• Aktualności

      • KONKURS CZYTELNICZY – „Odkrywamy baśnie i legendy polskie.”

      • W ostatnim tygodniu listopada został zorganizowany konkurs czytelniczy „Odkrywamy baśnie i legendy polskie”. Jego celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swojej wiedzy i poszerzania wiadomości z zakresu literatury polskiej oraz zapoznanie z mniej znanymi baśniami i legendami. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z wybranymi utworami literackimi. Konkurs został przeprowadzony w miłej i przyjaznej atmosferze. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VIII. Oprócz pytań quizowych uczniowie musieli wykazać się umiejętnością interpretacji oraz wyciągania wniosków.
       Wyniki:
       Miejsce I – Wiktoria Jamrozowicz kl. V
       Miejsce II – Radosław Olek kl. VI
       Miejsce III – Magdalena Woźniak kl. V

      • MATEMATYCZNY KONKURS ALFIK

      • 27 listopada 2019 roku, uczniowie z naszej szkoły zmagali się z królową nauk w ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik. Gratulujemy wytrwałości i oczekujemy na wyniki.

      • ZAJĘCIA INTEGRACYJNE – kolorowe, andrzejkowe babeczki z wróżbami

      • W poniedziałek 26 listopada odbyły się kolejne zajęcia integracyjne, w których wzięli udział uczniowie VI klasy naszej szkoły oraz uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych. Już tradycją stało się, że spotykamy się kilka razy w roku aby wspólnie tworzyć lub przygotowywać coś pysznego! Tym razem postawiliśmy na smaczne i kolorowe andrzejkowe babeczki z wróżbami. Wszyscy zaangażowali się we wspólną pracę i bardzo sprawnie przygotowali ciasto w kilku kolorach. Następnym krokiem było warstwowe wylewanie go do przygotowanych foremek. Po upieczeniu, mufinki zostały ozdobione pysznym kremem. Tęczowe babeczki wyglądały i pachniały tak znakomicie, że zniknęły z talerzy w mgnieniu oka.

      • PRZECIERAMY SZLAKI!

      • Do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka miesięcy, ale my już intensywnie zaczynamy poszukiwania kolejnej, edukacyjnej przystani dla naszych absolwentów. Pięcioro ósmoklasistów wraz ze swoimi zatroskanymi rodzicami  i nauczycielami 26.11. 2019 udało się na „Dzień Otwarty” do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Krakowie (Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Szkoła Branżowa 1-szego Stopnia), przy ulicy Barskiej. Odwiedzający mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych, zapoznać się z ofertą edukacyjną i terapeutyczną szkoły, zajrzeć w różne, ciekawe zakątki szkoły, a przede wszystkim szczerze porozmawiać ze społecznością szkolną: specjalistami i uczniami. Gospodarze umilali nam czas przygotowanymi własnoręcznie łakociami i przekąskami, cierpliwie odpowiadali na nurtujące nas pytania. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do konkretnej szkoły, jakie możliwości są już po jej ukończeniu. Sytuacja trochę nam się wyjaśniła, ale to nie koniec naszych poszukiwań. Już w styczniu ruszamy do szkoły na Praską, przecierać dalsze szlaki. Dziękuję bardzo wszystkim, szczególnie Rodzicom za obecność
       i zaangażowanie.

                  

                                                                                                    Dorota Kieś – oligofrenopedagog, doradca zawodowy.

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • Historia Pluszowego Misia na kartkach historii zapisała się już w XX wieku .  Jednak samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku. 22 listopada dzieci z oddziału 5 i 6 latków zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, odgadywały zagadki o bajkowych Misiach. Pojawiły się zabawy ruchowe, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną z głównym bohaterem dzisiejszego dnia czyli Misiem.

      • WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

      • 22 listopada w ramach innowacji pedagogicznej „Jak zmierzyć świat”, uczniowie naszej szkoły pojechali do Muzeum Inżynierii Miejskiej mieszczącego się w Krakowie. Siedziba muzeum znajduje się w zrewaloryzowanych zabudowaniach zabytkowej zajezdni tramwajowej, którą przystosowano do celów wystawienniczych. Na miejscu braliśmy udział w lekcji muzealnej oraz zwiedzaliśmy interaktywną wystawę. Tematem lekcji muzealnej była „Magia w kuchni”. W trakcie zajęć przeprowadziliśmy doświadczenia z różnymi produktami kuchennymi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób umieścić jajko w butelce z wąską szyjką. Sprawdzaliśmy, jaki kolor ma sok z czerwonej kapusty i co lubią drożdże. Zrobiliśmy też wulkan. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy interaktywną wystawę pt. „To takie proste”. Pan przewodnik w ciekawy i przystępny sposób opowiadał nam o prawach jakie rządzą przyrodą. Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia, obserwowaliśmy zaskakujące zjawiska, tworzyliśmy żywy obraz. Było super!! Następnym razem na pewno zarezerwujemy sobie więcej czasu.

                                                                                                                                                          Urszula Czyba

      • KRAKÓW I OKOLICE W LEGENDZIE

      • W dniu 23 listopada 2019 r. klasa III udała się na kolejną wycieczkę w ramach realizacji projektu „Kraków i okolice w legendzie”. Tym razem wyruszyliśmy na Wawel. Odwiedzając to historyczne wzgórze, docenialiśmy nie tylko jego wyjątkowość, ale i znajdujące się tutaj liczne zabytki gromadzone przez stulecia. Zwiedziliśmy reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny  oraz Zbrojownię. Podziwialiśmy piękne wnętrza historyczne, kolekcje arrasów Zygmunta Augusta, portrety królewskie, włoskie meble,  a także Prywatne Apartamenty Królewskie .W Skarbcu i Zbrojowni oglądaliśmy wyroby złotnicze, cenne okazy broni i rzędów końskich; uzbrojenie rycerstwa .Pani przewodnik opowiedziała nam kilka legend związanych z historią tego zamku. Zakupione pamiątki oraz wspólne zdjęcia będą miłym wspomnieniem tej wycieczki. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

                                                                                             Joanna Figiel

                                                                                             Kinga Sarota

      • POKAZ OWADÓW

      • W listopada w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Jak zmierzyć świat” odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” poprowadzona przez agencję KLAPS ART. Lekcja dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne gatunki owadów żyjących nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najwięcej emocji wzbudziły żywe osobniki takie jak: świerszcze, modliszki, liśćce, straszyki z rejonów Malezji, karaczany madagaskarskie, szarańcze, różnobarwne motyle dzienne i nocne, chrząszcze i żuki. Niektóre osobniki mogliśmy osobiście dotknąć i pogłaskać. Uczniowie poznali nie tylko wygląd danych przedstawicieli owadów, ale również ich zwyczaje, rozwój, troskę o potomstwo oraz zdolności kamuflujące. Dowiedzieli się również jak odróżnić samicę świerszcza od samca, co to jest subimago i imago, w jaki sposób należy podnosić owada oraz że ćmy mogą być równie piękne jak motyle.  Po raz kolejny przekonaliśmy się o potrzebie istnienia każdego żywego organizmu, czy jest nim potężny słoń, czy też mały owad - każdy z nich zasługuje na naszą uwagę.  Z niecierpliwością czekamy na kolejną żywą lekcję przyrody.

      • NOC W SZKOLE

      • W nocy z 22 na 23 listopada SzRU w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, zapewniła całonocną sportową atrakcję swoim uczniom w murach naszej szkoły. O godzinie 19.00 przyszliśmy do szkoły wyposażeni tym razem nie w podręczniki i zeszyty, ale w poduszki i śpiwory! Czekało  na   nas wiele atrakcji! Początek spotkania to przygotowanie miejsca do snu, rozlokowanie się w murach szkoły oraz zbiórka, na której omówiliśmy zasady bezpieczeństwa. Następnie z latarkami na głowie wyruszyliśmy na teren szkoły i bawiliśmy się w chowanego wieczorową porą. Skrytki były nieprzewidywalne i ciekawe.  Po zakończonej zabawie udaliśmy się na ciepłą herbatę i pyszne zapiekanki oraz tosty. Po znakomitym posiłku bawiliśmy się sportowo na sali gimnastycznej, odbył się wieczór filmowy z popcornem, promocja czytelnictwa i do białego rana  na sali gimnastycznej  trwał mecz piłki ręcznej. Odbyła się  też zabawa w Mafię. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej strony! Z wielkim żalem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc, rozeszliśmy się do domów.Dziękujemy wszystkim Uczniom za  Wspaniałą Wspólną Zabawę!

                                                                                                                                   Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • KINOWE PSIEżycie

      • 20.11.2019 r. uczniowie z Integracyjnej Szkoły Podstawowej i podopieczni Świetlicy Terapeutycznej im. Brata Alberta w Radwanowicach, wybrali się do krakowskiego Multikina na seans pt. „Był sobie pies 2”. Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, bezbrzeżnej miłości i wierności, która potrafi pokonać nawet śmierć, przypadła wszystkim do gustu. Już pierwsze 15 minut filmu dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Multikina w Krakowie, mogliśmy obejrzeć film w dogodnej dla nas godzinie. Ułatwiło to logistyczną stronę wycieczki. Oczywiście, nie mogło się obyć bez typowych kinowych przysmaków. Niemalże każdy skorzystał z kinowego bufetu i, aby seans był przyjemniejszy, zaopatrzył się w popcorn i jego wierną przyjaciółkę coca – colę. Z pewnością wkrótce ponownie wybierzemy się do kina, wszak sezon jesienno – zimowy obfituje w kinowe premiery, a już niebawem „Kraina lodu 2”. A przyznać trzeba, że są wśród nas prawdziwi fani tej disney’owskiej produkcji.

        

       Oprac. Kamila Szkodlarska

       Zdjęcia: Anna Wesołowska

      • DZIEŃ TOLERANCJI

      •  „Wszyscy różni, wszyscy równi”.

       18  listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień tolerancji .Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor zielony, który jest także kolorem nadziei.  W tym dniu spotkaliśmy się na Sali gimnastycznej z uczniami naszej szkoły. Z klasami I-III stworzyliśmy krąg przyjaźni, zapoznaliśmy się z opowiadaniem o Smoku, który szukał przyjaciela i zakończyliśmy zajęcia wspomnianym kręgiem przyjaźni, ponadto stworzyliśmy wspólną pracę o przyjaźni i tolerancji. Na serduszkach wypisywaliśmy hasła kojarzące się im z motywem przewodnim dnia, który ozdobił szkolny korytarz. Natomiast uczniowie klas IV-VIII   wypisywali i prezentowali zebranym uczniom   swoje  „złote  myśli ” związane z hasłem „Tolerancja”. Tolerancji, która przypominać miała nam, co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.  

                                                                                                                        Pedagog szkolny Izabela Kołodziej             

      • POKAZ PŁAZÓW

      • 15 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” (prowadzona przez agencję KLAPS ART z Krakowa), której bohaterami  tym razem były płazy. Uczniowie klas III – VI mieli okazję zobaczyć, poznać i dotknąć płazy bezogonowe takie jak:  kumaka Andrzeja pochodzącego z Azji, rzekotkę australijską - Krzysztofa,  ropuchę Agnieszkę oraz płazy ogoniaste: traszkę chińską o imieniu Ania oraz Tadeusza - salamandrę tygrysią. Najwięcej emocji wzbudziła największa na świecie ropucha Aga oraz jaskrawo ubarwione brzuszki kumaków. Uczniowie poznali nie tylko wygląd zaprezentowanych gatunków, ale również ich przystosowania do środowiska wodno – lądowego, zdolności kamuflujące, sposób odżywiania i oddychania, miejsce występowania oraz usłyszeli odgłosy ropuchy, kumaka oraz rzekotki. Poznaliśmy również budowę szkieletu płazów, dzięki której dowiedzieliśmy sie m.in, że zwierzęta te mają otwartą klatkę piersiowa, co czyni je bardziej miękkimi w dotyku. Dowiedzieliśmy się również, że płazy mogą poruszać głową tylko w jednej płaszczyźnie (góra, dół), nie wszystkie potrafią skakać - niektóre kroczą, przykładem są ropuchy oraz, że samica jest znacznie większa od samca. Żywa lekcja przyrody okazała sie dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

      • WYJAZD DO KINA KIJÓW

      • Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Pod koniec października  dzieci udały się do Kina Kijów na przedstawienie teatralne pt.,, Przygody Wilka i Zająca’. Dzieciom bardzo spodobał się spektakl. Odważne dzieci miały możliwość zostać  na chwilę aktorami i wcielić się w rolę pomocników Magika. Całość przedstawienia dodatkowo ubarwiały profesjonalne efekty świetlne, które również wzbudzały niemałą sensację wśród dzieci. Tuż po powrocie czekał na dzieci test z wiedzy o spektaklu, ku miłemu zaskoczeniu nauczycieli dzieci zdały test celująco! Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wycieczki na kolejne spektakle.

      • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ

      • Październik to nie tylko miesiąc mówiący nam o pięknej jesieni. Październik to również Międzynarodowy Miesiąc Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej (AAC) czyli  alternative and augmentativecommunication, oznaczający komunikację zastępczą (alterntivecommunication) i wspomagającą (augmentativecommunication). Celem miesiąca jest szerzenie świadomości istnienia wielu różnych sposobów w jaki porozumiewają się ludzie używając pomocy komunikacyjnych. Niektórzy uczniowie naszej szkoły, zamiast wypowiadanych słów i zdań mogą używać znaków graficznych (piktogramów, obrazków, symboli), znaków manualnych (gestów) lub znaków przestrzenno-dotykowych (np. przedmiotów). Od września, uczniowie naszej szkoły korzystający z metod AAC wykorzystują do komunikacji z otoczeniem szkolnym „cyberoko” – urządzenie wyłapujące gałkę oczną, dzięki któremu mogą dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się niezależnymi. W ostatnim tygodniu października w klasach I –III odbyła się prelekcja dotycząca sposobów porozumiewania się dzieci niemówiących. Prowadzone zajęcia, miały na celu uświadomienie uczniom klas I -III w jaki sposób porozumiewają się osoby niemówiące, a także jakie narzędzia są wykorzystywane w celu usprawnienia komunikacji.

      • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      • Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Również w naszej szkole, to święto jest pięknie obchodzone w postaci Akademii. W tym roku przedstawienie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonywali uczniowie z klasy IV i V pod przewodnictwem Pani Joanny Popiołek, Pani Moniki Buczak, oraz Pana Mateusza Grządzielewskiego. Prawie 40 minutowa inscenizacja odniosła ogromny sukces i powodzenie. Widownia przez chwilę mogła się przenieść w tamte okropne czasy dla naszego kraju. Po zakończeniu przedstawienia, cała sala, wszyscy zaproszeni goście, zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Następnie o godzinie 11.11 złączyliśmy się z całym narodem odśpiewując hymn Mazurka Dąbrowskiego. Na zwieńczenie tego pięknego święta, udaliśmy się pod pomnik Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach składając znicze, kwiaty, oraz odmawiając krótką modlitwę.

      • BO ŻYCIE JEST PIĘKNE!

      • 29.10.2019 r. klasy 8 - terapeutyczne, udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Chrzanowie, by wziąć udział w IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Pięknie żyć". Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie. Ów dzień, okazał się być prawdziwym świętem osób niepełnosprawnych, które z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoją twórczość artystyczną: wokalną, teatralną, taneczną, instrumentalną, itp. Podziwialiśmy solistów, duety i całe zespoły. Uczniowie naszej szkoły, pod okiem pani Doroty Kieś, pani Kamili Szkodlarskiej, przy akompaniamencie pani Izabeli Kołodziej (której serdecznie dziękujemy!) zaprezentowali spektakl poetycko-muzyczny "Historia pewnej znajomości". Wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wprowadził nas w romatyczny nastrój, a pózniej, dzięki wspólnie zaśpiewanej piosence Czerwonych Gitar, poczuliśmy wakacyjny klimat, przenosząc się na nadmorskie molo. W kuluarach poznaliśmy innych artystów, dyrektora szkoły, organizującej tę imprezę, a także z przyjemnością spróbowaliśmy smakołyki, jakie na nas czekały. Tego dnia, po raz kolejny doświadczylismy, że życie jest po prostu piękne, jeśli sami potrafimy się nim cieszyć.
        

      • HALLOWEEN

      • Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp. Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Może nią być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony) albo celtyckie święto na powitanie zimy. Z jednej strony był to czas radowania się minionymi zbiorami oraz powrotem bliskich do domów, z drugiej strony pojawiało się widmo zimy – czasu zmagań z głodem, chłodem i niedostatkiem światła słonecznego. W naszej  szkole uczniowie klas IV-VIII  wzięli udział w konkursie  organizowanej przez SzRU , ozdabiając klasy w Halloweenowe  ozdoby wykonane własnoręcznie, lub kupione. Tego dnia było trochę strasznie. Gratulujemy zwycięzcom, Dziękujemy Wszystkim Uczniom za duże zaangażowanie.

                                                                                                                          Opiekun SzRU Izabela Kołodziej

      • GMINNY KONKURS TEATRZYKÓW

      • Uczniowie klasy III zwycięzcami Gminnego Konkursu Teatrzyków „Kamishibai”

       29 października 2019r , w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej im. Kazimierza Wyki Krzeszowicach odbył się finał Gminnego Konkursu Teatrzyków „Kamishibai” pt. „Opowieści i legendy mojego regionu”, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Kamishibai(kami-papier, -shibai-teatr) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze  z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę- na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, czy opowiadania. Uczniowie klasy III (Klaudiusz Cholewa, Wiktoria Gawęcka, Antoni Kieś, Ksawery Kulka, Szymon Wójs) pod  kierunkiem pań- J.  Figiel oraz K. Saroty przygotowali legendę o rycerzu Radwanie. W formie teatrzyku kamishibai przedstawili legendę o historii powstania miejscowości Radwanowice. Ich praca oraz wysiłek zakończyły się ogromnym sukcesem , ponieważ zdobyli I miejsce w kategorii klas I-III. Idea teatrzyków kamishibai bardzo spodobała się uczniom. Dzięki niej można rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność. Chcemy z nią zapoznać całą społeczność szkolną i zachęcić do przedstawiania w tej formie własnych opowieści, legend także w języku angielskim lub niemieckim.

      • WYCIECZKA ROWEROWA DO DOLINY RACŁAWKI

      • 25.10.2019 r. udało się zorganizować wycieczkę rowerową do Doliny Racławki przez Dolinę Pstrąga w Dubiu. Wraz z 16 uczniów z Integracyjnej Szkoły Podstawowej  w Radwanowicach, o godzinie 13.30 nastąpił wyjazd spod szkoły w kierunku Dubia. Piękna polska złota jesień sprzyjała naszym rowerzystom  w rowerowej wyprawie J . Pomimo przygód, w postaci przebicia opon przez dwóch uczniów udało nam się dojechać do pierwszego checkpointu, którym był koniec doliny pstrąga w Dubiu. Potem już była swobodna, relaksująca jazda pośród kolorowych drzew do końca doliny Racławki, wraz z odpoczynkiem i powrotem do punktu początkowego.  Tam czekało na nas rozpalone ognisko, kiełbaski i zasłużony odpoczynek. Zregenerowani, oczywiście nie mogliśmy siedzieć bezczynnie…Ustawieni w kółku, przez ponad pół godziny odbijaliśmy wspólnie piłką do siatkówki. Niestety czas szybko mija i z racji tego, że coraz wcześniej robi się ciemno w tym okresie, byliśmy zmuszeni wracać do szkoły. Szczęśliwi i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Czas na kolejną wyprawę, tym razem może troszkę dalej, ale to już w następnym okresie szkolnym.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Poniedziałek 21.10.2019

         W poniedziałek rozpoczął się w naszej szkole coroczny Tydzień Bezpieczeństwa. Zgodnie z zaplanowanym dniem dzieci i młodzież zapoznały się z zasadami bezpiecznego zachowania w kontakcie z psem. Zajęcia prowadziły panie z ośrodka Słoneczny Stok, którym pomagał pies Panczo.

          Ogłoszony został również konkurs plastyczny, w ramach akcji „Odblaskowa cała szkoła” pt. „Bezpieczni na drodze”. Konkurs miał na celu promowanie noszenia odblasków.

                                                                                 Wtorek 22.10.2019

            Tego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko” . Szkolenie prowadziła p. Magdalena Mitońska oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się na przejściach i przejazdach kolejowych. Uczniowie otrzymali odblaski oraz książeczki edukacyjne.

                                                                               Środa 23.10.2019

             W środę uczniowie naszej szkoły wybrali się  do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, gdzie o zasadach bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia pożarowego  oraz o pracy strażaka opowiedzieli
       im  p. Piotr Walczowski oraz p. Stanisław Baranowski.

             Również tego dnia młodzież z klas IV-VIII uczestniczyła  w spotkaniu z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie – p. Beatą Dulewicz, która mówiła jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania,
       o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z Internetu  oraz o tym jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

                                                                           Czwartek 24.10.2019

            W tym dniu odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole, która przebiegła bardzo szybko i sprawnie, za co zostaliśmy pochwaleni przez prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej p. Stanisława Baranowskiego, który czuwał nad przebiegiem akcji.

            Ponadto  uczniowie i młodzież wzięli udział w warsztatach zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez p. Paulinę Mitońską. Każdy uczeń miał możliwość przećwiczenia  zasad resuscytacji na fantomie.

                                                                                Piątek 25. 10.2019

            Ostatniego dnia  przedszkolaki i uczniowie z klas I-III  jeszcze raz utrwalili  i przećwiczyli  zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z psem na zajęciach   z p. Moniką Latko.

             Odbyło się podsumowanie Tygodnia Bezpieczeństwa, oraz finał konkursu „Bezpieczni na drodze”. Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

       Nagrodzeni uczniowie:

       I miejsce – Michał Woźniak

       II miejsce- Kamila Rajca, Kamil Szwajcowski

       III miejsce- Ksawery Kulka, Szymon Wójs

           Dziękujemy  wszystkim za pomoc i zaangażowanie  w przeprowadzeniu akcji- Tydzień Bezpieczeństwa.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych