• Aktualności

      • WYJAZD NA LIGOWY MECZ WISŁY KRAKÓW

      • W piątek 20.10.2023r. uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej, liczącej dziewiętnaście osób w grupie, wyruszyła na Stadion Miejski im. Henryka Reymana przy ulicy Władysława Reymonta, na mecz Fortuna I Ligii do Krakowa. Mecz był głównym wydarzeniem, w którym brały udział dwa kluby – Wisła Kraków vs Resovia Rzeszów. Na miejscu zostaliśmy bardzo mile przywitani przez gospodarzy wydarzenia, oferując nam stoisko z ciepłą herbatą, sokami, cukierkami oraz plakatami i naklejkami dla każdego ucznia. Spotkanie okazało się trafnym wydarzeniem, które przerosło oczekiwania uczniów naszej szkoły, wywołując pozytywne emocje i odczucia, ale również było ono świetnym doświadczeniem dla młodszych kibiców, zwłaszcza że niektórzy z nich brali udział w takim wydarzeniu po razy pierwszy. Mecz kończący się wynikiem 4:1 dla Wisły Kraków był emocjonującym spektaklem, obfitującym w liczne akcje i gole. . Wyjazd był inauguracją programu Innowacji Pedagogicznej „ Karuzela Sportów’’. Podczas całego przedsięwzięcia stadionowego towarzyszyła nam akcja pt.  „ Z książką na stadionie’’ w ramach której na najmłodszych kibiców czekało mnóstwo atrakcji :

       • Zbiórka książek dla krakowskiego szpitala
       • Liczne konkursy z nagrodami
       • Występ Pawła Skóry – Mistrza Polski we freestyle football.
       • Możliwość gry na playstation w Fifa 2023

       Jednak jedną z najbardziej obleganych atrakcji była fotobudka, która sprawiła dzieciom ogromną frajdę, zachwycając wszystkich wspaniałą jakością i różnorodnością zdjęć. Czekamy zatem na kolejne wyjazdy sportowo-rekreacyjne.

        

      • KOMUNIKACJA BEZ BARIER CZYLI AAC W PRAKTYCE

      • Październik jest miesiącem poświęconym komunikacji AAC czyli komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Z tej okazji do zerówki zawitał gość specjalny - nasza koleżanka Emilka wraz ze swoją mentorką panią Elą, która od kilkunastu lat pomaga swoim podopiecznym porozumiewać się za pomocą AAC. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że poza mową werbalną istnieją również inne, pozawerbalne kanały komunikacji. Kolejno pani Ela zaprezentowała dzieciom znaki graficzne w postaci piktogramów i PECS oraz znaki manualne dzięki którym użytkownicy AAC mogą dokonywać wyborów, pytać, odpowiadać, a nawet śpiewać piosenki! Oczywiście Emilka zadbała o to, aby zerówczaki zobaczyły jak w praktyce wygląda zastosowanie AAC. Pokazała nam również jak wygląda komunikacja AAC za pomocą urządzeń elektronicznych i specjalnych programów, a skoro mowa o wysokiej technologii to nie mogło zabraknąć rozrywki w postaci gier komputerowych. Dzieci z niedowierzaniem patrzyły jak Emi radzi sobie na ekranie nie używając do tego palców. Spotkanie uświadomiło zebranym jak metody AAC pomagają w pokonywaniu barier i prowadzą do niezależności. Spotkanie wywołało wiele emocji i wzbogaciło wiedzę zerówczaków na temat komunikacji AAC. Dziękujemy!

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY

      • 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i to właśnie w tym dniu oficjalnie ruszył Pilotażowy Program Profilaktyczny pt. "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW", do którego dołączyła również nasza szkoła. Jest to projekt  Fundacji UNAWEZA, który jest odpowiedzią na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych osób
       i zapotrzebowanie osób uczniowskich, rodziców oraz nauczycieli i nauczycielek na otwartą rozmowę o zdrowiu psychicznym. Jest to cykl lekcji, które będą się odbywały raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2023/24.

       CELE PROGRAMU:

       – przygotowanie dzieci i młodzieży do rozmowy o towarzyszą umiejętności rozpoznania czterech podstawowych emocji i określenia własnych potrzeb;

       – budowanie samoświadomości i dobrostanu wśród osób uczniowskich;

       – normalizacja tematu sięgania po specjalistyczną pomoc (każde dziecko otrzyma informację, gdzie i w jaki sposób może szukać pomocy);

       – zaopatrzenie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i wychowawców w narzędzia, dzięki którym udzielanie komuś i osobiste korzystanie z pomocy będzie prostsze;

       – profilaktyka dotycząca zachowań autodestrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży;

       – edukacja i działania profilaktyczne.

       OBSZAR DZIAŁAŃ: działania z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego.

       FORMA: 8 scenariuszy (po 4 na semestr) zawierających karty pracy i ćwiczenia, dzięki którym możliwe będzie rozpoczęcie otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym.

       TEMATY: pierwsza pomoc psychologiczna (PPP) w I półroczu, higiena cyfrowa
       i bezpieczeństwo w sieci w II półroczu.

        

       W ramach dodatkowych działań przygotowany zostanie program wspierający umiejętności rodzicielskie, który pomoże wzmocnić relacje rodzinne, towarzyszyć dzieciom i młodzieży
       w radzeniu sobie z wyzwaniami dzisiejszego, dynamicznie zmieniającego się świata; innymi słowy – doda rodzicielstwu mocy. Materiały z nagraniami będą ogólnodostępne na stronie www.mlodeglowy.pl jeszcze w tym roku.

        

      • NIEZWYKŁA PODRÓŻ W SERCE PRZYRODY

      • Uczniowie z klasy V, VI oraz część uczniów z kl. IV i VII  odwiedzili 18 października Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne „Brama w Gorce” w Waksmundzie koło Nowego Targu. Jest to szczególne miejsce na mapie atrakcji Podhala. Łączy w sobie aspekt edukacyjny ze świetną zabawą i tworzy znakomite warunki do aktywnego wypoczynku osób, które je odwiedzają. Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa w koronach drzew o rekordowej długości – 1300 m. Spacerując ścieżką podziwialiśmy zapierające dech widoki otaczającej nas przyrody. W trakcie spaceru z przewodnikiem analizowaliśmy napotkane tablice edukacyjne, które przybliżały nam środowisko naturalne Gorców. Dowiedzieliśmy się m.in jacy leśni lokatorzy mieszkają w Gorcach oraz poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z tym jak żyje las. Dwie wieże widokowe pozwoliły zobaczyć przyrodę z lotu ptaka, a tunel – ukryty fragment ścieżki – dał możliwość zajrzenia pod ziemię i pozwolił zgłębić tematy związane  z geologią i życiem w górskich jaskiniach. Z kolei pawilon edukacyjny znajdujący się na drodze ścieżki  pozwolił nam usłyszeć toki głuszca, dotknąć owczej wełny, dowiedzieć się jak się robi oscypki. Poznaliśmy przez zabawę najpiękniejszych mieszkańców puszczy - niedźwiedzia, jelenia, wilka, rysia i sarnę. Dowiedzieliśmy się dlaczego to właśnie salamandra jest w logo Gorczańskiego Parku Narodowego. Wszystkiego mogliśmy dotknąć oraz sprawdzić jak działa. Poczuliśmy naturę wszystkimi zmysłami. Odwiedziliśmy również Gorczańską Zagrodę, w której zobaczyliśmy sympatyczne, przyjazne i uwielbiające turystów zwierzaki: króliczki, kózki, owieczki, kucyki. Uzupełnieniem znakomicie spędzonego w Centrum czasu, była wizyta w kawiarni ulokowanej na trasie ścieżki oraz sportowe zabawy na placu zabaw w samym środku lasu. Po zakończonej wycieczce wszyscy wrócili zmęczeni,  ale i bardzo zadowoleni.

      • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      • "Dzień gier planszowych" obchodzimy 10 października, a w ramach innowacji pedagogicznej pn. "Popołudnie z planszówkami" będziemy świętować każdego miesiąca. Na najbliższe spotkanie uczniowie klasy III stworzyli zasady, jakimi należy się kierować podczas tego typu rozrywki. Dobry humor, słuchanie siebie nawzajem, pozytywna rywalizacja czy dbanie o gry to niektóre z zasad ustalonych przez dzieci. Planszówkowe rozgrywki są alternatywnym sposobem spędzania wolnego czasu dla współczesnych gier komputerowych. Nie tylko relaksują, ale również rozwijają wiedzę czy wyobraźnię. Gry planszowe wspierają pamięć, umiejętności planowania oraz dedukcji, a także ułatwiają integrację między pokoleniami. Zachęcamy wszystkich (bez względu na wiek) do grania w gry planszowe nie tylko tego dnia. J

      • DZIEŃ JABŁKA W ZERÓWCE

      • Za oknami piękna, złota jesień. Jedynym z jej darów są nasze ulubione owoce – jabłka. Wspaniałą okazją do wykorzystania tych owoców podczas zajęć w zerówce był obchodzony 28 września Światowy Dzień Jabłka.  To święto odgrywa ważną rolę w podnoszeniu świadomości na temat zdrowego żywienia oraz wykorzystania lokalnych produktów. Zerówczaki mogły poznać ten owoc wszystkimi zmysłami – dotknąć, spróbować, powąchać oraz zobaczyć różne odmiany jabłek. Poznały cykl rozwojowy jabłka, dowiedziały się co można zrobić z jabłuszek oraz kto zajmuje się ich uprawą i gdzie rosną te wspaniałe owoce. Urozmaiceniem zajęć były zabawy matematyczne z wykorzystaniem jabłek. Pamiętajmy, że w dobrze zbilansowanej diecie powinny znajdować się owoce, bo to samo zdrowie.

      • DZIEŃ CHŁOPAKA W ZERÓWCE

      • 30 września co roku obchodzony jest Dzień Chłopaka. Była to wspaniała okazja do uczczenia tego radosnego święta przez naszych zerówczaków. Dziewczynki dołożyły wszelkich starań, żeby ich koledzy poczuli się wyjątkowo – przygotowały własnoręcznie udekorowane krawaty oraz słodki poczęstunek. Korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy spędzić ten dzień na sportowo. Chłopcy wzięli udział w wielu konkurencjach, a koleżanki dzielnie ich dopingowały. Śmiechom nie było końca. Każdy chłopiec otrzymał podarunek wraz z dyplomem super chłopaka! Wszystkim chłopakom, tym dużym, i tym małym, życzymy dużo radości!

      • DZIEŃ CHŁOPAKA

      • Dnia 29 września 2023 roku w naszej szkole świętowaliśmy  „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski  zorganizował  zawody sportowe dla chłopców.  Na boisku szkolnym przy pięknej aurze pogody w rozgrywkach  sportowych  rywalizowali chłopcy z klas I- VIII. Dziewczęta ochoczo dopingowały  swoich kolegów.  W  nagrodę wszyscy chłopcy otrzymali dyplomy  super chłopaka a zasłużeni  wygraną w zawodach, słodki upominek i „ Bilet na nie pytanie” . 

       Przewodnicząca Samorządu uczniowskiego Wiktoria Nowicka złożyła życzenia dla  kolegów a w ramach prezentu  dziewczęta  z sekcji muzycznej Maja Olek i Wiktoria Gawędzka zaśpiewały piosenkę „  Chłopaki nie płaczą”.

       Z tej okazji wszystkim chłopcom składamy serdeczne  życzenia

                                          

       Koordynator imprezy

       pedagog szkolny

       Joanna Podoba –Molik

       wraz  z dziewczętami z Samorządu Uczniowskiego

        

      • WYCIECZKA DO ZAMKU W MOSZNEJ

      • 27 września uczniowie z kl. I- III odwiedzili Zamek w Mosznie.

       Od samego przyjazdu na miejsce, na dzieci czekały przygotowane przez właścicieli zamku niespodzianki. Uczniowie z zapartym tchem słuchali pradawnych legend, dowiedzieli się co to jest rekonstrukcja budowli oraz jak wyglądały zwyczaje ludzi mieszkających w dawnych czasach. Odwiedzili wiele zakamarków zamku, a z każdym z nich związana była jakaś historia. Uczniowie brali również udział w różnego rodzaju grach i zabawach średniowiecznych. Wszyscy doskonale się bawili.

      • ZERÓWCZAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

      • W dniu 21 września dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny wzięły udział w akcji sprzątania świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci najpierw zostały zapoznane z pojęciem segregacji, kolorowymi  pojemnikami na odpady oraz sposobami segregowania śmieci. Następnie Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywne zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku zerówki i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Każda para musiała zdecydować czy zajmuje się zbieraniem papieru czy plastiku, zbieraniem szkła zajęły się Panie. Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie dzieciom udało się zebrać śmieci, które następnie zostały rozdzielone do odpowiednich pojemników. Akcja odbyła się w formie zabawy, zerówczaki dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Działania te przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacje śmieci i recyklingu. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

      • WYJAZD DO PARKU ROZRYWKI MANDORIA

      • 27 września  2023r.  uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w bezpłatnych warsztatach  „Bezpiecznie w  szkole i po  szkole” organizowanych przez Ministerstwo Edukacji i  Nauki oraz Inspekcje Transportu   Drogowego. Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków i zachowań, które pomogą zredukować ryzyko wypadków w przyszłości.

         Prelekcja połączona  była z  zabawą w  tematycznym  parku rozrywki –Mandoria w Rzgowie.

       Ten, otwarty w lipcu 2021 roku, obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Europie. Znaleźliśmy tam ponad 30 atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych. W „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

       Mandoria z pewnością jest miejscem niezwykłym, które zagwarantowało nam wspaniałą zabawę i masę niesamowitych emocji.

        

       Koordynator wycieczki

       Pedagog szkolny 

       Joanna Podoba-Molik

      • AKCJA SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

      • Szanowni Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły!

       Pragniemy gorąco podziękować za ogromne zaangażowanie w ubiegłoroczną akcję organizowaną przez sieć sklepów LIDL „Szkoły Pełne Talentów”. Dzięki Państwu udało się dla naszej szkoły pozyskać wiele ciekawych pomocy dydaktycznych oraz sprzęt sportowy, z których korzystać będą nasi uczniowie przez kolejne lata. W tym miejscu chcielibyśmy w imieniu Zarządu, Dyrekcji oraz całego grona pedagogicznego podziękować  - DZIĘKUJEMY WSZYSKIM I KAŻDEMU Z OSOBNA za aktywne uczestnictwo w akcji.

       Nasza placówka również w tym roku szkolnym bierze aktywny udział w akcji organizowanej przez sieć sklepów LIDL „ Szkoły pełne talentów”.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji również w tym roku. „Talenciaki” można przynosić do znajdującej się w sekretariacie szkoły skrzynki lub można przekazać poprzez zeskanowanie znajdującego się na odwrocie kodu QR oraz wybranie z listy szkół Integracyjną Szkołę Podstawową w Radwanowicach.  

       Liczymy na Państwa zaangażowanie!!!

      • TEATR SKRZAT i ,, Niezwykła podróż Mucholotem’’

      • 26 września po wakacyjnej przerwie ponownie odwiedził Nas krakowski Teatr Skrzat. Tym razem artyści zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Niezwykła podróż Mucholotem’’. Główną bohaterką spektaklu była mucha, mająca duże problemy ze swoim pojazdem – mucholotem. W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak: przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania prądu i zasady kulturalnego zachowywania się. Dzieci razem ze Świetlikiem Elektrykiem, Pszczołą Olą i Muchą odwiedziły również kosmos oglądając różne gwiazdozbiory. Przedszkolaki wraz z Zerówczakami aktywnie uczestniczyły w teatrzyku odpowiadając na pytania, śpiewając piosenki i poruszając się w rytm muzyki. Dziękujemy za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

      • PALCE LIZAĆ!

      • Na zajęciach rozwijających kreatywność nasi uczniowie zabrali się za przygotowanie pysznych, kolorowych i zdrowych koktajli owocowych. Celem zajęć kulinarnych jest nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawia dzieciom mnóstwo radości.

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

      • Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję "Sprzątania Świata", która zawsze jest dla uczniów atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej oraz rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Dlatego 21 września wszystkie klasy pełne pozytywnej energii wyruszyły na wielkie porządkowanie nasze zielonej planety. Warto przypomnieć, iż Akcja Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania, która polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest nie tylko doraźne usunięcie śmieci z naszego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do działań zmierzających ku poprawie środowiska naturalnego. Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji. Akcja wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1989 r. W Polsce odbywa się co roku, począwszy od 1994 r. Kolejny udział w akcji naszych uczniów to dowód potwierdzający poczucie współodpowiedzialności za jakość otaczającego nas środowiska. Jako nauczyciele marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i włączenie się do akcji.

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

      • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dzień 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, wypada bowiem wtedy ich święto. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały z sali od samego rana. Tego dnia na Zerówczaków czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Był quiz wiedzy o Naszym przedszkolu, sprawdzaliśmy m.in.: czy dzieci wiedzą w jakiej miejscowości znajduje się przedszkole, ile jest w nim grup i jak się nazywają, ale też upewniliśmy się kto jest najniższy a kto najwyższy w Naszej zerówce. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach muzyczno-ruchowych, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną. Na boisku również czekała na Naszych Milusińskich słodka niespodzianka. W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego Zerówczaka, dzieci świetnie się bawiły, a uśmiechom nie było końca. Dzień dostarczył wielu miłych wrażeń i na pewno będą go długo i ciepło wspominać. W nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu Zerówczaki otrzymały pamiątkowe medale oraz symboliczne upominki.

      • WYCIECZKA DO KRZESZOWIC

      • Korzystając z pięknej pogody, by czerpać pełnymi garściami ze słonecznego września, pewnego dnia, w kameralnym gronie wyruszyliśmy na wycieczkę do pobliskich Krzeszowic. Atrakcją samą w sobie był fakt, że w jedną stronę pojechaliśmy pociągiem, a wróciliśmy autobusem MPK. Mogliśmy doświadczyć, że w dzisiejszych czasach udało się pokonać wiele barier architektonicznych, gdyż bez problemu poruszaliśmy się z wózkiem. Podłogi niskopodłogowe, pasy bezpieczeństwa, winda na dworcu PKP, a do tego mili pracownicy, pracujący w transporcie. Dawniej, osobom z niepełnosprawnością ruchową na pewno żyło się trudniej, były wręcz wykluczone społecznie.

       Byliśmy na długim spacerze w Parku Miejskim, podziwialiśmy pływające kaczki
       w rzece Krzeszówka, zjedliśmy pyszne lody i cieszyliśmy się swoim towarzystwem, że znowu możemy być wszyscy razem. To był bardzo udany dzień.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Kolejnymi zajęciami po wakacyjnej przerwie, w których wzięły udział zerówczaki były zajęcia hipoterapii. Pomimo przerwy wakacyjnej niektórzy z ubiegłorocznych uczestników zajęć doskonale pamiętali imię swojego przyjaciela. Dla nowicjuszy była to okazja do zapoznania się z Blanką. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, a także terminy, którymi będą się posługiwać podczas kolejnych zajęć w obecnym roku szkolnym. Była to świetna okazja do przełamania lęków, nawiązania kontaktu społecznego, a także zwiększenia poczucia własnej wartości i przywrócenia wiary we własne możliwości. Dodatkowo dzięki słonecznej pogodnie dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu. Spotkanie w stadninie wywołało wiele pozytywnych emocji u naszych dzielnych zerówczaków, a pytania o następne zajęcia się nie kończą.

      • DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      • 15 września dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Kropki’’. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na początku zerówczaki poznali genezę tego święta i tym samym historię małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i nabrała odwagi by rozwijać swoją pasję. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności, które głęboko w nas drzemią i czekają na odkrycie. Tego dnia, ubrania dzieci wypełnione były kolorowymi kropkami. Wspólnie zauważyliśmy, że świat składa się z kropek małych i dużych. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Kropki gościły w zabawach ruchowych i matematycznych. Dzieci rozwijały także swoje twórcze myślenie i kreatywność, podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

       Na zakończenie dnia zerówczaki otrzymały dyplomy upamiętniające udział w kreatywnych zajęciach.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

      • Międzynarodowy ,,Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti - uczniowie wysłuchali jej historii by dowiedzieć się skąd wzięło się to nietypowe święto. Kolejnym punktem tego dnia były prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Za aktywny udział uczniowie otrzymali odznaki godne prawdziwych artystów.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych