• Aktualności

      • DZIEŃ DINOZAURA

      •  Wielkie gady, chyba wiecie? 
       Królowały na tym świecie.

       Ostre zęby i pazury, 
       Pochodziły z kredy, z jury…

       26 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dinozaura. Postanowiliśmy uczcić to święto w naszym przedszkolu i 1 marca nasza placówka przeniosła się w czasie do Prehistorii. Dzieci dowiedziały się kim jest paleontolog, miały okazję poznać gatunki dinozaurów, a nawet mogły przynieść swojego dinozaura. Największą atrakcją okazało się poszukiwanie w piasku kości dinozaurów. Przedszkolaki zostały podzielone na grupy i miały za zadanie odtworzyć z kości danego gada. Jak się okazało dzieciaki uwielbiają te pradawne stworzenia i mają ogromną wiedzą na ich temat, więc ta okazja do świętowania sprawiła im ogromną frajdę. 

      • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są już tradycją w ISP. Po raz trzeci odbyły się one w formie biegu „Tropem Wilczym”. Inspiratorem tej formy przebiegu obchodów w naszej szkolę  był świętej pamięci ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W tym roku po raz pierwszy do wzięcia udziału w  wydarzeniu z wielką radością zaprosiliśmy uczestników Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, mamy nadzieję, że nasze wspólne obchody tego wyjątkowego Dnia Pamięci wejdą na stałe do świetlicowego kalendarza.  Po raz pierwszy również, trasa biegu, dzięki uprzejmości Zarządu Fundacji im. Brata Alberta i „Mimo wszystko”, wytyczona była na terenie Doliny Słońca. Wszyscy uczestnicy biegli z zapałem i każdemu udało się dotrzeć do mety, a zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.  Po niemałym wysiłku na każdego finalistę czekała gorąca herbata, oraz pieczona  kiełbaska.

       W przebiegu imprezy wsparły nas druhny i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radwanowicach oraz uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej i Koła Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Im za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu  obchodów.

       Mamy nadzieję, że za rok również uda nam się zorganizować świętowanie tego Dnia Pamięci w aktywnej, sprzyjającej zdrowiu i hartowi formie.

                                                                                                          Monika Morawiec

      • NIECH ŻYJE BALL!!!

      • Tradycyjnie, przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W czwartek, tj. 8 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową, która była udekorowana kolorowymi bibułami i napisem „Karnawał 2024”.

       W szkole zaroiło się od Spidermanów, piłkarzy, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki, różne stwory i dziwadła...Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno uczniom jak i wychowawcom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nasi uczniowie z wielkim apetytem zajadali pączki i popijali soczkami.

      • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

      • „ Mieć babcię i dziadka to znaczy mieć słońce
       i gwiazdki do spania, i całus w kieszonce,
       przygody, spacery, dawne opowieści
       i stosy prezentów. Aż trudno je zmieścić!”

                                      A.Widzowska

           Babcia i Dziadek to osoby bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Święto Babci i Dziadka to doskonała okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność za ich bezwzględną miłość, troskę  i cierpliwość dla swoich wnuków.

            Z tej okazji dnia 1 lutego 2024r.  w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której uczniowie  klasy I zaprezentowali program artystyczny swoim Babciom i Dziadkom . Wszyscy od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy pojawią się w szkolnych murach. W trakcie występu uczniowie wyrażali swą miłość i wdzięczność w postaci wierszyków, piosenek. Zaprezentowali także układ taneczny, oraz   grę na dzwonkach . Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę, umiejętności oraz wkład pracy włożony w przygotowanie przedstawienia. Po występach p. Dyrektor Milena Błądek- Byczek złożyła szanownym Seniorom życzenia. Następnie dzieci wręczyły gościom prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

           W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne w trakcie których dziadkowie wykonali wspólnie  z wnukami korony i ozdoby na papierowe torby.  Dziadkowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, z przyjemnością ozdabiali wraz z wnukami korony. Wspólna praca sprawiła wszystkim mnóstwo radości. Dzieci cieszyły się, że mogą w ten sposób spędzić czas z ukochanymi osobami. Gdy dziadkowie założyli korony na głowy, z pewnością poczuli się wyjątkowo-jak królowa i król, a przecież o to nam chodziło…Uroczystość zakończyła się pamiątkowym zdjęciem  i spontanicznym odśpiewaniem „Sto lat „

           Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość.

       Serdecznie dziękujemy!

      • ŚWIETNY TURNIEJ W NASZYM WYKONANIU!

      • W sobotę 27.01.2024 r. pomimo tak wczesnej godziny grupa dziewczyn składających się z klas 7-8 pojechały na Gminny Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej do Zabierzowa, aby rozegrać turniej piłki siatkowej.  Oczywiści oprócz zdobycia doświadczenia i ogrania się na tak dużej hali, pojechaliśmy z dużymi nadziejami na zdobycie wysokiego miejsca. Ale zacznijmy od początku. Standardowo o godz. 8.00 rozpoczęło się losowanie, które przydzieliło nas do grupy B z takimi szkołami jak SP Rudawa, SP Zelków, SP Brzezie. W grupie A występowały natomiast SP Nielepice, SP Rząska, SP Zabierzów oraz SP Bolechowice.  Pierwszy nasz mecz grupowy odbył się przeciwko SP Rudawa. Po pierwszym przegranym secie trema z naszych zawodniczek zeszła, bo potrafiły wygrać set 2 i doprowadzić do tie-breaka, w którym wygraliśmy i zgarnęliśmy 2 pkt. Kolejnym naszym przeciwnikiem były zawodniczki z SP Zelków. Łatwo nie było, ale udało się wygrać w setach 2:0. Najgroźniejsze dla nas okazały się zawodniczki z SP Brzezie, które nie dały nam rozwinąć skrzydeł i przegraliśmy mecz 0:2 w setach. Suma summarum udało się wyjść z grupy z 2 miejsca i wejść do rozgrywek półfinałowych. Tam czekały na nas zwyciężczynie grupy A SP Bolechowice. Naprawdę niewiele brakło by udało się wygrać ten półfinał. Zabrakło troszkę doświadczenia, spokoju i ogrania na tym poziomie rozgrywek. Pozostała nam walka o 3 miejsce i medal brązowy. Tu po raz kolejny czekała szkoła z Brzezia, która w sąsiednim półfinale została ograna przez SP Rząskę. Sport uczy pokory, dyscypliny i ciągłej koncentracji. Po pierwszym secie wygrywaliśmy 1:0 i chyba dziewczyny za szybko uwierzyły w upragniony medal. Drugi set nie poszedł nam po naszej myśli, kilka nerwowych odbić, zła zagrywka i błędy własne spowodowały że Brzezie doprowadziło do wyniku 1:1. W decydującym secie trzecim większym spokojem i doświadczeniem wykazały się przeciwniczki, dosłownie wydzierając nam upragniony medal.  Czy zajęcie 4 miejsca na 8 drużyn jest miejscem słabym? Nie, to świetny rezultat zwłaszcza że za naszymi plecami uplasowały się szkoły większe takie jak m.in. SP Zabierzów, SP Rudawa, czy SP Nielepice. Oczywiście 4 miejsce dla sportowca to pozycja najgorsza, zwłaszcza kiedy podczas turnieju „apetyt rósł w miarę jedzenia” i dziewczyny wierzyły w ten upragniony medal. Ale nie poddajemy się i będziemy dalej walczyć w kolejnych rozgrywkach. Wszystkim naszym zawodniczkom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

         Liliana Krawczyk kl. 8 ©

       Oliwia Całek kl. 8

       Róża Mitońska kl. 8

        

       Wiktoria Nowicka kl. 8

                      Daria Hrycaniuk kl. 8

       Wiktoria Gawęcka kl.7

      • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W KLASIE III

      • 24 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy III wcielili się w role aktorów, scenarzystów oraz dekoratorów, przygotowując swoim dziadkom wyjątkowe przedstawienie. Zaangażowanie dzieci przerosło wszelkie oczekiwania, poza licznymi wierszykami i piosenkami wnuczęta również zaangażowały publiczność do wspólnego tańca. Na zakończenie dzieci zagrały „Sto lat” na bum-bum rurkach i wręczyły upominki. Życzymy wszystkim dziadkom dużo zdrowia i zadowolenia ze wspaniałych wnucząt, wg których babcia „daje całe serce”, a z dziadkiem „można wejść w ogień i z powrotem”.

        

       https://www.youtube.com/watch?v=UDCEYPe_XJ0

      • AKADEMIA SMAKU

      • Pierogi są ważnym elementem polskiej kultury kulinarnej. Serca smakoszy zdobyły różnymi wersjami nadzienia, więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego też realizując kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami” 24 stycznia postanowiliśmy udać się autobusem MPK do Krzeszowic, gdzie w restauracji „Warszawianka” pod okiem specjalistów uczniowie klas I-III mieli okazję poznać proces robienia pierogów począwszy od wałkowania ciasta, poprzez jego nadziewanie, aż do wykończenia różnymi technikami. Odrobina fantazji, szczypta cierpliwości i całe serce to składniki niepowtarzalnych ręcznie robionych pierogów. Każdy miał okazję spróbować własnych sił w procesie produkcji i wspólnymi siłami ulepiliśmy sporą ilość przepysznych pierogów z serem. W nagrodę na zakończenie odbyła się wielka uczta.

      • AKADEMIA SMAKU

      • 24 stycznia wspólnie z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej udaliśmy się na przejażdżkę autobusem MPK do Krzeszowic, gdzie udaliśmy się z wizytą do restauracji Warszawianka. Tam pod okiem specjalistów zrealizowaliśmy kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Gramy Zmysłami”. Każdy miał okazję zamienić się w kucharza, by własnoręcznie ulepić pierogi. Wszyscy zaangażowali się do pracy, co zaowocowało dużą ilością pierogów, które mogliśmy zjeść, były pyszne… Po pierogowej uczcie wróciliśmy do szkoły.

      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

      • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

       życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

       Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

       22 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości. 

       Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

      • GMINNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

      • Wtorek  16.01.2024 r. był dniem rozgrywania gminnego turnieju w piłce siatkowej z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej na hali SP Zabierzów. Zawody rozpoczęły się o godz. 8.15 po wylosowaniu szkół i przyznaniu ich do poszczególnych grup. Grupy stworzone były z takich szkół jak: SP Rudawa, SP Nielepice, SP Bolechowice, ISP Radwanowice, JSP Zelków, SP Horyzont, SP Brzezie i gospodarz turnieju SP Zabierzów. Już po pierwszych meczach było widać ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników na chęć wygrania turnieju. Szczególnie wyróżniającymi się zawodnikami turnieju byli gracze SP Horyzont oraz SP Bolechowic, którzy w swoich szeregach posiadali zawodników grających na co dzień w klubach siatkarskich. Ich akcje były szybkie, sprawne i popisowe. Nasi zawodnicy pojechali by sprawdzić swoje umiejętności na tle innych szkół i trzeba przyznać, że radzili sobie całkiem dobrze zarówno z przyjęciem zagrywki przeciwnika, jak i atakiem.W grupie B w której się znaleźliśmy trafiliśmy na SP Rudawa, JSP Zelków i SP Horyzont. W naszej grze z meczu na mecz widać było małe postępy w postaci większego spokoju gry, opanowania przyjęcia , dokładnej wystawy oraz wspólnego zrozumienia. Aczkolwiek przerażająca wielkość hali i wysokie spadające piłki na naszą stronę sprawiały nam problemy. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 8 miejsce na 8 drużyn. Aczkolwiek ostatni nasz mecz z SP Zabierzów o 7 miejsce, był zarówno naszym najlepszym spotkaniem, które przyniosło wiele emocji w postaci gry „punkt za punkt”. Remis w setach 1:1 spowodował, że potrzebny był tie-break do roztrzygnięcia, w którym minimalnie ulegliśmy. Wszystkim naszym zawodnikom reprezentującym szkołę dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki, z pewnością wyjechaliśmy stamtąd z bagażem doświadczeń, które będzie procentowało. W zawodach wzięli udział :

       Karol Byczek kl. 8

       Jakub Byczek kl. 8

       Mikołaj Kulka kl. 8

       Daniel Sadowski kl. 8

       Błażej Chrapek kl. 8

       Michał Woźniak kl.7

       Ksawery Kulka kl.7

       Hubert Mucha kl.7

      • JESTEŚMY TU TYLKO NA CHWILĘ...

      • Niech ten cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Urodziny” będzie mottem krótkiego wspomnienia o księdzu Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim. Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wielkiego Dobroczyńcy, pierwszego, wieloletniego Prezesa Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego, inicjatora i twórcy Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach.

       Był tutaj na chwilę…. Trudno jest w kilku słowach opisać, co po sobie pozostawił. Długo można by wyliczać sprawy, za które jesteśmy Mu wdzięczni…

       Na zawsze będzie obecny w naszej pamięci.
       Niech spoczywa w pokoju...

      • ORSZAK TRZECH KRÓLI

      • Quiz Francuskie joyeux Noêl | Culture étrangère                             „Niech prowadzi nas gwiazda”

       Pod tym hasłem w całej Polsce przeszły orszaki Trzech Króli. Uczniowie naszej szkoły wraz z mieszkańcami  wioski również przeżyli ten dzień 6 stycznia bardzo uroczyście. Przygotowywaliśmy się w szkole poprzez wykonanie na kółku wolontariatu dużej ilości koron oraz śpiewników kolędowych, które były rozdawane  uczestnikom orszaku. W środkowej części wioski zebraliśmy się, aby za gwiazdą i „Trzema Królami” jadącymi na koniach ruszyć w stronę kościoła, gdyż ideą tego dnia jest przypomnienie momentu przybycia Mędrców ze Wschodu do stajenki w Betlejem i złożenia pokłonu Jezusowi. Po przybyciu do kościoła „mali królowie” złożyli przed figurką małego Jezusa dary: mirrę, kadzidło i złoto, a pozostałe dzieci złożyły czerwone serduszka ze swoim podpisem. Oczekując na Mszę św. wspólne kolędowanie upiększyło ten dzień. Sołtys p. Francuz wraz z Rada Sołecka również przyłączyli się do uczestniczenia wraz ze wspólnotą radwanowicka, przygotowali wspaniały bigos, gdzie po zakończeniu Mszy był rozdawany przy wyjściu z kościoła. Był to pierwszy organizowany orszak w naszej wiosce, miejmy nadzieję, że nie ostatni.

      • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

      • Szkolne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 22 grudnia 2023 r. to piękna tradycja, kultywowana w naszej szkole już od wielu lat. Wprowadza wszystkich nas w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzień ten rozpoczęliśmy od szkolnego konkursu kolęd i pastorałek dla uczniów klas I-III oraz IV-VII.

       W klasach I-III uczniowie nagrodzeni:

       I miejsce Martynka Walczowska kl. II

       II miejsce Hania Jureczko kl. II

       III miejsce  zdobyli: Arkadiusz Chmiest kl. I  oraz Antoni Lepczyński kl. II

       Wyróżnienie dla Wiktora Szymborskiego kl. II

       W klasach IV-VII:

       I miejsce dla Klaudii Gawęckiej kl. V

       II miejsce Antoni Kieś z chórkiem:  Ewa Kaciczak i Kamila Poprawa z kl. VII

       III zdobyły Maja Olek oraz Martyna Zabiegaj uczennice z kl. V

       Wyróżnienie dla duetu z kl. IV:  Laury Mitońskiej i Magdaleny Pogan

       Gratulujemy!!!

       Po konkursie uczniowie przeszły do swoich sal, gdzie wspólnie z wychowawcami przeżywali klasowe wigilie – łamanie się opłatkiem składając sobie życzenia, na stołach pachniał barszcz oraz świąteczne ciasto.. Głośne kolędowanie można było usłyszeć z każdej klasy. Wszyscy byli dla siebie mili, życzliwi jak w jednej wielkiej rodzinie. Zakończyliśmy dzień apelem świątecznym, gdzie SzRU oraz p. dyr. M. Błądek-Byczek na zbliżające się święta złożyli ciepłe życzenia. Oby Nadchodzący Nowy Rok 2024 był czasem pokoju, serdeczności i ludzkiej życzliwości.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • We wtorek 19 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzieci nie mogły doczekać się wizyty czworonożnych przyjaciół. Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania się z kudłatymi gośćmi – Coffee i Arwen. Podczas odwiedzin przedszkolaki ubierały specjalną choinkę dla piesków. Opiekunka zaproponowała przebranie psiaków za renifery – radości była co niemiara. Podczas spotkania dzieci mogły z pieskami pospacerować, a nawet pośpiewać wspólnie piosenki.  Przedszkolaki przekonały się, że powiedzenie „pies to najlepszy przyjaciel człowieka” jest, jak najbardziej, prawdziwe. Zwierzaczki pożegnaliśmy, tym, co lubią najbardziej, czyli głaskaniem. To były niezapomniane odwiedziny.

      • „ŚWIĄTECZNE SMAKI ZAMKNIĘTE W SŁOIKU”

      • „Świąteczne smaki zamknięte w słoiku” – pod taką nazwą 18 grudnia w Rudawskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty świąteczne zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia grupa zerówczaków pełną parą przygotowuje się na tę uroczystość. W ramach warsztatów dzieci poznały tajniki przygotowywania świątecznych ciasteczek. Uczestnicy zajęć mieli możliwość samodzielnie przygotować składniki, odmierzać ich ilości oraz po degustacji wybrać dodatki według własnych preferencji. Kiedy magiczne słoiki zostały wypełnione przyszedł czas na ich zdobienie. Podczas spotkania oprócz świątecznego aromatu w powietrzu unosiła się również biała mgiełka z mąki, która oprószyła wszystkich obecnych na sali. Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na małe co nieco oraz trochę relaksacji w pokoju Świętego Mikołaja. Jak zwykle w takich miejscach towarzyszyła nam niesamowita świąteczna aura, która wywoła wiele radości z powodu zbliżających się świąt oraz przyczyniła się do integracji grupy zerówczaków.

       Serdeczne podziękowania za zorganizowanie warsztatów składamy na ręce pani Kingi Wąsik i pani Agnieszki Wiśniewskiej, która zawsze o nas pamięta i objęła nas szczególną opieką.

       Tym akcentem życzymy, aby magia przygotowywania świąt Bożego Narodzenia zagościła w każdym domu. Smacznego!

       https://www.facebook.com/rck.rudawa

      • GRUDNIOWA NIESPODZIANKA

      • Grudniowa Niespodzianka to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabierzowie we współpracy z Parafią św. Franciszka w Zabierzowie, w który  włączyła się również nasza szkoła.

       Akcja skierowana była do wszystkich osób wielkiego serca, które chciały w  jakiś sposób  pomóc i wesprzeć ubogie rodziny  z gminy Zabierzów.

       W   tym roku postanowiliśmy  okazać  nasze wsparcie  samotnej matce wychowującej dwójkę nastolatków. Zbieraliśmy  w  tym celu artykuły żywnościowe oraz środki czystości , które zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Jak zwykle podczas takich akcji okazana z  państwa strony chęć niesienia pomocy potrzebującym  zaskoczyła nie tylko nas, ale także obdarowanych.  Stąd na ręce wszystkich darczyńców  chcielibyśmy  w  imieniu rodziny, współorganizatorów  i własnym złożyć serdeczne podziękowania za państwa ofiarność, hojność i okazane wsparcie.

        

       Dyrekcja ISP w Radwanowicach

       Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnej Rady Uczniowskiej

      • MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA STADION WISŁY KRAKÓW

      • W ubiegłą niedzielę 17 grudnia nasza szkoła po raz kolejny dostała zaproszenie od organizatorów by odwiedzić stadion i sektor szkolny Wisły Kraków. Był to już drugi nasz wyjazd na przestrzeni dwóch miesięcy, tym razem przeciwnikiem Wiślaków była Polonia Warszawa znajdująca się na 14 miejscu tabeli Fortuna 1 liga. Aspirująca do powrotu ekstraklasy Wisła Kraków liczyła na kolejne ważne zwycięstwo i zgarnięcie kolejnych 3 pkt. Jak zwykle po raz kolejny zostaliśmy bardzo mile przywitani gorącą herbatą, ciastkami, możliwością pogrania na play station w fifa 23. Największą atrakcją dla dzieci w tym dniu był czekający na nich święty Mikołaj, który rozdawał paczuszki ze słodkościami. Wszystko odbywało się podczas wspólnego śpiewania kolęd i miłej rodzinnej świąteczno-sportowej atmosferze. Dodatkową atrakcją niespodzianką była możliwość zrobienia sobie zdjęcia oraz uzyskania autografu od piłkarza Wisły Kraków Kacpra Dudy.

                   Wracając do samego przebiegu meczu zgodnie z oczekiwaniami, jako pierwsi bramkę zdobyli Wiślacy. Niestety po zmianie stron, zawodnicy białek gwiazdy oddali inicjatywę zespołowi z Warszawy, którzy otrzymali prezent od sędziego w postaci rzutu karnego. W tym momencie zrobiło się bardzo nerwowo, bo do końca meczu zostało już tylko 13 minut. Inicjatywę przejęła Wisła, ale pomimo wielu prób nie zdołali trafić do bramki. Ale święta to magiczny czas, który nastał w ostatniej doliczonej 96 minucie meczu. Wtedy to Wiślacy przeprowadzili ostatnią z możliwych akcji strzelając przepiękną i chyba najważniejszą w tym roku bramkę strzelając na 2:1, tym samym zgarniając komplet punktów, sprawiając tym samym najlepszy prezent dla siebie, działaczy, kibiców i rodzin. Wrzawa 14 tysięcy kibiców na stadionie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie i nie miała końca, a wycieczka zakończyła się niedzielnym obiadem w McDonald.

                   Organizatorom po raz kolejny dziękujemy za miłą gościnę i tak mile spędzony czas.

       Do zobaczenia na kolejnych sportowych wydarzeniach!

        

       WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

        

      • WYCIECZKA DO MULTIKINA

      • 12 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie na seans filmowy w ramach programu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w kinie, jakie tajemnice skrywa kino oraz obejrzały seans pt.: Magiczne Święta Kacpra i Emmy. Bohaterami filmu są przedszkolaki, które przygotowują się na Boże Narodzenie. Emma jest zawiedziona, że w tym roku nie spędzi świąt z ukochanym dziadkiem. W dodatku za oknem wciąż nie ma śniegu! Dziewczynka wpada na pomysł, by napisać list do Świętego Mikołaja. Jeżeli ktoś może sprawić, by święta były magiczne, to tylko on! W całym przedsięwzięciu pomaga jej przyjaciel Kacper. Film wprowadził zerówczaków w świąteczny nastrój i pokazał piękno świątecznych przygotowań. Dzięki filmowi dzieci doświadczyły na czym polega waga rodzinnych więzi, przyjaźni i miłości. Pobyt w kinie zwieńczył pokaz prażenia popcornu oraz degustacja jego smaków. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi pozytywnymi wrażeniami. Wycieczka wzbogaciła uczestników o nowe, ciekawe doświadczenia.

      • WARSZTATY „PIERNIKI BOŻONARODZENIOWE” I „FABRYKA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH”

      • Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków…

       W środę 6 grudnia uczniowie klasy II wzięli udział w zajęciach kulinarnych, gdzie pod opieką nauczyciela mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Uczniowie z wielką radością wałkowali przygotowane ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, związane z motywem Świąt Bożego Narodzenia, obserwowali proces pieczenia się ciasta. Z wielkim zaangażowaniem dekorowali upieczone pierniczki mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez wychowawcę „Fabryka ozdób Bożonarodzeniowych”. Podczas zajęć, każdy uczeń mógł wykonać przestrzenną bombkę. Malowanie, wyklejanie, ozdabianie- to tylko niektóre elementy pracy nad bombką, które uczniowie wykonali, aby stworzyć, tę jedną, najpiękniejszą dla siebie wiszącą ozdobę.

      • WIZYTA ŚWIĘTE MIKOŁAJA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • 6 grudnia to dzień, który jest wyczekiwany przez najmłodszych przez cały rok. W tym wyjątkowym, grudniowym czasie dzieci odwiedza święty Mikołaj, który tradycyjnie, jak co roku, nie zapomniał o naszych przedszkolakach. W środowy poranek Święty podrzucił wór upominków wraz z listem pod drzwi naszej placówki. Okazało się, że jest to prezent dla wszystkich przedszkolaków – zabawki. W liście było napisane, że odwiedzi nas osobiście w piątek. I tak się stało. Razem z teatrzykiem przyjechał do nas Mikołaj, który rozdał słodkie podarunki każdemu dziecku. Wszystkie przedszkolaki obiecały Świętemu, że będą bardzo grzeczne i zaprosiły go w odwiedziny w przyszłym roku.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych