• Aktualności

      • SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM

      • 21czerwca odbyło się w klasie I spotkanie z kuratorem sądowym Sądu Okręgowego w Krakowie – Panią Martą Lepczyńską. W prelekcji na temat właściwych zachowań w szkole i w domu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z szeroko rozumianą pracą profilaktyczno- resocjalizacyjną kuratorów sądowych, a szczególnie kuratora w procesie wychowawczym nieletnich. Wspólnie z mamą Antka stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania oraz wypisaliśmy zachowania, które są niewłaściwe.

      • WYCIECZKA DO ZATORLANDU

      • 20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland, gdzie czekało na nich wiele niecodziennych atrakcji, wyszukanych eksponatów i niesamowita przygoda w urokliwym miejscu na łonie natury.

       Pierwszym punktem naszej trasy było zwiedzanie Parku Owadów, czyli wyjątkowego miejsca gdzie mogliśmy podziwiać owady ludzkich rozmiarów, które na co dzień ledwo zauważamy oraz te, które żyją w różnych zakątkach naszego globu. Odkryliśmy wiele ciekawostek z ich życia i środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się, które są pożyteczne, a które lepiej omijać z daleka. Obaliliśmy również kilka mitów związanych z owadami, dzięki czemu dzieci mogą spać spokojnie. W tym miejscu zwiedziliśmy również Dom Szalonego Naukowca.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie sympatyczna pani przewodnik wprowadziła nas w ich niezwykłą i jakże odległą od naszych czasów krainę. Zobaczyliśmy wiele ożywionych, interaktywnych eksponatów, ale oczywiście T-Rex, Diplodok, Stegozaur, Triceratops czy największy na świecie Argentynozaur zrobiły na dzieciach największe wrażenie. Zerówczaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały informacji i ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Pod koniec ścieżki edukacyjnej zwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów. Kolejną atrakcją i niesamowicie ekscytującą przygodą okazał się seans w kinie 5D Extreme, gdzie dowiedzieliśmy się jak to miliony lat temu żyły dinozaury i dlaczego aktualnie możemy je spotkać jako skamieniałości w muzeach lub eksponaty w Parku.

       Następnie przenieśliśmy się w również odległą krainę grackich bogów w Parku Mitologii usytuowanym na wodzie. W tym urokliwym miejscu podczas rejsu tramwajem wodnym zobaczyliśmy wspaniałych bohaterów starożytnej Grecji z Zeusem i Ateną na czele, a także konia trojańskiego. Było to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks w ten upalny i bardzo intensywny dzień. Nie ominęły nas również atrakcje takie jak Dinocoaster, karuzela łańcuchowa, gokarty czy basen z łódkami.

       Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę zarówno o otaczającym nas świecie jak i zamierzchłych czasach.

      • SPEKTAKL TEATRALNY ,, Nowe przygody Koziołka Matołka’’

      • 15 czerwca po raz kolejny zawitał do Naszego przedszkola krakowski Teatr Skrzat, którego aktorzy zaprezentowali spektakl pod tytułem ,,Nowe przygody Koziołka Matołka’’. Tytułowy Koziołek aby, dojść do Pacanowa postanowił wyruszyć w kolejna podróż. Przemierzał różne kraje a na swojej drodze spotykał wiele interesujących postaci m.in.: babę jagę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin a także króla. Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości, śmiechu i zabawy. Ciekawość i uśmiech nie znikał z twarzy Naszych przedszkolaków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, angażując się poprzez śpiew z głównym bohaterem. To już ostatni spektakl w tym roku szkolnym, Krakowskiemu Teatrowi Skrzat serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na równie ciekawe propozycje baśni i bajek po wakacjach.

      • OSTATNIE ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W minioną środę odbyły się ostatnie już zajęcia hipoterapii w obecnym roku szkolnym. Może właśnie dlatego na spotkaniu przywitało nas aż trzech mieszkańców stadniny – Blanka, Bystra i Generał! Chodź trafiliśmy na pogodę „pod chmurką”, aura nie ostudziła zapału naszych małych uczestników. Dzięki kroplom deszczu dzieci doświadczyły niecodziennych, sensorycznych wrażeń, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia.

       Wielkimi krokami zbliżają się wakacje więc jest to odpowiedni moment na podsumowanie osiągnięć i zmian jakie nastąpiły w kończącym się obecnie roku szkolnym. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi prowadzącemu zajęcia hipoterapii dzieci nabrały pewności siebie, stały się śmielsze i odważniej nawiązują relacje oraz komunikują się ze światem. W obyciu z koniem i przełamaniem barier pozwoliły atrakcyjne zajęcia, na których pojawiła się jazda na ujeżdżalni oraz wyjazdy w teren, a także stacjonarne zajęcia przybliżające dzieciom specyfikę tych zwierząt, warunki bytowe, a także pielęgnacja koni. Terapia znacznie wpłynęła na rozwój motoryczny, a także rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny uczestników. Dzieci znacznie poprawiły swoją równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkową atrakcją podczas zajęć był aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

       Serdecznie dziękujemy za owocny rok współpracy.

      • WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W KRAKOWIE

      • 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, gdzie zobaczyły wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata, a także miały możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini-Zoo.

       Podczas pobytu w parku, dzięki przesympatycznej pani przewodnik, która z zaangażowaniem oprowadzała dzieci po terenie zoo i z ogromną pasją opowiadała o dzikich zwierzętach tam zamieszkujących, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i usłyszały wiele wiadomości, których nie sposób wyczytać nawet z tabliczek znamionowych. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji było przywołanie przez panią słoni oraz pokaz karmienia specjalnie dla naszej grupy. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło również karmienie przez dzieci mieszkańców Mini-Zoo. Zerówczaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in. słonie, żyrafy, zebry, lwy, tygrysy, lemury, surykatki, małpy, flamingi, pawie, hipopotamy, foki oraz mieszkańców egzotarium. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie różnorodnością świata zwierząt, a także warunkami ich życia.

       Tego dnia spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą. Dzieci skorzystały również z placu zabaw znajdującego się na terenie parku, dzięki czemu mogły doskonalić sprawność fizyczną, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii i radosnej zabawy. Wyjazd pozwolił na poszerzenie wiedzy oraz na wielozmysłowe doświadczanie otaczającego nas świata.

      • AKTYWNA DOGOTERAPIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas ostatnich zajęć dogoterapii w oddziale przedszkolnym uczestnicy wykazywali się niecodzienną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód. Był to ogromny trening cierpliwości i wytrwałości, a także równowagi i skupienia uwagi. Po tradycyjnym powitaniu, dzięki przedmiotom należącym do Arwen, zerwóczki rozpoczęły pokonywanie przeszkód. Na początek uczestnicy musieli przejść krok za krokiem slalom ułożony ze smyczy. Następnie należało przewlec przez całe ciało szarfę, również zrobioną ze smyczy. Następnym elementem toru było trafienie ulubioną maskotą Arwen do środka koła ułożonego oczywiście ze smyczy. Ostatnim elementem toru było nakarmienie pieska, ale pod warunkiem, że w trzymanej podczas pokonywania całego toru przeszkód rączce do rzucania piłeczek nadal znajdowały się psie smaczki. Oczywiście wszystkie zerówczaki nakarmiły naszego przyjaciela i na koniec wspólnie porzucały mu piłeczkę. Zajęcia zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

      • DZIEŃ RODZINY

      • 5 czerwca w naszej Szkole w klasie I odbył się Dzień Rodziny, uroczystość połączyła dwa bardzo ważne święta, Dzień Mamy i Dzień Taty. Główną atrakcją spotkania był występ uczniów. Uczniowie , z wielkiej miłości do Mamy i Taty prezentowały dla nich  wiersze, piosenki i tańce. Każde dziecko pragnie, by Rodzice byli dumni z talentów jakie posiada, to była wspaniała okazja, by się tymi talentami pochwalić. Pani Dyrektor zakończyła całą uroczystość składając życzenia Rodzicom.

      • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II

      • „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.”

       Autor nieznany

        

       Dzień Rodziny jest jednym z piękniejszych świąt w roku, pełnym szczerych i miłych życzeń, będących wyrazem miłości i szczerości dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 2 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

       W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 2 zaprezentowali bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki oraz tańce. Zebrani rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich dzieci.

       Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Uroczystość przebiegła w miłej i wzruszającej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

       https://youtu.be/j08QQ0UO21Q

      • WYCIECZKA KLAS I-III DO APILANDII INTERAKTYWNE CENTRUM PSZECZELARSTWA

      • Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę odkryliśmy największe tajemnice świata pszczół! W Interaktywnym Muzeum Pszczelarskim  mieliśmy mnóstwo słodkiej zabawy. Uczniowie mieli  możliwość zobaczyć największą pszczołę w Europie i stwórz samodzielnie własną świecę z wosku pszczelego! Dodatkowo poznaliśmy kwiaty miododajne i samodzielnie posadziliśmy swoją doniczkę kwiatów.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych