• Aktualności

      • "Więc chodź, pomaluj mój świat...."

      • Zdalne lekcje wcale nie muszą być nudne. Za nami tydzień poświęcony bajkom i baśniom. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka i gdzie można się z nią spotkać. Zwieńczeniem tych wiadomości było spotkanie 15.05 z panią Igą Ścibek, warszawską ilustratorką. Pani Iga opowiedziała nam, jak powstaje ilustracja do książki, ale przybliżyła także informacje dotyczące tworzenia obrazków na różnych przedmiotach codziennego użytku. Bo to przecież ilustrator tworzy etykiety, czy projektuje obrazki na dziecięce ubranka. Poznaliśmy też narzędzia pracy współczesnego ilustratora. Nie są to, jakby się mogło wydawać tylko farby, kredki i ołówki. Dziś, projektuje się na tzw. tabletach graficznych, które za sprawą połączenia do Internetu mogą na bieżąco wrzucać ilustracje do sieci. Dowiedzieliśmy się, że najważniejszy jest pomysł. Czasami trzeba dać upust swojej wyobraźni i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tak właśnie powstają najlepsze ilustracje. Na koniec naszego spotkania, wspólnie z panią Igą, wykonaliśmy naszą pierwszą ilustrację. Każdy miał w tym swój aktywny udział. I tak oto powstał nasz magiczny kotek.

       Bardzo podobała się wszystkim lekcja z panią ilustrator. Okazuje się, że cudownych gości możemy także zapraszać do naszych domów dzięki Internetowi. Z pewnością urozmaiciło to nasze zajęcia.

       Kamila Szkodlarska

      • Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie PLATON

      • Dzięki lekcjom on-line, gdy rozmawialiśmy o naszych miejscach zamieszkania, za pomocą magicznych kamerek w komputerach zauważyliśmy, że w wielu domach znajdują się jakieś instrumenty. I tak zrodził się pomysł wspólnego koncertowania, przed własnymi monitorami. Jak to mamy w zwyczaju, szybko przeszliśmy do jego realizacji. I w ten oto sposób, w piątek 08.05.20 odbyło się nasze niezwykłe spotkanie, pod zapożyczonym tytułem: „Inaczej niż zawsze, jak zawsze razem”.  Dla mnie osobiście, była to godzina pełna emocji, zarówno radości, jak i wzruszeń. We wspólne koncertowanie włączyły się całe rodziny naszych wspaniałych uczniów z klas terapeutycznych.

                   Joanna Wilk (siostra Gosi) przeniosła nas do niezwykłego świata „Fortepianu” (grając fragment ścieżki dźwiękowej z filmu o tym tytule).

                   Rodzina Państwa Królów (Anna, siostra Joanna i tata Marian) zabrała nas na łąkę, gdzie poczuliśmy „Dmuchawce, latawce i wiatr” przy akompaniamencie skrzypiec, odbyliśmy sentymentalną podróż po ukochanym mieście Krakowie
       i wysłuchaliśmy hymnu pochwalnego dla Mamy w wykonaniu samej Anny Król. „Kropką nad i” było zaprezentowanie przez całą rodzinę: „Jak się bawią ludzie”, przy radosnych dźwiękach akordeonu. 
                   Publiczność całkowicie rozruszała nasza uczennica - Justyna Malik, wyśpiewując hitowy utwór „Przez Twe oczy zielone”. Nikt nie pozostał obojętny, wesoło podrygując w oku kamerki.

                   Cudownie i jakże spontanicznie zaśpiewała dla nas również Oliwia Kasperczyk,
       na poczekaniu komponując piosenkę, o swoich muzycznych talentach.

                   Na tak niezwykłym spotkaniu, nie mogło zabraknąć  pani pedagog – Izabeli Kołodziej,
       która od lat wszczepia dzieciom miłość do muzyki, kojąc nasze dusze swym śpiewem i grą. Swoim występem przypomniała nam, jak ważna w życiu człowieka jest miłość i muzyka. Nie zabrakło oczywiście akcentów humorystycznych.

                   Dziękujemy naszym uczniom, ich fantastycznym Rodzinom, pani Izabeli, pani Kamili,
       która w sposób profesjonalny, czuwała również nad techniczną stroną tegoż koncertu.

       Wszyscy jesteście wspaniali!!! To była lekcja, którą zapamiętamy do końca życia, gdyż jak napisał Jodi Picoult: Właśnie temu służy muzyka (…) Bo Niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa.


       20200508_110951.mp4​​​​​​​

       20200508_110615.mp4​​​​​​​


       Dorota Kieś

       Kamila Szkodlarska

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO- PLANETA”

      • W listopadzie 2019 r. odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Róża Mitońska z klasy IV i Magdalena Woźniak z klasy VI.Zarówno Róży jak i Magdzie zabrakło tylko 3 punktów do tytułu laureata. Więc naprawdę mamy się czym pochwalić. BRAWO dziewczyny!

       Wyróżnienia uzyskali:
       * Kenese Kovacs, klasa VI
       * Błażej Chrapek, klasa IV
       * Gabriela Bartosiewicz, klasa VI
       * Amelia Kłeczek, klasa V
       * Hubert Chochól, klasa VI
       Wszystkim serdecznie gratulujemy
       i zapraszamy do kolejnej edycji za rok! :)

        

       Szkolny organizator konkursu: Anna Spyt

      • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

      •  27 kwietnia jest Świętem  Patrona naszej szkoły, z tej okazji Przewodnicząca SzRU wspomina szkołę wczoraj i dziś, zapraszamy  do przeczytania:    

       Integracyjna Szkoła Podstawowa Imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach powstała w 2001r, lecz przed tym była to zwykła wiejska szkoła podstawowa, gdzie uczęszczali rodzice niektórych  uczniów z naszej szkoły. Szkoła ta bardzo się zmieniała, doszli do nas uczniowie z różnymi zaburzeniami. Dużo pełnosprawnych uczniów dzięki styczności z osobami niepełnosprawnymi  nauczyła się tolerancji , a osoby niepełnosprawne nawiązały  nowe przyjaźnie,  nie czują się odrzucone i  odtrącone od innych. Moim zdaniem szkoła ta nauczyła mnie akceptacji różnych osób,  innych ode mnie, a także nauczyła mnie współpracy z uczniami młodszymi oraz starszymi.

                                                                                                              Przewodnicząca SzRu  - Julia Dorynek kl. VII

      • 22 Kwietnia DZIEŃ ZIEMI - Chrońmy Środowisko!

      •    Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przypomnienie ludziom o kruchości ekosystemu. Dzień Ziemi obchodzony jest w okresie równonocny wiosennej na Półkuli Północnej oraz w czasie równonocny jesiennej na Półkuli Południowej. Oba te dni wyróżniają się tym, że na całej planecie  dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej wszyscy przedstawiciele homo sapiens, dzielą między siebie tą samą planetę, która  jest naszym wspólnym dobrem. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce pierwsze obchody  Dnia Ziemi odbyły się w Warszawie  w roku 1990. Na początku XXI w. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

                                                                                                                        Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • REWIA MODY EKOLOGICZNEJ

      •     W dniu 20 marca 2020r,  z okazji Dnia Ziemi, na łamach strony internetowej naszej szkoły prezentujemy Rewie  Mody Ekologicznej w wykonaniu  dwóch uczniów naszej szkoły.  Paweł Sioła  z klasy IV zaprezentował ubranie biznesowe z  XIX w. zmienione na obecne trendy ekologiczne XXI w.  Paweł został ubrany w surowce wtórne z wykorzystaniem: marynarka - reklamówki foliowe oraz guziki pochodzące z zakrętek plastikowych  cylinder - papier z makulaturą kolorową, mucha - karton falisty oraz zakrętki plastikowe okulary - z oprawek plastikowych modnymi w tym sezonie szkłami z zakrętek,  laska - została wykonana z rurki aluminiowej owiniętej papierem. Ubiór pochodzi z kolekcji znanego projektanta Pawła Sioły,  i będzie dostępny we wszystkich sklepach odzieżowych, w obecnej sytuacji  projektant przyjmuje zamówienia indywidualne drogą elektroniczną J  U boku Pawła w Ekologicznym  swobodnym  stroju, pięknie prezentuje się modelka -  Oliwia Walczowska z klasy V, która postawiła na minimalizm i  elegancję. Naturalny wianek na głowie dodaje modelce  uroku, napis z plastikowych nakrętek idealnie  wpasowuje się w temat konkursu a spódniczka z folii wielokrotnego użytku idealnie nadaje się na pląsy i tańce. Ponadto swoja pomysłowością zaszczycił nas Antoni Kieś z klasy III, przedstawiając czynną i zdecydowaną walkę z koronawirusem. Rozpraszające światło w optymistycznych barwach przebija przez pudełko po pizzy. Brawo Antku! A zatem wynik konkursu: 

       Kategoria I – klasy I-III

       1 miejsce – Antoni Kieś     

         Kategoria II – klasy IV-VIII

       1 miejsce –  Paweł Sioła z klasy IV

       2 miejsce –  Oliwia Walczowska z klasy V

        

            Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy. Zwycięzcom Gratulujemy! Dziękujemy szanownemu Jury: Pani  Annie Siek,  oraz Panu Andrzejowi Siek  - artyście rzeźbiarzowi za wytypowanie zwycięzców.

      • WYNIKI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

      •     Rozstrzygnęliśmy  konkurs  poprzedzający święta Wielkiej Nocy, konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Do konkursu zgłoszono wiele  prac.
       Ogromnie cieszy nas fakt, że w obecnym czasie  tradycja nadal pozostaje żywa.
       Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas prawdziwą radością, nie ukrywamy jednak, że jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe.
       Jury konkursu, w którego skład weszły panie: Anna Siek, Teresa Siek oraz Izabela Kołodziej nagrodziło  prace w dwóch kategoriach:

       Kategoria I - Klasy I-III

       1 miejsce: Kamil Szwajcowski

       2 miejsce: Natalka i Maciej Cieplińscy

       3 miejsce: Emilka Czerchoniak

       Specjalne wyróżnienie dla Dawida Nowickiego!

        

       Kategoria II ­­- Klasy IV-VIII

       1 miejsce: Wiktoria Nowicka

       2 miejsce: Katarzyna Wysocka

       3 miejsce: Adrian Macałka

       Specjalne wyróżnienie dla : Magdaleny Gaudyn,  Julii Pogan oraz Julii Dorynek

       Zwycięzcom oraz Wszystkim Uczestnikom  konkursu Serdecznie Gratulujemy!

      • #ZOSTAŃ W DOMU

      • Mijają tygodnie, a my nadal zostajemy w domu, bo Rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu. Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich. W świat idzie przekaz, że Polacy faktycznie siedzą grzecznie w domach. Tyle że nie, nie siedząJ. Bo maja głowy pełne pomysłów. Nasi uczniowie oraz nauczyciele pokazują, jak można „siedzieć w domu”, szyjąc maseczki, budując „bazy”, grając na instrumentach, składając z papieru co się da, śpiewając, ucząc się, grając w gry, gotując …. Zobaczcie  sami. Pamiętajmy również, że Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

                                                                                                             Pedagog szkolny  - Izabela Kołodziej

      • INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU O JANIE PAWLE II

      • Z powodu zagrożenia koronawirusa konkurs zostaje przeniesiony na późniejszy termin. Prace nadsyłać można do końca roku szkolnego (26 czerwca 2020).Rostrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu 2020 r. Organizatorzy poinformują z odpowiednim wyprzedzeniem.                                                                         

       Pozdrawiamy.

      • PILNA INFORMACJA!!!!!!!!!!!!!!!

      • Szanowni Państwo, 

       w związku z bieżącą sytuacją od dnia 25.03 - 10.04 2020 r.  zostaje ograniczona praca pracowników obsługi i administracji.  

       W sprawach pilnych i bieżących uprzejmie prosimy o kontakt mailowy (sekretariat@integracyjna.org) lub telefoniczny (536-881-889).

       Drogą elektroniczną można przesyłać skany lub zdjęcia dokumentacji rekrutacyjnej.

      • Uwaga! przedłużono czasowe zawieszenie przyjmowania stron w UG Zabierzów i w jednostkach

      • Szanowni Mieszkańcy,

       Mając na uwadze fakt czasowego ograniczania dostępu obywateli do coraz większej liczby instytucji publicznych, w tym m.in. sądów i urzędów, ze względu na   dużą liczbę osób, które na co dzień odwiedzają urząd i jednostki organizacyjne gminy, a co za tym idzie zwiększone ryzyko potencjalnego zarażenia  koronawirusemhttps://www.zabierzow.org.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif- w trosce o Państwa zdrowie, a także zdrowie pracowników, zdecydowaliśmy o przedłużeniu czasowego zawieszenia bezpośredniej obsługi  mieszkańców w Urzędzie Gminy Zabierzów, w dniach od 16 marca 2020 r.  aż  do odwołania.

       Zamknięte pozostają również:

       -  placówki oświatowe (przedszkola, szkoły, żłobki);
       - Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Ośrodek Sportowo Rekreacyjny w Zabierzowie, Gminna Biblioteka Publiczna; Przedsiębiorstwo Usług       Komunalnych w Zabierzowie, Gminny Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna
       - odwołano zajęcia klubów sportowych i świetlic środowiskowych.

       Zwracam się do Państwa z prośbą, aby w najbliższych dniach kontaktować się z Urzędem i jednostkami przede wszystkim telefonicznie. W sprawach bieżących proszę kontaktować się z pracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej adres: zabierzow@zabierzow.org.pl lub telefonicznie pod numerami:

       Sekretariat Wójta Gminy Zabierzów (12) 283 07 12

       Skarbnik  (12) 283 07 41

       Księgowość (płatności, faktury) (12) 283 07 51

       Opłata z tytułu odpadów (12) 28 307 58

       Podatki  (12) 283 07 35, (12) 283 07 37

       Wydział Organizacyjny – Dziennik Podawczy (12) 283 07 00

       Wydział ds. Rozwoju i Promocji (12) 283 07 33

       Wydział Ochrony Środowiska (12) 283 07 05, (12) 283 07 56, (12) 283 07 42,  (12) 283 07 55, (12) 283 07 57

       Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami (12) 283 07 28, (12) 283 07 26

       Urząd Stanu Cywilnego (12) 283 07 29

       Wydział Spraw Obywatelskich:

       - ewidencja ludności (12) 283 07 25

       - dowody osobiste (12) 283 07 18

       - działalność gospodarcza (12) 283 07 07

       Wydział Planowania Przestrzennego (12) 283 07 39, (12) 283 07 30

       Zamówienia Publiczne (12) 283 07 46

       Wydział Infrastruktury Komunalnej  (12) 283 07 15, (12) 283 07 40, (12) 283 07 31

       GZEAS (12) 285 15 62 wew. 24

       SCKiP (12) 285 11 79

       UWAGA!

       Płatności z tytułu podatków i opłat należnych Gminie Zabierzów można dokonywać przelewem na indywidualne konto bankowe podane na decyzji podatkowej lub zawiadomieniu w sprawie wysokości opłaty z tytułu odbioru odpadów.

       W przypadku braku indywidualnego konta bankowego (np. zagubienie) oraz w przypadku innych, niż wymienione płatności, przelew środków można dokonywać na rachunek bankowy Urzędu Gminy Zabierzów, nr: 26 8591 0007 0030 0000 0879 0003

       W Krakowskim Banku Spółdzielczym Oddział Zabierzów.

       Informuję również, że wpłaty gotówkowe na rachunek bankowy Urzędu Gminy Zabierzów dokonywane w Krakowskim Banku Spółdzielczym Oddział Zabierzów, ul. Kolejowa 10 są wolne od opłat bankowych.

       UWAGA !!!

       Przy wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy Zabierzów, GZEAS, SCKiP oraz PUK Zabierzów Sp. z o.o. umieszczona zostanie Skrzynka Podawcza, w której będzie można pozostawić, w sprawach niecierpiących zwłoki, wnioski/podania/dokumenty w formie papierowej. W przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia wniosku/podania/dokumentu, uprzejmie prosimy o wskazanie w jego treści adresu email lub nr fax Wnioskodawcy. Potwierdzenie złożenia zostanie przesłane na wskazany adres email w formie skanu lub formie papierowej na nr fax.

       Wójt Gminy Zabierzów

       Elżbieta Burtan

      • "Bo od tego, kochani, jest SZTUKA, żeby każdy w niej ścieżki swej szukał" Natalia Usenko

      • 27 marca, to Międzynarodowy Dzień Teatru. Każdego roku świętowaliśmy hucznie ten dzień w naszej szkole. W tym roku jest inaczej. Mamy nadzieję, ze sztuka pozwoli Wam oswoić tę trudną sytuację. Działania szkolnego Teatru Szpila również zostały zawieszone. Jak tylko wrócimy do szkoły, natychmiast reaktywujemy próby do naszego najnowszego przedstawienia! A wszystko po to, by udowodnić, że teatr przetrwa nawet największe burze!  Tymczasem, zapraszamy Was do Teatru Groteska. Tak, tak, można znaleźć Go
       w sieci! Teatr przygotował specjalny program artystyczny, na który składają się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”. Pojawiają się na stronie www.groteska.pl od poniedziałku każdego dnia w samo południe, spektakl będzie można zaś obejrzeć w weekend. Zachęcamy do zajrzenia na stronę, gdzie każdego dnia znaleźć można ćwiczenia wokalne i dykcyjne. Drodzy Aktorzy Szpili, nie próżnujcie! Zakasujcie rękawy i do teatralnej roboty! :) Zawsze jest okazja, by wybrać się do Teatru, a teraz można to zrobić, nie ruszając się z miejsca. My idziemy na pewno! :)

       Z teatralnym pozdrowieniem,

       Instruktorki Szkolnego Teatru "Szpila",

       Kamila Szkodlarska i Izabela Kołodziej

      • Mam na sobie skarpety nie do pary, żeby wyrazić świadomość i otwartość…

      • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. W ten wyjątkowy dzień przyłączyć się można  do świętowania w różny sposób.  Zdalnie - śledząc profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube, oraz aktywnie – ponieważ zachęcam do założenia tego dnia  najlepiej trzech skarpetek (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie tego dnia to granatowy i czerwony. Życzę dobrej zabawy!

                                                                                                       Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • WITAMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! DZIEŃ SZRU

      • Astronomiczna wiosna nie zawsze pokrywa się z tą kalendarzową. Przypada w równonoc wiosenną, czyli wtedy, gdy dzień i noc mają tyle samo godzin. W 2020 roku astronomiczna wiosna rozpocznie się 20 marca.  Niestety, nie spędzimy jej w tym roku szkolnym  razem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak  jak co roku, wykonać wraz z rodzeństwem  Marzannę  i przegnać Panią Zimę na stałe.  Życzę udanej zabawy!  Od wielu lat Pierwszy Dzień  Wiosny, to także święto SzRU, dlatego składam serdeczne podziękowania wszystkim jego członkom, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne. Serdecznie dziękuję za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość, pracowitość i wyjątkowe zaangażowanie.  Zasłużyliście  na największe uznanie!

                                                                                                                              Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych