• Aktualności

      • WYCIECZKA NA RANCZO ARTEMIDY

      • Zerówczaki z okazji pierwszego dnia jesieni  wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Ranczo Artemidy w Nowej Górze. W programie wycieczki było min: zwiedzanie gospodarstwa, oglądanie zwierząt i roślin, udział w warsztatach artystycznych- pisanie gęsim piórem, przejażdżka bryczką, jazda konna, dojenie krowy, zabawy ruchowe na placu zabaw. Dzieci zobaczyły jak naprawdę wyglądają wykopki a na zakończenie zjadły  pyszne kiełbaski z ogniska i ziemniaki z żaru, które własnoręcznie uzbierały. Wycieczka była wspaniała i na długo pozostanie w naszej pamięci! 

      • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY - POKAZ OWADÓW

      • 29 września odbyła się w naszej szkole kolejna „żywa lekcja przyrody” poprowadzona przez agencję KLAPS ART. Lekcja dotyczyła najliczniejszej grupy zwierząt jakimi są owadów. Podczas zajęć zostały zaprezentowane różne okazy żyjące nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najwięcej emocji wzbudziły żywe osobniki takie jak: modliszka Grażynka, roślinożerne straszyki olbrzymie o imieniu Grześ i Kasia, australijski straszyk Krystyna, wyglądem przypominający skorpiona, liściec Jaś i Staś, patyczak Tomek, szarańcza Szymek oraz karaczan madagaskarski Wojtuś.  Podziwialiśmy różnobarwne motyle dzienne i nocne, ćmy z Madagaskaru i Afryki, chrząszcze i żuki. Niektóre osobniki mogliśmy osobiście dotknąć i pogłaskać. Uczniowie poznali nie tylko wygląd danych przedstawicieli owadów, ale również ich zwyczaje, rozwój, troskę o potomstwo oraz zdolności kamuflujące. Dowiedzieliśmy się, że owady widzą pod katem 360o  (do przodu, do tyłu i na boki), jak odróżnić samicę świerszcza od samca, co to jest subimago i imago, w jaki sposób należy podnosić owada, co to jest dymorfizm płciowy oraz przekonaliśmy się, że ćmy mogą być równie piękne jak motyle. Po raz kolejny przekonaliśmy się o potrzebie istnienia każdego żywego organizmu, czy jest nim potężny słoń, czy też mały owad - każdy z nich zasługuje na naszą uwagę. Oby takich lekcji było u nas jak najwięcej.

      • NOC W SZKOLE

      • Noc w szkole to wydarzenie na które czekają wszyscy uczniowie naszej szkoły, dlatego członkowie SzRU  nie marnując czasu zorganizowali pierwsza w nowym roku szkolnym „ Sportową Noc w Szkole” w porozumieniu z realizatorami Innowacji Sportowej „ Karuzeli Sportów”, znów realizowanej w naszej szkole. Naszą nocna przygodę rozpoczęliśmy o godz. 20:00 a zakończyliśmy o 7:00 rano. Oprócz zabaw sportowych, pysznej pizzy, zabawy w chowanego z latarkami  na terenie szkolnym, SzRU przygotowała „ Pokój Zagadek czyli „ Escape Room”. Nie łatwo było zgadnąć kto dokonał zbrodni na taksówkarzu… Żeby odpowiedzieć na to pytanie należało rozwiązać kilkanaście zagadek. Dwie grupy 5 osobowe starały się rozwikłać zagadkę, efekt: grupa pierwsza bezbłędnie rozwiązała wszystkie zagadki i poprawnie wskazała zabójcę taksówkarza. Grupa druga, bezbłędnie rozwiązała wszystkie zagadki, ale wskazała nieodpowiednia osobę jako zbrodniarza taksówkarza. Pomimo pewnego rodzaju przegranej i tak wszyscy są zwycięzcami, bo rozwiązanie łamigłówek, odnalezienie ukrytych informacji nie było łatwym zadaniem. Nasza „ Sportowa Noc w Szkole” przebiegała w atmosferze koleżeństwa, zabawy i gry w siatkówkę do białego rana. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowego ducha i braku snu do białego ranaJ. Dziękujemy opiekunom tj., Pani Joannie Popiołek za obecność, pogodę ducha i świetne zmylanie nas  swoją grą aktorską w pokoju zagadek a Panu Mateuszowi Gardzielewskiemu dziękujemy za wyśmienite zabawy sportowe, pogodę ducha i grę   w siatkę do białego rana w rytmie  muzyki popJ. Wielkie podziękowania dla wszystkich członków SzRU za wyśmienity pokój zagadek wraz z niebywałą inscenizacją i wytrwałość w działaniu.

                        Opiekun SzRU, współrealizator Innowacji Sportowej „ Karuzela Sportów” – Izabela Kołodziej

      • WYBORY DO SZKOLEJ RADY UCZNIOWSKIEJ ŚWIĘTEM SZKOLNEJ DEMOKRACJI

      • Wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej  odbyły się na terenie naszej szkoły w dniu 09  września 2021roku. Uprawnieni  do głosowania byli wszyscy, obecni tego dnia  uczniowie naszej szkoły, od klasy IV do klasy VIII oraz nauczyciele i specjaliści  z  Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, uczniowie przekonali się,  że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.  Nad prawidłowym przebiegiem głosowania  i po jego zakończeniu podczas  obliczenia głosów czuwał opiekun SzRU  - Pedagog Izabela Kołodziej. Rezultat wyborów do SzRU (według ilości otrzymanych głosów):

       Przewodnicząca SzRU Gabriela Bartosiewicz z kl. VIII

       Zastępca Przewodniczącej SzRU Oliwia Walczowska z kl. VII

       Sekretarz SzRU – Julia Kramarczyk z kl. VII

       Sekcja Dekoracyjna:

       • Amelia Kłeczek z kl. VII
       • Julia Pogan z kl. VII
       • Karolina Chochół z kl. VII

       Sekcja Porządkowa:

       • Szymon Woźniak z kl. VII
       • Adrian Piechnik z kl. VII

                                                                                                                                Gratulujemy !!!

       Opiekun   SzRU – Izabela Kołodziej

      • Akcja "Sprzątanie świata" w naszej szkole

      • Czy można zrobić coś dla naszej planety? Oczywiście, że można!  Uczniowie z kl. IV - VIII po raz kolejny wzięli udział w największej polskiej akcji ekologicznej "Sprzątanie świata", której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Również w tym roku nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Pod opieką wychowawców i nauczycieli współorganizujących proces kształceni, uzbrojeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły wszystkim, że wyrzucone w lesie szklane  i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Wrzesień to nie tylko doskonały czas na posprzątanie naszej planety, ale również świetna okazja do wspólnej zabawy podczas dnia "powitania jesieni". Dlatego po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko z kiełbaskami oraz pieczonymi ziemniakami. Szkolna Rada Uczniowska po opieką p. Izabeli Kołodziej przygotowała dla nas wspaniałą integracyjną zabawę, podczas której każdy świetnie się bawił, niezależnie od wieku. Był to dla nas dzień nie tylko wspólnej zabawy, ale również doskonała dla wszystkich lekcja ekologii. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc oraz włączenie sie do akcji "Sprzątanie świata".

       Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa za rok:)

        

        

      • INDIAŃSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Zerówczaki przeszły przez Dzień Przedszkolaka indiańskim krokiem i musiały zdobyć różne sprawności, aby stać się pełnoprawni członkami indiańskiej wioski oraz otrzymać indiańskie imię, które dzieci wybierały sobie drogą losowania na zakończenie wszystkich zadań. Zaczęła się zabawa indiańskim krokiem, a za wykonane zadania mali Indianie otrzymywali w nagrodę piórka, z których powstała indiańska opaska. Sala Zerówczaków tego dnia zamieniła się w autentyczną indiańską wioskę, w której mali wojownicy sprawnie pokonywali tor przeszkód, polowali, szukali tropów niedźwiedzia, bezbłędnie rozpoznawali symbole Indian i wykonali prawdziwy indiański taniec. To była prawdziwa przygoda, którą wszyscy będą wspominać z radością i uśmiechem. Gratulujemy naszym Zerówczakom zdobycia sprawności a w galerii fotograficznej sami zobaczcie jak każdy mały Indianin ciężko na ten sukces pracował.

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      • 15 września dzieci w naszej zerówce obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne kropeczkowe obrazy. J

      • DOGOTERAPIA

      • "Nikt nie docenia wyjątkowego geniuszu twojej rozmowy, tak jak pies"  Christopher Morley

       Hura, zajęcia dogoterapii wystartowały! Od 16 września, co dwa tygodnie uczennice i uczniowie naszej szkoły będą mogli wraz z pieskami przeżywać całą gamę emocji. Nasi futrzani przyjaciele wiedzą, kiedy czujemy się smutni lub przerażeni, szczęśliwi lub radośni i odpowiednio reagują. Psy, z którymi mamy przyjemność przebywać, noszą niebagatelne imiona. Coffee, jak to często z kawą bywa, umila czas i pobudza do działania, natomiast Arwena – niczym półelf o pięknych, ciemnych włosach przenosi nas w baśniową krainę. Dla jednych te spotkania są przyjemnością samą w sobie, dla innych okazją do przezwyciężania swoich lęków i słabości. Jedno jest pewne: z psiakami i panią terapeutką każdy znajdzie wspólny język i zostanie zrozumiany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

        

       Tekst i zdjęcia: Dorota Kieś

       Dorota Kieś

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 1 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. Prosimy pamiętać o używaniu maseczek ochronnych.

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

      • INFORMACJA DOTYCZĄCA POSIŁKÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej (od 1 września posiłki dostarczać będzie firma ATA S.A – Twoje Zdrówko Catering), dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego, zmienią się również ceny
       za posiłki:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 15,50 zł

       oddział przedszkolny (zupa, drugie danie, kompot) – 12,00 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (zupa drugie danie, kompot) – 12,50 zł

       W załączniku poniżej zostały umieszczone druki deklaracji zgłoszenia chęci korzystania z posiłków. Druki zostaną również przekazane Rodzicom klas II –VIII za pomocą dziennika elektronicznego Librus. Deklaracje prosimy złożyć w sekretariacie szkoły najpóźniej do 1 września 2021. Ewentuanie z braku możliwości pobrania druku bardzo proszę o zgłoszenie się 1 września do sekretariatu.

       Złożenie deklaracji i zapisanie uczniów na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy
       o informację najpóźniej do godziny  8.15 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 12 283 83 46 (wew. 21) . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla ucznia i doliczenie jego kosztów.

       DEKLARACJA_na_obiady.docx​​​​​​​

       DEKLARACJA_na_obiady_dla_uczniow_z_orzeczeniami_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego.docx​​​​​​​

       REZYGNACJA_z_obiadu.docx


      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • 8.00 – pożegnanie i rozdanie świadectw klasy 3

       9.00 – msza święta w intencji uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej (udział w mszy dobrowolny)

       10.00 - 10.30 – przejście z kościoła do szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli biorących udział we Mszy św.; spotkanie z wychowawcami w klasach (dotyczy uczniów klas I, II, IV, V, VI), rozdanie świadectw (bez udziału Rodziców);

       11.00 – Msza św. w intencji uczniów klasy VIII

       12.00 – pożegnanie uczniów klasy VIII i rozdanie świadectw w klasach VII i VIII.

       Przywozy tego dnia na godzinę 9.00, odwozy 10.30.

       Prosimy o przekazanie informacji wychowawcom i do sekretariatu o ewentualnej konieczności zapewnienia opieki świetlicowej po zakończeniu roku szkolnego w godzinach od 10.30 do 15.15.

      • POŻEGNANIE KLASY VIII

      • W piątek, 25 czerwca, zakończyliśmy kolejny, wyjątkowo trudny, rok szkolny. Postawiono przed nami wszystkimi, zarówno uczniami, jak i nauczycielami nowe zadania, którym musieliśmy stawić czoła. Chociaż nauka zdalna pozbawiła nas realnego kontaktu, dzięki wcześniej zbudowanym relacjom udało nam się przebrnąć przez to doświadczenie. W pożegnaniu VIII klasy, ze względu na obostrzenia, mogła uczestniczyć ograniczona ilość zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła klasa VII przygotowanym przez siebie poradnikiem w formie scenek sytuacyjnych. W zabawny sposób przedstawili naszym absolwentom możliwości zawodowe jakie otwierają się przed nimi wraz z rozpoczęciem kolejnego etapu edukacyjnego. Siódmoklasiści, po zakończonym przedstawieniu, wręczyli swoim starszym kolegom upominki – wycięte w drewnie łapacze snów z ich imionami. Kolejnym punktem był występ ósmoklasistów pt. „Ostatni egzamin”. W humorystyczny sposób odegrali scenki dotyczące życia szkolnego. Śmiechu było co nie miara! Wszyscy aktorzy stanęli na wysokości zadania. Po zakończeniu widowiska, uczniowie złożyli podziękowania pedagogom, rodzicom i opiekunom, swoim młodszym kolegom. Zaproszeni nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające ich znakomite kompetencje zawodowe. Były to chwile pełne wzruszeń, nie popłynęła jedna łza. Z żalem żegnaliśmy naszych uczniów. Spędziliśmy przecież wiele wspólnych lat. Życzymy im samych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu oraz aby na swojej drodze spotykali wspaniałych ludzi!

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klasy czwartej stanęli do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. O godzinie 9 stawili się wszyscy na boisku szkolnym wraz ze swoimi pojazdami – rowerami J. Mimo upalnej aury i lekkiego zdenerwowania dzielnie pokonywali tor ustawiony przez sierżanta sztabowego Krzysztofa Rojka – dzielnicowego Radwanowic. Tor obejmował następujące elementy: włączanie się do ruchu, droga ze znakiem „ustąp pierwszeństwa”, ósemka oraz przejście dla pieszych. Do karty rowerowej przygotowywali się cały rok na lekcjach techniki. Egzamin praktyczny poprzedzał egzamin teoretyczny, który obejmował wiedzę z zasad ruchu drogowego dotyczących rowerzystów. Uczniowie musieli się wykazać bardzo dobra wiedzą aby mogli uczestniczyć w poniedziałkowym egzaminie. Wszystkim zdającym uczniom serdecznie gratuluję ich pierwszego „prawa jazdy”.

       Joanna Kurdziel

      • BEZPIECZNY PRZEJAZD

      • W  ostatnim tygodniu przed wakacjami naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP  Polskich Linii Kolejowych S.A. z prelekcją na temat bezpieczeństwa. Na zajęciach przeprowadzonych pod hasłem „Bezpieczny przejazd” uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia na przejeździe kolejowo-drogowym, co to jest żółta naklejka z numerem skrzyżowania i gdzie można ją znaleźć? Prowadzący zapoznali uczniów jak uruchomić „alarm” w razie awarii auta czy zagrożenia wypadkiem na przejeździe kolejowym i gdzie zadzwonić gdy jesteśmy świadkiem  takiego wypadku?  Zajęcia te były również dobrą okazją by przypomnieć sobie znaki drogowe, które spotykamy przy przejazdach kolejowych oraz by dokładnie obejrzeć wyposażenie  i  przymierzyć strój pracowników Służy Ochrony Kolei.

      • WYCIECZKA KLASY VIII DO GOŁKOWIC GÓRNYCH

      • W połowie czerwca, wybraliśmy się na pożegnalną wycieczkę w malownicze okolice Starego Sącza, położonego w  Kotlinie Sądeckiej, słynącej z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni lata. Naszym głównym celem był relaks oraz spędzenie wspólnego czasu w warunkach pozaszkolnych, zwłaszcza, że już niebawem będziemy musieli się pożegnać aby zacząć nowy etap w życiu, szkołę średnią.  Zbiórkę zaplanowaliśmy wczesnym rankiem aby już o godzinie 7.00 wyruszyć i nie tracić pięknie zapowiadającego się dnia. Około godziny 9.00 przybyliśmy do Centrum Wypoczynku Jordanova gdzie zjedliśmy wspólne śniadanie na świeżym powietrzu. Posileni i w dobrych humorach wyruszyliśmy do parku rozrywki „Labiland” gdzie na dobrej zabawie spędziliśmy prawie trzy godziny. Po obiedzie, wybraliśmy się na długi spacer po „Bobrowisku” położonym u zbiegu Popradu i Dunajca. Wędrówkę kontynuowaliśmy brzegiem rzeki, gdzie mogliśmy podziwiać niecodzienne widoki ciesząc się pięknem otaczającej nas przyrody. Spacer zakończyliśmy udając się do cukierni, przy uroczym rynku w Starym Sączu, na przepyszne lody. Ostatnim punktemw planie wycieczki było ognisko. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Radwanowic późnym wieczorem.

        

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

      • Leśny Park Niespodzianek to ogród zoologiczny położony na stoku Równicy Beskidu Śląskiego, do którego na wycieczkę szkolną wybrali się uczniowie klasy czwartej i piątej. Na powierzchni 15 ha żyją tu m. in. takie zwierzęta jak kozy karpackie, sarny, jelenie, alpaki, świnki wietnamskie, muflony. Można było je głaskać, karmić i podziwiać na wolności w ich naturalnym środowisku. Uczniowie oprócz zwiedzania ZOO uczestniczyli w pokazach lotów ptaków, podczas których przekonali się, że sowy to nie tylko ptaki nocne, ale także takie, które świetnie radzą sobie z lataniem w dzień. Przeszli leśną aleją bajkową ze znajdującymi się na niej ruchomymi ekspozycjami znanych bajek, takich jak: Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Na końcu ścieżki dydaktycznej zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej zwanym Muzeum Myślistwa i Łowiectwa z wystawą zwierząt Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Dzieci miały również możliwość korzystania z niezwykle atrakcyjnego placu zabaw znajdującego się na terenie parku. Leśną wyprawę zakończył grill z kiełbaskami.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W wyniku ograniczeń w funkcjonowaniu szkół nie udało się zorganizować w pełni październikowego Tygodnia Bezpieczeństwa. Przygotowania do jego przeprowadzenia jednak się rozpoczęły i w ich wyniku powstał film instruktażowy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego ambitnego zadania podjęły się uczennice które są druhnami w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Pod czujnym okiem i z niemałym wsparciem taty jednej z uczennic, równocześnie druha z Państwowej Straży Pożarnej oraz prezesa OSP Radwanowice w jednej osobie, pana Piotra Walczowskiego, udało się stworzyć profesjonalny materiał, który został przedstawiony pozostałym uczniom. Zachęcamy do jego obejrzenia, bo trudne sytuacje, w których możemy wykorzystać wiadomości w nich zawarte zdarzają się również w czasie wakacji.

       Tym artykułem pragniemy nagrodzić autorów filmu wielkimi brawami.

       Jesteśmy pod wrażeniem tego nagrania i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego powstanie, czyli uczennicom/druhnom: Oliwii Walczowskiej, Julii Kramarczyk, Gabrieli Bartosiewicz , Julii Dorynek, oraz druhowi Piotrowi Walczowskiemu.

       Mamy nadzieję, że to, kolejne już, udane przedsięwzięcie, w którym współpracujemy ze Strażą Pożarną, szczególne z  OSP  w Radwanowicach, nie jest ostatnim i w przyszłym roku szkolnym uda się zorganizować wspólnie kolejne owocne działania.

       TYDZIEN_BEZPIECZENSTWA.mp4​​​​​​​

      • DZIEŃ KSIĄŻKI W ZERÓWCE

      • „Moi drodzy przyjaciele. Przygód na Was czeka wiele.

       Sięgnij tylko na półeczkę. Albo odwiedź biblioteczkę.

       W książce czeka moc zabawy. Są niewyjaśnione sprawy.

       Strach, zagadki, śmiech i łzy. Co chcesz czytać wybierz Ty.”

                                                                           Agata Dziechciarczyk

        

       Dnia 23.04. obchodziliśmy „Dzień Książki”. W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione książki z domu.
       W zerówce zorganizowane było wiele atrakcji np. czytanie, segregowanie książek na przyrodnicze, baśnie
       i wiersze, opowiadanie wiele ciekawych historii. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, dowiedziały się jak powstaje książka, a także każdy wykonał swoją własną książeczkę. Dzieci w tym dniu były bardzo zaczytane.

      • OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA W ZERÓWCE

      • Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i o symbolach narodowych. Nasi zerówkowicze 30 kwietnia świętowali to niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie. Głównym celem spotkania było wyrobienie wśród dzieci postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych mających na celu poczucie przynależności narodowej.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych