• Aktualności

      • REKRUTACJA 2023/2024 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2023r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2023/2024.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2023/2024. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org  do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2023/2024.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2023 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po deklarację o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2023/2024.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2023/2024.

      • CZYTAM SOBIE- RZĄDZĘ!

      • Szkoła to czas dla każdego ucznia niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijanie  i doskonalenie wielu umiejętności. W klasie I odbyły się ostatnie zajęcia z projektu „Czytam sobie. Klasa 1”, czytaliśmy opowiadanie „Lem i zagadki Kosmosu”. Książka okazała się pełna tajemniczości oraz ciekawych sytuacji i przygód z życia Pana Lema. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Luneta”, przez którą obserwowaliśmy gwiazdozbiór. Spotkanie z książkami budują kompetencje, umiejętności społeczne i emocjonalne. To także doskonały sposób na kształtowanie umiejętności twórczego myślenia.

      • KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

      • 22 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu matematyczno – przyrodniczego, który skierowany był dla uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie wśród uczniów matematyki i przyrody. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, którzy rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania o różnym stopniu trudności. Konkurs dostarczył wiele emocji i radości, wiedza uczniów była bardzo wyrównana, a po wielu dogrywkach jury postanowiło przyznać dwa pierwsze miejsca:

       I miejsce ex aequo : Antoni Bożek klasa IV i Michał Woźniak klasa VI

       III miejsce : Maja Olek klasa IV

       Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, gry oraz książki.

       Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a kolejna edycja konkursu już za rok, na którą już dziś zapraszamy!

                                                                  Organizatorzy konkursu : Urszula Czyba i Anna Spyt

      • AKTYWNI BŁĘKITNI - SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

      • Woda to jeden z najcenniejszych skarbów jakie daje nam nasza planeta, woda to źródło wszelkiego życia. Bez niej nie umielibyśmy przetrwać. Dlatego tak istotna jest wiedza oraz dobre nawyki związane z gospodarowaniem
       jej zasobami. W związku z tym postanowiliśmy zaangażować naszych uczniów w nowy projekt – „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie” - którego organizatorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Celem projektu jest między innymi wzrost świadomości i upowszechnienie wiedzy na temat szeroko rozumianej gospodarki wodnej, wyrobienie poprawnych nawyków wykorzystywania wody i wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę z zakresu edukacji ekologicznej, w tym edukacji wodnej. Nie pominiemy również aspektu związanego z rekreacją oraz czerpaniem przyjemności ze spędzania czasu nad wodą w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Liczymy na dobrą zabawę
       oraz zdobywanie nowej wiedzy!

        

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • „JAK PODRÓŻUJĄ WIRUSY, BAKTERIE I INNE ZARAZKI”

      • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

       Wisława Szymborska

       Za nami kolejne zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, realizowane w klasie II z udziałem p. Iwony Łabędź. Tym razem wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy opowiadanie pt.: „Jak podróżują wirusy i inne zarazki”. Przenieśliśmy się w świat wirusów i zarazków, poznając ich znaczenie i rolę w organizmie. Książka za pomocą ilustracji pokazała, jak starać się i nie dopuszczać do jakichkolwiek infekcji oraz uchronić innych przed zakażeniem. Celem projektu jest zachęcenie do samodzielnego czytania, rozwijanie świadomości emocjonalnej dzieci, szerzenie kultury czytelniczej uczniów, rozbudzenie kreatywności i ciekawości uczniów.

      • "CZYTAM SOBIE...."

      • Czytanie to wspólna przygoda, kochamy książki, przede wszystkim chcemy aby czytanie stało się naszą wspólna pasją. Za nami już drugie zajęcia z projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa.”, tym razem wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy opowiadanie pt. „Walizka Pana Hanumana”. Przez tą krótką chwilę, kiedy czytamy, możemy zostać sami w krainie przeżywanych razem z bohaterami przygód. Ale również dlatego, że w czasie czytania, czy po przeczytaniu opowieści będziemy mogli usiąść z innymi „pożeraczami” książek i po prostu porozmawiać o niej. Celem projektu jest zachęcenie do samodzielnego czytania, rozwijanie świadomości emocjonalnej dzieci, szerzenie kultury czytelniczej uczniów, rozbudzenie kreatywności i ciekawości uczniów.

      • TEATRZYK

      • 22 lutego zerówczaki wybrały się do szkoły aby wspólnie z przedszkolakami obejrzeć spektakl teatralny pt. ,,Jak Marysia mała słonko złapać chciała’’ w wykonaniu krakowskiego Teatru Skrzat. Pewnego dnia mała dziewczynka Marysia tak bardzo zachwyciła się blaskiem słonka, że postanowiła je dogonić i złapać. Na swojej drodze spotyka czyżyka który, skierował dziewczynkę do szewca po siedmiomilowe buty. Podczas swoich dalszych poszukiwań napotyka zbójnika, kota oraz ducha. Na szczęście nie zabrakło w tej bajce życzliwych osób i w złapaniu słonka ostatecznie pomógł Marysi rajdowiec, który zabrał Marysię na lotnisko. Tam spotkała pilota, który poszybował w chmury i spełnił marzenie Marysi o złapaniu słoneczka. Scenografia, kolorowe stroje oraz gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły przebieg zdarzeń. Dzięki przedstawieniu wszyscy widzowie mogli przekonać się, że pomimo trudności i napotkanych na swojej drodze przeszkód, trzeba dążyć do celu i nie poddawać się.

      • „NIE BÓJ SIĘ KOCHAĆ” – WIERSZOBRANIE

      • Miłość jest najwyższą siłą

       Wszechświata, to ona wprawia

       W ruch gwiazdy

       Dante Alighieri

        

       Za nami kolejna uczta poetycka, tym razem w duchu miłości, w którym wystąpili również uczniowie naszej szkoły: Sylwia, Ewa, Kamil i Antoni. Szczególne uznanie i brawa należą się Sylwii, której był to debiut wokalny na scenie, przed niezwykle licznie zgromadzoną publicznością na sali teatralnej Fundacji „Mimo wszystko”. W duecie
       z Antonim zaśpiewała ponadczasowy hit Maryli Rodowicz „Małgośka”. Ewa z Kamilem natomiast swoim występem pokazali, czym może skończyć się brak lojalności i wierności
       i że miłość ma różne oblicza, ale zawsze zwycięża, nie tylko w walentynki.

       Spotkanie, zgodnie z tradycją rozpoczęła charyzmatyczna pani Anna Dymna, wzruszającymi słowami: „Kocham was, wiecie o tym. Dlatego święto miłości jest dla mnie zawsze, codziennie. (...), bez miłości w ogóle by świata nie było”.

       Życzymy, byście potrafili świętować i celebrować miłość każdego dnia! J

                  

       Dorota Kieś

      • TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

      • W sobotę 18 lutego wyjechaliśmy  na turniej międzyszkolny w piłce siatkowej na szczeblu  gminnym do Zabierzowa klas 7 i 8.  Tym razem na zawody zawitało 8 szkół. SP Balice, SP Rząska, SP Brzezie,, SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Nielepice oraz my ISP Radwanowice.

       Po losowaniu przez naszego kapitana drużyny Adriana Piechnika, trafiliśmy do grupy A wraz z SP Brzezie, SP Nielepice oraz SP Bolechowice. Mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch połówkach boiska. W pierwszym meczu przyszło nam walczyć z SP Bzezie, mecz bardzo wyrównany jednak przegrany przez naszych zawodników stosunkiem setów 2:0. Druga potyczka w naszej grupie odbyła się przeciwko szkole z Nielepic. Tutaj emocji było co nie miara, zwrot akcji, błędy własne obu drużyn, niepotrzebne straty oraz nerwy trenerów sprawiły, że do wyłonienia zwycięscy potrzebny był tie-break do 15 pkt. I udało się, z parkietu zeszliśmy jako drużyna zwycięska.  Nie poddając się, w trzecim meczu grupowym próbowaliśmy ograć SP Bolechowice, jak się później okazało zwycięzcę całego turnieju. Niestety przegraliśmy w setach 0:2 i nie udało nam się wyjść z grupy , by walczyć o miejsce medalowe.

        W naszym ostatnim meczu o miejsce V z SP Zabierzów, podobnie jak  meczu grupowym z Nielepicami emocje sięgały zenitu! Po dwóch setach wynik na tablicy widniał 1:1 i po raz kolejny potrzebny był do rozegrania trzeci set. Dzięki kilku dobrym serwisom i błędach drużyny przeciwnej wygraliśmy i w ostatecznym rozrachunku zajęliśmy miejsce 5. Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za wolę walki oraz zaangażowanie. Pokazaliśmy, że pomimo braku dogodnych warunków do gry w piłkę siatkową na naszej Sali gimnastycznej, byliśmy pokonać takie szkoły jak SP Zabierzów, czy SP Nielepice, które dysponują zdecydowanie większymi halami.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • „Dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i MIŁOŚCI”.

       Babcia i Dziadek  to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego uczniowie klasy I gościli swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Uczniowie od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Szkoły. Licznie przybyli: Bacie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. To był naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. 

      • MARMOLADA POMARAŃCZOWA

      • Nasze pierwsze po feriach zimowych spotkanie kulinarne, odbyło
       się w Tłusty Czwartek. I co ciekawe, przy dużym zaskoczeniu uczestników,
       nie porwaliśmy się na przyrządzenie tradycyjnych, domowych pączków, choć nadal postanowiliśmy pozostać w słodkim klimacie. Z soczystych, pysznych sycylijskich pomarańczy wysmażyliśmy marmoladę z dodatkiem cytryn, goździków, cynamonu i  imbiru. Niesamowity zapach podgrzewanych cytrusów, oraz korzennych przypraw towarzyszył nam przez cały dzień. Marmolada udała się znakomicie! Smakuje wspaniale zarówno ze świeżym pieczywem jak i jako dodatek do gorącej herbaty. Zasmakowała nam tak bardzo, że z  chęcią dzielimy się naszym przepisem:

       SKŁADNIKI:

       • 2 kg pomarańczy
       • 0,5 kg cytryn
       • 1   kg cukru
       • 200 ml wody
       • Kilka goździków
       • Laska cynamonu
       • Świeży imbir

        

       PRZYGOTOWANIE:

        • Pomarańcze sparzyć wrzątkiem i bardzo dokładnie wyszorować.   
        • Obrać owoce ze skórki i zblendować.
        • Z jednej pomarańczy, zostawić cieniutko obraną skórkę, pociąć
         ją w cienkie paseczki, zalać wrzątkiem i odstawić.       
        • W garnku rozgrzać wodę, dodać cukier i zagotować. Następnie dodać zblendowane owoce i znów zagotować.
        • Do gotujących się owoców dodać sok z cytryny oraz zawinięte
         w gazę pestki zebrane z owoców.
         Całość dalej gotować przez ok. 2 godziny.
        • Po tym czasie dodać goździki, laskę cynamonu, imbir oraz skórkę
         z pomarańczy.  
        • Gotować, bez przykrywki ok. godzinę.
        • Gdy zgęstnieje, gorącą przełożyć do słoików.

        

       SMACZNEGO!

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • 16 lutego w naszej zerówce odbył się bal karnawałowy. Dla każdego przedszkolaka to długo oczekiwane wydarzenie, które przynosi dużo pozytywnych wrażeń i emocji. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na początku poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z karnawałem m.in.: jak długo trwa, w ilu krajach  jest obchodzony, co jest symbolem karnawału w Wenecji, gdzie odbywa się najsłynniejszy karnawał na świecie i jaki taniec jest jego symbolem.  Następnie dzieci zaprezentowały swoje stroje. Przedszkolaki  świetnie bawiły się  w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych zabawach. Po męczącej zabawie dzieci mogły zregenerować swoje  siły częstując się słodkościami. Kulminacją poczęstunku było zajadanie pączków. Zgodnie z tradycją – w tłusty czwartek – należy zjeść przynajmniej jednego takiego smakołyka, aby zapewnić sobie powodzenie i szczęście przez kolejny rok. Bal karnawałowy przebiegł w miłej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Na koniec każdy wykonał również karnawałową maskę. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za pełne zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów dla naszych zerówczaków. Karnawałowa atmosfera długo pozostanie w pamięci naszych dzieci. Kolejny bal już za rok!

      • WALENTYNKI

      • Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Szkolna Rada Uczniowska postanowiła wprowadzić w tym czasie nastrój, który był przepełniony sympatią, przyjaźnią i radością. Za pomocą poczty walentynkowej uczniowie mogli przesłać osobom, które darzą szczególnym uczuciem kilka miłych słów, tym samym pokazując im ile dla nich znaczą. Dodatkową atrakcją była przygotowana przez SzRU fotobudka, w której zakochani, i nie tylko, mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

      • CZY PSY ZNAJA SIĘ NA ZEGARKU??

      • „Jak pies odczuwa czas?”. „Czy wie, która jest godzina?”. „Czy pies zna się na zegarku?”. Z tymi pytaniami zmierzyły się dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęciach dogoterapii. Dociekliwość dzieci okazała się ogromna! Pomysły były przeróżne, ale tego, że pies odczuwa czas nosem to nikt się nie spodziewał! Jakież było zdziwienie wśród uczestników zajęć kiedy pani terapeutka zdradziła jak to jest z tym poczuciem czasu u piesków. Po burzy mózgów przyszedł czas na doświadczenia. Zerówczaki zmierzyły się z pojęciem cierpliwości, a w tym wzorowo pomogła Coffee. Wykazała się niebywałą cierpliwością w oczekiwaniu na smaczki. Następnie zerówczaki w ślad za nią trenowały swoją cierpliwość w oczekiwaniu na swoją nagrodę. Zadanie nie było łatwe, ale dzieci na pewno wiele nauczyły się podczas tych zajęć.

      • „WIO KONIU”

      • Chodź w kalendarzu jeszcze zima, to w prawdziwie wiosennej aurze odbyły się ostatnie zajęcia hipoterapii dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Piękne słońce zachęcało do aktywności na świeżym powietrzu. Tym razem podczas terapii towarzyszyła nam Blanka. Zerówczaki bardzo się za nią stęskniły… więc na początku zajęć każde z dzieci przywitało się ze zwierzęciem. Niespodzianką okazał się być nowy, rezolutny koń o imieniu Bystra. Bardzo chętnie przywitał się z dziećmi zaczepiając każde z nich. Ależ było przy tym śmiechu! Następnie każde z dzieci już indywidualnie wykonywało szereg ćwiczeń równoważnych, rozciągających oraz wzmacniających mięśnie. Zerówczaki przypomniały sobie budowę konia. Nie zabrakło także serii ćwiczeń usprawniających orientację przestrzenną. Dzieci po dłuższej przerwie ponownie nawiązały wieź z Blanką.

      • BAL KARNAWAŁOWY

      • Karnawał, jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są maskarady i pochody. Dla naszych uczniów jest to czas wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez uczniów, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 15 lutego 2023 roku, wzięły w niej udział klasy I-III. Wystrój sali był kolorowy, było dużo balonów i ozdobnych serpentyny. Tego dnia rozbrzmiewała wesoła muzyka, a w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Uczniowie bawili się w rytmie cha-cha, samby oraz innych młodzieżowych przebojów, każda klasa chętnie brała udział w przygotowanych zabawach i konkursach. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać.

      • WALENTYNKI W ZERÓWCE

      • We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w Naszej zerówce walentynki. Z tej okazji dzieci założyły ubrania w kolorze czerwonym i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Wspólnie zapoznaliśmy się z patronem dnia zakochanych Świętym Walentym oraz tradycją obchodzenia tego święta w Polsce i innych krajach. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, m.in.: szukały drugiej połówki serca, grały w walentynkowe memory, rozwiązywały matematyczne zagadki oraz kodowały. Nie zabrakło również wesołych zabaw z balonami. Dodatkowo dzieci mogły wykonać laurkę i wrzucić ją do walentynkowej poczty.  Pod koniec zajęć,  nastąpiło rozdanie walentynek, wywołujące uśmiech na twarzach wielu dzieci.  Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wszystkie zerówczaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach. Dzień upłynął Nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

      • WOŚP

      • 29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwesta była prowadzona pod hasłem: „Chcemy wygrać z Sepsą”. Od lat nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w zbiórkach na rzecz tego pięknego przedsięwzięcia. W tym roku, jako wolontariusze, naszą szkołę reprezentowali: Antoni Lepczyński ( I klasa), Franciszek Lepczyński (IV klasa), Oliwia Walczowska, Julia Pogan, Amelia Kłeczek i Karolina Chochół ( klasa VIII). Dziękujemy uczniom za ogromne zaangażowanie. Gramy z WOŚP do końca świata i o jeden dzień dłużej!

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      • 26 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

       Uczniowie klasy III przygotowali dla swoich babć i dziadziusiów inscenizację wierszy J.Brzechwy. W sposób humorystyczny zaprezentowali najbardziej znane postaci z wierszy tego poety. Na scenie pojawiły się więc Samochwała, Skarżypyta, Kłamczucha, Leń , Kaczka Dziwaczka, Żaba i Doktor a także  Biedronka i Żuk oraz Żuraw i Czapla ze swoimi perypetiami sercowymi. Umiejętności aktorskie uczniów, odpowiednio dobrane stroje, rekwizyty i muzyka spowodowały, że w trakcie występu na twarzach dziadków pojawiły się uśmiech, radość i duma ze  swoich wnucząt. Po przedstawieniu uczniowie wyrecytowali wiersze dla szanownych gości, zaśpiewali 100 lat i wręczyli upominki. Wzruszającym elementem uroczystości było odczytanie napisanych przez wnuków opisów babć i dziadków . Aby dodatkowo „osłodzić” poczęstunek, przygotowany przez rodziców, uczniowie wykonali taniec Chocolate. Ostatnim punktem programu był konkurs „ Jaka to melodia”. Wzięły w nim udział dwie babcie i jeden dziadek. Dziadkowie bardzo szybko rozpoznawali  melodie i podawali tytuły piosenek. Na zakończenie konkursu cała sala zaśpiewała wybraną wspólnie piosenkę „Szła dzieweczka”. Uczestnicy konkursu zamiast kuferków otrzymali słodkie upominki.

       Bardzo cieszymy się, że udało nam się gościć babcie i dziadków w naszej szkole i wystąpić dla nich na scenie , zwłaszcza, że w ostatnich dwóch latach ze względu na pandemię nie mieliśmy takiej możliwości.

       Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, radości każdego dnia, dużo miłości i spełnienia wszystkich marzeń !

        

                                                                             Uczniowie klasy III wraz z p.J.Figiel, p.A.Pogan

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych