• Aktualności

      • "Bo od tego, kochani, jest SZTUKA, żeby każdy w niej ścieżki swej szukał" Natalia Usenko

      • 27 marca, to Międzynarodowy Dzień Teatru. Każdego roku świętowaliśmy hucznie ten dzień w naszej szkole. W tym roku jest inaczej. Mamy nadzieję, ze sztuka pozwoli Wam oswoić tę trudną sytuację. Działania szkolnego Teatru Szpila również zostały zawieszone. Jak tylko wrócimy do szkoły, natychmiast reaktywujemy próby do naszego najnowszego przedstawienia! A wszystko po to, by udowodnić, że teatr przetrwa nawet największe burze!  Tymczasem, zapraszamy Was do Teatru Groteska. Tak, tak, można znaleźć Go
       w sieci! Teatr przygotował specjalny program artystyczny, na który składają się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”. Pojawiają się na stronie www.groteska.pl od poniedziałku każdego dnia w samo południe, spektakl będzie można zaś obejrzeć w weekend. Zachęcamy do zajrzenia na stronę, gdzie każdego dnia znaleźć można ćwiczenia wokalne i dykcyjne. Drodzy Aktorzy Szpili, nie próżnujcie! Zakasujcie rękawy i do teatralnej roboty! :) Zawsze jest okazja, by wybrać się do Teatru, a teraz można to zrobić, nie ruszając się z miejsca. My idziemy na pewno! :)

       Z teatralnym pozdrowieniem,

       Instruktorki Szkolnego Teatru "Szpila",

       Kamila Szkodlarska i Izabela Kołodziej

      • Mam na sobie skarpety nie do pary, żeby wyrazić świadomość i otwartość…

      • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. W ten wyjątkowy dzień przyłączyć się można  do świętowania w różny sposób.  Zdalnie - śledząc profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube, oraz aktywnie – ponieważ zachęcam do założenia tego dnia  najlepiej trzech skarpetek (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie tego dnia to granatowy i czerwony. Życzę dobrej zabawy!

                                                                                                       Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • WITAMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! DZIEŃ SZRU

      • Astronomiczna wiosna nie zawsze pokrywa się z tą kalendarzową. Przypada w równonoc wiosenną, czyli wtedy, gdy dzień i noc mają tyle samo godzin. W 2020 roku astronomiczna wiosna rozpocznie się 20 marca.  Niestety, nie spędzimy jej w tym roku szkolnym  razem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak  jak co roku, wykonać wraz z rodzeństwem  Marzannę  i przegnać Panią Zimę na stałe.  Życzę udanej zabawy!  Od wielu lat Pierwszy Dzień  Wiosny, to także święto SzRU, dlatego składam serdeczne podziękowania wszystkim jego członkom, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne. Serdecznie dziękuję za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość, pracowitość i wyjątkowe zaangażowanie.  Zasłużyliście  na największe uznanie!

                                                                                                                              Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ IGRZYSKA DZIECI ROCZNIK 2007 I MŁODSI

      • 07.03.2020 r. w gminie Zabierzów na tamtejszej hali, zostały rozegrane Igrzyska Dzieci rocznika 2007 i młodszych w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięło 6 szkół podstawowych. W grupie A SP Brzezie, SP Balice, oraz SP Nielepice. Natomiast w grupie B zagrały ISP Radwanowice, SP Rudawa i SP Zabierzów. Jak widać szczęścia w losowaniu nie mieliśmy i trafiliśmy do grupy śmierci. Naszym głównym celem wyjazdu, było zdobycie doświadczenia, ogranie się, oraz spróbowanie swoich sił na tak ogromnej hali, porównując nasze warunki w jakich ćwiczymy. Pierwszy mecz pomiędzy SP Rudawa a ISP Radwanowice,  niestety został przegrany w dwóch setach do 13, i do 14 pkt. Ale wcale się tym nie przejęliśmy, ponieważ meczu łatwo nie oddaliśmy. Nasza druga potyczka w grupie , to mecz z wysokimi, doświadczonymi zawodnikami z Zabierzowa. Te 30 min rozgrywki było istnym horrorem, niespodziewanie kończącym się dla nas zwycięstwem…tak tak, chłopaki z ISP Radwanowice ograli szkołę z Zabierzowa!!! Dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca i w półfinale walczyliśmy o wejście do finału z SP Brzezie. Niestety ten mecz nam w ogóle nie wyszedł…przegraliśmy gładko i szybko w dwóch setach do 11 i do 6 pkt. Ale jak się okazało SP Brzezie grając spokojną , wyrachowaną siatkówkę wygrało cały gminny turniej. Po przegranej, czekał nas jeszcze ostatni mecz o 3 miejsce z SP Nielepice, który jak zawsze po walce, ulegliśmy do 20 i do 14 pkt. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 4 miejsce na 6 szkół. To dobry wynik w porównaniu jakimi warunkami sal gimnastycznych dysponują inne szkoły. Bardzo cieszy postawa naszych uczniów i jak to powiedzieli inni nauczyciele z pozostałych szkół, że będzie kim grać za rok J a więc do zobaczenia na kolejnym turnieju z tego cyklu! Dziękujemy.

        

       Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

        

       • Mikołaj Kulka kl.IV
       • Szymon Woźniak  kl.V
       • Szymon Chochół kl. V
       • Adrian Piechnik kl. V
       • Szymon Walczowski (C) kl. VI
       • Dawid Hrycaniuk kl. VI
       • Miłosz Kardas kl. VI
       • Paweł Kulka kl. VI
       • Hubert Chochół  kl. VI
       • Kamil Czerhoniak kl. VI
      • OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • W niedzielę 1 marca 2020 roku przypadły dziesiąte obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To, choć młode, ale niezwykle ważne i potrzebne święto jest okazją do przybliżenia nie tylko modemu pokoleniu, ale nam wszystkim tak niedawnej historii, ukazania sylwetek bohaterów, którzy za prawdę, honor i miłość do Ojczyzny gotowi byli ponieść największą ofiarę, którzy poświęcili swoje życie. W naszej szkole, kolejny raz próbujemy przybliżyć uczniom sylwetki tych niezłomnych bohaterów, zachęcić ich do samodzielnego zdobywania wiedzy, zaciekawić historią, dlatego kolejny już raz z okazji Narodowego Dnia Pamięci ogłaszany jest konkurs w klasach młodszych na portret a w klasach starszych plakat informacyjny, który przedstawi sylwetkę wybranego przez ucznia Żołnierza Wyklętego. W tym roku do organizatorów wpłynęły prace wykonane na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowane były przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Integracyjną Szkołę Podstawową w Radwanowicach. Jako, że tego roku, pierwszy marca wypadał w niedzielę uczniowie naszej szkoły w piątek 28 lutego zgromadzili się na uroczystym apelu, w trakcie, którego laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody. Wręczenie nagród poprzedzone było prezentacją wyjaśniającą uczniom, kim byli Żołnierze Wyklęci, oraz dlaczego, to właśnie dzień 1 marca został ustanowiony ich świętem. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przejawianie postawy patriotycznej, oraz dbanie o zachowanie polskich bochaterów w naszej świadomości, gratulujemy również nagród i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również poświęca swój czas, włożą wysiłek, aby złożyć sewgo rodzaju hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

      • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”

      • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”, i odnieśli niewątpliwe sukcesy. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 11 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym. Już na poziomie szkolnym turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do eliminacji zgłosiło się ponad 25 uczniów z klas II – VIII. Uczniowie podzieleni byli na 2 kategorie klasy I-VI oraz klasy VII-VIII. Zwycięscy szkolnego etapu, dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, i zaangażowaniu Druha Piotra Walczowskiego, mieli możliwość przygotować się do etapu gminnego korzystając z fachowej wiedzy i pomocy strażaka z szeregów Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie zajęć przygotowujących do turnieju, które odbyły się w budynku OSP w Radwanowicach. Nie mamy wątpliwości , że te zajęcia pomogły naszym uczniom zająć wysokie miejsca w etapie gminnym: drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Patrycja Małodobry, trzecie w tej kategorii Adrian Macałka, oboje uczniowie klasy VIII, w kategorii klas I-VI drugie miejsce zajęła Gabriela Bartosiewicz, uczennica kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Liczymy na podobne zainteresowane i równie wysokie miejsca w przyszłym roku.

      • TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY DZIEWCZYN W PIŁCE SIATKOWEJ IGRZYSK DZIECI ROCZNIKA 2007 I MŁODSZYCH

      • 29.02.2020 r. w gminie Zabierzów na tamtejszej hali, zostały rozegrane Igrzyska Dzieci rocznika 2007 i młodszych w piłce siatkowej. W turnieju wzięło 6 drużyn, szkół. W grupie A wystąpiły ISP Radwanowice, SP Rudawa, SP Bolechowice, natomiast w grupie B swoje mecze grały SP Nielepice, SP Balice, oraz SP Zabierzów. Naszym głównym celem wyjazdu, było zdobycie doświadczenia, ogranie się, oraz spróbowanie swoich sił na tak ogromnej hali. Pierwszy mecz pomiędzy SP Rudawa a ISP Radwanowice, przyniósł ogromne zaskoczenie, ponieważ dużo bardziej doświadczone, wyższe i ograne zawodniczki z Rudawy „męczyły” się z wygraną w tym meczu. Nasze dziewczyny dzielnie walczyły i atakowały zespół przeciwny, by w końcowym rozrachunku przegrać tylko do -19, i -20 pkt. Drugi mecz, to słabsza postawa naszej drużyny. Mecz ze szkołą z Bolechowic został szybko przegrany w dwóch setach do pięciu punktów. Niestety z grupy nie udało się wyjść,  ale mieliśmy jeszcze w zanadrzu mecz o 5 miejsce z drużyną z Brzezia. Co prawda przegrany, ale po walce.

        

       Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

        

       • Liliana Krawczyk kl.IV
       • Daria Hrycaniuk kl.IV
       • Oliwia Całek kl. IV
       • Róża Mitońska kl. IV
       • Wiktoria Nowicka kl. IV
       • Julia Pogan kl. V
       • Julia Kramarczyk kl. V
       • Amelia Kłeczek kl. V
       • Oliwia Walczowska © kl. V
       • Magdalena Woźniak kl. VI

       Wszystkim zawodniczkom z naszej szkoły dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju. Bogatsi w doświadczenie, czekamy na kolejne wyzwania.

      • NASZA WSPÓŁPRACA Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ W RADWANOWICACH

      • Już od dłuższego czasu edukacyjne działania naszej szkoły są mocno wspierane, a przez to bezsprzecznie ubogacane, przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach.W czasie tygodnia bezpieczeństwa, cyklicznie organizowanego w naszej szkole , uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach na temat właściwego zachowania się w czasie zagrożenia pożarem,  oraz profilaktyki przeciwpożarowej, które przeprowadzili w budynki OSP Druh Stanisław Baranowski oraz Druh Piotr Walczowski. Elementem tygodnia bezpieczeństwa była również próbna ewakuacja szkoły. W swojej uprzejmości nad jej sprawnym przebiegiem czuwał Druh Stanisław Baranowski, który bardzo wysoko ocenił jej sprawność i czas realizacji. Z pewnością przyczyniły się do tego wcześniej wspomniane zajęcia. W ostatnim czasie, w związku z Ogólnopolskim Turniejem Wiedzy Pożarniczej dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach i zaangażowaniu Druha Piotra Walczowskiego, nasi uczniowie mieli możliwość przygotować się do etapu gminnego tegoż turnieju, korzystając z fachowej wiedzy i pomocy strażaka z szeregów Państwowej Straży Pożarnej. Druh Piotr Walczowski poświęcił swój czas, aby pomóc naszym uczniom jak najlepiej przygotować się do etapu gminnego. Z całą pewnością, zajęcia te przyczyniły się do zdobycia tylu miejsc na podium – z sześciu laureatów  z klas I-VIII aż trójka była z naszej szkoły! Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się nadal rozwijać, gdyż sprzyja ona niewątpliwie, skutecznej edukacji i poprawie bezpieczeństwa młodego pokolenia.

      • MIEJSKO - GMINNY TURNIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ROCZNIKA 2005-2006

      • 25.02.2020 r. na hali w Zabierzowie, odbył się turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas VII-VIII w piłce siatkowej. W turnieju wzięło 8 szkół podstawowych. W grupie A wystąpiły : SP Balice, SP Zabierzów, SP Rudawa, SP Kobylany. Natomiast w grupie B rywalizowały : SP Brzezie, SP Nielepice, SP Bolechowice, oraz ISP Radwanowice. Wszystkie mecze, zarówno w naszej, jak i w przeciwnej grupie były bardzo zacięte i wyrównane. Pierwszy mecz grupowy zagraliśmy z SP Bolechowice, niestety przegrany w setach 0: 2, ale nie poddany. Nasz drugi mecz grupowy, z SP Nielepice zakończył się rezultatem 2:1 dla drużyny przeciwnej, ale tutaj do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break…ponieważ w dwóch setach widniał wynik 1:1…ach co to był za mecz J. Nasza ostatnia potyczka w grupie, z drużyną z Brzezia, po raz kolejny przyniosła wiele emocji, szczęśliwie kończąc się wynikiem 2:1 dla naszych dzielnych dziewczyn. Dzięki tej wygranej, mogliśmy zmierzyć się z drużyną z przeciwnej grupy, w meczu o 5-te miejsce z SP Kobylany, który wygraliśmy w setach 2:0. Turniej wygrała szkoła z Zabierzowa, drugie miejsce zajęła SP Rudawa, a trzecie SP Nielepice.

        

       Naszą szkołę w zawodach reprezentowały:

        

       • Julia Dorynek kl.VII
       • Aleksandra Pobożniak kl.VII
       • Julia Chrapek kl. VIII
       • Teresa Ziembińska kl.VIII
       • Katarzyna Ziembińska kl. VIII
       • Patrycja Małodobry kl.VIII
       • Julia Kuternoga ( C) kl. VIII
       • Oliwia Gregorczyk kl. VIII

        

       Za ogromne zaangażowanie, walkę oraz zajęcie V miejsca w całym turnieju wszystkim dziewczynom reprezentującym ISP Radwanowice DZIĘKUJEMY!!!

      • TŁUSTY CZWARTEK I ZABAWA KARNAWAŁOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • Jak wiadomo tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału  i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z różnym nadzieniem. Według jednego  z przesądów wynika że, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dlatego każdy uczeń naszej szkoły otrzymał od Rady Rodziców  pysznego pączka. Ponadto z radością zawiadamiamy iż wobec faktu nieuchronnie zbliżającego  się końca karnawału, nawiązując do wieloletniej tradycji ostatków  dnia 20 lutego o godzinie 16:30 rozpoczął się w ISP w Radwanowicach Bal Karnawałowy, na który przybyli sami wyśmienici Goście. Zabawom oraz tańcom nie było końca. A kiedy  nadszedł czas na okrzyknięcie Najznakomitszych gości Królem i Królową Karnawałowego Balu w naszej szkole wśród Gości zawrzało. Z największą przyjemnością  ogłaszam, że Królem Balu w roku 2020 został Paweł Sioła uczeń klasy IV dla którego tego dnia taniec był jedynym i wyjątkowym zajęciem, a Królową Balu zostały piękne kobietki z klasy VIIIa czyli – Patrycja Małodobry, siostry Kasia i Tereska Zimbińskie  oraz Julia Chrapek. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspaniały, wspólnie spędzony czas!

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALFIK

      • Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. Konkurs ma na celu odkrywać i rozwijać matematyczne uzdolnienia dzieci i młodzieży. Jest doskonałym testem sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.

       Najlepszy, bardzo dobry wynik oraz dyplom wyróżnienia otrzymała:

       • Alicja Czajkowska  - klasa II

       Dyplomy uznania i najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:

       • Oliwia Całek – klasa IV
       • Bartłomiej Walczowski – klasa V
       • Mikołaj Konieczny i Szymon Walczowski – klasa VI

       Gratulujemy wyniku, a kolejna edycja już za rok!

                                                                                                                             Urszula Czyba

      • KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY

      • 13 lutego 2020 r. odbył się szkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając oraz wykonując zadania o różnym stopniu trudności. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Aby wyłonić tych najlepszych zostały przeprowadzone,  aż 3 dogrywki.

       Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji oraz rozwinął ciekawość matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wyniki:

         • I miejsce – Błażej Chrapek,  kl. IV
         • II miejsce – Amelia Kłeczek,  kl. V
         • III miejsce – Magdalena Woźniak, kl. VI 

       Organizatorzy konkursu: Anna Spyt i Urszula Czyba

      • TRENING CZYNI MISTRZA!

      • 25.01.2020 r. młodzi adepci sztuki teatralnej mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez aktora, Wojciecha Terechowicza. Prócz zajęć z dykcji i plastyki ciała, powstała kanwa, na której instruktorki  teatralne, p. Kamila Szkodlarska i p. Izabela Kołodziej, stworzą najnowsze przedstawienie. Będzie to ogromna niespodzianka, gdyż scenariusz w całości powstał pod piórem jednej z uczestniczek Szkolnego Teatru „Szpila”, Hanny Góralskiej. Tematyka spektaklu to pomieszanie treści psychologicznych z lekkim humorem komediowym. Z pewnością przypadnie do gustu naszym wiernym odbiorcom.  Każdy z aktorów włożył bardzo dużo pracy i serca w warsztaty. Z zainteresowaniem słuchaliśmy rad pana Wojtka. Chcieliśmy nauczyć się jak najwięcej, aby i w tym roku zdobyć zaszczytne miejsca na festiwalach teatrów amatorskich. Choć była to sobota, a godzinny poranne nie zachęcały do wstawania, z radością przybyliśmy na długo wyczekiwane spotkanie z panem Terechowiczem. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzę, że prócz aktorów, na scenie teatralnej zagrają….tekturowe pudła, a do czego będą potrzebne i co tak naprawdę się z nimi stanie, będzie można zobaczyć już wiosną, kiedy to na deski scen konkursowych wkroczymy z naszym nowym repertuarem. Trzymajcie za nas mocno kciuki! Już dziś, wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz najnowszy spektakl.

      • WIERSZOBRANIE PRZEZ KOLĘDOWANIE

      • Choć za oknem pogoda iście jesienna, 24.01. Dolina Słońca zatonęła w zimowej aurze. Dźwięk kolęd i pastorałek wypełnił całą teatralną scenę. Świąteczne wiersze i opowiadania sprawiły, że w sercu każdego z nas spadł biały, puszysty śnieg. Uczniowie klas terapeutycznych, pod kierownictwem pani Doroty Kieś i pani Kamili Szkodlarskiej, przygotowali krótką inscenizację dotyczącą najważniejszej, świątecznej gwiazdki, Gwiazdy Betlejemskiej. Wspaniale wyrecytowany przez naszych uczniów wiersz wszystkim przypadł do gustu. Wspólnie wykonana kolęda „Gore gwiazda Jezusowi” przy akompaniamencie dzwoneczków, zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania. Uczniowie klas terapeutycznych zawsze z ogromnym zaangażowaniem biorą udział
       w występach artystycznych. Wszyscy, nawet Ci, którzy jeszcze do niedawna byli bardzo wstydliwi, z ogromną pasją realizują się na teatralnej scenie.  Obecność pani Anny Dymnej wszystkim dodała odwagi i rozwiała tremę. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach Wierszobrania, które planowane są już na wiosnę.

      • ODWIEDZINY W JEDNOSTCE STRAŻY POŻARNEJ W KRAKOWIE. WYJAZD DO GO KIDS.

      • Dnia 23 stycznia 2020r, odbyła się wycieczka szkolna z ramienia SzRU oraz Innowacji Pedagogicznej „ Karuzela Sportów” do Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej nr2  w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany dzięki  staraniom SzRU i przychylności Pana  Piotra Walczowskiego – młodszego aspiranta Państwowej Straży Pożarnej, dzięki któremu zwiedziliśmy od A do Z całą jednostkę, zobaczyliśmy  wspaniały wielki wóz, zapoznaliśmy się z ze sprzętem pożarniczym oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek strażackich. Pan Piotr przygotował dla nas nie lada niespodziankę,  wyjechał na plac Państwowej Straży Pożarnej specjalnym wozem z bardzo długą drabiną  i zademonstrował nam wszystkie możliwości tego wspaniałego auta. Trzeba przyznać, nie lada to była atrakcja. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni  z wyjazdu, a najbardziej utkwił nam ten wspaniały wóz , którego drabina sięgała prawie do nieba. Po zwiedzaniu JRG-2 udaliśmy się do największego parku rozrywki – „ Go Kids”, gdzie szaleństwo i zabawa  zawsze idą  w parze. Każda zdobyta atrakcja dostarczała uczestnikowi punkty na indywidualnym zegarku, które można było wymienić na inną atrakcję, np., samochodzik. Po udanej  zabawie udaliśmy się do restauracji  „Pod Złotymi Łukami” – czyli MC DONALDS. Gdy wszyscy zjedli powróciliśmy do szkoły.

       Przewodnicząca SzRU – Julia Dorynek

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych