• Aktualności

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZERÓWCE

      • W lutym obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Zerówczaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów tych zajęć był teatrzyk profilaktyczny w wykonaniu wychowawców pt. „Alicja w krainie… Internetu”, który uświadomił dzieciom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

      • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
       Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
       Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
       A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję" 

       Walentynki były dla zerówczaków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, „wysyłały walentynki”, bawiły się w „Berka Amorka”. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynki z serduszkowej poczty. Był to dzień miłych wrażeń!

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KONKURS PLASTYCZNY

      •   W związku z przypadającym 17 lutego Światowym Dniem Kota  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszy rysunek kota. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na potrzebę pomocy kotom wolnożyjącym i bezdomnym, którym bardzo trudno jest przetrwać zwłaszcza w zimie. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające najróżniejsze koty, kotki i kocurki. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością stosując ciekawe techniki plastyczne . Ta różnorodność spowodowała trudność w wyłonieniu najlepszej pracy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane prace.

      • DZIEŃ KOTA

      • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto- "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach a także rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”. Dzieci wykonywały  różnorodne zadania konkursowe np. picie mleka z miseczki.

        

      • POCZTA WALENTYNKOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • ”Dzień Świętego Walentego

       To dzień dobry dla każdego!”

        

       14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).  Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała pocztę walentynkową.  Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka  czekała na piętrze szkolnego budynku  pod tablicą SzRU  na walentynkowe kartki  od obecnych w szkole uczniów.  Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  W piątek 12 lutego  korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły:  Julia Dorynek, Oliwia Walczowska, Julia Kramarczyk.  Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.  Dziękujemy naszym Listonoszką!

                                                                                                                                 Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • PROJEKT „Targetter” – CEL

      • W dniu 18.02.2021r  od godz. 11:00 - 12:00  odbyła się  realizacja projektu online skierowanego do uczniów naszej szkoły z  kl. VII i VIII o nazwie Targetter.
       Projekt był  realizowany w ramach lekcji wychowawczej. Miał na celu zachęcenie młodych osób do regularnego wyznaczania sobie celów, a tym samym nieustannego rozwoju. Stanowi to świetną rozrywkę a jednocześnie przybliża do spełnienia wielu marzeń i aspiracji - łączenie przyjemnego z pożytecznym. Celem projektu było zwiększenie wiedzy nastolatków na tematy pomocne przy osiąganiu celów np. zarządzanie czasem czy motywacja. Targetter (z ang. target-cel) ma na celu uświadomienie młodym osobom, że każdy prawidłowo wyznaczony cel jest wprost na wyciągnięcie ręki. Realizatorzy projektu to młode osoby uczące się jeszcze w liceum, których celem było przekazanie sprawdzonych sposobów i metod na efektywne wyznaczanie, dążenie i weryfikowanie swoich targetów. Ponadto na ich mediach społecznościowych są organizowane  transmisje na żywo ze specjalnymi gośćmi (np. z autorami książek motywacyjnych i mówcami). Poruszają tematy takie jak: zarządzanie czasem, samodyscyplina, indywidualność czy wiara w siebie. Na tą chwile otrzymaliśmy od realizatorów programu Vouchery na darmową 60 min.  lekcje gry na instrumencie – marimbie, perkusji lub ksylofonie w Krakowie.   Zapraszamy do odebrania Vouchera, może przyda się do wyznaczenia  kolejnego lub nowego celu.

                                                                       Koordynator projektu w ISP w Radwanowicach – Izabela Kołodziej

      • HIPOTERAPIA ZIMĄ

      • Mimo tegorocznej srogiej zimy nasi uczniowie nie poddają się i wytrwale ćwiczą na zajęciach hipoterapii, a śnieg, którego w tym roku nie brakuje daje jeszcze więcej frajdy z wyjazdów do Greenbase. Poza ćwiczeniami w siodle dzieci rozegrały nie jedną bitwę na śnieżki, spróbowali także  swoich sił w budowaniu igla i robienia aniołków a śniegu. W ostatnim czasie dzieci miały okazje poznać nowego w ośrodku czworonożnego przyjaciela, którym jest Milka a czesanie jego długiej sierści było nie lada wyzwaniem.

      • BAL PRZEBIERAŃCÓW

      • 11 lutego 2021r., klasie I, odbyła się zabawa karnawałowa – bal przebierańców. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i paniom.  Zabawę rozpoczęliśmy od tanecznej podróży po Europie w rytmie piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”. W odwiedzanych krajach dzieci tańczyły taniec charakterystyczny dla danego państwa. We Francji tańczyliśmy kankana, w Hiszpanii –makarenę, w Grecji –zorbę, a w Rosji –kazaczoka. Po podróży odpoczywaliśmy przy słodkim poczęstunku, oczywiście nie zabrakło także pączków, jak na tłusty czwartek przystało . W drugiej części zabawy dzieci bawiły się przy piosenkach „na życzenie” prezentując swoje przepiękne stroje i pomysły na układy taneczne. Szkoda, ze następny bal dopiero za rok!

                                                                                                                                                       Kinga Sarota

      • TŁUSTY CZWARTEK W ZERÓWCE

      •  „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków usmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się słodki dzień – Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznały krótką tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oglądały teatrzyk utworu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. Po obejrzeniu przyszedł czas na pączki-smakowały wybornie! Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – nie będzie mu się wiodło. Jedli wszyscy, więc chyba wystarczy dla nas szczęścia i powodzenia na cały rok! 

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 9 lutego br. w naszej zerówce odbył się wielki bal karnawałowy. Zerówczaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Świetnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również poczęstunku.
       Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

      • 29 Finał WOŚP w ISP w Radwanowicach

      • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta  na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. W tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Wśród  w/w  wolontariuszy znalazły się członkinie  SzRU, które  aktywnie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy w dniu finału w Radwanowicach, Rudawie i Krzeszowicach, jak również tuż przed finałem kwestując w naszej szkole pośród obecnych uczniów. Serdecznie Dziękujemy za aktywne przyłączeni się do akcji uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom ISP w Radwanowicach. Dziękujemy Szkolnej  Radzie Uczniowskiej  za dobro które niosą i przekazują innym, poświęcony czas, zapał i energię. Siema!

                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

      • 21 i 22 stycznia to zawsze dni szczególne w życiu przedszkola, bo gościmy Babcie i Dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądają występy dzieci. W tym roku przez pandemię nie było to możliwe, dlatego drogą elektroniczną wysyłaliśmy filmiki i życzenia płynące prosto z dziecięcych serc. Kochane babcie i Dziadkowie jesteście bardzo ważni w życiu Waszych wnuków – życzymy Wam dużo zdrowia, radości i ogromu miłości. J

      • Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie!

      • Jesteście drogowskazem dla swych wnuków,

       którzy jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki

        na swej drodze życia.

       Stanowicie ostoję tradycji i wartości,

       wnosicie w rodzinny pejzaż wyrozumiałość, cierpliwość, dobroć, poświęcenie.

        

       Z całego serca życzymy,

       aby te dwa dni, które w kalendarzu są Wam dedykowane,

       były czasem, kiedy w sposób szczególny wnukowie okażą każdemu z Was miłość i przywiązanie.

       Życzymy jednak przede wszystkim, aby ciepło rodzinne i szacunek towarzyszyły Wam

       przez wszystkie dniu w roku,

       a upływający czas niech niesie ciągle wiele radości,

        której źródłem będą także Wasi kochający wnukowie.

        

        

       Dyrekcja Integracyjnej Szkoły Podstawowej

      • POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY

      • Przetrwaliśmy ten trudny czas nauki zdalnej naszych najmłodszych uczniów. Wracamy. Jest to naprawdę szczęśliwy moment dla nauczycieli i wyrażam głęboką nadzieję, że dla uczniów również.

       Owszem, nadal obowiązują nas obostrzenia, ale spodziewamy się, że ich przestrzeganie uchroni nas przed zachorowaniem.

       Oto kilka zmian, które nastąpią od 18 stycznia:

       1. Uczniowie, wchodząc do budynku, będą korzystać z różnych wejść:

       - klasa I – wejście od strony boiska (górnej bramy wjazdowej); szatnia na korytarzu tylko dla uczniów klasy I; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej sali lekcyjnej;

       - klasa II – wejście od strony sali gimnastycznej; szatnia dla uczniów klasy II- przy Sali gimnastycznej; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do Sali nr …. (tej, z której korzystali dotąd uczniowie klasy VII),  w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie korzystają z przestrzeni korytarza głównego

       - klasa III – wejście główne od strony sekretariatu, szatnia po lewej stronie schodów dla uczniów klasy III; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej dotychczasowej sali lekcyjnej.

       2. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie nie przemieszczają się po budynku, korzystają z przestrzeni sal i korytarzy dla nich przypisanych. Pragniemy zachowywać dystans i nie gromadzić się w dużych grupach we wspólnej przestrzeni.

       3. W przestrzeni wspólnej(na korytarzach w czasie przerw) uczniowie noszą maseczki. Prosimy o zaopatrzenie w nie dzieci oraz pokazanie jak w higieniczny sposób je przechowywać (maseczki z materiału, wielokrotnego użytku). Uczeń może być wyposażony także w maseczki jednorazowe.

       3.  Posiłki uczniowie będą spożywać w salach lekcyjnych.

       4. Bardzo prosimy, jeśli jest to możliwe, o niepozostawanie uczniów zamieszkujących w Radwanowicach w świetlicy szkolnej.

        

       Dla uczniów spoza Radwanowic dowozy organizowane będą zgodnie z dotychczasowymi zasadami i  harmonogramem. Do busa dzieci wsiadają w maseczkach i nie zdejmują ich aż do momentu zajęcia miejsca w ławce.

        

       Drodzy uczniowie,

       spodziewamy się Was wszystkich widzieć w najbliższy poniedziałek w dobrym zdrowiu i wspaniałych humorach!

      • MOC GORĄCYCH ŻYCZEŃ

      • Wielu spośród uczniów ISP w Radwanowicach odpowiedziało na świąteczną akcję składania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom, kolegom i bliskim.  Przesłane życzenia, które miały formę świątecznych bombek, kartek i  innych ozdób zawisły na szkolnej choince. W większości uczniowie słali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom,  wdzięczni za ich pracę, jak również swoim kolegom, za którymi bardzo się już stęsknili.  Wszyscy w Nowym Roku życzyli sobie szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz szybkiego powrotu do szkoły.  

      • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ! KOLĘDA! KOLĘDA!

      • Już od wielu lat, cyklicznie, w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku, pomimo specyfiki sytuacji wynikającej
       z pandemii, a co za tym idzie, wyjątkowego sposobu prowadzenia edukacji, nie mogło go również zabraknąć. Uczniowie mogli nadesłać nagrania swoich kolęd i pastorałek online. Wszystkie występy były wyjątkowe, dlatego każdy z uczestników zasługuje na dyplom
       i nagrodę, niemniej jury musiało wykonać swoje niezwykle trudne zadanie i wyłonić zwycięzców.

       Mamy zaszczyt ogłosić że,

       w konkursie kolęd i pastorałek, w roku 2020 wyróżnienia zdobyli -  Antoni Kieś oraz Emilia Czerhoniak.

       Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Nowicka.

       Zaszczytne miejsce drugie przypadło Mai Olek

       Zwycięzcami tegorocznego przeglądu został duet sióstr: Klaudia i Wiktoria Gawecka.

       WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

       konkur_koled(1).mp4​​​​​​​

      • WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      • Pomimo panującej na Świecie pandemii koronawirusa, wiele osób nadal pamiętało o zwierzętach w potrzebie i wsparło  naszą coroczną akcje różnymi darami! Tym razem serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczniom  z klas I-III, oraz ich rodzicom. Dziękujemy  za pamięć i okazaną pomoc potrzebującym zwierzętom!

                                                                                                                                                    SzRU

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      •     Na przełomie listopada i grudnia 2020r uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej z  klas I-II   mieli możliwość uczestniczenia w programie profilaktycznym „Cukierki”. Program przybliżył  uczniom podstawowe informacje na temat  środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, ukształtował  umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauczył postaw  dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zrachowaniom agresywnym. Założeniem programu było  zachęcanie do angażowania w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej. Z tego punktu widzenia program miał  charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Warsztaty odbyły się dzięki  wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a osobą odpowiedzialną za ich przeprowadzenie w naszej szkole  była pani pedagog Izabela Kołodziej. Bardzo dziękujmy Rodzicom za pomoc w realizacji programu. A w niedługim czasie zapraszamy na  Wystawę Prac Dzieci biorących udział w programie.

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

      • ZERÓWCZAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

      • Dziś pamiętamy o tych, którzy byli tutaj przed Tobą

       Tu żyli, walczyli, ginęli, obce powstrzymując wojsko

       By nie zginęła- byś mógł mówić: Moja Ojczyzna – Polska!

               Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały  ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Co to jest niepodległość”. Utrwaliły symbole Polski kodując je na macie. Na koniec świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło przy rytmach piosenek patriotycznych.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

       filmik_.mp4​​​​​​​

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

   brak danych