• Aktualności

      • W SZKOLE MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ SŁODKO :)

      • Dopóki jest ciasto, jest nadzieja. A ciasto jest zawsze.

       Dean Koontz, „Przepowiednia”

                   Po długiej przerwie wakacyjnej uczennice i uczniowie klas terapeutycznych ponownie i z radością zaczęli piec ciasto, pod czujnym okiem pani Doroty i pani Ani. W myśl zasady, że nic nie może się zmarnować i trzeba czerpać z darów Matki Ziemi pełnymi garściami, udaliśmy się do sadu w Radwanowicach, by pozbierać jabłka. Ich widok natychmiast uaktywnił w nas łańcuch skojarzeń i zrodził nieodpartą potrzebę upieczenia tradycyjnej szarlotki. Wspólnie wybraliśmy przepis, pani Dorota ze wsparciem funduszy szkolnych zakupiła brakujące składniki i następnego dnia w naszej szkole zapachniało słodko, ciepło i znajomo.

                   Wydarzenie to było wyjątkowe, gdyż do grupy stałych kucharzy: Ewy, Sylwii, Kamila – dołączyła pierwszy raz Emilka, która dzielnie pomagała i angażowała się w każde zadanie. Cieszymy się niezwykle ze wspólnych czwartków i serdecznie witamy na pokładzie panią Anię Tymkowicz-Szelest z jej uczniami: Emilią i Pawłem. Jeszcze wiele kulinarnych wyzwań
       i przyjemności dla podniebienia przed nami.

        

       Dorota Kieś
        

      • WYCIECZKA DO GOŁKOWIC GÓRNYCH

      • Dnia 10 i 11 października 2022 r. klasy 2 i 3 wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły na długo wyczekiwaną dwudniową wycieczkę do Gołkowic Górnych.

       Wyruszyliśmy o godz 8.00 spod remizy OSP w Radwanowicach. Po niespełna 2,5 godzinach podróży dotarliśmy na miejsce. Gołkowice przywitały nas piękną słoneczną pogodą i wspaniałym ośrodkiem. Centrum Wypoczynku JordaNova to rozległy obiekt znajdujący  pośród lasu sosnowo-modrzewiowego nad brzegiem górskiego potoku z malowniczym wodospadem, ze świetną bazą do rekreacji i wypoczynku.

       Po rozlokowaniu w domkach wyruszyliśmy na spacer po okolicy wzdłuż  potoku  w kierunku Przehyby. Po drodze podziwialiśmy piękne jesienne krajobrazy. Zrobiliśmy zdjęcia przy wodospadzie. Po obiedzie przyszedł czas na gry i zabawy na boisku sportowym oraz pięknym terenie ośrodka.

       Okazało się, że uczniowie klas 2 i 3 mają niespożytą energię, więc udaliśmy się na pobliski plac zabaw gdzie wszyscy ochoczo ćwiczyli na różnego rodzaju przyrządach. Zapaleni piłkarze ćwiczyli podania na sąsiadującym z placem zabaw profesjonalnym boisku sportowym. Aktywność na świeżym powietrzu spowodowała, że wszyscy poczuli się bardzo głodni. W ośrodku czekał już na nas rozpalony grill z kiełbaskami. Po posiłku nikt nie miał ochoty na odpoczynek, więc udaliśmy się na halę sportową, gdzie  odbyły się zabawy ruchowe, gra w zbijaka i wspólnie zatańczona makarena.  Po powrocie do domków  nie obyło się przed snem bez nocnych rozmów na „ważne tematy”.

       W drugi dzień pogoda nie była już dla nas tak łaskawa, rano powitał nas drobny deszczyk, ale nam to nie przeszkadzało. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Starego Sącza.  Zwiedzanie zaczęliśmy  od Bramy Szeklerskiej, podarowanej przez Węgrów z okazji kanonizacji św. Kingi. Po zwiedzeniu Klasztoru (kościół Klarysek, dziedziniec i piękna brama wejściowa)  udaliśmy się do źródełka opisywanego jako źródło cudownej wody św. Kingi. Od cudownego źródełka wyznaczony szlak poprowadził nas do drewnianego ołtarza papieskiego, gdzie Jan Paweł II 16.06.1999 roku odprawił kanonizacyjną mszę świętą bł. Kingi.

       Wyzwaniem okazało się dotarcie do ścieżki edukacyjnej i leśnego mola na  Miejskiej Górze. Do pokonania czekało nas krótkie, strome podejście. Ale kto, jak nie my? Na ścieżce edukacyjnej, która wiodła do leśnego mola, w szklanych kulach mogliśmy poznawać etapy rozwoju żaby. Gdy dotarliśmy na miejsce, każdy chciał przejść wąskim ruchomym mostkiem do tarasu widokowego lub stanąć na kracie nad przepaścią. Z tarasu mogliśmy podziwiać   piękne widoki na Stary Sącz, Beskid Niski oraz Beskid Sądecki.

       Po zejściu na rynek Starego Sącza zaliczyliśmy ostatni punkt programu, czyli kupno pamiątek.

       Kiedy wszyscy zaopatrzyli się w upominki,  wróciliśmy na obiad do ośrodka.

       Po obiedzie był czas na spakowanie i  drogę powrotną do domu.

       Wszyscy wracali  zadowoleni i pełni wrażeń. Nic dziwnego, że już następnego dnia w szkole uczniowie  pytali o kolejną wycieczkę, ale tym razem dłuższą! Wszystko przed nami, przecież podróże kształcą!

                                                                                 J.Figiel

      • JAK ZAJMOWAĆ SIĘ KONIEM? - ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Na ostatnich zajęciach hipoterapii zerówczaki poznały zasady zachowania się podczas wizyty w stajni oraz dowiedziały się jak dbać o konia. Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, dzieci miały możliwość samodzielnie czesać grzywę Bianki, czyścić jej sierść oraz kopyta. Przy wykonywanych czynnościach dzieci utrwaliły schemat i budowę ciała konia, a także dowiedziały się, że niektóre części ciała u konia mają swoje nazwy. Zerówczaki sporo się nagimnastykowały podczas czyszczenia Bianki, a nagrodą była przejażdżka konno.

       Kolejnym krokiem w trosce o koniki była nauka karmienia tych zwierząt. Zerówczaki dowiedziały się w jaki sposób podchodzimy do konia i jak podajemy mu pożywienie. W jesiennym menu oczywiście znalazły się jabłka, które Bianka schrupała ze smakiem. Po lekcji karmienia przyszedł czas na wspólną zabawę ruchową z koniem przy wykorzystaniu ringo.

      • W DRODZE DO SUKCESU!

      • Sukces niekoniecznie osiąga najlepszy,
       tylko ten, kto potrafi otoczyć się najlepszymi.

       Carla Montero

        

                   Ostatnio uczennice i uczniowie ISP wzięli udział w XIX Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka w Chrzanowie. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia i Kamil, a Świetlicę Terapeutyczną św. Brata Alberta w Radwanowicach: Kamila i Patryk. Wszyscy dzielnie i najszybciej jak potrafili przepłynęli 12,5 metra ze sprzętem. Na podium stanęła Sylwia, która zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej wśród dziewcząt i kobiet, ale zasłużony medal otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. Każdy, kto potrafi pokonać lęk, stres, obawę, zaprezentować umiejętności przed szeroką widownią i publicznością, dopłynąć do celu, jak najszybciej, dając z siebie wszystko jest PRAWDZIWYM ZWYCIĘZCĄ!

                   Wszystkim zawodnikom gratuluję odwagi, prowadzącej do sukcesu. I jestem dumna, że lata ćwiczeń na basenie przynoszą takie owoce. Ja również odniosłam sukces, gdyż potrafiłam otoczyć się NAJLEPSZYMI, czyli Wami.

        

       Dorota Kieś

      • „PSY PRACUJĄCE” CZYLI ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas ostatnich zajęć dogoterapii w oddziale przedszkolnym zerówczaki starały się odpowiedzieć na pytanie „Czy psy naprawdę mogą pracować?”. Wprowadzeniem do zagadnienia było poznanie nowego pieska – Czarta – bohatera książki Barbary Gawryluk pt. „Czart. Pies lawinowy”. Zerówczaki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o zawodowych wyczynach Czarta, odpowiedziały na wszystkie pytania, a także dowiedziały się jak trudne egzaminy muszą zdać pieski, zanim zostaną psami ratunkowymi. Na zajęciach nie zabrakło także świetnej zabawy z Coffee i Arwen towarzyszących zerówczakom podczas gry planszowej oraz ćwiczeń ruchowych. Obowiązkowym elementem zajęć było karmienie pupili smaczkami, według ilości oczek wyrzuconych na kostce.

       Na następnych zajęciach dogoterpii gościliśmy panią Anię, która zaprezentowała kolejny „psi zawód” czyli pies asystent. Zerówczaki dowiedziały się jak ważną rolę w pracy piesków odgrywają zmysły. Wspólnie przetestowaliśmy zmysły Coffee i Arwen angażując je w zabawę w chowanego. Zadaniem dzieci było chowanie psich zabawek, a szukającymi oczywiście były pieski. Po emocjonujących poszukiwaniach przyszła pora na karmienie naszych bohaterów, ale tym razem z miseczek w kolorze wyrzuconym na kostce. Już w krótce dowiemy się kim jest Morus…

      • GRAMY ZMYSŁAMI

      • W roku szkolnym 2022/2023 bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy zmysłami”.

       Założenia Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” II edycja

       Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

       Cele szczegółowe:

       • Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;
       • Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;
       • Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;
       • Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;
       • Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;
       • Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

       Zadania realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”

       • Październik – Sensoryczny spacer
       • Listopad – Sensoryczna matematyka
       • Grudzień – Sensoryczne ozdoby świąteczne
       • Styczeń – Wzrok
       • Luty – Slime/glut
       • Marzec – Sensoryczne kodowanie
       • Kwiecień – Smak i węch
       • Maj – Ścieżka sensoryczna

       W ramach projektu zorganizowane będą konkursy:

       • Dla dzieci pt. „Magiczne okulary”
       • Dla nauczycieli pt. „Sensoryczna książeczka”.

        

       Czas realizacji projektu: 1.10.2022 – 31.05.2023 r.

        

      • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

      • W dniach 4-6. października uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto mostów i krasnali – Wrocław. Wycieczka została zorganizowana pod hasłem „Wrocław – szlakiem Pana Tadeusza”.

       Pierwszą atrakcją był przejazd do stolicy Dolnego Śląska pociągiem z Krzeszowic. Po dotarciu na miejsce zameldowaliśmy się w hostelu Quantum, który znajduje się na samym rynku i wyruszyliśmy zwiedzać to piękne miasto. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Muzeum Pana Tadeusza i tam uczniowie wzięli udział w lekcji – „Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, powtórka z Pana Tadeusza”. Następnie przeszliśmy malowniczą trasą do Panoramy Racławickiej. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy przepiękny pokaz fontanny multimedialnej na wrocławskiej Pergoli. Dzień dopełnił niespodziewany koncert ulicznego grajka, którego mogliśmy wysłuchać z hostelu.

       W drugim dniu uczniowie wzięli udział w grze miejskiej – „W poszukiwaniu skradzionego rękopisu Pana Tadeusza”.  Rywalizacja była zacięta, uczniowie musieli wykazać się sprytem i szybkością, a ponad to znajomością technologii informacyjnej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Po obiedzie udaliśmy się do Sky Tower’a, z którego mogliśmy obejrzeć panoramę miasta oraz okolicznych wsi.

       Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do ZOO i Afrykarium. Okazało się, że największą atrakcją całego wyjazdu były przejażdżki tramwajem.

       Zmęczeni, ale szczęśliwi podróż powrotną do domu odbyliśmy pociągiem, w którym uczniowie poznali rówieśników z innych krakowskich szkół.

      • AKCJA EKOLOGICZNA

      • Już po raz kolejny, wspólnie z firmą AMOS, stawiamy na ekologię. Dlatego też wspólnie z uczniami Integracyjnej Szkoły Podstawowej, Oddziałem Przedszkolnym ISP oraz uczestnikami Świetlicy Terapeutycznej bierzemy udział w akcji ekologicznej organizowanej przez wyżej wspomnianą firmę. Akcja polega na zbieraniu pustych tubek po kleju firmy AMOS, 120 pustych tubek zostanie wymienione na 30 pełnych. Jednocześnie wspieramy również program PAJACYK Polskiej Akcji Humanitarnej. Przy współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu rozwiesiliśmy plakaty informacyjne oraz przygotowaliśmy dodatkowe pudełka na zużyte tubki, które przekazane zostały do poszczególnych klas. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w akcji.

      • POKAZ PŁAZÓW

      • 5 października odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” (prowadzona przez agencję KLAPS ART z Krakowa), której bohaterami tym razem były płazy, pochodzące z Ameryki, Australii i Chin.

       Uczniowie klas III – VI mieli okazję zobaczyć na żywo płazy bezogonowe: rzekotkę australijską o imieniu Andrzej, ropuchę Agnieszkę z Ameryki, liściołaza Wojtusia oraz płazy ogoniaste: traszkę chińską Tosię oraz Tadka czyli salamandrę tygrysią z Kanady. Najwięcej emocji wzbudziła największa na świecie ropucha Aga oraz pięknie ubarwiona salamandra. Uczniowie poznali nie tylko wygląd zaprezentowanych gatunków, ale również ich przystosowania do środowiska wodno – lądowego, zdolności kamuflujące, sposób odżywiania i oddychania, miejsce występowania, usłyszeli odgłosy rzekotki w porze godowej. Dowiedzieli się, że płazy nie znoszą zanieczyszczonego środowiska i brudnej wody oraz ze wszystkie płazy w Polsce są pod ochroną. Przekonaliśmy się również, że płazy mogą poruszać głową tylko w jednej płaszczyźnie (góra, dół), nie wszystkie potrafią skakać - niektóre kroczą, przykładem są ropuchy oraz, że samica jest znacznie większa od samca.

       Żywa lekcja przyrody okazała sie dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych takich gości w naszej szkole.

        

       Organizator pokazu: Anna Spyt

      • DZIEŃ CHŁOPAKA

      • 30 września uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Szkolna Rada Uczniowska przygotowała z tej okazji apel, podczas którego wybrano najprzystojniejszego i najmilszego chłopaka w szkole. Uczniowie mogli również zmierzyć się w kilku konkurencjach, m.in. bieg z przeszkodami oraz test wiedzy ogólnej. Zabawę urozmaiciły stroje przygotowane przez kandydatów – postać z bajki, strój sportowy oraz strój wieczorowy. Podczas rywalizacji najlepszy okazał się Jakub Pikul, uczeń klasy IV. Najprzystojniejszym chłopakiem został wybrany Kamil Szwajcowski, uczeń klasy V, natomiast w kategorii najmilszy wybrano aż trzech laureatów – Oskara Nowaka z klasy IV, Błażeja Chrapka i Karola Madeję z klasy VII. Zabawa była przednia. Serdecznie gratulujemy triumfatorom!

       Szkolna Rada Uczniowska

      • DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

      • 30 września w zerówce obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dzień upłynął Nam na sportowo. Chłopcy odegrali w nim  główną rolę , dziewczynki natomiast zamieniły się w jurorów i oceniały jak chłopcy radzą sobie w poszczególnych konkurencjach. Mistrzem Samochodowej Kierownicy został chłopiec, któremu udało się rozpoznać najwięcej marek samochodów. Tytuł Najbardziej Wysportowanego Mistera otrzymał chłopiec, który wykonał najwięcej pompek. Ponadto wybieraliśmy Piłkarskiego Mistrza, Mistera najszybszego liczenia,  Mistera Celnego Oka oraz Najbardziej rozskakanego Mistera. Po wszystkich konkurencjach, dziewczynki wraz z Panią miały chwilę na naradę, aby przyznać tytuły kandydatom, którzy brali udział w poszczególnych konkurencjach.  Tym razem nie było jednego zwycięscy ponieważ wszyscy chłopcy radzili sobie świetnie i  niektóre tytuły zostały przyznane kilku kandydatom . Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy

       Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie,  chłopcy otrzymali drobne upominki oraz legitymację Super chłopaka. Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

      • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W ZERÓWCE

      • W tym roku zerówczaki bardzo aktywnie powitały pierwszy dzień jesieni. 23 września wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Red Raj relasksowisko” w Młoszowej. Już sam fakt zorganizowania pierwszej wycieczki w obecnym roku szkolnym wywołał ogromną radość u dzieci, a podczas pobytu w zagrodzie emocje w ogóle nie opadały. Kolejną niespodzianką była integracja nie tylko w grupie rówieśników, ale także z pierwszoklasistami, czyli kolegami i koleżankami z ubiegłego roku szkolnego. Dzieci miały możliwość wspólnie wybawić się w małpim gaju, na trampolinach, na przeróżnych dmuchańcach, w tym rywalizować na dmuchanym torze przeszkód, a także pozjeżdżać na tyrolce oraz torze z pontonami. Ponadto dzieci mogły spróbować swoich sił w parku linowym. Chętni mogli pograć w piłkę, w badmintona, a nawet spróbować sił w dojeniu krowy! Po wielu atrakcjach dzieci zjadły wspólny posiłek w altanie. Oczywiście były to kiełbaski z grilla opalanego drewnem, aby poczuć smak nadchodzącej jesieni. Na koniec pobytu zerówczaki odwiedziły mini ZOO, gdzie mogły obcować z różnymi zwierzętami, ale zdecydowanie najwięcej radości sprawiło dzieciom karmienie alpak. Dzień zakończył się wypatrywaniem zmian zachodzących w przyrodzie wraz z powitaniem jesieni. Wycieczka była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników, które na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

      • ZERÓWKA SPRZĄTA ŚWIAT

      • Już po raz kolejny dzieci z oddziału zerówki wzięły udział w akcji Sprzątania Świata której, celem jest rozwijanie u dzieci pozytywnych nawyków i zachowań proekologicznych. Działanie polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. 

       Dzieci zostały zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci i wybrały się na spacer w celu posprzątania okolicy przedszkola.

       Dzięki aktywnej postawie w większości dzieci udało się zebrać dwa worki śmieci, które następnie zostały złożone do wyznaczonego miejsca obok Naszej zerówki.  Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o Naszą Planetę Ziemię.

      • ZBIÓRKA RATUJĄCA ŻYCIE NASZEGO ZERÓWCZAKA!

      • W imieniu naszego dzielnego zerówczaka i jego mamy zwracamy się z prośbą o zapoznanie z poniższym linkiem dotyczącym zbiórki ratującej jego życie. 

       Allanek walczy z guzem mózgu. W Polsce nie ma już nadziei na dalsze leczenie. Światełkiem w życiu dziecka okazała się pomoc w Barcelonie. Tylko pilne rozpoczęcie terapii może uratować chłopca. Jest to dla niego jedyna szansa na życie!

       Allanek aktualnie ma 6 lat. Od listopada 2021 roku uczęszcza do oddziału przedszkolnego Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Codziennie podejmuje ogromny trud, aby przezwyciężać swoje niepełnosprawności i walczyć z chorobą. Marzy o beztroskiej zabawie w gronie rówieśników. Pomóżmy Allankowi spełnić marzenia!

       Liczy się każda pomoc więc prosimy rozesłać informację o zbiórce. Z góry dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie.

       https://www.siepomaga.pl/allan-kuras

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" ORAZ ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • Po raz kolejny uczniowie z klas I - VIII wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata", której celem było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Taka lekcja ekologii jest również doskonałym dowodem na to, że zawsze lubimy wspólnie działać. Pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów, które złożyliśmy w wyznaczonym miejscu na placu OSP w Radwanowicach. Akcja ,,Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Jako nauczyciele liczymy na to, że uczeń, który podniesie butelkę, puszkę czy papierek zastanowi się nad własnym postępowaniem i sam nie rzuci śmieci w nieodpowiednim miejscu. Chcielibyśmy, by wyedukowani w ten sposób młodzi ludzie przerwali łańcuch nieodpowiednich zachowań wobec bogactwa niszczonej przyrody. Marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka". Dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko, gdzie upiekliśmy pyszne kiełbaski oraz przygotowane ziemniaczki. Ponadto nowo wybrana Szkolna Rada Uczniowska spisała się na medal i przygotowała nam wspaniałą zabawę terenową, podczas której każdy świetnie się bawił. Serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi Włodzimierzowi Francuzowi oraz Pani Dyrektor Milenie Błądek - Byczek za sfinansowanie kiełbasek i innych produktów na ognisko. Podziękowania składamy również Szkolnej Radzie Uczniowskiej, trójką klasowym za zorganizowanie drewna, oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i włączenie się do akcji.

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

       Organizator akcji: Anna Spyt

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Kolejnymi zajęciami po wakacyjnej przerwie, w których mogły wziąć udział nasze zerówczaki były zajęcia hipoterapii. Nie od dziś wiadomo, że koń oprócz pięknego wyglądu jest też wspaniałym przyjacielem człowieka. Bliski kontakt z tymi pięknymi zwierzętami niesie za sobą wiele korzyści i oddziaływuje terapeutycznie nie tylko na sferę ruchową, ale także społeczną, emocjonalną i sensoryczną. Podczas świetnej zabawy dzieci doskonaliły zmysł równowagi, orientację przestrzenną, a także koordynację wzrokowo – ruchową. Była to świetna okazja do przełamania lęków, nawiązania kontaktu społecznego, a także zwiększenia poczucia własnej wartości i przywrócenia wiary we własne możliwości. Ponadto dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanej kadry. Spotkanie z końmi wywołało wiele pozytywnych emocji u naszych dzielnych zerówczaków, a pytania o następne zajęcia nie mają końca!

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Po wakacyjnej przerwie z ogromną radością przywitaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dogoterapii organizowanych przez naszą szkołę oraz poznać Coffee i Arwen. Zerówczaki wykazały się świetną pamięcią i bez problemu odśpiewały powitalną piosenkę oraz wymieniły imiona naszych psich bohaterów. Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady obchodzenia się z pieskami, po czym oczywiście każde dziecko przywitało się ze zwierzakami głaszcząc je w dozwolonych miejscach. Następnie dzieci zagrały w grę, której zwieńczeniem było karmienie piesków przysmakami według ustalonych reguł. Nie obeszło się bez wakacyjnych wspomnień zarówno ze strony zerówczaków, jak i Coffee i Arwen. Emocje nie opadały, a uśmiech na twarzach dzieci gościł jeszcze przez długi czas. Niecierpliwie oczekujemy na kolejne zajęcia dogoterapii z naszymi ulubieńcami. 

      • OBIADY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej (od 1 września posiłki dostarczać będzie firma Catering i restauracja URSZULA SZUMIEC), dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego oraz przedszkola, zmienią się również ceny za posiłki:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 14,00 zł

       oddział przedszkolny (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 9,00 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 10,00 zł

       dzieci oraz uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie ksztłcenia specjalnego będą płacić połowę ceny:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 7,00 zł

       oddział przedszkolny (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 4,50 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 5,00 zł

       W załączniku poniżej zostały umieszczone druki deklaracji zgłoszenia chęci korzystania z posiłków.  Deklaracje prosimy złożyć w sekretariacie szkoł. Ewentuanie z braku możliwości pobrania druku bardzo proszę o zgłoszenie się 1 września do sekretariatu.

       Złożenie deklaracji i zapisanie uczniów na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy o informację najpóźniej do godziny  8.30 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 690 347 666 . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla ucznia i doliczenie jego kosztów.

       Odpowiednią deklarację proszę wypełnić i dostarczyć do sekretariatu. 

       1. Deklaracja na obiad dla ucznia z orzeczeniem z oddzialu przedszkolnego.docx

       2. Deklaracja na obiad dla ucznia bez orzeczenia z oddzialu przedszkolnego.docx

       3. Dekaracja na obiad dla ucznia z orzeczeniem ze szkoly.docx

       4. Deklaracja na obiad dla ucznia bez orzeczenia ze szkoly.docx

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 1 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. 

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych