• Aktualności

      • "NOCNA JAZDA BEZ CELU"

      • W sobotę 8 czerwca 2019 roku w Krzeszowicach na Placu Targowym odbył się II Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC. W tym roku zbiórka charytatywna przeprowadzona została na rzecz osób z niepełnosprawnością z Grupy Supporto, która działa na terenie gminy Krzeszowice. Zebrane fundusze w kwocie: 17562.88 zostały przeznaczone na konto Stowarzyszenia Miłosierdzia Wincentego a Paulo. Jak co roku w Charytatywny Zlot Motoryzacyjny grupy NJBC, zaangażowała się Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach udostępniając materiały do zajęć plastycznych, które były prowadzone przez panią Joannę Migdał – Strychalską oraz panią Elżbietę Łapa.

       Poniżej przedstawiamy kilka wykonanych prac :)

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSKU EKOLOGICZNEGO „EKO- PLANETA”

      • 4 marca 2019 r. odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Amelia Kłeczek z klasy IV
       i Gabriela Bartosiewicz z klasy V.

       Wyróżnienia uzyskali:

       • Magdalena Woźniak, klasa V
       • Hubert Chochół, klasa V
       • Julia Pogan, klasa IV
       • Oliwia Walczowska, klasa IV
       • Karolina Chochół, klasa IV

       Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!:)

      • ŻUŻEL NA POZIOMIE I LIGII !!!!!!!!

      • Żużel...., czarny sport...., speedway..., czy wiemy o co chodzi???? Nie wszyscy uczestnicy chyba do końca byli zorientowani co to dokładnie jest i z czym się kojarzy. Grupa dziesięciorga śmiałków chętnych zobaczyć to wspaniałe widowisko wyjechała spod ISP Radwanowice o godz. 12.00 w kierunku Tarnowa na mecz żuzlowy NICE I ligii pomiędzy Unią Tarnów a CAR GWARANT Start Gniezno. Na początek może jednak mała kwestia objaśnienia co to za rodzaj sportu. Sport żużlowy, żużel to wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do owalu, jedna z dyscyplin sportu motorowego. Na żużlu zawodnicy ścigają się przez cztery okrążenia, ze startu wspólnego, zatrzymanego, pokonując tor zawsze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wykorzystywane do zawodów żużlowych tory posiadają sypką nawierzchnię, a specjalne motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Sport ten cieszy się popularnością głównie w Europie, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Rosji i Polsce. Już pierwszy wyścig wyjaśnił wszystkim naszym uczniom na czym to wszystko polega. Ogromny ryk silników, prędkość jaką uzyskiwali zawodnicy podczas biegu, kurz i pył nawierzchni żuzlowej, oraz oprawa strefy kibica sprawiła ogromną frajdę będącym na stadionie. Mecz był zacięty do ostatniego biegu, a biegów jest 15. Zawodnicy Unii Tarnów przegrywali i w ostatnim wyścigu musieli pojechać na wynik 5:1 by uzyskać 2 cenne punkty i wygrać mecz. Stało się!!! Zrobili to, w przepięknym stylu odjechali rywalom i zakończyli wyścig na dwóch pierwszych miejscach wygrywając cały mecz 46:44, a cały stadion eksplodował!!!!!

       Ach co to były za emocje!!!!

      • DREZYNY KOLEJOWE W REGULICACH !!!!!!!

      • 7 czerwca 2019 r. wraz z grupą czternastu podopiecznych udało nam się wyjechać na lokalną kolej drezynową w Regulicach. Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość można podziwiać z pokładu sześciu 4-osobowych drezyn rowerowych - napędzanych przy pomocy mięśni Twoich nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się stacja kolejowa Regulice oraz cztery przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne, Alwernia Spalona, Stacja Winnica. Proponowane są 2 trasy :

       • długa - 11,2 km - Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
       • krótka - 7 km - Regulice - Alwernia - Regulice

       Ze względu na nasze ambicje i świetne przygotowanie fizyczne bez zastanowienia została wybrana trasa dłuższa. Podczas wycieczki aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, poznaliśmy zasoby przyrody oraz urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Pozytywnie zmęczeni i zadowoleni z przejechania wyżej wymienionej trasy, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły oraz swoich domów.

      • JODŁÓWKA TUCHOWSKA 2019

      • Uczniowie klas II i III naszej szkoły w dniach 3 i 4 czerwca 2019r. udali się na wycieczkę do Jodłówki Tuchowskiej oddalonej od Radwanowic o ok. 140 km. Były to dwa dni pełne atrakcji. Uczniowie m.in. brali udział w warsztatach wikliniarskich i dyskotece, korzystali z siłowni i sali gier, a także odbyli dość długą i wymagającą wysiłku, ale ciekawą  wyprawę pieszą do kapliczki słupowej z XVI w. poznając po drodze legendy związane z miejscowością. Oczywiście znalazł się też czas na grę w piłkę nożną i zabawy na świeżym powietrzu, co było możliwe dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.

      • DZIEŃ MAMY

      • „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył mamy”

       Dzień Matki  obchodzony jest w Polsce  jako ważne święto. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane przez własne dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. W naszej szkole SzRU wraz z chętnymi kolegami i koleżankami   z klasy VII i VIII przygotowali dla swoich mam scenki kabaretowe, prezentacje multimedialną,  słodki poczęstunek oraz wręczyli mamom  róże. To był piękny dzień, pełen śmiechu i łez wzruszenia. Dziękujemy za liczne przybycie.

                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • SZKOLNY FINAŁ MASTERCHEFA

      • W naszej szkole jest wielu utalentowanych kucharzy, którzy rozwijają swoją pasję podczas różnych warsztatów kulinarnych. Tym razem 21 maja odbył się finał szkolnego MasterChefa, zorganizowany przez panią Annę Tymkowicz – Szelest i panią Kinge Kulińską. Podczas eliminacji, z każdej klasy zostały wyłonione dwie osoby, które znalazły się w finale, w sumie dwunastu uczniów. Zadaniem każdego uczestnika było przygotować danie z wcześniej ustalonych składników. Poprzeczka była ustawiona wysoko, ponieważ potrawa musiała być przyrządzona według idei slowfood. Jury, w składzie pani Urszula Czyba, pani Paulina Klimczak i pan Mateusz Grządzielewski mieli twardy orzech do zgryzienia. Każdy  z uczestników bardzo poważnie i sumiennie potraktował to wyzwanie. Jury miało okazje skosztować pysznych sałatek, dlatego niezwykle trudno było wyłonić zwycięzcę. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Gregorczyk, Radosław Olek i Caspar Pettersen. Najlepszymi z najlepszych okazali się: Agnieszka Kulka (klasa VIII) oraz Amelia Kłeczek (klasa IV), które ex aequo zajęły trzecie miejsce. Drugie miejsce otrzymał Paweł Kulka (klasa V). Zwyciężczynią została Karolina Chochół (klasa IV)

      • DZIEŃ STRAŻAKA

      •  „Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”

       W naszej szkole po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień Strażaka. SzRU wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Radwanowic  przygotowała dla nas prezentację  sprzętu  i umiejętności strażackich,  musztrę oraz przypomniano nam zasady udzielania  pierwszej  pomocy osobom poszkodowanym. Dzień Strażaka to święto  wszystkich funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnej, seniorów służby pożarniczej oraz sympatyków ochrony przeciwpożarowej. Jest to szczególny dzień, który daje możliwość i okazję uhonorowania każdego strażaka, który jest gotów nieść pomoc w każdej sytuacji, w każdej chwili nawet z narażeniem życia. Zawód strażaka od pokoleń cieszył się szacunkiem, sentymentem do munduru, a przede wszystkim wdzięcznością osób, do których straż zdążyła dotrzeć  z pomocą. Zaufanie, jakim społeczeństwo niezmiennie od lat nagradza strażaków, to dzieło ich ofiarności, ich codziennej pracy, poświęcenia i zaangażowania. Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek oraz tym, co ponieśli śmierć – DZIĘKUJEMY!

                                                                                                                      Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • ŚWIĘTO SZKOŁY

      • W kwietniu 2019r., obchodziliśmy 18 lat istnienia Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Z tej okazji Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała plenerową imprezę, podczas której   gospodarze klas IV-VIII walczyli o pierwsze miejsce podczas zabawy „Jaka to Melodia”. Dla pozostałych uczniów klas IV-VIII zorganizowany został  szkolny  „ Mam Talent”,  na którym  każdy uczeń  mógł zaprezentować swoje umiejętności i zdolności  wokalne, taneczne lub plastyczne. Podczas Święta Szkoły gospodarz klasy VIII – Izabela Gregorczyk najlepiej odgadywała ukryte w paru sekundach melodie, a największym Szkolnym Talentem jednogłośnie po zaprezentowaniu ekspresyjnej choreografii tanecznej, została okrzyknięta - Patrycja Małodobry z klasy VII a  – Gratulujemy! Największą niespodzianką, która dostarczyła wszystkim  niezapomnianych doznań artystyczno – akrobatycznych  był  „GRZĄDZIUŚ TEAM” – zdobywca Gram Prix!!! Czyli grupa dziewcząt z klas VII-VIII wraz z Panem  mgr Mateuszem Grządzielewskim. Wszystkim uczestnikom i Laureatom GRATULUJEMY!

                                                                                                         Opiekun SzRU –  Izabela Kołodziej

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych