• Aktualności

      • TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ IGRZYSKA DZIECI ROCZNIK 2007 I MŁODSI

      • 07.03.2020 r. w gminie Zabierzów na tamtejszej hali, zostały rozegrane Igrzyska Dzieci rocznika 2007 i młodszych w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięło 6 szkół podstawowych. W grupie A SP Brzezie, SP Balice, oraz SP Nielepice. Natomiast w grupie B zagrały ISP Radwanowice, SP Rudawa i SP Zabierzów. Jak widać szczęścia w losowaniu nie mieliśmy i trafiliśmy do grupy śmierci. Naszym głównym celem wyjazdu, było zdobycie doświadczenia, ogranie się, oraz spróbowanie swoich sił na tak ogromnej hali, porównując nasze warunki w jakich ćwiczymy. Pierwszy mecz pomiędzy SP Rudawa a ISP Radwanowice,  niestety został przegrany w dwóch setach do 13, i do 14 pkt. Ale wcale się tym nie przejęliśmy, ponieważ meczu łatwo nie oddaliśmy. Nasza druga potyczka w grupie , to mecz z wysokimi, doświadczonymi zawodnikami z Zabierzowa. Te 30 min rozgrywki było istnym horrorem, niespodziewanie kończącym się dla nas zwycięstwem…tak tak, chłopaki z ISP Radwanowice ograli szkołę z Zabierzowa!!! Dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca i w półfinale walczyliśmy o wejście do finału z SP Brzezie. Niestety ten mecz nam w ogóle nie wyszedł…przegraliśmy gładko i szybko w dwóch setach do 11 i do 6 pkt. Ale jak się okazało SP Brzezie grając spokojną , wyrachowaną siatkówkę wygrało cały gminny turniej. Po przegranej, czekał nas jeszcze ostatni mecz o 3 miejsce z SP Nielepice, który jak zawsze po walce, ulegliśmy do 20 i do 14 pkt. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 4 miejsce na 6 szkół. To dobry wynik w porównaniu jakimi warunkami sal gimnastycznych dysponują inne szkoły. Bardzo cieszy postawa naszych uczniów i jak to powiedzieli inni nauczyciele z pozostałych szkół, że będzie kim grać za rok J a więc do zobaczenia na kolejnym turnieju z tego cyklu! Dziękujemy.

        

       Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

        

       • Mikołaj Kulka kl.IV
       • Szymon Woźniak  kl.V
       • Szymon Chochół kl. V
       • Adrian Piechnik kl. V
       • Szymon Walczowski (C) kl. VI
       • Dawid Hrycaniuk kl. VI
       • Miłosz Kardas kl. VI
       • Paweł Kulka kl. VI
       • Hubert Chochół  kl. VI
       • Kamil Czerhoniak kl. VI
      • OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • W niedzielę 1 marca 2020 roku przypadły dziesiąte obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To, choć młode, ale niezwykle ważne i potrzebne święto jest okazją do przybliżenia nie tylko modemu pokoleniu, ale nam wszystkim tak niedawnej historii, ukazania sylwetek bohaterów, którzy za prawdę, honor i miłość do Ojczyzny gotowi byli ponieść największą ofiarę, którzy poświęcili swoje życie. W naszej szkole, kolejny raz próbujemy przybliżyć uczniom sylwetki tych niezłomnych bohaterów, zachęcić ich do samodzielnego zdobywania wiedzy, zaciekawić historią, dlatego kolejny już raz z okazji Narodowego Dnia Pamięci ogłaszany jest konkurs w klasach młodszych na portret a w klasach starszych plakat informacyjny, który przedstawi sylwetkę wybranego przez ucznia Żołnierza Wyklętego. W tym roku do organizatorów wpłynęły prace wykonane na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowane były przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Integracyjną Szkołę Podstawową w Radwanowicach. Jako, że tego roku, pierwszy marca wypadał w niedzielę uczniowie naszej szkoły w piątek 28 lutego zgromadzili się na uroczystym apelu, w trakcie, którego laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody. Wręczenie nagród poprzedzone było prezentacją wyjaśniającą uczniom, kim byli Żołnierze Wyklęci, oraz dlaczego, to właśnie dzień 1 marca został ustanowiony ich świętem. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przejawianie postawy patriotycznej, oraz dbanie o zachowanie polskich bochaterów w naszej świadomości, gratulujemy również nagród i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również poświęca swój czas, włożą wysiłek, aby złożyć sewgo rodzaju hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

      • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”

      • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”, i odnieśli niewątpliwe sukcesy. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 11 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym. Już na poziomie szkolnym turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do eliminacji zgłosiło się ponad 25 uczniów z klas II – VIII. Uczniowie podzieleni byli na 2 kategorie klasy I-VI oraz klasy VII-VIII. Zwycięscy szkolnego etapu, dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, i zaangażowaniu Druha Piotra Walczowskiego, mieli możliwość przygotować się do etapu gminnego korzystając z fachowej wiedzy i pomocy strażaka z szeregów Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie zajęć przygotowujących do turnieju, które odbyły się w budynku OSP w Radwanowicach. Nie mamy wątpliwości , że te zajęcia pomogły naszym uczniom zająć wysokie miejsca w etapie gminnym: drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Patrycja Małodobry, trzecie w tej kategorii Adrian Macałka, oboje uczniowie klasy VIII, w kategorii klas I-VI drugie miejsce zajęła Gabriela Bartosiewicz, uczennica kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Liczymy na podobne zainteresowane i równie wysokie miejsca w przyszłym roku.

      • TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY DZIEWCZYN W PIŁCE SIATKOWEJ IGRZYSK DZIECI ROCZNIKA 2007 I MŁODSZYCH

      • 29.02.2020 r. w gminie Zabierzów na tamtejszej hali, zostały rozegrane Igrzyska Dzieci rocznika 2007 i młodszych w piłce siatkowej. W turnieju wzięło 6 drużyn, szkół. W grupie A wystąpiły ISP Radwanowice, SP Rudawa, SP Bolechowice, natomiast w grupie B swoje mecze grały SP Nielepice, SP Balice, oraz SP Zabierzów. Naszym głównym celem wyjazdu, było zdobycie doświadczenia, ogranie się, oraz spróbowanie swoich sił na tak ogromnej hali. Pierwszy mecz pomiędzy SP Rudawa a ISP Radwanowice, przyniósł ogromne zaskoczenie, ponieważ dużo bardziej doświadczone, wyższe i ograne zawodniczki z Rudawy „męczyły” się z wygraną w tym meczu. Nasze dziewczyny dzielnie walczyły i atakowały zespół przeciwny, by w końcowym rozrachunku przegrać tylko do -19, i -20 pkt. Drugi mecz, to słabsza postawa naszej drużyny. Mecz ze szkołą z Bolechowic został szybko przegrany w dwóch setach do pięciu punktów. Niestety z grupy nie udało się wyjść,  ale mieliśmy jeszcze w zanadrzu mecz o 5 miejsce z drużyną z Brzezia. Co prawda przegrany, ale po walce.

        

       Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

        

       • Liliana Krawczyk kl.IV
       • Daria Hrycaniuk kl.IV
       • Oliwia Całek kl. IV
       • Róża Mitońska kl. IV
       • Wiktoria Nowicka kl. IV
       • Julia Pogan kl. V
       • Julia Kramarczyk kl. V
       • Amelia Kłeczek kl. V
       • Oliwia Walczowska © kl. V
       • Magdalena Woźniak kl. VI

       Wszystkim zawodniczkom z naszej szkoły dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju. Bogatsi w doświadczenie, czekamy na kolejne wyzwania.

      • NASZA WSPÓŁPRACA Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ W RADWANOWICACH

      • Już od dłuższego czasu edukacyjne działania naszej szkoły są mocno wspierane, a przez to bezsprzecznie ubogacane, przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach.W czasie tygodnia bezpieczeństwa, cyklicznie organizowanego w naszej szkole , uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach na temat właściwego zachowania się w czasie zagrożenia pożarem,  oraz profilaktyki przeciwpożarowej, które przeprowadzili w budynki OSP Druh Stanisław Baranowski oraz Druh Piotr Walczowski. Elementem tygodnia bezpieczeństwa była również próbna ewakuacja szkoły. W swojej uprzejmości nad jej sprawnym przebiegiem czuwał Druh Stanisław Baranowski, który bardzo wysoko ocenił jej sprawność i czas realizacji. Z pewnością przyczyniły się do tego wcześniej wspomniane zajęcia. W ostatnim czasie, w związku z Ogólnopolskim Turniejem Wiedzy Pożarniczej dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach i zaangażowaniu Druha Piotra Walczowskiego, nasi uczniowie mieli możliwość przygotować się do etapu gminnego tegoż turnieju, korzystając z fachowej wiedzy i pomocy strażaka z szeregów Państwowej Straży Pożarnej. Druh Piotr Walczowski poświęcił swój czas, aby pomóc naszym uczniom jak najlepiej przygotować się do etapu gminnego. Z całą pewnością, zajęcia te przyczyniły się do zdobycia tylu miejsc na podium – z sześciu laureatów  z klas I-VIII aż trójka była z naszej szkoły! Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać, gdyż sprzyja ona niewątpliwie, skutecznej edukacji i poprawie bezpieczeństwa młodego pokolenia.

      • MIEJSKO - GMINNY TURNIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ROCZNIKA 2005-2006

      • 25.02.2020 r. na hali w Zabierzowie, odbył się turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII w piłce siatkowej. W turnieju wzięło 8 szkół podstawowych. W grupie A wystąpiły : SP Balice, SP Zabierzów, SP Rudawa, SP Kobylany. Natomiast w grupie B rywalizowały : SP Brzezie, SP Nielepice, SP Bolechowice, oraz ISP Radwanowice. Wszystkie mecze, zarówno w naszej, jak i w przeciwnej grupie były bardzo zacięte i wyrównane. Pierwszy mecz grupowy zagraliśmy z SP Bolechowice, niestety przegrany w setach 0: 2, ale nie poddany. Nasz drugi mecz grupowy, z SP Nielepice zakończył się rezultatem 2:1 dla drużyny przeciwnej, ale tutaj do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break…ponieważ w dwóch setach widniał wynik 1:1…ach co to był za mecz J. Nasza ostatnia potyczka w grupie, z drużyną z Brzezia, po raz kolejny przyniosła wiele emocji, szczęśliwie kończąc się wynikiem 2:1 dla naszych dzielnych dziewczyn. Dzięki tej wygranej, mogliśmy zmierzyć się z drużyną z przeciwnej grupy, w meczu o 5-te miejsce z SP Kobylany, który wygraliśmy w setach 2:0. Turniej wygrała szkoła z Zabierzowa, drugie miejsce zajęła SP Rudawa, a trzecie SP Nielepice.

        

       Naszą szkołę w zawodach reprezentowały:

        

       • Julia Dorynek kl.VII
       • Aleksandra Pobożniak kl.VII
       • Julia Chrapek kl. VIII
       • Teresa Ziembińska kl.VIII
       • Katarzyna Ziembińska kl. VIII
       • Patrycja Małodobry kl.VIII
       • Julia Kuternoga ( C) kl. VIII
       • Oliwia Gregorczyk kl. VIII

        

       Za ogromne zaangażowanie, walkę oraz zajęcie V miejsca w całym turnieju wszystkim dziewczynom reprezentującym ISP Radwanowice DZIĘKUJEMY!!!

      • TŁUSTY CZWARTEK I ZABAWA KARNAWAŁOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • Jak wiadomo tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału  i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z różnym nadzieniem. Według jednego  z przesądów wynika że, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dlatego każdy uczeń naszej szkoły otrzymał od Rady Rodziców  pysznego pączka. Ponadto z radością zawiadamiamy iż wobec faktu nieuchronnie zbliżającego  się końca karnawału, nawiązując do wieloletniej tradycji ostatków  dnia 20 lutego o godzinie 16:30 rozpoczął się w ISP w Radwanowicach Bal Karnawałowy, na który przybyli sami wyśmienici Goście. Zabawom oraz tańcom nie było końca. A kiedy  nadszedł czas na okrzyknięcie Najznakomitszych gości Królem i Królową Karnawałowego Balu w naszej szkole wśród Gości zawrzało. Z największą przyjemnością  ogłaszam, że Królem Balu w roku 2020 został Paweł Sioła uczeń klasy IV dla którego tego dnia taniec był jedynym i wyjątkowym zajęciem, a Królową Balu zostały piękne kobietki z klasy VIIIa czyli – Patrycja Małodobry, siostry Kasia i Tereska Zimbińskie  oraz Julia Chrapek. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspaniały, wspólnie spędzony czas!

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALFIK

      • Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. Konkurs ma na celu odkrywać i rozwijać matematyczne uzdolnienia dzieci i młodzieży. Jest doskonałym testem sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.

       Najlepszy, bardzo dobry wynik oraz dyplom wyróżnienia otrzymała:

       • Alicja Czajkowska  - klasa II

       Dyplomy uznania i najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:

       • Oliwia Całek – klasa IV
       • Bartłomiej Walczowski – klasa V
       • Mikołaj Konieczny i Szymon Walczowski – klasa VI

       Gratulujemy wyniku, a kolejna edycja już za rok!

                                                                                                                             Urszula Czyba

      • KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY

      • 13 lutego 2020 r. odbył się szkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając oraz wykonując zadania o różnym stopniu trudności. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Aby wyłonić tych najlepszych zostały przeprowadzone,  aż 3 dogrywki.

       Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji oraz rozwinął ciekawość matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wyniki:

         • I miejsce – Błażej Chrapek,  kl. IV
         • II miejsce – Amelia Kłeczek,  kl. V
         • III miejsce – Magdalena Woźniak, kl. VI 

       Organizatorzy konkursu: Anna Spyt i Urszula Czyba

      • TRENING CZYNI MISTRZA!

      • 25.01.2020 r. młodzi adepci sztuki teatralnej mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez aktora, Wojciecha Terechowicza. Prócz zajęć z dykcji i plastyki ciała, powstała kanwa, na której instruktorki  teatralne, p. Kamila Szkodlarska i p. Izabela Kołodziej, stworzą najnowsze przedstawienie. Będzie to ogromna niespodzianka, gdyż scenariusz w całości powstał pod piórem jednej z uczestniczek Szkolnego Teatru „Szpila”, Hanny Góralskiej. Tematyka spektaklu to pomieszanie treści psychologicznych z lekkim humorem komediowym. Z pewnością przypadnie do gustu naszym wiernym odbiorcom.  Każdy z aktorów włożył bardzo dużo pracy i serca w warsztaty. Z zainteresowaniem słuchaliśmy rad pana Wojtka. Chcieliśmy nauczyć się jak najwięcej, aby i w tym roku zdobyć zaszczytne miejsca na festiwalach teatrów amatorskich. Choć była to sobota, a godzinny poranne nie zachęcały do wstawania, z radością przybyliśmy na długo wyczekiwane spotkanie z panem Terechowiczem. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzę, że prócz aktorów, na scenie teatralnej zagrają….tekturowe pudła, a do czego będą potrzebne i co tak naprawdę się z nimi stanie, będzie można zobaczyć już wiosną, kiedy to na deski scen konkursowych wkroczymy z naszym nowym repertuarem. Trzymajcie za nas mocno kciuki! Już dziś, wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz najnowszy spektakl.

      • WIERSZOBRANIE PRZEZ KOLĘDOWANIE

      • Choć za oknem pogoda iście jesienna, 24.01. Dolina Słońca zatonęła w zimowej aurze. Dźwięk kolęd i pastorałek wypełnił całą teatralną scenę. Świąteczne wiersze i opowiadania sprawiły, że w sercu każdego z nas spadł biały, puszysty śnieg. Uczniowie klas terapeutycznych, pod kierownictwem pani Doroty Kieś i pani Kamili Szkodlarskiej, przygotowali krótką inscenizację dotyczącą najważniejszej, świątecznej gwiazdki, Gwiazdy Betlejemskiej. Wspaniale wyrecytowany przez naszych uczniów wiersz wszystkim przypadł do gustu. Wspólnie wykonana kolęda „Gore gwiazda Jezusowi” przy akompaniamencie dzwoneczków, zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania. Uczniowie klas terapeutycznych zawsze z ogromnym zaangażowaniem biorą udział
       w występach artystycznych. Wszyscy, nawet Ci, którzy jeszcze do niedawna byli bardzo wstydliwi, z ogromną pasją realizują się na teatralnej scenie.  Obecność pani Anny Dymnej wszystkim dodała odwagi i rozwiała tremę. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach Wierszobrania, które planowane są już na wiosnę.

      • ODWIEDZINY W JEDNOSTCE STRAŻY POŻARNEJ W KRAKOWIE. WYJAZD DO GO KIDS.

      • Dnia 23 stycznia 2020r, odbyła się wycieczka szkolna z ramienia SzRU oraz Innowacji Pedagogicznej „ Karuzela Sportów” do Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej nr2  w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany dzięki  staraniom SzRU i przychylności Pana  Piotra Walczowskiego – młodszego aspiranta Państwowej Straży Pożarnej, dzięki któremu zwiedziliśmy od A do Z całą jednostkę, zobaczyliśmy  wspaniały wielki wóz, zapoznaliśmy się z ze sprzętem pożarniczym oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek strażackich. Pan Piotr przygotował dla nas nie lada niespodziankę,  wyjechał na plac Państwowej Straży Pożarnej specjalnym wozem z bardzo długą drabiną  i zademonstrował nam wszystkie możliwości tego wspaniałego auta. Trzeba przyznać, nie lada to była atrakcja. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni  z wyjazdu, a najbardziej utkwił nam ten wspaniały wóz , którego drabina sięgała prawie do nieba. Po zwiedzaniu JRG-2 udaliśmy się do największego parku rozrywki – „ Go Kids”, gdzie szaleństwo i zabawa  zawsze idą  w parze. Każda zdobyta atrakcja dostarczała uczestnikowi punkty na indywidualnym zegarku, które można było wymienić na inną atrakcję, np., samochodzik. Po udanej  zabawie udaliśmy się do restauracji  „Pod Złotymi Łukami” – czyli MC DONALDS. Gdy wszyscy zjedli powróciliśmy do szkoły.

       Przewodnicząca SzRU – Julia Dorynek

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • SZOPKI W CELESTACIE

      • Dnia 23.01 uczniowie klas terapeutycznych, uczestnicy zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej im. Brata Alberta, wybrali się pociągiem do Krakowa, by zwiedzić pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Jest to wydarzenie, które corocznie przyciąga całą masę ludzi. Nie tylko tych, którzy szopki tworzą, ale także tych, którzy szopki chętnie oglądają. "Zwyczaj „chodzenia” z szopką po domach sięga XIX wieku. Jednak po I wojnie światowej zaczął powoli zanikać. Szopka krakowska jest ewenementem na światową skalę. Scena Bożego Narodzenia przeniesiona została z Betlejem w scenerię zabytkowych budowli Krakowa. Szopka krakowska to smukła, wielopoziomowa, wieżowa, bogato zdobiona budowla, skonstruowana z lekkich, nietrwałych materiałów. Charakteryzuje się nagromadzeniem zminiaturyzowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, fantazyjnie przetworzonych i połączonych [https://www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/ pokonkursowa-wystawa-szopek-krakowskich-szopki-w-celestacie] Z nieukrywanym zainteresowaniem i fascynacją przemierzaliśmy kolejne etapy wystawy, by podziwiać te miniaturowe, ruchome dzieła sztuki. Niektórzy z nas, na wystawie byli po raz pierwszy. Pogoda styczniowa nas rozpieszcza. Dlatego też, po zwiedzaniu, wybraliśmy się do pobliskiego kościoła Karmelitów Bosych, by zobaczyć gdzie znajduje się relikwia świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Po nakarmieniu duszy, doznaniami artystycznymi i duchowymi, udaliśmy się na ucztę cielesną, czyli obiad do restauracji "Pod srebrnym kurem". Tam mogliśmy pochwalić się nienagannymi zasadami savoir - vivre. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień. Mamy nadzieję wrócić tu za rok, a kto wie? Może podobnie, jak podopieczni Fundacji im. św. Brata Alberta i my, weźmiemy udział w konkursie szopek krakowskich? Trzymajcie za nas mocno kciuki!

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "MEDITEST"

      • Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, utrwalenie zagrożeń dla zdrowia i życia oraz pogłębianie wiedzy na temat postępowania w nagłych wypadkach. W celu wyrównania szans, uczestnicy konkursu rozwiązywali test dostosowany do swojej kategorii wiekowej. Mamy się czym pochwalić, ponieważ czworo uczniów uzyskało bardzo dobry wynik otrzymując od Ogólnopolskiego Centrum Edukacji dyplom wyróżnienia:

       • Michał Woźniak, kl. III - 10 miejsce
       • Gabriela Bartosiewicz, kl. VI - 11 miejsce
       • Kenese Kovacs, kl. VI - 11 miejsce
       • Magdalena Woźniak, kl. VI - 14 miejsce

       Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku  i życzymy dalszych sukcesów :)

        

       Opiekun: Anna Spyt

      • SPORTOWA NOC W SZKOLE DLA KLAS VII - VIII

      • Noworoczna Sportowa Noc w Szkole dla klas VII i VIII  zorganizowana przez SzRU i realizatorów Innowacji Sportowej  „Karuzela Sportów” rozpoczęła się zabawą terenowa w chowanego przy światłach latarek, pod osłoną nocy. Kryjówki były niebanalne i nieprzewidywalne. Po zabawie w chowanego przyszedł czas na kolacje i tu Pani Milena Błądek -  Byczek wykazała się niezwykłym talentem kulinarnym. Stała się prawdziwym Master Szefem szkolnego zaplecza kuchennego, udało się stworzyć wraz z uczniami  ciasto drożdżowe marzeń. Efektem tego zabiegu była pyszna pizza. Po kolacji przyszedł czas na szeroko rozumiana zabawę sportową, a tuz nad ranem obejrzeliśmy seans filmowy. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, bezpieczną i owocną zabawę.

                                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • BEZSENNOŚĆ W RADWANOWICACH

      • Kiedy 17.01 nad Radwanowicami rozpostarła się czarna plandeka nocy, budynek ISP rozbłysnął mnóstwem świateł, rozpoczęła się NOC W SZKOLE. W tym roku szkolnym uczniowie klas terapeutycznych również wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Atrakcjom, nie było końca! Wszystko rozpoczęło się od przygotowania wspólnej kolacji. Oczywiście, najprzyjemniejszą jej częścią, było jedzenie! Było wszystko to, co dzieci lubią najbardziej, jednym słowem, dla każdego, coś pysznego! Prócz tradycyjnych już, pokazów filmowych, na których obejrzeliśmy bajkę "Misiek w Nowym Jorku" i film "Wakacje Mikołajka", zorganizowaliśmy także rozgrywki karciane i gier planszowych dla naszych uczniów. Wszystko odbywało się według zasad fair - play
       i tym sposobem, kilkukrotnie przegrały.....panie nauczycielki....Był też salon piękności, gdzie każda z Dam mogła pomalować sobie paznokcie według własnych, niejednokrotnie szalonych, pomysłów. Nie zabrakło także momentów wzruszeń. Zorganizowany został pokaz zdjęć i filmów od klasy I do klasy VIII. Każdy  mógł powspominać z łezką w oku, jak przekraczał progi naszej szkoły, był pasowany na ucznia, przeżywał niezapomniane chwile ze swoimi przyjaciółmi. Było wiele śmiechu i cudownych wspomnień, które na stałe zapisały się w naszych sercach. I choć noc była ciemna i długa, nie zasnęliśmy do białego rana.

      • 28 FINAŁ WOŚP W RADWANOWICACH

      • Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli znany każdemu Polakowi  -  WOŚP to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie Finału organizowanych jest  wiele  form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. I nasza Szkoła dzięki staraniom Szkolnej Rady Uczniowskiej po raz kolejny wzięła udział   w tegorocznej zbiórce pieniążków  w  zamian za czerwone serduszko WOŚP. Dziękujemy Wszystkim Pracownikom i  Uczniom naszej szkoły, a także  Społeczności Lokalnej za aktywne włączenie się do akcji Jurka  Owsiaka. Siema 

                                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych