• Aktualności

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 4 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. 

        

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

        

      • SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM

      • 21czerwca odbyło się w klasie I spotkanie z kuratorem sądowym Sądu Okręgowego w Krakowie – Panią Martą Lepczyńską. W prelekcji na temat właściwych zachowań w szkole i w domu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z szeroko rozumianą pracą profilaktyczno- resocjalizacyjną kuratorów sądowych, a szczególnie kuratora w procesie wychowawczym nieletnich. Wspólnie z mamą Antka stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania oraz wypisaliśmy zachowania, które są niewłaściwe.

      • WYCIECZKA DO ZATORLANDU

      • 20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki Zatorland, gdzie czekało na nich wiele niecodziennych atrakcji, wyszukanych eksponatów i niesamowita przygoda w urokliwym miejscu na łonie natury.

       Pierwszym punktem naszej trasy było zwiedzanie Parku Owadów, czyli wyjątkowego miejsca gdzie mogliśmy podziwiać owady ludzkich rozmiarów, które na co dzień ledwo zauważamy oraz te, które żyją w różnych zakątkach naszego globu. Odkryliśmy wiele ciekawostek z ich życia i środowiska naturalnego. Dowiedzieliśmy się, które są pożyteczne, a które lepiej omijać z daleka. Obaliliśmy również kilka mitów związanych z owadami, dzięki czemu dzieci mogą spać spokojnie. W tym miejscu zwiedziliśmy również Dom Szalonego Naukowca.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie sympatyczna pani przewodnik wprowadziła nas w ich niezwykłą i jakże odległą od naszych czasów krainę. Zobaczyliśmy wiele ożywionych, interaktywnych eksponatów, ale oczywiście T-Rex, Diplodok, Stegozaur, Triceratops czy największy na świecie Argentynozaur zrobiły na dzieciach największe wrażenie. Zerówczaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały informacji i ciekawostek o tych niesamowitych stworzeniach. Pod koniec ścieżki edukacyjnej zwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym zobaczyliśmy kolekcję skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów. Kolejną atrakcją i niesamowicie ekscytującą przygodą okazał się seans w kinie 5D Extreme, gdzie dowiedzieliśmy się jak to miliony lat temu żyły dinozaury i dlaczego aktualnie możemy je spotkać jako skamieniałości w muzeach lub eksponaty w Parku.

       Następnie przenieśliśmy się w również odległą krainę grackich bogów w Parku Mitologii usytuowanym na wodzie. W tym urokliwym miejscu podczas rejsu tramwajem wodnym zobaczyliśmy wspaniałych bohaterów starożytnej Grecji z Zeusem i Ateną na czele, a także konia trojańskiego. Było to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks w ten upalny i bardzo intensywny dzień. Nie ominęły nas również atrakcje takie jak Dinocoaster, karuzela łańcuchowa, gokarty czy basen z łódkami.

       Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę zarówno o otaczającym nas świecie jak i zamierzchłych czasach.

      • SPEKTAKL TEATRALNY ,, Nowe przygody Koziołka Matołka’’

      • 15 czerwca po raz kolejny zawitał do Naszego przedszkola krakowski Teatr Skrzat, którego aktorzy zaprezentowali spektakl pod tytułem ,,Nowe przygody Koziołka Matołka’’. Tytułowy Koziołek aby, dojść do Pacanowa postanowił wyruszyć w kolejna podróż. Przemierzał różne kraje a na swojej drodze spotykał wiele interesujących postaci m.in.: babę jagę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin a także króla. Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości, śmiechu i zabawy. Ciekawość i uśmiech nie znikał z twarzy Naszych przedszkolaków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, angażując się poprzez śpiew z głównym bohaterem. To już ostatni spektakl w tym roku szkolnym, Krakowskiemu Teatrowi Skrzat serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na równie ciekawe propozycje baśni i bajek po wakacjach.

      • OSTATNIE ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W minioną środę odbyły się ostatnie już zajęcia hipoterapii w obecnym roku szkolnym. Może właśnie dlatego na spotkaniu przywitało nas aż trzech mieszkańców stadniny – Blanka, Bystra i Generał! Chodź trafiliśmy na pogodę „pod chmurką”, aura nie ostudziła zapału naszych małych uczestników. Dzięki kroplom deszczu dzieci doświadczyły niecodziennych, sensorycznych wrażeń, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia.

       Wielkimi krokami zbliżają się wakacje więc jest to odpowiedni moment na podsumowanie osiągnięć i zmian jakie nastąpiły w kończącym się obecnie roku szkolnym. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi prowadzącemu zajęcia hipoterapii dzieci nabrały pewności siebie, stały się śmielsze i odważniej nawiązują relacje oraz komunikują się ze światem. W obyciu z koniem i przełamaniem barier pozwoliły atrakcyjne zajęcia, na których pojawiła się jazda na ujeżdżalni oraz wyjazdy w teren, a także stacjonarne zajęcia przybliżające dzieciom specyfikę tych zwierząt, warunki bytowe, a także pielęgnacja koni. Terapia znacznie wpłynęła na rozwój motoryczny, a także rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny uczestników. Dzieci znacznie poprawiły swoją równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkową atrakcją podczas zajęć był aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

       Serdecznie dziękujemy za owocny rok współpracy.

      • WYCIECZKA DO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W KRAKOWIE

      • 6 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, gdzie zobaczyły wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych rejonów świata, a także miały możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi w Mini-Zoo.

       Podczas pobytu w parku, dzięki przesympatycznej pani przewodnik, która z zaangażowaniem oprowadzała dzieci po terenie zoo i z ogromną pasją opowiadała o dzikich zwierzętach tam zamieszkujących, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i usłyszały wiele wiadomości, których nie sposób wyczytać nawet z tabliczek znamionowych. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji było przywołanie przez panią słoni oraz pokaz karmienia specjalnie dla naszej grupy. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło również karmienie przez dzieci mieszkańców Mini-Zoo. Zerówczaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki – m.in. słonie, żyrafy, zebry, lwy, tygrysy, lemury, surykatki, małpy, flamingi, pawie, hipopotamy, foki oraz mieszkańców egzotarium. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie różnorodnością świata zwierząt, a także warunkami ich życia.

       Tego dnia spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu w kontakcie z przyrodą. Dzieci skorzystały również z placu zabaw znajdującego się na terenie parku, dzięki czemu mogły doskonalić sprawność fizyczną, ale przede wszystkim była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii i radosnej zabawy. Wyjazd pozwolił na poszerzenie wiedzy oraz na wielozmysłowe doświadczanie otaczającego nas świata.

      • AKTYWNA DOGOTERAPIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas ostatnich zajęć dogoterapii w oddziale przedszkolnym uczestnicy wykazywali się niecodzienną sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód. Był to ogromny trening cierpliwości i wytrwałości, a także równowagi i skupienia uwagi. Po tradycyjnym powitaniu, dzięki przedmiotom należącym do Arwen, zerwóczki rozpoczęły pokonywanie przeszkód. Na początek uczestnicy musieli przejść krok za krokiem slalom ułożony ze smyczy. Następnie należało przewlec przez całe ciało szarfę, również zrobioną ze smyczy. Następnym elementem toru było trafienie ulubioną maskotą Arwen do środka koła ułożonego oczywiście ze smyczy. Ostatnim elementem toru było nakarmienie pieska, ale pod warunkiem, że w trzymanej podczas pokonywania całego toru przeszkód rączce do rzucania piłeczek nadal znajdowały się psie smaczki. Oczywiście wszystkie zerówczaki nakarmiły naszego przyjaciela i na koniec wspólnie porzucały mu piłeczkę. Zajęcia zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

      • DZIEŃ RODZINY

      • 5 czerwca w naszej Szkole w klasie I odbył się Dzień Rodziny, uroczystość połączyła dwa bardzo ważne święta, Dzień Mamy i Dzień Taty. Główną atrakcją spotkania był występ uczniów. Uczniowie , z wielkiej miłości do Mamy i Taty prezentowały dla nich  wiersze, piosenki i tańce. Każde dziecko pragnie, by Rodzice byli dumni z talentów jakie posiada, to była wspaniała okazja, by się tymi talentami pochwalić. Pani Dyrektor zakończyła całą uroczystość składając życzenia Rodzicom.

      • DZIEŃ RODZINY W KLASIE II

      • „Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.”

       Autor nieznany

        

       Dzień Rodziny jest jednym z piękniejszych świąt w roku, pełnym szczerych i miłych życzeń, będących wyrazem miłości i szczerości dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 2 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

       W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas 2 zaprezentowali bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki oraz tańce. Zebrani rodzice z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich dzieci.

       Po części artystycznej dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Uroczystość przebiegła w miłej i wzruszającej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

       https://youtu.be/j08QQ0UO21Q

      • WYCIECZKA KLAS I-III DO APILANDII INTERAKTYWNE CENTRUM PSZECZELARSTWA

      • Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie poprzez naukę i zabawę odkryliśmy największe tajemnice świata pszczół! W Interaktywnym Muzeum Pszczelarskim  mieliśmy mnóstwo słodkiej zabawy. Uczniowie mieli  możliwość zobaczyć największą pszczołę w Europie i stwórz samodzielnie własną świecę z wosku pszczelego! Dodatkowo poznaliśmy kwiaty miododajne i samodzielnie posadziliśmy swoją doniczkę kwiatów.

      • OWADY ZAPYLAJĄCE

      • W ramach programu Preorientacja Zawodowa dla klasy I, odwiedzili nas Rodzice Wiktorka. Rodzice ucznia na początku zajęć wyjaśnili klasie czym różni się osa od pszczoły. Opowiedzieli  uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisali  różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem,  smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiedzieli również o życiu i zwyczajach  pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie. Na podsumowanie zajęć pierwszoklasiści z pomocą Pana Remigiusza zbudowali Hotel dla Owadów. 

      • SPOTKANIE Z INŻYNIEREM

      • Dnia 22 maja klasę I odwiedził tata Adasia- Pan Grzegorz, który z zawodu jest inżynierem i pracuję w firmie Valeo. Zakład specjalizuje się w projektowaniu, produkowaniu, malowaniu oraz montażu piór, ramion, silników i mechanizmów wycieraczek. Tata Adasia przybliżył nam pracę inżyniera, wspólnie z Panem Grzegorzem mogliśmy obejrzeć chłodnicę, części do auta, poznaliśmy program, w którym projektuje się elementy do auta.

      • OSTATNI GMINNY TURNIEJ EDYCJI 2022/2023 !!!

      • W sobotę 20.05.2023 r. odbył się turniej piłki nożnej rozgrywany na boisku Orlik w Zabierzowie przy ul. Szkolnej dla grup klas 4-6, zarazem kończący edycję turniejową w roku szkolnym 2022/2023.

       Ze względu na dużą frekwencję szkół, mecze odbywały się na dwóch boiskach przy ul. Szkolnej i boisku przy „Kmita Zabierzów”. Aby przyspieszyć formę rozgrywek, losowanie grup odbyło się w formie on-line przy udziale wszystkich nauczycieli/trenerów  dzień przed zawodami. Los przydzielił nas do grupy B, do SP Zabierzów, SP Bolechowice, SP Rudawa, SP Balice, oraz SP Rudawa.  Na turniej stawiło się aż 10 szkół z 12 w gminie.

       Pierwszy mecz turniejowy przyszło nam zagrać dopiero w 3 kolejce z SP Bolechowice. Zacięty, pełen emocji i dość wyrównany, ale niestety przegrany 2:1. Drugi nasz mecz w 5 kolejce odbył się z silną ekipą Rudawy, co widać było po wyniku 7:0, że nie mieliśmy atutów na zagrożenie przeciwnikowi. Bardzo ciekawy i dobry mecz rozegraliśmy z ekipą SP Balice, przegrywając na początku 0:1, by ostatecznie wygrać 2:1. Obie bramki w tym meczy zaaplikował nam Michał Woźniak z 6 klasy. Ostatni mecz grupowy rozegraliśmy z pretendentem do wygrania całego turnieju SP Zabierzów. Mimo wyższości rywala przegraliśmy tylko 2:0, zajmując w grupie 4 miejsce. Nie wchodząc do fazy pucharowej pozostała nam walka o dalsze miejsca turniejowe. Spotkanie o 7 miejsce rozegraliśmy ze szkołą z Brzezia, przegrywając 2:0 i zajmując ostatecznie VIII w turnieju.

       Ostatni turniej należy zaliczyć do bardzo udanych. Pomimo zajęcia odległego VIII miejsca  w naszych szeregach zagrało aż 4 zawodników z klasy 2-3, gdzie na tle pozostałych ekip składających się w większości z klas szóstych i piątych wypadli świetnie walcząc jak równy z równym, a nasz bramkarz Antoni Bożek wielokrotnie pięknymi paradami i chwytami piłek uratował nas przed strata większej ilości bramek. Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę gratulujemy i dziękujemy za wolę walki oraz zaangażowanie.. Wielkie brawa dla:

        

                                                                 

        

       Michał Woźniak © kl.6

       Antoni Bożek(bramkarz) kl. 4

       Krzysztof Bartosiewicz kl.4

       Kamil Szwajcowski kl.5

       Piotr Adamski kl. 5

       Artur Nowicki kl. 3

       Kajetan Krawczykkl.2

       Marcel Gądek kl. 2

       Sebastian Chmiest kl. 2

      • ZERÓWCZAKI NA TURNIEJU SPORTOWYM ,,Razem możemy więcej’’

      • 18 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w międzyprzedszkolnym turnieju sportowym ,,Razem możemy więcej’’, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Zabierzowie. Do zawodów przystąpiło łącznie z Naszą drużyną 4 przedszkola. Każdy zespół miał za zadanie wykonać własnoręcznie transparent z nazwą grupy, wymyślić swój sportowy okrzyk oraz posiadać jednolity element ubioru, czyli swój znak rozpoznawczy. Turniej dedykowany był szczególnie dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a konkurencje przygotowane z myślą o nich. Głównym celem turnieju była integracja środowiska przedszkolnego i kształtowanie umiejętności współdziałania dzieci w myśl zasady ,, Razem możemy więcej’’. Na dzieci czekały zabawy integracyjne i konkurencje wspomagające rozwój fizyczny. Zerówczaki starały się wykonać ciekawe, a zarazem trudne ćwiczenia. Drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach m.in.: musiały odwrócić koc na drugą stronę nie schodząc z niego albo przekazać koledze ,,gorącego naleśnika’’ przy pomocy spinacza. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone medale oraz nagrody. Turniej dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji i zabawy. Mamy nadzieję, że to fantastyczne przedsięwzięcie odbędzie się ponownie już za rok.

      • „ZABIERZOWSKIE BAJKOGRANIE”

      • W dniu 17 maja odbył się XII Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków „Zabierzowskie bajkogranie” zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Przegląd miał formę konkursu, w którym wziął udział oddział przedszkolny dzieci 5 i 6 letnich z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Czerwony kapturek”, którym wywalczyli sobie III miejsce na podium. Oczekiwanie na wyniki konkursu umiliły wspólne zabawy w rytm muzyki, które wywołały wiele uśmiechu zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Oprócz pamiątkowego dyplomu laureaci konkursu otrzymali także nagrodę rzeczową oraz bon pieniężny. Kolejnym wielkim zaskoczeniem okazało się zaproszenie finalistów „Zabierzowskiego bajkogrania” do zaprezentowania efektów swojej pracy na zabierzowskim rynku podczas Dni Gminy Zabierzów, które odbędą się 17-18 czerwca. Dzieci będą miały okazję raz jeszcze wystawić swoje przedstawienie przed szerokim gronem publiczności i gości specjalnych. Serdecznie gratulujemy i chylimy głowy przed młodym pokoleniem małych artystów. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie przyczyni się do rozwijania zainteresowań sztuką aktorską oraz pogłębi integrację zespołu.

      • 20 lat minęło...

      • Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie.

       Larysa Mitzner

       12 maja Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji obchodziła jubileusz
       20-lecia swojego powstania. Imię i sztandar przejęła od swojej dużo starszej poprzedniczki.

       Obchody składały się z części kulturalno-artystycznej i rekreacyjnej. Całość poprzedziła uroczysta msza święta. Był to dzień pełen radości i wzruszeń. O początkach szkoły opowiedziało wielu świadków tamtych wydarzeń, m.in.: ksiądz Andrzej Zwoliński, pani Maria Madeja czy pani Maria Krawczyk. Szczególnie zasłużonym osobom dla naszej szkoły w ramach podziękowania zostały wręczone medale pamiątkowe, zaprojektowane przez artystę plastyka – pana Jerzego Noworóla. Na gości czekała także wydana w dziesiątkach egzemplarzy „Księga Wspomnień”, w której  m.in. swoje dalsze losy przedstawiają absolwenci naszej szkoły, robiący kariery małe i duże, zapisujący się na kartach wybitnych mieszkańców Gminy Zabierzów. Doniosłą chwilę stanowiła inauguracja szkolnego hymnu, którego tekst w dużej mierze napisał uczeń klasy VI – Antoni Kieś, nawiązując do historii wsi, szkoły i podkreślając niezwykle ważną dla szkoły rolę księdza Tadeusza Isakowicza- Zaleskiego, który „od zarania swą opieką objął ją”.  Część kulturalna obejmowała również wernisaż fotografii, dokumentującej 20 lat działalności szkoły, pokaz filmów, wystawy prezentujące dorobek artystyczny uczniów, biorących udział w dotychczasowych działaniach. Jako placówka integracyjna, nie zapomnieliśmy o osobach z różnymi niepełnosprawnościami, które otrzymały brązowe odznaki w międzynarodowym projekcie „The Gateway”. Dopełnieniem uroczystego charakteru spotkania były występy artystyczne uczniów i szkolnej grupy teatralnej, która pokazała nam, iż krew nie musi się polać, a dobro może zwyciężyć także w ”Balladynie”. Wydarzenie to stworzyło całej społeczności szkolnej, lokalnej i zaproszonym gościom bezcenną możliwość obcowania z kulturą i sztuką.  W części rekreacyjnej atrakcji również nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na łasuchów czekały słodkości i zdrowe soki w przygotowanej specjalnie na tę okazję kawiarence. Na głodnych  - pyszne, grillowane kiełbaski. Na spragnionych ruchu - gry i zabawy sportowe, przejażdżki konne oraz dmuchane zamki. Na chcących zachować te chwile na zawsze - fotobudka. W przygotowanie tych niezwykłych urodzin zaangażowało się wiele osób, m.in.: Zarząd OTI, pani Dyrektor, uczniowie i podopieczni, grono pedagogiczne i pracownicy ISP, rodzice, księża,  dobroczyńcy, sympatycy szkoły, za co wszystkim i każdemu z osobna pragniemy serdecznie podziękować. Część wydarzeń została dofinansowana przez Gminę Zabierzów w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Był to dzień piękny i niezwykły, gdyż byliśmy razem, wspominając z łezką w oku to, co już za nami, ale i z nadzieją patrząc w przyszłość, bo jak śpiewał pan Marek Grechuta: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy... „

      • W DRODZE PO NAGRODĘ

      • Moje serce zawsze śpiewa przy pierwszych rozkwitach wiosny.
        
       S. Brown
        

       Jak co roku, uczniowie z niepełnosprawnościami klas VI-VIII i uczestniczy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz z nauczycielkami, ze śpiewem na ustach i w duszach  ruszyli w teren, by podziwiać i fotografować budzącą się do życia przyrodę. Znaleźliśmy nawet nietypowy obiekt -  „drzwi do lasu”, a za nimi: pagórki, wody, skały, parki i wszystkie dobrodziejstwa natury. Poczuliśmy, jak miłość unosi się w powietrzu, a świat znów zaczyna pieścić nasze zmysły całą gamą barw i zapachów. Efektem wspólnych działań było stworzenie albumu na  VII edycje Ogólnopolskiego  konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy”, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. 18 maja 2023 roku w Zespole Szkół Specjalnych im. A. Kosiby w Wieliczce odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, pokaz iluzjonisty, poczęstunek i warsztaty w Kopalni Muzeum Żup Krakowskich.

       Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i przygotowanie licznych atrakcji, a wszystkim laureatom konkursu szczerze gratulujemy.

        

        

       Dorota Kieś

      • CZY ZERÓWCZAKI MAJĄ „NOSA”? – DOGOTRAPIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Ostatnie zajęcia dogotrapii w oddziale przedszkolnym odbyły się w nieco większym gronie. Zerówczaki bardzo chętnie powitały Arwen. Tym razem uwagę poświęciliśmy węchowi. Po  wspólnym odśpiewaniu powitalnej piosenki, każde z uczestników zajęć otrzymało psie przysmaki, które następnie schowali do specjalnie przygotowanej maty. Zadaniem Arwen było odszukanie wszystkich smakołyków, nawet z najgłębszych zakamarków maty. Kolejny raz nasz przyjaciel udowodnił, że ma niezawodny węch, dzięki któremu miał prawdziwą ucztę. Kolejnym próbom został poddany węch dzielnych zerówczaków. Z zawiązanymi oczami dzieci kolejno odgadywały zapachy różnych produktów spożywczych. Okazało się, że one także mają niezłego „nosa”. Zajęcia dostarczyły dzieciom nowych doświadczeń i wiele radości.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych