• Aktualności

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

      • 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. 
       W tym trudnym czasie życzymy zdrowia, wytrwałości i hartu ducha, twórcom – intrygujących pomysłów, a wkrótce znakomitych realizacji i artystycznego spełnienia, wszystkim widzom – wspaniałych teatralnych doznań. Do zobaczenia aktorzy Szkolnego Teatru „ Szpila”!

       MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU  obchodzimy w Polsce  od niemal sześćdziesięciu lat. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.
       Co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata teatru. Pierwsze orędzie w 1962 roku wygłosił Jean Cocteau.

       Polski ośrodek ITI udostępnia orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru, autorstwa Helen Mirren,

       w tłumaczeniu Pawła Paszty.

       Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru | e-teatr.pl (e-teatr.pl)

                                                                                                                 

        

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

       Kamila Szkodlarska

      • DZIEŃ WODY W ZERÓWCE

      • 22 marca 2021 r. zerówczaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie dzieci w tym dniu zamieniły się w kropelki wody. Uroczystość miała na celu rozwinięcie zainteresowania otaczającym światem, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Zerówczaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały doświadczenia i eksperymenty- między innymi dowiedziały się dlaczego ziemniak w wodzie słonej unosi się. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych mieszkań, a także podawały powody dlaczego wodę należy oszczędzać.

      • URODZINOWA AKCJA NAKRĘTKOWA

      • „Jakże cudowne jest to, że nie musimy czekać ani chwili by zacząć naprawiać świat"
       ~ Anne Frank 

        

       W imieniu Dyrekcji, nauczycieli Integracyjnej Szkoły Podstawowej, a przede wszystkim naszej uczennicy Emilii chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę nakrętek.

       Dziękujemy uczniom, rodzicom  - wszystkim i każdemu z osobna. Serdecznie podziękowania przesyłamy pod adresem uczniów i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie, a szczególnie dziękujemy paniom:  Agnieszce Goch, Iwonie Piętowskiej – Kusior, Annie Gorczycy oraz Katarzynie Lach – opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu,  za zebrane dotychczas nakrętki i piękne kartki urodzinowe oraz za złożone podczas spotkań on-line życzenia.

       Kolejne podziękowania pragniemy skierować do wszystkich pracowników  Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie. Dziękujemy szczególnie paniom Marii Gaudyn i  Iwonie Łabędź za zaangażowanie, rozpropagowanie akcji poza naszą szkolną społeczność oraz organizację transportu z nakrętkami do naszej szkoły.  Za zaangażowanie, empatię poświęcony czas i okazane serce, za to wszystko bardzo gorąco dziękujemy!

       W imieniu Emilii chcielibyśmy złożyć podziękowania  wszystkim osobom zaangażowanym w akcję  z Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Zabierzów, (głównemu koordynatorowi panu Dariuszowi Zajdel) oraz uczniom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach,  Akademii Małych Tygrysków z Krzeszowic, Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce,  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zabierzowie i  Publicznej Szkoły Podstawowej  im. W. Szafera w Woli Kalinowskiej. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Renaty Korzeniowskiej, za nagłośnienie  akcji oraz  przywóz  nakrętek oraz pani Joanny Adamskiej – czytelniczce biblioteki - za  mobilizację  znajomych oraz nieznajomych i zwożenie nakrętek z różnych miejsc do biblioteki, jak również pani Marlenie Janik za zebrane nakrętki w Ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" SP ZOZ.

       WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY ORAZ INNYM INSTYTUCJOM DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE PRZEKAZANE ŻCZYCZENIA, NAKRĘTKI I KARTKI URODZINOWE – radość jaką sprawiliście Państwo Emilii jest nie do opisania.

                                                                                                                           

        

         Oprac. E. Kulka, A Konik

      • ZAKOŃCZENIE AKCJI URODZINOWEJ

      • „Zachowaj tylko te wspomnienia, które dają ci radość.”   Jane Austen

       W naszej szkole, jak wszyscy wiedzą pomaganie jest ważne, dlatego rozmiary jakie osiągnęła akcja „Urodzinowa zbiórka zakrętek dla Emilii” przekroczyła wszelkie oczekiwania. Jej celem było zebranie, jak największej ilości nakrętek, ze sprzedaży, których będzie można choć częściowo sfinansować niezbędną rehabilitację dziewczynki. Emilka przyszła na świat z wrodzoną zamartwicą urodzeniową spowodowaną przez posocznicę. Lekarze postawili diagnozę – mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka ma problemy z chodzeniem i nie może poradzić sobie ze zmieniającym się napięciem mięśniowym. Wymaga ciągłej i systematycznej rehabilitacji, która pozwoliłaby jej w przyszłości osiągnąć samodzielność i niezależność od osób trzecich.

       W dniu swoich 13-stych urodzin Emilia mogła uczestniczyć w spotkaniu online z kolegami i koleżankami z klasy 2, 4 i 5, w trakcie którego uczniowie hucznie odśpiewali dla niej „Sto lat”.   Za pośrednictwem nauczycieli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, w tym „zerówczaki”  przekazały  dziewczynce własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe. Radość jaką można było w tym dniu zobaczyć na twarzy Emilki jest najlepszą motywacją do tego, by ta pierwsza w naszej szkole akcja charytatywna nie była za razem ostatnią J. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wspaniałego wydarzenia.  Obiecujemy, że ta akcja jest pierwsza ale na pewno nie ostatnia.

      • ZERÓWCZAKI WITAJĄ WIOSNĘ

      • W dniu 19.03.2021r. -  Przyjście nowej pory roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić dzieciom jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Z tej okazji dzieci otrzymały tajemniczą kopertę, w której został ukryty list od Pani Wiosny z zadaniami dla dzieci i wskazówkami, gdzie ukryte są kolejne listy. Dzieci tego dnia radośnie śpiewały wiosenne piosenki  z zaangażowaniem wykonały powierzone im zadania. W nagrodę za cierpliwość i ciężką pracę Pani Wiosna wręczyła dzieciom „wiosenne odznaki”.

      • DZIEŃ MATEMATYKI U ZERÓWCZAKÓW

      • W dniu 16.03.2021 r. - Dzieci podzielone  na kilkuosobowe grupy otrzymały kartę z  zadaniami i zaczęły matematyczne zmagania. Zadania były rozłożone po całej sali. Każda z grup miała wykonać zadanie i  przejść do kolejnego. Zadania były dostosowane do możliwości dzieci młodszych i starszych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

      • PRZEZ ŻOŁĄDEK DO.....EDUKACJI

      • "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

       Konfucjusz

        

       Kto powiedział, że nauka ma być nudna? Uczniowie ISP stanowczo sprzeciwiają się nudzie i pod czujnym okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś, rozwijają swoje kulinarne skrzydła. Miesiące luty i marzec obfitowały w kulinarne pyszności. Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie nauczyli się nie tylko konstruować przepisy kulinarne, ale także krok po kroku, samodzielnie je realizować. Choć kulinarne gusta są rozmaite, zawsze z ogromną ciekawością otwieramy się na nowe smaki, i tak, w dawnych salach gimnazjum zapachniało zapiekaną rybą w porach oraz nutką Meksyku, czyli tortillą. Nawet największe niejadki prosiły o dokładkę! Zajęcia kulinarne zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. Kto wie, może wśród nas rośnie kolejny MasterChef?

       oprac: Kamila Szkodlarska

        

      • A gdyby tak, pobawić się w sklep?

      • Z pewnością każdy z nas doskonale pamięta z dzieciństwa zabawę w sklep. Był to niewątpliwie miło spędzony czas w gronie przyjaciół, ale przede wszystkim ciekawa lekcja przygotowująca do stawiania czoła prawdziwym zakupom! Uczniowie naszej szkoły w ramach marcowego tygodnia poświęconego zakupom, wzięli udział w treningu umiejętności społecznych. Pod okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś zorganizowana została lekcja, na której dowiedzieliśmy się, jak robić zakupy w pandemii. Dowiedzieliśmy się, czym jest reżim sanitarny i jak należy go przestrzegać. Każdy miał także okazję sprawdzić, jak działa sklepowa kasa.

                   Ćwiczenia umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych pozwoliły nam dokonać trafnych wyborów finansowych, które później mogliśmy sprawdzić w praktyce podczas samodzielnych zakupów w sklepie samoobsługowym w Rudawie. Ponieważ wielkimi krokami zbliżał się Dzień Kobiet, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i tak zagospodarowali swoimi oszczędnościami, że wystarczyło na drobne upominki dla dziewcząt z klasy. Był to bardzo emocjonujący tydzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Oby jak najczęściej udawało się nam sprawdzać zdobyte w szkole umiejętności w praktyce.

       Oprac: Kamila Szkodlarska

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      •  "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                         I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                         Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                         Dużo radości. 

                         Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                         W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                         Każdego dnia dobry uczynek - 
                         To jest od chłopców upominek"

                                                                              Zbigniew Jeżyna 

       8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małeW tym szczególnym dniu odbyły się WYBORY MISS ZERÓWCZAKÓW, oczywiście pod czujnym okiem Jury, którymi byli chłopcy.  Dziewczynki zaprezentowały się w pięknych kreacjach, następnie rozpoczęły się wybory. Po licznych konkurencjach  JURY wybrało: „Najbardziej Roześmianą Miss”, „Najbardziej Rozskakaną Miss”, „Miss Zgadywanek”, „Miss Szybkości” oraz „Miss Najszybszego Liczenia”. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczniJ

      • OCEANARIUM W NASZEJ SZKOLE

      • W piątek, 5 marca , uczniowie naszej szkoły mogli odbyć niesamowitą i zapierająca dech w piersiach podróż w głąb oceanu. Tę przygodę umożliwiło nam wirtualne oceanarium,  które za sprawą projekcji filmu wewnątrz specjalnego namiotu-kopuły przeniosło nas do fascynującego świata oceanicznych głębin. Oglądany pokaz uwzględniał szczególnie aspekty życia rafy koralowej, tłumacząc nam jej zawiłość biologiczną, znaczenie ekosystemu i wpływ na życie nie tylko zamieszkujących ja form życia , ale również ludzi, choćby poprzez ochronę linii brzegowej w jej sąsiedztwie.

       Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem obejrzanej prezentacji. Mamy nadzieję, że oceanarium niedługo wróci do nas z kolejną emocjonującą prezentacją…

      • Konkurs plastyczny w zerówce pt. „NAJCIEKAWSZA PRZYGODA KOZIOŁKA MATOŁKA”

      • W ramach projektu „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” dzieci wraz  z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym „Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka”. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności wśród dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej, czerpanie radości ze wspólnej pracy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

       Dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie!

      • WYNIKI KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO-PLANETA

      • Pomimo trwającej pandemii udało nam się bardzo dobrze przygotować do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO - PLANETA. Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska. Organizatorem konkursu była Katedra Kształcenia Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku szkolnym mamy się czym pochwalić. Uzyskaliśmy wspaniałe wyniki.
       Michał Woźniak, uczeń klasy IV zdobył tytuł laureata II miejsca w kraju.
       BRAWO MICHAŁ!!!
       Serdecznie wszyscy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)
       Ponadto Ksawery Kulka z kl. IV, Amelia Kłeczek z kl. VI oraz Gabriela Bartosiewicz z kl. VII uzyskali dyplom za "bardzo dobry wynik", natomiast Róża Mitońska z kl. V i Wiktoria Nowicka z kl. V otrzymały dyplom "wyróżnienia". Nasza szkoła również została nagrodzona otrzymując dyplom uznania za bardzo dobre wyniki:)
       Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, dziękuję za miłą współpracę
       i zapraszam do kolejnej edycji za rok:)
       Szkolny koordynator konkursu: Anna Spyt

      • DZIEŃ DINOZAURA W ZERÓWCE

      • W tym dniu dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedzieli się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Wykonywaliśmy makietę prahistorycznego lasu, „robiliśmy” skamieliny.  Nasza sala zamieniła się w salę pełną niespodzianek o dinozaurach. Dzieci zamieniły się w tyranozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń. Przeprowadzaliśmy wykopaliska, wykonaliśmy erupcję wulkanu, mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach, a na koniec każde dziecko mogło ,,podążać śladami dinozaura”.  To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji :)

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZERÓWCE

      • W lutym obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Zerówczaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów tych zajęć był teatrzyk profilaktyczny w wykonaniu wychowawców pt. „Alicja w krainie… Internetu”, który uświadomił dzieciom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

      • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
       Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
       Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
       A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję" 

       Walentynki były dla zerówczaków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, „wysyłały walentynki”, bawiły się w „Berka Amorka”. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynki z serduszkowej poczty. Był to dzień miłych wrażeń!

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KONKURS PLASTYCZNY

      •   W związku z przypadającym 17 lutego Światowym Dniem Kota  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszy rysunek kota. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na potrzebę pomocy kotom wolnożyjącym i bezdomnym, którym bardzo trudno jest przetrwać zwłaszcza w zimie. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające najróżniejsze koty, kotki i kocurki. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością stosując ciekawe techniki plastyczne . Ta różnorodność spowodowała trudność w wyłonieniu najlepszej pracy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane prace.

      • DZIEŃ KOTA

      • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto- "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach a także rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”. Dzieci wykonywały  różnorodne zadania konkursowe np. picie mleka z miseczki.

        

      • POCZTA WALENTYNKOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • ”Dzień Świętego Walentego

       To dzień dobry dla każdego!”

        

       14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).  Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała pocztę walentynkową.  Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka  czekała na piętrze szkolnego budynku  pod tablicą SzRU  na walentynkowe kartki  od obecnych w szkole uczniów.  Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  W piątek 12 lutego  korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły:  Julia Dorynek, Oliwia Walczowska, Julia Kramarczyk.  Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.  Dziękujemy naszym Listonoszką!

                                                                                                                                 Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • PROJEKT „Targetter” – CEL

      • W dniu 18.02.2021r  od godz. 11:00 - 12:00  odbyła się  realizacja projektu online skierowanego do uczniów naszej szkoły z  kl. VII i VIII o nazwie Targetter.
       Projekt był  realizowany w ramach lekcji wychowawczej. Miał na celu zachęcenie młodych osób do regularnego wyznaczania sobie celów, a tym samym nieustannego rozwoju. Stanowi to świetną rozrywkę a jednocześnie przybliża do spełnienia wielu marzeń i aspiracji - łączenie przyjemnego z pożytecznym. Celem projektu było zwiększenie wiedzy nastolatków na tematy pomocne przy osiąganiu celów np. zarządzanie czasem czy motywacja. Targetter (z ang. target-cel) ma na celu uświadomienie młodym osobom, że każdy prawidłowo wyznaczony cel jest wprost na wyciągnięcie ręki. Realizatorzy projektu to młode osoby uczące się jeszcze w liceum, których celem było przekazanie sprawdzonych sposobów i metod na efektywne wyznaczanie, dążenie i weryfikowanie swoich targetów. Ponadto na ich mediach społecznościowych są organizowane  transmisje na żywo ze specjalnymi gośćmi (np. z autorami książek motywacyjnych i mówcami). Poruszają tematy takie jak: zarządzanie czasem, samodyscyplina, indywidualność czy wiara w siebie. Na tą chwile otrzymaliśmy od realizatorów programu Vouchery na darmową 60 min.  lekcje gry na instrumencie – marimbie, perkusji lub ksylofonie w Krakowie.   Zapraszamy do odebrania Vouchera, może przyda się do wyznaczenia  kolejnego lub nowego celu.

                                                                       Koordynator projektu w ISP w Radwanowicach – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych