• Aktualności

      • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dzień 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, wypada bowiem wtedy ich święto. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały z sali od samego rana. Tego dnia na Zerówczaków czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Był quiz wiedzy o Naszym przedszkolu, sprawdzaliśmy m.in.: czy dzieci wiedzą w jakiej miejscowości znajduje się przedszkole, ile jest w nim grup i jak się nazywają, ale też upewniliśmy się kto jest najniższy a kto najwyższy w Naszej zerówce. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną. Na boisku również czekała na Naszych Milusińskich słodka niespodzianka. W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego Zerówczaka, dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechom nie było końca. Dzień dostarczył wielu miłych wrażeń i na pewno będą go długo i ciepło wspominać. W nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu Zerówczaki otrzymały pamiątkowe medale oraz symboliczne upominki.

      • WYCIECZKA DO KRZESZOWIC

      • Korzystając z pięknej pogody, by czerpać pełnymi garściami ze słonecznego września, pewnego dnia, w kameralnym gronie wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskich Krzeszowic. Atrakcją samą w sobie był fakt, że w jedną stronę pojechaliśmy pociągiem, a wróciliśmy autobusem MPK. Mogliśmy doświadczyć, że w dzisiejszych czasach udało się pokonać wiele barier architektonicznych, gdyż bez problemu poruszaliśmy się z wózkiem. Podłogi niskopodłogowe, pasy bezpieczeństwa, winda na dworcu PKP, a do tego mili pracownicy, pracujący w transporcie. Dawniej, osobom z niepełnosprawnością ruchową na pewno żyło się trudniej, były wręcz wykluczone społecznie.

       Byliśmy na długim spacerze w Parku Miejskim, podziwialiśmy pływające kaczki
       w rzece Krzeszówka, zjedliśmy pyszne lody i cieszyliśmy się swoim towarzystwem, że znowu możemy być wszyscy razem. To był bardzo udany dzień.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Kolejnymi zajęciami po wakacyjnej przerwie, w których wzięły udział zerówczaki były zajęcia hipoterapii. Pomimo przerwy wakacyjnej niektórzy z ubiegłorocznych uczestników zajęć doskonale pamiętali imię swojego przyjaciela. Dla nowicjuszy była to okazja do zapoznania się z Blanką. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, a także terminy, którymi będą się posługiwać podczas kolejnych zajęć w obecnym roku szkolnym. Była to świetna okazja do przełamania lęków, nawiązania kontaktu społecznego, a także zwiększenia poczucia własnej wartości i przywrócenia wiary we własne możliwości. Dodatkowo dzięki słonecznej pogodnie dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu. Spotkanie w stadninie wywołało wiele pozytywnych emocji u naszych dzielnych zerówczaków, a pytania o następne zajęcia się nie kończą.

      • DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      • 15 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Kropki’’. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na początku zerówczaki poznali genezę tego święta i tym samym historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności, które głęboko w nas drzemią i czekają na odkrycie. Tego dnia, ubrania dzieci wypełnione były kolorowymi kropkami. Wspólnie zauważyliśmy, że świat składa się z kropek małych i dużych. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Kropki gościły w zabawach ruchowych i matematycznych. Dzieci rozwijały także swoje twórcze myślenie i kreatywność, podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

       Na zakończenie dnia zerówczaki otrzymały dyplomy upamiętniające udział w kreatywnych zajęciach.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy ,,Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti - uczniowie wysłuchali jej historii by dowiedzieć się skąd wzięło się to nietypowe święto. Kolejnym punktem tego dnia były prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Za aktywny udział uczniowie otrzymali odznaki godne prawdziwych artystów.

      • PIERWSZE ZAJĘCIA HIPOTERAPII PO WAKACJACH

      • Pierwsze w nowym roku szkolnym zajęcia hipoterapii już za nami. Pierwsza wizyta po wakacjach przysporzyła naszym uczniom wiele radości i pozwoliła im przypomnieć sobie zasady zachowania w towarzystwie ich czterokopytnego przyjaciela. Dla części uczniów była to pierwsza wizyta w stajni i sądząc po szerokich uśmiechach na pewno nie ostatnia. Po przywitaniu się i zapoznaniu z nowym towarzyszem zajęć, każde dziecko miało szansę na pierwszą, krótką przejażdżkę i spędzenie czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Pierwsze zajęcia dogoterapii w oddziale przedszkolnym są już za nami. Po wakacyjnej przerwie z ogromną radością przywitaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół – Coffee i Arwen. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dogoterapii organizowanych przez naszą szkołę oraz poznać naszych towarzyszy. Zerówczaki wykazały się jak zwykle doskonałą pamięcią i bez problemu odśpiewały powitalną piosenkę oraz wymieniły imiona naszych psich bohaterów. Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady obchodzenia się z pieskami, po czym oczywiście każde dziecko przywitało się ze zwierzakami głaszcząc je w dozwolonych miejscach. Kolejnym punktem zajęć była rozmowa na temat wakacyjnych podróży, odpoczynku i relaksu. Zerówczaki opowiadały swoje przygody i usłyszały także jak wakacje spędziły Coffee i Arwen. Rozmarzeni uczestnicy zajęć przeszli do relaksującego masażu przy użyciu piłeczek. Odprężeni i wprawieni w świetny nastrój wkraczamy w nowy rok szkolny i oczekujemy kolejnych ekscytujących przygód z naszymi ulubieńcami.

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 4 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. 

        

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

        

      • SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM

      • 21czerwca odbyło się w klasie I spotkanie z kuratorem sądowym Sądu Okręgowego w Krakowie – Panią Martą Lepczyńską. W prelekcji na temat właściwych zachowań w szkole i w domu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z szeroko rozumianą pracą profilaktyczno- resocjalizacyjną kuratorów sądowych, a szczególnie kuratora w procesie wychowawczym nieletnich. Wspólnie z mamą Antka stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania oraz wypisaliśmy zachowania, które są niewłaściwe.

      • WYCIECZKA DO ZATORLANDU

      • 20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland, gdzie czekało na nich wiele niecodziennych atrakcji, wyszukanych eksponatów i niesamowita przygoda w urokliwym miejscu na łonie natury.

       Pierwszym punktem naszej trasy było zwiedzanie Parku Owadów, czyli wyjątkowego miejsca gdzie mogliśmy podziwiać owady ludzkich rozmiarów, które na co dzień ledwo zauważamy oraz te, które żyją w różnych zakątkach naszego globu. Odkryliśmy wiele ciekawostek z ich życia i środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się, które są pożyteczne, a które lepiej omijać z daleka. Obaliliśmy również kilka mitów związanych z owadami, dzięki czemu dzieci mogą spać spokojnie. W tym miejscu zwiedziliśmy również Dom Szalonego Naukowca.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie sympatyczna pani przewodnik wprowadziła nas w ich niezwykłą i jakże odległą od naszych czasów krainę. Zobaczyliśmy wiele ożywionych, interaktywnych eksponatów, ale oczywiście T-Rex, Diplodok, Stegozaur, Triceratops czy największy na świecie Argentynozaur zrobiły na dzieciach największe wrażenie. Zerówczaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały informacji i ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Pod koniec ścieżki edukacyjnej zwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów. Kolejną atrakcją i niesamowicie ekscytującą przygodą okazał się seans w kinie 5D Extreme, gdzie dowiedzieliśmy się jak to miliony lat temu żyły dinozaury i dlaczego aktualnie możemy je spotkać jako skamieniałości w muzeach lub eksponaty w Parku.

       Następnie przenieśliśmy się w również odległą krainę grackich bogów w Parku Mitologii usytuowanym na wodzie. W tym urokliwym miejscu podczas rejsu tramwajem wodnym zobaczyliśmy wspaniałych bohaterów starożytnej Grecji z Zeusem i Ateną na czele, a także konia trojańskiego. Było to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks w ten upalny i bardzo intensywny dzień. Nie ominęły nas również atrakcje takie jak Dinocoaster, karuzela łańcuchowa, gokarty czy basen z łódkami.

       Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę zarówno o otaczającym nas świecie jak i zamierzchłych czasach.

      • SPEKTAKL TEATRALNY ,, Nowe przygody Koziołka Matołka’’

      • 15 czerwca po raz kolejny zawitał do Naszego przedszkola krakowski Teatr Skrzat, którego aktorzy zaprezentowali spektakl pod tytułem ,,Nowe przygody Koziołka Matołka’’. Tytułowy Koziołek aby, dojść do Pacanowa postanowił wyruszyć w kolejna podróż. Przemierzał różne kraje a na swojej drodze spotykał wiele interesujących postaci m.in.: babę jagę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin a także króla. Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości, śmiechu i zabawy. Ciekawość i uśmiech nie znikał z twarzy Naszych przedszkolaków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, angażując się poprzez śpiew z głównym bohaterem. To już ostatni spektakl w tym roku szkolnym, Krakowskiemu Teatrowi Skrzat serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na równie ciekawe propozycje baśni i bajek po wakacjach.

      • OSTATNIE ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W minioną środę odbyły się ostatnie już zajęcia hipoterapii w obecnym roku szkolnym. Może właśnie dlatego na spotkaniu przywitało nas aż trzech mieszkańców stadniny – Blanka, Bystra i Generał! Chodź trafiliśmy na pogodę „pod chmurką”, aura nie ostudziła zapału naszych małych uczestników. Dzięki kroplom deszczu dzieci doświadczyły niecodziennych, sensorycznych wrażeń, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia.

       Wielkimi krokami zbliżają się wakacje więc jest to odpowiedni moment na podsumowanie osiągnięć i zmian jakie nastąpiły w kończącym się obecnie roku szkolnym. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi prowadzącemu zajęcia hipoterapii dzieci nabrały pewności siebie, stały się śmielsze i odważniej nawiązują relacje oraz komunikują się ze światem. W obyciu z koniem i przełamaniem barier pozwoliły atrakcyjne zajęcia, na których pojawiła się jazda na ujeżdżalni oraz wyjazdy w teren, a także stacjonarne zajęcia przybliżające dzieciom specyfikę tych zwierząt, warunki bytowe, a także pielęgnacja koni. Terapia znacznie wpłynęła na rozwój motoryczny, a także rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny uczestników. Dzieci znacznie poprawiły swoją równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkową atrakcją podczas zajęć był aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

       Serdecznie dziękujemy za owocny rok współpracy.

      • WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W KRAKOWIE

      • 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, gdzie zobaczyły wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata, a także miały możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini-Zoo.

       Podczas pobytu w parku, dzięki przesympatycznej pani przewodnik, która z zaangażowaniem oprowadzała dzieci po terenie zoo i z ogromną pasją opowiadała o dzikich zwierzętach tam zamieszkujących, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i usłyszały wiele wiadomości, których nie sposób wyczytać nawet z tabliczek znamionowych. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji było przywołanie przez panią słoni oraz pokaz karmienia specjalnie dla naszej grupy. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło również karmienie przez dzieci mieszkańców Mini-Zoo. Zerówczaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in. słonie, żyrafy, zebry, lwy, tygrysy, lemury, surykatki, małpy, flamingi, pawie, hipopotamy, foki oraz mieszkańców egzotarium. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie różnorodnością świata zwierząt, a także warunkami ich życia.

       Tego dnia spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą. Dzieci skorzystały również z placu zabaw znajdującego się na terenie parku, dzięki czemu mogły doskonalić sprawność fizyczną, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii i radosnej zabawy. Wyjazd pozwolił na poszerzenie wiedzy oraz na wielozmysłowe doświadczanie otaczającego nas świata.

      • AKTYWNA DOGOTERAPIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas ostatnich zajęć dogoterapii w oddziale przedszkolnym uczestnicy wykazywali się niecodzienną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód. Był to ogromny trening cierpliwości i wytrwałości, a także równowagi i skupienia uwagi. Po tradycyjnym powitaniu, dzięki przedmiotom należącym do Arwen, zerwóczki rozpoczęły pokonywanie przeszkód. Na początek uczestnicy musieli przejść krok za krokiem slalom ułożony ze smyczy. Następnie należało przewlec przez całe ciało szarfę, również zrobioną ze smyczy. Następnym elementem toru było trafienie ulubioną maskotą Arwen do środka koła ułożonego oczywiście ze smyczy. Ostatnim elementem toru było nakarmienie pieska, ale pod warunkiem, że w trzymanej podczas pokonywania całego toru przeszkód rączce do rzucania piłeczek nadal znajdowały się psie smaczki. Oczywiście wszystkie zerówczaki nakarmiły naszego przyjaciela i na koniec wspólnie porzucały mu piłeczkę. Zajęcia zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

      • DZIEŃ RODZINY

      • 5 czerwca w naszej Szkole w klasie I odbył się Dzień Rodziny, uroczystość połączyła dwa bardzo ważne święta, Dzień Mamy i Dzień Taty. Główną atrakcją spotkania był występ uczniów. Uczniowie , z wielkiej miłości do Mamy i Taty prezentowały dla nich  wiersze, piosenki i tańce. Każde dziecko pragnie, by Rodzice byli dumni z talentów jakie posiada, to była wspaniała okazja, by się tymi talentami pochwalić. Pani Dyrektor zakończyła całą uroczystość składając życzenia Rodzicom.

      • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II

      • „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.”

       Autor nieznany

        

       Dzień Rodziny jest jednym z piękniejszych świąt w roku, pełnym szczerych i miłych życzeń, będących wyrazem miłości i szczerości dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 2 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

       W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 2 zaprezentowali bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki oraz tańce. Zebrani rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich dzieci.

       Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Uroczystość przebiegła w miłej i wzruszającej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

       https://youtu.be/j08QQ0UO21Q

      • WYCIECZKA KLAS I-III DO APILANDII INTERAKTYWNE CENTRUM PSZECZELARSTWA

      • Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę odkryliśmy największe tajemnice świata pszczół! W Interaktywnym Muzeum Pszczelarskim  mieliśmy mnóstwo słodkiej zabawy. Uczniowie mieli  możliwość zobaczyć największą pszczołę w Europie i stwórz samodzielnie własną świecę z wosku pszczelego! Dodatkowo poznaliśmy kwiaty miododajne i samodzielnie posadziliśmy swoją doniczkę kwiatów.

      • OWADY ZAPYLAJĄCE

      • W ramach programu Preorientacja Zawodowa dla klasy I, odwiedzili nas Rodzice Wiktorka. Rodzice ucznia na początku zajęć wyjaśnili klasie czym różni się osa od pszczoły. Opowiedzieli  uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisali  różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem,  smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiedzieli również o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Na podsumowanie zajęć pierwszoklasiści z pomocą Pana Remigiusza zbudowali Hotel dla Owadów. 

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych