• Aktualności

      • TŁUSTY CZWARTEK W ZERÓWCE

      •  „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków usmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się słodki dzień – Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznały krótką tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oglądały teatrzyk utworu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. Po obejrzeniu przyszedł czas na pączki-smakowały wybornie! Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – nie będzie mu się wiodło. Jedli wszyscy, więc chyba wystarczy dla nas szczęścia i powodzenia na cały rok! 

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 9 lutego br. w naszej zerówce odbył się wielki bal karnawałowy. Zerówczaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Świetnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również poczęstunku.
       Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

      • 29 Finał WOŚP w ISP w Radwanowicach

      • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta  na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. W tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Wśród  w/w  wolontariuszy znalazły się członkinie  SzRU, które  aktywnie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy w dniu finału w Radwanowicach, Rudawie i Krzeszowicach, jak również tuż przed finałem kwestując w naszej szkole pośród obecnych uczniów. Serdecznie Dziękujemy za aktywne przyłączeni się do akcji uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom ISP w Radwanowicach. Dziękujemy Szkolnej  Radzie Uczniowskiej  za dobro które niosą i przekazują innym, poświęcony czas, zapał i energię. Siema!

                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

      • 21 i 22 stycznia to zawsze dni szczególne w życiu przedszkola, bo gościmy Babcie i Dziadków, którzy ze wzruszeniem oglądają występy dzieci. W tym roku przez pandemię nie było to możliwe, dlatego drogą elektroniczną wysyłaliśmy filmiki i życzenia płynące prosto z dziecięcych serc. Kochane babcie i Dziadkowie jesteście bardzo ważni w życiu Waszych wnuków – życzymy Wam dużo zdrowia, radości i ogromu miłości. J

      • Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie!

      • Jesteście drogowskazem dla swych wnuków,

       którzy jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki

        na swej drodze życia.

       Stanowicie ostoję tradycji i wartości,

       wnosicie w rodzinny pejzaż wyrozumiałość, cierpliwość, dobroć, poświęcenie.

        

       Z całego serca życzymy,

       aby te dwa dni, które w kalendarzu są Wam dedykowane,

       były czasem, kiedy w sposób szczególny wnukowie okażą każdemu z Was miłość i przywiązanie.

       Życzymy jednak przede wszystkim, aby ciepło rodzinne i szacunek towarzyszyły Wam

       przez wszystkie dniu w roku,

       a upływający czas niech niesie ciągle wiele radości,

        której źródłem będą także Wasi kochający wnukowie.

        

        

       Dyrekcja Integracyjnej Szkoły Podstawowej

      • POWRÓT UCZNIÓW KLAS I-III DO SZKOŁY

      • Przetrwaliśmy ten trudny czas nauki zdalnej naszych najmłodszych uczniów. Wracamy. Jest to naprawdę szczęśliwy moment dla nauczycieli i wyrażam głęboką nadzieję, że dla uczniów również.

       Owszem, nadal obowiązują nas obostrzenia, ale spodziewamy się, że ich przestrzeganie uchroni nas przed zachorowaniem.

       Oto kilka zmian, które nastąpią od 18 stycznia:

       1. Uczniowie, wchodząc do budynku, będą korzystać z różnych wejść:

       - klasa I – wejście od strony boiska (górnej bramy wjazdowej); szatnia na korytarzu tylko dla uczniów klasy I; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej sali lekcyjnej;

       - klasa II – wejście od strony sali gimnastycznej; szatnia dla uczniów klasy II- przy Sali gimnastycznej; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do Sali nr …. (tej, z której korzystali dotąd uczniowie klasy VII),  w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie korzystają z przestrzeni korytarza głównego

       - klasa III – wejście główne od strony sekretariatu, szatnia po lewej stronie schodów dla uczniów klasy III; po zmianie obuwia i zdjęciu kurtek uczniowie przechodzą do swojej dotychczasowej sali lekcyjnej.

       2. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie nie przemieszczają się po budynku, korzystają z przestrzeni sal i korytarzy dla nich przypisanych. Pragniemy zachowywać dystans i nie gromadzić się w dużych grupach we wspólnej przestrzeni.

       3. W przestrzeni wspólnej(na korytarzach w czasie przerw) uczniowie noszą maseczki. Prosimy o zaopatrzenie w nie dzieci oraz pokazanie jak w higieniczny sposób je przechowywać (maseczki z materiału, wielokrotnego użytku). Uczeń może być wyposażony także w maseczki jednorazowe.

       3.  Posiłki uczniowie będą spożywać w salach lekcyjnych.

       4. Bardzo prosimy, jeśli jest to możliwe, o niepozostawanie uczniów zamieszkujących w Radwanowicach w świetlicy szkolnej.

        

       Dla uczniów spoza Radwanowic dowozy organizowane będą zgodnie z dotychczasowymi zasadami i  harmonogramem. Do busa dzieci wsiadają w maseczkach i nie zdejmują ich aż do momentu zajęcia miejsca w ławce.

        

       Drodzy uczniowie,

       spodziewamy się Was wszystkich widzieć w najbliższy poniedziałek w dobrym zdrowiu i wspaniałych humorach!

      • MOC GORĄCYCH ŻYCZEŃ

      • Wielu spośród uczniów ISP w Radwanowicach odpowiedziało na świąteczną akcję składania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Uczniowie składali życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom, kolegom i bliskim.  Przesłane życzenia, które miały formę świątecznych bombek, kartek i  innych ozdób zawisły na szkolnej choince. W większości uczniowie słali życzenia swoim nauczycielom i wychowawcom,  wdzięczni za ich pracę, jak również swoim kolegom, za którymi bardzo się już stęsknili.  Wszyscy w Nowym Roku życzyli sobie szczęścia, zdrowia, pomyślności oraz szybkiego powrotu do szkoły.  

      • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „HEJ! KOLĘDA! KOLĘDA!

      • Już od wielu lat, cyklicznie, w naszej szkole w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przegląd kolęd i pastorałek. W tym roku, pomimo specyfiki sytuacji wynikającej
       z pandemii, a co za tym idzie, wyjątkowego sposobu prowadzenia edukacji, nie mogło go również zabraknąć. Uczniowie mogli nadesłać nagrania swoich kolęd i pastorałek online. Wszystkie występy były wyjątkowe, dlatego każdy z uczestników zasługuje na dyplom
       i nagrodę, niemniej jury musiało wykonać swoje niezwykle trudne zadanie i wyłonić zwycięzców.

       Mamy zaszczyt ogłosić że,

       w konkursie kolęd i pastorałek, w roku 2020 wyróżnienia zdobyli -  Antoni Kieś oraz Emilia Czerhoniak.

       Miejsce trzecie zajęła Wiktoria Nowicka.

       Zaszczytne miejsce drugie przypadło Mai Olek

       Zwycięzcami tegorocznego przeglądu został duet sióstr: Klaudia i Wiktoria Gawecka.

       WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

       konkur_koled(1).mp4​​​​​​​

      • WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

      • Pomimo panującej na Świecie pandemii koronawirusa, wiele osób nadal pamiętało o zwierzętach w potrzebie i wsparło  naszą coroczną akcje różnymi darami! Tym razem serdecznie dziękujemy przede wszystkim uczniom  z klas I-III, oraz ich rodzicom. Dziękujemy  za pamięć i okazaną pomoc potrzebującym zwierzętom!

                                                                                                                                                    SzRU

      • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      •     Na przełomie listopada i grudnia 2020r uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej z  klas I-II   mieli możliwość uczestniczenia w programie profilaktycznym „Cukierki”. Program przybliżył  uczniom podstawowe informacje na temat  środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, ukształtował  umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauczył postaw  dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz współpracy, jako formy zapobiegającej zrachowaniom agresywnym. Założeniem programu było  zachęcanie do angażowania w zabawę wszystkich dzieci, uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej. Z tego punktu widzenia program miał  charakter wychowawczy, który ma ogromne znaczenie profilaktyczne o charakterze uprzedzającym. Warsztaty odbyły się dzięki  wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a osobą odpowiedzialną za ich przeprowadzenie w naszej szkole  była pani pedagog Izabela Kołodziej. Bardzo dziękujmy Rodzicom za pomoc w realizacji programu. A w niedługim czasie zapraszamy na  Wystawę Prac Dzieci biorących udział w programie.

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

      • ZERÓWCZAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

      • Dziś pamiętamy o tych, którzy byli tutaj przed Tobą

       Tu żyli, walczyli, ginęli, obce powstrzymując wojsko

       By nie zginęła- byś mógł mówić: Moja Ojczyzna – Polska!

               Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały  ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych . Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Co to jest niepodległość”. Utrwaliły symbole Polski kodując je na macie. Na koniec świętowaliśmy urodziny  Polski tańcząc i bawiąc się wesoło przy rytmach piosenek patriotycznych.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

       filmik_.mp4​​​​​​​

      • Gmina Zabierzów partnerem drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"!

      • Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.

       W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii. W roku szkolnym 2020/2021 przewidziane są również zajęcia podejmujące tematykę wzajemnego szacunku czy przyjaźni.

       Druga edycja akcji "Dzieci uczą rodziców", jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w roku szkolnym 2019/2020. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 4300 placówek z całej Polski, co przełożyło się na ponad 270 000 uczestniczących dzieci.

       Udział w akcji jest darmowy.

       Do udziału w akcji można się zarejestrować na stronie: www.edu.crl.org.pl

       #DzieciUcząRodziców

      • MIĘDZYNARODOWY DZIĘŃ POSTACI Z BAJEK

      • Czwartek, 5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci bawiły się z bohaterami bajek na wiele sposobów: rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały tytuły bajek po rekwizytach, spotkały się z Babą Jagą, która poczęstowała je piernikami, pomagały Kopciuszkowi segregować fasolę, naśladowały również sposób poruszania się bajkowych postaci, słuchały bajki czytanej przez wychowawców. W całej zerówce było bajkowo i kolorowo. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło zerówczakom dużo radości.

      • PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ

      • Październik jest miesiącem poświęconym AAC czyli Alternative and Augmentative Communications – komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Spektrum osób korzystających z metod AAC,  jako alternatywy bądź komunikacji zastępczej jest bardzo szerokie. Wśród osób, które potrzebują komunikacji alternatywnej i wspomagającej są osoby z autyzmem, porażeniem mózgowym, niepełnosprawnością intelektualną, specyficznymi zaburzeniami mowy, a także osoby po udarach mózgu i wiele innych. Bardzo ważny jest fakt, że wspomagające metody porozumiewania się nie hamują – a wręcz przeciwnie – wspierają rozwój mowy szczególnie u małych dzieci z zaburzeniami rozwoju,    u których mowa nie rozwija się o czasie. Dzięki wczesnej interwencji AAC część z nich uczy się mówić, a w przypadku, kiedy mowa nie rozwinie się, mogą z powodzeniem wykorzystywać alternatywny sposób porozumiewania się. Hasło tegorocznego miesiąca AAC  brzmi: „Wspólnie przełamując milczenie”, również i my jako Integracyjna Szkoła Podstawowa imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach  „(…) przełamujemy milczenie”, uświadamiając  młodym pokoleniom ( tym młodszym i tym starszym) jak ważna jest komunikacja i jak ważne jest zastosowanie odpowiedniej metody AAC, kiedy trudno coś powiedzieć, wyrazić przekazać. Uczniowie klasy I –III oraz IV –VIII mieli możliwość, zapoznania się ze sprzętem przeznaczonym do komunikacji poprzez materiały multimedialne pokazujące komunikację „od podszewki” a także zobaczyć ich użycie w praktyce.

      • ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE Z PSAMI

      • Co tydzień w naszej szkole odbywają się zajęcia terapeutyczne z psami. Towarzystwo psów motywuje dzieci do podejmowania wyzwań, daje poczucie bezpieczeństwa, buduje poczucie własnej wartości. Terapia staje się zabawą a założone cele zostają osiągnięte w atmosferze odprężenia. Zajęcia z psami obniżają napięcia i lęki, zmniejszają poczucie samotności, otwierają na komunikację ze światem zewnętrznym. Uczniowie naszej szkoły podczas tych zajęć uczą się bezpiecznie przebywać w obecności psa, ćwiczą wrażliwość i odpowiedzialność zarówno za siebie jak i za zwierzę, porównują swoje uczucia i potrzeby do tych odczuwanych przez psy.

      • POKAZ GADÓW

      • 16 października w ramach innowacji pedagogicznej "Jak zmierzyć świat?" odbyła się w naszej szkole "żywa lekcja przyrody", poprowadzona przez agencję impresaryjno - artystyczną KLAPS - ART  z Krakowa. Naszymi gośćmi były węże - przedstawiciele gadów. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne gatunki. Poznaliśmy m.in boa tęczowego o imieniu Maleństwo, boa dusiciela Stasia, pytona Olafa, który nie zasypia na zimę, oraz pytona albinosa o imieniu Kazimierz. Dowiedzieliśmy się, że węże zamiast ruchomych powiek posiadają przezroczystą błonę o nazwie okular, mają bardzo słaby wzrok, jedzą wyłącznie mięso, potrafią zjeść czterokilogramowego królika, a bez jedzenia i picia są wstanie przeżyć nawet 12 miesięcy. Są zwierzętami zmiennocieplnymi. Gatunki, które posiadają zęby mogą mieć ich nawet 200 sztuk. Ponadto zęby u węży mają zdolność odrastania przez całe życie. Na własnej skórze przekonaliśmy się również, że każdy wąż jest inny w dotyku, a ich skóra wcale nie jest śliska i zimna tylko ciepła i sucha. Dużym zaskoczeniem było dla wszystkich to, że ich rozwidlony język służy do rozpoznawania zapachów oraz dostarcza informacji z której strony (prawej czy lewej) dochodzi dany zapach. Żywa lekcja przyrody była dla nas bardzo cennym doświadczenie i z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci, a być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK W ZERÓWCE

      • W czwartek 15 października przypadał Światowy Dzień Mycia Rąk. . Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Z tej okazji dzieci z grupy 5- i 6-latków przypomniały sobie najważniejsze zasady dotyczące higieny rąk. Aby lepiej zapamiętać jak ważne jest mydło podczas mycia rąk, dzieci obejrzały teatrzyk edukacyjny, wykonały pracę plastyczną. Porozmawialiśmy  także na temat zasad higieny i staraliśmy się starannie myć  ręce .

      • NA ZAMKOWYM SZLAKU

      • W zeszłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na spacer w Ojcowskim Parku Narodowym, realizując plan warsztatów „Projektowanie wyprawy nr 1- zamek”, w ramach projektu „Oddychamy, więc działamy”. Mieliśmy okazję podziwiać malownicze krajobrazy z zamkami na horyzoncie. Weszliśmy na renesansowy dziedziniec Zamku Pieskowa Skała, z obawą obserwując przerażające nieco maszkarony, spoglądające na nas spomiędzy arkad. Naszą uwagę przykuł również mechanizm studni, stojący w narożniku dziedzińca. Sama studnia wykuta w skale ma aż 45 metrów głębokości. Jeden z uczestników naszej wyprawy przeraził się, że jest to piwnica, więc postanowiliśmy zmienić klimat, udając się do ogrodu kwaterowego, popularnie zwanego „włoskim”.Było kolorowo i pachnąco. Następnie pojechaliśmy na spacer do Ojcowa, by zobaczyć i sfotografować kolejne tajemnicze miejsce – ruiny zamku. Niezwykłości dodawał świecący w środku dnia księżyc. Po długim marszu zjedliśmy posiłek w plenerze i zadowoleni, dotlenieni, pełni wrażeń wróciliśmy do Radwanowic. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom wyprawy za tak mile spędzony dzień.

       Dorota Kieś – koordynatpr projektu „Oddychamy, więc działamy”.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych