• Aktualności przedszkola

   • 10 PAŹDZIERNIKA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA

    Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 r.  Z tej okazji wybraliśmy się na spacer , aby nacieszyć się czystym powietrzem oraz energią jaką przekazują nam drzewa. O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen i dostarczają cennego surowca ...
    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

    W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
    Witamy serdecznie chłopaka każdego.
    Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
    Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

    Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w przedszkolu odbyły się męskie konkurencje dla chłopców, ale także dla dziewczynek. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki w postaci samochodzików oraz krawatów z logo super chłopaka, uściskały, złożyły życzenia, Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • 28 września DZIEŃ  JABŁKA  

    Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
    a jako przekąska niezwykle sycące...
    Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
    Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

    Obchody Dnia Jabłka  rozpoczęto od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, wielkości, kształtu oraz smaku. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały  zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które dowiodły, że jabłko oprócz swoich cennych walorów smakowych. może posłużyć jako inspiracja do wielu konkursów. Po emocjach związanych z zabawą najbardziej oczekiwanym punktem dnia był jabłkowy poczęstunek.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • Dzień Kropki

    15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nasze przedszkole również dołączyło do obchodów i we środę zorganizowano wiele ciekawych zabaw, które mamy nadzieję pomogą dzieciom odkrywać talenty, poznawać ich mocne strony i pobudzać wyobraźnię.

    Dzieci i nauczyciele w tym dniu założyli  ubrania w kropki, kropeczki, grochy i groszki.

    Obejrzeliśmy krótki  film animowany- adaptację książki P.H. Reynoldsa „Kropka”, który zapoczątkował świętowanie  Dnia Kropki, a potem zaczęły się wspólne zabawy, w których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły!
    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • Sałatka owocowa- pierwsze warsztaty kulinarne

     

    Koniec lata obfituje w mnóstwo owoców . Dziś każde z dzieci przyniosło do przedszkola swoje ulubione owoce, z których zrobiliśmy pyszną i zdrowa sałatkę. Warsztaty kulinarne poprzedziły zajęcia dydaktyczne na temat owoców i ich znaczenia w diecie każdego człowieka.

    Przedszkolaki samodzielnie pokroiły owoce, wcześniej pamiętając o umyciu rąk, jak również składników. Gotowa sałatka smakowała wszystkim:)                      

    Kliknij na zdjęcie:     
                    
                                        

   • Rozpoczynamy wspólną przedszkolną przygodę

    1 września w progach naszego przedszkola z radością powitaliśmy nowych przedszkolaków. Pierwsze dni zazwyczaj są trudne, ale z biegiem czasu dzieci przekonują się ,że w przedszkolu jest miło i ciekawie, są koledzy i koleżanki , a także czekają  na nich uśmiechnięte panie,które organizują różne zajęcia i zabawy.

    Powspominaliśmy lato i wakacje, obejrzeliśmy wakacyjne pamiątki. Zaczynamy wspólne zabawy... śpiewamy, tańczymy, czytamy, malujemy...Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w naszym przedszkolu!
    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • ROK SZKOLNY 2021/2022

   • INFORMACJA WAŻNA 2021/2022

    Szanowni Rodzice,

    w związku ze zmianą firmy cateringowej (od 1 września posiłki dostarczać będzie firma ATA S.A – Twoje Zdrówko Catering), cena za posiłki:

    przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 15,50 zł

     

    Rodziców dzieci z Niepublicznego Przedszkola bardzo prosimy o zgłoszenie dzień wcześniej do godziny 13.30 że dziecka nie będzie na śniadaniu pod numerem tel. 12 283 83 46 (wew. 21)

    Śniadania dla dzieci z przedszkola będą zamawiane danego dnia na kolejny (np. w poniedziałek po południu do godziny 13.30 musimy zamówić śniadanie na wtorek). Dlatego nie będzie więc możliwe zrezygnowanie z niego, gdy okaże się dnia następnego rano, że dziecko nie będzie obecne na zajęciach. Rozumiemy też, że pewnych sytuacji nie można przewidzieć, a zwłaszcza stanu zdrowia, który może zmienić się w ciągu kilku godzin.  Gdy więc Rodzic zgłosi nieobecność dziecka rano do godziny 8.15, zostanie naliczona tylko kwota za zamówione dzień wcześniej śniadanie.

     

    W dniu 31 sierpnia proszę o informację czy dziecko będzie obecne 1 września w przedszkolu.  
    Tel. 12 283 83 46 (wew. 21), email: sekretariat@integracyjna.org

   •  INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH 3 I 4 – LATKÓW

    Szanowni Państwo!

    Przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 do 15.30. Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.30 (przed śniadaniem – śniadanie będzie o godzinie 8.45).

    W związku z sytuacją pandemiczną, zgodnie z wytycznymi GIS, obowiązują nas procedury i obostrzenia, które szczegółowo przedstawimy na zebraniu rodziców.
    Po przyjściu sygnalizują Państwo dzwonkiem swoją obecność, dyżurujący przy drzwiach wpuszcza tylko jedną osobę i dziecko do przedszkola w maseczkach i po zdezynfekowaniu rąk.

    Prosimy, aby dzieci ze względów bezpieczeństwa nie przynosiły do przedszkola swoich zabawek, pluszaków.

    WAŻNE!

    Do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów choroby górnych dróg oddechowych (kaszel, katar, podwyższona temperatura).  Jeśli dziecko z powodu alergii ma katar, bądź kaszel bardzo prosimy o dostarczenie zaświadczenia od lekarza alergologa, które potwierdzi te dolegliwości.

    Lista niezbędnych rzeczy, tzw. „wyprawka przedszkolaka” na pierwsze dni
    w przedszkolu

    - wygodne obuwie na zmianę

    - 2 komplety ubrań na przebranie w podpisanym worku

    - 2 opakowania chusteczek higienicznych i nawilżonych


    Bardzo prosimy o podpisanie osobistych rzeczy dziecka ( wystarczą inicjały)

     

    Dzieci mogą posiadać małe plecaki( przydadzą się podczas wycieczek), w których znajdować się może napój, np. woda lub herbata; bardzo prosimy, aby te napoje były w butelkach plastikowych lub nietłukących bidonach.

    Ważne! Nie zostawiamy dzieciom w plecakach słodyczy.

     

   • Tak w przedszkolu było miło, tyle czasu się tu było…

     

    W dniu 25 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki w postaci książeczek oraz kuferków edukacyjnych. Dziękujemy wam za wspólnie spędzony czas. Wszystkim przedszkolakom życzymy miłych wakacji i dużo odpoczynku.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • WYCIECZKA DO ZOO

    W dniu 23 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie… Dzieci z ciekawością podziwiały wszystkie mieszkające w zoo zwierzęta, najciekawszy ze wszystkich okazał się słoń
    Wycieczka_do_zoo.pdf
    Kliknij na zjęcie:
                      
             

   • W ŚWIECIE BARW

    Podczas ostatniego tygodnia w przedszkolu prowadzone były zajęcia dotyczące Kolorów.

     Na początku  dzieci zostały wprowadzone  w świat kolorów pokazując  kolory podstawowe – czerwony, niebieski, zółty, następnie zadawane były  pytania: „Jaki kolor najbardziej lubisz?”, „Dlaczego lubisz akurat ten kolor?”, „Czy otaczający świat, (otoczenie) jest kolorowy”, „Jakie kolory ma tęcza?”, „Czy wiecie jak powstaje tęcza?”, „Jak wyglądałby świat bez barw?

    Pierwszym doświadczeniem jakie wykonaliśmy to była tęcza wykonana z kolorowych cukierków  – do wykonania potrzebne były: talerz, cukierki Skittles, woda.

    Doświadczenie wzbudziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji – po zakończeniu odbyła się degustacja tęczowych cukierków, a także nauka piosenki o tęczy.

    Kolejnym etapem zajęć było indywidualne wykonanie kolorowej tęczy przy użyciu plasteliny, a także jednej wspólnej tęczy przy pomocy odbijanych rączek dzieci- wykonanie prac przyniosło im wiele radości.

    Podczas ostatnich zajęć przedszkolaki wysłuchały Historii mieszania kolorów:

    Na początku tęcza miała tylko 3 kolory: czerwony, żólty i niebieski. Wszyscy się nią zachwycali – dzieci, dorośli, zwierzęta i rośliny. Po pewnym czasie jednak, te same kolory znudziły się tęczy. Co tu zrobić, by być piękniejszą? – myślała tęcza. I całkiem przypadkiem malując niebo zmieszała czerwień z żółtym i tym sposobem była piękniejsza o jeden kolor – pomarańczowy. Minął jakiś czas i tęcza chciała być jeszcze większa i jeszcze piękniejsza, by sprawiać jeszcze większą radość dzieciom, dorosłym, roślinom i zwierzętom, które na nią patrzyły, ale nie wiedziała jak to zrobić. Z tych nerwów pomieszała niechcący czerwień z niebieskim i otrzymała następny wspaniały kolor – różowy. Była bardzo zadowolona. Po pewnym czasie zapragnęła, by niebo wyglądało jeszcze wspanialej. Zaczęła dolewać żółtą farbę do niebieskiej  i tym sposobem otrzymywała kolor zielony . I tak tęcza robi do dziś – coraz miesza swoje kolory, by stawać się większą, piękniejszą, podobać się dzieciom, dorosłym, roślinom, zwierzętom, słońcu i chmurkom.

    Po wysłuchaniu historii przeszliśmy do kolejnych ostatnich już doświadczeń : mieszania kolorów:

    Eksperyment pokazuje, w jaki sposób, mieszając podstawowe kolory, możemy stworzyć inne. Potrzebne będą: naczynia (np. słoiki), woda, oliwa i barwniki do żywności. Wlewamy wodę tak, by zajmowała ½ naczynia. Następnie zabarwiamy ją. Pozostałą przestrzeń uzupełniamy oliwą i dodajemy drugi kolor. Słoiczki zakręcamy. Przy potrząsaniu kolory się mieszają, potem wracają na swoje miejsce. Proste, prawda?

    Zapraszamy do krótkiej relacji fotograficznejJ
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • DZIEŃ DINOZAURA 26.02.2021 r.

    S26 lutego w kalendarzu świąt nietypowych możemy odnaleźć „Dzień Dinozaura”. Nie od dziś wiadomo, że zarówno chłopcy jak i dziewczynki  uwielbiają dinozaury . Dzieci z dużą radością zareagowały na wiadomość o tym święcie. Dinozaury są  tajemnicze, mają niesamowite kształty i rozmiary, wywołują  ciekawość i zainteresowanie wśród maluchów.. Przedszkolaki dowiedziały się co oznacza nazwa dinozaur, dlaczego dinozaury wyginęły, rozmawialiśmy również na temat ich wyglądu, sposobu poruszania się i odżywiania. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację, która przybliżyła nieco zwyczaje prehistorycznych gadów.  Szliśmy tropami dinozaurów, udało nam się przeprowadzić mamę maleńkich dinozaurów przez labirynt, aby mogła strzec swoich jaj, graliśmy w „dinozaurowe” memo. Dzieci wykonały papierowego dinozaura, kolorowały obrazki tematyczne. Pracowały w dużym skupieniu, ćwicząc motorykę małą. Wzięły również udział w zabawie ruchowej połączonej z elementami matematycznymi „Podróż śladami dinozaurów”.Nie zabrakło wesołej piosenki pt. „Dino i zabawa w chowanego”, do której można było wesoło skakać i tańczyć jak mały Dino. są dla dzieci tajemnicze, mają niesamowite kształty i rozmiary, wywołują ich ciekawość i zainteresowanie. Straszaki dowiedziały się co oznacza nazwa dinozaur, rozmawialiśmy również na temat ich wyglądu, sposobu poruszania się i żywienia. Dzieci stworzyły 3 zbiory (obrazki dinozaurów posiadamy dzięki czasopisma Bliżej Przedszkola)– dinozaury, które latały, poruszały się na dwóch i czterech nogach. Następnie przeliczyły wszystkie elementy w zbiorze i umieściły nad nimi kartoniki z odpowiednią cyfrą. Dzieliliśmy te trudne nazwy na sylaby i wyodrębnialiśmy pierwsze i ostatnie głoski, a także odszukiwaliśmy w nich poznane już litery. Mówiliśmy także o pracy archeologa, ponieważ w tym tygodniu poznajemy ciekawe zawody. Wśród przedszkolaków znalazło się nawet parę ochotników, aby w przyszłości obrać taki zawód.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

     

   • WALENTYNKI

    Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Ten szczególny dzień dla przedszkolaków stał się świetną okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Nie zabrakło zabaw, konkursów i tańców min. Quizy, memory walentynkowych , puzzli z serduszkami oraz zabaw ruchowych. Wspólnie spędzony czas w walentynkowym nastroju sprzyjał prowadzeniu z dziećmi rozmów na temat znaczenia uczuć w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka czy czerwone pluszaki. Tym, co naprawdę się liczy, jest życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.
    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • PTASIA STOŁÓWKA

    W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty karmnikowe.  Zajęcia podzielone były na dwie części – część edukacyjną podczas, której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto dokarmiać ptaki, w jakich miejscach ci co należy wkładać do karmnika. W części drugiej praktycznej dzieci wykonały własne karmniki, które po zakończeniu zajęć zabrały ze sobą i powiesiły na drzewie w ogrodzie lub innym wybranym przez siebie miejscu.
    Kliknij na zdjęcie:
                      

     

   • W karnawale, w karnawale nie siedzimy w domu wcale.

    Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale.

    W karnawale, w karnawale przystrojone wszystkie sale.

    Dookoła przebierańcy, każdy skacze, każdy tańczy...

    W Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżkę króla, pirata, Spider-Mana, Batmana itd. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Świetnie  bawiły się one w gronie nauczycieli  uczestnicząc we wspólnych zabawach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i najnowszych przebojów. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek , pączka oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W PRZEDSZKOLU
     

    Dziś dla babci słońce mamy
    I całuski dla dziadziusia.
    Dziś życzenia wnuczek składa
    I piosenki śpiewa wnusia.

    Aby babcia i dziadziuś
    W zdrowiu długo żyli,
    Aby uśmiech dla nas mieli
    W każdej wolnej chwili.

     

    Dzień Babci i Dziadka w Niepublicznym Przedszkolu w Radwanowicach, to jedno z najpiękniejszych świąt, do którego wszystkie przedszkolaki przygotowują się z wielkim zaangażowaniem i emocjami. W tym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy gościć kochanych gości w przedszkolu, dlatego przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę- filmik z udziałem dzieci. Dzieci w swoich prezentacjach mówiły o wielkiej miłości, którą darzą swoje babcie i dziadków. Dziękowały również za wielkie serce, opiekę, przytulanie , bajeczki i buziaki. Były również piosenki, tańce i słodkie całusy.  Przedszkolaki z pomocą nauczycieli wykonały również upominki  dla swoich ukochanych dziadków i babć.
    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

    Katechizm polskiego dziecka” /W.Bełza/                                                                                                  

    Kto ty jesteś?
    Polak mały.
    Jaki znak twój?
    Orzeł biały.
    Gdzie ty mieszkasz?
    Między swemi.
    W jakim kraju?
    W polskiej ziemi(...)

    11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
    Pielęgnując tradycje polskie, 10 listopada 2020 r.  obchodziliśmy w przedszkolu rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów  z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA U PRZEDSZKOLAKÓW

    W październiku w naszym przedszkolu odbył się „ Tydzień Bezpieczeństwa”. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu na drodze, w domu i w przedszkolu. Poznawaliśmy zasady prawidłowego poruszania się po drodze  i przejściu dla pieszych oraz jak należy korzystać z sygnalizacji świetlnej. Dzieci poznały również ważne numery alarmowe podstawowe znaki drogowe oraz co należy zrobić, gdy znajdziemy sie w sytuacji zagrożenia. Wspólnie oglądaliśmy filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz poznaliśmy fantastyczne piosenki przy których wspaniale się wszyscy bawili.

    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • PRZEDSZKOLAKI NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

    Kiedy na zewnątrz dopisuje pogoda wszystkie przedszkolaki chętnie korzystają ze świeżego powietrza i pięknego jesiennego słońca. Troszkę sportu i duża dawka dobrej energii.

    Kliknij na zdjęcie:
                     

   • DZIEŃ MARCHEWKI

    W naszym przedszkolu 21.10 obchodziliśmy „ dzień marchewki”, dzieci bardzo chętnie słuchały i odpowiadały na warzywne zagadki. Wspólnie wykonaliśmy dużą papierową marchewkę. Dzieci brały aktywny udział w tańcach i zabawach tematycznych, które dotyczyły zdrowych nawyków odżywiania. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały odznakę przyjaciela marchewki.

    Kliknij na zdjęcie:
                      

   • ZABAWA KARNAWAŁOWA

    W dniu 20 lutego w przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci przebrane za różne postacie świetnie się bawiły, brały udział w konkursie  „taniec na gazecie”. Po zabawie z okazji Tłustego Czwartku zjadły pyszne pączki.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • WALENTYNKI

    Dnia 14.02 nasze przedszkole obchodziło dzień świętego Walentego popularnie nazywane „Walentynkami”. W tym dniu królował u nas kolor czerwony i motyw serduszkowy. Dzieci podczas zajęć rozwiązywały zagadki tematyczne oraz śpiewały i tańczyły do walentynkowych utworów. Każdy chętny przedszkolak mógł obdarować swoich kolegów i koleżanki piękną walentynką w dowód sympatii koleżeńskiej.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • WARSZTATY ZIMOWE

    W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty zimowe, podczas których dzieci wykonywały śliczne pingwinki. Każde dziecko miało możliwość ozdobienia swojego pingwinka według własnego upodobania. Wszystkie pracę prezentują się naprawdę przepięknie, a nasze przedszkole odwiedziła „Pingwinkowa rodzinka”.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    24.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się występ z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”. Wszystkie Babcie i dziadkowie licznie dopisali oraz z wielkim wzruszeniem oglądali swoje wnuczki i wnuków podczas występy. Wszystkie Przedszkolaki bardzo się postarały przez co oklaskom nie było końca. Na koniec dzieci rozdały swoim dziadkom piękne prezenty przygotowane własnoręczne w przedszkolu.
    Kliknij na zdjęcię:
                 

   • ZAJĘCIA PLASTYCZNO - TECHNICZNE

    W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą. Zawsze bardzo chętnie podejmują działania, a w szczególności uwielbiają zajęcia plastyczno – techniczne. Dzięki swojej aktywności powstały piękne własnoręcznie zrobione prezenty dla ukochanych dziadków z okazji ich święta.
    Kliknij na zdjęcie: 
                 

   • CZAS WOLNY W PRZEDSZKOLU

    Tak Przedszkolaki spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zawsze chętnie wychodzą na spacery, ale najbardziej lubią biegać po boisku i placu zabaw.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

    W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu odbył się cykl warsztatów świątecznych „Magiczne ozdoby”. Podczas warsztatów dzieci wykonały piękne świąteczne ozdob, które później zabrały ze sobą do domu. Poprzez organizację warsztatów chcemy pokazać dzieciom jak wspólnie pielęgnować nasze narodowe tradycje oraz podkreślić atmosferę zbliżających się świąt również w naszym przedszkolu.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • WYJAZD DO KINA

    Nasze Przedszkolaki całkiem nie dawno odwiedziły Krakowskie multikino w ramach projektu „ Moja pierwsza wizyta w kinie”. Dzieci miały możliwość zobaczyć kino od tzw. kuchni. Zwiedziliśmy projektornie oraz  wspólnie braliśmy udział w robieniu popcornu. Na koniec obejrzeliśmy ulubioną bajkę „Psi Patrol”.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

    06.12.2019 r.  nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci czekały na niego z niecierpliwością od samego rana. Święty Mikołaj rozdał wszystkim przedszkolakom piękne upominki, które bardzo spodobały się wszystkim dzieciom.
    Kliknij na zdjęcie:
             
       

   • SPOTKANIE Z AKTORAMI

    W dniu 04.12.2019 r.  nasze Przedszkole odwiedziła krakowska grupa teatralna Krak – Art. ze spektaklem pt: „ Wielka świąteczna przygoda Olafa”, która wprowadziła przedszkolaków w magiczną świąteczną atmosferę.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • JEM ZDROWO - ROSNĘ ZDROWO

    W naszym przedszkolu odbył się cykl warsztatów kulinarnych „Jem zdrowo – Rosnę zdrowo”. Przedszkolaki podczas zajęć sprawdzili swoje umiejętności kulinarne, świetnie się przy tym bawiąc. Nasze przedszkole promuje zdrowy tryb życia i tym samym edukuje i zachęca do zdrowej żywności nawet najmłodszych.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • ZABAWA ANDRZEJKOWA

    W dniu 29.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Szalone tańce przy muzyce nie miały końca, a całą zabawę uświetniły piękne przebrania wszystkich przedszkolaków. Ciekawe czy ktoś ich rozpozna?
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • PLUSZOWY MIŚ

    Jak co roku 25.11.2019 r. nasze przedszkole obchodzi święto „Pluszowego Misia”. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki, aby wspólnie się z nimi bawić. Było wiele misiowych piosenek i tańców oraz zabaw o tematyce misia. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie historię pluszowego misia oraz znane postacie misiów z ulubionych bajek. Na koniec wykonaliśmy misiowy portret, a każdy przedszkolak otrzymał odznakę misiowego przyjaciela.
    Kliknij na zdjęcie:
                 
     

   • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    W naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe święto wszystkich przedszkolaków, a mianowicie 21.11.2019r „Pasowanie na Przedszkolaka” w tym dniu wszystkie dzieci zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Śpiewom i recytowaniu wierszyków nie było końca. Dzieci świetnie się spisały i udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych Przedszkolaków. W zamian za to otrzymały dyplomy i medale przedszkolaka oraz drobne upominki.

    Kliknij na zdjęcie:
                 

   •                                                         BAL KARNAWAŁOWY

    14 lutego w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa.Dzieci pięknie przebrane bawiły się przy dźwiękach przebojów i hitów. W przerwach zajadały się smakołykami , które przygotowali rodzice.Serdecznie dziękujemy! A za rok...kolejna zabawa, balony i tańce połamańce!

    Kliknij na zdjęcie:

                    

   • ZAJĘCIA NA TEMAT GRZYBÓW

    A tak w naszym przedszkolu wyglądają zajęcia. Dzisiaj dzieci poznawały informacje na temat różnych rodzajów grzybów, mogły je zobaczyć z bliska i dobrze się im przyjrzeć, żeby zapamiętać które omijać z daleka.
    Kliknij na zdjęcie:
                 

   • WAŻNY DZIEŃ DLA PRZEDSZKOLAKÓW

    Dzień 27 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice oraz pani dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, piękny medal oraz mały słodki upominek. Po uroczystości, w przedszkolu czekał na dzieci słodki poczęstunek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

    Kliknij na zdjęcie:

                     

   •                                          CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

    W związku z  projektem „MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE” nasze przedszkole otrzymało w prezencie nowoczesny oczyszczacz powietrza, przekazany przez marszałka województwa małopolskiego w ramach projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą  „ Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”. W dniu 25.10.2018r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość związana z przekazaniem przez Pana marszałka wojewódzkiego nowego oczyszczacza powietrza. Z racji tego wspólnie grupa przedszkolaków wraz z grupą starszaków przygotowali przedstawienie pt: „ Czyste powietrze wokół nas”, które nawiązywało do tematu ekologii oraz dbania o czyste powietrze. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny, a zebrane prace zostały zaprezentowane w formie przepięknej wystawy.

    Kliknij zdjęcie:

                    
      

     


    • MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE

      

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

   brak danych