• Aktualności

      • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI U ZERÓWCZAKÓW

      • 23 września dzieci powitały jedną z najpiękniejszych pór roku, bogatą w kolory jakimi nas otacza. Dzień ten obfitował w zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Rozpoczęliśmy od teatrzyku sylwet pt. “O listku, który chciał latać”. Wspólnie przywitaliśmy jesień piosenką, tańcem, odgadywaliśmy zagadki, układaliśmy jesienne rytmy. Zerówczaki z radością i z uśmiechem brały udział w zabawach ruchowych na boisku. Na zakończenie aktywnego dnia dzieci zjadły pyszne kiełbaski przygotowane przez rodziców J

      • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      • „Każdy przedszkolak dobrze wie,
       że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
       od najmłodszego, aż po starszaka,
       wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       W poniedziałek 21 września Zerówczaki nie miały czasu na nudę - brały udział w grach, zabawach i konkursach w specjalnie przygotowanej do uroczystości sali.

       Był to dzień dobrej zabawy, szerokiego uśmiechu a nade wszystko ruchu           w tańcu ubarwione małą fotką z fotobudki. Na zakończenie dzieci zaśpiewały hymn przedszkolaka a także zdmuchnęły świeczki na „torcie niespodziance”

      • Oddychamy, więc działamy! - Las woła nas :)

      • Znów udało się nam oddychać pełną piersią. Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody, uczestnicy projekt wzięli udział w warsztatach „Projektowanie wyprawy nr 2 – las”. Odbyły się one 21.09.2020 roku. Wspólnie eksplorowaliśmy temat lasu, rozmawiając o procesach w nim zachodzących, zwierzętach, roślinach. Wsłuchiwaliśmy się w jego dźwięki. Zastanawialiśmy się, jak dbać o przyrodę. Przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci i wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata”. Po drodze wymyślaliśmy potencjalne konkurencje gry terenowej, wykonując proste, przykładowe zadania. Koordynatorka, na podstawie zebranych danych, przygotowała grę terenową, którą zrealizowaliśmy 24.09.2020 roku w pięknych okolicznościach przyrody. Na naszej trasie spotkaliśmy kucyki, gęsi i towarzyszyły nam niezwykle piękne widoki. Doszliśmy do pobliskiej miejscowości – Dubie, w której czekały na nas ukryte koperty z zadaniami, w nastepujących  kategoriach: zadania na spostrzegawczość, zagadki, działania artystyczne, wylosuj i wykonaj, sportowa. Podzieleni na dwie grupy – żółtych i różowych, bawiliśmy się wspaniale. Udało się odnaleźć i wykonać wszystkie zadania. W nagrodę odpoczęliśmy przy ognisku, wspólnie śpiewając i ciesząc się nadejściem nowej pory roku – złotej polskiej jesieni.

       Dziękuję dzieciom i wszystkim zaangażowanym osobom.

      • Projekt „Oddychamy, więc działamy!”

      • Po długim czasie izolacji społecznej, uczniowie klas terapeutycznych i uczestnicy Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, wzięli udział w spotkaniu warsztatowym - „Projektowanie wyprawy nr 1: zamek”. Było to działanie w ramach projektu „Oddychamy, więc działamy”, realizowanego w ramach drugiej edycji Bardzo Młodej Kultury,
       we współpracy z Miejskim Instytutem Kultury Województwa Małopolskiego.

                   Dzieci, wraz z nauczycielkami, przeniosły się w tajemniczy świat zamków. Wspólnie poszukowaliśmy informacji o pobliskich zamkach, zastanawiając się, który z nich chcielibyśmy odwiedzić. Braliśmy pod uwagę, m.in., zamek Tenczyn w Rudnie, w Ojcowie i w Pieskowej Skale. Zgodnie z zasadami demokracji, większością głosów wybraliśmy ten ostatni,  gdyż wzruszyła nas legenda o niepokornej Dorocie, która została uwięziona za potajmne spotkania ze swym kochankiem, a od śmierci głodowej wybawił ją wierny pies, który zdobywał i dostarczał jej pokarm. 

                   Podczas warsztatów, w drodze negocajcji ustaliliśmy cel i przebieg naszej wyprawy. Poza tym bawiliśmy się z chustą Klanzy, a w oczekiwaniu na wspólną wycieczkę, zbudowaliśmy
       z kartonów własny zamek z mostem zwodzonym, który następnie pomalowaliśmy, a chętni mogli wcielić się w historyczne postacie. Na koniec, zrelaksowaliśmy się przy dzwiękach lutni, słuchając średniowiecznej pieśni.

                   To był bardzo radosny i udany dzień. Następne takie przed nami! Już w następnym tygodniu  pochłonie nas temat lasu i gry terenowej.
       Dziękuję wszystkim za dobrą energię i zaangażowanie.

       Dorota Kieś – koordynator projektu

      • WYNIKI WYBORÓW DO SzRU NA ROK SZKOLNY 2020/21

      •          Dnia 10 września  2020r.,   w Integracyjnej Szkole Podstawowej  w Radwanowicach  odbyły się wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. Zazwyczaj wybory  odbywają się na koniec roku szkolnego w czerwcu, ale ze względu na sytuację, musieliśmy przełożyć  ich termin. Dziękujemy wszystkim kandydatom i ogłaszamy wyniki:

        Przewodnicząca SzRU  -Julia Dorynek z kl. VIII

        Zastępca przewodniczącej  SzRUOliwia Walczowska z kl. VI

        Sekretarz SzRU  - Julia Kramarczyk z kl. VI

       SEKCJA DEKORACYJNA

       1. Amelia Kłeczek z kl. VI
       2. Julia Pogan z kl. VI

        

       SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANEGO  ROKU       SZKOLNEGO  2020/21

      • WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT POSIŁKÓW

      • Drodzy Rodzice,

       Przypominamy o konieczności informowania sekretarza szkoły o nieobecności dziecka, żeby nie zamawiać  dla niego posiłku. Informacje będą przyjmowane w godzinach 7.00 – 7.30. Brak informacji od Państwa, skutkuje zamówieniem obiadu, którego koszty doliczy się do rachunku za posiłki.

      • SPOTKANIE Z RODZICAMI

      • Szanowni Państwo,
       pierwsze spotkanie z Rodzicami odbędzie się 8 września( wtorek). W związku z panującą sytuacją nie będzie wspólnego spotkania Rodziców z Dyrektorem szkoły. Wychowawcy klas przekażą wszystkie niezbędne informacje, regulaminy. W razie pytań - indywidualne rozmowy z Dyrektorem w gabinecie.

       O godzinie 17.00 zapraszamy rodziców uczniów z klas:
       I - sala nr 11 (wejście od boiska)
       V - sala nr 2 (wejście od sali gimnastycznej)
       III - sala nr 25 (wejście od sekretariatu)
       VIII- sala nr 17 (wejście od sekretariatu)

       O godzinie 18.00 zapraszamy rodziców uczniów z klas:
       II - sala nr 7 (wejście od boiska)
       VI - sala nr 6 (wejście od sekretariatu)
       VII - sala nr 5 ( wejście od sali gimnastycznej)
       IV - sala nr 26 (wejście od sekretariatu)

       Podczas spotkań  Wychowawcami wszystkich Rodziców prosimy o noszenie maseczek/przyłbic oraz dezynfekcję dłoni przy wejściach do budynku.
        

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W ISP

      • 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny.  Jesteśmy stęsknieni za sobą. Wielu osób nie widziało się od marca. Teraz wreszcie będzie można się spotkać. Bo to nie to samo, jak  pogaduchy przez komputer czy telefon.
       Z powodu pandemii koronawirusa w większości szkół nie ma dużych apeli, tylko spotkania z wychowawcami klas.  Jak rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021 w naszej Szkole.

       Tylko dla "pierwszaków" - dla nich to jest przecież bardzo ważny dzień - zorganizowano spotkanie w sali gimnastycznej.  Nie obyło się bez dodatkowych ograniczeń: każdemu dziecku mógł towarzyszyć tylko jeden opiekun.

       "Pierwszaki"  poznały swoje wychowawczynie oraz szkołę, w której  były pierwszy raz w życiu. Z powodu pandemii zrezygnowano bowiem ze spotkań integracyjnych i drzwi otwartych.

       Dla starszych uczniów rozpoczęcie roku szkolnego ograniczyło się do spotkań z wychowawcami w klasach. Spotkania te rozpoczynały się o różnych godzinach. Uczniowie nie zapomnieli o maseczkach, dezynfekcji rąk.  Później uczniowie mogli udać się na Mszę św. do naszego kościoła. Delegacja składająca się z uczniów z klas starszych  udała się na pomnik pomordowanych, aby w imieniu całej szkoły złożyć kwiaty oraz zapalić znicze. Jak będzie w kolejnych dniach na lekcjach? Obaw nie brakuje.

      • INFORMACJA O POSIŁKACH DLA UCZNIÓW

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej, dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego, 
       1 września prosimy rodziców o zgłoszenie w sekretariacie szkoły dzieci, które będą spożywać obiad w szkole. Koszt posiłku dla ucznia – 8 zł 45 gr.

       Zapisanie dzieci na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy o informację najpóźniej do godziny  7.15 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 12 2838346 (wew. 21) . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla dziecka i doliczenie kosztów posiłku.

      • INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH 3 I 4 – LATKÓW

      • Szanowni Państwo!

       Przedszkole jest czynne w godzinach od 7.30 do 15.30.

       Bardzo prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.45 ( przed śniadaniem ).

       W pierwszych dniach ( dniach adaptacji) o ile to możliwe, prosimy o skrócenie czasu pobytu dziecka
       w przedszkolu, aby nie odczuło ono boleśnie rozłąki z rodzicami.

       W związku z sytuacją pandemiczną, zgodnie z wytycznymi GIS, obowiązują nas procedury i obostrzenia, które szczegółowo przedstawimy na zebraniu rodziców.

       Informujemy,że na teren budynku szkoły/przedszkola nie mogą wejść rodzice. Po przyjściu sygnalizują Państwo dzwonkiem swoją obecność a osoba dyżurująca przy drzwiach odbiera od Państwa dziecko i przyprowadza je do przedszkola. Tutaj nauczyciele przedszkola pomagają przebrać się dzieciom i wprowadzają je do sali .

       Prosimy, aby dzieci ze względów bezpieczeństwa nie przynosiły do przedszkola swoich zabawek, pluszaków.

       WAŻNE!

       Do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe, bez objawów choroby górnych dróg oddechowych
       ( kaszel, katar, podwyższona temperatura).

        

        

       Lista niezbędnych rzeczy, tzw. „wyprawka przedszkolaka” na pierwsze dni w przedszkolu

        

       - wygodne obuwie na zmianę

       - 2 komplety ubrań na przebranie w podpisanym worku

       -2 opakowania chusteczek higienicznych i nawilżonych

        

       Bardzo prosimy o podpisanie osobistych rzeczy dziecka ( wystarczą inicjały)

        

       Dzieci mogą posiadać małe plecaki( przydadzą się podczas wycieczek), w których znajdować się może napój, np. woda, lub herbata, natomiast bardzo prosimy, aby te napoje były w butelkach plastikowych lub nietłukących bidonach.

       Ważne! Nie zostawiamy dzieciom w plecakach słodyczy.

        

       Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola przekażemy Państwu na zebraniu rodziców 08.09.2020r. o godz. 17.

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • WITAMY wszystkich rodziców i uczniów!

       Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021.

       Zgodnie z zaleceniami i wytycznymi MEN, MZ i GIS wracamy do szkoły w odpowiednich warunkach sanitarnych w wariancie tradycyjnym, czyli stacjonarnym.

       Rozpoczęcie roku szkolnego:

       8:00 – 8:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. I  - sala nr 11 – wejście od strony boiska
       • Kl. V – sala nr 2 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. III – sala nr 25 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. VIII – sala nr 17 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       9:00 – 9:45 Msza Święta dla uczniów. Udział nie jest obowiązkowy.

       10:00 – 10:45 w szkole spotykają się klasy :

       • Kl. II - sala nr 7 – wejście od strony boiska
       • Kl. VII – sala nr 5 – wejście od sali gimnastycznej
       • Kl. VI – sala nr 6 – wejście od strony sekretariatu
       • Kl. IV– sala nr 26 - wejście od strony sekretariatu.

       Spotkanie z wychowawcą i Dyrektorem w salach lekcyjnych.

       Rodziców prosimy o pozostanie przed szkołą.  Do budynku wchodzą tylko uczniowie.

       W klasie I oprócz ucznia na spotkanie z wychowawcą może wejść jeden  z rodziców w masce lub przyłbicy. Spotkanie będzie w sali nr 1 czyli sali gimnastycznej.

       Oddział przedszkolny 5 i 6 – latków spotkanie z wychowawcami od 10:00 – 10:45. Jeden      z rodziców może wejść w masce lub przyłbicy.

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • SzRU żegna  uczniów klasy VIII, którzy jeszcze nie dawno przeżywali  w murach naszej szkoły  radości, sukcesy i gorycze porażek. Dziś kończy się dla Was  pewien etap. Przed Wami  nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele, nowe problemy. Opuszczacie  na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i wchodzicie w świat dorosłych. Wiemy, że  czekaliście  na ten moment... A jednak serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy zasłania. Pojawia się tęsknota za tym co minęło, bo "różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.."  Z okazji  zakończenie roku szkolnego życzymy Wszystkim uczniom naszej szkoły wspaniałych  wakacyjnych  przygód. Zanim wyruszycie  w  dwumiesięczną podróż, chcielibyśmy  wypowiedzieć się w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Z całego   serca dziękujemy  Szanownej Dyrekcji oraz Wam, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za to, że: dbaliście  o nasze bezpieczeństwo, troszczyliście  się o nas, byśmy czuli się w szkole jak w domu, uczyliście  nas, jak mamy zachowywać się w danej sytuacji, pomagaliście  nam zdobywać wiedzę, próbowaliście wbić nam do głowy bardzo ważne regułki, choć nieraz my nie chcieliśmy  ich sobie przyswoić.
       Dziękujemy Wam za to, że tak łatwo nie poddajecie się i dalej walczycie o nasz rozwój intelektualny.
       Dziękujmy  za wspólnie  spędzony rok szkolny 2019/2020 i  życzymy zdrowia,  gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich oraz spędzenia jak najmilej wakacji!

                                                                                                              Szkolna Rada Uczniowska

      • WYJĄTKOWA DROGA DO SAMODZIELNOŚCI

      • 25.06.2020 roku, 6 uczniów, uczestników międzynarodowego programu "The Gateway Award", otrzymało swoje odznaki. Dla czwórki z nich był to początek tej fascynującej drogi, otrzymali oni brązowe odznaki. Dwójka zaś realizowała już program kolejny rok, dlatego ich zmagania zwieńczyło srebro.

       Program zakłada aktywizację dzieci w 5 sekcjach: hobby, wolontariat, przygoda i wyzwanie, sport i styl życia. Głównym celem programu jest stymulowanie osobistego rozwoju uczestników. Cele szczegółowe to:

       • zwiększenie kompetencji społecznych i komunikacyjnych
       • zwiększenie aktywności własnej
       • pełniejszy udział w życiu kulturalnym i społecznym
       • wzmacnianie poczucia własnej wartości

                   Tegoroczna gala była wyjątkowa. Z uwagi na pandemię COVID-19 niestety nie mogliśmy spotkać się w dużym gronie i wspólnie celebrować naszego sukcesu. Z pomocą przyszła nam współczesna technologia! Całą galę zrealizowaliśmy w wersji on-line. Była
       z nami pani Ewa Nałęcz - Kłos, polska koordynatorka programu. Wzruszeniom nie było końca. Cudowne wspomnienia zwieńczył teledysk zrealizowany przez panią Kamilę Szkodlarską, który będzie pamiątką na całe życie.

                   Naszym uczniom, a zarazem już absolwentom, serdecznie gratulujemy odznak
       i kolejnych szczebli w wysokiej drabinie samodzielności. Mamy nadzieję, że w nowej szkole również realizować będziecie ten wspaniały program.

        

       https://we.tl/t-QXrricRMIl

        

       oprac. Kamila Szkodlarska

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • Co roku w naszej szkole uczniowie klas czwartych maja możliwość zdobycia niezwykle ważnego uprawnienia jakim jest Karta rowerowa. W tym roku również, pomimo zaistniałej w kraju sytuacji, wynikającej ze stanu epidemii, udało nam się przeprowadzić ten egzamin. Najpierw, przystępujący do egzaminu uczniowie, musieli wypełnić online test z wiedzy teoretycznej. Z radością stwierdzamy , że poziom wiedzy naszych uczniów był niezwykle wysoki i wszyscy zdający świetnie poradzili sobie z udzieleniem właściwych odpowiedzi na niejednokrotnie trudne pytania. We wtorek 09.06, przy zachowaniu wszelkich wymaganych obostrzeń sanitarnych, odbył się egzamin praktyczny. Nad jego przebiegiem czuwał sierżant sztabowy Krzysztof Rojek. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę świetnymi umiejętnościami praktycznymi. Z radością stwierdzamy, że wszyscy ubiegający się w tym roku o kartę rowerową odnieśli sukces.

       Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im szerokiej drogi!

      • W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

      • W minionym tygodniu, klasy terapeutyczne wraz ze swoimi nauczycielkami i rodzinami zastanawiały się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Przyjrzeliśmy się bliżej piramidzie zdrowego żywienia, u której podstawy leży ruch. Okazało się, że w naszej szkole sport towarzyszy nam prawie codziennie. Dowodem na to, był przegląd zdjęć z ostatnich kilku lat, na których to: pływamy w basenie, na żaglówkach, jeździmy konno, wspinamy się na ściance i w skałkach, tańczymy, spacerujemy, bierzemy udział w różnych zawodach. Porozmawialiśmy również o racjonalnej, zbilansowanej diecie, podzieliliśmy się  przepisami na swoje ulubione zdrowe dania. W piątek 22.05.20 r., w czasie lekcji online, podsumowującej nasze tygodniowe działania połączył się z nami gość specjalny – pani rehabilitantka Katarzyna Niemczyk, która niegdyś pracowała w naszej szkole. Wszyscy uczniowie doskonale ją pamiętali i jej obecność sprawiła nam ogromną radość. Pani Kasia, będąca jak zwykle we wzorowej formie postanowiła, bez zbędnych słów, przejść do konkretnego działania. Odeszliśmy więc od swoich monitorów i w wygodnych strojach zaczęliśmy ćwiczyć, zgodnie z instrukcją pani rehabilitantki. Każdy osobno, a jednak wszyscy razem. Po krótkiej gimnastyce poczuliśmy się jak nowo narodzeni i gotowi do dalszego działania.  Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie, że zechciała nam poświęcić swój czas i energię. Mam nadzieję, że zachęciła nas do regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety, bo jak mawiał Gandhi:

       „To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota czy srebra”.

       I tego bogactwa życzę nam wszystkim.

      • PRACE UCZNIÓW Z INFORMATYKI W RAMACH LEKCJI WIRTUALNYCH cz.2

      • Przestawiam Państwu kolejną odsłonę prac z informatyki w klasach 1 - 3. Zebrane zostały prace uczniów z kilku tygodni. Jedne z prac polegały na zakodowaniu wymyślonego przez siebie obrazka za pomocną dostępnych kolorów, inne na wybraniu kolorowanki zamieszczonej on-line i pomalowaniu jej w wymyślony przez siebie sposób. Były również prace polegające na stworzeniu, konkretnego rysunku w programie Paint. Bardzo dziękuję za wszystkie prace, można je teraz podziwiać pod adresem https://padlet.com/spradwanowice/tmj3qhh0gsk8ucwv 
       Zachęcam również do oceniania prac i wstawiania gwiazdek :D
        

      • 26 MAJ - DZIEŃ MAMY

      •    Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. Niezależnie od tego, czy ulegniemy komercyjnej stronie Dnia Matki z pewnością warto pamiętać w tym dniu o swojej kochanej mamie i złożyć jej życzenia, podziękowania za ogrom poniesionego przez nią trudu. Oczywiście, bukiet kwiatów,  drobny upominek, piosenka lub wiersz dla Mamy,  będzie  miłym dodatkiem tego dnia.

       Na zakończenie piękny wiersz o niestrudzonej matczynej miłości.

       To matka?
       (Karol Wojtyła)

       Choć posiwiały ciemne jej sploty,
       Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,
       Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,
       Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,

       Ta sama miłość w sercu jej płonie,
       Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe,
       Tylko do dzieci wyciąga dłonie,
       I wszystko oddać gotowa w darze.

       I choć na nogach ledwo się słania,
       Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona,
       Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..."
       I tuli dziecko swoje w ramionach.

       I zawsze czujna, ciągle gotowa
       Pomagać dzieciom swym do ostatka,
       Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -
       - To ma jedyna, najdroższa matka!

                                                                                                            Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych