• Aktualności

      • "Kto czyta książki, żyje podwójnie"

      • W dniach 24 i 27.11.2023 r. odbył się szkolny konkurs czytania na „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności pięknego czytania, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Konkurs adresowany był do uczniów klas I – VIII. Zadanie uczestników polegało na odczytaniu na głos wybranego przez siebie fragmentu książki (czas do 3 min.). Jury oceniali umiejętności wyrazistości, tempo, intonację głosu, poprawność, płynność czytania.

       W każdej klasie został wyłoniony „Mistrz Pięknego Czytania”.

       Miło poinformować, że Mistrzem Pięknego Czytania zostali:

       -   w klasie I:   Arkadiusz Chmiest                         -   w klasie IV:   Laura Mitońska

       -   w klasie II:   Hanna Jureczko                             -   w klasie V:    Jakub Pikula

       -  w klasie III:   Aleksander Książek                        -   w klasie VI:   Alicja Czajkowska

                                                                                       -   w klasie VII:   Antoni Kieś

                                                                                       -   w klasie VIII:   Oliwia Całek

        

       Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy, zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!!!

      • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE - DYNIOLINA

      • Zajęcia integracyjne to świetna okazja do rozwijania kompetencji społecznych. W trakcie zajęć uczniowie zdobywają szereg informacji o sobie nawzajem, uczą się przede wszystkim: rozumienia uczuć swoich i innych, współpracy, rozwiązywania trudnych sytuacji oraz przełamywania nieśmiałości i lęków związanych z nową sytuacją społeczną. Z racji tego, że klasy I - III biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Gramy Zmysłami”, podczas realizacji drugiego zadania postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie zdecydowaliśmy się wykonać dyniolinę z puree dyniowego i mąki ziemniaczanej. Kiedy wszyscy uzyskali już odpowiednią konsystencję masy ulepiliśmy jeże z wykorzystaniem drucików kreatywnych, wykałaczek, patyczków i przypraw, które dodatkowo dostarczyły nam intensywnych zapachów. Była to doskonała okazja do stymulacji zmysłowej połączonej ze świetną zabawą oraz integracją klas. .

      • "GRAMY ZMYSŁAMI" CZYLI POPOŁUDNIE Z PLANSZÓWKAMI NA SENSORYCZNYM TORZE PRZESZKÓD

      • Rozpoczynamy naszą przygodę w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. "Gramy Zmysłami". Uczniowie klasy III w ramach "Popołudnia z planszówkami" zrealizowali pierwsze zadanie, jakim był sensoryczny tor przeszkód. Najpierw każdy miał możliwość sprawdzić poziom swojej równowagi, przechodząc po ławce, następnie boso po różnokształtnych powierzchniach ze zróżnicowanej faktury docierali do sensorycznego tunelu. W dalszej części na śmiałków czekała drabinka, a za nią nie lada wyczynem było prześlizgnięcie się pod płotkami. Wszyscy dzielnie pokonywali tor przeszkód angażując się w każde zadanie. Następnie była degustacja z zawiązanymi oczami wybranych darów jesieni oraz wąchanie olejków zapachowych. Na zakończenie było dźwiękowe memory, a po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na zasłużoną nagrodę, czyli ulubioną grę w zbijaka. To niecodzienne wydarzenie pozwoliło zamienić salę gimnastyczną w jedną wielką planszę, po której poruszaliśmy się według zasad adekwatnych do tradycyjnych gier planszowych.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Chodź jeszcze nie nastała pora zimowa to pierwsze jej podrygi odczuły zerówczaki podczas zajęć hipoterapii. Delikatnie biała aura wywołała dodatkową radość wśród dzieci podczas obcowania z końmi. Jak zwykle zajęcia rozpoczęliśmy przywitaniem się z Blanką oraz przypomnieniem zasad bezpieczeństwa. Po energicznym i wymagającym czyszczeniu konia zerówczaki nakarmiły Blankę. Następnie kolejno brały udział w indywidualnych zajęciach, na których rozwijały swoją sprawność fizyczną, zmysł równowagi, a także koordynację wzrokowo ruchową. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych emocji i niecierpliwością dopytują o kolejne zajęcia hipoterapii z nadzieją na zimowe szaleństwo.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • „Ludzie rodzą się wolni i równi w godności oraz prawach.”

       Powszechna Deklaracja Praw Człowieka

        

       Dnia 16 listopada obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się inspiracją do rozmowy o naszej różnorodności, wolności i godności. Wprowadzeniem do omawianego tematu był krótki film animowany o bogatym przesłaniu uświadamiający dzieciom jak ważna jest dla każdego akceptacja drugiej osoby. Po burzy mózgów wspólnie wykonaliśmy plakat w formie słońca, którego każdy promyk symbolizował wartości odzwierciedlające znaczenie słowa tolerancja. Następnie w grupie zostały przeprowadzone zabawy mające na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych w stosunku do osób z niepełnosprawnościami. Zerówczaki dowiedziały się także, że każdy z nas ma różne cechy, zalety i wady, ale nikt nie jest ani lepszy, ani gorszy. Wszyscy jesteśmy różni i każdego należy szanować.

       Międzynarodowy Dzień Tolerancji był okazją do refleksji nad naszymi postawami wobec innych.

      • DZIEŃ JEŻA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dnia 14 listopada w zerówce odbył się Dzień Jeża. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poszerzyły oraz utrwalili wiedzę na temat tego kłującego ssaka. Zerówczaki dowiedziały się po co jeż ma kolce, w jakim środowisku naturalnym żyje jeż, jak wygląda, w jaki sposób się porusza i odżywia oraz tego jak przygotowuje się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy oraz na jakie zagrożenia może natknąć się jeż i jak możemy mu pomóc. Zerówczaki brały udział w „jeżowych” zabawach matematycznych oraz ruchowych - nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na zakończenie dzieci wykonały jeżyka z ziemniaka i wykałaczek, które pięknie ozdobiły salę oraz otrzymały „jeżykowy medal” za udział w zajęciach. Ten dzień przyniósł wiele radości.

      • KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY NA NAJCIEKAWSZĄ GRĘ PLANSZOWĄ

      • Uczniowie z klas IV - VII wzięli udział w szkolnym konkursie na zaprojektowanie najciekawszej gry planszowej o tematyce matematyczno - przyrodniczej. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów wiedzy  matematyczno - przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością. Każda gra była pełna przygód oraz dostarczała mnóstwo pozytywnych emocji. Z przyjemnością ogłaszamy następujące wyniki:

        

       KATEGORIA KLAS: IV - V

        

       I miejsce  - Oskar Nowak, kl. V, tytuł gry "Motyl" oraz

                          Jakub Pikul, kl. V, tytuł gry "Mikroskopowa królowa nauk"

       II miejsce - Maja Olek kl. V

       III miejsce - Lena Tarnowska, kl. V, tytuł gry "Leśna wędrówka"

        

       KATEGORIA KLAS: VI - VII

        

       I miejsce - Michał Woźniak, kl. VII, tytuł gry "Wagabunda"

       II miejsce - Alicja Czajkowska, kl. VI, tytuł gry "Kraina Matematendii i Biolostanu" oraz

                          Krzysztof Jureczko, kl. VI, tytuł gry "Pilny uczeń"

        

        

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom,

       dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i świetną zabawę :)

      • KONKURS RECYTATORSKO- MUZYCZNY „Moja Ojczyzna”

      • Dnia 09.11.2023 odbył się Szkolny konkurs recytatorsko- muzyczny ”Moja Ojczyzna” dla uczniów klas I-III.

       Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali piosenki ukazujące piękno i historię naszego kraju.

       Na uwagę zasługują odważne postawy uczniów klasy pierwszej  i drugiej.

       Uczeń klasy trzeciej zadziwili doborem wierszy, z którymi poradzili sobie świetnie.

       Wszystkie wiersze i piosenki wprowadzały nas w nastrój zbliżającego się Święta Niepodległości.

       Uczestnicy konkursu z rąk Pani Dyrektor  otrzymali dyplomy i nagrody.

       Gratulujemy !

      • IGRZYSKA DLA DZIECI W SZACHACH

      • W ubiegłą środę tj. 8. Listopada 2023 r. grupa młodych i odważnych szachistów z Integracyjnej Szkoły Podstawowej wyruszyła na podbój gminnego turnieju szachowego. Zawody odbyły się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Mecze odbywały się w ramach Igrzysk Dzieci czyli klasy 4-6 i młodsi, oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej klasy 7-8. Do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły : SP Rząska, NSP Horyzont, ZSP Zabierzów, SP Rudawa, SP Nielepice, ISP Radwanowice. System rozgrywek odbywał się „każdy z każdym”, więc nasi zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności rywalizując z każdą szkołą. Nie wynik był tu sprawą nadrzędną, a dobra zabawa, w ciszy i skupieniu, w której każdy gracz rozgrywał serię partii z innymi graczami. Niektóre rozgrywki kończyły się szybkim szach-mat, ale były też takie partie które trwały dobrych kilkanaście minut. Zawody jakiejkolwiek rangi zawsze kosztują mnóstwo energii, ale dzięki drożdżówkom i napojom którymi zostaliśmy poczęstowani spowodowały zanik znużenia i wyczerpania. Naszą szkołę w klasach młodszych reprezentowali :

       • Kajetan Krawczyk kl. 3
       • Jakub Woźniak kl. 4 
       • Franciszek Lepczyński kl. 5                                
       • Klaudia Gawęcka kl. 5

       A w klasach starszych :

       • Eryk Mitoński
       • Ksawery Kulka
       • Antoni Kieś
       • Oliwia Całek

        

       Wszystkim zawodnikom biorącym udział dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Powodzenia na kolejnym turnieju!

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      • 7 listopada w oddziale przedszkolnym dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. W tym dniu  zerówczaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na początku każdy zaprezentował bajkowe przebranie na czerwonym dywanie. Następnie były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne bajkowe zgadywanki , zabawy ruchowe i taneczne. Przez moment dzieci poczuły się jak Kopciuszek, gdzie oddzielały ziarna ryżu od grochu.Ten dzień był doskonałą o kazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

      • KOMÓRKA - MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII

      • Nauka przez zabawę, to wspaniała forma zapamiętania tak trudnych terminów jak aparat Golgiego, mitochondrium, cytozol, rybosomy, siateczka śródplazmatyczna, wakuola i in. Dlatego uczniowie z klasy V jak co roku, aby utrwalić zdobytą wiedzę na temat wygładu, kształtu i budowy komórki, wykonali na lekcję biologii wspaniałe modele komórki roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej i grzybowej.  Do wykonania prac wykorzystali przeróżne materiały m.in. plastelinę, tekturę, styropian, filc, magnesy, druciki kreatywne, kolorowe cekiny, mandarynki, skórkę z cytryny, jagody, ziarenka pieprzu, a nawet własnoręcznie przygotowane galaretki spożywcze oraz ciasto. Przygotowane modele komórek zawierały wszystkie organella, obrazując w ten sposób całe ich wnętrze. Każda praca były bardzo piękna i wyjątkowa! Wykonawcy komórek wykazali się ogromną kreatywnością. Ponadto niektóre komórki okazały się jadalne i niestety zniknęły bardzo szybko zaraz po lekcji biologii:). Mamy nadzieję, że taka forma utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich elementów budujących daną komórkę.

      • DZIEŃ DYNI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • 31 października w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Dyni. W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe warzywo jakim jest dynia. Zerówczaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyń jadalnych. Wzieliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni podczas których dzieci, dokładnie badały dynię m.in.: klasyfikowały dynie wg wielkości, koloru i kształtu, segregowały od najmniejszej dyni do największej, przeliczały dynie i wiele innych. Zerówczaki opisywały również wygląd zewnętrzny oraz odkrywały co dynia kryje w środku. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja pestek dyni. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie potrawy można wykonać z tego pomarańczowego warzywa. Święto Dyni upłynęło pod znakiem wielu zabaw i ciekawych aktywności, na koniec każdy otrzymał medal za piękny udział w zajęciach.

      • TYDZIŃ BEZPIECZEŃSTWA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W dniach 23.10 – 27.10 w oddziale przedszkolnym został zrealizowany cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem. Zerówczaki zapoznały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Omówiliśmy zachowania niedopuszczalne na drodze oraz zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowywania się na ulicy. Uwagę zwrócono na zachowanie w stosunku do osób nieznanych, a także odpowiedniego zachowania się na terenie przedszkola, podczas zabaw na świeżym powietrzu, również mówiliśmy o bezpieczeństwie na wycieczkach. Poznaliśmy znaki drogowe, utrwalając ich znaczenie, kolory i kształty. Przypomnieliśmy jakie znaczenie mają odblaski i jakie konsekwencje możemy ponieść, jeśli ich nie założymy, szczególnie po zmroku.

       Równolegle z zajęciami realizowanymi w zerówce poszerzaliśmy wiadomości podczas spotkania ze strażakami z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie. Dzieci miały okazje dowiedzieć się m.in.: w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, jednak największa atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Zerówczaki spotkały się również z Panią Pielęgniarką która, opowiedziała w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowanie ratunkowe. Dzieci bardzo dobrze zapamiętały wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie napotkanego niebezpieczeństwa oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

       Realizując zajęcia w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa, wspólnie staraliśmy się wyposażyć Zerówczaków w taki zasób wiedzy i umiejętności, który sprawi, iż dzieci będą potrafiły zadbać o bezpieczeństwo własne i innych.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych