• Aktualności

      • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W KLASIE III

      • 24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy III wcielili się w role aktorów, scenarzystów oraz dekoratorów, przygotowując swoim dziadkom wyjątkowe przedstawienie. Zaangażowanie dzieci przerosło wszelkie oczekiwania, poza licznymi wierszykami i piosenkami wnuczęta również zaangażowały publiczność do wspólnego tańca. Na zakończenie dzieci zagrały „Sto lat” na bum-bum rurkach i wręczyły upominki. Życzymy wszystkim dziadkom dużo zdrowia i zadowolenia ze wspaniałych wnucząt, wg których babcia „daje całe serce”, a z dziadkiem „można wejść w ogień i z powrotem”.

        

       https://www.youtube.com/watch?v=UDCEYPe_XJ0

      • AKADEMIA SMAKU

      • Pierogi są ważnym elementem polskiej kultury kulinarnej. Serca smakoszy zdobyły różnymi wersjami nadzienia, więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego też realizując kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami” 24 stycznia postanowiliśmy udać się autobusem MPK do Krzeszowic, gdzie w restauracji „Warszawianka” pod okiem specjalistów uczniowie klas I-III mieli okazję poznać proces robienia pierogów począwszy od wałkowania ciasta, poprzez jego nadziewanie, aż do wykończenia różnymi technikami. Odrobina fantazji, szczypta cierpliwości i całe serce to składniki niepowtarzalnych ręcznie robionych pierogów. Każdy miał okazję spróbować własnych sił w procesie produkcji i wspólnymi siłami ulepiliśmy sporą ilość przepysznych pierogów z serem. W nagrodę na zakończenie odbyła się wielka uczta.

      • AKADEMIA SMAKU

      • 24 stycznia wspólnie z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej udaliśmy się na przejażdżkę autobusem MPK do Krzeszowic, gdzie udaliśmy się z wizytą do restauracji Warszawianka. Tam pod okiem specjalistów zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Każdy miał okazję zamienić się w kucharza, by własnoręcznie ulepić pierogi. Wszyscy zaangażowali się do pracy, co zaowocowało dużą ilością pierogów, które mogliśmy zjeść, były pyszne… Po pierogowej uczcie wróciliśmy do szkoły.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

      • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

       życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

       Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

       22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości. 

       Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

      • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

      • Wtorek  16.01.2024 r. był dniem rozgrywania gminnego turnieju w piłce siatkowej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej na hali SP Zabierzów. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.15 po wylosowaniu szkół i przyznaniu ich do poszczególnych grup. Grupy stworzone były z takich szkół jak: SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, ISP Radwanowice, JSP Zelków, SP Horyzont, SP Brzezie i gospodarz turnieju SP Zabierzów. Już po pierwszych meczach było widać ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników na chęć wygrania turnieju. Szczególnie wyróżniającymi się zawodnikami turnieju byli gracze SP Horyzont oraz SP Bolechowic, którzy w swoich szeregach posiadali zawodników grających na co dzień w klubach siatkarskich. Ich akcje były szybkie, sprawne i popisowe. Nasi zawodnicy pojechali by sprawdzić swoje umiejętności na tle innych szkół i trzeba przyznać, że radzili sobie całkiem dobrze zarówno z przyjęciem zagrywki przeciwnika, jak i atakiem.W grupie B w której się znaleźliśmy trafiliśmy na SP Rudawa, JSP Zelków i SP Horyzont. W naszej grze z meczu na mecz widać było małe postępy w postaci większego spokoju gry, opanowania przyjęcia , dokładnej wystawy oraz wspólnego zrozumienia. Aczkolwiek przerażająca wielkość hali i wysokie spadające piłki na naszą stronę sprawiały nam problemy. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 8 miejsce na 8 drużyn. Aczkolwiek ostatni nasz mecz z SP Zabierzów o 7 miejsce, był zarówno naszym najlepszym spotkaniem, które przyniosło wiele emocji w postaci gry „punkt za punkt”. Remis w setach 1:1 spowodował, że potrzebny był tie-break do roztrzygnięcia, w którym minimalnie ulegliśmy. Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

       Karol Byczek kl. 8

       Jakub Byczek kl. 8

       Mikołaj Kulka kl. 8

       Daniel Sadowski kl. 8

       Błażej Chrapek kl. 8

       Michał Woźniak kl.7

       Ksawery Kulka kl.7

       Hubert Mucha kl.7

      • JESTEŚMY TU TYLKO NA CHWILĘ...

      • Niech ten cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Urodziny” będzie mottem krótkiego wspomnienia o księdzu Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim. Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wielkiego Dobroczyńcy, pierwszego, wieloletniego Prezesa Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego, inicjatora i twórcy Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach.

       Był tutaj na chwilę…. Trudno jest w kilku słowach opisać, co po sobie pozostawił. Długo można by wyliczać sprawy, za które jesteśmy Mu wdzięczni…

       Na zawsze będzie obecny w naszej pamięci.
       Niech spoczywa w pokoju...

      • ORSZAK TRZECH KRÓLI

      • Quiz Francuskie joyeux Noêl | Culture étrangère                             „Niech prowadzi nas gwiazda”

       Pod tym hasłem w całej Polsce przeszły orszaki Trzech Króli. Uczniowie naszej szkoły wraz z mieszkańcami  wioski również przeżyli ten dzień 6 stycznia bardzo uroczyście. Przygotowywaliśmy się w szkole poprzez wykonanie na kółku wolontariatu dużej ilości koron oraz śpiewników kolędowych, które były rozdawane  uczestnikom orszaku. W środkowej części wioski zebraliśmy się, aby za gwiazdą i „Trzema Królami” jadącymi na koniach ruszyć w stronę kościoła, gdyż ideą tego dnia jest przypomnienie momentu przybycia Mędrców ze Wschodu do stajenki w Betlejem i złożenia pokłonu Jezusowi. Po przybyciu do kościoła „mali królowie” złożyli przed figurką małego Jezusa dary: mirrę, kadzidło i złoto, a pozostałe dzieci złożyły czerwone serduszka ze swoim podpisem. Oczekując na Mszę św. wspólne kolędowanie upiększyło ten dzień. Sołtys p. Francuz wraz z Rada Sołecka również przyłączyli się do uczestniczenia wraz ze wspólnotą radwanowicka, przygotowali wspaniały bigos, gdzie po zakończeniu Mszy był rozdawany przy wyjściu z kościoła. Był to pierwszy organizowany orszak w naszej wiosce, miejmy nadzieję, że nie ostatni.

      • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      • Szkolne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 22 grudnia 2023 r. to piękna tradycja, kultywowana w naszej szkole już od wielu lat. Wprowadza wszystkich nas w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzień ten rozpoczęliśmy od szkolnego konkursu kolęd i pastorałek dla uczniów klas I-III oraz IV-VII.

       W klasach I-III uczniowie nagrodzeni:

       I miejsce Martynka Walczowska kl. II

       II miejsce Hania Jureczko kl. II

       III miejsce  zdobyli: Arkadiusz Chmiest kl. I  oraz Antoni Lepczyński kl. II

       Wyróżnienie dla Wiktora Szymborskiego kl. II

       W klasach IV-VII:

       I miejsce dla Klaudii Gawęckiej kl. V

       II miejsce Antoni Kieś z chórkiem:  Ewa Kaciczak i Kamila Poprawa z kl. VII

       III zdobyły Maja Olek oraz Martyna Zabiegaj uczennice z kl. V

       Wyróżnienie dla duetu z kl. IV:  Laury Mitońskiej i Magdaleny Pogan

       Gratulujemy!!!

       Po konkursie uczniowie przeszły do swoich sal, gdzie wspólnie z wychowawcami przeżywali klasowe wigilie – łamanie się opłatkiem składając sobie życzenia, na stołach pachniał barszcz oraz świąteczne ciasto.. Głośne kolędowanie można było usłyszeć z każdej klasy. Wszyscy byli dla siebie mili, życzliwi jak w jednej wielkiej rodzinie. Zakończyliśmy dzień apelem świątecznym, gdzie SzRU oraz p. dyr. M. Błądek-Byczek na zbliżające się święta złożyli ciepłe życzenia. Oby Nadchodzący Nowy Rok 2024 był czasem pokoju, serdeczności i ludzkiej życzliwości.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych