• Aktualności

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Ze zmarzniętymi nosami, ale z gorącym zapałem odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Obcowanie z koniem dostarczyło zerówczakom wiele pozytywnych emocji i ogromnych wrażeń. Niektórzy po raz pierwszy mieli możliwość nie tylko zobaczyć te duże zwierzęta z bliska, ale również pogłaskać je i czesać ich grzywę. Uczestnicy zajęć również pierwszy raz mogli nakarmić swojego towarzysza. Zadowolone zerówczaki czekają z niecierpliwością na kolejne zajęcia hipoterapii, które odbędą się po feriach. 

      • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      • W tygodniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny.  Został on zainicjowany przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. W akcję włączyli się uczniowie niemal wszystkich klas, którzy wraz z nauczycielami przygotowali przepiękne ozdoby choinkowe, kartki, stroiki, anioły, świeczniki, bombki i wiele innych świątecznych dekoracji. Już od pierwszych dni kiermasz cieszył się wielkim powodzeniem, a szczególnie upieczone przez rodziców pierniczki świąteczne oraz piernikowe dekoracje. Zebrany podczas kiermaszu dochód po części przeznaczony zostanie na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach, zawodach i innych działaniach na rzecz szkoły, a po części na działalność  Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaangażowali się w przedświąteczną akcję  składamy serdeczne podziękowania!

       Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Kola Wolontariatu

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      •  

       W zimowej aurze odbyły się minione zajęcia hipoterapii w oddziale przedszkolnym. Zerówczaki oprócz korzyści płynących z obcowania z tymi pięknymi zwierzętami, miały możliwość podziwiać piękne, zimowe widoki oraz zabawy naszych przyjaciół na śniegu. Nie tylko zwierzęta miały okazję pobawić się w białym puchu, ale również nasze zerówczaki dały się porwać zimowemu szaleństwu. Przyjemności i radości z zajęć nie było końca.

        

      • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

      • Koniec roku to szczególny czas przemyśleń i refleksji, stąd też podsumowanie dotychczasowych działań Szkolnego Koła Wolontariatu. W ciągu kilku miesięcy swej działalności nasi wolontariusze włączyli się w szereg akcji i działań na rzecz szkoły oraz zaangażowali w lokalne i regionalne dzieła charytatywne. Wśród wielu zadań, które zostały  podjęte przez uczniów należy wymienić:

       • przygotowanie plakatów promujących zbiórkę nakrętek dla Emilki, w celu częściowego pokrycia kosztów jej rehabilitacji;
       • włączenie się w zbiórkę pustych opakowań po kleju AMOS;
       • przygotowanie biało-czerwonych kotylionów dla podopiecznych Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie, w celu uczczenia Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości;
       • zbiórka książek dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu - akcja przeprowadzona we współpracy z Biblioteką Publiczną w Rudawie;
       • włączenie się we współpracy ze Szkolną Radą Uczniowską w akcję "Góra grosza";
       • Grudniowa Niespodzianka - zbiórka artykułów pierwszej potrzeby dla jednej z rodzin z gminy Zabierzów, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej;
       • zorganizowanie Kiermaszu Świątecznego w naszej szkole;
       • przygotowanie i przekazanie kartek z życzeniami świątecznymi dla podopiecznych Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wszystkich podjętych przez nas działań i przeprowadzonych akcji charytatywnych.

       Wolontariusze SKW wraz z opiekunami

      • ŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Każdy może zostać Świętym Mikołajem! Pod takim hasłem odbyły się ostatnie zajęcia dogoterapii w oddziale przedszkolnym. Świąteczny nastrój wprowadziło wspólne ubieranie choinki dla naszych ulubieńców – Coffee i Arwen. Na świątecznym drzewku zawisły nietypowe ozdoby – psie przysmaki oraz ulubione zabawki naszych towarzyszy, takie jak piłeczki czy patyki. Kiedy choinka została już ubrana nadszedł czas na założenie mikołajowej czapki i ruszenie z prezentami śladami Mikołaja, czyli przez komin! Nie lada wyzwanie, ale przedszkolaki poradziły sobie bezbłędnie i obdarowały pieski najsmaczniejszymi prezentami. Zadanie nie było łatwe, ale radości nie było końca. Składając sobie świąteczne życzenia zakończyliśmy spotkanie z Arwen i Coffee. Do zobaczenia w Nowym Roku!

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIAŁE PRZEDSZKOLNYM

      • 25 listopada w naszej zerówce, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Zerówczaki poznały historię powstania pluszaków, rozpoznawały misie z bajek. W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” połączyliśmy się z Misiową Mamą na krótkie spotkanie czytelnicze.  Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Podczas spotkania online z panią bibliotekarką z biblioteki w Bolechowicach dzieci poznały mniej i bardziej znane niedźwiadki z książek. Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy!

      • LISTOPADOWE ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W ubiegłym miesiącu zerówczaki na zajęciach dogoterapii dowiedziały się jak ważny dla naszych pupili jest zmysł węchu, jakie są psie zwyczaje i zabawki. Teraz przyszła pora na podsumowanie wiedzy zdobytej przez uczestników zajęć. Dzieci w towarzystwie Arwen i Coffee dzielnie rozwiązywały zagadki dotyczące codziennego funkcjonowania naszych towarzyszy odpowiadając na szereg pytań. Padły min. pytania: Czego potrzebuje piesek, a czego człowiek? Co nas łączy, a co dzieli z naszymi pupilami? Co potrafią pieski, a co potrafią ludzie? Czy potrzeby pieska są takie same jak człowieka, a także czy potrzeby człowieka są takie same jak pieska? To tylko niektóre z zagadek postawionych przed naszymi zerówczakami. Efekty „burzy mózgów” można było podziwiać na własnoręcznie wykonanym przez dzieci plakacie. Kolejne zajęcia przyniosły nie mniej wrażeń! Tym razem zerówczaki zagrały w nietypową grę nietypowymi pionkami. Dzieci poruszały się po planszy za pomocą pionków w kształcie psich przysmaków czyli kości! Niespodzianki również kryły się na poszczególnych polach. Aby ukończyć grę dzieci zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi naszych ulubieńców oraz wykazywały się aktywnością fizyczną. Kto miał więcej szczęścia mógł przeskoczyć do przodu o dwa pola, a komu szczęście nie dopisało musiał cofnąć się do tyłu. Po zawziętej walce wszyscy uczestnicy dotarli do mety bogatsi w cenną wiedzę, a śmiechu i radości nie było końca!

        

      • PRZEDSZKOLNA LEKCJA PATRIOTYZMU W ŻOŁNIERSKIM MUNDURZE

      • W piątek 19 listopada oddział przedszkolny 5 i 6 latków gościł w swoich progach niezwykłe osoby. Dzieci miały przyjemność spotkać się z żołnierzami z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice: panią st. sierż. Anną Tataruch oraz panem sierż. Dominikiem Dadosem. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli małym słuchaczom na czym polega ich praca, czym zajmują się na co dzień żołnierze oraz jak ważna i trudna jest ich służba dla naszej Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że wojsko nie tylko broni kraju, ale także pomaga w sytuacjach kryzysowych oraz bierze udział w misjach pokojowych poza granicami naszego kraju. Żołnierze z 8.BLTr dodatkowo mogą również poszczycić się działalnością z zakresu ratowania ludzkiego życia poprzez licznie realizowane przedsięwzięcie pt. „Akcja Serce”. Ponadto dzieci miały możliwość poznać elementy umundurowania i zawartość ekwipunku żołnierskiego. Nie obeszło się bez przymierzenia wojskowego hełmu, kamizelki taktycznej oraz prezentacji kamizelki ratunkowej. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w opowieści gości oraz zadawały szereg dociekliwych pytań. Na koniec spotkania zerówczaki w podziękowaniu za ciekawą i pełną emocji lekcję wręczyły żołnierzom własnoręcznie wykonany prezent w postaci albumu laurek. Nasi goście nie pozostali dłużni i na pamiątkę swojej wizyty wręczyli przedszkolakom zdjęcia samolotu transportowego 8.BLTr – CASA C-295. Radości nie było końca, a patriotyczna prezentacja w żołnierskim mundurze na długo zapadnie w pamięć naszych najmłodszych. Dziękujemy!

      • „Polish golden autumn”- „Polska złota jesień „ projekt klasowy

      • Na lekcji języka angielskiego zagościła piękna polska złota jesień. Uczniowie klasy V w ramach klasowego projektu wykonali albumy lub plakaty przedstawiające  polską jesień. Następnie każdy z uczniów zaprezentował swoją pracę w języku angielskim na forum klasy. Projekty są jedną z ciekawszych form motywującą uczniów do mówienia w języku angielskim dlatego też będą częściej gościć na lekcjach !:)

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

      • 18 listopada zerówczaki obchodziły  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli. Z tej okazji odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Dzieci obejrzały  film związany z prawami i obowiązkami dzieci, rozwiązały quiz,  zrobiły wspólną pracę dotyczącą praw dziecka oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

      • „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

           16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji tymi zasadami się kierują. Także i my powinniśmy w swoim systemie wartości na wysokim miejscu umieścić Tolerancję i nią kierować się w swoim życiu. Jedno jest pewne, tolerancyjni ludzie to podstawa pokoju na świecie, dlatego zastanówmy się przy okazji dzisiejszych obchodów czy hasło „Inny nie znaczy gorszy” to również nasze motto życiowe.  Członkowie Szkolnej Rady Uczniowskiej przedstawili  trzy sceny napisanej przez nich samych etiudy. Główną postacią była Oksana – dziewczynka pochodząca z Ukrainy, która wraz z rodzicami przybyła do Polski po lepsze życie. Dla tytułowej bohaterki pierwsze chwile w nowej szkole  i nowym kraju nie był przyjazne. Spotkała się  z nietolerancją  rówieśników ze względu na  inną narodowość, ubogi codzienny strój szkolny. Pomysł ten, został przedstawiony przez  SzRU  nie tylko społeczności naszej szkoły ale także wśród  uczniów  Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze.  Mamy nadzieję, że Nasze spotkania będą w przyszłości kontynuowane i będziemy mieli okazję  poznać się bliżej i zaprzyjaźnić.

       Poniżej znajdziecie linki do ciekawych filmów dotyczących tego ważnego tematu jakim jest Tolerancja i Akceptacja.

       https://www.youtube.com/watch?v=DL1Au8gOs9M

       https://www.youtube.com/watch?v=TEyiz8ITHuw&ab_channel=Re%C5%BCyser%C5%BBycia

       https://www.youtube.com/watch?v=I8E8ZhB8eVA&ab_channel=FundacjaPolsat

       https://www.youtube.com/watch?v=XAINfR3l16I&ab_channel=Gdynia

       https://www.youtube.com/watch?v=3i5VwheHszY&ab_channel=Urz%C4%85dMiastaCz%C4%99stochowy

        

        Kilka słów o tolerancji dla uczniów starszych klas

        Kochani zobaczcie film o Ninnoc, i zastanówcie się nad odpowiedziami na poniższe pytania…

       https://gwo.pl/dobrze-pomyslana-wychowawcza/ninnoc/

       • Czy warto „iść pod prąd”?
       • Czy bycie sobą mimo konsekwencji, jakie to ze sobą niesie, ma sens?
       • Co zyskujemy, a co tracimy, podążając własną drogą? Czy lepiej się dostosować, nie

       Wyróżniać? A może istnieje złoty środek?

       • Czy czujecie się czasem jak Ninnoc? Inni? Niedopasowani? Macie wrażenie, że coś w was „pęka”? Czy chcecie porozmawiać o tych sytuacjach? Gdzie szukacie wtedy pomocy?
       • Jak myślicie, czy Ninnoc kiedyś poczuje się „normalna”? Czy całe życie będzie towarzyszyło jej uczucie wyobcowania i inności? Czy znacie ludzi stale „niedopasowanych”?
      • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U ZERÓWCZAKÓW

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze zerówczaki przeniosły się w magiczny świat bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia na dzieci czekały zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.  Był to dla wszystkich bardzo miły i wyjątkowy dzień.

      • SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ - Zerówkowicze na tropie Detektywa Pozytywki.

      • Naszą zerówkę odwiedziła Pani Bibliotekarka Iwona z Biblioteki Publicznej w Rudawie.  Dzieci wysłuchały jedną historię z życia Detektywa Pozytywki. Zagadką, opisaną w książce był problem małej Zuzi, która zgubiła ulubione skarpetki w delfiny. Zapłakana dziewczynka tłumaczyła Pozytywce, że nosiła skarpetki wczoraj, przedwczoraj i ,,przedprzedwczoraj’’, i nie ma pojęcia, co mogło się z nimi stać. Nasze zerówczaki zamieniły się w małych detektywów. Dzieci próbowały rozwiązać zagadkę i odpowiedzieć na pytanie zamieszczone na końcu opowiadania. Następnie zdobywały kolejne umiejętności niezbędne w pracy detektywa wykonując różne zadania. W nagrodę otrzymały dyplom z Detektywem Pozytywką.

      • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      • W historii Polski, tak się składa,
       Był kiedyś ponad wiek niewoli;
       Jedenastego listopada
       Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
       I wtedy myśl powstała taka,
       By przez szacunek dla przeszłości,
       Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

       Pozostał Dniem Niepodległości.

       Marcin Brykczyński „11 listopada"

        

       10 listopada, w dniu poprzedzającym 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w sali teatralnej Doliny Słońca Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ten niezwykle ważny moment w historii naszego kraju. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie i pracownicy ISP, ale także podopieczni Fundacji „Mimo wszystko”.

       Członkowie Koła Teatralnego „Szpila” oraz uczniowie klasy VI z powagą i zaangażowaniem zaprezentowali podniosłe widowisko obfitujące w szereg wierszy i pieśni patriotycznych. Po części artystycznej, wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

       Z uwagi na fakt, że uczniowie pragnęli podzielić się swoim występem z rodzicami oraz społecznością lokalną Radwanowic, a także z pracownikami i podopiecznymi Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, powstało nagranie akademii. Zapraszamy do obejrzenia:

       https://youtu.be/JOMhxbeZIVQ

       Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i obchodach Święta Niepodległości oraz gościom, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością.

      • WYJAZD DO TEATRU

      •      Dnia 22 października 2021 r,. uczniowie klas I, II, III i IV   uczestniczyli w przedstawieniu „Wyspa Skarbów” wystawianego na deskach krakowskiego Teatru Współczesnego. Młodzi widzowie byli świadkami wielu komicznych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji, oglądając niezwykły świat pirackich przygód. Znakomite dialogi i barwne postaci były wielokrotnie nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów. Dzieci dowiedziały się , jak reżyser , dzięki odpowiedniemu użyciu świateł, muzyki,  oraz innych  efektów specjalnych potrafi  stworzyć nastrój grozy , powagi lub wesołej zabawy w swoim spektaklu. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję zagrać niewielkie epizody na scenie Teatru Współczesnego. Wybrane przez prowadzącego dzieci ruchem i gestem prezentowały np. dźwiganie ciężkiej skrzyni ze skarbami, zmaganie się z parasolem podczas burzy, czy męczącą wędrówkę przez pustynię. Wyjazd  był niezwykle  udany , a spektakl bardzo podobał się naszym uczniom, o czym świadczyły liczne pytania dzieci ,o to  kiedy znowu pojedziemy do teatru.

      • KONKURS PLASTYNO-TECHNICZNY „Jesienny cudaczek”.

      • Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. W związku z tym w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny  pt. "Jesienny cudaczek". Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci wspólnie z rodzicami pracy z jesiennych darów. Celem konkursu było  rozwijanie twórczej wyobraźni i pomysłowości, czerpanie radości ze wspólnego działania. Wszystkie prace były bardzo twórcze, piękne i ciekawe. Wykonawcy prac zostali nagrodzeni upominkami  i dyplomami.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ZERÓWCE

      • W ramach tygodnia pt:” Bezpieczeństwo podczas pandemii”  w dniach od 11-15.10.2021 r.  realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. 

       Odwiedziła nas pani pielęgniarka, która przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Zerówkowicze, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Równolegle z zajęciami realizowanymi w zerówce, poszerzaliśmy wiadomości podczas wyjścia do Straży Pożarnej. Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego, a także omówiliśmy zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych. Zostaliśmy wyposażeni w taki zasób wiedzy i umiejętności, że potrafimy zadbać o bezpieczeństwo własne i innych dzieci  oraz radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Wiemy, jakie korzyści płyną  z posiadania elementów odblaskowych. 

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Nieznikający uśmiech z twarzy dzieci, nabieranie pewności siebie, przełamywanie własnych lęków, obcowanie ze zwierzętami – to tylko nieliczne korzyści płynące z zajęć hipoterapii, w których biorą udział zerówczaki z naszej szkoły. Kontakt z koniem pomaga budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem. Dzieci uczestniczące w zajęciach hipoterapii miały możliwość czesania konia, głaskania go i oswojenia się z obecnością tak dużego zwierzęcia. Podczas jazdy wykonywały różne ćwiczenia - dotykały konia w konkretnych miejscach podczas jego ruchu i przyjmowały określone pozycje ciała. Dzieciom nie zabrakło także innych atrakcji na świeżym powietrzu.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z naszymi ulubieńcami!

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Pies jako terapeuta? Czemu nie! Zerówczaki z oddziału przedszkolnego naszej szkoły mogą to potwierdzić, gdyż chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach dogoterapii organizowanych w naszej szkole. Ich nowymi przyjaciółmi zostali Coffee i Arwena, którzy chętnie dają się głaskać i zabiegają o względy dzieci. Pieski prezentują swoje zmysły, co jest niesamowicie zagadkowym zjawiskiem dla naszych dociekliwych maluchów. Nie obeszło się oczywiście bez doświadczeń przeprowadzonych przez rezolutną grupę zerówczaków – ukrywanie psich przysmaków czy rozwijanie „naleśnika” – to tylko niektóre z prób, którym zostali poddani czworonożni przyjaciele na dowód swoich umiejętności. Te niezwykle pozytywne przeżycia wprawiły dzieci w znakomity nastrój i zachęciły do podejmowania wspólnych aktywności z pieskami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia dogoterapii z naszymi pupilami.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6
    32-064 Radwanowice
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych