• Aktualności

      • WYCIECZKA KLASOWA DO GOŁKOWIC GÓRNYCH I NOWEGO SĄCZA

      • W dniach 15–16.10.2019 roku, klasa V wyjechała na dwudniową wycieczkę rekreacyjno-sportową w okolice Starego Sącza i Gołkowic Górnych. Wyjazd nastąpił  spod ISP w Radwanowicach około godziny 8:10. Nasza wspólna podróż minęła w miłej, spokojnej atmosferze, której towarzyszyła piękna pogoda, utrzymująca się przez cały wyjazd. Po 2,5 godzinach jazdy, niemal od razu przystąpiliśmy do zwiedzania Enklawy Przyrodniczej „ Bobrowisko”, gdzie przeszliśmy się pięknym szlakiem edukacyjnym. Następnie udaliśmy się już do Naszego miejsca noclegowego, Ośrodka Jordanova w Gołkowicach Górnych.  Tam po rozpakowaniu bagaży i przydzieleniu pokoi, udaliśmy się na pyszny obiad. Następną część dnia spędziliśmy w formie rekreacyjno- sportowej, a mianowicie granie meczu w piłkę nożną zarówno na Orliku, jak i na hali sportowej.  Po wyczerpujących meczach, przyszedł czas odpoczynku w postaci kiełbaski z ogniska, w ramach kolacji, oraz wieczoru filmowego na świetlicy. Na drugi dzień, świeżo wypoczęci i posileni pysznym śniadaniem, wyruszyliśmy na piękny  rynek w Starym Sączu, gdzie udało Nam się zwiedzić Klasztor sióstr Klarysek, na placu św. Kingi. Na zakończenie wyprawy, udaliśmy się na basen sportowo-rekreacyjny Aqua Centrum Chełmiec, który wyciągnął z Nas wszystkich mnóstwo energii i kalorii, które w drodze powrotnej musieliśmy uzupełnić w restauracji McDonald J . Całą wycieczkę zakończyliśmy bezpiecznym powrotem pod ISP Radwanowice punkt o godz. 19.

      • WYCIECZKA DO DUSZNIK ZDROJU

      • Uczniowie klas VI i VII naszej szkoły w dniach 8 – 11.10.2019 udali się na wycieczkę do Dusznik Zdroju, uzdrowiskowej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku.

       Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zarówno na bezpośredni kontakt z przyrodą, jak i poznanie atrakcyjnych i unikalnych miejsc. Odwiedziliśmy miejsce, gdzie rośliny są mięsożerne, a człowiek musi uważać, żeby nie ….wsiąknąć. Jest to rezerwat przyrody „Torfowisko pod Zieleńcem”. Udaliśmy się również na wycieczkę do schroniska „Pod Muflonem” w Górach Bystrzyckich oraz do Centrum Polskiego Biathlonu „Jamrozowa Polana”.

       Czerpaliśmy papier, podziwialiśmy kolekcję znaków wodnych i historycznych banknotów w Muzeum Papiernictwa. Podróżowaliśmy w czasie w Muzeum Zabawek. W Kopalni Złota zobaczyliśmy podwodny wodospad, jechaliśmy podziemnym tramwajem, spotkaliśmy się z Gnomem I Górnikiem, zwiedziliśmy Muzeum Minerałów. Na koniec odwiedziliśmy średniowieczną osadę, gdzie zaprzęgnięto nas do kieratu, nie mogliśmy wyjść z labiryntu strachu i ledwo uszliśmy z życiem po spotkaniu ze Złotostockim Katem.

       Pomimo niezbyt przyjemnej aury za oknem, zabłoconych butów, wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

       Wychowawcy klas VI i VII

      • PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

      • 14 października w Naszej Szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia świętowała cała społeczność szkolna, a w szczególności uczniowie klasy pierwszej, którzy oficjalnie zostali włączeni do braci uczniowskiej. Klasa pokazawszy swój program artystyczny, przygotowany we współpracy z kolegami z klasy III, a następnie złożyła uczniowskie ślubowanie i została pasowana na uczniów przez Panią Dyrektor mgr Darię Nowak.

       Uroczystości dopełnił występ klasy II poświęcony Świętu Edukacji Narodowej.

      • "KRAKÓW I OKOLICE W LEGENDZIE"

      • W sobotę, 12 października 2019 uczniowie klasy III  rozpoczęli realizację projektu „Kraków i okolice w legendzie”. Projekt ten zakłada poznanie w trakcie wycieczek, kilku wybranych legend związanych z Krakowem i jego okolicami . Jako cel naszej pierwszej wyprawy wybraliśmy ruiny zamku Tenczyn w Rudnie, siedzibę możnego rodu Tęczyńskich. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam historię tego zamku oraz legendy z nim związane. Na dużym dziedzińcu zamkowym wszyscy z zainteresowaniem słuchali o  dziejach rodu Tęczyńskich, historii zamku od czasów jego świetności , gdy nosił miano ”małego Wawelu” aż po czasy potopu szwedzkiego, kiedy to  w dużej części uległ zniszczeniu. Legendy o wielkich skarbach znajdujących się w lochach zamkowych, których strzegą diabły pod postacią wielkich psów,  czy postaci tajemniczego rycerza krążącego po nocy w zamku, i którego spotkanie grozi pozostaniem tam na zawsze , przyprawiły niektórych o dreszcze  emocji. Ostatnim punktem zwiedzania była wieża widokowa skąd podziwialiśmy piękne widoki Rudna i okolic. Pani przewodnik zachęciła nas, do ponownego odwiedzenia zamku przy okazji różnych wydarzeń, które tam się odbywają, jak chociażby rekonstrukcje historyczne, turnieje, wystawy. Korzystając z pięknej jesiennej pogody i gościnności pana Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej  w Rudnie, który udostępnił nam miejsce na terenie strażnicy , rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski. Mieliśmy także okazję, aby zagrać w piłkę nożną lub badmintona. Już w drodze powrotnej omawialiśmy następny wspólny wyjazd. Wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do domu.

      • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

      • 9.10.2019 r. to data którą warto zapamiętać. W tym dniu odbył się Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zabierzów o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. Już po raz trzeci, udało się nam jako szkole ISP Radwanowice wystartować w tych rozgrywkach. Zawody, jak co roku organizowane są z wielkim zapałem, chęcią i zaangażowaniem. Wkładane jest w to mnóstwo serca, ale jak zawsze dzięki temu z każdym rokiem chce się tam wracać i brać udział. Zaproszeni byli specjalni goście, między innymi dyrektorzy szkół, Pani wice dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego, przedstawiciele Gminy Zabierzów oraz Powiatu Krakowskiego, a dla samych uczestników największą niespodzianką była obecność  wielokrotnego reprezentanta Polski, oraz byłego gracza Wisły Kraków  Pana Damiana Gorawskiego, który osobiście wręczał nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju.

       Naszą Szkołę reprezentowali:

       ADRIAN PIECHNIK KL.V      (C)

       SZYMON WOŹNIAK KL V

       SZYMON CHOCHÓŁ KL.V

       JAKUB SOBIERAJ  KL.V

       JAKUB BYCZEK KL.IV

       KAROL BYCZEK KL.IV

       SZYMON WÓJS KL. III

       KLAUDIUSZ CHOLEWA KL.III    (BR)

       Turniej rozpoczął się o godz.9.15 po rozlosowaniu grup, a grup było 2,bo aż 10 szkół zaszczyciło swoją obecnością zawody. A były to szkoły: SP Radwanowice, SP Rudawa, SP Brzoskwinia, SP Nielepice, SP Rząska, SP Bolechowice, SP Brzezie, SP Balice, SP Kobylany, SP Zabierzów. My rafiliśmy do grupy „A” wraz ze szkołami  RUDAWA, BRZOSKWINIA, NIELEPICE i RZĄSKA. Mecze były rozgrywane systemem  4+1  „każdy z każdym” w swojej grupie 1x po 8 min. Pierwszy nasz mecz ze szkołą Brzoskwinia zakończył się remisem 1:1, drugi mecz z Rudawą niestety przegraliśmy 0:3, trzeci mecz z Nielepicami uzyskaliśmy ponownie remis 3:3, a ostatni mecz grupowy przegraliśmy z Rząską 2:0. W grupie zajęliśmy 4 miejsce, a w końcowym rozrachunku VIII.

       Organizatorzy przygotowali nagrody w postaci statuetek dla najlepszego strzelca, zawodnika, oraz bramkarza turnieju. Wielkie gratulacje dla naszego bramkarza Klaudiusza Cholewy, który został nagrodzony jako najlepszy bramkarz turnieju.

       Dodatkową atrakcją  wydarzenia było obecność Państwowego Gospodarstwa Wodnego, które przygotowało liczne konkursy, quizy i krzyżówki z nagrodami dla wszystkich uczestników. Organizatorzy zapewnili zawodnikom posiłek w postaci pizzy, napoi, słodyczy i wielu innych udogodnień. Jako szkoła bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczymy, że za rok po raz kolejny zagościmy na tak wspaniałym turnieju.

      • Z WIZYTĄ U NASZYCH PRZYJACIÓŁ W WIELICZCE

      • W środę, 02.10.2019 r. uczniowie klasy VIII - oddziału edekacyjno-terapeutycznego mieli okazję odwiedzić szczególne miejsce i niezwykłych ludzi - Zespół Szkół Specjalnych im. A. Kosiby w Wieliczce. Dla jednych, było to już kolejne spotkanie, dla innych nowa przygoda. Poznaliśmy się kilka lat temu, gdy funkcjonowało jeszcze Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Radwanowicach, dzięki udziałowi w konkursie fotograficznym. Na gali rozdania nagród polubiliśmy się tak bardzo, że postanowiliśmy poznać się bliżej. Regularnie piszemy do siebie listy, opisując, co ciekawego u nas się wydarzyło i przynajmniej raz w semestrze organizujemy spotkania integracyjne na terenie swoich, jakże kontrastowo różnych szkół. Naszych gości zachwyca położenie, okolica, sad, dostęp do pięknej przyrody i kameralna, wręcz rodzinna atmosfera szkoły w Radwanowicach. My zaś jesteśmy pod wrażeniem wielkości, infrastuktury, wyposażenia i ... dużej ilości podopiecznych szkoły w Wieliczce. Wzajemnie się obdarowujemy i ubogadzamy, lubiąc ze sobą wspólnie spędzać czas. Tradycyjnie już, Gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji. Odbyły się tańce ze wstęgami (i z partnerami, których tak bardzo brakuje naszym uczennicom ;) oraz warsztaty plastyczne, których efektem były piękne, owocowe drzewa. W nagrodę za zaangażowanie czekał na nas poczęstunek, własnoręcznie przygotowany przez naszych Przyjaciół, w postaci zupy i galaretki.

       Szkołę w Wieliczce opuszczaliśmy zadowoleni, z uśmiechami na twarzach. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, tym razem u nas.

        

       Tekst i zdjęcia: Dorota Kieś

      • TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

      • 1 października 2019 odbył się turniej halowej piłki nożnej na szczeblu miejsko gminnym  na hali w Zabierzowie. Były to rozgrywki Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznika 2005-2006. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów : Michał Majewski, Oskar Łukasik, Mikołaj Łukasik, Mateusz Nowak, Jakub Nowak, Kacper Śliwiński oraz Adrian Macałka. Po rozlosowaniu drużyn nasza szkoła została przydzielona do grupy A i trafiła na SP Rudawa, SP Kobylany oraz SP Zabierzów. W pierwszym meczu pomiędzy ISP Radwanowice a SP Zabierzów padł wynik 0:7 dla szkoły z Zabierzowa. W drugim meczu, nasza szkoła pokonała SP Kobylany 2:0. Trzeci mecz grupowy, z SP Rudawa był bardzo zacięty i wygrywając 1:0 niestety przegraliśmy 1:2 i nie wyszliśmy z grupy. Pozostał nam jeszcze mecz o 5 miejsce z drużyną SP Nielepice. Mecz był strasznie zacięty i w regulaminowym czasie padł wynik 1:1, a więc emocji nie było końca, ponieważ czekała nas 5 minutowa dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. A więc czekały na nas rzuty karne. W tym elemencie lepsi okazali się chłopaki z SP Nielepic i zajęli 5 miejsce. My natomiast musieliśmy zadowolić się miejscem szóstym na siedem drużyn. Wszystkim chłopakom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy i gratulujemy osiągniętego rezultatu. Turniej wygrała szkoła z Bolechowic, która była poza zasięgiem wszystkich drużyn i będzie reprezentowała naszą gminę w zawodach na szczeblu powiatowym.

      • DZIEŃ CHŁOPAKA

      • 30 września 2019r., obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Chłopaka. Z  roku na rok jest coraz popularniejszym świętem, choć  nie jest oficjalnym świętem, które wskazywane byłoby  w większości kalendarzy. Co ciekawe, w zależności od kraju przypada w inny dzień. O ile w Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września, o tyle na Malce 7 lutego, Wielkiej Brytanii i Irlandii – 5 kwietnia, Brazylii – 15 lipca, Norwegii – 7 października, a Kanadzie – 25 listopada. Dzień Chłopaka świętują przede wszystkim nastolatki – składają życzenia, wręczają drobne upominki. W naszej szkole Wszyscy Chłopcy otrzymali od koleżanek z klas drobne upominki, od SzRU cukierki,   a od Grona Pedagogicznego Dzień Bez Pytania J.

                                                                                                                    Opiekun SzRU  - mgr Izabela Kołodziej

      • POWITANIE JESIENI I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy. W piątek 20 września 2019r, wszyscy uczniowie naszej szkoły rozpoczeli Przywitanie  Jesieni oraz Dzień Pieczonego Ziemniaka 
       od wysprzątania przydrożnych rowów, ulic oraz lasu w  Radwanowicach, z pozostawionych przez ludzi śmieci.
       W tym dniu, pomimo niesprzyjającej pogody, wszyscy przybyli do szkoły we wspaniałych humorach. 
       Po oczyszceniu Radwanowic ze śmieci i pozostawieniu worków we wskazanym przez Sołtysa  miejscu, udaliśmy się w Doły oraz na teren szkoły, gdzie odbyły się konkurencje sportowe wraz  z poczęstunkiem w postaci  kociołków z ziemniakami oraz kiełbasek z grila.  
       Nikogo z uczestników spotkania nie ominął poczęstunek. Dziękujemy Wszystkim nauczycielom za włączenie
       się do akcji, przygotowanie wspaniałej imprezy. Ponadto Dziękujemy Sołtysowi Radwanowic, Panu Władysławowi Francuzowi za zasponsorowanie kiełbasek dla dzieci z klas I-III oraz Pani Dyrektor ISP 
       w Radwanowicach, Pani Darii Nowak za przygotowanie poczęstunku dla klas IV-VIII.
       Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

                                                                                                        
                                                                                                                                    Opiekun SzRu - Izabela Kołodziej

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Integracyjnej Szkole Podstawowej w Radwanowicach odbędzie się 2 września 2019 roku o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Radwanowicach. Po Mszy przejście na Pomnik Ofiar Pacyfikacji a następnie do szkoły i spotkanie z dyrektorem oraz nauczycielami.

      • "NOCNA JAZDA BEZ CELU"

      • W sobotę 8 czerwca 2019 roku w Krzeszowicach na Placu Targowym odbył się II Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC. W tym roku zbiórka charytatywna przeprowadzona została na rzecz osób z niepełnosprawnością z Grupy Supporto, która działa na terenie gminy Krzeszowice. Zebrane fundusze w kwocie: 17562.88 zostały przeznaczone na konto Stowarzyszenia Miłosierdzia Wincentego a Paulo. Jak co roku w Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC, zaangażowała się Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach udostępniając materiały do zajęć plastycznych, które były prowadzone przez panią Joannę Migdał – Strychalską oraz panią Elżbietę Łapa.

       Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych prac :)

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSKU EKOLOGICZNEGO „EKO- PLANETA”

      • 4 marca 2019 r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Amelia Kłeczek z klasy IV
       i Gabriela Bartosiewicz z klasy V.

       Wyróżnienia uzyskali:

       • Magdalena Woźniak, klasa V
       • Hubert Chochół, klasa V
       • Julia Pogan, klasa IV
       • Oliwia Walczowska, klasa IV
       • Karolina Chochół, klasa IV

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!:)

      • ŻUŻEL NA POZIOMIE I LIGII !!!!!!!!

      • Żużel...., czarny sport...., speedway..., czy wiemy o co chodzi???? Nie wszyscy uczestnicy chyba do końca byli zorientowani co to dokładnie jest i z czym się kojarzy. Grupa dziesięciorga śmiałków chętnych zobaczyć to wspaniałe widowisko wyjechała spod ISP Radwanowice o godz. 12.00 w kierunku Tarnowa na mecz żuzlowy NICE I ligii pomiędzy Unią Tarnów a CAR GWARANT Start Gniezno. Na początek może jednak mała kwestia objaśnienia co to za rodzaj sportu. Sport żużlowy, żużel to wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do owalu, jedna z dyscyplin sportu motorowego. Na żużlu zawodnicy ścigają się przez cztery okrążenia, ze startu wspólnego, zatrzymanego, pokonując tor zawsze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wykorzystywane do zawodów żużlowych tory posiadają sypką nawierzchnię, a specjalne motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Europie, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Rosji i Polsce. Już pierwszy wyścig wyjaśnił wszystkim naszym uczniom na czym to wszystko polega. Ogromny ryk silników, prędkość jaką uzyskiwali zawodnicy podczas biegu, kurz i pył nawierzchni żuzlowej, oraz oprawa strefy kibica sprawiła ogromną frajdę będącym na stadionie. Mecz był zacięty do ostatniego biegu, a biegów jest 15. Zawodnicy Unii Tarnów przegrywali i w ostatnim wyścigu musieli pojechać na wynik 5:1 by uzyskać 2 cenne punkty i wygrać mecz. Stało się!!! Zrobili to, w przepięknym stylu odjechali rywalom i zakończyli wyścig na dwóch pierwszych miejscach wygrywając cały mecz 46:44, a cały stadion eksplodował!!!!!

       Ach co to były za emocje!!!!

      • DREZYNY KOLEJOWE W REGULICACH !!!!!!!

      • 7 czerwca 2019 r. wraz z grupą czternastu podopiecznych udało nam się wyjechać na lokalną kolej drezynową w Regulicach. Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu sześciu 4-osobowych drezyn rowerowych - napędzanych przy pomocy mięśni Twoich nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się stacja kolejowa Regulice oraz cztery przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne, Alwernia Spalona, Stacja Winnica. Proponowane są 2 trasy :

       • długa - 11,2 km - Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
       • krótka - 7 km - Regulice - Alwernia - Regulice

       Ze względu na nasze ambicje i świetne przygotowanie fizyczne bez zastanowienia została wybrana trasa dłuższa. Podczas wycieczki aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, poznaliśmy zasoby przyrody oraz urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni z przejechania wyżej wymienionej trasy, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły oraz swoich domów.

      • JODŁÓWKA TUCHOWSKA 2019

      • Uczniowie klas II i III naszej szkoły w dniach 3 i 4 czerwca 2019r. udali się na wycieczkę do Jodłówki Tuchowskiej oddalonej od Radwanowic o ok. 140 km. Były to dwa dni pełne atrakcji. Uczniowie m.in. brali udział w warsztatach wikliniarskich i dyskotece, korzystali z siłowni i sali gier, a także odbyli dość długą i wymagającą wysiłku, ale ciekawą  wyprawę pieszą do kapliczki słupowej z XVI w. poznając po drodze legendy związane z miejscowością. Oczywiście znalazł się też czas na grę w piłkę nożną i zabawy na świeżym powietrzu, co było możliwe dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.

      • DZIEŃ MAMY

      • „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył mamy”

       Dzień Matki  obchodzony jest w Polsce  jako ważne święto. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane przez własne dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W naszej szkole SzRU wraz z chętnymi kolegami i koleżankami   z klasy VII i VIII przygotowali dla swoich mam scenki kabaretowe, prezentacje multimedialną,  słodki poczęstunek oraz wręczyli mamom  róże. To był piękny dzień, pełen śmiechu i łez wzruszenia. Dziękujemy za liczne przybycie.

                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • SZKOLNY FINAŁ MASTERCHEFA

      • W naszej szkole jest wielu utalentowanych kucharzy, którzy rozwijają swoją pasję podczas różnych warsztatów kulinarnych. Tym razem 21 maja odbył się finał szkolnego MasterChefa, zorganizowany przez panią Annę Tymkowicz – Szelest i panią Kinge Kulińską. Podczas eliminacji, z każdej klasy zostały wyłonione dwie osoby, które znalazły się w finale, w sumie dwunastu uczniów. Zadaniem każdego uczestnika było przygotować danie z wcześniej ustalonych składników. Poprzeczka była ustawiona wysoko, ponieważ potrawa musiała być przyrządzona według idei slowfood. Jury, w składzie pani Urszula Czyba, pani Paulina Klimczak i pan Mateusz Grządzielewski mieli twardy orzech do zgryzienia. Każdy  z uczestników bardzo poważnie i sumiennie potraktował to wyzwanie. Jury miało okazje skosztować pysznych sałatek, dlatego niezwykle trudno było wyłonić zwycięzcę. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Gregorczyk, Radosław Olek i Caspar Pettersen. Najlepszymi z najlepszych okazali się: Agnieszka Kulka (klasa VIII) oraz Amelia Kłeczek (klasa IV), które ex aequo zajęły trzecie miejsce. Drugie miejsce otrzymał Paweł Kulka (klasa V). Zwyciężczynią została Karolina Chochół (klasa IV)

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych