• Aktualności

      • PODZIĘKOWANIA ZA POMOC DLA UKRAINY

      • Składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w trwającą w naszej szkole w dniach 28.02.22-18.03.22 akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy i rodzin ukraińskich uchodźców. W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnej Rady Uczniowskiej, jak również w imieniu uczniów klasy 6, którzy z własnej inicjatywy włączyli się w akcję i zorganizowali zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy dla ukraińskich dzieci, dziękujemy za wszystkie ofiarowane rzeczy oraz żywność, ale przede wszystkim za wrażliwość na ludzką niedolę, hojność i okazane serce. Przekazane rzeczy i żywność trafiły bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców Ukrainy oraz rodzin uchodźców, dzięki ludziom dobrej woli, za co również imieniu obdarowanych z głębi serca w dziękujemy!

      • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KARMY DO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT "RAFIK"

      • W marcu odbyła się w naszej szkole zbiórka darów dla schroniska "Rafik" w Bolesławiu. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych dla schroniska rzeczy oraz uświadomienie uczniom jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Dzięki ofiarności rodziców, uczniów i pracowników szkoły wspólnie udało nam się zebrać: 55 kg suchej karmy, 25 kilogramów mokrej karmy,  80 saszetek z przekąskami, ręczniki papierowy i bawełniane, kocyki oraz kilka środków czystości.   Wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w akcję i przyczynili sie do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie DZIEKUJEMY!

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • Każda dziewczynka – chce być dorosła

       Malować usta, nosić obcasy.

       Każda dziewczynka – jak mama pragnie

       Mieć w domu spa lub czasem wczasy.

       8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą małe i duże kobietki. W oddziale przedszkolnym chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowym. Radosna atmosfera panowała już od samego rana, ponieważ nasza sala zmieniła się w salon SPA i urody. Były masaże, maseczki na twarz i dłonie, malowanie paznokci, makijaże. Chłopcy przygotowali dla swoich sympatycznych koleżanek pyszne, kolorowe galaretki. Uśmiechnięte buzie zerówczaków a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

        

      • DZIEŃ DINOZAURA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 4 marca obchodziliśmy w zerówce Dzień Dinozaura. Z tej okazji  zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat       i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, diplodoki, pterodaktyle itp. Zerówczaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły..  Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak  największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

      • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZEGO

      •         04 marca 2022 r. odbył się kolejny szkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy,                 w którym wzięło udział 11 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając oraz wykonując zadania o różnym stopniu trudności. Rywalizacja była bardzo zacięta  i wyrównana. Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji oraz rozwinął ciekawość matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wyniki:

       • I miejsce – Szymon Wójs,  kl. V
       • III miejsce – Michał Woźniak, kl. V
       • II miejsce – Krzysztof Jureczko, kl. IV

       Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy

       i zapraszamy do kolejnej edycji za rok:

                   Organizatorzy konkursu: Anna Spyt i Urszula Czyba

      • ZBIÓRKA KARMY ORAZ ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA "RAFIK" W BOLESŁAWIU.

      • Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły do włączenia się w akcję zbiórki karmy oraz środków czystości dla bezdomnych zwierząt ze schroniska "Rafik" w Bolesławiu: www.schroniskoboleslaw.pl

       Potrzebne rzeczy:

       • Karma sucha i mokra dla psów i kotów. W miarę możliwości najlepiej z firmy: Chappi, Pedigree, Actipet, Kitekat, Whiskas, Kitty (dostępne m.in w Biedronce) lub inne.

       Zwierzaki bardzo proszą, aby nie była to karma z firmy Puffi, ponieważ im nie smakuje:)

       • żwirek dla kotów,
       • ręczniki papierowe,
       • nieużywane ręczniki bawełniane,
       • niepotrzebne prześcieradła bawełniane,
       • poszewki na pościel, kołdry,
       • środki czystości typu domestos,
       • uniwersalne płyny do mycia,
       • rękawiczki lateksowe,

       Potrzebne rzeczy należy przynosić do Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach (wejścia od strony placu zabaw) i zostawiać na parterze w wyznaczonym do tego miejscu. Rodziców i osoby nie pracujące w szkole prosimy z powodu trwającej pandemii Covid - 19            o niewchodzenie na teren szkoły - przyniesione dary  należy przekazać dzwoniąc dzwonkiem przy drzwiach wejściowych.                                                                                                            

       Akcja trwa do 15.03.22 r.

       Otwórzmy nasze serca i pomóżmy zwierzakom ze schroniska RAFIK!

      • AKCJA DLA UKRAINY

      • W związku z sytuacją zaistniałą na Ukrainie Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolna Rada Uczniowska Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach zachęca do włączenia się w akcję pomocy uchodźcom
       z Ukrainy, która prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.


       W szkole organizujemy zbiórkę rzeczową i prosimy głównie o:
       - koce,
       - śpiwory,
       - karimaty,
       - ręczniki,
       - pościel,
       - materiały opatrunkowe, środki higieniczne, środki czystości, pampersy
       - wodę pitną,
       - żywność długoterminową.
       Przy wejściach do szkoły na przekazane przez Państwa rzeczy będą czekały  pojemniki i pudła, opisane POMOC DLA UKRAINY. Zostaną one dostarczone odpowiedzialnym za akcję placówkom Caritas w Krakowie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

        

       Opiekunowie SKW  i  SzRU

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 24.02.2022r. w oddziale przedszkolnym, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w zerówce pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać  królewny, księżniczki, jednorożce, policjantów, Spider-Mana, ...  nie sposób zliczyć  i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

      • REKRUTACJA 2022/2023 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

      • CIEPŁE UBRANIA MAMY – NA BIEGUN PÓŁNOCNY WYRUSZAMY

      • W lutym zerówczaki odwiedziły Biegun Północy. Rozmawialiśmy o tym jakie zwierzęta tam mieszkają i jaką mają pogodę. Była mowa o niedźwiedziach polarnych,  fokach, i morsach. Dowiedzieliśmy się również, że na biegunie mieszka sowa, zajac i wilk polarny. Aby przybliżyć dzieciom temat zimna, lodu i śniegu, dzieci brały udział w zabawach sensorycznych. Miały możliwość zabawy lodem z wodą i śniegiem zrobinym z mąki ziemniaczanej. Dzieciom bardzo spodobała się taka forma zajęć i w przyszłości na pewno do niej wrócimy. 

      • „Powróćmy jak za dawnych lat…” – Dzień Babci i Dziadka w zerówce

      • „Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

       Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany

       i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

       Zerówczaki przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, który został nagrany. Dziadkowie mieli okazję wysłuchać wierszy, które z dużą dawką humoru wyrecytowały dzieci i przypomnieć  sobie piosenki z lat swojej młodości: „Brunetki, blondynki”, „Dwudziestolatki” , „Chłopak z gitarą ”  „Orkiestry dęte”, „Dwudziestolatki” czy „Umówiłem się z nią na 9”. Dzieci zatańczyły układy choreograficzne do niektórych piosenek. Na koniec odśpiewano gromkie sto lat.

       Mamy nadzieję, że powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach. 

      • „Szare, bure i ponure – wszystkie koty za pan brat” – Dzień Kota w zerówce.

      • W poniedziałek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy”.

      • SZOPKI KRAKOWSKIE – TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

      • Jeśli nie macie jeszcze gotowych planów na weekend lub przyszły tydzień, to proponuję przenieść się jeszcze na chwilę w świąteczny czas, który został zaklęty w świeżo wyremontowanym Pałacu Krzysztofory w Krakowie. Do 27 lutego możemy obejrzeć tam słynne Szopki Krakowskie, więc trzeba się spieszyć. Następna okazja dopiero prawie za rok. Jest to pokonkursowa wystawa nawiązująca do zwyczaju „chodzenia” z szopką po domach, który sięga XIX wieku. By szopkarskie tradycje zachować dla następnych pokoleń, Jerzy Dobrzycki, kierujący magistrackim działem propagandy, w 1937 roku zorganizował pierwszy Konkurs Szopek Krakowskich. Po drugiej wojnie światowej konkursy wznowiono i Muzeum Krakowa kontynuuje tę tradycję do dziś.  Jeśli lubisz miniaturki, kolory, ciekawe konstrukcje, świąteczny klimat, masz wrażliwość estetyczną i interesujesz się plastyką – ta wystawa czeka właśnie na ciebie.
       My też spróbujemy się wybrać.
        

       Tekst: Dorota Kieś

      • WALENTYNKI W ZERÓWCE

      • „Mamy dzisiaj Walentynki:

       święto chłopca i dziewczynki...”

       Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszej zerówce upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Naszą tradycją jest poczta walentynkowa. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegi lub koleżanki, następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki. Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych „walentynek”. Zaskakujące jest, jak najmłodsze dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci zerówczaków jako miłe wspomnienie.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Tym razem podczas dogoterapii towarzyszył nam jeden przyjaciel – Arwen, a hasłem przewodnim zajęć była orientacja w schemacie ciała - nie tylko człowieka, ale także piesków. Po odśpiewaniu tradycyjnej powitalnej piosenki zerówczaki miały za zadanie poukładać wymieszane przez Arwen puzzle. Psotny przyjaciel pomieszał elementy układanek przedstawiających ludzi i zwierzęta, ale zerówczaki wzorowo uporały się z zadaniem. Kolejnym nietypowym wyzwaniem było „rysowanie” wstążką na dywanie. Twórczych pomysłów nie brakowało. Ostatnią częścią zajęć była rywalizacja o to, kto szybciej wykona swoje zadanie… czy przedszkolaki zdążą zaśpiewać piosenkę „Głowa, ramiona…” wskazując części ciała zanim Arwen zje wszystkie swoje przysmaki? Ogromne emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i prowadzącym, a śmiechu nie było końca.

      • DZIEŃ PIZZY GODNIE UCZCZONY

      • W walce między między sercem a mózgiem zwycięża w końcu żołądek

       Stanisław Jerzy Lec      

                   9 lutego w niektórych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, a także w Polsce celebrowany jest Dzień Pizzy. Z tej okazji zawsze zwarci i gotowi kucharze małego zespołu klasowego, pod nadzorem pani Doroty, przystąpili do akcji.

       Na początek przeanalizowaliśmy kilka przepisów i po wielu dylematach typu:
       Czy wybrać drożdże tradycyjne czy instant?

       Jaki typ mąki?

       Mleko czy woda?

       Ciepła czy zimna?

       Stworzyliśmy swój własny przepis, kierując się intuicją i wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas zajęć kulinarnych. Najważniejsze wskazówki, za którymi podążaliśmy, to że:

       • drożdże nie lubią soli, a kochają cukier,
       • ciasto uwielbia być pieszczone, czyli długo wyrabiane i potrzebuje pozostać dłuższy czas
        w samotności, w ciepłym miejscu, przykryte wilgotną ściereczką.
       • W piekarniku pizza lubi łapać rumieniec i dochodzić do siebie w najwyższej z możliwych temperatur, z termoobiegiem.

                   Wbrew tradycji, postawiliśmy na pizzę kwadratową, by podkreślić jej polskość i domowy charakter ;) Jak zwykle, było pysznie. Następnym razem planujemy upichcić naleśniki, tym razem już okrągłe.

       Tekst: mgr Dorota Kieś

      • FERIE NA SPORTOWO

      • Takie było motto i hasło pierwszego dnia ferii zimowych które rozpoczęły się 17.01.2022 r. Właśnie w tym dniu został zorganizowany pierwszy w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej.   W turnieju udział wzięło pięć klas,  IV,V,VI,VII i VIII,  z tym że, klasa IV i V wystąpiła jako klasa łączona ze względu na brak uczestników.  Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i regulaminu turnieju,  drużyny wraz ze swoimi kapitanami przystąpiły do rywalizacji. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda klasa miała do rozegrania 3 pełne mecze.  Niektóre spotkania przebiegały w szybkim tempie, dzięki temu udało rozegrać się aż 2 rundy spotkań. Ale sport to rywalizacja, a więc zaciętość i chęć wygranej, dzięki czemu mieliśmy do czynienia z kilkoma niespodziankami. Przyniosło to wszystkim wiele radości, niepewności oraz przetasowań w tabeli, co miało ogromne znaczenie w rozliczeniu końcowym.  Mecze były wyczerpujące emocjonalnie i energetycznie, dlatego trzeba było się  posilić pyszną pizzą, która właśnie dnia 17 stycznia obchodziła swoje święto i zagościła u nas w szkole. Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu wszystkich punktów, zwycięzcami została klasa VIII, która swoją grą i większym doświadczeniem oraz umiejętnościami nie dała się prześcignąć pozostałym ekipom. Drugie miejsce przypadło klasie VII, która po podliczeniu punktów zrównała się z klasą VI, ale miała jednego seta wygranego więcej, dzięki czemu przeważyło to, o ostatecznym  miejscu w tabeli. Czwarte miejsce zajęła nasza łączona, dzielnie walcząca klasa IV/V. Wszystkim klasom, uczestnikom, zawodnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju i rywalizacji  i zapraszamy na kolejne turnieje w różnym wydaniu.

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Ze zmarzniętymi nosami, ale z gorącym zapałem odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Obcowanie z koniem dostarczyło zerówczakom wiele pozytywnych emocji i ogromnych wrażeń. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość nie tylko zobaczyć te duże zwierzęta z bliska, ale również pogłaskać je i czesać ich grzywę. Uczestnicy zajęć również pierwszy raz mogli nakarmić swojego towarzysza. Zadowolone zerówczaki czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia hipoterapii, które odbędą się po feriach. 

      • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      • W tygodniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny.  Został on zainicjowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. W akcję włączyli się uczniowie niemal wszystkich klas, którzy wraz z nauczycielami przygotowali przepiękne ozdoby choinkowe, kartki, stroiki, anioły, świeczniki, bombki i wiele innych świątecznych dekoracji. Już od pierwszych dni kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem, a szczególnie upieczone przez rodziców pierniczki świąteczne oraz piernikowe dekoracje. Zebrany podczas kiermaszu dochód po części przeznaczony zostanie na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach, zawodach i innych działaniach na rzecz szkoły, a po części na działalność  Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaangażowali się w przedświąteczną akcję  składamy serdeczne podziękowania!

       Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Kola Wolontariatu

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      •  

       W zimowej aurze odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Zerówczaki oprócz korzyści płynących z obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, miały możliwość podziwiać piękne, zimowe widoki oraz zabawy naszych przyjaciół na śniegu. Nie tylko zwierzęta miały okazję pobawić się w białym puchu, ale również nasze zerówczaki dały się porwać zimowemu szaleństwu. Przyjemności i radości z zajęć nie było końca.

        

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych