• Aktualności

      • ZERÓWCZAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

      • Dziś pamiętamy o tych, którzy byli tutaj przed Tobą

       Tu żyli, walczyli, ginęli, obce powstrzymując wojsko

       By nie zginęła- byś mógł mówić: Moja Ojczyzna – Polska!

               Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały  ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Co to jest niepodległość”. Utrwaliły symbole Polski kodując je na macie. Na koniec świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło przy rytmach piosenek patriotycznych.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

       filmik_.mp4​​​​​​​

      • Gmina Zabierzów partnerem drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"!

      • Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.

       W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii. W roku szkolnym 2020/2021 przewidziane są również zajęcia podejmujące tematykę wzajemnego szacunku czy przyjaźni.

       Druga edycja akcji "Dzieci uczą rodziców", jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w roku szkolnym 2019/2020. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 4300 placówek z całej Polski, co przełożyło się na ponad 270 000 uczestniczących dzieci.

       Udział w akcji jest darmowy.

       Do udziału w akcji można się zarejestrować na stronie: www.edu.crl.org.pl

       #DzieciUcząRodziców

      • MIĘDZYNARODOWY DZIĘŃ POSTACI Z BAJEK

      • Czwartek, 5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci bawiły się z bohaterami bajek na wiele sposobów: rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizytach, spotkały się z Babą Jagą, która poczęstowała je piernikami, pomagały Kopciuszkowi segregować fasolę, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci, słuchały bajki czytanej przez wychowawców. W całej zerówce było bajkowo i kolorowo. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło zerówczakom dużo radości.

      • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ

      • Październik jest miesiącem poświęconym AAC czyli Alternative and Augmentative Communications – komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Spektrum osób korzystających z metod AAC,  jako alternatywy bądź komunikacji zastępczej jest bardzo szerokie. Wśród osób, które potrzebują komunikacji alternatywnej i wspomagającej są osoby z autyzmem, porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością intelektualną, specyficznymi zaburzeniami mowy, a także osoby po udarach mózgu i wiele innych. Bardzo ważny jest fakt, że wspomagające metody porozumiewania się nie hamują – a wręcz przeciwnie – wspierają rozwój mowy szczególnie u małych dzieci z zaburzeniami rozwoju,    u których mowa nie rozwija się o czasie. Dzięki wczesnej interwencji AAC część z nich uczy się mówić, a w przypadku, kiedy mowa nie rozwinie się, mogą z powodzeniem wykorzystywać alternatywny sposób porozumiewania się. Hasło tegorocznego miesiąca AAC  brzmi: „Wspólnie przełamując milczenie”, również i my jako Integracyjna Szkoła Podstawowa imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach  „(…) przełamujemy milczenie”, uświadamiając  młodym pokoleniom ( tym młodszym i tym starszym) jak ważna jest komunikacja i jak ważne jest zastosowanie odpowiedniej metody AAC, kiedy trudno coś powiedzieć, wyrazić przekazać. Uczniowie klasy I –III oraz IV –VIII mieli możliwość, zapoznania się ze sprzętem przeznaczonym do komunikacji poprzez materiały multimedialne pokazujące komunikację „od podszewki” a także zobaczyć ich użycie w praktyce.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych