• Aktualności

      • ZERÓWCZAKI Z WIZYTĄ W JASKINI

      • W poniedziałek 13 czerwca wraz z grupą zerówczaków wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Rudawie na spotkanie pt. „Między nami Jaskiniowcami”, które poprowadziła przesympatyczna pani bibliotekarka przyodziana w jakże realistyczny strój eleganckiej Pni Jaskiniowiec! Dodatkową atrakcją dla zerówczaków był przejazd do biblioteki autobusem komunikacji miejskiej, co okazało się niecodzienną wycieczką. W tajemniczy świat jaskini przeniósł nas Jora – bohater książki pt. „Jora. Mały jaskiniowec”. Zerówczaki musiały uporać się wieloma nowymi, trudnymi słowami, ale oczywiście dzięki pomocy Jora udało się zrozumieć sztandarowe pojęcia speleologii. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak Jaskiniowcy pozyskiwali jedzenie, rozpalali ogień, a także jakie były ich ówczesne zabawy i rozrywki. Okazało się, że i dzieci mogą poczuć się jak jaskiniowcy i wykonać własny obraz na „skalnej ścianie” dzięki pomysłowej pracy plastycznej. Na zakończenie spotkania pani zaprosiła wszystkie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkanie wywołało wiele emocji i dociekliwości ze strony naszych małych uczestników, więc aby zaspokoić ciekawość naszych podopiecznych wspólnie postanowiliśmy wybrać się do pobliskiej jaskini. W kolejny poniedziałek zawitaliśmy do Jaskini Nietoperzowej znajdującej się w Jerzmanowicach. Na miejscu przywitał nas przewodnik, który opowiedział nam historię powstania jaskini oraz kilka ciekawostek związanych z tym miejscem. Podczas zwiedzania jaskini zerówczaki miały możliwość podziwiać skały, żłobienia i nacieki, a także kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini. Wrażenie zrobiły także eksponaty zwierząt i ich realistyczne odgłosy, ale niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyli się żywi mieszkańcy jaskini. Udało nam się zaobserwować nietoperze podczas snu, ale także przelatujące tuż nad naszymi głowami. Wycieczka w praktyczny sposób utrwaliła zdobytą w bibliotece wiedzę na temat jaskini i pozwoliła na własne oczy ujrzeć jej tajemnicze piękno.

      • ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

      • Wraz z letnim powiewem wiatru wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Oznacza to również, że odbyły się ostatnie już zajęcia hipoterapii w obecnym roku szkolnym z grupą naszych dzielnych wychowanków. Udział w zajęciach hipoterapii spowodował, że dzieci nabrały pewności siebie, stały się śmielsze i odważniej nawiązują relacje oraz komunikują się ze światem. W obyciu z koniem i przełamaniem barier pozwoliły atrakcyjne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany personel, na których pojawiły się slalomy, koła, przejazdy przez drążki, a także jazda na ujeżdżalni oraz wyjazdy w teren. Terapia znacznie wpłynęła na rozwój motoryczny, a także rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny uczestników. Dzieci znacznie poprawiły swoją równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkową atrakcją podczas zajęć była zabawa z pieskami, które wiernie towarzyszyły podczas każdych zajęć na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za owocny rok współpracy.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W ubiegły czwartek mieliśmy możliwość po raz ostatni w obecnym roku szkolnym uczestniczyć w zajęciach dogoterapii. Cała grupa zarówczaków z ogromną radością przywitała naszych psich bohaterów piosenką powitalną, którą doskonale zapamiętali. Również Coffee i Arwen okazali swoją radość z naszego spotkania poprzez radosne szczekanie oraz merdanie ogonkiem. Kolejnym punktem naszych zajęć była rozmowa o emocjach, którą poprzedził wiersz odczytany przez dogoterapeutę. Pojawiło się wiele pytań dotyczących emocji występujących zarówno u ludzi, jak i u naszych pupili. Wspólnie znaleźliśmy odpowiedzi na pytania: Co nas cieszy? Kiedy pieski są radosne? Co nam sprawia przykrość, a co może smucić pieska? Uwrażliwieni na potrzeby innych doszliśmy do następnego zagadnienia. Wobec zbliżających się wielkimi krokami wakacji nie obeszło się bez pakowania bagażu. Tym razem zerówczaki musiały uporać się z zapakowaniem walizki dla piesków. Szczotka, książka czy kula smakula? Dzieci dzielnie rozstrzygnęły co posłuży pieskom w podróży, a czego potrzebuje człowiek.  Nasze spotkanie miało również na celu przypomnieć i usystematyzować dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego zachowywania się przy obcych czworonogach bądź też pieskach pozostawionych bez opieki. Nasze zerówczaki kolejny raz wykazały się swoją ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Dla utrwalenia poprawnych nawyków dzieci miały możliwość odegrania scenek sytuacyjnych. Po odśpiewaniu pożegnalnej piosenki zajęcia dobiegły końca.  Dziękujemy za rok współpracy i czekamy z ogromnym apetytem na nowe zajęcia dogoterapii w następnym roku szkolnym. Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

        

      • WYNIKI V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Opowieści kresowe - Białoruś”

      • Fundacja Kresowa „Memoria et Veritas” w Krakowie

       Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach

       Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach

       Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze 

                                                                                      zapraszają                                               

       W PIĄTEK 10 CZERWCA 2022 R. O GODZINIE 10:00

       do Sali Teatralnej Ośrodka Terapeutyczno – Rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”

       w Radwanowicach, gdzie odbędzie się

       uroczystość wręczenia nagród laureatom

       V edycji ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego

       dla dzieci i młodzieży

       „Opowieści kresowe - Białoruś”

       pod Honorowym Patronatem

       MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
       MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY
       ODDZIAŁU INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W KRAKOWIE
       STAROSTY KRAKOWSKIEGO
       BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE
       oraz
       WÓJTA GMINY ZABIERZÓW


       Spotkaniu będzie towarzyszył wernisaż prac uczestników konkursu.


       Wyniki konkursu prac_plastycznych.pdf

       Wyniki_konkursu_prac_literackich.pdf​​​​​​​

      • WIZYTA ZERÓWCZAKÓW W JEDNOSTRCE RATUNKOWO – GAŚNICZEJ NR 2 W KRAKOWIE

      • W dniu 27.05.2022r. oddział przedszkolny miał przyjemność gościć w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Krakowie.

       Podczas wizyty zerówczaki poznały wyposażenie wozów strażackich, elementy umundurowania, sprzęt strażacki używany podczas akcji ratunkowych, a także miały okazję obserwowania strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.  Niecodzienną atrakcją była możliwość wejścia na drabinę wozu strażackiego!

       Oprócz poznania tajników pracy strażaka zerówczaki zdobyły też bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, zostały zapoznane z zagrożeniami pojawiającymi się podczas pożaru w mieszkaniu oraz niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą do niego doprowadzić. Do tego celu posłużyła makieta domku, w którym zaprezentowano niebezpieczne sytuacje w każdym pomieszczeniu z osobna. Dzieci miały możliwość doświadczenia z perspektywy widza jak dochodzi do pożaru w kuchni, łazience, pokoju dziecięcym, salonie, a także w kotłowni. Wakacje już za pasem więc nie obeszło się bez omówienia zasad bezpieczeństwa w miejscach rekreacyjnych i wypoczynkowych, również przy użyciu do tego specjalnej makiety. Dodatkowo zerówczaki odwiedziły „Bezpieczny domek” znajdujący się na terenie jednostki. Po omówieniu znaków przeciwpożarowych i ewakuacyjnych oraz przypomnieniu numerów alarmowych, dzieci miały możliwość wykonać w prawidłowy sposób telefon alarmowy. Kolejnym, jakże realistycznym zdarzeniem było przeprowadzenie ewakuacji z udziałem zerówczaków z budynku na wyznaczone miejsce zbiórki.  Do pokazu oraz ewakuacji zostały użyte efekty specjalne, czyli prawdziwy dym, efekty świetlne oraz akustyczne! Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły przebieg sytuacji, doskonale wykonały ewakuację, a praktyczną lekcję bezpieczeństwa zapamiętają na długi czas.

       Strażakom z JRG nr 2 składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie, cierpliwość i umożliwienie bliższego poznania trudnej i niebezpiecznej pracy Strażaka oraz za upominki, które sprawiły ogromną radość każdemu dziecku! Życzymy spokojnej pracy i sukcesów zawodowych! DZIĘKUJEMY!

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych