• Aktualności

      • TEATR SZPILA ROZPOCZYNA PRACĘ NAD KOLEJNYM SPEKTAKLEM TEATRALNYM

      • W sobotę, drugiego lutego, aktorzy Szkolnego Teatru „ Szpila” rozpoczęli  przygotowania do nowego spektaklu na motywach angielskiej powieści  „Tajemniczy Ogród”  (ang. The Secret Garden), autorstwa Frances Hodgson Burnett. Tajemniczy Ogród jest współcześnie uważany za najlepszą powieść w/w autorki i zaliczany do klasyki literatury dziecięcej. Oczarowani mistyczną powieścią, postanowiliśmy wraz z Panem  Wojciechem Terechowiczem podjąć się przeniesienia jej  na deski teatru i przedstawienia  szerokiej  publiczności  w spektaklu zajmującym zaledwie 25 minut. Do zobaczenia na premierze.

                                                                                                                           Opiekunowie Szkolnego Teatru „ Szpila”

      • SŁODKIE, ZIMOWE WARSZTATY KULINARNE

      • Pierwszego dnia ferii zimowych zorganizowaliśmy kolejne warsztaty kulinarne w ramach innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, sezonowo – jednym słowem slowfoodowo!”. Wzięli w nich udział uczniowie klas III – VIII. Tym razem postanowiliśmy umilić sobie ten mroźny dzień zdrowymi słodkościami. Uczestnicy bardzo sprawnie i z wielkim zaangażowaniem zabrali się do przygotowania niezbędnych składników. Praca paliła im się w rękach. Finałem harmonijnej współpracy było klasyczne ciasto marchewkowe oraz jaglane bounty. Mamy nadzieję, że uczniowie uczestniczący w warsztatach podzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami proponując bliskim lub kolegom zdrową alternatywę dla kupowanych, gotowych przekąsek.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • FERIE Z KÓŁKIEM TURYSTYCZNYM

      • W trakcie ferii Szkolne Koło Turystyczne odbyło 3- dniowe zajęcia w ramach, których jego uczestnicy odwiedzili uczelnię Jana Pawła II i Mikołaja Kopernika.  Będąc w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego poznali kilka ciekawostek związanych z jego dziejami oraz rozegrali drużynowy konkurs wiedzy. Po dawce wiedzy i wykonanej pracy umysłowej należała się nagroda- uczestnicy udali się więc do parku trampolin „GoJump”. Drugiego dnia uczniowie dowiedzieli się kim był Kornel Makuszyński i poznali zabawne przygody Koziołka Matołka. Znalazł się też czas na pyszne kanapki i własnoręcznie wykonany sok.Zajęcia zakończyły się wycieczką do Europejskiego Centrum Bajki im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

      • FERIE ZIMOWE W DOMU NA SIEDZĄCO??? NIC Z TEGO!!! NIE W NASZEJ SZKOLE 😊

      • W drugim tygodniu ferii dzięki współpracy ze Szkolną Radą Uczniowską udało nam się zorganizować 2 sportowe wydarzenia. A mianowicie 22.01. we wtorek chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się na lodowisko do Zabierzowa, by zmierzyć się z taflą lodową 😊. Po wypożyczeniu sprzętu przystąpiliśmy do szalonej jazdy!! Okazało się że większość uczniów świetnie sobie radzi z tym trudnym sportem wykonując liczne podskoki i piruety na lodowisku. Po 1,5 godzinnej jeździe przyszedł czas na smaczną gorącą czekoladę, pizzę oraz frytki. Posileni i szczęśliwi wróciliśmy linią autobusową 278 na pętlę do Radwanowic. Natomiast 24.01. w czwartek mieliśmy zarezerwowaną przez 2 h kręgielnię „Red Bowling” w miejscowości Krzeszowice. Tam po podzieleniu się na 2 grupy otrzymaliśmy do dyspozycji 2 tory do gry w kręgle, oraz 2 stoły do gry w piłkarzyki. W grupie starszej zwyciężczynią w grze w kręgle została przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej Kamila Dorynek. Niestety przy tak świetnej zabawie, czas szybko płynie, i wszystko co dobre szybko się kończy…czas wracać do szkoły. Wielkie podziękowania należą się dziewczynom ze Szkolnej Rady Uczniowskiej: Kamili Dorynek, Juli Dorynek oraz Weronice Kozerze za pomoc w organizacji tych dwóch wyjazdów oraz za opiekę nad młodszymi koleżankami i kolegami.

       Do zobaczenia za rok!!!!!

      • 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

      • Już po raz trzeci Szkolna Rada Uczniowska Grała Razem z Jurkiem Owsiakiem i całą Polską. 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypadł na dzień 13 stycznia  2019 roku. Kwestowaliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Są to placówki, które na co dzień dokonują specjalistycznej diagnozy oraz udzielają pomoc medyczną najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali. W placówkach takich szczególnie ważne jest, aby sprzęt spełniał najwyższe standardy wyposażenia, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Sie Ma!                                        

          Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA KARMY

      • Wzorem lat ubiegłych, w grudniu, SzRU wraz z uczniami naszej szkoły zbierała suchą i mokrą karmę, legowiska oraz koce dla psów i kotów mieszkających na co dzień w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Przy obecnym pędzie naszego świata, czasem trudno dostrzec potrzebujących. Znów udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los potrzebujących nie tylko ludzi, ale również zwierząt, wasza wrażliwość jest Waszą siłą. Dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom. 

       Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • Z PERSPEKTYWY PODZIEMNEJ

      • Dzięki realizacji kolejnego działania projektu "Perspektywa różna bywa", współfinansowanego przez Kraków Airport "Wspieramy Sąsiadów", zimowe ferie rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. W sobotę, 12 stycznia 2019 roku grupa 20 uczennic i uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji i Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach wraz z opiekunami wyruszyła do Kopalni Soli "Wieliczka", by "Odkrywać Solilandię". Podróż po solnych podziemiach okazała się być pełną atrakcji zarówno dla małych jak i nieco starszych uczestników. Figlarny skrzat - soliludek swoją niesfornością rozbawił szczególnie damską część grupy, zaś wiekowy już Skarbnik potrafił poskromić tych najbardziej zuchwałych, a zauważyć i wyróżnić skromnych i nieśmiałych. Jak w prawdziwej bajce, była i królewna, zalotnicy, tajemnica, chwile grozy i romantyzmu, a dobro zwyciężyło. Kopalnię opuszczaliśmy nasyceni wrażeniami, ale i pysznym posiłkiem w podziemnej restauracji "Karczma Górnicza". Sobotni, wspólny wyjazd był kolejną okazją do Integracji, właśnie przez wielkie "I".
       Nikt się nie nudził, wszyscy się dobrze bawili, a starsze koleżanki opiekowały się swoimi młodszymi czy niepełnosprawnymi przyjaciółmi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy za mile i owocnie spędzony czas
       i z niecierpliwością czekamy na następną!

       Dorota Kieś - koordynator projektu

      • GMINNE INDYWIDUALNE ZAWODY PŁYWACKIE

      • W piątek 11 stycznia 2019 r. zostały rozegrane na krytej pływalni OSR Gminne Indywidualne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych w Zabierzowie. Oprócz naszej szkoły, udział wzięły ponadto dzieci z takich miejscowości jak: Balice, Kobylany, Zabierzów, Rząska, Rudawa, Nielepice, Bolechowice.

       Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów:

       WIKTORIA JAMROZOWICZ- kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       GABRIELA BARTOSIEWICZ – kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       MAGDALENA WOŹNIAK – kl. V w stylu grzbietowym 25 m

       MIKOŁAJ KONIECZNY – kl. V w stylu dowolnym 25 m

       CASPAR PETERSEN – kl. VI w stylu dowolnym 25 m

       Każdy z uczniów dał z siebie maksimum swoich możliwości, dzięki czemu rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. W swojej kategorii wiekowej w roczniku 2007 stylem grzbietowym, II miejsce zajęła Wiktoria Jamrozowicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • WYJAZD NA MECZ EKSTRAKLASY

      • Po uroczystej wigilii szkolnej w klasach, czekał na nas wyjazd na mecz Ekstraklasy Piłki Nożnej pomiędzy Wisłą Kraków a Lechem Poznań 21.12.2018 r. Ubrani w koszulki i szaliki „wiślackie” wyruszyliśmy w kierunku stadionu przy ul. Reymonta. Mecz zaplanowany został na 20.30. My natomiast znaleźliśmy się już ok. 19.30 dzięki czemu mogliśmy rozkoszować się menu serwowanym na holu przed trybunami, oraz zrobić kilka zdjęć z maskotką drużyny. Ciepłe zapiekanki, hot-dogi oraz napoje rozgrzały nas by wyjść  i ostro kibicować piłkarzom. Po odśpiewaniu hymnu klubowego wygodnie usiedliśmy na swoich miejscach i bacznie obserwowaliśmy poczynania piłkarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 0:0. Niestety w tym meczu padła tylko 1 bramka i to dla drużyny przeciwnej. 3 pkt zainkasował Lech Poznań i wyjechał z Krakowa zwycięsko. Mimo przegranej, wracaliśmy w wyśmienitych humorach czekając na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

      • NOC W SZKOLE

      • Wzorem lat ubiegłych, w grudniu, SzRU wraz z uczniami naszej szkoły zbierała suchą i mokrą karmę, legowiska oraz koce dla psów i kotów mieszkających na co dzień w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Przy obecnym pędzie naszego świata, czasem trudno dostrzec potrzebujących. Znów udowodniliście, że nie jest Wam obojętny los potrzebujących nie tylko ludzi, ale również zwierząt, wasza wrażliwość jest Waszą siłą. Dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom.

        

       Opiekun SzRU – mgr Izabela Kołodziej

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

      • Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji Szkolna Rada Uczniowska zorganizowała Familiadę – zabawę dla nauczycieli z naszej szkoły. 10 śmiałków stworzyło dwie drużyny. Drużyna „Piękne i Młode” kontra drużyna „ Idealni Nauczyciele” zaprezentowali siłę i charyzmę podczas zabawy.

       Opiekun SzRU –mgr Izabela Kołodziej

      • PROGRAM EDUKACYJNY „WIEM CO JEM” W JESIENNEJ ODSŁONIE

      • W listopadzie w klasach II-III rozpoczęto kontynuację zajęć z w ramach programu edukacyjnego ”Wiem co jem.” - dobrze znanego dzieciom i rodzicom z ubiegłego roku szkolnego. W trakcie zajęć dzieci prezentowały swoje ulubione owoce i warzywa. Dzięki świetnie przygotowanym uczestnikom, przyswoiliśmy wiele informacji na temat owoców i warzyw. Wiemy, między innymi, jak wspaniale na naszą skórę wpływa marchewka, że jedna pomarańcza zaspokaja dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu w witaminę C, natomiast mandarynki, oprócz zbawiennego wpływu na naszą odporność, mają również działanie przeciwnowotworowe i odchudzające. Oczywiście, punktem głównym zajęć były jak zwykle warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotowywały tacę pełną zdrowych przekąsek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem kroili swoje owoce i warzywa w zgrabne słupki i cienkie plasterki, aby pięknie prezentowały się na tacy. Wszyscy z zapałem wzięli się za łuskanie orzechów włoskich. Ukoronowaniem wysiłków była wspólna degustacja zgromadzonych produktów, które w oka mgnieniu, z ogromnym apetytem zostały skonsumowane przez uczestników. Ukoronowaniem warsztatów było stwierdzenie, że: „rzeczywiście, zasiadając wieczorem z przekąską przed ulubioną bajką, wcale nie trzeba mieć ciastek, czy chipsów, bo orzechy, jabłka, banany, mandarynki, marchewki, kalarepki i rzodkiewki mogą je świetnie zastąpić”, z ogromną korzyścią dla naszego zdrowia. Pełen sukces!

      • „PRZYWITAŁ PIĘKNIE NAS WARSZAWSKI DZIEŃ …”

      • Słowa piosenki Czesława Niemena pt. „Sen o Warszawie” idealnie oddają nasze odczucia po przyjeździe do Warszawy. Byli tam uczniowie klas VII A i VII B pod opieką wychowawców: Alicji Stanek-Pałki, Mileny Błądek-Byczek i Izabeli Kołodziej w dniach 15-16 listopada. Plan wycieczki był bardzo ciekawy i napięty. Już o świcie byliśmy gotowi do wyjazdu. Podróż pociągiem to dla niektórych z nas „niecodzienność”, więc sprawiła nam ona wiele radości. Sporym wyzwaniem dla opiekunów i uczniów było poruszanie się po stolicy komunikacją miejską… Na szczęście nikt się nie zgubił, wszyscy uczniowie zachowywali się  bardzo odpowiedzialnie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i lekcja muzealna „Dzień powszedni w powstańczej Warszawie”. Niezwykłe wrażenie zrobiła na nas rozmowa z żyjącym świadkiem tamtych czasów, który opowiadał nam o okolicznościach uwięzienia go przez Gestapo, walce w powstaniu, ciężkim życiu w powstańczej Warszawie. Następnie wspólnie z panią przewodnik Magdaleną Bielecką zwiedzaliśmy Łazienki  i spacerowaliśmy najbardziej znaną ulicą stolicy -  Krakowskim Przedmieściem aż do Starego Miasta. Ogrody łazienkowskie pomimo mroku są równie niesamowite jak w dzień, a pięknie oświetlony Pałac na Wyspie prezentuje się tak samo okazale. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy jego wnętrze, podziwiając kunsztowność i bogactwo wystroju. Podczas spaceru Krakowskim Przedmieściem podziwialiśmy m.in. Pałac Prezydencki, a pani Magdalena przekazała nam wiele ciekawostek na temat mijanych i oglądanych obiektów. Dotarliśmy wreszcie do Starego Miasta, przywitaliśmy Kolumnę Zygmunta i odwiedziliśmy Małego Powstańca strzegącego fragmentu zburzonych murów Starówki. Spacer zakończyliśmy około dwudziestej i już naprawdę zmęczeni wróciliśmy do schroniska na kolację i nocleg. I jak to zwykle bywa uczniowie po kolacji szybko się zregenerowali i wcale tak szybko nie mieli zamiaru zasypiać.  Opiekunowie musieli jednak to skutecznie wyegzekwować, gdyż następny dzień zapowiadał się równie, a może nawet bardziej ciekawie. Pobudka – siódma rano; poranna toaleta, pakowanie bagażu, sprzątanie pokoi, śniadanie…Wszystko w tempie, żeby zdążyć na zarezerwowaną godzinę zwiedzania Sejmu. A żeby się tam dostać, to wcale nie takie proste…przepustki, ochroniarze, nawet kontrola pirotechniczna, której musieli się poddać wszyscy uczestnicy wycieczki. Ale udało się… nikogo nie trzeba było aresztować. W sali obrad o pracy w Sejmie opowiadała nam pracownica Sejmu. Szkoda tylko, że nie mieliśmy okazji spotkać żadnego z polityków. Spod Sejmu dotarliśmy do największej areny sportowej w Polsce -  Stadionu PGE Narodowego. Mieliśmy okazję poczuć się przez chwilę jak kibice piłkarscy, a wręcz jak piłkarze, bo weszliśmy tam,  gdzie nieliczni mogą wejść – do szatni Piłkarskiej Reprezentacji Polski. Po tych wrażeniach - gwóźdź programu wycieczki – wizyta w Centrum Nauki „Kopernik”. Tam już każdy znalazł coś dla siebie. Odważni eksploratorzy nauki mieli wreszcie możliwość poeksperymentowania i poznania mechanizmów rządzących fizyką i chemią. Niezapomniane przeżycia po wycieczce zostaną z nami na długo, a może na zawsze. Jesteśmy pewni, że będziemy wracać do Warszawy nie tylko we wspomnieniach…

       Milena Błądek-Byczek

      • TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDAWIE

      • Sobota, 10.11.2018 r, w Zespole Szkół w Rudawie odbył się turniej w Halową Piłkę Nożną dziewcząt z udziałem 6 drużyn. SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Rząska, SP Nielepice i my!!! ISP Radwanowice!!!
       Po wylosowaniu grup trafiliśmy na bardzo silną Rudawę i Rząskę. Mimo przegranej w pierwszym meczu z SP Rudawa drugi mecz wygraliśmy 3:1 i dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca walcząc w półfinale z SP Zabierzów. Niestety mecz przegrany, ale po bardzo wyrównanej walce. W meczu o 3 miejsce z SP Bolechowice również nie udało się zwyciężyć i zajęliśmy 4 miejsce, ale dziewczyny walczyły jak lwice, dlatego wszystkim dziewczynom reprezentujące barwy naszej szkoły należą się ogromne brawa za wspaniałą walkę, nieustępliwość i pokazanie „lwiego pazurka”
       😊

      • TAK ŚWIĘTOWANO 100-lecie ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      • Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w naszej szkole, podobnie jak w całym kraju, 9 listopada 2018 r. odbyła się okolicznościowa uroczystość z udziałem zaproszonych gości: proboszcza ks. A. Sasuły  pana sołtysa Wł. Francuza oraz komendanta OSP  p. St. Baranowskiego. Uroczystość rozpoczęto wsadzeniem ok. 100 sztuk dębów wokół boiska szkolnego przez uczniów. Następnie przeszliśmy pod pomnik pomordowanych naszej wioski, aby oddać im cześć  poprzez zapalenie zniczy, złożeniem kwiatów i modlitwę, która poprowadził ks. Sasuła. Uroczystym przemarszem niosąc biało-czerwoną flagę oraz śpiewając pieśni patriotyczne  przeszliśmy do Sali Teatralnej przy Fundacji „Mimo Wszystko”, gdzie czekali już na nas podopieczni wraz z opiekunami zaprzyjaźnionych Fundacji im. Brata Alberta i „Mimo Wszystko”. Tam  uczniowie klas od I do VIII wzięli udział   w konkursie pieśni patriotycznej.   Było również wspólne śpiewanie 4 zwrotek  hymnu Polski, w tzw. „Rekordzie dla Niepodległej”  o  symbolicznej godzinie 11:11. Odbyła się ciekawa  lekcja historii w postaci przedstawienia,  w wykonaniu uczniów klas VIIa, VIIb oraz VIII pod opieką pań M. Błądek-Byczek, J. Kurdziel. Uczniowie w bardzo interesujący  i obrazowy sposób, za pomocą wierszy i pieśni patriotycznych, przedstawili tragiczne losy ojczyzny oraz trudną drogę do odzyskania wolności. Przepiękny i porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele w tym dniu nosili przypięte biało-czerwone kokardki oraz flagi. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.

      • KONKURS PIOSENKI "STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI"

      • We wtorek 6 listopada 2018 roku , odbył się w  Integracyjnej Szkole Podstawowej  konkurs piosenki. Aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  tegoroczna edycja  przebiegała pod hasłem „Sto lat niepodległości”. Po raz ósmy, mali artyści  z klas I-III , ze szkół podstawowych z Bolechowic, Brzezia, Kobylan, Nielepic, Rząski, Radwanowic, Zabierzowa, mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne na scenie teatralnej  Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Podczas występów wybrzmiewały znane i mniej znane pieśni patriotyczne, przywołując ducha tych czasów , kiedy Polacy walczyli  o wolną i niepodległą Ojczyznę . Prezentując swoje utwory uczestnicy dostarczyli widowni wielu emocji i wzruszeń.

       Laureaci:
       I miejsce- Alicja Firek , SP w Bolechowicach

       II miejsce –Izabella Mitka SP w Radwanowicach
       III miejsce – Zofia Świątek SP w Bolechowicach
       Wyróżnienia:  Amelia Skrzypoń i Aleksander Kubaty SP w Kobylanach
       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

       Organizatorzy

      • JASKINIA NIETOPERZOWA

      • 27 października uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę (w ramach innowacji pedagogicznej „Jak zmierzyć świat?”) do Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach. Jest ona położona w Dolinie Będkowskiej na terenie Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”. Pan przewodnik w bardzo ciekawy i wesoły sposób opowiedział nam historię jaskini, pokazał i wyjaśnił jak powstają formy skalne – stalagmity, stalaktyty i stalagnaty, na czym polega hibernacja u nietoperzy, jaki tryb życia prowadzą nietoperze oraz czym się odżywiają? Na własne oczy mogliśmy zobaczyć dwa gatunki nietoperzy: nocka dużego i podkowca małego. Dowiedzieliśmy się również, że można tu spotkać, aż 10 gatunków pająków jaskiniowych oraz na czym polega kanibalizm wśród pająków. W jaskini były nagrywane sceny niektórych filmów m.in. „Ogniem i mieczem”. Kręcono tam również legendę „O Św. Mikołaju” i „O smoku Wawelskim. Duże zainteresowanie wzbudził widok wielu kości zatopionych w skale. W jaskini zostały znalezione kości niedźwiedzia jaskiniowego, mamuta, wilka, konia i mnóstwa drobniejszych zwierząt. Największych emocji doznaliśmy, kiedy przewodnik zgasił nagle wszystkie światła - mieliśmy za zadanie posłuchać w zupełnej ciszy i ciemności odgłosów jaskini – były niesamowite… Po wyjściu z jaskini zakupiliśmy kilka pamiątek, a następnie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Był to bardzo wesoło i aktywnie spędzony dla wszystkich czas.

      • WARSZTATY SLOW FOOD POWRACAJĄ W NOWYM ROKU SZKOLNYM

      • 18 października uczniowie z klas IV – VIII brali udział w zajęciach kulinarnych. Pod kierunkiem pani Anny Tymkowicz – Szelest przygotowali wegetariańskie gołąbki z kapusty włoskiej z grzybami, z silną nutą pietruszki oraz pierogi z kaszą gryczaną z bryndzą i miętą. Ugotowali niesamowite, cudownie pachnące potrawy. To były bardzo aromatyczne warsztaty! Cieszymy się, że tak wielu uczniów chętnie poszalało w naszej szkolnej kuchni. Wierzymy, że każdy wyniósł jakąś cenną lekcję. Dla jednych był to czas dobrej zabawy, innym do zabawy dołożona została cegiełka edukacji.

       Kinga Kulińska

      • KAŻDY ŚWIĘTY BYWA ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY

      • Wychowawcy klasy II, III i IV naszej szkoły wspólnie z panią katechetką 30 października zorganizowały już III szkolny Bal Wszystkich Świętych.  Przy muzyce bawili się uczniowie wraz z opiekunami. Każdy uczestnik balu miał jakiś atrybut „świętości”, wielu przebrało się za świętych – były anioły, błogosławione Karoliny, święte: Magdalena, Zofia, święty Piotr, Patryk i wielu innych. Wybrano „Świętą” i „Świętego” balu. Słodkich pyszności równieżnie zabrakło. W cukierkach, którymi częstowali się uczestnicy balu znajdowały się myśli świętych.
       Nauczycielom i dzieciom uczestniczącym w wyśmienitej zabawie serdecznie dziękujemy –bo Święty jest zawsze uśmiechnięty.

      • 40 ROCZNICA WYBORU KARDYNAŁA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

      • Wybór kardynała Karola Wojtyły na Papieża to bardzo ważne wydarzenie dla Polaków stąd w naszej szkole poświęciliśmy mu dużo uwagi. Uczniowie klas I-III w ramach zajęć religii i Szkolnego Koła Turystyki uczestniczyli w zajęciach  edukacyjnych poznając najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, a następnie odwiedzili jego dom w Wadowicach. Uczniowie wykonali też prace konkursowe p.t „ Życie i działalność świętego Jana Pawła II”.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych