• Aktualności

      • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI W ZERÓWCE

      • W tym roku zerówczaki bardzo aktywnie powitały pierwszy dzień jesieni. 23 września wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Red Raj relasksowisko” w Młoszowej. Już sam fakt zorganizowania pierwszej wycieczki w obecnym roku szkolnym wywołał ogromną radość u dzieci, a podczas pobytu w zagrodzie emocje w ogóle nie opadały. Kolejną niespodzianką była integracja nie tylko w grupie rówieśników, ale także z pierwszoklasistami, czyli kolegami i koleżankami z ubiegłego roku szkolnego. Dzieci miały możliwość wspólnie wybawić się w małpim gaju, na trampolinach, na przeróżnych dmuchańcach, w tym rywalizować na dmuchanym torze przeszkód, a także pozjeżdżać na tyrolce oraz torze z pontonami. Ponadto dzieci mogły spróbować swoich sił w parku linowym. Chętni mogli pograć w piłkę, w badmintona, a nawet spróbować sił w dojeniu krowy! Po wielu atrakcjach dzieci zjadły wspólny posiłek w altanie. Oczywiście były to kiełbaski z grilla opalanego drewnem, aby poczuć smak nadchodzącej jesieni. Na koniec pobytu zerówczaki odwiedziły mini ZOO, gdzie mogły obcować z różnymi zwierzętami, ale zdecydowanie najwięcej radości sprawiło dzieciom karmienie alpak. Dzień zakończył się wypatrywaniem zmian zachodzących w przyrodzie wraz z powitaniem jesieni. Wycieczka była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników, które na pewno długo pozostanie w ich pamięci.

      • ZBIÓRKA RATUJĄCA ŻYCIE NASZEGO ZERÓWCZAKA!

      • W imieniu naszego dzielnego zerówczaka i jego mamy zwracamy się z prośbą o zapoznanie z poniższym linkiem dotyczącym zbiórki ratującej jego życie. 

       Allanek walczy z guzem mózgu. W Polsce nie ma już nadziei na dalsze leczenie. Światełkiem w życiu dziecka okazała się pomoc w Barcelonie. Tylko pilne rozpoczęcie terapii może uratować chłopca. Jest to dla niego jedyna szansa na życie!

       Allanek aktualnie ma 6 lat. Od listopada 2021 roku uczęszcza do oddziału przedszkolnego Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Codziennie podejmuje ogromny trud, aby przezwyciężać swoje niepełnosprawności i walczyć z chorobą. Marzy o beztroskiej zabawie w gronie rówieśników. Pomóżmy Allankowi spełnić marzenia!

       Liczy się każda pomoc więc prosimy rozesłać informację o zbiórce. Z góry dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie.

       https://www.siepomaga.pl/allan-kuras

      • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" ORAZ ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • Po raz kolejny uczniowie z klas I - VIII wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata", której celem było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Taka lekcja ekologii jest również doskonałym dowodem na to, że zawsze lubimy wspólnie działać. Pod opieką nauczycieli, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów, które złożyliśmy w wyznaczonym miejscu na placu OSP w Radwanowicach. Akcja ,,Sprzątanie świata” była nie tylko spacerem integrującym poszczególne klasy. To przede wszystkim praktyczna lekcja szacunku do przyrody. Jako nauczyciele liczymy na to, że uczeń, który podniesie butelkę, puszkę czy papierek zastanowi się nad własnym postępowaniem i sam nie rzuci śmieci w nieodpowiednim miejscu. Chcielibyśmy, by wyedukowani w ten sposób młodzi ludzie przerwali łańcuch nieodpowiednich zachowań wobec bogactwa niszczonej przyrody. Marzymy, aby w kolejnych latach worki wracały zupełnie puste i akcja okazała się całkowicie niepotrzebna z uwagi na kulturę, odpowiedzialność i ekologiczną postawę mieszkańców naszej planety. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka". Dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko, gdzie upiekliśmy pyszne kiełbaski oraz przygotowane ziemniaczki. Ponadto nowo wybrana Szkolna Rada Uczniowska spisała się na medal i przygotowała nam wspaniałą zabawę terenową, podczas której każdy świetnie się bawił. Serdecznie dziękujemy Panu Sołtysowi Włodzimierzowi Francuzowi oraz Pani Dyrektor Milenie Błądek - Byczek za sfinansowanie kiełbasek i innych produktów na ognisko. Podziękowania składamy również Szkolnej Radzie Uczniowskiej, trójką klasowym za zorganizowanie drewna, oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc i włączenie się do akcji.

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

       Organizator akcji: Anna Spyt

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Kolejnymi zajęciami po wakacyjnej przerwie, w których mogły wziąć udział nasze zerówczaki były zajęcia hipoterapii. Nie od dziś wiadomo, że koń oprócz pięknego wyglądu jest też wspaniałym przyjacielem człowieka. Bliski kontakt z tymi pięknymi zwierzętami niesie za sobą wiele korzyści i oddziaływuje terapeutycznie nie tylko na sferę ruchową, ale także społeczną, emocjonalną i sensoryczną. Podczas świetnej zabawy dzieci doskonaliły zmysł równowagi, orientację przestrzenną, a także koordynację wzrokowo – ruchową. Była to świetna okazja do przełamania lęków, nawiązania kontaktu społecznego, a także zwiększenia poczucia własnej wartości i przywrócenia wiary we własne możliwości. Ponadto dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanej kadry. Spotkanie z końmi wywołało wiele pozytywnych emocji u naszych dzielnych zerówczaków, a pytania o następne zajęcia nie mają końca!

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Po wakacyjnej przerwie z ogromną radością przywitaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dogoterapii organizowanych przez naszą szkołę oraz poznać Coffee i Arwen. Zerówczaki wykazały się świetną pamięcią i bez problemu odśpiewały powitalną piosenkę oraz wymieniły imiona naszych psich bohaterów. Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady obchodzenia się z pieskami, po czym oczywiście każde dziecko przywitało się ze zwierzakami głaszcząc je w dozwolonych miejscach. Następnie dzieci zagrały w grę, której zwieńczeniem było karmienie piesków przysmakami według ustalonych reguł. Nie obeszło się bez wakacyjnych wspomnień zarówno ze strony zerówczaków, jak i Coffee i Arwen. Emocje nie opadały, a uśmiech na twarzach dzieci gościł jeszcze przez długi czas. Niecierpliwie oczekujemy na kolejne zajęcia dogoterapii z naszymi ulubieńcami. 

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych