• Aktualności

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • We wtorek 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzieci nie mogły doczekać się wizyty czworonożnych przyjaciół. Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania się z kudłatymi gośćmi – Coffee i Arwen. Podczas odwiedzin przedszkolaki ubierały specjalną choinkę dla piesków. Opiekunka zaproponowała przebranie psiaków za renifery – radości była co niemiara. Podczas spotkania dzieci mogły z pieskami pospacerować, a nawet pośpiewać wspólnie piosenki.  Przedszkolaki przekonały się, że powiedzenie „pies to najlepszy przyjaciel człowieka” jest, jak najbardziej, prawdziwe. Zwierzaczki pożegnaliśmy, tym, co lubią najbardziej, czyli głaskaniem. To były niezapomniane odwiedziny.

      • „ŚWIĄTECZNE SMAKI ZAMKNIĘTE W SŁOIKU”

      • „Świąteczne smaki zamknięte w słoiku” – pod taką nazwą 18 grudnia w Rudawskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia grupa zerówczaków pełną parą przygotowuje się na tę uroczystość. W ramach warsztatów dzieci poznały tajniki przygotowywania świątecznych ciasteczek. Uczestnicy zajęć mieli możliwość samodzielnie przygotować składniki, odmierzać ich ilości oraz po degustacji wybrać dodatki według własnych preferencji. Kiedy magiczne słoiki zostały wypełnione przyszedł czas na ich zdobienie. Podczas spotkania oprócz świątecznego aromatu w powietrzu unosiła się również biała mgiełka z mąki, która oprószyła wszystkich obecnych na sali. Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na małe co nieco oraz trochę relaksacji w pokoju Świętego Mikołaja. Jak zwykle w takich miejscach towarzyszyła nam niesamowita świąteczna aura, która wywoła wiele radości z powodu zbliżających się świąt oraz przyczyniła się do integracji grupy zerówczaków.

       Serdeczne podziękowania za zorganizowanie warsztatów składamy na ręce pani Kingi Wąsik i pani Agnieszki Wiśniewskiej, która zawsze o nas pamięta i objęła nas szczególną opieką.

       Tym akcentem życzymy, aby magia przygotowywania świąt Bożego Narodzenia zagościła w każdym domu. Smacznego!

       https://www.facebook.com/rck.rudawa

      • GRUDNIOWA NIESPODZIANKA

      • Grudniowa Niespodzianka to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie we współpracy z Parafią św. Franciszka w Zabierzowie, w który  włączyła się również nasza szkoła.

       Akcja skierowana była do wszystkich osób wielkiego serca, które chciały w  jakiś sposób  pomóc i wesprzeć ubogie rodziny  z gminy Zabierzów.

       W   tym roku postanowiliśmy  okazać  nasze wsparcie  samotnej matce wychowującej dwójkę nastolatków. Zbieraliśmy  w  tym celu artykuły żywnościowe oraz środki czystości , które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Jak zwykle podczas takich akcji okazana z  państwa strony chęć niesienia pomocy potrzebującym  zaskoczyła nie tylko nas, ale także obdarowanych.  Stąd na ręce wszystkich darczyńców  chcielibyśmy  w  imieniu rodziny, współorganizatorów  i własnym złożyć serdeczne podziękowania za państwa ofiarność, hojność i okazane wsparcie.

        

       Dyrekcja ISP w Radwanowicach

       Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnej Rady Uczniowskiej

      • MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA STADION WISŁY KRAKÓW

      • W ubiegłą niedzielę 17 grudnia nasza szkoła po raz kolejny dostała zaproszenie od organizatorów by odwiedzić stadion i sektor szkolny Wisły Kraków. Był to już drugi nasz wyjazd na przestrzeni dwóch miesięcy, tym razem przeciwnikiem Wiślaków była Polonia Warszawa znajdująca się na 14 miejscu tabeli Fortuna 1 liga. Aspirująca do powrotu ekstraklasy Wisła Kraków liczyła na kolejne ważne zwycięstwo i zgarnięcie kolejnych 3 pkt. Jak zwykle po raz kolejny zostaliśmy bardzo mile przywitani gorącą herbatą, ciastkami, możliwością pogrania na play station w fifa 23. Największą atrakcją dla dzieci w tym dniu był czekający na nich święty Mikołaj, który rozdawał paczuszki ze słodkościami. Wszystko odbywało się podczas wspólnego śpiewania kolęd i miłej rodzinnej świąteczno-sportowej atmosferze. Dodatkową atrakcją niespodzianką była możliwość zrobienia sobie zdjęcia oraz uzyskania autografu od piłkarza Wisły Kraków Kacpra Dudy.

                   Wracając do samego przebiegu meczu zgodnie z oczekiwaniami, jako pierwsi bramkę zdobyli Wiślacy. Niestety po zmianie stron, zawodnicy białek gwiazdy oddali inicjatywę zespołowi z Warszawy, którzy otrzymali prezent od sędziego w postaci rzutu karnego. W tym momencie zrobiło się bardzo nerwowo, bo do końca meczu zostało już tylko 13 minut. Inicjatywę przejęła Wisła, ale pomimo wielu prób nie zdołali trafić do bramki. Ale święta to magiczny czas, który nastał w ostatniej doliczonej 96 minucie meczu. Wtedy to Wiślacy przeprowadzili ostatnią z możliwych akcji strzelając przepiękną i chyba najważniejszą w tym roku bramkę strzelając na 2:1, tym samym zgarniając komplet punktów, sprawiając tym samym najlepszy prezent dla siebie, działaczy, kibiców i rodzin. Wrzawa 14 tysięcy kibiców na stadionie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i nie miała końca, a wycieczka zakończyła się niedzielnym obiadem w McDonald.

                   Organizatorom po raz kolejny dziękujemy za miłą gościnę i tak mile spędzony czas.

       Do zobaczenia na kolejnych sportowych wydarzeniach!

        

       WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

        

      • WYCIECZKA DO MULTIKINA

      • 12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie na seans filmowy w ramach programu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w kinie, jakie tajemnice skrywa kino oraz obejrzały seans pt.: Magiczne Święta Kacpra i Emmy. Bohaterami filmu są przedszkolaki, które przygotowują się na Boże Narodzenie. Emma jest zawiedziona, że w tym roku nie spędzi świąt z ukochanym dziadkiem. W dodatku za oknem wciąż nie ma śniegu! Dziewczynka wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeżeli ktoś może sprawić, by święta były magiczne, to tylko on! W całym przedsięwzięciu pomaga jej przyjaciel Kacper. Film wprowadził zerówczaków w świąteczny nastrój i pokazał piękno świątecznych przygotowań. Dzięki filmowi dzieci doświadczyły na czym polega waga rodzinnych więzi, przyjaźni i miłości. Pobyt w kinie zwieńczył pokaz prażenia popcornu oraz degustacja jego smaków. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła uczestników o nowe, ciekawe doświadczenia.

      • WARSZTATY „PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE” I „FABRYKA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH”

      • Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

       W środę 6 grudnia uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach kulinarnych, gdzie pod opieką nauczyciela mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Uczniowie z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, związane z motywem Świąt Bożego Narodzenia, obserwowali proces pieczenia się ciasta. Z wielkim zaangażowaniem dekorowali upieczone pierniczki mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez wychowawcę „Fabryka ozdób Bożonarodzeniowych”. Podczas zajęć, każdy uczeń mógł wykonać przestrzenną bombkę. Malowanie, wyklejanie, ozdabianie- to tylko niektóre elementy pracy nad bombką, które uczniowie wykonali, aby stworzyć, tę jedną, najpiękniejszą dla siebie wiszącą ozdobę.

      • WIZYTA ŚWIĘTE MIKOŁAJA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • 6 grudnia to dzień, który jest wyczekiwany przez najmłodszych przez cały rok. W tym wyjątkowym, grudniowym czasie dzieci odwiedza święty Mikołaj, który tradycyjnie, jak co roku, nie zapomniał o naszych przedszkolakach. W środowy poranek Święty podrzucił wór upominków wraz z listem pod drzwi naszej placówki. Okazało się, że jest to prezent dla wszystkich przedszkolaków – zabawki. W liście było napisane, że odwiedzi nas osobiście w piątek. I tak się stało. Razem z teatrzykiem przyjechał do nas Mikołaj, który rozdał słodkie podarunki każdemu dziecku. Wszystkie przedszkolaki obiecały Świętemu, że będą bardzo grzeczne i zaprosiły go w odwiedziny w przyszłym roku.

      • O MIKOŁAJU, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ…

      • W dniu Świętego Mikołaja uczniowie klasy III mieli możliwość uczestniczyć w akcji „Mikołajki”, organizowanej przy współpracy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Zakładu Linii Kolejowych oraz Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie. Punktualnie o godzinie 9:30 pasażerowie zajęli miejsca i wyruszyli w podróż pełną atrakcji, wspólnie z nauczycielami i mundurowymi przejechali pociągiem trasę Kraków-Skawina-Kraków.

       Podczas przemierzania trasy funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się ferii zimowych. Policjanci uświadamiali, jak ważne jest noszenie odblasków oraz jak bezpiecznie poruszać się ulicami po zmroku. Wielką atrakcją dla uczniów byli czworonodzy pomocnicy, służący do tropienia różnych substancji, a także łapania złodziei.

       Około godziny 10:15 pociąg dotarł do Skawiny, tam już oczekiwali na nas policjanci ruchu drogowego, dbający o bezpieczne przejście ulicami miasta do Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Tutaj impreza miała charakter wewnętrzy i zewnętrzny. Uczniowie zapoznali się z udzielaniem pierwszej pomocy oraz na czym polega praca kontr terrorystów. Natomiast na zewnątrz odbył się pokaz policyjnych psów w łapaniu złodziei oraz ciepły poczęstunek.

       W drodze powrotnej ze Skawiny do Krakowa dzieciaki otrzymali mikołajkowe upominki. W oczekiwaniu na pociąg powrotny do Rudawy Mikołaj zaprosił nas na fast foodowe małe co nieco, po którym z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu.

      • DZIEŃ WOLONTARIUSZA

      • Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, chcąc uczcić obchodzony w grudniu Światowy Dzień Wolontariusza przygotowali krótki występ  z tej okazji. Chcieli podkreślić w ten sposób ważną rolę wolontariuszy w naszym codziennym życiu, Uświadomili także wszystkim zebranym, jak ważne są wszelkie formy pomocy okazywane potrzebującym oraz przypomnieli tę ważną myśl, “że człowiek  jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. Na koniec apelu nie zabrakło również miłego akcentu. Każdy z uczniów oraz nauczycieli otrzymał krótki aforyzm dotyczący okazywania dobra i niesienia pomocy wraz ze słodką niespodzianką,

      • ANDRZEJKI W KLASACH I-III

      • Dnia 30 listopada 2023r w naszej Szkole Podstawowej odbyła się urokliwa zabawa z okazji Andrzejek. Wydarzenie to zgromadziło uczniów z klas 1-3, którzy razem spędzili niezapomniane chwile pełne śmiechu, zabawy i wróżb. W trakcie andrzejkowej zabawy uczestnicy mieli okazję zintegrować się podczas różnorodnych gier i konkursów, które przygotował zespół nauczycielski. Wesołe tańce, kolorowe konkurencje i wspólne śpiewanie tworzyły niepowtarzalny klimat, który z pewnością pozostanie w pamięci uczestników. Nieodłącznym elementem były tradycyjne wróżby, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczniów. Dzieci z wielkim entuzjazmem angażowały się w przeróżne formy przepowiadania przyszłości, korzystając z tradycyjnych andrzejkowych symboli. Oprócz samej zabawy, uczniowie mieli okazję lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki spoza własnej klasy, co z pewnością wpłynęło pozytywnie na atmosferę szkolnej społeczności

      • WYJAZD NA SPEKTAKL PT. "PIĘKNA I BESTIA"

      • Dnia 28.11.2023r uczniowie klas 1-3 i klasy 5 udali się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie na spektakl pt: "Piękna i Bestia"   Historia "Pięknej i Bestii" podkreśla znaczenie akceptacji i tolerancji wobec inności. Dzieci mogły zrozumieć, że wartością nie jest jedynie wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim cechy charakteru i dobroć. Kolejnym punktem wycieczki było muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie, w którym dzieci zapoznały się z kulturą, sztuką i tradycjami oraz bogatą wiedzą na temat historii Chrzanowa i okolic. Eksponaty i dokumenty przybliżyły dzieje tego regionu, ważne wydarzenia, postacie oraz ewolucję społeczności lokalnej. W muzeum dzieci wzięły udział w warsztatach pt; " Katarzynki i Andrzejki", była to doskonała okazja do zapoznania się z tradycjami związanymi z obchodami Andrzejek, które mają miejsce 30 listopada.

       Warsztaty te skupiały się na różnych aspektach kultury ludowej i obrzędowości.

       - Dzieci poznały historię i tradycje andrzejek;

       - Poznały postać Katarzyny w sztuce i literaturze,

       - Brały udział we wróżbach andrzejkowych takich jak: lanie wosku, przebijanie serduszek z imionami "przyszłych żon, mężów" czy sekretnych filiżanek.

      • WIZYTA W "BAJKA PANA KLEKSA"

      • W bardzo mroźne przedpołudnie tj. 29 listopada mieszana grupa uczniów z klasy 3,4,5,6,a nawet 7, wyruszyła w odwiedziny do tajemniczego miejsca „ Bajka Pana Kleksa” w Katowice-Zawodzie. Niecierpliwi fascynującej przygody rozpoczęliśmy podróż niestety opóźnionym pociągiem PolRegio. Ze stacji Zawodzie czekał nas już tylko 15 minutowy marsz do miejsca docelowego a tam czekała na nas już tylko ciekawość, niewiadoma i oczywiście świetna zabawa. „Bajka Pana Kleksa” nie jest typową salą zabaw z kulkowymi basenami. Nie jest muzeum, ani parkiem rozrywki. Jest miejscem, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwija w dzieciach chęć odkrywania świata. Łączy ze sobą kulturę, edukację i zabawę. Zwiedzanie odbywało się pod czujnym okiem doświadczonego animatora stylizowanego na postać Adasia lub Agnieszki, którzy pełnią funkcję pomocników Pana Kleksa. „Bajka” zabrała dzieci w sentymentalną podróż do ulubionej bajki naszego dzieciństwa, w której razem spędziliśmy czas ucząc się poprzez zabawę. Zamiast tradycyjnych metod kształcenia, dostarczyła dzieciom możliwości twórczego eksperymentowania. Głównym zadaniem do wykonania było odnalezienie 3 magicznych przedmiotów Profesora Pana Kleksa. Aby misja zakończyła się sukcesem, dzieci musiały odnaleźć wskazówki i rozwiązać wiele zagadek. Następnie wszyscy udali się do Abecji, gdzie wspólnie z Królową Abą uratowali naszą planetę przed katastrofą ekologiczną. W trakcie zwiedzania dzieci mogły m.in. : leczyć chore sprzęty, uczestniczyć w kleksografii, uczyć się wiązania prostych węzłów, odkrywać sekrety Pana Kleksa, które były ukryte w szufladach, wspólnie śpiewać i tańczyć do piosenki z Akademia Pana Kleksa. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie dzieci otrzymały odpowiedź na nurtujące pytania oraz mogły eksperymentować pod okiem wykwalifikowanej kadry. Z pewnością można powiedzieć, że to co zostało nam obiecane zostało spełnione! To był bardzo kreatywnie spędzony czas! Podczas wizyty przeżyliśmy niezapomnianą przygodę odkrywając tajemnice i zaglądając w różne zakamarki tego niezwykłego miejsca. DZIĘKUJEMY!!! :)

      • GMINNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

      • W ubiegłą sobotę tj. 25.11.2023 r. grupa odważnych zawodników z naszej szkoły wyruszyła na podbój w Gminnym Turnieju Piłki Koszykowej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zabierzowie. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.15 po wylosowaniu szkół i przyznaniu ich do poszczególnych grup. Grupy stworzone były z takich szkół jak: SP Rudawa, SP Nielepice, SP Balice, SP Bolechowice, ISP Radwanowice, SP Rząska i gospodarz turnieju SP Zabierzów. Już po pierwszych meczach było widać ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników na chęć wygrania turnieju. Szczególnie wyróżniającymi się zawodnikami turnieju byli gracze SP Zabierzowa oraz SP Bolechowic, którzy grają w piłkę koszykową na poziomie wojewódzkim. Ich akcje były szybkie, sprawne, rzuty celne zarówno spod kosza jak i spół dystansu oraz za „3” punkty. Nasi zawodnicy pojechali by sprawdzić swoje umiejętności na tle innych szkół. W grupie B w której się znaleźliśmy trafiliśmy na SP Bolechowice i SP Balice. W naszej grze z meczu na mecz widać było małe postępy w postaci większego spokoju gry, opanowania piłki , dokładnego podania oraz wspólnego zrozumienia. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 6 miejsce na 7 drużyn. Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które z pewnością będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

       Karol Byczek kl. 8

       Jakub Byczek kl. 8

       Mikołaj Kulka kl. 8

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Pluszowy Miś to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci na całym świecie. Miś nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa bywa największych przyjacielem dziecka. Z tej okazji 24 listopada zerówczaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Można było zobaczyć misie małe i duże, klasyczne i kolorowe, jednak każdy z nich był wyjątkowy. Zerówczaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, szukały różnic dotyczących niedźwiedzi oraz misi pluszowych, wykonały gimnastykę buzi i języka z Misiem Mieciem, a także bawiły się do znanych misiowych przebojów. Nie zabrakło zabaw matematycznych jak i zabaw ruchowych z misiem. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych pluszakach. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wraże

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych