• Aktualności

      • NOC W SZKOLE, W DOLINIE SŁOŃCA

      • Często myślę, że noc jest bardziej żywa i intensywniejsza niż dzień.

       (Vincent van Gogh)

                   Dzieci, uczące się w małych grupach miały ostatnio okazję spełnić swoje kolejne marzenie – przyjechały na noc w szkole, ale tej nad salą teatralną. Ku naszej radości, odwiedziła nas także absolwentka ISP – Paulinka, za co jej serdecznie dziękujemy.

       Tę noc określiliśmy jako andrzejkowo-mikołajkową. Sceneria już iście świąteczna – choinka, światełka, przytulna atmosfera, ale dreszczyk emocji dostarczyć miały spóźnione nieco wróżby.

       Nasze spotkanie zaczęliśmy od przygotowania ciasta na pizzę, bo wiadomo:
       „Gdy człowiek głodny, to zły”. Następnie, z wypiekami na twarzy poznawaliśmy imiona swoich przyszłych sympatii i przyjaciół. Nieśmiało i z przymrużeniem oka robiliśmy rozeznanie, co według wróżb, przyniesie nam łaskawy los. Jedni poznają piękne miejsca
       na ziemi, a inni wylądują w … fotelu dentystycznym.

       Po obfitej, włoskiej kolacji były jeszcze tańce. Tuż przed snem jeden z uczniów czytał na głos, na dobranoc „Anię z Zielonego Wzgórza”. Niestety, nie wszyscy potrafili zasnąć daleko od swoich bliskich i panie czuwały do samego rana.

       Bez wątpienia, właśnie ta noc była intensywniejsza niż dzień. I pozostaną z nami piękne wspomnienia.

        

       Dorota Kieś

      • ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ZERÓWCE

      • Nareszcie przyszedł ten wyjątkowy czas, w którym większość z nas jest w trakcie świątecznych przygotowań. Nie mogło być inaczej także na ostatnich zajęciach dogoterapii w oddziale przedszkolnym. Zerówczaki wraz ze swoimi przyjaciółmi Coffee i Arwen przygotowywały bożonarodzeniową choinkę. Zadanie było tym bardziej utrudnione, gdyż dzieci musiały najpierw narysować choinkę i pokolorować, a następnie odrysować i wyciąć ozdoby. Oczywiście nie były to tradycyjne bombki… Skoro choinka była przygotowywana wraz z pieskami, to nie mogło na niej zabraknąć psich smakołyków. Zerówczaki wzorowo poradziły sobie z zadaniem, a efekty przedstawiamy poniżej.

      • SENSORYCZNE OZDOBY CHOINKOWE

      • Zgodnie z założeniami projektu pt. „Gramy Zmysłami” w grudniu tematem naszych zajęć powinny być sensoryczne ozdoby choinkowe. Grudzień to okres przedświąteczny, a dla wielu Święta Bożego Narodzenia kojarzą się m. in z pieczeniem pierników. W związku z tym zorganizowaliśmy integracyjne zajęcia kulinarne, w trakcie których uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, uczniowie klasy VI oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej  wspólnie podjęli wyzwanie pieczenia pierników. Wszyscy z dużym zapałem przystąpili do działania. Zaczęliśmy od przygotowania stanowisk pracy oraz wszystkich niezbędnych składników. Postępując zgodnie z przepisem najpierw odpowiednio wyrobiliśmy ciasto, następnie jej rozwałkowaliśmy, po czym różnokształtnymi foremkami wykrawaliśmy świąteczne pierniki, które lądowały w piekarniku. Kiedy wszystkie się już upiekły przyszedł czas na najlepszy moment, czyli dekorowanie. Tutaj wszyscy mogli wykazać się kreatywnością i w ten sposób wspólnymi siłami powstały nam piękne, kolorowe świąteczne pierniki, które przyozdobią choinki w naszych domach.

      • MIKOŁAJKI

      • Klasy IV i V wraz z wychowawcami świętowały mikołajki w Krakowie w Cinema City.  Oglądnęliśmy piękny , familijny film pt. „Bella i Sebastian :Nowe Pokolenie”.  Film opowiada o przyjaźni dziesięcioletniego chłopca i pasterskiego psa. Piękne zdjęcia, wzruszające sceny, ciekawa i zaskakująca fabuła to atuty tego filmu. Wszystkim film się bardzo podobał. Czekamy więc na kolejną okazję, by pojechać do kina!

      • WYCIECZKA DO SALI ZABAW DZIECIĘCYCH "MIŚKOLAND"

      • W piątek 2 grudnia zerówczaki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Dziecięcych „Miśkoland” w Olkuszu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy i wspólna zabawa, a dodatkowo podczas radosnego spędzania czasu dzieci mogły rozwijać sprawność fizyczną - motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł równowagi.  Wybrane miejsce dostarczyło zerówczakom szeregu możliwości różnorakich aktywnych zabaw i polisensorycznych doznań. Dowodem zadowolenia był nieznikający uśmiech z twarzy naszych pociech oraz niekończąca się euforia towarzysząca zabawom. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały upominek w postaci kolorowych baloników oraz słodkiej przekąski.

      • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA LATARNIA

      • Nasza szkoła została poproszona o pomoc w zbiórce słodyczy przez Stowarzyszenie Latarnia, zajmujące się różnymi formami pomocy charytatywnej na rzecz osób potrzebujących. W tym roku stowarzyszenie przygotowuje paczki świąteczne dla ponad 250 rodzin z Krakowa i okolic oraz prezenty pod choinkę dla dzieci z tych rodzin. Zebrane słodycze zostaną dodane do paczek świątecznych, aby oprócz podstawowych artykułów spożywczych, znalazło się też w nich coś co umili dzieciakom (ale też starszym samotnym osobom) przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

        

       W szkole zbiórka słodyczy trwać będzie do końca tego tygodnia czyli do piątku 9.12.2022 r. Na przyniesione przez Państwa i uczniów słodycze będzie czekać wystawione w bibliotece szkolnej opisane pudełko.

       Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę słodyczy!

       Bliższe informacje dotyczące prowadzonej akcji znajdą Państwo klikając w poniższy link. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       https://stowarzyszenielatarnia.pl/250-paczek-na-swieta-pomoc-bardzo-potrzebna/


      • WOLONTARIAT - JAK MIĘŚNIE - TRZEBA CODZIENNIE TRENOWAĆ!

      • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wolontariat-jak mięśnie-trzeba codziennie trenować!”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Latarnia, pod patronatem MEN.

       Głównym celem projektu jest promocja wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, a jednym z zadań konkursowych było nagranie filmu podsumowującego działania wolontaryjne podjęte przez uczniów danej szkoły.  Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na nasz film konkursowy dotyczący działań wolontariatu prowadzonych w ISP w Radwanowicach. Komisja konkursowa, jako jeden z punktów przy wyborze szkół do nagród głównych uwzględni liczbę polubień pod filmami przesłanymi z poszczególnych placówek. Głosowanie trwać będzie od 5.12.22 do 10.12.22.

       Poniżej link, pod którym można obejrzeć nasz film i oddać swój głos, dając swoje polubienie (lajka) pod wybranym filmem. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       Zachęcamy zatem do głosowania!

       https://www.youtube.com/playlist?list=PLd4lyCLJQLwnXjV1omtsQpImKg4r9i26q

       Opiekunowie SKW

       Anna Konik

       Ewelina Kulka

      • ANDRZEJKI W ZERÓWCE

      • Andrzejki w Naszym kraju mają bardzo długą tradycję, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. W zerówce co roku podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami, Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dekoracje oraz Pani Czarodziejka wprowadziły Nas w świat magii. Poznaliśmy symbole andrzejek, dzięki zabawie ,,wróżenie z czarodziejskiego kapelusza’’ dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród Nas m.in. nauczyciele, dentyści, kierowcy czy  detektywi. Nie zabrakło również tradycyjnego ,,ustawiania bucików’’, ,,kubków przyszłości’’, ,,studni życzeń’’ i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki chętnie i z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Po wspólnej zabawie czekał na Nas słodki poczęstunek. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest, to że przyniosły Nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania naszej ludowej tradycji.

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI”

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI” - pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna, w której miały przyjemność uczestniczyć nasze zerówczaki.
       We wtorek 29 listopada wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Rudawie. Na miejscu powitały nas prze sympatyczne panie pracujące w bibliotece, które przygotowały bardzo ciekawą, aktywną i pouczającą lekcję dla dzieci. Pierwszym wyzwaniem dla zerówczaków było rozwiązanie zagadki, co się później okazało, wcale nie banalnej… Po burzy pomysłów pani zdradziła, iż gościem honorowym spotkania będzie muchomor, a w następnej kolejności „Król Borowik” i inne rodzaje grzybów. Dzieci wysłuchały bajeczki Ewy Rosolskiej pt. „Znikające kropki” oraz wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Następnie zerówczaki zostały zaczarowane w niedźwiadki, które wybrały się na grzybobranie. Swoje zbiory posegregowały, zakonserwowały, ususzyły, bądź też usmażyły, a te niejadalne powróciły do lasu. Na zakończenie spotkania, po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, dzieci wykonały tematyczny kolarz. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki był przejazd autobusem komunikacji miejskiej, co bardzo podobało się dzieciom i wywołało wiele pozytywnych emocji. W imieniu pań z biblioteki przekazujemy serdeczne zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi do zapoznania się ze zbiorem biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

       IMG_109706789.MOV​​​​​​​
      • KOLORY SĄ BLISKO - JESIENNE "WIERSZOBRANIE"

      • 28 listopada 2022 roku, w sali teatralnej w ośrodku terapeutyczno-rehabilitaycjnym uczniowie naszej szkoły: Sylwia (kl. VIII), Kamil (kl. VII), Ewa i Antoni (kl. VI) wystąpili w krótkiej, lecz jakże treściwej inscenizacji pt. „My jesteśmy kolorami”. Poprzez śpiew, taniec i słowa udowodnili, że każdy kolor ma znaczenie. Nie zabrakło morału, niosącego nadzieję, że radość, optymizm, miłość i spokój zawsze ostatecznie pokonają smutek, żałobę i niebezpieczeństwo. Bo, jak słusznie zauważyła pani Anna Dymna - „Ludzie są jak kolory”. Nasze emocje są jak tęcza, a „tęcza to symbol pojednania wszystkich kolorów. Każdy człowiek, bez względu na to jaki ma kolor, ma prawo żyć tu na świecie i być szczęśliwy”.  A Ty, jakim jesteś kolorem? Najważniejsze, byś swoją osobą niestrudzenie ubarwiał świat każdego dnia.

       https://drive.google.com/file/d/1B9brCRRBwYgo5NvOTcNUjU7eEWcTFLIG/view?usp=share_link

       https://drive.google.com/file/d/1H3P3J5qfDh_mTXv-7imIigp9ffQEAEG1/view?usp=sharing

       mgr Dorota Kieś

      • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

      • W piątek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia i mimo upływającego czasu w dalszym ciągu bywa najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Spotkały się misie małe i duże, brązowe, szare i różowe, a każdy z nich był wyjątkowy. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, dowiedziały się, że misie możemy spotkać nie tylko w zoo i bajkach, ale także na niebie pod postacią małej i wielkiej niedźwiedzicy. Ponadto przedszkolaki dzieliły swoje misie na małe i duże, układały od najmniejszego do największego i odwrotnie. Wykonaliśmy misiową gimnastykę, została sprawdzona znajomość misiów z bajek, zaprowadziliśmy misia do miodku zgodnie z zamieszczonym kodem, dopasowywaliśmy cechy pasujące do niedźwiedzia i pluszowego misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Na koniec za piękny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela pluszowego misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i były szczęśliwe, iż mogły pokazać misie swoim koleżankom i kolegom z grupy. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń. Mam nadzieję, że ten misiowy dzień pozostanie w naszych wspomnieniach przez długi czas.

      • JESIENNE PEJZAŻE

      • Z przyjemnością informujemy, że  25. 11. 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny        pt. „  Jesienne pejzaże.” Wręczenie  nagród przez   Panią Dyrektor  odbyło się  podczas apelu, w którym  uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele.

        Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

       Oto lista nagrodzonych:

       Kategoria „O”

       KACPER I KUBA   SZOPA – I miejsce
       ANNA SZCZEPAŃSKA – II miejsce
       ARKADIUSZ CHMIEST  – III miejsce
       ALAN GĄDEK – wyróżnienie 

       TYMOTEUSZ  WIŚNIEWSKI – wyróżnienie

       Kategoria  kl. I- III

       MARCEL GĄDEK – I miejsce

       VANESSA ZDEPKO- II miejsce

       HANNA JURECZKO – III miejsce

       MAGDALENA POGAN – wyróżnienie

       WIKTOR SZYMBORSKI  - wyróżnienie

       SEBASTIAN CHMIEST - wyróżnienie

       Kategoria  kl.  IV-VI

       PIOTR BARTOSIEWICZ  – I miejsce
       EWA KACZICZAK– II miejsce
       SZYMON  SETA  – III miejsce

        

        

       Kategoria kl. VII-VIII

       JULIA POGAN  –I miejsce

       WIKTORIA NOWICKA- II miejsce

       CAŁEK  OLIWIA – III miejsce

       SYLWIA BAŃDO – wyróżnienie

        

       Zwycięzcą gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach

        

       Organizator konkursu

       Joanna Podoba-  Molik

       Pedagog szkolny

      • „GRAMY ZMYSŁAMI” – SENSORYCZNA MATEMATYKA

      • Czy matematyka musi być nudna?! Dziś, podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Gramy zmysłami” udowodniliśmy, że to nieprawda! Ludzki mózg uczy się najszybciej kiedy dostarczamy mu bodźców polisensorycznych. Nauka, w którą angażujemy wiele zmysłów jest bardziej efektywna, a jej wyniki są bardziej trwałe. Kierując się tą dewizą, spędziliśmy miłe przedpołudnie bawiąc się i ucząc jednocześnie. Wychowankowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne angażując wzrok, dotyk, słuch a nawet smak. Ćwiczyliśmy porównywanie liczb, porządkowanie ich rosnąco lub malejąco, dodawanie i odejmowanie. Zajęcia zakończyliśmy zdrowym, owocowym poczęstunkiem.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEKCJA BIBLIOTECZNA

      • 23 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Łabędź, która w ramach zajęć bibliotecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rudawie, przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty. Tym razem tematem przewodnim był teatrzyk kamishibai. W Języku japońskim, skąd się wywodzi, kami to papier, shibai to teatr  –  kamishibai to Papierowy Teatr. Nazywany jest również teatrem obrazkowym lub teatrem ilustracji. Polega on na wykorzystaniu plansz z obrazkami z zapisanym na ich odwrocie tekstem opowiadania lub wiersza, które demonstrowane są w odpowiednio przygotowanej, drewnianej lub kartonowej skrzynce. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obejrzeć i wysłuchać krótką historię. Następnie, z niewielką pomocą przygotowali swój własny teatrzyk kamishibai.W ozdabianiu go wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Mieli również okazję ułożyć i wysłuchać własną historyjkę. Własnoręcznie wykonany teatrzyk posłuży nam jeszcze niejednokrotnie aby urozmaicić nasze szkolne zajęcia.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • SPOTKANIE DWÓCH ŚWIATÓW I WSPÓLNE TWORZENIE

      • 22 listopada zostaliśmy zaproszeni przez Świetlicę Terapeutyczną na fantastyczne warsztaty plastyczne. Odbyły się one we współpracy ze studentami Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Pod ich czujnym, spostrzegawczym i szeroko otwartym okiem, podopieczni Świetlicy oraz uczennice i uczniowie naszej szkoły z różnymi niepełnosprawnościami, stworzyli projekty kartek bożonarodzeniowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego
       w Krakowie. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Studenci, ze swoimi nowatorskimi pomysłami wnieśli wiew świeżości, dostając w zamian uśmiech i radość ze wspólnego przebywania. Efekt wspólnych działań zapiera dech w piersiach. Bardzo dziękujemy Pani Kierownik – Bogumile Bok, za zaproszenie i możliwość udziału w tak inspirujących zajęciach.

        

       Dorota Kieś

      • LISTOPADOWE PRZEKĄSKI

      • Jesień, coraz chłodniejsze dni, zapotrzebowanie na większą ilość kalorii spowodowały, że w ostatnim czasie klasa terapeutyczna, aż trzykrotnie wcieliła się w rolę kucharzy, pod okiem szefowej kuchni – pani Doroty. Wykorzystując surowce lokalne, obdarowani przez Warsztaty Terapeutyczne trzema dorodnymi dyniami przygotowaliśmy aromatyczna i rozgrzewającą zupę. Doprawiliśmy ją świeżym, startym imbirem, gałką muszka Wykorzystując dobre chęci i dopisujący apetyt, w kolejny piątek przygotowaliśmy tradycyjny obiad - rybę w panierce, puree ziemniaczane i surówkę z kapusty kiszonej. Pracy było dużo, ale efekt, jak zwykle bardzo zadowalający. Na ostatnich zajęciach powstał deser – naleśniki z dżemem truskawkowym i białym serem z dodatkiem wanilii, polane słodką śmietaną. Aromat smażonych naleśników czuć było w całym budynku. Chcąc się odwdzięczyć, za liczne przysmaki, jakimi jesteśmy obdarowywani przez Świetlicę Terapeutyczną (dziękujemy, że o nas zawsze pamiętacie!) kilka naleśników powędrowało do terapeutów. A były naprawdę wyśmienite. Myślę, że z taką grupą kucharzy, niedługo będziemy konkurencją dla niejednej szkoły gastronomicznej ;) Jeśli ktoś miałby ochotę poznać nasze przepisy, zapraszamy „na górę” – chętnie udostępnimy prowadzoną przez nas książkę kucharską, w której dokumentujemy nasze dokonania.

        

       Dorota Kieś

      • NOC W SZKOLE

      • W miniony piątek 18.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana noc w szkole. Tym razem uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej postanowili połączyć to wydarzenie z zabawą andrzejkową. Aby tradycji stało się zadość zostały przygotowane wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w escape roomie. Największą atrakcją okazała się dyskoteka, uczniowie tańczyli aż do utraty tchu. Całości dopełniła zamówiona pizza, która została zjedzona ze smakiem. Ta noc w szkole była wyjątkowa ze względu na to, że wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VIII, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali unikatowe przebrania. Pomimo zmęczenia po całorocznym maratonie, Szkolna Rada Uczniowska już zaczęła planować noc w szkole, tym razem karnawałową…

      • WIZYTA W MOLEKULARIUM

      • 18 listopada uczniowie z klas I - VI uczestniczyli w multimedialnej projekcji edukacyjnej pt. "Habitat - nasz złożony świat".  Projekcja polega na wyświetlaniu filmu wewnątrz nadmuchanej kopuły w technologii 360°. W trakcie pokazu uczniowie odbyli niezwykłą podróż, dzięki której w łatwy i ciekawy sposób przyswoili wiedzę na temat świata, który nas otacza. Film pokazał  w wyjątkowych szczegółach zapierających dech w piersiach jak jest stworzona nasza planeta oraz jak wiele stworzeń i roślin jest od siebie uzależnionych. Dzięki projekcji uczestnicy mogli również zobaczyć jak wielki wpływ na świat mają ludzie i jak bardzo musimy dbać o wszystko co nas otacza. Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów.

        

       Organizator projekcji: Anna Spyt

      • „DZIEŃ JEŻA” W ZERÓWCE

      • Choć z tygodniowym opóźnieniem, ale nie sposób pominąć takie święto… Chodzi oczywiście o Międzynarodowy Dzień Jeża obchodzony 10 listopada. Tematyki tej nie mogło zabraknąć również w zerówce, gdyż jest to bardzo urokliwe i ciekawe zwierzę. Dzieci, po rozwiązaniu zagadki: „Kto będzie dzisiaj naszym gościem?” wysłuchały wierszyków na temat zachowania i zwyczajów jeży. Wspólnie obaliliśmy mit jakoby jeże jadły jabłka, choć wyglądają z nimi bardzo uroczo. Z niedowierzaniem słuchaliśmy informacji o liczbie igieł na ciele jeża liczonej w tysiącach. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą oraz uświadomiliśmy sobie w jaki sposób możemy krzywdzić te zwierzęta i jak wspierać je w przetrwaniu, gdyż jest to gatunek częściowo chroniony. Przy omawianej tematyce towarzyszyły nam liczne zabawy ruchowe, rytmiczne i plastyczne. Na zakończenie tego dnia każdy z zerówczaków wykonał własnego jeżyka, którego mógł zabrać do domu. Podczas tego nietypowego święta uśmiech i zadziwienie nie znikały z twarzy dociekliwych dzieci!

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych