• Aktualności

      • DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

      • Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. To właśnie z okazji święta naszej planety przedszkolaki miały okazję poznać wiele ciekawostek na temat Ziemi. Nauczyły się segregować odpady. Dzięki temu zrozumiały jak ważne jest dbanie o środowisko i jego ochrona oraz poznały wpływ człowieka na otaczający ich świat. Dzieci miały okazję dopasować sytuacje z życia codziennego, które wpływają na środowisko w sposób pozytywny i negatywny. Zadanie bardzo im się spodobało i zostało wykonane z ogromną starannością. Teraz każdy przedszkolak wie jak dbać o naszą cudowną planetę.

      • DŹWIĘKI WOKÓŁ NAS

      • W piątek, 19 kwietnia,  zrealizowaliśmy już przedostatnie zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Tematem zajęć były „Dźwięki wokół nas”. Muzyka i dźwięki, podobnie jak pozostałe zmysły, jest nośnikiem wspomnień i emocji. Słuchając muzyki często przenosimy się w wyobraźni w zupełnie inne miejsce. Konkretna melodia może wpływać na nasz nastrój oraz wywoływać konkretne skojarzenia. Wspólnie z uczniami klas I-III postanowiliśmy nieco poeksperymentować i, popuszczając wodzę fantazji, spróbować namalować dźwięki. Każdy otrzymał białą kartkę, na której w rytm muzyki klasycznej miał narysować dźwięki wokół nas. Zadanie nieco utrudniliśmy, ponieważ co jakiś czas zatrzymywaliśmy muzykę, w tym czasie uczniowie zmieniali swoje miejsce, kontynuując rysowanie na kartce kolegi/koleżanki. Powstały przepiękne dzieła, jednak w większości efekt końcowy był nieco odmienny od wizji pierwotnych autorów.

      • XII PRZEGLĄD MAŁYCH FORM ARTYSTYCZNYCH

      •  Dnia 16.04.2024 nasze szkolna grupa taneczna „ Golden Wolfs” pod opieką trenera pani Pauliny Mitońskiej wzięła udział w XII Przeglądzie Małych Form Artystycznych w Balicach.  W przeglądzie wzięły udział szkoły m.in. z Bolechowic, Rząski, Kobylan,  Zabierzowa oraz Nielepic. Występy były podzielone na dwie kategorie: występy teatralne oraz taneczne.  Podczas występów teatralnych naszą szkołę reprezentowała uczennica kl.  II Hanna Jureczko w wierszu pt. :” Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej.   Hania, za swoją przepiękną deklamację  otrzymała dyplom za udział i drobne upominki.

       Grupa taneczna za układ muzyczny do piosenki Williego William’sa „ EGO” otrzymała wyróżnienie w postaci dyplomu i upominków.  Zespół w składzie Julia Książek (II), Hanna Jureczko (II), Urszula Łabędź (II), Martyna Walczowska (II), Laura Mitońska (IV), Nikola Trzaska (IV), Nikola Matyjaszek ( IV), Izabela Czajkowska ( IV), Malwina Byczek (IV) oraz  Bartłomiej Madeja  Daniel (IV) bezbłędnie zatańczyli układ  po którym zebrali gromkie brawa.  Zdobyte wyróżnienia są dla uczestników z pewnością  motywacją do dalszego doskonalenia techniki tańczenia. Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów!

       Wystep_taneczny.mp4

        

      • DZIEŃ CZEKOLADY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W piątek 12 kwietnia, dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję obchodzić jeden z najsłodszych dni w roku czyli… Dzień czekolady. Któż nie lubi tego święta? Celebrowanie może być okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się co jest głównym składnikiem czekolady oraz w jaki sposób powstaje ten przysmak. Za pomocą zmysłów zerówczaki poznały jej właściwości. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, najmilsza okazała się być jednak degustacja. Dzieci dowiedziały się także w jakich innych  postaciach występuje czekolada, nie zabrakło również czekoladowej zabawy w której szukaliśmy swojej drugiej ,,słodkiej’’ połówki. Nie mogło zabraknąć również znanego wszystkim tańca ,,Chocolate’’. To był z pewnością pyszny dzień.

      • ZERÓWKOWICZE W KRAINIE BRZECHWOLANDII...

      • 10 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Kina Kijów w Krakowie na przedstawienie teatralne pt. ,,Brzechwolandia’’. Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom twórczości polskiego pisarza -  Jana Brzechwy. Mali widzowie mogli usłyszeć  najbardziej znane wiersze, m.in. ,,Samochwała’’, ,,Skarżypyta’’, ,,Globus’’, ,,Znaki przestankowe’’. Wybrane wiersze zostały wplecione w przygody zabawek chłopca, który wyjechał z rodzicami na wakacje. Dodatkowym atutem spektaklu były liczne piosenki, oparte na tekstach Jana Brzechwy. Dzięki wizycie w krainie szczęśliwości zwanej Brzechwolandią, dzieci miały możliwość przenieść się w świat radości i marzeń. Barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że dzieci z zaciekawieniem oglądały widowisko. Zerówkowicze bawiły się  doskonale  a gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

      • KONKURS LITEROWANIA SŁÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM „Spelling Bee”

      • Dnia 10 kwietnia 2024 r. uczeń klasy VII, Eryk Mitoński, reprezentował naszą szkołę w pierwszym gminnym konkursie literowania słów w języku angielskim „Spelling Bee” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylanach. Eryk zajął II miejsce J  Konkurencja składająca się z reprezentantów 7 szkół gminy Zabierzów była bardzo mocna, walka o miejsca na podium była zacięta i rozstrzygnęła się dopiero w szóstej rundzie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • „KTO CZYTA KSIĄŻKI ŻYJE PODWÓJNIE”

      • W czwartek, 4 kwietnia spotkała naszą szkołę bardzo miła niespodzianka. Drużynowa Anna Florkowska w imieniu 19 Krakowskiej Lotniczej Gromady Zuchowej „Astronautki” przekazała dwie paczki książek zgromadzonych przez druhny podczas zbiórki. Książki wzbogacą nasz biblioteczny księgozbiór i na pewno uradują naszych młodszych czytelników z klas 1-3. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały dar, bo „każda książka, każdy tom, posiada własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią”.

      • CAŁA SZKOŁA NA NIEBIESKO

      • Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Zabierzowie pt. „Autyzm-okaż wsparcie-solidarni z autyzmem” aby dać wyraz zrozumienia, akceptacji i tolerancji dla osób z tym zaburzeniem. 3 kwietnia po wielkanocnej przerwie świątecznej uczniowie szkoły, a także przedszkolaki, zerówczaki oraz nauczyciele założyli niebieskie akcenty kolorystyczne i wspólnie wykonali prace plastyczne malując serca i odbijając kolorowe dłonie na niebieskim tle. Aby zwiększyć świadomość nt. zaburzenia przypomnieliśmy sobie fakty i mity krążące wokół autyzmu oraz obejrzeliśmy wartościowe filmy edukacyjne i wywiady. Najmłodsi uczestnicy akcji rozwiązali zagadkę niebieskiego koloru towarzyszącego wydarzeniom w tym dniu oraz wysłuchali bajki, która w bardzo przystępny sposób zobrazowała wagę problemów z którymi na co dzień borykają się osoby w spektrum autyzmu. W akcie solidarności z tymi osobami prace zostały wywieszone w oknach budynku szkoły oraz zerówki, a sfotografowane efekty prezentujemy poniżej. Kolejny raz wspólnie zwiększamy świadomość oraz likwidujemy bariery uprzedzenia.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych