• Aktualności

      • DOGOTERAPIA

      • "Nikt nie docenia wyjątkowego geniuszu twojej rozmowy, tak jak pies"  Christopher Morley

       Hura, zajęcia dogoterapii wystartowały! Od 16 września, co dwa tygodnie uczennice i uczniowie naszej szkoły będą mogli wraz z pieskami przeżywać całą gamę emocji. Nasi futrzani przyjaciele wiedzą, kiedy czujemy się smutni lub przerażeni, szczęśliwi lub radośni i odpowiednio reagują. Psy, z którymi mamy przyjemność przebywać, noszą niebagatelne imiona. Coffee, jak to często z kawą bywa, umila czas i pobudza do działania, natomiast Arwena – niczym półelf o pięknych, ciemnych włosach przenosi nas w baśniową krainę. Dla jednych te spotkania są przyjemnością samą w sobie, dla innych okazją do przezwyciężania swoich lęków i słabości. Jedno jest pewne: z psiakami i panią terapeutką każdy znajdzie wspólny język i zostanie zrozumiany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

        

       Tekst i zdjęcia: Dorota Kieś

       Dorota Kieś

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 1 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. Prosimy pamiętać o używaniu maseczek ochronnych.

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

      • INFORMACJA DOTYCZĄCA POSIŁKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej (od 1 września posiłki dostarczać będzie firma ATA S.A – Twoje Zdrówko Catering), dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego, zmienią się również ceny
       za posiłki:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 15,50 zł

       oddział przedszkolny (zupa, drugie danie, kompot) – 12,00 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (zupa drugie danie, kompot) – 12,50 zł

       W załączniku poniżej zostały umieszczone druki deklaracji zgłoszenia chęci korzystania z posiłków. Druki zostaną również przekazane Rodzicom klas II –VIII za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Deklaracje prosimy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do 1 września 2021. Ewentuanie z braku możliwości pobrania druku bardzo proszę o zgłoszenie się 1 września do sekretariatu.

       Złożenie deklaracji i zapisanie uczniów na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy
       o informację najpóźniej do godziny  8.15 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 12 283 83 46 (wew. 21) . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla ucznia i doliczenie jego kosztów.

       DEKLARACJA_na_obiady.docx​​​​​​​

       DEKLARACJA_na_obiady_dla_uczniow_z_orzeczeniami_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego.docx​​​​​​​

       REZYGNACJA_z_obiadu.docx


      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • 8.00 – pożegnanie i rozdanie świadectw klasy 3

       9.00 – msza święta w intencji uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej (udział w mszy dobrowolny)

       10.00 - 10.30 – przejście z kościoła do szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli biorących udział we Mszy św.; spotkanie z wychowawcami w klasach (dotyczy uczniów klas I, II, IV, V, VI), rozdanie świadectw (bez udziału Rodziców);

       11.00 – Msza św. w intencji uczniów klasy VIII

       12.00 – pożegnanie uczniów klasy VIII i rozdanie świadectw w klasach VII i VIII.

       Przywozy tego dnia na godzinę 9.00, odwozy 10.30.

       Prosimy o przekazanie informacji wychowawcom i do sekretariatu o ewentualnej konieczności zapewnienia opieki świetlicowej po zakończeniu roku szkolnego w godzinach od 10.30 do 15.15.

      • POŻEGNANIE KLASY VIII

      • W piątek, 25 czerwca, zakończyliśmy kolejny, wyjątkowo trudny, rok szkolny. Postawiono przed nami wszystkimi, zarówno uczniami, jak i nauczycielami nowe zadania, którym musieliśmy stawić czoła. Chociaż nauka zdalna pozbawiła nas realnego kontaktu, dzięki wcześniej zbudowanym relacjom udało nam się przebrnąć przez to doświadczenie. W pożegnaniu VIII klasy, ze względu na obostrzenia, mogła uczestniczyć ograniczona ilość zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła klasa VII przygotowanym przez siebie poradnikiem w formie scenek sytuacyjnych. W zabawny sposób przedstawili naszym absolwentom możliwości zawodowe jakie otwierają się przed nimi wraz z rozpoczęciem kolejnego etapu edukacyjnego. Siódmoklasiści, po zakończonym przedstawieniu, wręczyli swoim starszym kolegom upominki – wycięte w drewnie łapacze snów z ich imionami. Kolejnym punktem był występ ósmoklasistów pt. „Ostatni egzamin”. W humorystyczny sposób odegrali scenki dotyczące życia szkolnego. Śmiechu było co nie miara! Wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania. Po zakończeniu widowiska, uczniowie złożyli podziękowania pedagogom, rodzicom i opiekunom, swoim młodszym kolegom. Zaproszeni nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające ich znakomite kompetencje zawodowe. Były to chwile pełne wzruszeń, nie popłynęła jedna łza. Z żalem żegnaliśmy naszych uczniów. Spędziliśmy przecież wiele wspólnych lat. Życzymy im samych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu oraz aby na swojej drodze spotykali wspaniałych ludzi!

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klasy czwartej stanęli do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. O godzinie 9 stawili się wszyscy na boisku szkolnym wraz ze swoimi pojazdami – rowerami J. Mimo upalnej aury i lekkiego zdenerwowania dzielnie pokonywali tor ustawiony przez sierżanta sztabowego Krzysztofa Rojka – dzielnicowego Radwanowic. Tor obejmował następujące elementy: włączanie się do ruchu, droga ze znakiem „ustąp pierwszeństwa”, ósemka oraz przejście dla pieszych. Do karty rowerowej przygotowywali się cały rok na lekcjach techniki. Egzamin praktyczny poprzedzał egzamin teoretyczny, który obejmował wiedzę z zasad ruchu drogowego dotyczących rowerzystów. Uczniowie musieli się wykazać bardzo dobra wiedzą aby mogli uczestniczyć w poniedziałkowym egzaminie. Wszystkim zdającym uczniom serdecznie gratuluję ich pierwszego „prawa jazdy”.

       Joanna Kurdziel

      • BEZPIECZNY PRZEJAZD

      • W  ostatnim tygodniu przed wakacjami naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP  Polskich Linii Kolejowych S.A. z prelekcją na temat bezpieczeństwa. Na zajęciach przeprowadzonych pod hasłem „Bezpieczny przejazd” uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia na przejeździe kolejowo-drogowym, co to jest żółta naklejka z numerem skrzyżowania i gdzie można ją znaleźć? Prowadzący zapoznali uczniów jak uruchomić „alarm” w razie awarii auta czy zagrożenia wypadkiem na przejeździe kolejowym i gdzie zadzwonić gdy jesteśmy świadkiem  takiego wypadku?  Zajęcia te były również dobrą okazją by przypomnieć sobie znaki drogowe, które spotykamy przy przejazdach kolejowych oraz by dokładnie obejrzeć wyposażenie  i  przymierzyć strój pracowników Służy Ochrony Kolei.

      • WYCIECZKA KLASY VIII DO GOŁKOWIC GÓRNYCH

      • W połowie czerwca, wybraliśmy się na pożegnalną wycieczkę w malownicze okolice Starego Sącza, położonego w  Kotlinie Sądeckiej, słynącej z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni lata. Naszym głównym celem był relaks oraz spędzenie wspólnego czasu w warunkach pozaszkolnych, zwłaszcza, że już niebawem będziemy musieli się pożegnać aby zacząć nowy etap w życiu, szkołę średnią.  Zbiórkę zaplanowaliśmy wczesnym rankiem aby już o godzinie 7.00 wyruszyć i nie tracić pięknie zapowiadającego się dnia. Około godziny 9.00 przybyliśmy do Centrum Wypoczynku Jordanova gdzie zjedliśmy wspólne śniadanie na świeżym powietrzu. Posileni i w dobrych humorach wyruszyliśmy do parku rozrywki „Labiland” gdzie na dobrej zabawie spędziliśmy prawie trzy godziny. Po obiedzie, wybraliśmy się na długi spacer po „Bobrowisku” położonym u zbiegu Popradu i Dunajca. Wędrówkę kontynuowaliśmy brzegiem rzeki, gdzie mogliśmy podziwiać niecodzienne widoki ciesząc się pięknem otaczającej nas przyrody. Spacer zakończyliśmy udając się do cukierni, przy uroczym rynku w Starym Sączu, na przepyszne lody. Ostatnim punktemw planie wycieczki było ognisko. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Radwanowic późnym wieczorem.

        

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

      • Leśny Park Niespodzianek to ogród zoologiczny położony na stoku Równicy Beskidu Śląskiego, do którego na wycieczkę szkolną wybrali się uczniowie klasy czwartej i piątej. Na powierzchni 15 ha żyją tu m. in. takie zwierzęta jak kozy karpackie, sarny, jelenie, alpaki, świnki wietnamskie, muflony. Można było je głaskać, karmić i podziwiać na wolności w ich naturalnym środowisku. Uczniowie oprócz zwiedzania ZOO uczestniczyli w pokazach lotów ptaków, podczas których przekonali się, że sowy to nie tylko ptaki nocne, ale także takie, które świetnie radzą sobie z lataniem w dzień. Przeszli leśną aleją bajkową ze znajdującymi się na niej ruchomymi ekspozycjami znanych bajek, takich jak: Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Na końcu ścieżki dydaktycznej zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej zwanym Muzeum Myślistwa i Łowiectwa z wystawą zwierząt Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Dzieci miały również możliwość korzystania z niezwykle atrakcyjnego placu zabaw znajdującego się na terenie parku. Leśną wyprawę zakończył grill z kiełbaskami.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W wyniku ograniczeń w funkcjonowaniu szkół nie udało się zorganizować w pełni październikowego Tygodnia Bezpieczeństwa. Przygotowania do jego przeprowadzenia jednak się rozpoczęły i w ich wyniku powstał film instruktażowy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego ambitnego zadania podjęły się uczennice które są druhnami w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Pod czujnym okiem i z niemałym wsparciem taty jednej z uczennic, równocześnie druha z Państwowej Straży Pożarnej oraz prezesa OSP Radwanowice w jednej osobie, pana Piotra Walczowskiego, udało się stworzyć profesjonalny materiał, który został przedstawiony pozostałym uczniom. Zachęcamy do jego obejrzenia, bo trudne sytuacje, w których możemy wykorzystać wiadomości w nich zawarte zdarzają się również w czasie wakacji.

       Tym artykułem pragniemy nagrodzić autorów filmu wielkimi brawami.

       Jesteśmy pod wrażeniem tego nagrania i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego powstanie, czyli uczennicom/druhnom: Oliwii Walczowskiej, Julii Kramarczyk, Gabrieli Bartosiewicz , Julii Dorynek, oraz druhowi Piotrowi Walczowskiemu.

       Mamy nadzieję, że to, kolejne już, udane przedsięwzięcie, w którym współpracujemy ze Strażą Pożarną, szczególne z  OSP  w Radwanowicach, nie jest ostatnim i w przyszłym roku szkolnym uda się zorganizować wspólnie kolejne owocne działania.

       TYDZIEN_BEZPIECZENSTWA.mp4​​​​​​​

      • DZIEŃ KSIĄŻKI W ZERÓWCE

      • „Moi drodzy przyjaciele. Przygód na Was czeka wiele.

       Sięgnij tylko na półeczkę. Albo odwiedź biblioteczkę.

       W książce czeka moc zabawy. Są niewyjaśnione sprawy.

       Strach, zagadki, śmiech i łzy. Co chcesz czytać wybierz Ty.”

                                                                           Agata Dziechciarczyk

        

       Dnia 23.04. obchodziliśmy „Dzień Książki”. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione książki z domu.
       W zerówce zorganizowane było wiele atrakcji np. czytanie, segregowanie książek na przyrodnicze, baśnie
       i wiersze, opowiadanie wiele ciekawych historii. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, dowiedziały się jak powstaje książka, a także każdy wykonał swoją własną książeczkę. Dzieci w tym dniu były bardzo zaczytane.

      • OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZERÓWCE

      • Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych. Nasi zerówkowicze 30 kwietnia świętowali to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie. Głównym celem spotkania było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.

      • DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

      • Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze zerówczaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Choć zerówczak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Dzieci wzięły udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym, rozwiązywały zagadki i naprawdę trudne zadania. Okazało się, że zerówczaki  świetnie znają problematykę ekologiczną.

      • SZYBKO, TANIO, SMACZNIE, ZDROWO – NA TALERZACH KOLOROWO!

      • Nagłówek artykułu brzmi niemal jak reklama wykwintnej restauracji. Bo wraz z podopiecznymi (tj. z Sylwią, Piotrem, Krzysztofem i Kamilem) z powodzeniem możemy taką otworzyć :)  W ramach innowacji „Poznajmy się lepiej”, w odpowiedzi na przysłany do nas filmik uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieliczce, nagraliśmy nasze zajęcia kulinarne z instrukcją, jak zrobić makaron z sosem pomidorowym z mascarpone i oliwkami. Nie jest to profesjonalny film (najważniejsze, że aparat ocalony), ale kucharze na takie miano zdecydowanie zasłużyli. Dla ciekawych, co się dzieje tam „na górze”, dołączam linki do naszego ostatniego dzieła. Zapraszamy do gotowania i degustowania.

       SMACZENGO!

       Dorota Kieś

      • NIE MA JAK W REALU!

      • Klasa terapeutyczna pani Doroty, po krótkim czasie nauki zdalnej, 
       z radością odeszła sprzed ekranu domowych komputerów i ponownie spotyka się stacjonarnie, w szkole. Już w pierwszych dniach nie zabrakło atrakcji, jako
       że jeden z uczniów zdążył się w tym czasie się postarzeć ;), tj. miał urodziny.
       A takie okazje staramy się wspólnie świętować. Jak na prawdziwe urodziny przystało były prezenty, torcik i dmuchanie świeczek, wspólne tańce i zabawy. Uśmiech nie schodził z twarzy, nie tylko jubilata. Po czasie izolacji potrafimy docenić każdą wspólnie spędzoną chwilę. Oby wiele jeszcze takich przed nami!

        

       Dorota Kieś

      • DZIEŃ ZIEMI

      • Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tegorocznym obchodom tego święta przyświecało hasło „Przywróć naszą planetę”. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w cyklu zajęć, poświęconych ochronie naszej planety. Przeprowadzone przez nauczycieli rozmowy oraz przygotowane  przez nich prezentacje, filmy czy warsztaty plastyczne on-line miały za zadanie przybliżyć temat ochrony środowiska naturalnego Ziemi. Uczniowie podczas tych zajęć dowiedzieli się między innymi: jak prawidłowo segregować odpady, co się dzieje, gdy nie oszczędzamy energii elektrycznej lub wody, czym jest recykling, oraz jakie zagrożenia czyhają na  środowisko naturalne Ziemi. Próbą odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by przeciwdziałać niszczeniu środowiska naszej planety są wykonane przez nich prace plastyczne. Podczas ich tworzenia uczniowie wykorzystali niepotrzebne przedmioty domowego użytku, zużyte już opakowania czy tworzywa sztuczne, którym nadali „nowe życie”. Mamy nadzieję, że prace te staną się inspiracją dla innych, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ilości odpadów produkowanych na świecie. 

        

       Anna Konik

       Kamila Szkodlarska

      • REKRUTACJA 2021/2022 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2021 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2021/2022.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2021/2022.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2021 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2021/2022.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2021/2022.

        

      • Konkurs Plastyczny „WIELKANOCNE JAJO, JAJKO I JAJECZKO”.

      • W dniu 26.03.2021 r. w zerówce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocne jajo, jajko i jajeczko”. Konkurs miał za zadanie: propagować folklor i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi; pobudzać inwencję twórczą dziecka, kształtować aktywną postawę dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy; rozwijać wrażliwość estetyczną oraz uzdolnienia plastyczne wśród dzieci; stwarzać sytuacje bliskiego przebywania dziecka z rodzicem. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Wpłynęło 16 wspaniałych prac. Każde jajo to arcydzieło sztuki. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Składamy gratulacje laureatom i wyróżnionym. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, ponieważ jest to wspaniała okazja do wspólnego działania ze swoją pociechą, spędzenia razem czasu, zacieśniania więzi rodzinnych.

       GRATULACJE!!!

        

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych