• Aktualności

      • WYCIECZKA DO SALI ZABAW DZIECIĘCYCH "MIŚKOLAND"

      • W piątek 2 grudnia zerówczaki wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Dziecięcych „Miśkoland” w Olkuszu. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grupy i wspólna zabawa, a dodatkowo podczas radosnego spędzania czasu dzieci mogły rozwijać sprawność fizyczną - motorykę dużą i małą, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł równowagi.  Wybrane miejsce dostarczyło zerówczakom szeregu możliwości różnorakich aktywnych zabaw i polisensorycznych doznań. Dowodem zadowolenia był nieznikający uśmiech z twarzy naszych pociech oraz niekończąca się euforia towarzysząca zabawom. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały upominek w postaci kolorowych baloników oraz słodkiej przekąski.

      • ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA LATARNIA

      • Nasza szkoła została poproszona o pomoc w zbiórce słodyczy przez Stowarzyszenie Latarnia, zajmujące się różnymi formami pomocy charytatywnej na rzecz osób potrzebujących. W tym roku stowarzyszenie przygotowuje paczki świąteczne dla ponad 250 rodzin z Krakowa i okolic oraz prezenty pod choinkę dla dzieci z tych rodzin. Zebrane słodycze zostaną dodane do paczek świątecznych, aby oprócz podstawowych artykułów spożywczych, znalazło się też w nich coś co umili dzieciakom (ale też starszym samotnym osobom) przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

        

       W szkole zbiórka słodyczy trwać będzie do końca tego tygodnia czyli do piątku 9.12.2022 r. Na przyniesione przez Państwa i uczniów słodycze będzie czekać wystawione w bibliotece szkolnej opisane pudełko.

       Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę słodyczy!

       Bliższe informacje dotyczące prowadzonej akcji znajdą Państwo klikając w poniższy link. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       https://stowarzyszenielatarnia.pl/250-paczek-na-swieta-pomoc-bardzo-potrzebna/


      • WOLONTARIAT - JAK MIĘŚNIE - TRZEBA CODZIENNIE TRENOWAĆ!

      • W tym roku nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wolontariat-jak mięśnie-trzeba codziennie trenować!”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Latarnia, pod patronatem MEN.

       Głównym celem projektu jest promocja wolontariatu wśród dzieci i młodzieży, a jednym z zadań konkursowych było nagranie filmu podsumowującego działania wolontaryjne podjęte przez uczniów danej szkoły.  Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na nasz film konkursowy dotyczący działań wolontariatu prowadzonych w ISP w Radwanowicach. Komisja konkursowa, jako jeden z punktów przy wyborze szkół do nagród głównych uwzględni liczbę polubień pod filmami przesłanymi z poszczególnych placówek. Głosowanie trwać będzie od 5.12.22 do 10.12.22.

       Poniżej link, pod którym można obejrzeć nasz film i oddać swój głos, dając swoje polubienie (lajka) pod wybranym filmem. Proszę skopiować  link do przeglądarki.

       Zachęcamy zatem do głosowania!

       https://www.youtube.com/playlist?list=PLd4lyCLJQLwnXjV1omtsQpImKg4r9i26q

       Opiekunowie SKW

       Anna Konik

       Ewelina Kulka

      • ANDRZEJKI W ZERÓWCE

      • Andrzejki w Naszym kraju mają bardzo długą tradycję, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. W zerówce co roku podtrzymujemy tradycje związane z Andrzejkami, Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dekoracje oraz Pani Czarodziejka wprowadziły Nas w świat magii. Poznaliśmy symbole andrzejek, dzięki zabawie ,,wróżenie z czarodziejskiego kapelusza’’ dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród Nas m.in. nauczyciele, dentyści, kierowcy czy  detektywi. Nie zabrakło również tradycyjnego ,,ustawiania bucików’’, ,,kubków przyszłości’’, ,,studni życzeń’’ i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki chętnie i z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Po wspólnej zabawie czekał na Nas słodki poczęstunek. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest, to że przyniosły Nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznania naszej ludowej tradycji.

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI”

      • „ZNIKAJĄCE KROPKI” - pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna, w której miały przyjemność uczestniczyć nasze zerówczaki.
       We wtorek 29 listopada wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Rudawie. Na miejscu powitały nas prze sympatyczne panie pracujące w bibliotece, które przygotowały bardzo ciekawą, aktywną i pouczającą lekcję dla dzieci. Pierwszym wyzwaniem dla zerówczaków było rozwiązanie zagadki, co się później okazało, wcale nie banalnej… Po burzy pomysłów pani zdradziła, iż gościem honorowym spotkania będzie muchomor, a w następnej kolejności „Król Borowik” i inne rodzaje grzybów. Dzieci wysłuchały bajeczki Ewy Rosolskiej pt. „Znikające kropki” oraz wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Następnie zerówczaki zostały zaczarowane w niedźwiadki, które wybrały się na grzybobranie. Swoje zbiory posegregowały, zakonserwowały, ususzyły, bądź też usmażyły, a te niejadalne powróciły do lasu. Na zakończenie spotkania, po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, dzieci wykonały tematyczny kolarz. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki był przejazd autobusem komunikacji miejskiej, co bardzo podobało się dzieciom i wywołało wiele pozytywnych emocji. W imieniu pań z biblioteki przekazujemy serdeczne zaproszenie dla rodziców wraz z dziećmi do zapoznania się ze zbiorem biblioteki. Każdy znajdzie coś dla siebie!

       IMG_109706789.MOV​​​​​​​
      • KOLORY SĄ BLISKO - JESIENNE "WIERSZOBRANIE"

      • 28 listopada 2022 roku, w sali teatralnej w ośrodku terapeutyczno-rehabilitaycjnym uczniowie naszej szkoły: Sylwia (kl. VIII), Kamil (kl. VII), Ewa i Antoni (kl. VI) wystąpili w krótkiej, lecz jakże treściwej inscenizacji pt. „My jesteśmy kolorami”. Poprzez śpiew, taniec i słowa udowodnili, że każdy kolor ma znaczenie. Nie zabrakło morału, niosącego nadzieję, że radość, optymizm, miłość i spokój zawsze ostatecznie pokonają smutek, żałobę i niebezpieczeństwo. Bo, jak słusznie zauważyła pani Anna Dymna - „Ludzie są jak kolory”. Nasze emocje są jak tęcza, a „tęcza to symbol pojednania wszystkich kolorów. Każdy człowiek, bez względu na to jaki ma kolor, ma prawo żyć tu na świecie i być szczęśliwy”.  A Ty, jakim jesteś kolorem? Najważniejsze, byś swoją osobą niestrudzenie ubarwiał świat każdego dnia.

       https://drive.google.com/file/d/1B9brCRRBwYgo5NvOTcNUjU7eEWcTFLIG/view?usp=share_link

       https://drive.google.com/file/d/1H3P3J5qfDh_mTXv-7imIigp9ffQEAEG1/view?usp=sharing

       mgr Dorota Kieś

      • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

      • W piątek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia i mimo upływającego czasu w dalszym ciągu bywa najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Spotkały się misie małe i duże, brązowe, szare i różowe, a każdy z nich był wyjątkowy. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, dowiedziały się, że misie możemy spotkać nie tylko w zoo i bajkach, ale także na niebie pod postacią małej i wielkiej niedźwiedzicy. Ponadto przedszkolaki dzieliły swoje misie na małe i duże, układały od najmniejszego do największego i odwrotnie. Wykonaliśmy misiową gimnastykę, została sprawdzona znajomość misiów z bajek, zaprowadziliśmy misia do miodku zgodnie z zamieszczonym kodem, dopasowywaliśmy cechy pasujące do niedźwiedzia i pluszowego misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Na koniec za piękny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela pluszowego misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i były szczęśliwe, iż mogły pokazać misie swoim koleżankom i kolegom z grupy. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń. Mam nadzieję, że ten misiowy dzień pozostanie w naszych wspomnieniach przez długi czas.

      • JESIENNE PEJZAŻE

      • Z przyjemnością informujemy, że  25. 11. 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny        pt. „  Jesienne pejzaże.” Wręczenie  nagród przez   Panią Dyrektor  odbyło się  podczas apelu, w którym  uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele.

        Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

       Oto lista nagrodzonych:

       Kategoria „O”

       KACPER I KUBA   SZOPA – I miejsce
       ANNA SZCZEPAŃSKA – II miejsce
       ARKADIUSZ CHMIEST  – III miejsce
       ALAN GĄDEK – wyróżnienie 

       TYMOTEUSZ  WIŚNIEWSKI – wyróżnienie

       Kategoria  kl. I- III

       MARCEL GĄDEK – I miejsce

       VANESSA ZDEPKO- II miejsce

       HANNA JURECZKO – III miejsce

       MAGDALENA POGAN – wyróżnienie

       WIKTOR SZYMBORSKI  - wyróżnienie

       SEBASTIAN CHMIEST - wyróżnienie

       Kategoria  kl.  IV-VI

       PIOTR BARTOSIEWICZ  – I miejsce
       EWA KACZICZAK– II miejsce
       SZYMON  SETA  – III miejsce

        

        

       Kategoria kl. VII-VIII

       JULIA POGAN  –I miejsce

       WIKTORIA NOWICKA- II miejsce

       CAŁEK  OLIWIA – III miejsce

       SYLWIA BAŃDO – wyróżnienie

        

       Zwycięzcą gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach

        

       Organizator konkursu

       Joanna Podoba-  Molik

       Pedagog szkolny

      • „GRAMY ZMYSŁAMI” – SENSORYCZNA MATEMATYKA

      • Czy matematyka musi być nudna?! Dziś, podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Gramy zmysłami” udowodniliśmy, że to nieprawda! Ludzki mózg uczy się najszybciej kiedy dostarczamy mu bodźców polisensorycznych. Nauka, w którą angażujemy wiele zmysłów jest bardziej efektywna, a jej wyniki są bardziej trwałe. Kierując się tą dewizą, spędziliśmy miłe przedpołudnie bawiąc się i ucząc jednocześnie. Wychowankowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne angażując wzrok, dotyk, słuch a nawet smak. Ćwiczyliśmy porównywanie liczb, porządkowanie ich rosnąco lub malejąco, dodawanie i odejmowanie. Zajęcia zakończyliśmy zdrowym, owocowym poczęstunkiem.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEKCJA BIBLIOTECZNA

      • 23 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Łabędź, która w ramach zajęć bibliotecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rudawie, przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty. Tym razem tematem przewodnim był teatrzyk kamishibai. W Języku japońskim, skąd się wywodzi, kami to papier, shibai to teatr  –  kamishibai to Papierowy Teatr. Nazywany jest również teatrem obrazkowym lub teatrem ilustracji. Polega on na wykorzystaniu plansz z obrazkami z zapisanym na ich odwrocie tekstem opowiadania lub wiersza, które demonstrowane są w odpowiednio przygotowanej, drewnianej lub kartonowej skrzynce. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obejrzeć i wysłuchać krótką historię. Następnie, z niewielką pomocą przygotowali swój własny teatrzyk kamishibai.W ozdabianiu go wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Mieli również okazję ułożyć i wysłuchać własną historyjkę. Własnoręcznie wykonany teatrzyk posłuży nam jeszcze niejednokrotnie aby urozmaicić nasze szkolne zajęcia.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • SPOTKANIE DWÓCH ŚWIATÓW I WSPÓLNE TWORZENIE

      • 22 listopada zostaliśmy zaproszeni przez Świetlicę Terapeutyczną na fantastyczne warsztaty plastyczne. Odbyły się one we współpracy ze studentami Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Pod ich czujnym, spostrzegawczym i szeroko otwartym okiem, podopieczni Świetlicy oraz uczennice i uczniowie naszej szkoły z różnymi niepełnosprawnościami, stworzyli projekty kartek bożonarodzeniowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego
       w Krakowie. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Studenci, ze swoimi nowatorskimi pomysłami wnieśli wiew świeżości, dostając w zamian uśmiech i radość ze wspólnego przebywania. Efekt wspólnych działań zapiera dech w piersiach. Bardzo dziękujemy Pani Kierownik – Bogumile Bok, za zaproszenie i możliwość udziału w tak inspirujących zajęciach.

        

       Dorota Kieś

      • LISTOPADOWE PRZEKĄSKI

      • Jesień, coraz chłodniejsze dni, zapotrzebowanie na większą ilość kalorii spowodowały, że w ostatnim czasie klasa terapeutyczna, aż trzykrotnie wcieliła się w rolę kucharzy, pod okiem szefowej kuchni – pani Doroty. Wykorzystując surowce lokalne, obdarowani przez Warsztaty Terapeutyczne trzema dorodnymi dyniami przygotowaliśmy aromatyczna i rozgrzewającą zupę. Doprawiliśmy ją świeżym, startym imbirem, gałką muszka Wykorzystując dobre chęci i dopisujący apetyt, w kolejny piątek przygotowaliśmy tradycyjny obiad - rybę w panierce, puree ziemniaczane i surówkę z kapusty kiszonej. Pracy było dużo, ale efekt, jak zwykle bardzo zadowalający. Na ostatnich zajęciach powstał deser – naleśniki z dżemem truskawkowym i białym serem z dodatkiem wanilii, polane słodką śmietaną. Aromat smażonych naleśników czuć było w całym budynku. Chcąc się odwdzięczyć, za liczne przysmaki, jakimi jesteśmy obdarowywani przez Świetlicę Terapeutyczną (dziękujemy, że o nas zawsze pamiętacie!) kilka naleśników powędrowało do terapeutów. A były naprawdę wyśmienite. Myślę, że z taką grupą kucharzy, niedługo będziemy konkurencją dla niejednej szkoły gastronomicznej ;) Jeśli ktoś miałby ochotę poznać nasze przepisy, zapraszamy „na górę” – chętnie udostępnimy prowadzoną przez nas książkę kucharską, w której dokumentujemy nasze dokonania.

        

       Dorota Kieś

      • NOC W SZKOLE

      • W miniony piątek 18.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana noc w szkole. Tym razem uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej postanowili połączyć to wydarzenie z zabawą andrzejkową. Aby tradycji stało się zadość zostały przygotowane wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w escape roomie. Największą atrakcją okazała się dyskoteka, uczniowie tańczyli aż do utraty tchu. Całości dopełniła zamówiona pizza, która została zjedzona ze smakiem. Ta noc w szkole była wyjątkowa ze względu na to, że wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VIII, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali unikatowe przebrania. Pomimo zmęczenia po całorocznym maratonie, Szkolna Rada Uczniowska już zaczęła planować noc w szkole, tym razem karnawałową…

      • WIZYTA W MOLEKULARIUM

      • 18 listopada uczniowie z klas I - VI uczestniczyli w multimedialnej projekcji edukacyjnej pt. "Habitat - nasz złożony świat".  Projekcja polega na wyświetlaniu filmu wewnątrz nadmuchanej kopuły w technologii 360°. W trakcie pokazu uczniowie odbyli niezwykłą podróż, dzięki której w łatwy i ciekawy sposób przyswoili wiedzę na temat świata, który nas otacza. Film pokazał  w wyjątkowych szczegółach zapierających dech w piersiach jak jest stworzona nasza planeta oraz jak wiele stworzeń i roślin jest od siebie uzależnionych. Dzięki projekcji uczestnicy mogli również zobaczyć jak wielki wpływ na świat mają ludzie i jak bardzo musimy dbać o wszystko co nas otacza. Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów.

        

       Organizator projekcji: Anna Spyt

      • „DZIEŃ JEŻA” W ZERÓWCE

      • Choć z tygodniowym opóźnieniem, ale nie sposób pominąć takie święto… Chodzi oczywiście o Międzynarodowy Dzień Jeża obchodzony 10 listopada. Tematyki tej nie mogło zabraknąć również w zerówce, gdyż jest to bardzo urokliwe i ciekawe zwierzę. Dzieci, po rozwiązaniu zagadki: „Kto będzie dzisiaj naszym gościem?” wysłuchały wierszyków na temat zachowania i zwyczajów jeży. Wspólnie obaliliśmy mit jakoby jeże jadły jabłka, choć wyglądają z nimi bardzo uroczo. Z niedowierzaniem słuchaliśmy informacji o liczbie igieł na ciele jeża liczonej w tysiącach. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą oraz uświadomiliśmy sobie w jaki sposób możemy krzywdzić te zwierzęta i jak wspierać je w przetrwaniu, gdyż jest to gatunek częściowo chroniony. Przy omawianej tematyce towarzyszyły nam liczne zabawy ruchowe, rytmiczne i plastyczne. Na zakończenie tego dnia każdy z zerówczaków wykonał własnego jeżyka, którego mógł zabrać do domu. Podczas tego nietypowego święta uśmiech i zadziwienie nie znikały z twarzy dociekliwych dzieci!

      • AKCJA PROMUJĄCA KONCERT POWOŁANI DO WOLNOŚCI

      • Z okazji 11 listopada- Święta Niepodległości Polski, pierwszoklasiści wzięli udział w akcji promującej koncert Powołani do wolności. Uczniowie stworzyli własnoręczne plakaty, które zawisły na murach Rudawskiego Centrum Kultury. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i upominek za namalowanie plakatu. Dzięki akcji uczniowie dowiedzieli się co oznacza wolność dla naszego kraju.

      • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI

      • W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach podczas uroczystego apelu upamiętnili, przypadającą w tym roku 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ, który miał miejsce w Sali Teatralnej Fundacji „Mimo Wszystko”  był wyrazem wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ojczyzny oraz tych, którzy oddali swe życie, byśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju.

       Po przedstawieniu wszyscy obecni o godz. 11:11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”, aby poprzez wspólne świętowanie upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       https://www.youtube.com/watch?v=gWMA0BLvQhE

       https://www.youtube.com/watch?v=oZFNteXE-PE

      • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWCE

      • W dniu 10 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w strój galowy i uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, podczas apelu przygotowanego przez uczniów starszych klas. Jednak przygotowania do Święta Niepodległości u dzieci z oddziału zerówki trwały cały tydzień. Na początku zostały dzieciom przybliżone portrety wybitnych Polaków. W dużej mierze skupiliśmy się na postaci Józefa Piłsudskiego, ponieważ to dzięki temu przywódcy zawdzięczamy w dużej mierze wolną ojczyznę.  Wysłuchaliśmy opowiadania ,, Moja Niepodległa Ojczyzna ’’. Z jego treści  dowiedzieliśmy się co to jest niepodległość, jak można przygotować się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości i czego Polacy nie mogli robić pod zaborami. Poznaliśmy symbole narodowe Polski, zwróciliśmy uwagę na to, że kolory flagi Polski stanowią odzwierciedlenie barw godła państwowego. Wiersz ,, Nasze barwy ojczyste’’ posłużył Nam do zrozumienia znaczenie barw narodowych. Wykonaliśmy dwie prace plastyczne kotyliony oraz  narodową flagę Polski z kuleczek bibuły. Przypomnieliśmy sobie słowa hymnu narodowego, jego autora, przybliżone zostały zasady jakie należy przestrzegać podczas wykonywania hymnu a także wspólnie zastanowiliśmy się podczas jakich uroczystości i wydarzeń śpiewamy Mazurka Dąbrowskiego.

       Na koniec został przeprowadzony quiz z wiedzy o Naszej ojczyźnie z którym dzieci poradziły sobie śpiewająco.   

      • „Terapia ręki” w zerówce

      • Zerówka wraz ze starszymi klasami bierze aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Terapia ręki dla każdego”. Działania wykonywane w ramach projektu służą przygotowaniu dzieci do precyzyjnego manipulowania i wykorzystywania narzędzi pisarskich, co jest niezbędną umiejętnością podczas pisania i rysowania. Realizując zadania stawiane w projekcie wpływamy na prawidłowy rozwój poszczególnych obszarów, które stymulowane w odpowiedniej kolejności dają możliwość osiągniecia celu głównego.

       Pierwsze miesiące realizacji projektowych założeń są już za nami. Poprzez wspólną zabawę przy nieograniczonej wyobraźni i kreatywności, zerówczaki zrealizowały dwa pierwsze tematy projektu. Skupiliśmy się na poprawie ogólnej sprawności fizycznej, stabilizacji centralnej (utrzymanie postawy ciała w różnych pozycjach), a następnie stymulowaniu stabilizacji obręczy barkowej. Kolejnym etapem była poprawa równowagi oraz świadomości ciała w przestrzeni, a także rozumienie stosunków przestrzennych. Do realizacji zadań wykorzystaliśmy aktywność i ćwiczenia fizyczne. Zerówczaki próbowały sił w pokonywaniu różnorodnych torów przeszkód, a także w wielu zabawach rzutnych, skocznych, zwinnościowych i równoważnych. Dzięki utrzymującej się dobrej pogodzie udały się również wyprawy na pobliskie place zabaw, a przy tym liczne spacery sensoryczne.

       Dzieci z wielką radością uczestniczyły w aktywnościach pozwalających rozwijać i przeżywać doświadczenia zmysłowe.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Kolejny Tydzień Bezpieczeństwa za nami. W Tym roku akcja połączona była z małopolskim konkursem pt.  „ Odblaskowa szkoła” . Te cykliczne wydarzenia wpisały się już na stałe w nasz szkolny kalendarz. W tym roku  koordynatorami działań były  Pani Monika Morawiec i Pani Joanna Podoba- Molik . Swoje działania rozpoczęliśmy od zajęć przeprowadzonych przez Pana Mateusza Grządzielewskiego dotyczących bezpiecznego ruchu. Uczniowie przekonali się jak ważna jest rozgrzewka i jak należy ją właściwie wykonać. Następnie nasza szkolna  pielęgniarka Pani Paulina Mitońska przeprowadziła zajęcia dotyczące pierwszej pomocy. Każdy z uczniów miał możliwość, pod jej czujnym wzrokiem, kierowanymi fachowymi wskazówkami przećwiczyć  kroki pierwszej pomocy na fantomie oraz nauczyć się układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ustalonej. Szczególne podziękowania należą się druhnom i druhom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Radwanowice, to oni przeprowadzili każdą z klas przez tajniki sprawnej ewakuacji, wykonując z poszczególnymi klasami jej próbę, udzielając wskazówek, tłumacząc co należy robić, a czego uniknąć. W tym roku odwiedził nas również pan Dzielnicowy ucząc klasy młodsze jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu jako pieszy. Przekazał nam także elementy odblaskowe, które wykorzystamy  podczas wycieczek szkolnych. Starsze klasy uwrażliwiane były przez Pana policjanta na bezpieczne zachowania w sieci. Ostatni dzień to zawsze próbna ewakuacja. W tym roku ogromną niespodziankę sprawił nam druh  Pan Piotr Walczowski z OSP Radwanowice, który przyjechał do nas wozem strażackim wraz z uczniami należącymi do MDP i nadzorował przebieg próbnej ewakuacji. Po jej, jak dowiedzieliśmy się, sprawnym przebiegu klasy młodsze miały okazję poznać wyposażenie strażaka i tego co jest niezbędne w strażackim aucie.W ramach podsumowania działań młodzież z  klas starszych wzięła  udział w  Szkolnym  Konkursie wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwyciężczynią tego konkursu została Eliza Wiecheć - uczennica klasy VI. Eliza otrzymała maksymalną  liczbę punktów. Gratulujemy  i życzymy dalszych  sukcesów.

        

        Opracowały:   Joanna Podoba- Molik
       i Monika Morawiec

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych