• Aktualności

      • TRUDNE GRANIE W ZABIERZOWIE

      • 23.03 2024 r. to kolejna sobota z cyklu zawodów gminnych Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Tym razem odbywały się rozgrywki z dyscypliny Piłka Ręczna pomiędzy klasami 7-8. Do Zabierzowa zawitało 7 szkół z naszej gminy. Standardowo gospodarz SP Zabierzów, oraz SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, SP Rząska, SP Brzezie, i ISP Radwanowice.

       Wszystkie organizacyjne procedury odbywały się jak zawsze według stałego harmonogramu 8.00 zbiórka, przywitanie drużyn, 8.10 rozpoczęcie losowania i pierwsze mecze. Losowanie przydzieliło nas do grupy A  z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Bolechowice oraz SP Brzezie. Rywalizacja odbywała się w wymiarze czasowym 2 połowy po 6 min. W przypadku remisu, w celu wyłonienia zwycięzcy rozgrywane były rzuty karne.  Pierwszy nasz mecz grupowy był meczem nr 2 według kolejności i odbył się przeciwko SP Bolechowice. Chłopaki z drużyny przeciwnej zaskoczyli „naszych” obroną 6-0 i to spowodowało że musieliśmy ratować się rzutami z dystansu, które nie przynosiły efektu. Druga potyczka z SP Brzezie wyglądała inaczej, ale wybieganie i szybkie dokładne podania drużyny przeciwnej powodowały nasze błędy własne, z których korzystali przeciwnicy. Trzeci mecz z SP Rudawa wyglądał zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu.

       W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy niestety ostatnie 7 miejsce. Wybieganie, kondycja, dokładne podania, szybkie wyjście do ataku, zgranie, silne rzuty na bramkę to były aspekty drużyn przeciwnych. My tak naprawdę uczyliśmy się typowego grania na normalnych warunkach .Owszem turniej nam nie wyszedł, ale doświadczenie i nauka została zabrana do Radwanowic.

        Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy.  W zawodach wzięli udział :

        

       DANIEL SADOWSKI kl. 8 ©

       KAROL BYCZEK kl. 8

       JAKUB BYCZEK kl. 8

       MIKOŁAJ KULKA kl. 8

       KSAWERY KULKA  kl. 7 (bramkarz)

       KACPER ROŻANOWICZ kl.7

       MICHAŁ WOŹNIAK kl. 7

        

      • SKARPETKOWE WYZWANIE

      • W dniu 21 marca zerówczaki z oddziału przedszkolnego 5 i 6 latków obchodziły Międzynarodowy Dzień Osób z zespołem Downa. Akcja ma na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący. Jest to dokonała okazja, aby okazać solidarność z ludźmi z zespołem Downa oraz udzielić wsparcia im i ich rodzinom. Wystarczy włożyć dwie różne skarpetki w ten dzień i podzielić się zdjęciem, aby wspólnie propagować przesłanie. Tak też zrobiły zerówczaki, co prezentujemy poniżej.

       Podczas celebrowania tego dnia wyjaśniliśmy sobie co to jest Zespół Downa, dlaczego właśnie dwie różne skarpetki stały się jego symbolem. Ciekawostką było również wyjaśnienie dlaczego akurat 21 marca jest datą poświęconą temu wydarzeniu. Po zaaplikowaniu pigułki wiedzy zaczęliśmy przebierać w kolorowych skarpetach pełni radości i optymizmu. Dzięki zaakcentowaniu tego dnia dokładamy cegiełkę do integracji społeczeństwa i tolerancji. Przełamujemy lody i przestajemy się bać nieznanego. Wspólnie zwiększamy świadomość oraz likwidujemy bariery uprzedzenia.

      • WYCIECZKA KLAS I-III

      • Dzieci z klas I-III naszej szkoły miały niezwykłą przygodę podczas wycieczki 20 marca 2024r. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Zgłębiły tajniki środowiska wodnego oraz dowiedziały się, jak istotne jest dbanie o czystość wód, mórz i oceanów. Spektakl ukazywał znaczenie pozostawiania po sobie porządku, co przyczynia się do zachowania balansu w przyrodzie i na świecie. Podczas przedstawienia nasi uczniowie mogli również zrozumieć wagę przyjaźni w życiu, znaczenie wspólnych chwil, zabaw i spotkań. Przekonali się, dlaczego nie warto poświęcać zbyt wiele czasu na przesiadywanie przed ekranami komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych.

       Kontynuując naszą podróż przez historię i tradycje, dzieci odwiedziły również Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Tam miały okazję przenieść się w czasie i poznać życie sprzed lat. Spacerując po skansenie, uczniowie mieli szansę zobaczyć autentyczne przedmioty oraz środowisko sprzed wielu, wielu lat, co zapewniło im niezapomniane doświadczenia i lekcje historii w praktyce.

       Na zakończenie, uczniowie sami mieli okazję stworzyć swoje palmy wielkanocne. Było to nie tylko kreatywne zadanie, ale również szansa na zapoznanie się z tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi i budowanie więzi wśród kolegów i koleżanek.

       Wycieczka ta nie tylko dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń, ale również wzbogaciła ich wiedzę oraz zachęciła do refleksji nad ważnymi wartościami życia.

      • WARSZTATY TWORZENIA PALM WIELKANOCNYCH

      • Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniowie klasy 6 w ostatnim tygodniu mieli okazję uczestniczyć w świątecznych warsztatach tworzenia palm wielkanocnych. Organizatorem zajęć było Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Odbyły się one w filii w Rudawie. Panie prowadzące zajęcia przybliżyły ich uczestnikom historię, symbolikę i znaczenie palm wielkanocnych. Po krótkim instruktażu, jak należy prawidłowo wykonać palmę, uczniowie ochoczo wzięli się do pracy. A już po niespełna godzinie każdy mógł pochwalić się własnoręcznie wykonaną palmą!

      • POPOŁUDNIE Z PLANSZÓWKAMI

      • W środę 13 marca odbyło się kolejne Popołudnie z planszówkami, którego celem jest alternatywne spędzanie wolnego czasu, zamiast bawić się telefonem czy grać na komputerze. Na początku nabraliśmy siły, napełniając puste brzuszki kawałkami pizzy, a następnie przeszliśmy do działania. W ruch poszły nie tylko gry planszowe, ale też i karciane, a nawet gra tenisowa.

       Popołudnie z planszówkami przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia.

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • 8 marca to szczególna uroczystość w naszym kalendarzu. To właśnie wtedy wszystkie panie mają powody do świętowania. W naszym przedszkolu był to kolejny wyjątkowy dzień do wspólnego celebrowania. Małe kobietki miały swoje święto! Chłopcy z pomocą pań nauczycielek zorganizowali wybory Miss Przedszkola w kilku kategoriach – Miss Liczenia, Miss Znajomości Liter, Miss Zgadywanek, Najbardziej Rozskakana Miss oraz Miss Równowagi. Jak głoszą słowa piosenki „najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny…”, nie było inaczej w naszej grupie i wszystkie dziewczynki otrzymały tytuły Miss w różnych kategoriach.  Oczywiście jurorami konkursu byli nasi niezastąpieni chłopcy. Dzień obfitował w wiele atrakcji i na długo pozostanie w naszej pamięci. Jego zwieńczeniem była wizyta niesamowitych gości – Pana Prezesa  oraz Nauczycieli, którzy złożyli nam przepiękne życzenia.

      • "BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE, NIE MIJAM WCHODZĘ"

      • We wtorek 12 marca wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Rudawie. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani Maria, która przygotowała dla dzieci bardzo ciekawą i aktywną lekcję z okazji niedawno obchodzonego dnia wiedzy o pingwinach. Zerówczaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji o tych prze uroczych zwierzętach - gdzie mieszkają, co jedzą, jakie mają zwyczaje, a nawet poznały kalendarz pingwinów. Wiele poruszenia wśród dzieci wywołało własnoręczne doświadczanie temperatury lodu. Podczas zajęć zerówczaki mogły przekonać się, które z nich dorównuje wzrostem pingwinowi cesarskiemu, a które królewskiemu. Następnie dzieci wysłuchały książki Katarzyny Huzar – Czub o pociesznym pingwinku Pepe, dzięki której dowiedziały się, że każdy posiada swój własny talent. Aby się nie zasiedzieć zerówczaki wykonały też pingwinią gimnastykę. Kolejnym elementem naszego spotkania była wizyta w bibliotece gdzie dzieci z radością zaglądały w każdy kąt szukając coraz to ciekawszych pozycji na półkach. Podczas prezentacji dowiedziały się w jaki sposób są poukładane książki na regałach biblioteki, jakimi cechami wyróżnia się dobry czytelnik, co książki kochają, a czego nie lubią. Zasięgnęliśmy parę informacji o lokalnych bibliotekach, zobaczyliśmy te najciekawsze, największe i te najmniejsze biblioteki w Polsce i na świecie. Zdziwienie było ogromne… nie tylko u dzieci! Na pamiątkę spotkania każdy uczestnik otrzymał zakładkę do książki, którą własnoręcznie opieczętował stemplem rudawskiej biblioteki. 

       W imieniu pań z biblioteki przekazujemy serdeczne zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi do zapoznania się ze zbiorem biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie… o czym dzieci już się przekonały!

      • BRUDNE ZADANIE

      • 8 marca to przede wszystkim święto wszystkich kobiety, ale tym razem zanim rozpoczęliśmy świętowanie uczniowie klas I – III przystąpili do realizacji kolejnego już zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Było to „Brudne zadanie”. Mimo niesprzyjającej pogody za oknem postanowiliśmy przywołać wiosnę. Przy dźwiękach muzyki klasycznej uczniowie malowali farbami na przeźroczystej i czarnej folii stretch, a używali do tego wyłącznie rąk. Zabawa była doskonała, pobudziła zmysły
       i umożliwiła uczniom wyrażenie własnych uczuć i emocji.

      • NAUKA I WALKA NA BOISKU W ZABIERZOWIE

      • W sobotę 02.03.2024 r. odbyły się kolejne rozgrywki sportowe, a mianowicie  Gminny Turniej Igrzysk Dzieci Chłopców czwórek z piłki siatkowej klas od 4-6 i młodszych. Do Zabierzowa zawitało 8 szkół z naszej gminy. Standardowo gospodarz SP Zabierzów, oraz SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, SP Rząska, SP Brzezie, SP Balice i ISP Radwanowice.

       Jak zawsze ok godz. 8.10 rozpoczęło się losowanie, które przydzieliło nas do grupy B z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Nielepice, SP Zabierzów. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 pkt. W przypadku remisu 1:1 dogrywany był set 3, do punktów 15. Pierwszy nasz mecz grupowy był meczem nr 3 według kolejności i odbył się przeciwko SP Nielepice. Stres i mała presja spowodowała, że przegraliśmy gładko w dwóch setach do 4 i do 13 pkt. Ale w kolejnej potyczce z gospodarzem SP Zabierzów, po małych roszadach i zmianach ograliśmy ten zespół 2:0 do 22 i do 18 pkt. Trzeci mecz grupowy z SP Rudawa był bardzo zacięty, po dwóch setach widniał wynik 1:1 i potrzebny był tie-break. Niestety doświadczenie i zgranie szkoły z Rudawy pozwoliło im odnieść sukces.  Po rozgrywkach tabelowych przyszło nam walczyć o 5 miejsce z SP Bolechowice. Widać było, że nasi zawodnicy czuli się coraz lepiej i pewniej na parkiecie. Odbicia i przyjęcia były coraz pewniejsze, ale proste własne błędy w ataku spowodowały utratę kilku punktów z rzędu i ciężko było już odwrócić wynik spotkania.

       W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy dobre 6 miejsce i wróciliśmy z bagażem doświadczeń. Ogromne słowa uznania należą się zawodnikom z naszej 3 klasy, którzy pomimo jeszcze dość niskich umiejętności siatkarskich grali na bardzo dobrym poziomie, serwując pewnie i dokładnie, nie bojąc się wysokich piłek. A więc tylko czekać jak w 4 klasie zaczną naukę metodyki gry w piłkę siatkową. Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

        

       Kamil Szwajcowski kl. 6 ©

       Piotr Wiśniewski kl. 6

       Piotr Adamski kl. 6

       Krzysztof Bartosiewicz kl. 5

       Antoni Bożek kl. 5

       Artur Nowicki kl.4

       Kajetan Krawczyk kl. 3

       Marcel Gądek kl.3

       Sebastian Chmiest kl.3

       Aleksander Książek kl.3

      • DZIEŃ DINOZAURA

      •  Wielkie gady, chyba wiecie? 
       Królowały na tym świecie.

       Ostre zęby i pazury, 
       Pochodziły z kredy, z jury…

       26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Postanowiliśmy uczcić to święto w naszym przedszkolu i 1 marca nasza placówka przeniosła się w czasie do Prehistorii. Dzieci dowiedziały się kim jest paleontolog, miały okazję poznać gatunki dinozaurów, a nawet mogły przynieść swojego dinozaura. Największą atrakcją okazało się poszukiwanie w piasku kości dinozaurów. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i miały za zadanie odtworzyć z kości danego gada. Jak się okazało dzieciaki uwielbiają te pradawne stworzenia i mają ogromną wiedzą na ich temat, więc ta okazja do świętowania sprawiła im ogromną frajdę. 

      • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są już tradycją w ISP. Po raz trzeci odbyły się one w formie biegu „Tropem Wilczym”. Inspiratorem tej formy przebiegu obchodów w naszej szkolę  był świętej pamięci ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tym roku po raz pierwszy do wzięcia udziału w  wydarzeniu z wielką radością zaprosiliśmy uczestników Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, mamy nadzieję, że nasze wspólne obchody tego wyjątkowego Dnia Pamięci wejdą na stałe do świetlicowego kalendarza.  Po raz pierwszy również, trasa biegu, dzięki uprzejmości Zarządu Fundacji im. Brata Alberta i „Mimo wszystko”, wytyczona była na terenie Doliny Słońca. Wszyscy uczestnicy biegli z zapałem i każdemu udało się dotrzeć do mety, a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.  Po niemałym wysiłku na każdego finalistę czekała gorąca herbata, oraz pieczona  kiełbaska.

       W przebiegu imprezy wsparły nas druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radwanowicach oraz uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej i Koła Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Im za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu  obchodów.

       Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się zorganizować świętowanie tego Dnia Pamięci w aktywnej, sprzyjającej zdrowiu i hartowi formie.

                                                                                                          Monika Morawiec

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych