• Aktualności

      • REKRUTACJA 2022/2023 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

      • CIEPŁE UBRANIA MAMY – NA BIEGUN PÓŁNOCNY WYRUSZAMY

      • W lutym zerówczaki odwiedziły Biegun Północy. Rozmawialiśmy o tym jakie zwierzęta tam mieszkają i jaką mają pogodę. Była mowa o niedźwiedziach polarnych,  fokach, i morsach. Dowiedzieliśmy się również, że na biegunie mieszka sowa, zajac i wilk polarny. Aby przybliżyć dzieciom temat zimna, lodu i śniegu, dzieci brały udział w zabawach sensorycznych. Miały możliwość zabawy lodem z wodą i śniegiem zrobinym z mąki ziemniaczanej. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma zajęć i w przyszłości na pewno do niej wrócimy. 

      • „Powróćmy jak za dawnych lat…” – Dzień Babci i Dziadka w zerówce

      • „Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

       Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

       i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

       Zerówczaki przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, który został nagrany. Dziadkowie mieli okazję wysłuchać wierszy, które z dużą dawką humoru wyrecytowały dzieci i przypomnieć  sobie piosenki z lat swojej młodości: „Brunetki, blondynki”, „Dwudziestolatki” , „Chłopak z gitarą ”  „Orkiestry dęte”, „Dwudziestolatki” czy „Umówiłem się z nią na 9”. Dzieci zatańczyły układy choreograficzne do niektórych piosenek. Na koniec odśpiewano gromkie sto lat.

       Mamy nadzieję, że powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach. 

      • „Szare, bure i ponure – wszystkie koty za pan brat” – Dzień Kota w zerówce.

      • W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy”.

      • SZOPKI KRAKOWSKIE – TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

      • Jeśli nie macie jeszcze gotowych planów na weekend lub przyszły tydzień, to proponuję przenieść się jeszcze na chwilę w świąteczny czas, który został zaklęty w świeżo wyremontowanym Pałacu Krzysztofory w Krakowie. Do 27 lutego możemy obejrzeć tam słynne Szopki Krakowskie, więc trzeba się spieszyć. Następna okazja dopiero prawie za rok. Jest to pokonkursowa wystawa nawiązująca do zwyczaju „chodzenia” z szopką po domach, który sięga XIX wieku. By szopkarskie tradycje zachować dla następnych pokoleń, Jerzy Dobrzycki, kierujący magistrackim działem propagandy, w 1937 roku zorganizował pierwszy Konkurs Szopek Krakowskich. Po drugiej wojnie światowej konkursy wznowiono i Muzeum Krakowa kontynuuje tę tradycję do dziś.  Jeśli lubisz miniaturki, kolory, ciekawe konstrukcje, świąteczny klimat, masz wrażliwość estetyczną i interesujesz się plastyką – ta wystawa czeka właśnie na ciebie.
       My też spróbujemy się wybrać.
        

       Tekst: Dorota Kieś

      • WALENTYNKI W ZERÓWCE

      • „Mamy dzisiaj Walentynki:

       święto chłopca i dziewczynki...”

       Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszej zerówce upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Naszą tradycją jest poczta walentynkowa. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki, następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki. Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”. Zaskakujące jest, jak najmłodsze dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci zerówczaków jako miłe wspomnienie.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Tym razem podczas dogoterapii towarzyszył nam jeden przyjaciel – Arwen, a hasłem przewodnim zajęć była orientacja w schemacie ciała - nie tylko człowieka, ale także piesków. Po odśpiewaniu tradycyjnej powitalnej piosenki zerówczaki miały za zadanie poukładać wymieszane przez Arwen puzzle. Psotny przyjaciel pomieszał elementy układanek przedstawiających ludzi i zwierzęta, ale zerówczaki wzorowo uporały się z zadaniem. Kolejnym nietypowym wyzwaniem było „rysowanie” wstążką na dywanie. Twórczych pomysłów nie brakowało. Ostatnią częścią zajęć była rywalizacja o to, kto szybciej wykona swoje zadanie… czy przedszkolaki zdążą zaśpiewać piosenkę „Głowa, ramiona…” wskazując części ciała zanim Arwen zje wszystkie swoje przysmaki? Ogromne emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i prowadzącym, a śmiechu nie było końca.

      • DZIEŃ PIZZY GODNIE UCZCZONY

      • W walce między między sercem a mózgiem zwycięża w końcu żołądek

       Stanisław Jerzy Lec      

                   9 lutego w niektórych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, a także w Polsce celebrowany jest Dzień Pizzy. Z tej okazji zawsze zwarci i gotowi kucharze małego zespołu klasowego, pod nadzorem pani Doroty, przystąpili do akcji.

       Na początek przeanalizowaliśmy kilka przepisów i po wielu dylematach typu:
       Czy wybrać drożdże tradycyjne czy instant?

       Jaki typ mąki?

       Mleko czy woda?

       Ciepła czy zimna?

       Stworzyliśmy swój własny przepis, kierując się intuicją i wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas zajęć kulinarnych. Najważniejsze wskazówki, za którymi podążaliśmy, to że:

       • drożdże nie lubią soli, a kochają cukier,
       • ciasto uwielbia być pieszczone, czyli długo wyrabiane i potrzebuje pozostać dłuższy czas
        w samotności, w ciepłym miejscu, przykryte wilgotną ściereczką.
       • W piekarniku pizza lubi łapać rumieniec i dochodzić do siebie w najwyższej z możliwych temperatur, z termoobiegiem.

                   Wbrew tradycji, postawiliśmy na pizzę kwadratową, by podkreślić jej polskość i domowy charakter ;) Jak zwykle, było pysznie. Następnym razem planujemy upichcić naleśniki, tym razem już okrągłe.

       Tekst: mgr Dorota Kieś

      • FERIE NA SPORTOWO

      • Takie było motto i hasło pierwszego dnia ferii zimowych które rozpoczęły się 17.01.2022 r. Właśnie w tym dniu został zorganizowany pierwszy w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej.   W turnieju udział wzięło pięć klas,  IV,V,VI,VII i VIII,  z tym że, klasa IV i V wystąpiła jako klasa łączona ze względu na brak uczestników.  Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i regulaminu turnieju,  drużyny wraz ze swoimi kapitanami przystąpiły do rywalizacji. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda klasa miała do rozegrania 3 pełne mecze.  Niektóre spotkania przebiegały w szybkim tempie, dzięki temu udało rozegrać się aż 2 rundy spotkań. Ale sport to rywalizacja, a więc zaciętość i chęć wygranej, dzięki czemu mieliśmy do czynienia z kilkoma niespodziankami. Przyniosło to wszystkim wiele radości, niepewności oraz przetasowań w tabeli, co miało ogromne znaczenie w rozliczeniu końcowym.  Mecze były wyczerpujące emocjonalnie i energetycznie, dlatego trzeba było się  posilić pyszną pizzą, która właśnie dnia 17 stycznia obchodziła swoje święto i zagościła u nas w szkole. Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu wszystkich punktów, zwycięzcami została klasa VIII, która swoją grą i większym doświadczeniem oraz umiejętnościami nie dała się prześcignąć pozostałym ekipom. Drugie miejsce przypadło klasie VII, która po podliczeniu punktów zrównała się z klasą VI, ale miała jednego seta wygranego więcej, dzięki czemu przeważyło to, o ostatecznym  miejscu w tabeli. Czwarte miejsce zajęła nasza łączona, dzielnie walcząca klasa IV/V. Wszystkim klasom, uczestnikom, zawodnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju i rywalizacji  i zapraszamy na kolejne turnieje w różnym wydaniu.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Ze zmarzniętymi nosami, ale z gorącym zapałem odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Obcowanie z koniem dostarczyło zerówczakom wiele pozytywnych emocji i ogromnych wrażeń. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość nie tylko zobaczyć te duże zwierzęta z bliska, ale również pogłaskać je i czesać ich grzywę. Uczestnicy zajęć również pierwszy raz mogli nakarmić swojego towarzysza. Zadowolone zerówczaki czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia hipoterapii, które odbędą się po feriach. 

      • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      • W tygodniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny.  Został on zainicjowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. W akcję włączyli się uczniowie niemal wszystkich klas, którzy wraz z nauczycielami przygotowali przepiękne ozdoby choinkowe, kartki, stroiki, anioły, świeczniki, bombki i wiele innych świątecznych dekoracji. Już od pierwszych dni kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem, a szczególnie upieczone przez rodziców pierniczki świąteczne oraz piernikowe dekoracje. Zebrany podczas kiermaszu dochód po części przeznaczony zostanie na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach, zawodach i innych działaniach na rzecz szkoły, a po części na działalność  Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaangażowali się w przedświąteczną akcję  składamy serdeczne podziękowania!

       Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Kola Wolontariatu

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      •  

       W zimowej aurze odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Zerówczaki oprócz korzyści płynących z obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, miały możliwość podziwiać piękne, zimowe widoki oraz zabawy naszych przyjaciół na śniegu. Nie tylko zwierzęta miały okazję pobawić się w białym puchu, ale również nasze zerówczaki dały się porwać zimowemu szaleństwu. Przyjemności i radości z zajęć nie było końca.

        

      • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

      • Koniec roku to szczególny czas przemyśleń i refleksji, stąd też podsumowanie dotychczasowych działań Szkolnego Koła Wolontariatu. W ciągu kilku miesięcy swej działalności nasi wolontariusze włączyli się w szereg akcji i działań na rzecz szkoły oraz zaangażowali w lokalne i regionalne dzieła charytatywne. Wśród wielu zadań, które zostały  podjęte przez uczniów należy wymienić:

       • przygotowanie plakatów promujących zbiórkę nakrętek dla Emilki, w celu częściowego pokrycia kosztów jej rehabilitacji;
       • włączenie się w zbiórkę pustych opakowań po kleju AMOS;
       • przygotowanie biało-czerwonych kotylionów dla podopiecznych Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie, w celu uczczenia Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości;
       • zbiórka książek dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu - akcja przeprowadzona we współpracy z Biblioteką Publiczną w Rudawie;
       • włączenie się we współpracy ze Szkolną Radą Uczniowską w akcję "Góra grosza";
       • Grudniowa Niespodzianka - zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla jednej z rodzin z gminy Zabierzów, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej;
       • zorganizowanie Kiermaszu Świątecznego w naszej szkole;
       • przygotowanie i przekazanie kartek z życzeniami świątecznymi dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wszystkich podjętych przez nas działań i przeprowadzonych akcji charytatywnych.

       Wolontariusze SKW wraz z opiekunami

      • ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Każdy może zostać Świętym Mikołajem! Pod takim hasłem odbyły się ostatnie zajęcia dogoterapii w oddziale przedszkolnym. Świąteczny nastrój wprowadziło wspólne ubieranie choinki dla naszych ulubieńców – Coffee i Arwen. Na świątecznym drzewku zawisły nietypowe ozdoby – psie przysmaki oraz ulubione zabawki naszych towarzyszy, takie jak piłeczki czy patyki. Kiedy choinka została już ubrana nadszedł czas na założenie mikołajowej czapki i ruszenie z prezentami śladami Mikołaja, czyli przez komin! Nie lada wyzwanie, ale przedszkolaki poradziły sobie bezbłędnie i obdarowały pieski najsmaczniejszymi prezentami. Zadanie nie było łatwe, ale radości nie było końca. Składając sobie świąteczne życzenia zakończyliśmy spotkanie z Arwen i Coffee. Do zobaczenia w Nowym Roku!

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁE PRZEDSZKOLNYM

      • 25 listopada w naszej zerówce, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Zerówczaki poznały historię powstania pluszaków, rozpoznawały misie z bajek. W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” połączyliśmy się z Misiową Mamą na krótkie spotkanie czytelnicze.  Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Podczas spotkania online z panią bibliotekarką z biblioteki w Bolechowicach dzieci poznały mniej i bardziej znane niedźwiadki z książek. Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy!

      • LISTOPADOWE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W ubiegłym miesiącu zerówczaki na zajęciach dogoterapii dowiedziały się jak ważny dla naszych pupili jest zmysł węchu, jakie są psie zwyczaje i zabawki. Teraz przyszła pora na podsumowanie wiedzy zdobytej przez uczestników zajęć. Dzieci w towarzystwie Arwen i Coffee dzielnie rozwiązywały zagadki dotyczące codziennego funkcjonowania naszych towarzyszy odpowiadając na szereg pytań. Padły min. pytania: Czego potrzebuje piesek, a czego człowiek? Co nas łączy, a co dzieli z naszymi pupilami? Co potrafią pieski, a co potrafią ludzie? Czy potrzeby pieska są takie same jak człowieka, a także czy potrzeby człowieka są takie same jak pieska? To tylko niektóre z zagadek postawionych przed naszymi zerówczakami. Efekty „burzy mózgów” można było podziwiać na własnoręcznie wykonanym przez dzieci plakacie. Kolejne zajęcia przyniosły nie mniej wrażeń! Tym razem zerówczaki zagrały w nietypową grę nietypowymi pionkami. Dzieci poruszały się po planszy za pomocą pionków w kształcie psich przysmaków czyli kości! Niespodzianki również kryły się na poszczególnych polach. Aby ukończyć grę dzieci zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi naszych ulubieńców oraz wykazywały się aktywnością fizyczną. Kto miał więcej szczęścia mógł przeskoczyć do przodu o dwa pola, a komu szczęście nie dopisało musiał cofnąć się do tyłu. Po zawziętej walce wszyscy uczestnicy dotarli do mety bogatsi w cenną wiedzę, a śmiechu i radości nie było końca!

        

      • PRZEDSZKOLNA LEKCJA PATRIOTYZMU W ŻOŁNIERSKIM MUNDURZE

      • W piątek 19 listopada oddział przedszkolny 5 i 6 latków gościł w swoich progach niezwykłe osoby. Dzieci miały przyjemność spotkać się z żołnierzami z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice: panią st. sierż. Anną Tataruch oraz panem sierż. Dominikiem Dadosem. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli małym słuchaczom na czym polega ich praca, czym zajmują się na co dzień żołnierze oraz jak ważna i trudna jest ich służba dla naszej Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że wojsko nie tylko broni kraju, ale także pomaga w sytuacjach kryzysowych oraz bierze udział w misjach pokojowych poza granicami naszego kraju. Żołnierze z 8.BLTr dodatkowo mogą również poszczycić się działalnością z zakresu ratowania ludzkiego życia poprzez licznie realizowane przedsięwzięcie pt. „Akcja Serce”. Ponadto dzieci miały możliwość poznać elementy umundurowania i zawartość ekwipunku żołnierskiego. Nie obeszło się bez przymierzenia wojskowego hełmu, kamizelki taktycznej oraz prezentacji kamizelki ratunkowej. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści gości oraz zadawały szereg dociekliwych pytań. Na koniec spotkania zerówczaki w podziękowaniu za ciekawą i pełną emocji lekcję wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonany prezent w postaci albumu laurek. Nasi goście nie pozostali dłużni i na pamiątkę swojej wizyty wręczyli przedszkolakom zdjęcia samolotu transportowego 8.BLTr – CASA C-295. Radości nie było końca, a patriotyczna prezentacja w żołnierskim mundurze na długo zapadnie w pamięć naszych najmłodszych. Dziękujemy!

      • „Polish golden autumn”- „Polska złota jesień „ projekt klasowy

      • Na lekcji języka angielskiego zagościła piękna polska złota jesień. Uczniowie klasy V w ramach klasowego projektu wykonali albumy lub plakaty przedstawiające  polską jesień. Następnie każdy z uczniów zaprezentował swoją pracę w języku angielskim na forum klasy. Projekty są jedną z ciekawszych form motywującą uczniów do mówienia w języku angielskim dlatego też będą częściej gościć na lekcjach !:)

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

      • 18 listopada zerówczaki obchodziły  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Dzieci obejrzały  film związany z prawami i obowiązkami dzieci, rozwiązały quiz,  zrobiły wspólną pracę dotyczącą praw dziecka oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych