• Aktualności

      • Akcja "Sprzątanie świata" w naszej szkole

      • Czy można zrobić coś dla naszej planety? Oczywiście, że można!  Uczniowie z kl. IV - VIII po raz kolejny wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata", której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również w tym roku nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Pod opieką wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształceni, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły wszystkim, że wyrzucone w lesie szklane  i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy podczas dnia "powitania jesieni". Dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami. Szkolna Rada Uczniowska po opieką p. Izabeli Kołodziej przygotowała dla nas wspaniałą integracyjną zabawę, podczas której każdy świetnie się bawił, niezależnie od wieku. Był to dla nas dzień nie tylko wspólnej zabawy, ale również doskonała dla wszystkich lekcja ekologii. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc oraz włączenie sie do akcji "Sprzątanie świata".

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

        

        

      • INDIAŃSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Zerówczaki przeszły przez Dzień Przedszkolaka indiańskim krokiem i musiały zdobyć różne sprawności, aby stać się pełnoprawni członkami indiańskiej wioski oraz otrzymać indiańskie imię, które dzieci wybierały sobie drogą losowania na zakończenie wszystkich zadań. Zaczęła się zabawa indiańskim krokiem, a za wykonane zadania mali Indianie otrzymywali w nagrodę piórka, z których powstała indiańska opaska. Sala Zerówczaków tego dnia zamieniła się w autentyczną indiańską wioskę, w której mali wojownicy sprawnie pokonywali tor przeszkód, polowali, szukali tropów niedźwiedzia, bezbłędnie rozpoznawali symbole Indian i wykonali prawdziwy indiański taniec. To była prawdziwa przygoda, którą wszyscy będą wspominać z radością i uśmiechem. Gratulujemy naszym Zerówczakom zdobycia sprawności a w galerii fotograficznej sami zobaczcie jak każdy mały Indianin ciężko na ten sukces pracował.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      • 15 września dzieci w naszej zerówce obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne kropeczkowe obrazy. J

      • DOGOTERAPIA

      • "Nikt nie docenia wyjątkowego geniuszu twojej rozmowy, tak jak pies"  Christopher Morley

       Hura, zajęcia dogoterapii wystartowały! Od 16 września, co dwa tygodnie uczennice i uczniowie naszej szkoły będą mogli wraz z pieskami przeżywać całą gamę emocji. Nasi futrzani przyjaciele wiedzą, kiedy czujemy się smutni lub przerażeni, szczęśliwi lub radośni i odpowiednio reagują. Psy, z którymi mamy przyjemność przebywać, noszą niebagatelne imiona. Coffee, jak to często z kawą bywa, umila czas i pobudza do działania, natomiast Arwena – niczym półelf o pięknych, ciemnych włosach przenosi nas w baśniową krainę. Dla jednych te spotkania są przyjemnością samą w sobie, dla innych okazją do przezwyciężania swoich lęków i słabości. Jedno jest pewne: z psiakami i panią terapeutką każdy znajdzie wspólny język i zostanie zrozumiany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

        

       Tekst i zdjęcia: Dorota Kieś

       Dorota Kieś

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych