• Aktualności

      • SZOPKI W CELESTACIE

      • Dnia 23.01 uczniowie klas terapeutycznych, uczestnicy zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej im. Brata Alberta, wybrali się pociągiem do Krakowa, by zwiedzić pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Jest to wydarzenie, które corocznie przyciąga całą masę ludzi. Nie tylko tych, którzy szopki tworzą, ale także tych, którzy szopki chętnie oglądają. "Zwyczaj „chodzenia” z szopką po domach sięga XIX wieku. Jednak po I wojnie światowej zaczął powoli zanikać. Szopka krakowska jest ewenementem na światową skalę. Scena Bożego Narodzenia przeniesiona została z Betlejem w scenerię zabytkowych budowli Krakowa. Szopka krakowska to smukła, wielopoziomowa, wieżowa, bogato zdobiona budowla, skonstruowana z lekkich, nietrwałych materiałów. Charakteryzuje się nagromadzeniem zminiaturyzowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, fantazyjnie przetworzonych i połączonych [https://www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/ pokonkursowa-wystawa-szopek-krakowskich-szopki-w-celestacie] Z nieukrywanym zainteresowaniem i fascynacją przemierzaliśmy kolejne etapy wystawy, by podziwiać te miniaturowe, ruchome dzieła sztuki. Niektórzy z nas, na wystawie byli po raz pierwszy. Pogoda styczniowa nas rozpieszcza. Dlatego też, po zwiedzaniu, wybraliśmy się do pobliskiego kościoła Karmelitów Bosych, by zobaczyć gdzie znajduje się relikwia świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Po nakarmieniu duszy, doznaniami artystycznymi i duchowymi, udaliśmy się na ucztę cielesną, czyli obiad do restauracji "Pod srebrnym kurem". Tam mogliśmy pochwalić się nienagannymi zasadami savoir - vivre. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień. Mamy nadzieję wrócić tu za rok, a kto wie? Może podobnie, jak podopieczni Fundacji im. św. Brata Alberta i my, weźmiemy udział w konkursie szopek krakowskich? Trzymajcie za nas mocno kciuki!

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "MEDITEST"

      • Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, utrwalenie zagrożeń dla zdrowia i życia oraz pogłębianie wiedzy na temat postępowania w nagłych wypadkach. W celu wyrównania szans, uczestnicy konkursu rozwiązywali test dostosowany do swojej kategorii wiekowej. Mamy się czym pochwalić, ponieważ czworo uczniów uzyskało bardzo dobry wynik otrzymując od Ogólnopolskiego Centrum Edukacji dyplom wyróżnienia:

       • Michał Woźniak, kl. III - 10 miejsce
       • Gabriela Bartosiewicz, kl. VI - 11 miejsce
       • Kenese Kovacs, kl. VI - 11 miejsce
       • Magdalena Woźniak, kl. VI - 14 miejsce

       Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku  i życzymy dalszych sukcesów :)

        

       Opiekun: Anna Spyt

      • SPORTOWA NOC W SZKOLE DLA KLAS VII - VIII

      • Noworoczna Sportowa Noc w Szkole dla klas VII i VIII  zorganizowana przez SzRU i realizatorów Innowacji Sportowej  „Karuzela Sportów” rozpoczęła się zabawą terenowa w chowanego przy światłach latarek, pod osłoną nocy. Kryjówki były niebanalne i nieprzewidywalne. Po zabawie w chowanego przyszedł czas na kolacje i tu Pani Milena Błądek -  Byczek wykazała się niezwykłym talentem kulinarnym. Stała się prawdziwym Master Szefem szkolnego zaplecza kuchennego, udało się stworzyć wraz z uczniami  ciasto drożdżowe marzeń. Efektem tego zabiegu była pyszna pizza. Po kolacji przyszedł czas na szeroko rozumiana zabawę sportową, a tuz nad ranem obejrzeliśmy seans filmowy. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, bezpieczną i owocną zabawę.

                                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • BEZSENNOŚĆ W RADWANOWICACH

      • Kiedy 17.01 nad Radwanowicami rozpostarła się czarna plandeka nocy, budynek ISP rozbłysnął mnóstwem świateł, rozpoczęła się NOC W SZKOLE. W tym roku szkolnym uczniowie klas terapeutycznych również wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Atrakcjom, nie było końca! Wszystko rozpoczęło się od przygotowania wspólnej kolacji. Oczywiście, najprzyjemniejszą jej częścią, było jedzenie! Było wszystko to, co dzieci lubią najbardziej, jednym słowem, dla każdego, coś pysznego! Prócz tradycyjnych już, pokazów filmowych, na których obejrzeliśmy bajkę "Misiek w Nowym Jorku" i film "Wakacje Mikołajka", zorganizowaliśmy także rozgrywki karciane i gier planszowych dla naszych uczniów. Wszystko odbywało się według zasad fair - play
       i tym sposobem, kilkukrotnie przegrały.....panie nauczycielki....Był też salon piękności, gdzie każda z Dam mogła pomalować sobie paznokcie według własnych, niejednokrotnie szalonych, pomysłów. Nie zabrakło także momentów wzruszeń. Zorganizowany został pokaz zdjęć i filmów od klasy I do klasy VIII. Każdy  mógł powspominać z łezką w oku, jak przekraczał progi naszej szkoły, był pasowany na ucznia, przeżywał niezapomniane chwile ze swoimi przyjaciółmi. Było wiele śmiechu i cudownych wspomnień, które na stałe zapisały się w naszych sercach. I choć noc była ciemna i długa, nie zasnęliśmy do białego rana.

      • 28 FINAŁ WOŚP W RADWANOWICACH

      • Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli znany każdemu Polakowi  -  WOŚP to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie Finału organizowanych jest  wiele  form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. I nasza Szkoła dzięki staraniom Szkolnej Rady Uczniowskiej po raz kolejny wzięła udział   w tegorocznej zbiórce pieniążków  w  zamian za czerwone serduszko WOŚP. Dziękujemy Wszystkim Pracownikom i  Uczniom naszej szkoły, a także  Społeczności Lokalnej za aktywne włączenie się do akcji Jurka  Owsiaka. Siema 

                                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • NIESPODZIANKA DLA PRZEDSZKOLA I ZERÓWKI

      • „Wdzięczność ludzka jest wielka
       I jest niezmierzona  
       A serce pełne miłości  
       Bije dla tych, którzy są z nami”
       W dniu 10.01.2020 roku dzieci z Przedszkola i „Zerówki” miały niespodziewanych, niezwykłych Gości o Wielkich Sercach. Pan Maciej Rapciak wraz z Panem Piotrem Kubiczkiem, pod patronatem Pani Poseł Agnieszki Ścigaj, przyjechali w nasze skromne progi wręczyć przedszkolakom i „zerówczakom” własnoręcznie przygotowane paczki świąteczno – noworoczne.
       W imieniu Dyrekcji, wychowawców, a przede wszystkim naszych dzieci z całego serca dziękujemy za wspaniałą inicjatywę, ogrom pracy i serca włożonego w przygotowanie tych wspaniałych paczek oraz za RADOŚĆ, jaką Państwa wizyta sprawiła naszym dzieciom.

      • KOLEJNE SZLAKI PRZETARTE

      • Nie marnując czasu, zaraz po przerwie świątecznej, 10 stycznia grupa ósmoklasistów z klasy edukacyjno-terapeutycznej, wraz z Rodzicami i nauczycielami wybrała się na „Drzwi Otwarte”, zorganizowane specjalnie dla nas, do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, przy ulicy Praskiej 64 w Krakowie. Wyjazd ten odbył się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Poznajmy się lepiej”, autorstwa mgr Doroty Kieś.  Punktem wyjściowym do podjęcia działań innowacyjnych były analiza i diagnoza potrzeb uczniów klas ósmych ISP, niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz ich rodziców. Przed każdym z nich stoi trudne zadanie wyboru kolejnej placówki edukacyjnej, w której dziecko będzie mogło dobrze się rozwijać, ale i będzie czuć się bezpiecznie. Zadanie to jest tym trudniejsze, iż dotychczas dzieci uczęszczały do szkoły integracyjnej, a dalsza edukacja, ze względu na posiadany stopień niepełnosprawności, może odbywać się jedynie w szkołach specjalnych, przysposabiających do pracy. Tym razem mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej Szkole Przysposabiającej do Pracy nr 9, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dana nam była możliwość rozmowy z Panią Dyrektor, nauczycielami, specjalistami, którzy przedstawili nam ciekawe metody pracy, projekty, jakie są realizowane w ich szkole. Zapoznaliśmy się z infrastrukturą szkoły, pracowniami, ogrodem, a niektórych podopiecznych ucieszył fakt, że na jej terenie mieści się internat. Bo któż by nie chciał kiedyś uciec spod skrzydeł rodziców? ;)       

                   Przyjęto nas bardzo ciepło, poświecono nam dużo czasu i uwagi za co serdecznie dziękujemy!

      • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

      • 19 grudnia 2019r szesnastoosobowa grupa uczniów z klas IV-VIII uczestniczyła w wyjeździe na krakowskie lodowisko pod gołym niebem. Wyjazd został zorganizowany z ramienia  Innowacji Sportowej „ Karuzela Sportów”. Lodowisko było podzielone na trzy strefy, pomiędzy którymi każd z uczestników mógł  swobodnie przemierzać na łyżwach lodowy, nieznany teren, oświetlonymi alejkami w rytm płynącej z głośników muzyki. Uczestnicy wyjazdu wykazali się umiejętnością jazdy na łyżwach a także wysoką kultura osobistą i zdyscyplinowaniem podczas wyjazdu. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 

      • KONKURS NA SZOPKĘ

      • W Naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych ale również ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. Istotne w tworzeniu szopek stało się to iż była to okazja do wspólnej pracy całej rodziny. Okazało się, że każda szopka została wykonana w innym stylu. Widoczna była różnorodność w doborze technik jak i materiałów. Przed zadaniem nauczycieli stanęło niełatwe zadanie ponieważ wszystkie szopki zachwyciły jury.  Dlatego wszystkie szopki zostały nagrodzone.

        

      • JASEŁKA KLASY I

      • Grudzień to czas niezwykły, magiczny, wywołujący w ludziach serdeczność i miłość. Oczekujemy na Boże Narodzenie, które świętujemy z tymi, którzy są nam bliscy. W tym to wyjątkowym czasie uczniowie klasy I rozpoczęli świąteczne przygotowania od przedstawienia swym rodzicom spektaklu o tym, jak niebo z piekłem rywalizowało o ludzkie serca, a szalę zwycięstwa przeważyło narodzenie Jezuska.  Mali aktorzy zagrali z pełnym zaangażowaniem i włożyli wiele serca nie tylko w grę aktorską, ale również w świąteczne życzenia składane swym kochanym rodzicom i babciom. Do życzeń również dołącza się Grono Pedagogiczne ISP w Radwanowicach wraz z panią Dyrektor Darią Nowak: Całej społeczności szkolnej oraz osobom wspierającym szkołę życzymy ciepłych, rodzinnych, pełnych zdrowia, szczęścia i miłości Świąt Bożego Narodzenia.

      • ZAJĘCIA KULINARNE KLASY VII Z UCZNIAMI Z ZAJĘĆ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYCH

      • W poniedziałek 16 grudnia na zajęcia kulinarne do naszego zespołu rewalidacyjno-wychowawczego przyszła klasa VII ISP. Wspólnymi siłami oraz wykorzystując nowoczesne urządzenie jakim jest „termomix”, przygotowaliśmy kilka świątecznych pierników z powidłem, oblanych słodziutką mleczną czekoladą z kolorowymi posypkami. Uczniowie szybko opanowali działanie urządzenia, sprawnie wzajemnie współpracowali angażując swoich niepełnosprawnych kolegów w realizację przepisu. Podczas gdy nasze pierniki się piekły, przystąpiliśmy do dekorowania pierniczków. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ozdabiało ciasteczka. Na koniec zajęć ucztowaliśmy rozkoszując się smakiem jeszcze ciepłego ciasta korzennego.

      • SZLACHETNA PACZKA W INTEGRACYJNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

      • Po raz kolejny Nasza szkoła podjęła się pomocy najbardziej potrzebującym angażując się w akcję Szlachetnej Paczki. W ubiegłym toku odzew z Państwa strony był bardzo duży za co z serca dziękujemy. Liczymy na to, iż w tym roku również uda się wesprzeć „Naszego Podopiecznego, by jego święta również były radosne i spokojne.

       Potrzeby rodziny :
       - żywność
       : herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach
       - środki czystości : proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
       - odzież : kurtka z kapturem rozmiar L, spodnie rozmiar L, bluza rozmiar L, spodnie rozmiar L, buty zimowe rozmiar 43, adidasy rozmiar 43, klapki rozmiar 43
       - wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel (poszwy, prześcieradła), poduszka, czajnik do wody, zestaw garnków i patelni oraz komplety szklanek i sztućców

      • WYJAZD DO CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI

      • 12 grudnia Nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Centrum Szkła i Ceramiki mieszczącego się w Krakowie przy ulicy Lipowej. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach w których  tutejsi mistrzowie zaprezentowali jak wykonuje się bańki metodą hutniczą Zwiedzili również wystawę "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" wraz z przewodnikiem a także mieli możliwość obejrzenia współczesnego szkła i ceramiki w Galerii. Na koniec dzieciaki zamienili  się w kreatorów świątecznych ozdób. Każdy z uczestników podczas malowania na szkle mógł poczuć atmosferę nadchodzących Świąt.

        

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BAJEK

      • Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię dziecka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. 5 listopada przedszkolaki  wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

      • WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

      • 10 grudnia przedszkolaki udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W trakcie wizyty Pani policjantka opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca policjanta. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w trakcie codziennej służby. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Następnie przeszli do pomieszczenia techników kryminalistyki gdzie dzieci zobaczyły jak wygląda stanowisko do robieniu serii zdjęć sygnalitycznych czyli zdjęć które  wykonuje się z profilu, en face i półprofilu. Miały również możliwość zdejmowania własnych odciski palców. Policjanci podkreślali również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego każde dziecko otrzymało kolorowy odblask. Na koniec dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Mogli zasiąść  za kierownicą radiowozu, motocyklu czy też quada.

      • TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

      • Sobota, 8.12.2018 r, w szkole podstawowej w Rząsce odbył się kolejny turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt rocznika 2003-2005 w Piłkę Koszykową z udziałem 6 drużyn. SP Rudawa, SP Bolechowice, SP Zabierzów, SP Rząska, SP Nielepice i my!!! ISP Radwanowice!!! Po wylosowaniu grup trafiliśmy na bardzo silny Zabierzów oraz szkołę z Nielepic. Mimo przegranej w pierwszym meczu z SP Zabierzów drugi mecz wygraliśmy i dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca walcząc w półfinale. Niestety mecz przegrany, ale zagraliśmy jeszcze o miejsce 3 po raz kolejny z Zabierzowem. Ostatecznie udało się zająć bardzo dobre IV miejsce na tle bardzo silnych ekip z innych szkół. Turniej był bardzo dynamiczny, mecze długie, szybkie i wręcz ostre, obfitowały w interwały oraz niestety w liczne kontuzje ☹, co zostanie uwiecznione na gazetce szkolnej i stronie internetowej. Czas odpocząć podczas świąt Bożego Narodzenia a zarazem naładować akumulatory na następne turnieje w wykonaniu naszych dzielnych dziewczyn!! 😊

      • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

      • 6 grudnia Naszych przedszkolaków odwiedził dobrze wszystkim znany Św. Mikołaj. Chyba wszystkie dzieci przez cały rok były grzeczne ponieważ każde z Nich otrzymało upominek. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaprezentowały Świętemu Mikołajowi piosenkę której uczyły się skrupulatnie przez kilka ostatnich dni. Przedszkolaki obiecały dalej zachowywać się wzorowo a Mikołaj zagwarantował, że odwiedzi ich za rok.

      • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

      • Dnia 05.12.2019 roku o godzinie 16:00 w sali teatralnej Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego Anny Dymnej "Dolina Słońca" w Radwanowicach odbyło się spotkaniez Mikołajem, zorganizowane we współpracy Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie.Wieczór był wyjątkowy, i to nie tylko za sprawą miłego, siwobrodego pana z workiem pełnym prezentów, ale przede wszystkim z uwagi na odbiorców tego przedsięwzięcia, a byli nimi podopieczni Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie. Szkolny Teatr "Szpila" działający w ISP, pod kierunkiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Izabeli Kołodziej przygotował krótką inscenizację dotyczącą świąt i tego, co z nimi najbardziej się kojarzy, czyli Świętego Mikołaja. Najatrakcyjniejszą częścią programu były wspólne gry i zabawy świąteczne. Sala wrzała od śmiechów i hucznych oklasków. Radości nie było końca! Chwilę odpoczynku umilił wszystkim słodki poczęstunek. Gdy wszyscy napełnieni już zostali dźwiękami pastorałek i zapachem choinki, na scenę wkroczył najważniejszy gość, Święty Mikołaj! Wszyscy byli bardzo grzeczniw mijającym roku, więc dla każdego znalazł się prezent...."bo przecież to On miłością serca nastraja i to jest właśnie cud, cud Świętego Mikołaja....."

      • SPOTKANIE Z PANEM KAJETANEM RAJSKIM - wykład "Polskie Państwo Podziemne"

      • W poniedziałek 2 grudnia uczniowie z klas III - VI mieli okazję wysłuchać wykładu, który poprowadził pan Kajetan Rajski, redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci", dziennikarz, publicysta, autor wielu książek upamietniających historię Polski. Podczas wykładu uczniowie mogli ugruntować wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych, działającego podziemia w okupowanej i powojennej Polsce. Była to solidna lekcja historii. 

      • ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas Andrzejek Nasze przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.  Skrzynia zawodów,  Kubeczki,  Andrzejkowe serca z imionami, to tylko niektóre z wróżb które dzieci miały okazję poznać. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na mały poczęstunek. Przyszłość pokaże czy wróżby się spełnią. Pewne jest tylko to, że wróżby przyniosły dzieciom dużo radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych