• Aktualności

      • DZIEŃ DINOZAURA W ZERÓWCE

      • W tym dniu dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedzieli się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Wykonywaliśmy makietę prahistorycznego lasu, „robiliśmy” skamieliny.  Nasza sala zamieniła się w salę pełną niespodzianek o dinozaurach. Dzieci zamieniły się w tyranozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń. Przeprowadzaliśmy wykopaliska, wykonaliśmy erupcję wulkanu, mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach, a na koniec każde dziecko mogło ,,podążać śladami dinozaura”.  To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji :)

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZERÓWCE

      • W lutym obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Zerówczaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów tych zajęć był teatrzyk profilaktyczny w wykonaniu wychowawców pt. „Alicja w krainie… Internetu”, który uświadomił dzieciom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

      • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
       Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
       Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
       A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję" 

       Walentynki były dla zerówczaków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, „wysyłały walentynki”, bawiły się w „Berka Amorka”. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynki z serduszkowej poczty. Był to dzień miłych wrażeń!

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KONKURS PLASTYCZNY

      •   W związku z przypadającym 17 lutego Światowym Dniem Kota  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszy rysunek kota. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na potrzebę pomocy kotom wolnożyjącym i bezdomnym, którym bardzo trudno jest przetrwać zwłaszcza w zimie. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające najróżniejsze koty, kotki i kocurki. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością stosując ciekawe techniki plastyczne . Ta różnorodność spowodowała trudność w wyłonieniu najlepszej pracy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane prace.

      • DZIEŃ KOTA

      • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto- "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach a także rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”. Dzieci wykonywały  różnorodne zadania konkursowe np. picie mleka z miseczki.

        

      • POCZTA WALENTYNKOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • ”Dzień Świętego Walentego

       To dzień dobry dla każdego!”

        

       14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).  Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała pocztę walentynkową.  Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka  czekała na piętrze szkolnego budynku  pod tablicą SzRU  na walentynkowe kartki  od obecnych w szkole uczniów.  Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  W piątek 12 lutego  korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły:  Julia Dorynek, Oliwia Walczowska, Julia Kramarczyk.  Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.  Dziękujemy naszym Listonoszką!

                                                                                                                                 Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • PROJEKT „Targetter” – CEL

      • W dniu 18.02.2021r  od godz. 11:00 - 12:00  odbyła się  realizacja projektu online skierowanego do uczniów naszej szkoły z  kl. VII i VIII o nazwie Targetter.
       Projekt był  realizowany w ramach lekcji wychowawczej. Miał na celu zachęcenie młodych osób do regularnego wyznaczania sobie celów, a tym samym nieustannego rozwoju. Stanowi to świetną rozrywkę a jednocześnie przybliża do spełnienia wielu marzeń i aspiracji - łączenie przyjemnego z pożytecznym. Celem projektu było zwiększenie wiedzy nastolatków na tematy pomocne przy osiąganiu celów np. zarządzanie czasem czy motywacja. Targetter (z ang. target-cel) ma na celu uświadomienie młodym osobom, że każdy prawidłowo wyznaczony cel jest wprost na wyciągnięcie ręki. Realizatorzy projektu to młode osoby uczące się jeszcze w liceum, których celem było przekazanie sprawdzonych sposobów i metod na efektywne wyznaczanie, dążenie i weryfikowanie swoich targetów. Ponadto na ich mediach społecznościowych są organizowane  transmisje na żywo ze specjalnymi gośćmi (np. z autorami książek motywacyjnych i mówcami). Poruszają tematy takie jak: zarządzanie czasem, samodyscyplina, indywidualność czy wiara w siebie. Na tą chwile otrzymaliśmy od realizatorów programu Vouchery na darmową 60 min.  lekcje gry na instrumencie – marimbie, perkusji lub ksylofonie w Krakowie.   Zapraszamy do odebrania Vouchera, może przyda się do wyznaczenia  kolejnego lub nowego celu.

                                                                       Koordynator projektu w ISP w Radwanowicach – Izabela Kołodziej

      • HIPOTERAPIA ZIMĄ

      • Mimo tegorocznej srogiej zimy nasi uczniowie nie poddają się i wytrwale ćwiczą na zajęciach hipoterapii, a śnieg, którego w tym roku nie brakuje daje jeszcze więcej frajdy z wyjazdów do Greenbase. Poza ćwiczeniami w siodle dzieci rozegrały nie jedną bitwę na śnieżki, spróbowali także  swoich sił w budowaniu igla i robienia aniołków a śniegu. W ostatnim czasie dzieci miały okazje poznać nowego w ośrodku czworonożnego przyjaciela, którym jest Milka a czesanie jego długiej sierści było nie lada wyzwaniem.

      • BAL PRZEBIERAŃCÓW

      • 11 lutego 2021r., klasie I, odbyła się zabawa karnawałowa – bal przebierańców. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i paniom.  Zabawę rozpoczęliśmy od tanecznej podróży po Europie w rytmie piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”. W odwiedzanych krajach dzieci tańczyły taniec charakterystyczny dla danego państwa. We Francji tańczyliśmy kankana, w Hiszpanii –makarenę, w Grecji –zorbę, a w Rosji –kazaczoka. Po podróży odpoczywaliśmy przy słodkim poczęstunku, oczywiście nie zabrakło także pączków, jak na tłusty czwartek przystało . W drugiej części zabawy dzieci bawiły się przy piosenkach „na życzenie” prezentując swoje przepiękne stroje i pomysły na układy taneczne. Szkoda, ze następny bal dopiero za rok!

                                                                                                                                                       Kinga Sarota

      • TŁUSTY CZWARTEK W ZERÓWCE

      •  „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków usmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się słodki dzień – Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznały krótką tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oglądały teatrzyk utworu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. Po obejrzeniu przyszedł czas na pączki-smakowały wybornie! Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – nie będzie mu się wiodło. Jedli wszyscy, więc chyba wystarczy dla nas szczęścia i powodzenia na cały rok! 

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 9 lutego br. w naszej zerówce odbył się wielki bal karnawałowy. Zerówczaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Świetnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również poczęstunku.
       Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

      • 29 Finał WOŚP w ISP w Radwanowicach

      • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta  na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. W tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Wśród  w/w  wolontariuszy znalazły się członkinie  SzRU, które  aktywnie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy w dniu finału w Radwanowicach, Rudawie i Krzeszowicach, jak również tuż przed finałem kwestując w naszej szkole pośród obecnych uczniów. Serdecznie Dziękujemy za aktywne przyłączeni się do akcji uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom ISP w Radwanowicach. Dziękujemy Szkolnej  Radzie Uczniowskiej  za dobro które niosą i przekazują innym, poświęcony czas, zapał i energię. Siema!

                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

      • 21 i 22 stycznia to zawsze dni szczególne w życiu przedszkola, bo gościmy Babcie i Dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądają występy dzieci. W tym roku przez pandemię nie było to możliwe, dlatego drogą elektroniczną wysyłaliśmy filmiki i życzenia płynące prosto z dziecięcych serc. Kochane babcie i Dziadkowie jesteście bardzo ważni w życiu Waszych wnuków – życzymy Wam dużo zdrowia, radości i ogromu miłości. J

      • Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie!

      • Jesteście drogowskazem dla swych wnuków,

       którzy jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki

        na swej drodze życia.

       Stanowicie ostoję tradycji i wartości,

       wnosicie w rodzinny pejzaż wyrozumiałość, cierpliwość, dobroć, poświęcenie.

        

       Z całego serca życzymy,

       aby te dwa dni, które w kalendarzu są Wam dedykowane,

       były czasem, kiedy w sposób szczególny wnukowie okażą każdemu z Was miłość i przywiązanie.

       Życzymy jednak przede wszystkim, aby ciepło rodzinne i szacunek towarzyszyły Wam

       przez wszystkie dniu w roku,

       a upływający czas niech niesie ciągle wiele radości,

        której źródłem będą także Wasi kochający wnukowie.

        

        

       Dyrekcja Integracyjnej Szkoły Podstawowej

      • POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY

      • Przetrwaliśmy ten trudny czas nauki zdalnej naszych najmłodszych uczniów. Wracamy. Jest to naprawdę szczęśliwy moment dla nauczycieli i wyrażam głęboką nadzieję, że dla uczniów również.

       Owszem, nadal obowiązują nas obostrzenia, ale spodziewamy się, że ich przestrzeganie uchroni nas przed zachorowaniem.

       Oto kilka zmian, które nastąpią od 18 stycznia:

       1. Uczniowie, wchodząc do budynku, będą korzystać z różnych wejść:

       - klasa I – wejście od strony boiska (górnej bramy wjazdowej); szatnia na korytarzu tylko dla uczniów klasy I; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej sali lekcyjnej;

       - klasa II – wejście od strony sali gimnastycznej; szatnia dla uczniów klasy II- przy Sali gimnastycznej; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do Sali nr …. (tej, z której korzystali dotąd uczniowie klasy VII),  w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie korzystają z przestrzeni korytarza głównego

       - klasa III – wejście główne od strony sekretariatu, szatnia po lewej stronie schodów dla uczniów klasy III; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej dotychczasowej sali lekcyjnej.

       2. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie nie przemieszczają się po budynku, korzystają z przestrzeni sal i korytarzy dla nich przypisanych. Pragniemy zachowywać dystans i nie gromadzić się w dużych grupach we wspólnej przestrzeni.

       3. W przestrzeni wspólnej(na korytarzach w czasie przerw) uczniowie noszą maseczki. Prosimy o zaopatrzenie w nie dzieci oraz pokazanie jak w higieniczny sposób je przechowywać (maseczki z materiału, wielokrotnego użytku). Uczeń może być wyposażony także w maseczki jednorazowe.

       3.  Posiłki uczniowie będą spożywać w salach lekcyjnych.

       4. Bardzo prosimy, jeśli jest to możliwe, o niepozostawanie uczniów zamieszkujących w Radwanowicach w świetlicy szkolnej.

        

       Dla uczniów spoza Radwanowic dowozy organizowane będą zgodnie z dotychczasowymi zasadami i  harmonogramem. Do busa dzieci wsiadają w maseczkach i nie zdejmują ich aż do momentu zajęcia miejsca w ławce.

        

       Drodzy uczniowie,

       spodziewamy się Was wszystkich widzieć w najbliższy poniedziałek w dobrym zdrowiu i wspaniałych humorach!

      • MOC GORĄCYCH ŻYCZEŃ

      • Wielu spośród uczniów ISP w Radwanowicach odpowiedziało na świąteczną akcję składania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom, kolegom i bliskim.  Przesłane życzenia, które miały formę świątecznych bombek, kartek i  innych ozdób zawisły na szkolnej choince. W większości uczniowie słali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom,  wdzięczni za ich pracę, jak również swoim kolegom, za którymi bardzo się już stęsknili.  Wszyscy w Nowym Roku życzyli sobie szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz szybkiego powrotu do szkoły.  

      • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ! KOLĘDA! KOLĘDA!

      • Już od wielu lat, cyklicznie, w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku, pomimo specyfiki sytuacji wynikającej
       z pandemii, a co za tym idzie, wyjątkowego sposobu prowadzenia edukacji, nie mogło go również zabraknąć. Uczniowie mogli nadesłać nagrania swoich kolęd i pastorałek online. Wszystkie występy były wyjątkowe, dlatego każdy z uczestników zasługuje na dyplom
       i nagrodę, niemniej jury musiało wykonać swoje niezwykle trudne zadanie i wyłonić zwycięzców.

       Mamy zaszczyt ogłosić że,

       w konkursie kolęd i pastorałek, w roku 2020 wyróżnienia zdobyli -  Antoni Kieś oraz Emilia Czerhoniak.

       Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Nowicka.

       Zaszczytne miejsce drugie przypadło Mai Olek

       Zwycięzcami tegorocznego przeglądu został duet sióstr: Klaudia i Wiktoria Gawecka.

       WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

       konkur_koled(1).mp4​​​​​​​

      • WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      • Pomimo panującej na Świecie pandemii koronawirusa, wiele osób nadal pamiętało o zwierzętach w potrzebie i wsparło  naszą coroczną akcje różnymi darami! Tym razem serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczniom  z klas I-III, oraz ich rodzicom. Dziękujemy  za pamięć i okazaną pomoc potrzebującym zwierzętom!

                                                                                                                                                    SzRU

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      •     Na przełomie listopada i grudnia 2020r uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej z  klas I-II   mieli możliwość uczestniczenia w programie profilaktycznym „Cukierki”. Program przybliżył  uczniom podstawowe informacje na temat  środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, ukształtował  umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauczył postaw  dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zrachowaniom agresywnym. Założeniem programu było  zachęcanie do angażowania w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej. Z tego punktu widzenia program miał  charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Warsztaty odbyły się dzięki  wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a osobą odpowiedzialną za ich przeprowadzenie w naszej szkole  była pani pedagog Izabela Kołodziej. Bardzo dziękujmy Rodzicom za pomoc w realizacji programu. A w niedługim czasie zapraszamy na  Wystawę Prac Dzieci biorących udział w programie.

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych