• Aktualności

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • WITAMY wszystkich rodziców i uczniów!

       Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021.

       Zgodnie z zaleceniami i wytycznymi MEN, MZ i GIS wracamy do szkoły w odpowiednich warunkach sanitarnych w wariancie tradycyjnym, czyli stacjonarnym.

       Rozpoczęcie roku szkolnego:

       8:00 – 8:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. I  - sala nr 11 – wejście od strony boiska
       • Kl. V – sala nr 2 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. III – sala nr 25 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. VIII – sala nr 17 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       9:00 – 9:45 Msza Święta dla uczniów. Udział nie jest obowiązkowy.

       10:00 – 10:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. II - sala nr 7 – wejście od strony boiska
       • Kl. VII – sala nr 5 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. VI – sala nr 6 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. IV– sala nr 26 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       Rodziców prosimy o pozostanie przed szkołą.  Do budynku wchodzą tylko uczniowie.

       W klasie I oprócz ucznia na spotkanie z wychowawcą może wejść jeden  z rodziców w masce lub przyłbicy. Spotkanie będzie w sali nr 1 czyli sali gimnastycznej.

       Oddział przedszkolny 5 i 6 – latków spotkanie z wychowawcami od 10:00 – 10:45. Jeden      z rodziców może wejść w masce lub przyłbicy.

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • SzRU żegna  uczniów klasy VIII, którzy jeszcze nie dawno przeżywali  w murach naszej szkoły  radości, sukcesy i gorycze porażek. Dziś kończy się dla Was  pewien etap. Przed Wami  nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele, nowe problemy. Opuszczacie  na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i wchodzicie w świat dorosłych. Wiemy, że  czekaliście  na ten moment... A jednak serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy zasłania. Pojawia się tęsknota za tym co minęło, bo "różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.."  Z okazji  zakończenie roku szkolnego życzymy Wszystkim uczniom naszej szkoły wspaniałych  wakacyjnych  przygód. Zanim wyruszycie  w  dwumiesięczną podróż, chcielibyśmy  wypowiedzieć się w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Z całego   serca dziękujemy  Szanownej Dyrekcji oraz Wam, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za to, że: dbaliście  o nasze bezpieczeństwo, troszczyliście  się o nas, byśmy czuli się w szkole jak w domu, uczyliście  nas, jak mamy zachowywać się w danej sytuacji, pomagaliście  nam zdobywać wiedzę, próbowaliście wbić nam do głowy bardzo ważne regułki, choć nieraz my nie chcieliśmy  ich sobie przyswoić.
       Dziękujemy Wam za to, że tak łatwo nie poddajecie się i dalej walczycie o nasz rozwój intelektualny.
       Dziękujmy  za wspólnie  spędzony rok szkolny 2019/2020 i  życzymy zdrowia,  gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich oraz spędzenia jak najmilej wakacji!

                                                                                                              Szkolna Rada Uczniowska

      • WYJĄTKOWA DROGA DO SAMODZIELNOŚCI

      • 25.06.2020 roku, 6 uczniów, uczestników międzynarodowego programu "The Gateway Award", otrzymało swoje odznaki. Dla czwórki z nich był to początek tej fascynującej drogi, otrzymali oni brązowe odznaki. Dwójka zaś realizowała już program kolejny rok, dlatego ich zmagania zwieńczyło srebro.

       Program zakłada aktywizację dzieci w 5 sekcjach: hobby, wolontariat, przygoda i wyzwanie, sport i styl życia. Głównym celem programu jest stymulowanie osobistego rozwoju uczestników. Cele szczegółowe to:

       • zwiększenie kompetencji społecznych i komunikacyjnych
       • zwiększenie aktywności własnej
       • pełniejszy udział w życiu kulturalnym i społecznym
       • wzmacnianie poczucia własnej wartości

                   Tegoroczna gala była wyjątkowa. Z uwagi na pandemię COVID-19 niestety nie mogliśmy spotkać się w dużym gronie i wspólnie celebrować naszego sukcesu. Z pomocą przyszła nam współczesna technologia! Całą galę zrealizowaliśmy w wersji on-line. Była
       z nami pani Ewa Nałęcz - Kłos, polska koordynatorka programu. Wzruszeniom nie było końca. Cudowne wspomnienia zwieńczył teledysk zrealizowany przez panią Kamilę Szkodlarską, który będzie pamiątką na całe życie.

                   Naszym uczniom, a zarazem już absolwentom, serdecznie gratulujemy odznak
       i kolejnych szczebli w wysokiej drabinie samodzielności. Mamy nadzieję, że w nowej szkole również realizować będziecie ten wspaniały program.

        

       https://we.tl/t-QXrricRMIl

        

       oprac. Kamila Szkodlarska

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • Co roku w naszej szkole uczniowie klas czwartych maja możliwość zdobycia niezwykle ważnego uprawnienia jakim jest Karta rowerowa. W tym roku również, pomimo zaistniałej w kraju sytuacji, wynikającej ze stanu epidemii, udało nam się przeprowadzić ten egzamin. Najpierw, przystępujący do egzaminu uczniowie, musieli wypełnić online test z wiedzy teoretycznej. Z radością stwierdzamy , że poziom wiedzy naszych uczniów był niezwykle wysoki i wszyscy zdający świetnie poradzili sobie z udzieleniem właściwych odpowiedzi na niejednokrotnie trudne pytania. We wtorek 09.06, przy zachowaniu wszelkich wymaganych obostrzeń sanitarnych, odbył się egzamin praktyczny. Nad jego przebiegiem czuwał sierżant sztabowy Krzysztof Rojek. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę świetnymi umiejętnościami praktycznymi. Z radością stwierdzamy, że wszyscy ubiegający się w tym roku o kartę rowerową odnieśli sukces.

       Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im szerokiej drogi!

      • W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

      • W minionym tygodniu, klasy terapeutyczne wraz ze swoimi nauczycielkami i rodzinami zastanawiały się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Przyjrzeliśmy się bliżej piramidzie zdrowego żywienia, u której podstawy leży ruch. Okazało się, że w naszej szkole sport towarzyszy nam prawie codziennie. Dowodem na to, był przegląd zdjęć z ostatnich kilku lat, na których to: pływamy w basenie, na żaglówkach, jeździmy konno, wspinamy się na ściance i w skałkach, tańczymy, spacerujemy, bierzemy udział w różnych zawodach. Porozmawialiśmy również o racjonalnej, zbilansowanej diecie, podzieliliśmy się  przepisami na swoje ulubione zdrowe dania. W piątek 22.05.20 r., w czasie lekcji online, podsumowującej nasze tygodniowe działania połączył się z nami gość specjalny – pani rehabilitantka Katarzyna Niemczyk, która niegdyś pracowała w naszej szkole. Wszyscy uczniowie doskonale ją pamiętali i jej obecność sprawiła nam ogromną radość. Pani Kasia, będąca jak zwykle we wzorowej formie postanowiła, bez zbędnych słów, przejść do konkretnego działania. Odeszliśmy więc od swoich monitorów i w wygodnych strojach zaczęliśmy ćwiczyć, zgodnie z instrukcją pani rehabilitantki. Każdy osobno, a jednak wszyscy razem. Po krótkiej gimnastyce poczuliśmy się jak nowo narodzeni i gotowi do dalszego działania.  Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie, że zechciała nam poświęcić swój czas i energię. Mam nadzieję, że zachęciła nas do regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety, bo jak mawiał Gandhi:

       „To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota czy srebra”.

       I tego bogactwa życzę nam wszystkim.

      • PRACE UCZNIÓW Z INFORMATYKI W RAMACH LEKCJI WIRTUALNYCH cz.2

      • Przestawiam Państwu kolejną odsłonę prac z informatyki w klasach 1 - 3. Zebrane zostały prace uczniów z kilku tygodni. Jedne z prac polegały na zakodowaniu wymyślonego przez siebie obrazka za pomocną dostępnych kolorów, inne na wybraniu kolorowanki zamieszczonej on-line i pomalowaniu jej w wymyślony przez siebie sposób. Były również prace polegające na stworzeniu, konkretnego rysunku w programie Paint. Bardzo dziękuję za wszystkie prace, można je teraz podziwiać pod adresem https://padlet.com/spradwanowice/tmj3qhh0gsk8ucwv 
       Zachęcam również do oceniania prac i wstawiania gwiazdek :D
        

      • 26 MAJ - DZIEŃ MAMY

      •    Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. Niezależnie od tego, czy ulegniemy komercyjnej stronie Dnia Matki z pewnością warto pamiętać w tym dniu o swojej kochanej mamie i złożyć jej życzenia, podziękowania za ogrom poniesionego przez nią trudu. Oczywiście, bukiet kwiatów,  drobny upominek, piosenka lub wiersz dla Mamy,  będzie  miłym dodatkiem tego dnia.

       Na zakończenie piękny wiersz o niestrudzonej matczynej miłości.

       To matka?
       (Karol Wojtyła)

       Choć posiwiały ciemne jej sploty,
       Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,
       Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,
       Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,

       Ta sama miłość w sercu jej płonie,
       Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe,
       Tylko do dzieci wyciąga dłonie,
       I wszystko oddać gotowa w darze.

       I choć na nogach ledwo się słania,
       Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona,
       Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..."
       I tuli dziecko swoje w ramionach.

       I zawsze czujna, ciągle gotowa
       Pomagać dzieciom swym do ostatka,
       Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -
       - To ma jedyna, najdroższa matka!

                                                                                                            Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • "Więc chodź, pomaluj mój świat...."

      • Zdalne lekcje wcale nie muszą być nudne. Za nami tydzień poświęcony bajkom i baśniom. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka i gdzie można się z nią spotkać. Zwieńczeniem tych wiadomości było spotkanie 15.05 z panią Igą Ścibek, warszawską ilustratorką. Pani Iga opowiedziała nam, jak powstaje ilustracja do książki, ale przybliżyła także informacje dotyczące tworzenia obrazków na różnych przedmiotach codziennego użytku. Bo to przecież ilustrator tworzy etykiety, czy projektuje obrazki na dziecięce ubranka. Poznaliśmy też narzędzia pracy współczesnego ilustratora. Nie są to, jakby się mogło wydawać tylko farby, kredki i ołówki. Dziś, projektuje się na tzw. tabletach graficznych, które za sprawą połączenia do Internetu mogą na bieżąco wrzucać ilustracje do sieci. Dowiedzieliśmy się, że najważniejszy jest pomysł. Czasami trzeba dać upust swojej wyobraźni i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tak właśnie powstają najlepsze ilustracje. Na koniec naszego spotkania, wspólnie z panią Igą, wykonaliśmy naszą pierwszą ilustrację. Każdy miał w tym swój aktywny udział. I tak oto powstał nasz magiczny kotek.

       Bardzo podobała się wszystkim lekcja z panią ilustrator. Okazuje się, że cudownych gości możemy także zapraszać do naszych domów dzięki Internetowi. Z pewnością urozmaiciło to nasze zajęcia.

       Kamila Szkodlarska

      • Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie PLATON

      • Dzięki lekcjom on-line, gdy rozmawialiśmy o naszych miejscach zamieszkania, za pomocą magicznych kamerek w komputerach zauważyliśmy, że w wielu domach znajdują się jakieś instrumenty. I tak zrodził się pomysł wspólnego koncertowania, przed własnymi monitorami. Jak to mamy w zwyczaju, szybko przeszliśmy do jego realizacji. I w ten oto sposób, w piątek 08.05.20 odbyło się nasze niezwykłe spotkanie, pod zapożyczonym tytułem: „Inaczej niż zawsze, jak zawsze razem”.  Dla mnie osobiście, była to godzina pełna emocji, zarówno radości, jak i wzruszeń. We wspólne koncertowanie włączyły się całe rodziny naszych wspaniałych uczniów z klas terapeutycznych.

                   Joanna Wilk (siostra Gosi) przeniosła nas do niezwykłego świata „Fortepianu” (grając fragment ścieżki dźwiękowej z filmu o tym tytule).

                   Rodzina Państwa Królów (Anna, siostra Joanna i tata Marian) zabrała nas na łąkę, gdzie poczuliśmy „Dmuchawce, latawce i wiatr” przy akompaniamencie skrzypiec, odbyliśmy sentymentalną podróż po ukochanym mieście Krakowie
       i wysłuchaliśmy hymnu pochwalnego dla Mamy w wykonaniu samej Anny Król. „Kropką nad i” było zaprezentowanie przez całą rodzinę: „Jak się bawią ludzie”, przy radosnych dźwiękach akordeonu. 
                   Publiczność całkowicie rozruszała nasza uczennica - Justyna Malik, wyśpiewując hitowy utwór „Przez Twe oczy zielone”. Nikt nie pozostał obojętny, wesoło podrygując w oku kamerki.

                   Cudownie i jakże spontanicznie zaśpiewała dla nas również Oliwia Kasperczyk,
       na poczekaniu komponując piosenkę, o swoich muzycznych talentach.

                   Na tak niezwykłym spotkaniu, nie mogło zabraknąć  pani pedagog – Izabeli Kołodziej,
       która od lat wszczepia dzieciom miłość do muzyki, kojąc nasze dusze swym śpiewem i grą. Swoim występem przypomniała nam, jak ważna w życiu człowieka jest miłość i muzyka. Nie zabrakło oczywiście akcentów humorystycznych.

                   Dziękujemy naszym uczniom, ich fantastycznym Rodzinom, pani Izabeli, pani Kamili,
       która w sposób profesjonalny, czuwała również nad techniczną stroną tegoż koncertu.

       Wszyscy jesteście wspaniali!!! To była lekcja, którą zapamiętamy do końca życia, gdyż jak napisał Jodi Picoult: Właśnie temu służy muzyka (…) Bo Niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa.


       20200508_110951.mp4​​​​​​​

       20200508_110615.mp4​​​​​​​


       Dorota Kieś

       Kamila Szkodlarska

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO- PLANETA”

      • W listopadzie 2019 r. odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Róża Mitońska z klasy IV i Magdalena Woźniak z klasy VI.Zarówno Róży jak i Magdzie zabrakło tylko 3 punktów do tytułu laureata. Więc naprawdę mamy się czym pochwalić. BRAWO dziewczyny!

       Wyróżnienia uzyskali:
       * Kenese Kovacs, klasa VI
       * Błażej Chrapek, klasa IV
       * Gabriela Bartosiewicz, klasa VI
       * Amelia Kłeczek, klasa V
       * Hubert Chochól, klasa VI
       Wszystkim serdecznie gratulujemy
       i zapraszamy do kolejnej edycji za rok! :)

        

       Szkolny organizator konkursu: Anna Spyt

      • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

      •  27 kwietnia jest Świętem  Patrona naszej szkoły, z tej okazji Przewodnicząca SzRU wspomina szkołę wczoraj i dziś, zapraszamy  do przeczytania:    

       Integracyjna Szkoła Podstawowa Imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach powstała w 2001r, lecz przed tym była to zwykła wiejska szkoła podstawowa, gdzie uczęszczali rodzice niektórych  uczniów z naszej szkoły. Szkoła ta bardzo się zmieniała, doszli do nas uczniowie z różnymi zaburzeniami. Dużo pełnosprawnych uczniów dzięki styczności z osobami niepełnosprawnymi  nauczyła się tolerancji , a osoby niepełnosprawne nawiązały  nowe przyjaźnie,  nie czują się odrzucone i  odtrącone od innych. Moim zdaniem szkoła ta nauczyła mnie akceptacji różnych osób,  innych ode mnie, a także nauczyła mnie współpracy z uczniami młodszymi oraz starszymi.

                                                                                                              Przewodnicząca SzRu  - Julia Dorynek kl. VII

      • 22 Kwietnia DZIEŃ ZIEMI - Chrońmy Środowisko!

      •    Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przypomnienie ludziom o kruchości ekosystemu. Dzień Ziemi obchodzony jest w okresie równonocny wiosennej na Półkuli Północnej oraz w czasie równonocny jesiennej na Półkuli Południowej. Oba te dni wyróżniają się tym, że na całej planecie  dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej wszyscy przedstawiciele homo sapiens, dzielą między siebie tą samą planetę, która  jest naszym wspólnym dobrem. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce pierwsze obchody  Dnia Ziemi odbyły się w Warszawie  w roku 1990. Na początku XXI w. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

                                                                                                                        Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • REWIA MODY EKOLOGICZNEJ

      •     W dniu 20 marca 2020r,  z okazji Dnia Ziemi, na łamach strony internetowej naszej szkoły prezentujemy Rewie  Mody Ekologicznej w wykonaniu  dwóch uczniów naszej szkoły.  Paweł Sioła  z klasy IV zaprezentował ubranie biznesowe z  XIX w. zmienione na obecne trendy ekologiczne XXI w.  Paweł został ubrany w surowce wtórne z wykorzystaniem: marynarka - reklamówki foliowe oraz guziki pochodzące z zakrętek plastikowych  cylinder - papier z makulaturą kolorową, mucha - karton falisty oraz zakrętki plastikowe okulary - z oprawek plastikowych modnymi w tym sezonie szkłami z zakrętek,  laska - została wykonana z rurki aluminiowej owiniętej papierem. Ubiór pochodzi z kolekcji znanego projektanta Pawła Sioły,  i będzie dostępny we wszystkich sklepach odzieżowych, w obecnej sytuacji  projektant przyjmuje zamówienia indywidualne drogą elektroniczną J  U boku Pawła w Ekologicznym  swobodnym  stroju, pięknie prezentuje się modelka -  Oliwia Walczowska z klasy V, która postawiła na minimalizm i  elegancję. Naturalny wianek na głowie dodaje modelce  uroku, napis z plastikowych nakrętek idealnie  wpasowuje się w temat konkursu a spódniczka z folii wielokrotnego użytku idealnie nadaje się na pląsy i tańce. Ponadto swoja pomysłowością zaszczycił nas Antoni Kieś z klasy III, przedstawiając czynną i zdecydowaną walkę z koronawirusem. Rozpraszające światło w optymistycznych barwach przebija przez pudełko po pizzy. Brawo Antku! A zatem wynik konkursu: 

       Kategoria I – klasy I-III

       1 miejsce – Antoni Kieś     

         Kategoria II – klasy IV-VIII

       1 miejsce –  Paweł Sioła z klasy IV

       2 miejsce –  Oliwia Walczowska z klasy V

        

            Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy. Zwycięzcom Gratulujemy! Dziękujemy szanownemu Jury: Pani  Annie Siek,  oraz Panu Andrzejowi Siek  - artyście rzeźbiarzowi za wytypowanie zwycięzców.

      • WYNIKI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

      •     Rozstrzygnęliśmy  konkurs  poprzedzający święta Wielkiej Nocy, konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Do konkursu zgłoszono wiele  prac.
       Ogromnie cieszy nas fakt, że w obecnym czasie  tradycja nadal pozostaje żywa.
       Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas prawdziwą radością, nie ukrywamy jednak, że jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe.
       Jury konkursu, w którego skład weszły panie: Anna Siek, Teresa Siek oraz Izabela Kołodziej nagrodziło  prace w dwóch kategoriach:

       Kategoria I - Klasy I-III

       1 miejsce: Kamil Szwajcowski

       2 miejsce: Natalka i Maciej Cieplińscy

       3 miejsce: Emilka Czerchoniak

       Specjalne wyróżnienie dla Dawida Nowickiego!

        

       Kategoria II ­­- Klasy IV-VIII

       1 miejsce: Wiktoria Nowicka

       2 miejsce: Katarzyna Wysocka

       3 miejsce: Adrian Macałka

       Specjalne wyróżnienie dla : Magdaleny Gaudyn,  Julii Pogan oraz Julii Dorynek

       Zwycięzcom oraz Wszystkim Uczestnikom  konkursu Serdecznie Gratulujemy!

      • #ZOSTAŃ W DOMU

      • Mijają tygodnie, a my nadal zostajemy w domu, bo Rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu. Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich. W świat idzie przekaz, że Polacy faktycznie siedzą grzecznie w domach. Tyle że nie, nie siedząJ. Bo maja głowy pełne pomysłów. Nasi uczniowie oraz nauczyciele pokazują, jak można „siedzieć w domu”, szyjąc maseczki, budując „bazy”, grając na instrumentach, składając z papieru co się da, śpiewając, ucząc się, grając w gry, gotując …. Zobaczcie  sami. Pamiętajmy również, że Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

                                                                                                             Pedagog szkolny  - Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych