• Aktualności

      • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ! KOLĘDA! KOLĘDA!

      • Już od wielu lat, cyklicznie, w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku, pomimo specyfiki sytuacji wynikającej
       z pandemii, a co za tym idzie, wyjątkowego sposobu prowadzenia edukacji, nie mogło go również zabraknąć. Uczniowie mogli nadesłać nagrania swoich kolęd i pastorałek online. Wszystkie występy były wyjątkowe, dlatego każdy z uczestników zasługuje na dyplom
       i nagrodę, niemniej jury musiało wykonać swoje niezwykle trudne zadanie i wyłonić zwycięzców.

       Mamy zaszczyt ogłosić że,

       w konkursie kolęd i pastorałek, w roku 2020 wyróżnienia zdobyli -  Antoni Kieś oraz Emilia Czerhoniak.

       Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Nowicka.

       Zaszczytne miejsce drugie przypadło Mai Olek

       Zwycięzcami tegorocznego przeglądu został duet sióstr: Klaudia i Wiktoria Gawecka.

       WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

       konkur_koled(1).mp4​​​​​​​

      • WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      • Pomimo panującej na Świecie pandemii koronawirusa, wiele osób nadal pamiętało o zwierzętach w potrzebie i wsparło  naszą coroczną akcje różnymi darami! Tym razem serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczniom  z klas I-III, oraz ich rodzicom. Dziękujemy  za pamięć i okazaną pomoc potrzebującym zwierzętom!

                                                                                                                                                    SzRU

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      •     Na przełomie listopada i grudnia 2020r uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej z  klas I-II   mieli możliwość uczestniczenia w programie profilaktycznym „Cukierki”. Program przybliżył  uczniom podstawowe informacje na temat  środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, ukształtował  umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauczył postaw  dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zrachowaniom agresywnym. Założeniem programu było  zachęcanie do angażowania w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej. Z tego punktu widzenia program miał  charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Warsztaty odbyły się dzięki  wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a osobą odpowiedzialną za ich przeprowadzenie w naszej szkole  była pani pedagog Izabela Kołodziej. Bardzo dziękujmy Rodzicom za pomoc w realizacji programu. A w niedługim czasie zapraszamy na  Wystawę Prac Dzieci biorących udział w programie.

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

      • ZERÓWCZAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

      • Dziś pamiętamy o tych, którzy byli tutaj przed Tobą

       Tu żyli, walczyli, ginęli, obce powstrzymując wojsko

       By nie zginęła- byś mógł mówić: Moja Ojczyzna – Polska!

               Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały  ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Co to jest niepodległość”. Utrwaliły symbole Polski kodując je na macie. Na koniec świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło przy rytmach piosenek patriotycznych.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

       filmik_.mp4​​​​​​​

      • Gmina Zabierzów partnerem drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"!

      • Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.

       W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii. W roku szkolnym 2020/2021 przewidziane są również zajęcia podejmujące tematykę wzajemnego szacunku czy przyjaźni.

       Druga edycja akcji "Dzieci uczą rodziców", jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w roku szkolnym 2019/2020. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 4300 placówek z całej Polski, co przełożyło się na ponad 270 000 uczestniczących dzieci.

       Udział w akcji jest darmowy.

       Do udziału w akcji można się zarejestrować na stronie: www.edu.crl.org.pl

       #DzieciUcząRodziców

      • MIĘDZYNARODOWY DZIĘŃ POSTACI Z BAJEK

      • Czwartek, 5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci bawiły się z bohaterami bajek na wiele sposobów: rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizytach, spotkały się z Babą Jagą, która poczęstowała je piernikami, pomagały Kopciuszkowi segregować fasolę, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci, słuchały bajki czytanej przez wychowawców. W całej zerówce było bajkowo i kolorowo. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło zerówczakom dużo radości.

      • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ

      • Październik jest miesiącem poświęconym AAC czyli Alternative and Augmentative Communications – komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Spektrum osób korzystających z metod AAC,  jako alternatywy bądź komunikacji zastępczej jest bardzo szerokie. Wśród osób, które potrzebują komunikacji alternatywnej i wspomagającej są osoby z autyzmem, porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością intelektualną, specyficznymi zaburzeniami mowy, a także osoby po udarach mózgu i wiele innych. Bardzo ważny jest fakt, że wspomagające metody porozumiewania się nie hamują – a wręcz przeciwnie – wspierają rozwój mowy szczególnie u małych dzieci z zaburzeniami rozwoju,    u których mowa nie rozwija się o czasie. Dzięki wczesnej interwencji AAC część z nich uczy się mówić, a w przypadku, kiedy mowa nie rozwinie się, mogą z powodzeniem wykorzystywać alternatywny sposób porozumiewania się. Hasło tegorocznego miesiąca AAC  brzmi: „Wspólnie przełamując milczenie”, również i my jako Integracyjna Szkoła Podstawowa imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach  „(…) przełamujemy milczenie”, uświadamiając  młodym pokoleniom ( tym młodszym i tym starszym) jak ważna jest komunikacja i jak ważne jest zastosowanie odpowiedniej metody AAC, kiedy trudno coś powiedzieć, wyrazić przekazać. Uczniowie klasy I –III oraz IV –VIII mieli możliwość, zapoznania się ze sprzętem przeznaczonym do komunikacji poprzez materiały multimedialne pokazujące komunikację „od podszewki” a także zobaczyć ich użycie w praktyce.

      • ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE Z PSAMI

      • Co tydzień w naszej szkole odbywają się zajęcia terapeutyczne z psami. Towarzystwo psów motywuje dzieci do podejmowania wyzwań, daje poczucie bezpieczeństwa, buduje poczucie własnej wartości. Terapia staje się zabawą a założone cele zostają osiągnięte w atmosferze odprężenia. Zajęcia z psami obniżają napięcia i lęki, zmniejszają poczucie samotności, otwierają na komunikację ze światem zewnętrznym. Uczniowie naszej szkoły podczas tych zajęć uczą się bezpiecznie przebywać w obecności psa, ćwiczą wrażliwość i odpowiedzialność zarówno za siebie jak i za zwierzę, porównują swoje uczucia i potrzeby do tych odczuwanych przez psy.

      • POKAZ GADÓW

      • 16 października w ramach innowacji pedagogicznej "Jak zmierzyć świat?" odbyła się w naszej szkole "żywa lekcja przyrody", poprowadzona przez agencję impresaryjno - artystyczną KLAPS - ART  z Krakowa. Naszymi gośćmi były węże - przedstawiciele gadów. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne gatunki. Poznaliśmy m.in boa tęczowego o imieniu Maleństwo, boa dusiciela Stasia, pytona Olafa, który nie zasypia na zimę, oraz pytona albinosa o imieniu Kazimierz. Dowiedzieliśmy się, że węże zamiast ruchomych powiek posiadają przezroczystą błonę o nazwie okular, mają bardzo słaby wzrok, jedzą wyłącznie mięso, potrafią zjeść czterokilogramowego królika, a bez jedzenia i picia są wstanie przeżyć nawet 12 miesięcy. Są zwierzętami zmiennocieplnymi. Gatunki, które posiadają zęby mogą mieć ich nawet 200 sztuk. Ponadto zęby u węży mają zdolność odrastania przez całe życie. Na własnej skórze przekonaliśmy się również, że każdy wąż jest inny w dotyku, a ich skóra wcale nie jest śliska i zimna tylko ciepła i sucha. Dużym zaskoczeniem było dla wszystkich to, że ich rozwidlony język służy do rozpoznawania zapachów oraz dostarcza informacji z której strony (prawej czy lewej) dochodzi dany zapach. Żywa lekcja przyrody była dla nas bardzo cennym doświadczenie i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci, a być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W ZERÓWCE

      • W czwartek 15 października przypadał Światowy Dzień Mycia Rąk. . Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Z tej okazji dzieci z grupy 5- i 6-latków przypomniały sobie najważniejsze zasady dotyczące higieny rąk. Aby lepiej zapamiętać jak ważne jest mydło podczas mycia rąk, dzieci obejrzały teatrzyk edukacyjny, wykonały pracę plastyczną. Porozmawialiśmy  także na temat zasad higieny i staraliśmy się starannie myć  ręce .

      • NA ZAMKOWYM SZLAKU

      • W zeszłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na spacer w Ojcowskim Parku Narodowym, realizując plan warsztatów „Projektowanie wyprawy nr 1- zamek”, w ramach projektu „Oddychamy, więc działamy”. Mieliśmy okazję podziwiać malownicze krajobrazy z zamkami na horyzoncie. Weszliśmy na renesansowy dziedziniec Zamku Pieskowa Skała, z obawą obserwując przerażające nieco maszkarony, spoglądające na nas spomiędzy arkad. Naszą uwagę przykuł również mechanizm studni, stojący w narożniku dziedzińca. Sama studnia wykuta w skale ma aż 45 metrów głębokości. Jeden z uczestników naszej wyprawy przeraził się, że jest to piwnica, więc postanowiliśmy zmienić klimat, udając się do ogrodu kwaterowego, popularnie zwanego „włoskim”.Było kolorowo i pachnąco. Następnie pojechaliśmy na spacer do Ojcowa, by zobaczyć i sfotografować kolejne tajemnicze miejsce – ruiny zamku. Niezwykłości dodawał świecący w środku dnia księżyc. Po długim marszu zjedliśmy posiłek w plenerze i zadowoleni, dotlenieni, pełni wrażeń wróciliśmy do Radwanowic. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom wyprawy za tak mile spędzony dzień.

       Dorota Kieś – koordynatpr projektu „Oddychamy, więc działamy”.

      • KUCHARZE W AKCJI!

      • Na początku października, klasy terapeutyczne rozpoczęły swoją przygodę z zajęciami
       kulinarnymi. Dużo ostatnio rozmawialiśmy o warzywach, o tym jak rosną, które części się zjada,  sposobach przechowywania, wpływie na nasze zdrowie. Po teorii przyszedł czas na praktykę i postanowiliśmy przygotować sałatkę jarzynową. Przynieśliśmy marchwie, pietruszki, seler, por, ziemniaki, cebula, groszek. Nie zabrakło jabłka, jajek, musztardy i majonezu. W naszej klasie pięknie zapachniało gotowanymi warzywami, które następnie obraliśmy i drobno pokroiliśmy. Gdy sałatka była już gotowa, nakryliśmy do stołu, by z dumą i radością ją spożyć. Zrobiliśmy jej tak dużo, że każdy dostał słoiczek do domu, by poczęstować swoich bliskich.  Wszyscy okazali się być zaangażowanymi i uzdolnionymi kucharzami. Następne wyzwania przed nami!

        Dorota Kieś

        

      • ZERÓWCZAKI OBCHODZĄ DZIEŃ DRZEWA

      • 10 października obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Dobrze o tym wiedzą zerówczaki, które – jak przystało na prawdziwych przyjaciół przyrody – uczciły to święto w sposób wyjątkowy. Dzieci poznały budowę oraz etapy wzrastania drzewa, przypomniały sobie co zawdzięczamy drzewom, dlaczego są nam niezbędne do życia i jakie dary od nich otrzymujemy. W czasie zabaw badawczych dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, liści i gałązek. Przytulając się do drzewa, czerpaliśmy z niego dobrą energię. Po powrocie dzieci wykonały prace plastyczne, pt. "Jesienne drzewo". 

      • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W ZERÓWCE

      • 5 października nasza zerówka włączyła się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym naszym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. W poniedziałkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha.Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia. Z uśmiechem każdemu do twarzy!

      • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • 2 października w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna akcja, odbywała się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczestniczyli w niej uczniowie z 22 państw świata, w tym również z 4984 szkół z Polski.W tym dniu uczniowie klas III-VIII pod czujnym okiem koordynatorów akcji oraz nauczycieli uczących w poszczególnych klasach zdawali mini egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Brali także udział w matematycznych potyczkach  rozwiązując  różnego typu zadania, rebusy i łamigłówki. Każdy z uczestników, który pomyślnie zdał egzamin z tabliczki mnożenia otrzymał certyfikat oraz odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Akcja miała pokazać jej uczestnikom, jak w przyjemny
       i niecodzienny sposób można ćwiczyć tabliczkę mnożenia. Stała się ona również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach

      • "SPRZĄTANIE ŚWIATA" i ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • W słoneczny dzień 21 września 2020 r. uczniowie z kl. IV - VIII po raz kolejny wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej pt. "Sprzątania świata", której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również w tym roku nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Dlatego razem pod opieką wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami  w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Każdy uczeń otrzymał gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Zebrane odpady zostały złożone we wskazanym miejscu na placu OSP w Radwanowicach. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy, dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy sportowe zorganizowane przez pana Mateusza Grządzielewskiego. Wszystkim oczywiście jak co roku dopisywał wspaniały humor. Był to dla nas dzień nie tylko wspólnej zabawy, ale również doskonała dla wszystkich lekcja ekologii. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc oraz włączenie sie do akcji "Sprzątania świata".

                                                                                  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

      • ZERÓWCZAKI OBCHODZĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

      • 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały miłe niespodzianki, a także kolorowe krawaty „Super Chłopaka”, które wręczyły chłopcom po złożeniu życzeń i zaśpiewaniu 100 lat! 

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych