• Aktualności

      • REKRUTACJA 2023/2024 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2023r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2023/2024.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org  do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2023/2024.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2023 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2023/2024.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2023/2024.

      • TO BYŁ ŚWIETNY TURNIEJ W NASZYM WYKONANIU!!!

      • Sobota 01.04.2023 roku, był dniem rozgrywania turnieju gminnego z piłki ręcznej dziewcząt dla klas 7 i 8 na hali sportowej w  Zabierzowie.  Na zawody zgłosiło się 6 szkół, SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Nielepice, SP Kobylany oraz my ISP Radwanowice. Stworzona została jedna grupa rozgrywkowa, a więc mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Takich meczy dla każdej szkoły było aż 5 w wymiarze czasowym 2x6 min. Pierwszy mecz turnieju przypadł nam zagrać z dziewczynami z Nielepic. Wyrównane i atrakcyjne spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie wynikiem 2:2, więc do roztrzygnięcia  potrzebne były rzuty karne. Niestety pechowo przegrane 2:1. Pełni nadziei i ducha walki przystąpiliśmy do naszego drugiego meczu z SP Rudawa. Bogatsi w doświadczenia z ubiegłego spotkania, z większą dozą spokoju i skutecznością udało nam się wygrać z mocniejszym rywalem w czasie regulaminowym 3:2. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny mecz nr.3 w naszym wykonaniu, a rywalem okazały się zawodniczki z SP Kobylany. Wysokie, silniejsze i bardzo szybkie stawiły nam duży opór w uzyskaniu korzystnego wyniku. Tutaj również musiała zostać wykonana seria rzutów karnych, w której tym razem nasze dziewczyny wykazały się większym sprytem. Naszej bramkarce Karolinie Chochół udało się wybronić 2 karne!! I to my mogliśmy sobie przypisać 2 pkt do tabeli głównej. Przedostatni mecz rozegraliśmy ze szkołą SP Bolechowice. Zdecydowana wygrana naszych szczypiornistek 6:1 przybliżyła nas do miejsca w strefie medalowej. Ostatni mecz który nam został do rozegrania w turnieju nastąpił z drużyną z Zabierzowa. Wynik decydował o miejscu na podium. W przypadku wygranej, zajęlibyśmy historyczne 1 miejsce!!! Niestety dwie rosłe obrończynie z drużyny przeciwnej, nie dały szans naszym dziewczynom atakującym. Przegraliśmy ten mecz 0:4. Po podliczeniu wszystkich punktów w ostatecznym rozrachunku zajęliśmy III miejsce, ze stratą tylko 1 oczka do miejsca drugiego. Wszystkim zawodniczkom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za wolę walki oraz zaangażowanie.. Wielkie brawa dla:

        

       Oliwia Walczowska © kl.8

       Karolina Chochół (bramkarka) kl. 8

       Liliana Krawczyk kl.7

       Daria Hrycaniuk kl.7

       Róża Mitońska kl.7

       Wiktoria Nowicka kl. 7

       Oliwia Całek kl. 7

         

      • AKTYWNI BŁĘKITNI - SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

      • Nasza szkoła zaangażowała się w uczestnictwo w programie Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie. Jest to szeroko zakrojony projekt edukacyjny dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. 31 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas 1-3 i 4-6. Odwiedził nas pan Bartosz Jastrzębski, który przybliżył dzieciom, jak racjonalnie korzystać z wody i dbać o nią. Uczniowie oglądali interesujący film, a pan Bartosz opowiadał wiele ciekawostek o wodzie i cyklu hydrologicznym. Ponadto  nasz Gość przywiózł ze sobą upominki: piórniki z logo projektu, gry ekologiczne, które otrzymał każdy uczestnik warsztatów. Mamy nadzieję, że to spotkanie wykształci wśród naszych uczniów poprawne nawyki i postawy, które wraz z otrzymaną wiedzą, w przyszłości, będą wykorzystywać i przekazywać dalej, przyczyniając się do ochrony środowiska.

                                                                                                                                                                        Kinga Kijak

      • ZERÓWCZAKI POZNAJĄ "SEKRETY SCENY" TEATRU GROTESKA

      • W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru postanowiliśmy celebrować nieco inaczej niż w ubiegłych latach, dlatego 28 marca wybraliśmy się na warsztaty teatralne pt. ,,Sekrety sceny’’. Naszym przewodnikiem została Pani Ilona Buchner, wybitna aktorka, związana z Teatrem Groteska, która użyczyła swojego czasu, aby oprowadzić Nas po zakamarkach teatru. Niezwykła wędrówka po stałej wystawie na piętrach i w foyer Groteski, przybliżyła zerówczakom świat teatru.  Poprzez zajęcia aktywizujące każde dziecko miało szanse poczuć magię teatru. Poznaliśmy różne typy lalek wykorzystywane w przedstawieniach pochodzące z różnych części świata, m.in.: kukiełkę, marionetkę, pacynkę, jawajkę, lalkę sycylijską czy japońską. Dzieci miały okazję również wcielić się w ulubione postaci z bajek. Ponadto poznaliśmy drogę przygotowania nowego spektaklu oraz wzbogaciliśmy wiedzę na temat różnych zawodów związanych z teatrem, poznaliśmy czym zajmuje się m.in.: scenarzysta, kostiumograf, charakteryzator, akustyk czy inspicjent. Dzieci także mogły porównać czym rożni się scena pudełkowa od sceny kopułowej, dowiedziały się czym jest kieszeń, ujrzały na własne oczy, jak wygląda garderoba oraz gdzie wykonuje się charakteryzacje. Dzień ten dostarczył zerówczakom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki świetnej formie zabawy, którą zaoferowała dzieciom pani Ilona Buchner, teatr stał się na pewno dla nich bliższy, a zarazem ciekawszy. Postanowiliśmy, że wrócimy jeszcze do Teatru Groteska, jednak tym razem aby obejrzeć spektakl. Kto wie, może uda Nam się ujrzeć na scenie Panią Ilonę.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

      • W dniu 25 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej i szóstej uczestniczyli w warsztatach poświęconych twórczości tego brytyjskiego pisarza. Zajęcia przeprowadzone przez panią Iwonę Łabędź miały miejsce w Bibliotece Publicznej w Rudawie. Przybliżyły one ich uczestnikom życie oraz twórczość J.R.R.Tolkiena - autora literatury fantasy, znanego z takich powieści jak „Hobbit”,” Władca Pierścieni” czy „Drużyna Pierścienia”. Uczniowie na nowo odkryli twórczość tego słynnego pisarza, słuchając fragmentów napisanych przez niego książek i rozwiązując zagadki zawarte w jego powieściach.  Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość zwiedzenia biblioteki i zapoznania się z  propozycjami literackimi, jakie biblioteka oferuje swoim czytelnikom.

      • PIŁKA RĘCZNA W WYDANIU KLAS 4-6

      • Sobota 25.03.2023 roku, był dniem rozgrywania turnieju gminnego z piłki ręcznej dla klas 4,5,6 na hali sportowej w  Zabierzowie. Na zawody zgłosiło się 8 szkół. SP Rząska, SP Brzezie,, SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Nielepice, SP Balice oraz my ISP Radwanowice. Mecze odbywały się w dwóch grupach A i B, w wymiarze czasowym 12 min. Losowanie drużyn przydzieliło nas do grupy B, do szkół z Balic, Nielepic i Zabierzowa. Pierwszy mecz przyszło nam walczyć z drużyną chłopców z Nielepic, niestety przegrany. U naszych chłopców widać ewidentnie było lekkie zdenerwowanie i stres. Ale jak to zawsze się mówi „Pierwsze koty za płoty”. Drugi nasz mecz był dla nas dużo lepszy, minimalnie przegrany z drużyną z Balic (3:2), ale zupełnie odmienny, odważniejszy. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z późniejszym triumfatorem rozgrywek SP Zabierzów. Rosłe chłopaki nie dały nam żadnej szansy na wygraną, mimo iż jako pierwsi zaskoczyliśmy ich nietypową bramką z dużej odległości przez Kamila Szwajcowskiego. Ostatni nasz mecz w turnieju, odbył się o miejsce 7 ze szkołą z Bolechowic Na uwagę zasłużył po raz kolejny Kamil Szwajcowski, który w tym meczu zdobył aż 8 bramek! Dzięki wygranej 8:0 ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce na 8 drużyn. Na pochwałę i dużą odwagę zasługują dwaj najmłodsi zawodnicy z naszej drużyny : Jakub Woźniak i Artur Nowicki, będąc w III klasie walczyli jak równy z równym z chłopakami klas 5 i 6! Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za wolę walki oraz zaangażowanie.. Wielkie brawa należą się zawodnikom :

        

       Michał Woźniak © kl.6

       Hubert Much (bramkarz) kl. 6

       Kamil Szwajcowski kl. 5

       Piotr Adamski kl. 5

       Dawid Nowicki kl. 5

       Piotr Bartosiewicz kl. 5

       Piotr Wiśniewski kl. 5

       Jakub Woźniak kl. 3

       Artur Nowicki kl. 3

      • CIAŁO PSA I CZŁOWIEKA

      • Na ostatnich zajęciach dogoterapii w oddziale przedszkolnym zerówczaki porównywały wygład człowieka i psa, a dokładniej ujmując – swój wygląd i Coffee. W tym celu posłużyły wykonane własnoręcznie przez panią Kamilę – prowadzącą zajęcia – pięknie uszyte szablony piesków z doczepianymi na rzepy częściami ciała. Już sam widok pomocy gorąco zachęcił dzieci do aktywnego udziału i odnalezienia jak największej liczby podobieństw i różnic zarówno w wyglądzie, schemacie ciała, jak i sposobie życia i porozumiewania się człowieka i psa. Podczas zajęć zerówczaki dowiedziały się, że pies, aby pokazać swoje potrzeby porozumiewa się z człowiekiem za pomocą przybierania różnych postaw. Ponadto okazało się, że naszą przyjaciółkę Coffee czeka wizyta u weterynarza, co okazało się świetną okazją do zaprezentowania dzieciom przebiegu takiej wizyty. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi na liczne pytania zerówczaków nadszedł czas na zabawę ruchową. Dla utrwalenia schematu ciała dzieci zaśpiewały słynna piosenkę pt. „Głowa, ramiona…” pokazując przy tym poszczególne części ciała w odpowiednim rytmie, a Coffee w końcu doczekała się na swoje przysmaki.

      • WARSZTATY WIELKANOCNE W RCK

      • Święta Wielkanocne już niebawem wiec przygotowania do Świąt w oddziale przedszkolnym ruszyły pełną parą. Z tej okazji 23 marca wybraliśmy się komunikacją miejską na warsztaty Wielkanocne zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, które odbyły się w Rudawskim Centrum Kultury. Tematem warsztatów było wykonanie przez uczestników ozdoby Wielkanocnej w postaci drewnianej pisanki zdobionej metoda decoupage. Zdecydowana większość naszych zerówczaków po raz pierwszy zetknęła się z tą niecodzienną techniką zdobienia, wiec dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały jak krok po kroku powstaje decoupage. Po instruktarzu zerówczaki z zapałem sięgnęły po pędzle i przygotowały swoje pisanki do zdobienia. Z ogromną cierpliwością powstawały coraz to piękniejsze kolarze, które następnie zostały naniesione na pisanki. Po dołożeniu ozdobnych dodatków powstały niesamowite, własnoręcznie wykonane ozdoby Wielkanocne – każda inna i niepowtarzalna. Dzieci z dumą podziwiały swoje prace, a zwieńczeniem wizyty w Centrum Kultury był słodki poczęstunek przy wysłuchaniu historii rezolutnej Marysi, która również przygotowywała się do Świąt Wielkanocnych, oraz wspólne odśpiewanie znanej piosenki na deskach sceny znajdującej się z RCK. Wprawieni w świąteczny nastrój wróciliśmy do zerówki.

      • SAM CUKIER...

      • Za nami kolejne warsztaty realizowane w dniu 24.03.2023r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki prowadzone przez Panią Iwonę Łabędź. Tym razem pod lupę zabraliśmy….CUKIER.  Naszą „lupą” była książka Katarzyny Samosiej pt.: „Sam cukier”. Zawarte w niej informacje, dotyczące cukru występującego w różnych produktach spożywczych nie tylko „słodkościach”, pozwoliło wyciągnąć wnioski dlaczego powinniśmy ograniczać cukier.

       Potwierdzeniem teorii, jak zawsze stała się praktyka. Sprawdzanie etykiet z produktów spożywczych, warzenie oraz porównywanie do siebie różnych rodzajów cukrów i tych „dobrych” i tych „złych” utwierdziło nas we wniosku, że powinniśmy ograniczać cukier nie tylko w „słodkościach”.

      • WIZYTA ŻOŁNIERZA

      • Dnia 23 marca klasa pierwsza gościła żołnierza, Pana Artura. Żołnierz Wojska Polskiego przybliżył uczniom wykonywany zawód, Pan Artur opowiedział o swojej służbie. Uczniowie dowiedzieli się co robi żołnierz na poligonie, jednostce wojskowej oraz mieli okazję przymierzyć ekwipunek, który towarzyszy mu na co dzień w pracy. Pan Artur opowiedział uczniom z jakich produktów składa się dzienna racja żywieniowa dla żołnierza podczas działań wojennych. Dzieci miały możliwość przymierzyć hełm, maskę przeciwgazową oraz kamizelkę taktyczną ułatwiającą żołnierzom działania w terenie. Wiele emocji wzbudziły rekwizyty ćwiczebne: karabin, pistolet, nóż itp.

      • OBCHODY 21 MARCA

      • Za oknami aura co raz bardziej sprzyjająca, co oznacza, że przybyła do nas długo wyczekiwana wiosna. 21 marca jest dniem wyjątkowym, nie tylko ze względu na przypadający wtedy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa – w tym roku oba te święta hucznie celebrowaliśmy w naszej szkole. Obowiązkowym elementem naszej garderoby, w tym nadzwyczajnym dniu, były dwie kolorowe skarpetki, które założyliśmy, aby pokazać naszą solidarność dla osób z trisomią 21. Świętowanie rozpoczęliśmy od występu podopiecznych p. Doroty Kieś na sali gimnastycznej, który uświetnił wokal Antoniego – ucznia klasy VI. Następnie przeszliśmy do konkurencji klasowych  przygotowanych przez Szkolną Radę Uczniowską wraz z opiekunem – każdy zespół miał za zadanie przygotować marzannę, taniec i piosenkę. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, prezentując swoje umiejętności artystyczne oraz wokalno – taneczne.  Jury miało „twardy orzech do zgryzienia”. Zwycięska okazała się klasa IV, drugie miejsce ex aequo zajęły klasy I i III, a na trzecim stopniu podium uplasowali się uczniowie z klasy VIII, dodatkowo wyróżnienie zdobyła klasa V. Wygranym serdecznie gratulujemy. Aby tradycji stało się zadość, wszystkie marzanny zostały spalone w ognisku, a zima odeszła w siną dal.

        

       Wyjazd do Ministerstwa Magii w Krakowie

       Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą się zakończyć przyjaźnią… - cytat ten pochodzi z książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny, która jest obecnie lekturą w klasie V, nasi uczniowie pokochali magiczny świat Harrego, Rona i Hermiony, dlatego korzystając z okazji, że w pobliskim Krakowie znajduje się kawiarnia, rodem z książki, postanowiliśmy ją odwiedzić i spróbować swoich sił w magicznych sztuczkach. Szkolna Rada Uczniowska wraz z klasą V mogła wejść do świata czarodziejów i  wziąć udział w Lekcji Warzenia Magicznych Eliksirów. Każdy z uczestników stworzył własną miksturę, którą następnie, z wielką przyjemnością, mógł wypić. Ale, aby dostąpić tego zaszczytu, grupa wybierała śmiałków, którzy musieli skosztować jadalnych świerszczy. Nie okazało się to trudnym wyzwaniem i już po chwili trafiliśmy do Sali Ministra Magii, by wspólnymi siłami przygotować tajemnicze napoje. Wizyta w Ministerstwie Magii na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      • Kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego wspólnie z uczestnikami zajęć rewalidacyjno-wychowawczych postanowiliśmy zrobić marzannę, słomianą kukłę, którą zgodnie ze zwyczajem topimy bądź palimy, aby przywołać wiosnę. Rozpoczęliśmy od przygotowania wszystkich niezbędnych materiałów i z zapałem przystąpiliśmy do pracy. Przy współpracy udało nam się stworzyć wyjątkową marzannę, teraz już pozostało nam tylko cierpliwie czekać na Pierwszy Dzień Wiosny, który jest już tuż, tuż…

      • TERAPIA RĘKI

      • Za nami kolejne miesiące realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Terapia ręki dla każdego”. W ciągu ostatnich miesięcy zerówczaki sprostały wielu wyzwaniom, które stawiał przed nimi program. W pierwszym semestrze dzieciom towarzyszyło wiele zabaw ruchowych i aktywizujących poszczególne części ciała, a w szczególności w obrębie kończyn górnych. Zerówczaki ćwiczyły zmysł równowagi, orientację przestrzenną, a przy tym napięcie mięśniowe i przekraczanie linii środka ciała. Zdecydowanie najlepszą zabawą okazały się kolorowe chustki, które bardzo często nam towarzyszyły i na pewno jeszcze nie raz po nie sięgniemy z nowymi pomysłami. Kolejnym etapem projektu były ćwiczenia wspomagające percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową oraz zmysł dotyku. Do dotychczasowych aktywności dołożyliśmy segregowanie, dopasowywanie, odszukiwanie… rozróżnianie barw, kształtów, położenia… łączenie kropek, wycinanie, odwzorowywanie, a nawet rysowanie oburącz. Przy wykonywaniu wielu czynności kierowaliśmy się nie tylko tym co widzimy, ale też tym co czujemy, wiec nie zabrakło mas sensorycznych, różnych faktur, zabaw paluszkowych i ulubionych przez naszych zerówczaków torów sensorycznych. To wszystko towarzyszyło nam podczas wielu zadań i ćwiczeń stymulujących zmysł wzroku i dotyku, a przy tym okazało się świetną zabawą. Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować dzieci do kontynuacji treningu poza murami zerówki.

      • WIZYTA URZĘDNIKA W KLASIE I

      • Za nami kolejne zajęcia w ramach Programu Preorientacji Zawodowej. Klasa pierwsza gościła Panią Lilianę, która pracuje w Urzędzie Miejskim w Krzeszowicach- Referat Gospodarki Komunalnej. Pani Liliana opowiedziała nam na czym polega jej praca, jak należy segregować śmieci i kto dba o wyposażenie miasta w kosze na śmieci, ławki itp. Na zakończenie zajęć zagraliśmy w grę edukacyjną dziewczynki kontra chłopcy. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowe pojęcia.

      • OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ PRODUKTÓW NA RACJE ŻYWNOŚCIOWE DLA OBROŃCÓW UKRAINY

      •  

       OGŁASZAMY ZBIÓRKĘ PRODUKTÓW
       NA RACJE ŻYWNOŚCIOWE
       DLA OBROŃCÓW UKRAINY

       Można przynieść:

       • DANIA INSTANT typu zupki chińskie, itp.
       • batony energetyczne,
       • owoce i inne produkty liofilizowane,
       • konserwy,
       • inne gotowe produkty spożywcze

       z długą datą przydatności nadające się do spożycia od razu lub po szybkim przygotowaniu,

       • baterie paluszki typu AA i AAA,
       • bieliznę męską.

        

       Zbiórka trwa do 05.04.2022.
       (w klasach będą kartony na ofiarowane produkty)

      • "CZY PSY CHODZĄ DO PRZEDSZKOLA?"

      • Już nie raz się o tym przekonaliśmy, że nasze zerówczaki są bardzo dociekliwe i zadają mnóstwo pytań. Jednym z kolejnych problemów do rozwiązania podczas zajęć dogoterapii była odpowiedź na pytanie: „Czy psy chodzą do przedszkola?”. Okazało się, ku zdumieniu niektórych, że to jest prawda! Chodź do naszego przedszkola niestety nie prowadzimy psiej rekrutacji, to są miejsca gdzie pieski się uczą. Podczas minionych zajęć dogoterapii dzieci dowiedziały się jakie są obowiązki psów, czego się uczą w swoich przedszkolach. Porównywały też swoje potrzeby do psich potrzeb, a także zrobiły nie małą listę obowiązków człowieka wobec swojego wiernego towarzysza. Na koniec zajęć dzieci przelały swoje pomysły na papier, z czego powstała całkiem spora galeria tego, co służy naszym pupilom, a że ruch i zabawa pojawiły się wielokrotnie to zajęcia zakończyła oczywiście zabawa z Coffee.

      • WYJAZD DO TEATRU GROTESKA

      • Dnia 16 marca 2023 r. klasy I-III wybrały się do Teatru Groteska w Krakowie na spektakl pt. „Ja Bałwan”.

                      Marchewka i Bałwan- dwóch bohaterów. Dwa różne charaktery. Nie dość, że różni ich wszystko, to ich drogi się spotkały… „Ja Bałwan”- najnowszy spektakl w Teatrze Groteska- bardzo dojrzała a zarazem zaskakująca opowieść o życiu, śmierci, poczuciu straty i przyjaźni trwalszej niż tempo roztapiania śniegu.

                      Udział w przedstawieniu zapewnił młodym odbiorcom kultury przyswajanie wiedzy na temat elementów składających się na widowisko teatralne.

      • WIZYTA PANA STRAŻAKA

      • W ramach programu PREORIETACJI ZAWODOWEJ, który ma na celu wstępnie zapoznanie uczniów z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczenia, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.

       13 marca odwiedził nas Tata Martynki, Pan Piotr i opowiedział nam o swojej pracy. Pan Piotr jest przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej.

       Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto Pan Piotr w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomniał dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej, o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania na sali było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka, sprzyjające kształtowaniu pozytywnego wizerunku tej formacji oraz ludzi w niej służących w oczach dzieci. Już na sali dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, a także elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzać.

      • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

      • W sobotę 11.03.2023 roku, młodsza grupa chłopców składająca się s klas 4,5,6 pojechała spróbować swoich sił, na gminny turniej piłki siatkowej w Zabierzowie.

       Na zawody zgłosiło się 8 szkół. SP Rząska, SP Brzezie,, SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Nielepice, JSP Zelków, oraz my ISP Radwanowice. Formy gry zostały ustalone na mecze do dwóch wygranych setów do punktów 20, oraz dodatkowy set tie-break w przypadku remisu 1:1, do punktów 15.

       Losowanie drużyn przydzieliło nas do grupy B, do szkół z Rudawy, Brzezia i Zelkowa. Już w pierwszym meczu przyszło nam walczyć z drużyną chłopców z Brzezia.  Mecz okazał się takim zapoznaniem z boiskiem, z liniami i z odległościami. W niektórych fragmentach meczu gra była wyrównana, jednak przegraliśmy w setach 0:2. Kolejny mecz w naszym wykonaniu ze szkołą z Rudawy był zdecydowanie lepszy i bardziej zacięty. Nasze serwisy sprawiały problem w odebraniu piłki drużynie przeciwnej, i pierwszy set skończył się przegraną tylko 21:19. Drugi set to zdecydowana wygrana przeciwnika. Trzeci mecz z drużyną z Zelkowa, to była walka Dawida z Goliatem. Zespół z ten przyjechał nastawiony na wygraną w całym turnieju, co w ostatecznym rozliczeniu tak się właśnie stało. Pomimo walki i postawieniu się rywalowi, nie udało się wygrać żadnego seta z tym zespołem.

       Ostatni nasz mecz w turnieju, odbył się o miejsce 7 ze szkołą Zabierzów. Poziom gry był dość wyrównany, w tym meczu mógł wygrać każdy z zespołów, natomiast większy spokój, doświadczenie, obycie z halą i wysokimi piłkami pojedynek wygrała szkoła z Zabierzowa w dwóch setach.  Ostatecznie zajęliśmy miejsce 8.

       . Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za wolę walki oraz zaangażowanie. Pokazaliśmy, że pomimo braku dogodnych warunków do gry w piłkę siatkową na naszej sali gimnastycznej, byliśmy blisko sprawienia w niektórych setach niespodzianki. Bogatsi w doświadczenie, jesteśmy dobrej myśli w kwestii kolejnych meczów turniejowych. Wielkie brawa należą się zawodnikom :

        

       Michał Woźniak © kl.6

       Kacper Rożanowicz kl. 6

       Kamil Szwajcowski kl. 5

       Piotr Adamski kl. 5

       Dawid Nowicki kl. 5

       Krzysztof Bartosiewicz kl. 4

       Antoni Bożek kl. 4

      • KOSMOPARK

      • Wspólnie z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej odwiedziliśmy Kosmopark w Krakowie - pierwszą w Polsce interaktywną wystawę kosmiczną, podczas której mieliśmy okazję na własnej skórze poczuć niesamowite prawa fizyki i zjawiska, jakich doznają astronauci podczas lotów kosmicznych. Znaleźliśmy się w epicentrum wydarzeń kosmicznych. Poznaliśmy strój astronauty, rozmawialiśmy z Marsem, sprawdzaliśmy, ile ważymy na innych planetach oraz  dowiedzieliśmy się, jak astronauci wykonują różne czynności (np. obcinanie, naprawy, jedzenie) w kosmosie. Mieliśmy również okazję odbyć wirtualną wycieczkę po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Było to ciekawe doświadczenie, każdy z nas miał okazję poczuć się jak prawdziwy astronauta.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych