• Aktualności

      • ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA HOSPICJUM

      • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzinami oraz Szkolne Koło Wolontariatu do włączenia się w kolejną akcję charytatywną polegającą na wykonaniu świątecznych kartek Wielkanocnych dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Na kartce należy umieścić motywy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Technika wykonania prac jest dowolna.  Maksymalny rozmiar kartki świątecznej (po złożeniu) to format A5 (rozmiar kartki z zeszytu). Prosimy nie wpisywać życzeń zostaną one uzupełnione.        Wykonane prace należy przynosić do 08.04.22 r. do Anny Spyt lub Urszuli Czyby. Otwórzmy nasze serca i przez ten drobny gest wywołajmy uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

       BĄDŹMY RAZEM NIE TYLKO NA ŚWIĘTA !

      • DWUDZIESTA PIĄTA EDYCJA PÓL NADZIEI

      • Jak dobrze, że jesteś!

       13 marca- 29 maja 2022 r

       Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

       Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kampanii na rzecz pomocy nieuleczalnie chorym pacjentom Hospicjum św. Łazarza.  Żonkilowa akcja, to kampania, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum. Biorąc udział w konkursach, kwestach i innych wydarzeniach uwrażliwiamy się na los ciężko chorego człowieka. W dniach 13 marca – 29 maja wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu będą kwestować i zbierać pieniądze do puszek na rzecz pacjentów hospicjum.

       Serdecznie zapraszamy do żonkilowej akcji !

       Urszula Czyba, Anna Spyt

       Szkolne Koło Wolontariatu

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W ZERÓWCE

      • Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania. Dlaczego taki dzień? Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko oglądanie spektakli teatralnych, ale przede wszystkim zabawa w teatr. Dziecko przedszkolne ma naturalną dla swojego wieku i etapu rozwoju potrzebę wyrażania ekspresji twórczej: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie. Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji. 27 marca obchodziliśmy Dzień Teatru. Tego dnia dzieci, dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze, zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Byliśmy aktorami i wcielaliśmy się w różne postacie. Dzieci odgrywały różne scenki z wykorzystaniem pacynek oraz własnoręcznie wykonanych kukiełek. Zachęcamy Państwa do zabawy z dziećmi w teatr.

      • „ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO” – CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZERÓWCE

      • Ach!  Co to był za dzień ….Słońce świeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszej sali. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Wszyscy mamy dość zimnych poranków. Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!! W poniedziałek 21 marca zerówkowicze wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Ogromne emocje wśród naszych zerówczaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych Gaików. Kiedy wszystko było już gotowe ulicami Radwanowic ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasło: Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy!  Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

      • POKOCHAJ BEZDOMNIAKA!

      • W ramach przeprowadzonej na terenie szkoły akcji "Podaj łapę! 16 marca 2022 r. uczniowie klasy IV pojechali do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu, aby osobiście w imieniu całej szkoły przekazać zebraną żywność oraz poznać warunki w jakich żyją zwierzęta w schroniskach.  Schronisko "Rafik"  jest prowadzone przez JUKO Sp. z o.o. Zawiercie. Psy i koty przyjmowane są tutaj z miast oraz gmin, które podpisały odpowiednie umowy. Obiekt głównie zajmujemy się odławianiem bezdomnych, błąkających się psów oraz kotów po uprzednich interwencjach przez Urzędy Miast i Gmin, Policję, oraz Straż Miejską. Posiada miejsca zewnętrzne oraz wewnętrzne dla psów i kotów, specjalne miejsca do kwarantanny, izolatki, magazyny oraz chłodnię na żywność, kuchnię, pomieszczenia do wydawania zwierząt, pokój weterynaryjny, pomieszczenia do mycia zwierząt. Priorytetowym zadaniem schroniska jest poszukiwanie domów, w których czworonogi znajdą swój kąt i miłość człowieka. Poznaliśmy nie tylko ogóle zasady funkcjonowania schroniska, ale również zasady  wydawania zwierząt do adopcji. Dowiedzieliśmy się m.in że zaadoptowanie psa lub kota wcale nie jest takie proste jak nam się wydaje, należy spełnić kilka wymagań, a zwierzę musi być odpowiednio przygotowane do wydania nowym właścicielom. Po zwiedzeniu schroniska największą atrakcją była możliwość wyprowadzenia czworonogów na smyczy na ponad godzinny spacer po najbliższej okolicy. Radości było co nie miara:).

        

       W imieniu pracowników schroniska serdecznie zachęcamy

       wszystkich do adopcji mieszkających tam zwierzaków

       oraz wyprowadzaniu piesków na spacery.

      • OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • W związku z powrotem do zajęć stacjonarnych, w roku szkolnym 2021/2022 obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadły w naszej szkole na dzień 10 marca. W ramach jego uczczenia kolejny raz przybliżaliśmy uczniom sylwetki tych niezłomnych bohaterów. W tym roku uczniowie z klas I-III mieli za zadanie, przy wsparciu rodziców, wykonać zdjęcie: portret własny stylizowany na Żołnierza Wyklętego. Do organizatorów trafiły piękne, stylizowane zdjęcia, w których zadbano nie tylko o odpowiedni strój, ale również wybrano miejsce, rekwizyty, nawet makijaż. Jako że zdjęcia były wyjątkowe, oprócz przyznania miejsc nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Otrzymali oni atrakcyjne nagrody ufundowane przez krakowski wydział Instytutu Pamięci Narodowej. Klasy IV-VIII uczestniczyły w biegu terenowym „Wilczym Tropem”, który we współpracy z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi z Radwanowic i Siedlca oraz  wolontariuszami z klasy mundurowej z LO w Trzebini zorganizowała klasa VII. Trasa biegu przebiegała przez teren leśny. Uczestnicy pokonywali ją parami. W trakcie musieli zaliczyć osiem punktów kontrolnych, na których otrzymywali po jednej części układanki. Na końcu biegu należało ułożyć zdobyte puzzle – portret płk. Franciszka Niepokólczyckiego, ps. „Teodor”, oficera ZWZ i Kedywu KG AK, jednego z przywódców powojennego podziemia niepodległościowego, w latach 1945-1946 prezesa Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, więźnia politycznego. Z gotowym portretem drużyna udawała się na metę, gdzie zapisywany był dokładny czas jej przybycia. Trzy najszybsze drużyny nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami, które również ufundowane były przez Instytut Pamięci Narodowej. Po biegu wszyscy uczestnicy i organizatorzy mogli wypić ciepłą herbatę i usmażyć kiełbaskę na ognisku. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przejawianie postawy patriotycznej oraz dbanie o zachowanie polskich bochaterów w naszej świadomości.  Gratulujemy również nagród i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również poświęcą swój czas, włożą wysiłek, aby złożyć hołd Żołnierzom Wyklętym. Na koniec pragniemy szczególnie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Biegu „Wilczym Tropem”: wolontariuszom z klasy mundurowej, z LO w Trzebinii, Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym z Radwanowic oraz Siedlca oraz oczywiście klasie VII. Bez tych osób bieg nie mógłby się odbyć!

                                                                                                                                    Monika Morawiec

      • PODZIĘKOWANIA ZA POMOC DLA UKRAINY

      • Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w trwającą w naszej szkole w dniach 28.02.22-18.03.22 akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy i rodzin ukraińskich uchodźców. W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnej Rady Uczniowskiej, jak również w imieniu uczniów klasy 6, którzy z własnej inicjatywy włączyli się w akcję i zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy dla ukraińskich dzieci, dziękujemy za wszystkie ofiarowane rzeczy oraz żywność, ale przede wszystkim za wrażliwość na ludzką niedolę, hojność i okazane serce. Przekazane rzeczy i żywność trafiły bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców Ukrainy oraz rodzin uchodźców, dzięki ludziom dobrej woli, za co również imieniu obdarowanych z głębi serca w dziękujemy!

      • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KARMY DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT "RAFIK"

      • W marcu odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla schroniska "Rafik" w Bolesławiu. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych dla schroniska rzeczy oraz uświadomienie uczniom jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i pracowników szkoły wspólnie udało nam się zebrać: 55 kg suchej karmy, 25 kilogramów mokrej karmy,  80 saszetek z przekąskami, ręczniki papierowy i bawełniane, kocyki oraz kilka środków czystości.   Wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję i przyczynili sie do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie DZIEKUJEMY!

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • Każda dziewczynka – chce być dorosła

       Malować usta, nosić obcasy.

       Każda dziewczynka – jak mama pragnie

       Mieć w domu spa lub czasem wczasy.

       8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą małe i duże kobietki. W oddziale przedszkolnym chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Radosna atmosfera panowała już od samego rana, ponieważ nasza sala zmieniła się w salon SPA i urody. Były masaże, maseczki na twarz i dłonie, malowanie paznokci, makijaże. Chłopcy przygotowali dla swoich sympatycznych koleżanek pyszne, kolorowe galaretki. Uśmiechnięte buzie zerówczaków a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

        

      • DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 4 marca obchodziliśmy w zerówce Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat       i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, diplodoki, pterodaktyle itp. Zerówczaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły..  Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak  największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZEGO

      •         04 marca 2022 r. odbył się kolejny szkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy,                 w którym wzięło udział 11 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając oraz wykonując zadania o różnym stopniu trudności. Rywalizacja była bardzo zacięta  i wyrównana. Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji oraz rozwinął ciekawość matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wyniki:

       • I miejsce – Szymon Wójs,  kl. V
       • III miejsce – Michał Woźniak, kl. V
       • II miejsce – Krzysztof Jureczko, kl. IV

       Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy

       i zapraszamy do kolejnej edycji za rok:

                   Organizatorzy konkursu: Anna Spyt i Urszula Czyba

      • ZBIÓRKA KARMY ORAZ ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA "RAFIK" W BOLESŁAWIU.

      • Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do włączenia się w akcję zbiórki karmy oraz środków czystości dla bezdomnych zwierząt ze schroniska "Rafik" w Bolesławiu: www.schroniskoboleslaw.pl

       Potrzebne rzeczy:

       • Karma sucha i mokra dla psów i kotów. W miarę możliwości najlepiej z firmy: Chappi, Pedigree, Actipet, Kitekat, Whiskas, Kitty (dostępne m.in w Biedronce) lub inne.

       Zwierzaki bardzo proszą, aby nie była to karma z firmy Puffi, ponieważ im nie smakuje:)

       • żwirek dla kotów,
       • ręczniki papierowe,
       • nieużywane ręczniki bawełniane,
       • niepotrzebne prześcieradła bawełniane,
       • poszewki na pościel, kołdry,
       • środki czystości typu domestos,
       • uniwersalne płyny do mycia,
       • rękawiczki lateksowe,

       Potrzebne rzeczy należy przynosić do Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach (wejścia od strony placu zabaw) i zostawiać na parterze w wyznaczonym do tego miejscu. Rodziców i osoby nie pracujące w szkole prosimy z powodu trwającej pandemii Covid - 19            o niewchodzenie na teren szkoły - przyniesione dary  należy przekazać dzwoniąc dzwonkiem przy drzwiach wejściowych.                                                                                                            

       Akcja trwa do 15.03.22 r.

       Otwórzmy nasze serca i pomóżmy zwierzakom ze schroniska RAFIK!

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 24.02.2022r. w oddziale przedszkolnym, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w zerówce pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać  królewny, księżniczki, jednorożce, policjantów, Spider-Mana, ...  nie sposób zliczyć  i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

      • CIEPŁE UBRANIA MAMY – NA BIEGUN PÓŁNOCNY WYRUSZAMY

      • W lutym zerówczaki odwiedziły Biegun Północy. Rozmawialiśmy o tym jakie zwierzęta tam mieszkają i jaką mają pogodę. Była mowa o niedźwiedziach polarnych,  fokach, i morsach. Dowiedzieliśmy się również, że na biegunie mieszka sowa, zajac i wilk polarny. Aby przybliżyć dzieciom temat zimna, lodu i śniegu, dzieci brały udział w zabawach sensorycznych. Miały możliwość zabawy lodem z wodą i śniegiem zrobinym z mąki ziemniaczanej. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma zajęć i w przyszłości na pewno do niej wrócimy. 

      • „Powróćmy jak za dawnych lat…” – Dzień Babci i Dziadka w zerówce

      • „Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

       Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

       i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

       Zerówczaki przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, który został nagrany. Dziadkowie mieli okazję wysłuchać wierszy, które z dużą dawką humoru wyrecytowały dzieci i przypomnieć  sobie piosenki z lat swojej młodości: „Brunetki, blondynki”, „Dwudziestolatki” , „Chłopak z gitarą ”  „Orkiestry dęte”, „Dwudziestolatki” czy „Umówiłem się z nią na 9”. Dzieci zatańczyły układy choreograficzne do niektórych piosenek. Na koniec odśpiewano gromkie sto lat.

       Mamy nadzieję, że powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach. 

      • „Szare, bure i ponure – wszystkie koty za pan brat” – Dzień Kota w zerówce.

      • W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy”.

      • WALENTYNKI W ZERÓWCE

      • „Mamy dzisiaj Walentynki:

       święto chłopca i dziewczynki...”

       Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszej zerówce upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Naszą tradycją jest poczta walentynkowa. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki, następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki. Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”. Zaskakujące jest, jak najmłodsze dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci zerówczaków jako miłe wspomnienie.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych