• Aktualności

      • DZIEŃ ZIEMI (W KLASACH IV - VIII)

      • Jak co roku w kwietniu uczniowie naszej szkoły aktywnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. W tym roku Dzień Ziemi świętowaliśmy w następujący sposób. Klasa IV i V udała się na proekologiczną wycieczkę połączoną z edukacyjnymi warsztatami do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu.  Podczas zwiedzania uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szczegółowo wszystkie etapy przetwarzania nieczystości stałych: od momentu wjazdu śmieciarki i wyładowania odpadów, aż po końcowy etap, w którym posortowane surowce czekają na odbiór do ponownego wykorzystania. Mieliśmy również możliwość wspólnego zważenia sie na specjalnej, olbrzymiej wadze - razem ważymy 1100 kg:). Zajęcia zostały zakończone na sali konferencyjnej podsumowującym filmem. Wszyscy uczniowie za aktywny udział w warsztatach otrzymali w prezencie symboliczne kosze na śmieci z logiem ZGK "Bolesław". Natomiast klasa VI, VII i VIII z powodu swojej nieobecności w Dniu Święta Ziemi uczestniczyła w innym terminie na terenie szkoły w ekologicznych zajęciach dydaktycznych podczas, których odbył się m.in szkolny QUIZ  na temat wiedzy ekologicznej. Uczestnicy, którzy wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu ekologii otrzymali nagrodę w postaci oceny bardzo dobrej z biologii oraz jednorazowego BONU (do wykorzystania do końca roku szkolnego 2021/2022) zwalniającego z pisania kartkówki z dowolnie wybranego przedmiotu. Takich szczęśliwców mieliśmy aż 15. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach wzbogacając swoją wiedzę na temat naszej planety oraz zyskując tytuł ,,Przyjaciela przyrody”.

       Koordynatorzy akcji Światowego Dnia Ziemi: Anna Spyt

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY EKO - DOM

      • W kwietni kilku uczniów z naszej szkoły wzięło udział w gminnym konkursie ekologicznym EKO - DOM zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury  i Promocji Gminy Zabierzów przy wsparciu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Zabierzowie. Celem konkursu była prezentacja ekologicznego otoczenia domu jak i jego wyposażenia np. fotowoltaika, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe, kompostownik, zbiorniki na deszczówkę, pojemniki na różne surowce wtórne itp., kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów, nagłośnienie problemu odpowiedniej segregacji odpadów, oszczędzania wody, dbania o czystość powietrza, zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania, dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem, rozwijanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży oraz promowanie dzieci  uzdolnionych plastycznie z terenu Gminy Zabierzów. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie makiety przestrzennej przedstawiającej ekologiczny dom ukazujący prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np.: segregację odpadów, recykling, odnawialne źródła energii, ekologiczne postawy mieszkańców domu, piękno przyrody danej miejscowości, z której pochodzi uczeń,  pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zabierzów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, ponieważ ich DOMKI stanęły na podium:

        

       I MIEJSCE - Piotr Wiśniewski, kl. IV (nr. zdjęcia 4)

       III MIEJSCE - Michał Woźniak, kl. V (nr. zdjęcia 1) oraz Piotr Adamski, kl. IV (nr. zdjęcia 2)

       WYRÓŻNIENIE - Ksawery Kulka, kl. V (nr. zdjęcia 3) i Magdalena Pogan, kl. II

                  

       Zwycięscy osobiście odebrali zasłużone nagrody 23 kwietnia 2022 r.  podczas Eko Targów na Rynku w Zabierzowie.

       SERDECZNIE GRATULUJEMY! :)          

        

       Szkolny opiekun konkursu: Anna Spyt

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

      • W dniu 22 kwietnia 2022r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w III edycji akcji # Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ten sposób uczciliśmy  przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      • WIELKIE PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      •  takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.

       Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas…”

       Święta Wielkanocne to jeden z najbarwniejszych i najradośniejszych okresów w roku. Poprzedza je post pełen zadumy, natomiast same święta niosą w sobie wiele nadziei i radości, budzą cały świat do życia. Są symbolem zwycięstwa dobra nad złem i pozwalają przekazywać tradycje młodszym pokoleniom. W naszej zerówce zawsze starannie przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych poprzez różnego rodzaju zajęcia dydaktyczne, a także m.in. wspólną celebrację świątecznego śniadania. W celu udekorowania domu dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe jajeczka na piku, kurczaczki, zajączki, koszyczki i baranki niosące ze sobą rzeżuszkę, a także wielkanocne wianki do powieszenia na ścianie czy oknie. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. W Wielka Środę dzieci dostały list od Wielkanocnego Zajączka, który przygotował dla nich zadania      i ukrył w sali pyszne słodkości .

      • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

      • „Rozumiem, akceptuję,  podziwiam I PODSUMOWANIE PROJEKTU „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”

       Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej wraz z uczestnikami Świetlicy Terapeutycznej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”. Projekt ten miał na celu między innymi  poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu oraz uwrażliwienie ich na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, jak również wskazywanie na takie wartości, jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość. W ramach podsumowania projektu jego uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rozumiem, akceptuję,  podziwiam”.  Zadaniem konkursowym było samodzielne lub rodzinne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej formie, przybliżającej temat konkursu. Jego wyniki przedstawiamy poniżej:

       I miejsce Sylwia (klasa 8)

       II miejsce Wiktoria (klasa 6) i Dawid (klasa 4)

       III miejsce Karol i Szymon (oddział rewalidacyjno-wychowawczy)

       Wyróżnienie Bartosz (klasa 7)

       Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wręczenia dyplomów oraz nagród za udział w projekcie wszystkim jego uczestnikom nauczycielom.

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO - PLANETA

      • 3 marca 2022 r. wybrani uczniowie z klas V - VIII wzięli udział XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO – PLANETA. Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska. Organizatorem konkursu była Katedra Kształcenia Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyli go: Michał Woźniak oraz Klaudiusz Cholewa z klasy V  - BRAWO CHŁOPCY!

       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, dziękuję za miłą współpracę

        i zapraszam do kolejnej edycji za rok:)

       Szkolny koordynator konkursu: Anna Spyt

      • W SŁODYCZOLANDII - DZIEŃ CZEKOLADY W ZERÓWCE

      • …Choć zamknięta jest szuflada,
       wszędzie pachnie czekolada.
       Układanki chcę układać –
       wszędzie pachnie czekolada.
       Gdy na nowy rower wsiadam –
       wszędzie pachnie czekolada.
       Kiedy z lalką sobie gadam –
       wszędzie pachnie czekolada…

       We wtorek 12.04.2019 w naszej zerówce odbył się Światowy Dzień Czekolady. Była to okazja aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Zerówczaki samodzielnie przygotowały czekoladowe wafelki, po czym nastąpiła degustacja. To był z pewnością pyszny dzień :)

      • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA W KRAKOWIE

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzinom oraz Szkolnemu Kołu Wolontariatu, za wspaniałe zaangażowanie w wykonanie świątecznych kartek dla nieuleczalnie chorych pacjentów Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Przy zastosowaniu różnorodnych materiałów wspólnie przygotowaliśmy ponad 60 wspaniałych kartek, które wywołały wiele radości u osób objętych opieką Hospicjum.

        

       "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

        nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

       św. Jan Paweł II

      • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOSCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

      • Szkolna Rada Uczniowska po raz kolejny włączyła się w uczczenie przez naszą społeczność Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie napisali scenariusz krótkiego występu, który miał pobudzić do refleksji ich koleżanki i kolegów. Aktorzy odegrali kilka scen  obrazujących z jakimi trudnościami i brakiem zrozumienia mogą zmagać się w szkole osoby w spektrum autyzmu. Następnie odczytali nazwiska oraz krótko zaprezentowali dokonania sławnych ludzi, którzy urodzili się z powyższą cechą. Duże poruszenie wśród dzieci wzbudziła informacja, że wśród tych osób możemy znaleźć zarówno światowej klasy piłkarza - Lionela Messiego, gwiazdę muzyki pop – Justina Biebera, przedsiębiorcę i filantropa – Elona Muska, wybitnego kompozytora – Wolfganga Amadeusza Mozarta czy naukowca, laureata nagrody nobla i twórcę przełomowych teorii w dziedzinie fizyki – Alberta Einsteina. Inscenizacja zakończyła się odczytaniem „manifestu” osoby w spektrum, w którym opowiada o sobie w krótki i obrazowy sposób. Nie zabrakło również refleksji, że każdy z nas jest inny a przez to wyjątkowy, dla każdego z nas jest tutaj miejsce!

                                                                  Anna Tymkowicz-Szelest

      • ORGANIZM – MECHANIZM MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII

      • W ramach zajęć z biologii uczniowie z klasy VII wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. "Organizm - mechanizm". Głównym założeniem projektu było skonstruowanie prostych modeli z ogólnodostępnych materiałów oraz doskonalenie umiejętności prezentacji efektów własnej pracy poprzez przygotowanie pokazu na forum klasy. Modele obrazowały wybrane układy narządów człowieka. Przy ich użyciu uczniowie przedstawili procesy biologiczne zachodzące w naszym organizmie. Efektem pracy było przede wszystkim lepsze zrozumienie powiązań pomiędzy budową, a funkcją różnych narządów. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i znakomicie je wykonali.

       Zapraszamy do galerii :)

      • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Światowy Dzień Wody przypadający na 22 marca to święto najcenniejszego płynu na Ziemi. Woda otacza nas dookoła, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że już niektórym brakuje… Czy potrafimy ją docenić? Podczas zajęć i zabaw przygotowanych z okazji tego święta zerówczaki  dowiedziały się ile woda znaczy dla nas wszystkich. Do czego służy nam i całemu światu przyrody. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty. Między innymi badały co tonie, a co pływa; dowiedziały się dlaczego ziemniak w wodzie słonej unosi się. Wszystkie dzieci już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych