• Aktualności

      • MUZEUM WITRAŻU W KRAKOWIE

      • 16 grudnia zerówczaki udały się na wycieczkę do muzeum witrażu w Krakowie. Muzeum powstało w 1902 roku i jest to najstarsze nieprzerwanie działające tego typu miejsce w Polsce. Mieliśmy okazję obserwować artystów przy pracy oraz poznaliśmy narzędzia i sprzęty wykorzystywane przez rzemieślników podczas ich pracy. Wszystkich zaciekawiły etapy tworzenia witraży oraz możliwość domalowania swojego elementu na portrecie wykonanym na szkle. Zostały udostępnione również witraże będące aktualnie w toku produkcyjnym, rozłożone na szklanych sztalugach we wszystkich pomieszczeniach pracowni. Po dokładnym zwiedzeniu i obejrzeniu prac przedstawicieli witrażu przyszedł czas na warsztaty plastyczne na których, dzieci miały okazję rozwinąć swoje sprawności manualne. W czasie warsztatów każdy wykonał ozdobę bożonarodzeniową inspirowaną sztuką witrażu. Były to niezapomniane warsztaty w zabytkowym wnętrzu pracowni o niesłychanie tajemniczym klimacie.

      • FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA W KATARZE W MULTIKINIE

      • W ubiegłą niedzielę 18.12.2023 dzieci z klas 4-8, udały się wraz z opiekunami na finał mistrzostw świata w Katarze pomiędzy Argentyną i Francją.

       Argentyna trzeci raz w historii (wcześniej 1978, 1986) została mistrzem świata. W wielkim finale, który prowadził polski zespół sędziowski z Szymonem Marciniakiem na czele, pokonała po serii rzutów karnych Francję 4:2. W regulaminowym czasie gry było 3:3 (2:0) do przerwy. Do 80 minuty wydawało się, że nic nie ma prawa się wydarzyć. Nic bardziej mylnego. Historia piłki nożnej zna już wiele podobnych przypadków. Całkowita dominacja Albicelestes nic nie dała, gdy do meczu włączył się Mbappe. No i się zaczęło!!! Emocje, stres, nerwy, grad bramek, zwroty akcji, czyli wszystko co najlepsze do obejrzenia w wielkim finale.

       Kibicowanie uczy pozytywnych emocji. Nikt nie usiadł przed telebimem nie mając nadziei, czy wiary na dobry wynik swojej drużyny, czy swojego zawodnika. Każdy widział, że naprawdę liczyła się walka, nie poddawanie się. Jednak po zakończonym meczu, na twarzach dzieci pojawiły się łzy szczęścia, jak i łzy smutku. :):)

      • GALA MŁODEGO WOLONTARIUSZA

      • Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystą Gala Młodego Wolontariusza wieńczącą kilkumiesięczne działania w ramach projektu "Wolontariat - jak mięśnie- trzeba codziennie trenować!". Spotkanie to miało miejsce na auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Spośród 59 szkół z całej Polski biorących udział w projekcie, nasza placówka, a właściwie działania naszych wolontariuszy zostały zauważone i docenione przez organizatorów, jak i uczestników. Zdobyliśmy certyfikat udziału w projekcie i jedno z trzech wyróżnień!  W trakcie spotkania odbyły się warsztaty podsumowujące dotychczasowe działania wolontaryjne zarówno dla opiekunów szkolnych kół wolontariatu, jak i dla młodych wolontariuszy. Wszyscy mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z wolontariatem. Przebieg gli był transmitowany na żywo na kanale KOŁO NAS, by poprzez transmisję on-line mogli w niej uczestniczyć również wolontariusze ze szkół, które wzięły udział  w projekcie, a niestety nie mogli być obecni na gali finałowej konkursu.

      • WARSZTATY OZDÓB Z MAKRAMY

      • Co to jest makrama? Od czego zacząć jej naukę? Czy to dla mnie? I co tak naprawdę można “wyczarować” ze zwykłego sznurka? O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klas 6 i 7 wraz ze swoimi starszymi kolegami podczas świątecznych warsztatów z makramy. Zajęcia prowadziła pani Beata Jarema - twórczyni ludowa, która pokazała uczestnikom zajęć, że makrama to naprawdę super zabawa! Uczniowie dowiedzieli się, jak odmierzać materiały, żeby w połowie pracy nie okazało się, że braknie im sznurka do wykonania całej pracy, opowiedziała czym tak naprawdę jest sztuka makramy i jakie cudeńka można wykonać ze zwykłego sznurka. Uczestnicy warsztatów wykonali sznurkowe sople na choinkę i makramową choinkę.

      • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      • W naszej szkole to już tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się konkurs kolęd i pastorałek. 13 grudnia do konkursu zorganizowanego przez p. M. Morawiec i M. Madeja przystąpili uczniowie klas od I do VII , gdzie przedstawili   wiele pięknych pieśni związanych z tym okresem. Jury w składzie: p. Kinga Kulińska, Diana Biłas oraz Mateusz Grządzielewski mieli „twardy orzech do zgryzienia”,  kolędy były wykonane na wysokim poziomie. Każdy uczestnik był nagradzany gromkimi brawami przez słuchających kolegów i koleżanki. Wyniki  konkursu będą ogłoszone  16 grudnia, gdzie nasza szkoła organizuje spotkanie z mieszkańcami naszej wioski w Sali Teatralnej Fundacji „Mimo Wszystko”. Tam nasi najlepsi uczestnicy konkursu wystąpią i będą wręczane nagrody.

      • MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA MECZ HOKEJOWY

      • W tak wesołym dniu, jakim jest 6 grudnia i Mikołaj przynosi upominki, my również zrobiliśmy sobie małą niespodziankę i wyjechaliśmy na prawdziwe spotkanie polskiej ligi hokeja do Krakowa na mecz pomiędzy Comarch Cracovia vs Marma Ciarko STS Sanok. Drużyna z Cracovii, zajmująca obecnie drugą pozycję w tabeli, podejmowała hokeistów Sanoka z szóstej lokaty. Pierwsza tercja okazała się dość wyrównana, ale dalsza część meczu pokazała wyższość gospodarzy. Kolejno w drugiej, jak i trzeciej tercji, hokeiści krakowscy pokazali lepsze i wyższe umiejętności nad swoim przeciwnikiem. W ostatecznym rozrachunku wygrali mecz 6:1. Szybkie akcje, świetna jazda na lodzie, zarówno przodem i tyłem, operowanie kijem i krążkiem przez zawodników obu drużyn, obijanie się graczy o bandy, ostra walka o każdy metr tafli lodowiska, dał nam pełen obraz piękna tego sportu.      Drużynie MKS Cracovia gratulujemy wygranej, oraz dziękujemy za gościnę na obiekcie. Do zobaczenia!!!

      • NOC W SZKOLE, W DOLINIE SŁOŃCA

      • Często myślę, że noc jest bardziej żywa i intensywniejsza niż dzień.

       (Vincent van Gogh)

                   Dzieci, uczące się w małych grupach miały ostatnio okazję spełnić swoje kolejne marzenie – przyjechały na noc w szkole, ale tej nad salą teatralną. Ku naszej radości, odwiedziła nas także absolwentka ISP – Paulinka, za co jej serdecznie dziękujemy.

       Tę noc określiliśmy jako andrzejkowo-mikołajkową. Sceneria już iście świąteczna – choinka, światełka, przytulna atmosfera, ale dreszczyk emocji dostarczyć miały spóźnione nieco wróżby.

       Nasze spotkanie zaczęliśmy od przygotowania ciasta na pizzę, bo wiadomo:
       „Gdy człowiek głodny, to zły”. Następnie, z wypiekami na twarzy poznawaliśmy imiona swoich przyszłych sympatii i przyjaciół. Nieśmiało i z przymrużeniem oka robiliśmy rozeznanie, co według wróżb, przyniesie nam łaskawy los. Jedni poznają piękne miejsca
       na ziemi, a inni wylądują w … fotelu dentystycznym.

       Po obfitej, włoskiej kolacji były jeszcze tańce. Tuż przed snem jeden z uczniów czytał na głos, na dobranoc „Anię z Zielonego Wzgórza”. Niestety, nie wszyscy potrafili zasnąć daleko od swoich bliskich i panie czuwały do samego rana.

       Bez wątpienia, właśnie ta noc była intensywniejsza niż dzień. I pozostaną z nami piękne wspomnienia.

        

       Dorota Kieś

      • ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ZERÓWCE

      • Nareszcie przyszedł ten wyjątkowy czas, w którym większość z nas jest w trakcie świątecznych przygotowań. Nie mogło być inaczej także na ostatnich zajęciach dogoterapii w oddziale przedszkolnym. Zerówczaki wraz ze swoimi przyjaciółmi Coffee i Arwen przygotowywały bożonarodzeniową choinkę. Zadanie było tym bardziej utrudnione, gdyż dzieci musiały najpierw narysować choinkę i pokolorować, a następnie odrysować i wyciąć ozdoby. Oczywiście nie były to tradycyjne bombki… Skoro choinka była przygotowywana wraz z pieskami, to nie mogło na niej zabraknąć psich smakołyków. Zerówczaki wzorowo poradziły sobie z zadaniem, a efekty przedstawiamy poniżej.

      • SENSORYCZNE OZDOBY CHOINKOWE

      • Zgodnie z założeniami projektu pt. „Gramy Zmysłami” w grudniu tematem naszych zajęć powinny być sensoryczne ozdoby choinkowe. Grudzień to okres przedświąteczny, a dla wielu Święta Bożego Narodzenia kojarzą się m. in z pieczeniem pierników. W związku z tym zorganizowaliśmy integracyjne zajęcia kulinarne, w trakcie których uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniowie klasy VI oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej  wspólnie podjęli wyzwanie pieczenia pierników. Wszyscy z dużym zapałem przystąpili do działania. Zaczęliśmy od przygotowania stanowisk pracy oraz wszystkich niezbędnych składników. Postępując zgodnie z przepisem najpierw odpowiednio wyrobiliśmy ciasto, następnie jej rozwałkowaliśmy, po czym różnokształtnymi foremkami wykrawaliśmy świąteczne pierniki, które lądowały w piekarniku. Kiedy wszystkie się już upiekły przyszedł czas na najlepszy moment, czyli dekorowanie. Tutaj wszyscy mogli wykazać się kreatywnością i w ten sposób wspólnymi siłami powstały nam piękne, kolorowe świąteczne pierniki, które przyozdobią choinki w naszych domach.

      • MIKOŁAJKI

      • Klasy IV i V wraz z wychowawcami świętowały mikołajki w Krakowie w Cinema City.  Oglądnęliśmy piękny , familijny film pt. „Bella i Sebastian :Nowe Pokolenie”.  Film opowiada o przyjaźni dziesięcioletniego chłopca i pasterskiego psa. Piękne zdjęcia, wzruszające sceny, ciekawa i zaskakująca fabuła to atuty tego filmu. Wszystkim film się bardzo podobał. Czekamy więc na kolejną okazję, by pojechać do kina!

      • WYCIECZKA DO SALI ZABAW DZIECIĘCYCH "MIŚKOLAND"

      • W piątek 2 grudnia zerówczaki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Dziecięcych „Miśkoland” w Olkuszu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy i wspólna zabawa, a dodatkowo podczas radosnego spędzania czasu dzieci mogły rozwijać sprawność fizyczną - motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł równowagi.  Wybrane miejsce dostarczyło zerówczakom szeregu możliwości różnorakich aktywnych zabaw i polisensorycznych doznań. Dowodem zadowolenia był nieznikający uśmiech z twarzy naszych pociech oraz niekończąca się euforia towarzysząca zabawom. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały upominek w postaci kolorowych baloników oraz słodkiej przekąski.

      • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA LATARNIA

      • Nasza szkoła została poproszona o pomoc w zbiórce słodyczy przez Stowarzyszenie Latarnia, zajmujące się różnymi formami pomocy charytatywnej na rzecz osób potrzebujących. W tym roku stowarzyszenie przygotowuje paczki świąteczne dla ponad 250 rodzin z Krakowa i okolic oraz prezenty pod choinkę dla dzieci z tych rodzin. Zebrane słodycze zostaną dodane do paczek świątecznych, aby oprócz podstawowych artykułów spożywczych, znalazło się też w nich coś co umili dzieciakom (ale też starszym samotnym osobom) przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

        

       W szkole zbiórka słodyczy trwać będzie do końca tego tygodnia czyli do piątku 9.12.2022 r. Na przyniesione przez Państwa i uczniów słodycze będzie czekać wystawione w bibliotece szkolnej opisane pudełko.

       Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę słodyczy!

       Bliższe informacje dotyczące prowadzonej akcji znajdą Państwo klikając w poniższy link. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       https://stowarzyszenielatarnia.pl/250-paczek-na-swieta-pomoc-bardzo-potrzebna/


      • WOLONTARIAT - JAK MIĘŚNIE - TRZEBA CODZIENNIE TRENOWAĆ!

      • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wolontariat-jak mięśnie-trzeba codziennie trenować!”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Latarnia, pod patronatem MEN.

       Głównym celem projektu jest promocja wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, a jednym z zadań konkursowych było nagranie filmu podsumowującego działania wolontaryjne podjęte przez uczniów danej szkoły.  Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na nasz film konkursowy dotyczący działań wolontariatu prowadzonych w ISP w Radwanowicach. Komisja konkursowa, jako jeden z punktów przy wyborze szkół do nagród głównych uwzględni liczbę polubień pod filmami przesłanymi z poszczególnych placówek. Głosowanie trwać będzie od 5.12.22 do 10.12.22.

       Poniżej link, pod którym można obejrzeć nasz film i oddać swój głos, dając swoje polubienie (lajka) pod wybranym filmem. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       Zachęcamy zatem do głosowania!

       https://www.youtube.com/playlist?list=PLd4lyCLJQLwnXjV1omtsQpImKg4r9i26q

       Opiekunowie SKW

       Anna Konik

       Ewelina Kulka

      • ANDRZEJKI W ZERÓWCE

      • Andrzejki w Naszym kraju mają bardzo długą tradycję, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. W zerówce co roku podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami, Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dekoracje oraz Pani Czarodziejka wprowadziły Nas w świat magii. Poznaliśmy symbole andrzejek, dzięki zabawie ,,wróżenie z czarodziejskiego kapelusza’’ dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród Nas m.in. nauczyciele, dentyści, kierowcy czy  detektywi. Nie zabrakło również tradycyjnego ,,ustawiania bucików’’, ,,kubków przyszłości’’, ,,studni życzeń’’ i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki chętnie i z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Po wspólnej zabawie czekał na Nas słodki poczęstunek. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest, to że przyniosły Nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania naszej ludowej tradycji.

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI”

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI” - pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna, w której miały przyjemność uczestniczyć nasze zerówczaki.
       We wtorek 29 listopada wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Rudawie. Na miejscu powitały nas prze sympatyczne panie pracujące w bibliotece, które przygotowały bardzo ciekawą, aktywną i pouczającą lekcję dla dzieci. Pierwszym wyzwaniem dla zerówczaków było rozwiązanie zagadki, co się później okazało, wcale nie banalnej… Po burzy pomysłów pani zdradziła, iż gościem honorowym spotkania będzie muchomor, a w następnej kolejności „Król Borowik” i inne rodzaje grzybów. Dzieci wysłuchały bajeczki Ewy Rosolskiej pt. „Znikające kropki” oraz wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Następnie zerówczaki zostały zaczarowane w niedźwiadki, które wybrały się na grzybobranie. Swoje zbiory posegregowały, zakonserwowały, ususzyły, bądź też usmażyły, a te niejadalne powróciły do lasu. Na zakończenie spotkania, po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, dzieci wykonały tematyczny kolarz. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki był przejazd autobusem komunikacji miejskiej, co bardzo podobało się dzieciom i wywołało wiele pozytywnych emocji. W imieniu pań z biblioteki przekazujemy serdeczne zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi do zapoznania się ze zbiorem biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

       IMG_109706789.MOV​​​​​​​
      • KOLORY SĄ BLISKO - JESIENNE "WIERSZOBRANIE"

      • 28 listopada 2022 roku, w sali teatralnej w ośrodku terapeutyczno-rehabilitaycjnym uczniowie naszej szkoły: Sylwia (kl. VIII), Kamil (kl. VII), Ewa i Antoni (kl. VI) wystąpili w krótkiej, lecz jakże treściwej inscenizacji pt. „My jesteśmy kolorami”. Poprzez śpiew, taniec i słowa udowodnili, że każdy kolor ma znaczenie. Nie zabrakło morału, niosącego nadzieję, że radość, optymizm, miłość i spokój zawsze ostatecznie pokonają smutek, żałobę i niebezpieczeństwo. Bo, jak słusznie zauważyła pani Anna Dymna - „Ludzie są jak kolory”. Nasze emocje są jak tęcza, a „tęcza to symbol pojednania wszystkich kolorów. Każdy człowiek, bez względu na to jaki ma kolor, ma prawo żyć tu na świecie i być szczęśliwy”.  A Ty, jakim jesteś kolorem? Najważniejsze, byś swoją osobą niestrudzenie ubarwiał świat każdego dnia.

       https://drive.google.com/file/d/1B9brCRRBwYgo5NvOTcNUjU7eEWcTFLIG/view?usp=share_link

       https://drive.google.com/file/d/1H3P3J5qfDh_mTXv-7imIigp9ffQEAEG1/view?usp=sharing

       mgr Dorota Kieś

      • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

      • W piątek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia i mimo upływającego czasu w dalszym ciągu bywa najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Spotkały się misie małe i duże, brązowe, szare i różowe, a każdy z nich był wyjątkowy. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, dowiedziały się, że misie możemy spotkać nie tylko w zoo i bajkach, ale także na niebie pod postacią małej i wielkiej niedźwiedzicy. Ponadto przedszkolaki dzieliły swoje misie na małe i duże, układały od najmniejszego do największego i odwrotnie. Wykonaliśmy misiową gimnastykę, została sprawdzona znajomość misiów z bajek, zaprowadziliśmy misia do miodku zgodnie z zamieszczonym kodem, dopasowywaliśmy cechy pasujące do niedźwiedzia i pluszowego misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Na koniec za piękny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela pluszowego misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i były szczęśliwe, iż mogły pokazać misie swoim koleżankom i kolegom z grupy. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń. Mam nadzieję, że ten misiowy dzień pozostanie w naszych wspomnieniach przez długi czas.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych