbardziej znane wiersze, m.in. ,,Samochwała’’, ,,Skarżypyta’’, ,,Globus’’, ,,Znaki przestankowe’’. Wybrane wiersze zostały wplecione w przygody zabawek chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje. Dodatkowym atutem spektaklu były liczne piosenki, oparte na tekstach Jana Brzechwy. Dzięki wizycie w krainie szczęśliwości zwanej Brzechwolandią, dzieci miały możliwość przenieść się w świat radości i marzeń. Barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że dzieci z zaciekawieniem oglądały widowisko. Zerówkowicze bawiły się  doskonale  a gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

      • KONKURS LITEROWANIA SŁÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM „Spelling Bee”

      • Dnia 10 kwietnia 2024 r. uczeń klasy VII, Eryk Mitoński, reprezentował naszą szkołę w pierwszym gminnym konkursie literowania słów w języku angielskim „Spelling Bee” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylanach. Eryk zajął II miejsce J  Konkurencja składająca się z reprezentantów 7 szkół gminy Zabierzów była bardzo mocna, walka o miejsca na podium była zacięta i rozstrzygnęła się dopiero w szóstej rundzie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • „KTO CZYTA KSIĄŻKI ŻYJE PODWÓJNIE”

      • W czwartek, 4 kwietnia spotkała naszą szkołę bardzo miła niespodzianka. Drużynowa Anna Florkowska w imieniu 19 Krakowskiej Lotniczej Gromady Zuchowej „Astronautki” przekazała dwie paczki książek zgromadzonych przez druhny podczas zbiórki. Książki wzbogacą nasz biblioteczny księgozbiór i na pewno uradują naszych młodszych czytelników z klas 1-3. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały dar, bo „każda książka, każdy tom, posiada własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią”.

      • REKRUTACJA 2024/2025 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      •  

       Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2024 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2024/2025.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org  do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2024/2025.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2024 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2024/2025.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2024/2025.

      • CAŁA SZKOŁA NA NIEBIESKO

      • Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie pt. „Autyzm-okaż wsparcie-solidarni z autyzmem” aby dać wyraz zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla osób z tym zaburzeniem. 3 kwietnia po wielkanocnej przerwie świątecznej uczniowie szkoły, a także przedszkolaki, zerówczaki oraz nauczyciele założyli niebieskie akcenty kolorystyczne i wspólnie wykonali prace plastyczne malując serca i odbijając kolorowe dłonie na niebieskim tle. Aby zwiększyć świadomość nt. zaburzenia przypomnieliśmy sobie fakty i mity krążące wokół autyzmu oraz obejrzeliśmy wartościowe filmy edukacyjne i wywiady. Najmłodsi uczestnicy akcji rozwiązali zagadkę niebieskiego koloru towarzyszącego wydarzeniom w tym dniu oraz wysłuchali bajki, która w bardzo przystępny sposób zobrazowała wagę problemów z którymi na co dzień borykają się osoby w spektrum autyzmu. W akcie solidarności z tymi osobami prace zostały wywieszone w oknach budynku szkoły oraz zerówki, a sfotografowane efekty prezentujemy poniżej. Kolejny raz wspólnie zwiększamy świadomość oraz likwidujemy bariery uprzedzenia.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych