• Aktualności

      • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W ZERÓWCE

      • 5 października nasza zerówka włączyła się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu. Pomysłodawcą radosnego święta jest Harvey Ball, autor symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Głównym naszym celem jest uświadomienie dzieciom znaczenia optymistycznego podejścia do życia. W poniedziałkowy dzień w naszym przedszkolu było bardzo radośnie i wesoło. Na dzieci czekało w tym dniu wiele zabaw, do których „biletem wstępu” był uśmiech od ucha do ucha.Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia. Z uśmiechem każdemu do twarzy!

      • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • 2 października w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna akcja, odbywała się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczestniczyli w niej uczniowie z 22 państw świata, w tym również z 4984 szkół z Polski.W tym dniu uczniowie klas III-VIII pod czujnym okiem koordynatorów akcji oraz nauczycieli uczących w poszczególnych klasach zdawali mini egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Brali także udział w matematycznych potyczkach  rozwiązując  różnego typu zadania, rebusy i łamigłówki. Każdy z uczestników, który pomyślnie zdał egzamin z tabliczki mnożenia otrzymał certyfikat oraz odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Akcja miała pokazać jej uczestnikom, jak w przyjemny
       i niecodzienny sposób można ćwiczyć tabliczkę mnożenia. Stała się ona również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach

      • "SPRZĄTANIE ŚWIATA" i ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      • W słoneczny dzień 21 września 2020 r. uczniowie z kl. IV - VIII po raz kolejny wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej pt. "Sprzątania świata", której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również w tym roku nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Dlatego razem pod opieką wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami  w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Każdy uczeń otrzymał gumowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Zebrane odpady zostały złożone we wskazanym miejscu na placu OSP w Radwanowicach. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy, dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy sportowe zorganizowane przez pana Mateusza Grządzielewskiego. Wszystkim oczywiście jak co roku dopisywał wspaniały humor. Był to dla nas dzień nie tylko wspólnej zabawy, ale również doskonała dla wszystkich lekcja ekologii. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc oraz włączenie sie do akcji "Sprzątania świata".

                                                                                  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

      • ZERÓWCZAKI OBCHODZĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

      • 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały miłe niespodzianki, a także kolorowe krawaty „Super Chłopaka”, które wręczyły chłopcom po złożeniu życzeń i zaśpiewaniu 100 lat! 

      • ZERÓWCZAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

      • Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Dla dzieci jest to atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej, dzięki której, od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się dbania o środowisko przyrodnicze. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego należy sprzątać świat?”. Zerówczaki zaopatrzone w rękawice i worki przemierzały znajomy teren, dzielnie zbierając odpady. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami

      • ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

      • W nowym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczęszczają na zajęcia hipoterapii w ośrodku Greenbase w Nielepicach. Taka przejażdżka pozwala dziecku “dotknąć” konia dosłownie i w przenośni. Z asekuracją, w siodle dziecko czuje rytm, ciepło i oddech tego pięknego i mądrego stworzenia jakim jest koń. Zwierzę to pozwala dziecku rozluźnić się, poczuć żywe stworzenie, a częstszy kontakt rozwija u dziecka wrażliwość i motorykę. Uczniowie poprzez zajęcia poprawiają swój stan psychiczny, a także doskonalą równowagę i kondycję. Hipoterapii towarzyszy wiele bodźców zewnętrznych, takich jak: miękkość sierści, parskanie, stukot kopyt, zapach -które pobudzają wszystkie zmysły. Kontakt z koniem ma również wpływ na sferę psychiczną, uczy empatii i opiekuńczości, ale i stanowczości.

      • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI U ZERÓWCZAKÓW

      • 23 września dzieci powitały jedną z najpiękniejszych pór roku, bogatą w kolory jakimi nas otacza. Dzień ten obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Rozpoczęliśmy od teatrzyku sylwet pt. “O listku, który chciał latać”. Wspólnie przywitaliśmy jesień piosenką, tańcem, odgadywaliśmy zagadki, układaliśmy jesienne rytmy. Zerówczaki z radością i z uśmiechem brały udział w zabawach ruchowych na boisku. Na zakończenie aktywnego dnia dzieci zjadły pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców J

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      • „Każdy przedszkolak dobrze wie,
       że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
       od najmłodszego, aż po starszaka,
       wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       W poniedziałek 21 września Zerówczaki nie miały czasu na nudę - brały udział w grach, zabawach i konkursach w specjalnie przygotowanej do uroczystości sali.

       Był to dzień dobrej zabawy, szerokiego uśmiechu a nade wszystko ruchu           w tańcu ubarwione małą fotką z fotobudki. Na zakończenie dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka a także zdmuchnęły świeczki na „torcie niespodziance”

      • Oddychamy, więc działamy! - Las woła nas :)

      • Znów udało się nam oddychać pełną piersią. Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody, uczestnicy projekt wzięli udział w warsztatach „Projektowanie wyprawy nr 2 – las”. Odbyły się one 21.09.2020 roku. Wspólnie eksplorowaliśmy temat lasu, rozmawiając o procesach w nim zachodzących, zwierzętach, roślinach. Wsłuchiwaliśmy się w jego dźwięki. Zastanawialiśmy się, jak dbać o przyrodę. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata”. Po drodze wymyślaliśmy potencjalne konkurencje gry terenowej, wykonując proste, przykładowe zadania. Koordynatorka, na podstawie zebranych danych, przygotowała grę terenową, którą zrealizowaliśmy 24.09.2020 roku w pięknych okolicznościach przyrody. Na naszej trasie spotkaliśmy kucyki, gęsi i towarzyszyły nam niezwykle piękne widoki. Doszliśmy do pobliskiej miejscowości – Dubie, w której czekały na nas ukryte koperty z zadaniami, w nastepujących  kategoriach: zadania na spostrzegawczość, zagadki, działania artystyczne, wylosuj i wykonaj, sportowa. Podzieleni na dwie grupy – żółtych i różowych, bawiliśmy się wspaniale. Udało się odnaleźć i wykonać wszystkie zadania. W nagrodę odpoczęliśmy przy ognisku, wspólnie śpiewając i ciesząc się nadejściem nowej pory roku – złotej polskiej jesieni.

       Dziękuję dzieciom i wszystkim zaangażowanym osobom.

      • Projekt „Oddychamy, więc działamy!”

      • Po długim czasie izolacji społecznej, uczniowie klas terapeutycznych i uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, wzięli udział w spotkaniu warsztatowym - „Projektowanie wyprawy nr 1: zamek”. Było to działanie w ramach projektu „Oddychamy, więc działamy”, realizowanego w ramach drugiej edycji Bardzo Młodej Kultury,
       we współpracy z Miejskim Instytutem Kultury Województwa Małopolskiego.

                   Dzieci, wraz z nauczycielkami, przeniosły się w tajemniczy świat zamków. Wspólnie poszukowaliśmy informacji o pobliskich zamkach, zastanawiając się, który z nich chcielibyśmy odwiedzić. Braliśmy pod uwagę, m.in., zamek Tenczyn w Rudnie, w Ojcowie i w Pieskowej Skale. Zgodnie z zasadami demokracji, większością głosów wybraliśmy ten ostatni,  gdyż wzruszyła nas legenda o niepokornej Dorocie, która została uwięziona za potajmne spotkania ze swym kochankiem, a od śmierci głodowej wybawił ją wierny pies, który zdobywał i dostarczał jej pokarm. 

                   Podczas warsztatów, w drodze negocajcji ustaliliśmy cel i przebieg naszej wyprawy. Poza tym bawiliśmy się z chustą Klanzy, a w oczekiwaniu na wspólną wycieczkę, zbudowaliśmy
       z kartonów własny zamek z mostem zwodzonym, który następnie pomalowaliśmy, a chętni mogli wcielić się w historyczne postacie. Na koniec, zrelaksowaliśmy się przy dzwiękach lutni, słuchając średniowiecznej pieśni.

                   To był bardzo radosny i udany dzień. Następne takie przed nami! Już w następnym tygodniu  pochłonie nas temat lasu i gry terenowej.
       Dziękuję wszystkim za dobrą energię i zaangażowanie.

       Dorota Kieś – koordynator projektu

      • WYNIKI WYBORÓW DO SzRU NA ROK SZKOLNY 2020/21

      •          Dnia 10 września  2020r.,   w Integracyjnej Szkole Podstawowej  w Radwanowicach  odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. Zazwyczaj wybory  odbywają się na koniec roku szkolnego w czerwcu, ale ze względu na sytuację, musieliśmy przełożyć  ich termin. Dziękujemy wszystkim kandydatom i ogłaszamy wyniki:

        Przewodnicząca SzRU  -Julia Dorynek z kl. VIII

        Zastępca przewodniczącej  SzRUOliwia Walczowska z kl. VI

        Sekretarz SzRU  - Julia Kramarczyk z kl. VI

       SEKCJA DEKORACYJNA

       1. Amelia Kłeczek z kl. VI
       2. Julia Pogan z kl. VI

        

       SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANEGO  ROKU       SZKOLNEGO  2020/21

      • WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT POSIŁKÓW

      • Drodzy Rodzice,

       Przypominamy o konieczności informowania sekretarza szkoły o nieobecności dziecka, żeby nie zamawiać  dla niego posiłku. Informacje będą przyjmowane w godzinach 7.00 – 7.30. Brak informacji od Państwa, skutkuje zamówieniem obiadu, którego koszty doliczy się do rachunku za posiłki.

      • SPOTKANIE Z RODZICAMI

      • Szanowni Państwo,
       pierwsze spotkanie z Rodzicami odbędzie się 8 września( wtorek). W związku z panującą sytuacją nie będzie wspólnego spotkania Rodziców z Dyrektorem szkoły. Wychowawcy klas przekażą wszystkie niezbędne informacje, regulaminy. W razie pytań - indywidualne rozmowy z Dyrektorem w gabinecie.

       O godzinie 17.00 zapraszamy rodziców uczniów z klas:
       I - sala nr 11 (wejście od boiska)
       V - sala nr 2 (wejście od sali gimnastycznej)
       III - sala nr 25 (wejście od sekretariatu)
       VIII- sala nr 17 (wejście od sekretariatu)

       O godzinie 18.00 zapraszamy rodziców uczniów z klas:
       II - sala nr 7 (wejście od boiska)
       VI - sala nr 6 (wejście od sekretariatu)
       VII - sala nr 5 ( wejście od sali gimnastycznej)
       IV - sala nr 26 (wejście od sekretariatu)

       Podczas spotkań  Wychowawcami wszystkich Rodziców prosimy o noszenie maseczek/przyłbic oraz dezynfekcję dłoni przy wejściach do budynku.
        

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W ISP

      • 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny.  Jesteśmy stęsknieni za sobą. Wielu osób nie widziało się od marca. Teraz wreszcie będzie można się spotkać. Bo to nie to samo, jak  pogaduchy przez komputer czy telefon.
       Z powodu pandemii koronawirusa w większości szkół nie ma dużych apeli, tylko spotkania z wychowawcami klas.  Jak rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021 w naszej Szkole.

       Tylko dla "pierwszaków" - dla nich to jest przecież bardzo ważny dzień - zorganizowano spotkanie w sali gimnastycznej.  Nie obyło się bez dodatkowych ograniczeń: każdemu dziecku mógł towarzyszyć tylko jeden opiekun.

       "Pierwszaki"  poznały swoje wychowawczynie oraz szkołę, w której  były pierwszy raz w życiu. Z powodu pandemii zrezygnowano bowiem ze spotkań integracyjnych i drzwi otwartych.

       Dla starszych uczniów rozpoczęcie roku szkolnego ograniczyło się do spotkań z wychowawcami w klasach. Spotkania te rozpoczynały się o różnych godzinach. Uczniowie nie zapomnieli o maseczkach, dezynfekcji rąk.  Później uczniowie mogli udać się na Mszę św. do naszego kościoła. Delegacja składająca się z uczniów z klas starszych  udała się na pomnik pomordowanych, aby w imieniu całej szkoły złożyć kwiaty oraz zapalić znicze. Jak będzie w kolejnych dniach na lekcjach? Obaw nie brakuje.

      • INFORMACJA O POSIŁKACH DLA UCZNIÓW

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej, dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego, 
       1 września prosimy rodziców o zgłoszenie w sekretariacie szkoły dzieci, które będą spożywać obiad w szkole. Koszt posiłku dla ucznia – 8 zł 45 gr.

       Zapisanie dzieci na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy o informację najpóźniej do godziny  7.15 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 12 2838346 (wew. 21) . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla dziecka i doliczenie kosztów posiłku.

      • INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH 3 I 4 – LATKÓW

      • Szanowni Państwo!

       Przedszkole jest czynne w godzinach od 7.30 do 15.30.

       Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.45 ( przed śniadaniem ).

       W pierwszych dniach ( dniach adaptacji) o ile to możliwe, prosimy o skrócenie czasu pobytu dziecka
       w przedszkolu, aby nie odczuło ono boleśnie rozłąki z rodzicami.

       W związku z sytuacją pandemiczną, zgodnie z wytycznymi GIS, obowiązują nas procedury i obostrzenia, które szczegółowo przedstawimy na zebraniu rodziców.

       Informujemy,że na teren budynku szkoły/przedszkola nie mogą wejść rodzice. Po przyjściu sygnalizują Państwo dzwonkiem swoją obecność a osoba dyżurująca przy drzwiach odbiera od Państwa dziecko i przyprowadza je do przedszkola. Tutaj nauczyciele przedszkola pomagają przebrać się dzieciom i wprowadzają je do sali .

       Prosimy, aby dzieci ze względów bezpieczeństwa nie przynosiły do przedszkola swoich zabawek, pluszaków.

       WAŻNE!

       Do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów choroby górnych dróg oddechowych
       ( kaszel, katar, podwyższona temperatura).

        

        

       Lista niezbędnych rzeczy, tzw. „wyprawka przedszkolaka” na pierwsze dni w przedszkolu

        

       - wygodne obuwie na zmianę

       - 2 komplety ubrań na przebranie w podpisanym worku

       -2 opakowania chusteczek higienicznych i nawilżonych

        

       Bardzo prosimy o podpisanie osobistych rzeczy dziecka ( wystarczą inicjały)

        

       Dzieci mogą posiadać małe plecaki( przydadzą się podczas wycieczek), w których znajdować się może napój, np. woda, lub herbata, natomiast bardzo prosimy, aby te napoje były w butelkach plastikowych lub nietłukących bidonach.

       Ważne! Nie zostawiamy dzieciom w plecakach słodyczy.

        

       Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola przekażemy Państwu na zebraniu rodziców 08.09.2020r. o godz. 17.

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • WITAMY wszystkich rodziców i uczniów!

       Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021.

       Zgodnie z zaleceniami i wytycznymi MEN, MZ i GIS wracamy do szkoły w odpowiednich warunkach sanitarnych w wariancie tradycyjnym, czyli stacjonarnym.

       Rozpoczęcie roku szkolnego:

       8:00 – 8:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. I  - sala nr 11 – wejście od strony boiska
       • Kl. V – sala nr 2 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. III – sala nr 25 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. VIII – sala nr 17 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       9:00 – 9:45 Msza Święta dla uczniów. Udział nie jest obowiązkowy.

       10:00 – 10:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. II - sala nr 7 – wejście od strony boiska
       • Kl. VII – sala nr 5 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. VI – sala nr 6 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. IV– sala nr 26 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       Rodziców prosimy o pozostanie przed szkołą.  Do budynku wchodzą tylko uczniowie.

       W klasie I oprócz ucznia na spotkanie z wychowawcą może wejść jeden  z rodziców w masce lub przyłbicy. Spotkanie będzie w sali nr 1 czyli sali gimnastycznej.

       Oddział przedszkolny 5 i 6 – latków spotkanie z wychowawcami od 10:00 – 10:45. Jeden      z rodziców może wejść w masce lub przyłbicy.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych