• Aktualności

      • DZIEŃ STRAŻAKA

      •  „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”

       W naszej szkole po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Strażaka. SzRU wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radwanowic  przygotowała dla nas prezentację  sprzętu  i umiejętności strażackich,  musztrę oraz przypomniano nam zasady udzielania  pierwszej  pomocy osobom poszkodowanym. Dzień Strażaka to święto  wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnej, seniorów służby pożarniczej oraz sympatyków ochrony przeciwpożarowej. Jest to szczególny dzień, który daje możliwość i okazję uhonorowania każdego strażaka, który jest gotów nieść pomoc w każdej sytuacji, w każdej chwili nawet z narażeniem życia. Zawód strażaka od pokoleń cieszył się szacunkiem, sentymentem do munduru, a przede wszystkim wdzięcznością osób, do których straż zdążyła dotrzeć  z pomocą. Zaufanie, jakim społeczeństwo niezmiennie od lat nagradza strażaków, to dzieło ich ofiarności, ich codziennej pracy, poświęcenia i zaangażowania. Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                      Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY "ALCHEMIL"

      • Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” sukcesy odniosły:

       • I miejsce w naszej szkole z wynikiem bardzo dobrym zdobyła: Aleksandra Chochół z klasy 8
       • Wyróżnienia otrzymały: Izabela Gregorczyk z klasy 8 oraz Julia Kuternoga z klasy 7

       Pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy również doskonałych wyników i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku

       Agnieszka Polańska Kłaput

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • W kwietniu 2019r., obchodziliśmy 18 lat istnienia Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Z tej okazji Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała plenerową imprezę, podczas której   gospodarze klas IV-VIII walczyli o pierwsze miejsce podczas zabawy „Jaka to Melodia”. Dla pozostałych uczniów klas IV-VIII zorganizowany został  szkolny  „ Mam Talent”,  na którym  każdy uczeń  mógł zaprezentować swoje umiejętności i zdolności  wokalne, taneczne lub plastyczne. Podczas Święta Szkoły gospodarz klasy VIII – Izabela Gregorczyk najlepiej odgadywała ukryte w paru sekundach melodie, a największym Szkolnym Talentem jednogłośnie po zaprezentowaniu ekspresyjnej choreografii tanecznej, została okrzyknięta - Patrycja Małodobry z klasy VII a  – Gratulujemy! Największą niespodzianką, która dostarczyła wszystkim  niezapomnianych doznań artystyczno – akrobatycznych  był  „GRZĄDZIUŚ TEAM” – zdobywca Gram Prix!!! Czyli grupa dziewcząt z klas VII-VIII wraz z Panem  mgr Mateuszem Grządzielewskim. Wszystkim uczestnikom i Laureatom GRATULUJEMY!

                                                                                                         Opiekun SzRU –  Izabela Kołodziej

      • DOBRA PERSPEKTYWA TAKŻE Z KOPCA BYWA!

      • W sobotę, 6 kwietnia 2019 odbyła się już ostatnia wycieczka  w ramach projektu "Perspektywa różna bywa" finansowanego przez Kraków Airport "Wspieramy sąsiadów". Dzielni piechurzy z Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacjii Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach ruszyli szlakami Lasu Wolskiego, który dzięki niepowtarzalnym walorom przyrodniczym i widokowym od 1981 roku należy do Zespołu Jurajskich Parków Krajoobrazowych. Wyprawę rozpoczęliśmy z ulicy Kasztanowej udając się żółtym, a następnie zielonym szlakiem w kierunku Kopca Piłsudskiego. W czasie wędrówki przysiedliśmy w Panieńskich Skałach, w które według legendy zamieniły się siostry norbertanki, uciekające przed Tatarami. Uwagę wielu osób przykuła skała z sercem, na której kiedyś stała figurka Matki Boskiej. Wspięliśmy się również na najwyższy kopiec w Polsce, usypany na szczycie Sowińca, mierzący35 metrów - Kopiec Piłsudskiego. Stamtąd mogliśmy spojrzeć na okolicę z lotu ptaka. Pogoda była dla nas łaskawa, bo choć słońce nas nie rozpieszczało, to deszcz wstrzymał się ze swoim występem aż do momentu, gdy zasiedliśmy do wspólnego obiadu w Skansenie Smaków w Cholerzynie. Z wycieczki wróciliśmy przyjemnie zmęczeni, dotlenieni, bogatsi o nowe doświadczenia i z kolejnymi zdjęciami do czwartej już edycji konkursu "Uroki naszej okolicy". Wszystkim dzieciom i opiekunom serdecznie dziękuję za wspólnie, aktywnie spędzony czas. Byliście bardzo dzielni!

       Dorota Kieś - koordynator projektu

      • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

      • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem. W naszej szkole celebrowaliśmy to święto, włączając się w globalną akcję „Zapal się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem był kolor niebieski, dlatego uczniowie i nauczyciele poproszeni zostali o założenie niebieskich ubrań. Ponadto pani Anna Tymkowicz – Szelest i pani Kinga Kulińska zorganizowały warsztaty dla wszystkich uczniów. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osobyz autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu innei zasługuje na nasze zrozumienie. Nasi uczniowie zapoznali się z filmami na temat autyzmu i zespołu Aspergera, po których dzielili się swoimi przemyśleniami. Brali udział w zabawach sensorycznych, które miały na celu pokazanie im, jak odmiennie od nas mogą czuć
       i postrzegać świat osoby z tym zaburzeniem. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

      • OD NASIONKA DO ROŚLINKI

      • W związku z nową porą roku zerówkowicze rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody - pomagały i same sadziły kwiaty cebulowe, dymkę na szczypiorek i siały kwiatki. Zajęcia edukacyjne "Od nasiona do rośliny" miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin poprzez samodzielne ułożenie historyjki obrazkowej oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ SZRU

      • Astronomiczna wiosna rozpoczyna się zawsze w momencie równonocy wiosennej, inaczej przesilenia wiosennego  i trwa aż do przesilenia letniego.  W 2019 roku pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypadł  w środę,  20 marca. Jednym z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny. Kukła - marzanna, którą robi się ze słony i różnych tkanin na podobiznę kobiety,  a następnie topi, ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny. Obecnie zwyczaj ten traktowany jest jak forma zabawy, jednak w czasach słowiańskich rytuał ten traktowano bardzo poważnie. W naszej szkole 20 marca obchodziliśmy także Dzień Szkolnej Rady Uczniowskiej. Powstały nie tylko niecodzienne i oryginalne Marzanny, przedstawiające postacie z baśni, ale także niezapomniana  zabawa sportowa. Uczniowie klas IV-VIII w pierwszy dzień wiosny stali się projektantami mody a ich modelami byli  wychowawcy wraz  Pan  Mateusz Grządzielewski, nauczyciel wychowania fizycznego. Poudanej, modowej zabawie, wszyscy ruszyliśmy w „Doły” gdzie przy ognisku smażyliśmy przysmaki. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zabawę sportową „Na wesoło” wszystkim uczniom naszej szkoły oraz nauczycielom.

       Opiekun SzRU  Izabela Kołodziej

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY U ZERÓWKOWICZÓW

      • 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy pewni, że głośne śpiewanie piosenki usłyszała Pani Wiosna, a starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że zawita do nas na dobre.

      • WYCIECZKA DO PAPUGARNI "AMAZONIA"

      • 28.03.19 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Jak zmierzyć świat?” wybraliśmy się na wycieczkę do Papugarnii „Amazonia” w Krakowie. Papugarnia to niezwykłe miejsce, w którym każdy zainteresowany, bez względu na wiek, ma możliwość bezpośredniego kontaktu z żywymi papugami. Będąc gośćmi w domu papug mogliśmy nie tylko jej pooglądać, ale również nakarmić smacznymi ziarenkami i wziąć na rękę. Okazało się, że papugi są bardzo towarzyskimi ptakami - chętnie jadły wprost z waszych rąk. Następnie wzięliśmy udział w interesujących zajęciach edukacyjnych na temat tych pięknych ptaków. Zajęcia odbyły się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu na „ zielonej trawie” w otoczeniu dzikich zwierząt, spoglądających ze ścian sali.  Dowiedzieliśmy się m.in.:  Gdzie mieszkają papugi? Dlaczego ptaki biorą kąpiel? Jak to się dzieje, że ptaki mogą mówić? Dlaczego papugi mają tak barwne upierzenie? Dlaczego ptak nie spada z gałęzi podczas snu? Poznaliśmy również budowę ptaków, przystosowania do lotu i do pobierania różnych pokarmów, różnice i podobieństwa pomiędzy papugami i innymi ptakami, ptasie zmysły oraz wiele innych ciekawostek i ptasich rekordów. Po zajęciach edukacyjnych mogliśmy spędzić swobodnie czas w selfielandii. Niezapomniane przeżycia w kontaktach z żywymi papugami pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę i rozwinąć zainteresowania uczniów otaczającą nas przyrodą..

      • „KTO SZUKA, NIE BŁĄDZI…” – SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU ZAWODÓW W KRAKOWIE!

      • Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w całym województwie małopolskim. Odwiedzający targi zostali wprowadzeni w świat zawodów w sposób barwny i różnorodny. Uczennice klasy VIII, które pod opieką pani Doroty Kieś wybrały się 22 marca 2019 roku na tę imprezę miały okazję przyjrzeć się ponad 140 interaktywnym stoiskom, gdzie można było zobaczyć między innymi: pokazy barmańskie, mechaniki samochodowej, nowoczesnej gastronomii, robotyki czy mody oraz wiele innych. Swoją ofertę zaprezentowały również służby mundurowe: wojsko, policja oraz straż miejska. Impreza nieprzypadkowo organizowana jest w marcu, gdyż jest to szansa dla uczniów, by zapoznali się z ofertą edukacyjną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i zastanowili nad kierunkiem indywidualnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Niektórzy skorzystali z dodatkowej porady doradców zawodowych i otrzymali "Informator dla 8-klasistów i absolwentów gimnazjów 2019". Dla wielu ósmoklasistów najbliższe miesiące będą czasem podejmowania ważnych decyzji i intensywnej nauki. Życzę Wam jasnych umysłów, połamania pióra podczas czekających Was egzaminów i satysfakcjonujących wyników, które pozwolą Wam dostać się do wymarzonej szkoły. Przede wszystkim jednak uwierzcie w siebie, bo każda/każdy z Was jest wyjątkowa/wyjątkowy! Jeśli ktoś chciałby zdobyć dodatkowe informacje czy zasięgnąć rady, to zapraszam. Zachęcam Was także do odwiedzania wybieranych przez Was szkół w ramach Dni Otwartych.

      • LOGORYTMIKA DLA SMYKA

      • Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w oddziale przedszkolnym odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne o charakterze profilaktycznym. Dzieci dowiedziały się o co należy dbać, aby pięknie mówić: zwrócono uwagę na prawidłowe nawyki żywieniowe i ogromne znaczenie gryzienia i żucia twardych pokarmów, ważną rolę zdrowych i prostych ząbków, oraz wpływ ogólnej sprawności fizycznej na to w jaki sposób pracują narządy artykulacyjne. Wspólne ćwiczenia oddechowe przy muzyce, zabawy słuchowo - logorytmiczne oraz wykonanie zabawek logopedycznych sprawiły dzieciom wielką radość.

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • „Dzisiaj Święto Kobiet
       Śpieszą wszyscy chłopcy

       Złożyć wszystkim paniom
       Moc życzeń gorących.”

       8 marca to wyjątkowy dzień zarówno dla tych dużych jak i małych pań. W tym dniu każdy czuł się wyjątkowo: dziewczynki - „małe damusie”  oraz chłopcy - „mali dżentelmeni”. Chłopcy wyśpiewali najpiękniejsze życzenia dziewczynkom i paniom. Oczywiście nie obyło się bez kwiatów i drobnych upominków . Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu - byli mili i uczynni. Na koniec dnia zarówno dziewczynki jak i chłopcy wykonali wspólną pracę plastyczną -  w grupie siła! Wszystkie panie  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia  i kwiaty. 

      • DZIEŃ KOBIET

      • Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest coroczne 8 marca od 1910 roku, i ustanowiono go dla upamiętnienia walki kobiet o prawo do człowieczeństwa. W naszej szkole również  wpisał się na stałe do kalendarza dni świątecznych. Wszystkie kobietki z klas IV-VIII, dzięki pomysłowości SzRU  oraz  Wspaniałemu Darczyńcy, który dokonał wpłaty za transport uczennic z Radwanowic do Krakowa -  Nowej Huty na wspaniały „GOJUMP”, mogły spędzić ten dzień na aktywnym świętowaniu. SzRU składa serdeczne podziękowania za Bezinteresowność i Wielkie Serce wspomnianego Darczyńcy.

                                                                                                            Opiekun SzRU Izabela Kołodziej

      • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W ZERÓWCE

      • Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soku owocowego. Dzieci z zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka oraz pomarańcze. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci! Pychotka!

      • XXIX OGÓLNOPOLSKI LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY „SZUMI LAS”.

      • Uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięli udział w XXIX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Szumi Las”, organizowanym przez wydawnictwo KOMLOGO. Zadaniem uczestników było przedstawienie lasu w taki sposób, aby wykonane przez nich prace oddziaływały na wszystkie zmysły i jednocześnie utrwalały słownictwo zawierające głoski syczące i szumiące. Dzieci z wielkim zaangażowaniem stworzyły na zajęciach piękne kolorowe, szeleszczące, pachnące, zróżnicowane w dotyku a niektóre wręcz smaczne J  prace konkursowe, które zostały odesłane do organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

                                                                                                                                                        Monika Raś - Szuba

      • TŁUSTY CZWARTEK U ZERÓWCZAKÓW

      • "Ramtadrata! Ramtadrata!
       Jestem babcia Honorata.
       Oj, smażą moje rączki
       najlepsze na świecie pączki!
       No, a już faworki,
       To tylko u babci Honorki".

        

       Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Zerówkowiczów odwiedził teatrzyk papierowych kukiełek z przedstawieniem według utworu M. Kownackiej "Pączki i faworki u babci Honorki". Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem. Było smacznie!

        

      • ZABAWA KARNAWAŁOWA

      • W ostatni czwartek lutego, uczniowie  klas IV – VIII świętowali nie tylko Tłusty Czwartek, uczestniczyli  także w Balu Karnawałowym w stylu lat „80”. SzRU jak zwykle stanęła na wysokości  zadania, przygotowując  nie tylko wspaniałe i ciekawe zabawy, wybierając Króla i Królową balu, ale po raz pierwszy w naszej szkole stworzyli dla wszystkich uczestników Foto Budkę! Dziękujemy  Adrianowi  Macałce  z klasy VII b za przygotowanie niebanalnej oprawy muzycznej oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałe stroje,  wspólną zabawę i zapraszamy na foto relacje J

                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • BAL KARNAWAŁOWY U ZERÓWCZAKÓW

      • Jak co roku w karnawale... 22 lutego w naszym przedszkolu, w grupie 5 i 6 latków odbył się prawdziwy bal. Przybyła cała plejada bajkowych gwiazd: księżniczki, rycerze, wróżki, biedronka, myszka Minnie, spider-man - nie sposób ich wszystkich wymienić. Przy gorących rytmach wesołej muzyki bawiliśmy się do samego obiadku. W karnawale to są bale!
       Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów oraz poczęstunku dla dzieci.

      • WYCIECZKA DO KOPALNI SREBRA W TARNOWSKICH GÓRACH I MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

      • Dnia 19 lutego 2019 roku uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wzięli udział w całodniowej wycieczce do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Wycieczka została zorganizowana przez Świetlicę Terapeutyczną Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Wzięli w niej również udział uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podzielenia się na dwie grupy, po czym przeszliśmy do budynku nadszybia kopalni, gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców: srebra, ołowiu i cynku. Zapoznaliśmy się tutaj m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Wędrując razem z przewodnikiem, mogliśmy obejrzeć m.in. dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, kubły do transportu urobku. Po wizycie w Muzeum Górnictwa ubraliśmy kaski, wsiedliśmy do górniczej windy i poprzez szyb "Anioł" zjechaliśmy na głębokość ok 40 m. Tu rozpoczęliśmy niezwykłą podróż przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie wędrówki oglądaliśmy wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Poznaliśmy tylko niewielką część potężnego kompleksu, który powstawał od 1784 r. Szlak dla turystów liczy bowiem 1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: "Anioł", "Żmija" i "Szczęść Boże". Warunki panujące w podziemiach kopalni, charakteryzujące się niską temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, pozwoliły nam poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Jedną z największych atrakcji trasy był przepływ łodziami. Kursują one między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach "Szczęść Boże" i "Żmija". Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć. Po zwiedzeniu Kopalni Srebra i smacznym obiedzie udaliśmy się do Muzeum Chleba w Radzionkowie, w którym zgromadzone są kolekcjonerskie zbiory Piotra Mankiewicza. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek. Tutaj zostaliśmy zapoznani z historią chleba, z szacunkiem dla niego, jak i maszynami i urządzeniami do jego produkcji wykorzystywanych. Każdy z nas mógł także przygotować dla siebie bułeczkę z ciasta chlebowego. Wycieczka była bardzo fajna, pełna przeżyć i dobrej zabawy. Zresztą zobaczcie sami:)

      • BRAWO BRAWO BRAWO !!!!!!! MAMY 3 MIEJSCE!!!!

      • 9 lutego z wielkimi nadziejami pojechaliśmy na Gminny Turniej Piłki Siatkowej, który odbył się na hali w Zabierzowie. W turnieju wystąpiły następujące szkoły: SP Zabierzów, SP Rudawa, SP Rząska, ISP Radwanowice, SP Nielepice, SP Bolechowice. Po utworzeniu dwóch grup zostaliśmy przydzieleni do grupy drugiej. Wylosowaliśmy SP Zabierzów i SP Nielepice. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów do 25 punktów. W przypadku remisu 1:1 dogrywany był tie-break do 15 pkt. Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo silną grupą dziewczyn z Zabierzowa, niestety przegrany 0:2 ale po walce. W drugim meczu przyszło nam zmierzyć się ze szkołą z Nielepic. W tym meczu dziewczyny ograły w pięknym stylu koleżanki po drugiej stronie siatki 2:0 w setach, dzięki czemu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca. Dzięki temu wyjściu z grupy, mieliśmy szansę i okazję powalczyć o wejście do finału. A więc po przeciwnych stronach siatki stanęły SP Rudawa i ISP Radwanowice. Po wyrównanej walce, lepsze okazały się dziewczyny z Rudawy i to one zagrały w finale z SP Zabierzów. Nam przyszło walczyć o III miejsce z SP Bolechowice. To nie był mecz…to była wojna!! Zdarzały się odbicia nogą, plecami a nawet głową!! Nie ważne, przynosiło to efekt w postaci bezpośrednich punktów. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, zakończył się wynikiem 2:1 dla naszych dziewczyn. To był istny dramat, ale zachowaliśmy większy spokój i w końcu udało nam się zdobyć III miejsce i upragniony brązowy medal.

       Naszą szkołę reprezentowały:

       KAMILA DORYNEK (C)

       WERONIKA KOZERA

       IZABELA GREGORCZYK

       ALEKSANDRA CHOCHÓŁ

       AGNIESZKA KULKA

       PATRYCJA MAŁODOBRY

       JULIA KUTERNOGA

       A o to końcowe rezultaty z turnieju:

       1.SP Zabierzów

       2.SP Rudawa

       3. ISP Radwanowice

       4. SP Bolechowice

       5. SP Rząska

       6. SP Nielepice

       Wszystkim dziewczynom gratulujemy wyniku i czekamy na dalsze sukcesy!!!

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych