• Aktualności

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W wyniku ograniczeń w funkcjonowaniu szkół nie udało się zorganizować w pełni październikowego Tygodnia Bezpieczeństwa. Przygotowania do jego przeprowadzenia jednak się rozpoczęły i w ich wyniku powstał film instruktażowy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego ambitnego zadania podjęły się uczennice które są druhnami w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Pod czujnym okiem i z niemałym wsparciem taty jednej z uczennic, równocześnie druha z Państwowej Straży Pożarnej oraz prezesa OSP Radwanowice w jednej osobie, pana Piotra Walczowskiego, udało się stworzyć profesjonalny materiał, który został przedstawiony pozostałym uczniom. Zachęcamy do jego obejrzenia, bo trudne sytuacje, w których możemy wykorzystać wiadomości w nich zawarte zdarzają się również w czasie wakacji.

       Tym artykułem pragniemy nagrodzić autorów filmu wielkimi brawami.

       Jesteśmy pod wrażeniem tego nagrania i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego powstanie, czyli uczennicom/druhnom: Oliwii Walczowskiej, Julii Kramarczyk, Gabrieli Bartosiewicz , Julii Dorynek, oraz druhowi Piotrowi Walczowskiemu.

       Mamy nadzieję, że to, kolejne już, udane przedsięwzięcie, w którym współpracujemy ze Strażą Pożarną, szczególne z  OSP  w Radwanowicach, nie jest ostatnim i w przyszłym roku szkolnym uda się zorganizować wspólnie kolejne owocne działania.

       TYDZIEN_BEZPIECZENSTWA.mp4​​​​​​​

      • DZIEŃ KSIĄŻKI W ZERÓWCE

      • „Moi drodzy przyjaciele. Przygód na Was czeka wiele.

       Sięgnij tylko na półeczkę. Albo odwiedź biblioteczkę.

       W książce czeka moc zabawy. Są niewyjaśnione sprawy.

       Strach, zagadki, śmiech i łzy. Co chcesz czytać wybierz Ty.”

                                                                           Agata Dziechciarczyk

        

       Dnia 23.04. obchodziliśmy „Dzień Książki”. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione książki z domu.
       W zerówce zorganizowane było wiele atrakcji np. czytanie, segregowanie książek na przyrodnicze, baśnie
       i wiersze, opowiadanie wiele ciekawych historii. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, dowiedziały się jak powstaje książka, a także każdy wykonał swoją własną książeczkę. Dzieci w tym dniu były bardzo zaczytane.

      • OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZERÓWCE

      • Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych. Nasi zerówkowicze 30 kwietnia świętowali to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie. Głównym celem spotkania było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.

      • DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

      • Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze zerówczaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Choć zerówczak nie jest duży, to przyrodzie wie, jak służyć.”. Dzieci wzięły udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym, rozwiązywały zagadki i naprawdę trudne zadania. Okazało się, że zerówczaki  świetnie znają problematykę ekologiczną.

      • SZYBKO, TANIO, SMACZNIE, ZDROWO – NA TALERZACH KOLOROWO!

      • Nagłówek artykułu brzmi niemal jak reklama wykwintnej restauracji. Bo wraz z podopiecznymi (tj. z Sylwią, Piotrem, Krzysztofem i Kamilem) z powodzeniem możemy taką otworzyć :)  W ramach innowacji „Poznajmy się lepiej”, w odpowiedzi na przysłany do nas filmik uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieliczce, nagraliśmy nasze zajęcia kulinarne z instrukcją, jak zrobić makaron z sosem pomidorowym z mascarpone i oliwkami. Nie jest to profesjonalny film (najważniejsze, że aparat ocalony), ale kucharze na takie miano zdecydowanie zasłużyli. Dla ciekawych, co się dzieje tam „na górze”, dołączam linki do naszego ostatniego dzieła. Zapraszamy do gotowania i degustowania.

       SMACZENGO!

       Dorota Kieś

      • NIE MA JAK W REALU!

      • Klasa terapeutyczna pani Doroty, po krótkim czasie nauki zdalnej, 
       z radością odeszła sprzed ekranu domowych komputerów i ponownie spotyka się stacjonarnie, w szkole. Już w pierwszych dniach nie zabrakło atrakcji, jako
       że jeden z uczniów zdążył się w tym czasie się postarzeć ;), tj. miał urodziny.
       A takie okazje staramy się wspólnie świętować. Jak na prawdziwe urodziny przystało były prezenty, torcik i dmuchanie świeczek, wspólne tańce i zabawy. Uśmiech nie schodził z twarzy, nie tylko jubilata. Po czasie izolacji potrafimy docenić każdą wspólnie spędzoną chwilę. Oby wiele jeszcze takich przed nami!

        

       Dorota Kieś

      • DZIEŃ ZIEMI

      • Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tegorocznym obchodom tego święta przyświecało hasło „Przywróć naszą planetę”. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w cyklu zajęć, poświęconych ochronie naszej planety. Przeprowadzone przez nauczycieli rozmowy oraz przygotowane  przez nich prezentacje, filmy czy warsztaty plastyczne on-line miały za zadanie przybliżyć temat ochrony środowiska naturalnego Ziemi. Uczniowie podczas tych zajęć dowiedzieli się między innymi: jak prawidłowo segregować odpady, co się dzieje, gdy nie oszczędzamy energii elektrycznej lub wody, czym jest recykling, oraz jakie zagrożenia czyhają na  środowisko naturalne Ziemi. Próbą odpowiedzi na pytanie, co zrobić, by przeciwdziałać niszczeniu środowiska naszej planety są wykonane przez nich prace plastyczne. Podczas ich tworzenia uczniowie wykorzystali niepotrzebne przedmioty domowego użytku, zużyte już opakowania czy tworzywa sztuczne, którym nadali „nowe życie”. Mamy nadzieję, że prace te staną się inspiracją dla innych, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ilości odpadów produkowanych na świecie. 

        

       Anna Konik

       Kamila Szkodlarska

      • REKRUTACJA 2021/2022 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2021 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2021/2022.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2021/2022.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2021 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2021/2022.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2021/2022.

        

      • Konkurs Plastyczny „WIELKANOCNE JAJO, JAJKO I JAJECZKO”.

      • W dniu 26.03.2021 r. w zerówce odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocne jajo, jajko i jajeczko”. Konkurs miał za zadanie: propagować folklor i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi; pobudzać inwencję twórczą dziecka, kształtować aktywną postawę dzieci wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy; rozwijać wrażliwość estetyczną oraz uzdolnienia plastyczne wśród dzieci; stwarzać sytuacje bliskiego przebywania dziecka z rodzicem. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Wpłynęło 16 wspaniałych prac. Każde jajo to arcydzieło sztuki. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Składamy gratulacje laureatom i wyróżnionym. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, ponieważ jest to wspaniała okazja do wspólnego działania ze swoją pociechą, spędzenia razem czasu, zacieśniania więzi rodzinnych.

       GRATULACJE!!!

        

      • WARSZTATY WIELKANOCNE

      • Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszej zerówce nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Zerówczaki zasiali rzeżuchę a z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych wykonały piękne wielkanocne dekoracje - wesołe baranki i zajączki.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

      • 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. 
       W tym trudnym czasie życzymy zdrowia, wytrwałości i hartu ducha, twórcom – intrygujących pomysłów, a wkrótce znakomitych realizacji i artystycznego spełnienia, wszystkim widzom – wspaniałych teatralnych doznań. Do zobaczenia aktorzy Szkolnego Teatru „ Szpila”!

       MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU  obchodzimy w Polsce  od niemal sześćdziesięciu lat. Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.
       Co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata teatru. Pierwsze orędzie w 1962 roku wygłosił Jean Cocteau.

       Polski ośrodek ITI udostępnia orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru, autorstwa Helen Mirren,

       w tłumaczeniu Pawła Paszty.

       Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru | e-teatr.pl (e-teatr.pl)

                                                                                                                 

        

                                                                                                                                                        Izabela Kołodziej

       Kamila Szkodlarska

      • DZIEŃ WODY W ZERÓWCE

      • 22 marca 2021 r. zerówczaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie dzieci w tym dniu zamieniły się w kropelki wody. Uroczystość miała na celu rozwinięcie zainteresowania otaczającym światem, rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych, muzycznych oraz badawczych. Zerówczaki poznały proces obiegu wody w przyrodzie i dowiedziały się jak dużo jej jest na kuli ziemskiej. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały doświadczenia i eksperymenty- między innymi dowiedziały się dlaczego ziemniak w wodzie słonej unosi się. Poznały też drogę jaką pokonuje woda zanim dostanie się do naszych mieszkań, a także podawały powody dlaczego wodę należy oszczędzać.

      • URODZINOWA AKCJA NAKRĘTKOWA

      • „Jakże cudowne jest to, że nie musimy czekać ani chwili by zacząć naprawiać świat"
       ~ Anne Frank 

        

       W imieniu Dyrekcji, nauczycieli Integracyjnej Szkoły Podstawowej, a przede wszystkim naszej uczennicy Emilii chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę nakrętek.

       Dziękujemy uczniom, rodzicom  - wszystkim i każdemu z osobna. Serdecznie podziękowania przesyłamy pod adresem uczniów i wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. Włodzimierza Tetmajera w Krakowie, a szczególnie dziękujemy paniom:  Agnieszce Goch, Iwonie Piętowskiej – Kusior, Annie Gorczycy oraz Katarzynie Lach – opiekunom Szkolnego Koła Wolontariatu,  za zebrane dotychczas nakrętki i piękne kartki urodzinowe oraz za złożone podczas spotkań on-line życzenia.

       Kolejne podziękowania pragniemy skierować do wszystkich pracowników  Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie. Dziękujemy szczególnie paniom Marii Gaudyn i  Iwonie Łabędź za zaangażowanie, rozpropagowanie akcji poza naszą szkolną społeczność oraz organizację transportu z nakrętkami do naszej szkoły.  Za zaangażowanie, empatię poświęcony czas i okazane serce, za to wszystko bardzo gorąco dziękujemy!

       W imieniu Emilii chcielibyśmy złożyć podziękowania  wszystkim osobom zaangażowanym w akcję  z Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Zabierzów, (głównemu koordynatorowi panu Dariuszowi Zajdel) oraz uczniom i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach,  Akademii Małych Tygrysków z Krzeszowic, Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Rząsce,  Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zabierzowie i  Publicznej Szkoły Podstawowej  im. W. Szafera w Woli Kalinowskiej. Szczególne podziękowania składamy na ręce pani Renaty Korzeniowskiej, za nagłośnienie  akcji oraz  przywóz  nakrętek oraz pani Joanny Adamskiej – czytelniczce biblioteki - za  mobilizację  znajomych oraz nieznajomych i zwożenie nakrętek z różnych miejsc do biblioteki, jak również pani Marlenie Janik za zebrane nakrętki w Ośrodku Rehabilitacji Narządu Ruchu "Krzeszowice" SP ZOZ.

       WSZYSTKIM UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY ORAZ INNYM INSTYTUCJOM DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE PRZEKAZANE ŻCZYCZENIA, NAKRĘTKI I KARTKI URODZINOWE – radość jaką sprawiliście Państwo Emilii jest nie do opisania.

                                                                                                                           

        

         Oprac. E. Kulka, A Konik

      • ZAKOŃCZENIE AKCJI URODZINOWEJ

      • „Zachowaj tylko te wspomnienia, które dają ci radość.”   Jane Austen

       W naszej szkole, jak wszyscy wiedzą pomaganie jest ważne, dlatego rozmiary jakie osiągnęła akcja „Urodzinowa zbiórka zakrętek dla Emilii” przekroczyła wszelkie oczekiwania. Jej celem było zebranie, jak największej ilości nakrętek, ze sprzedaży, których będzie można choć częściowo sfinansować niezbędną rehabilitację dziewczynki. Emilka przyszła na świat z wrodzoną zamartwicą urodzeniową spowodowaną przez posocznicę. Lekarze postawili diagnozę – mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka ma problemy z chodzeniem i nie może poradzić sobie ze zmieniającym się napięciem mięśniowym. Wymaga ciągłej i systematycznej rehabilitacji, która pozwoliłaby jej w przyszłości osiągnąć samodzielność i niezależność od osób trzecich.

       W dniu swoich 13-stych urodzin Emilia mogła uczestniczyć w spotkaniu online z kolegami i koleżankami z klasy 2, 4 i 5, w trakcie którego uczniowie hucznie odśpiewali dla niej „Sto lat”.   Za pośrednictwem nauczycieli uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, w tym „zerówczaki”  przekazały  dziewczynce własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe. Radość jaką można było w tym dniu zobaczyć na twarzy Emilki jest najlepszą motywacją do tego, by ta pierwsza w naszej szkole akcja charytatywna nie była za razem ostatnią J. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wspaniałego wydarzenia.  Obiecujemy, że ta akcja jest pierwsza ale na pewno nie ostatnia.

      • ZERÓWCZAKI WITAJĄ WIOSNĘ

      • W dniu 19.03.2021r. -  Przyjście nowej pory roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić dzieciom jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. Z tej okazji dzieci otrzymały tajemniczą kopertę, w której został ukryty list od Pani Wiosny z zadaniami dla dzieci i wskazówkami, gdzie ukryte są kolejne listy. Dzieci tego dnia radośnie śpiewały wiosenne piosenki  z zaangażowaniem wykonały powierzone im zadania. W nagrodę za cierpliwość i ciężką pracę Pani Wiosna wręczyła dzieciom „wiosenne odznaki”.

      • DZIEŃ MATEMATYKI U ZERÓWCZAKÓW

      • W dniu 16.03.2021 r. - Dzieci podzielone  na kilkuosobowe grupy otrzymały kartę z  zadaniami i zaczęły matematyczne zmagania. Zadania były rozłożone po całej sali. Każda z grup miała wykonać zadanie i  przejść do kolejnego. Zadania były dostosowane do możliwości dzieci młodszych i starszych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

      • PRZEZ ŻOŁĄDEK DO.....EDUKACJI

      • "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

       Konfucjusz

        

       Kto powiedział, że nauka ma być nudna? Uczniowie ISP stanowczo sprzeciwiają się nudzie i pod czujnym okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś, rozwijają swoje kulinarne skrzydła. Miesiące luty i marzec obfitowały w kulinarne pyszności. Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie nauczyli się nie tylko konstruować przepisy kulinarne, ale także krok po kroku, samodzielnie je realizować. Choć kulinarne gusta są rozmaite, zawsze z ogromną ciekawością otwieramy się na nowe smaki, i tak, w dawnych salach gimnazjum zapachniało zapiekaną rybą w porach oraz nutką Meksyku, czyli tortillą. Nawet największe niejadki prosiły o dokładkę! Zajęcia kulinarne zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. Kto wie, może wśród nas rośnie kolejny MasterChef?

       oprac: Kamila Szkodlarska

        

      • A gdyby tak, pobawić się w sklep?

      • Z pewnością każdy z nas doskonale pamięta z dzieciństwa zabawę w sklep. Był to niewątpliwie miło spędzony czas w gronie przyjaciół, ale przede wszystkim ciekawa lekcja przygotowująca do stawiania czoła prawdziwym zakupom! Uczniowie naszej szkoły w ramach marcowego tygodnia poświęconego zakupom, wzięli udział w treningu umiejętności społecznych. Pod okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś zorganizowana została lekcja, na której dowiedzieliśmy się, jak robić zakupy w pandemii. Dowiedzieliśmy się, czym jest reżim sanitarny i jak należy go przestrzegać. Każdy miał także okazję sprawdzić, jak działa sklepowa kasa.

                   Ćwiczenia umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych pozwoliły nam dokonać trafnych wyborów finansowych, które później mogliśmy sprawdzić w praktyce podczas samodzielnych zakupów w sklepie samoobsługowym w Rudawie. Ponieważ wielkimi krokami zbliżał się Dzień Kobiet, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i tak zagospodarowali swoimi oszczędnościami, że wystarczyło na drobne upominki dla dziewcząt z klasy. Był to bardzo emocjonujący tydzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Oby jak najczęściej udawało się nam sprawdzać zdobyte w szkole umiejętności w praktyce.

       Oprac: Kamila Szkodlarska

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      •  "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                         I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                         Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                         Dużo radości. 

                         Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                         W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                         Każdego dnia dobry uczynek - 
                         To jest od chłopców upominek"

                                                                              Zbigniew Jeżyna 

       8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małeW tym szczególnym dniu odbyły się WYBORY MISS ZERÓWCZAKÓW, oczywiście pod czujnym okiem Jury, którymi byli chłopcy.  Dziewczynki zaprezentowały się w pięknych kreacjach, następnie rozpoczęły się wybory. Po licznych konkurencjach  JURY wybrało: „Najbardziej Roześmianą Miss”, „Najbardziej Rozskakaną Miss”, „Miss Zgadywanek”, „Miss Szybkości” oraz „Miss Najszybszego Liczenia”. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczniJ

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych