• Aktualności

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Po wakacyjnej przerwie z ogromną radością przywitaliśmy naszych czworonożnych przyjaciół. Niektóre dzieci po raz pierwszy miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dogoterapii organizowanych przez naszą szkołę oraz poznać Coffee i Arwen. Zerówczaki wykazały się świetną pamięcią i bez problemu odśpiewały powitalną piosenkę oraz wymieniły imiona naszych psich bohaterów. Na początku wspólnie przypomnieliśmy sobie zasady obchodzenia się z pieskami, po czym oczywiście każde dziecko przywitało się ze zwierzakami głaszcząc je w dozwolonych miejscach. Następnie dzieci zagrały w grę, której zwieńczeniem było karmienie piesków przysmakami według ustalonych reguł. Nie obeszło się bez wakacyjnych wspomnień zarówno ze strony zerówczaków, jak i Coffee i Arwen. Emocje nie opadały, a uśmiech na twarzach dzieci gościł jeszcze przez długi czas. Niecierpliwie oczekujemy na kolejne zajęcia dogoterapii z naszymi ulubieńcami. 

      • OBIADY W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

      • Szanowni Rodzice,

       w związku ze zmianą firmy cateringowej (od 1 września posiłki dostarczać będzie firma Catering i restauracja URSZULA SZUMIEC), dostarczającej posiłki do szkoły i oddziału przedszkolnego oraz przedszkola, zmienią się również ceny za posiłki:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 14,00 zł

       oddział przedszkolny (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 9,00 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 10,00 zł

       dzieci oraz uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie ksztłcenia specjalnego będą płacić połowę ceny:

       przedszkole (całodzienne wyżywienie)  - 7,00 zł

       oddział przedszkolny (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 4,50 zł

       uczniowie w kasach 1-8 (obiad jednodaniowy (drugie danie) – 5,00 zł

       W załączniku poniżej zostały umieszczone druki deklaracji zgłoszenia chęci korzystania z posiłków.  Deklaracje prosimy złożyć w sekretariacie szkoł. Ewentuanie z braku możliwości pobrania druku bardzo proszę o zgłoszenie się 1 września do sekretariatu.

       Złożenie deklaracji i zapisanie uczniów na listę jest dla organizatora cateringu informacją, że posiłki będą przygotowywane dla ucznia codziennie. W razie choroby ucznia i jego nieobecności w szkole prosimy o informację najpóźniej do godziny  8.30 (w dniu nieobecności) pod numerem tel. 690 347 666 . Niezgłoszenie nieobecności spowoduje zamówienie posiłku dla ucznia i doliczenie jego kosztów.

       Odpowiednią deklarację proszę wypełnić i dostarczyć do sekretariatu. 

       1. Deklaracja na obiad dla ucznia z orzeczeniem z oddzialu przedszkolnego.docx

       2. Deklaracja na obiad dla ucznia bez orzeczenia z oddzialu przedszkolnego.docx

       3. Dekaracja na obiad dla ucznia z orzeczeniem ze szkoly.docx

       4. Deklaracja na obiad dla ucznia bez orzeczenia ze szkoly.docx

      • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      • Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami.  Uczcimy ten fakt 1 września. Rozpoczniemy uroczystą Mszą św. kościele pw. św. Brata Alberta o godzinie 9.00. Następnie pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji oddamy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie w  walkach w czasie II wojny światowej. Wreszcie przejdziemy na teren szkoły, gdzie na boisku szkolnym  spotkamy się i przywitamy  z nauczycielami i dyrekcją szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców udadzą się do swoich klas. Uczniowie klasy I mogą wejść do swoich sal razem z rodzicami. W razie niesprzyjającej aury po modlitwie pod Pomnikiem przejdziemy bezpośrednio do sal lekcyjnych. 

       Uczniowie oddziału przedszkolnego bezpośrednio po Mszy św. przejdą wraz z rodzicami na spotkanie z wychowawcami i dyrektorem szkoły do sal "zerówki", po czym udadzą sie do domów.

      • ZERÓWCZAKI Z WIZYTĄ W JASKINI

      • W poniedziałek 13 czerwca wraz z grupą zerówczaków wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej w Rudawie na spotkanie pt. „Między nami Jaskiniowcami”, które poprowadziła przesympatyczna pani bibliotekarka przyodziana w jakże realistyczny strój eleganckiej Pni Jaskiniowiec! Dodatkową atrakcją dla zerówczaków był przejazd do biblioteki autobusem komunikacji miejskiej, co okazało się niecodzienną wycieczką. W tajemniczy świat jaskini przeniósł nas Jora – bohater książki pt. „Jora. Mały jaskiniowec”. Zerówczaki musiały uporać się wieloma nowymi, trudnymi słowami, ale oczywiście dzięki pomocy Jora udało się zrozumieć sztandarowe pojęcia speleologii. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak Jaskiniowcy pozyskiwali jedzenie, rozpalali ogień, a także jakie były ich ówczesne zabawy i rozrywki. Okazało się, że i dzieci mogą poczuć się jak jaskiniowcy i wykonać własny obraz na „skalnej ścianie” dzięki pomysłowej pracy plastycznej. Na zakończenie spotkania pani zaprosiła wszystkie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkanie wywołało wiele emocji i dociekliwości ze strony naszych małych uczestników, więc aby zaspokoić ciekawość naszych podopiecznych wspólnie postanowiliśmy wybrać się do pobliskiej jaskini. W kolejny poniedziałek zawitaliśmy do Jaskini Nietoperzowej znajdującej się w Jerzmanowicach. Na miejscu przywitał nas przewodnik, który opowiedział nam historię powstania jaskini oraz kilka ciekawostek związanych z tym miejscem. Podczas zwiedzania jaskini zerówczaki miały możliwość podziwiać skały, żłobienia i nacieki, a także kotły wirowe znajdujące się w stropie jaskini. Wrażenie zrobiły także eksponaty zwierząt i ich realistyczne odgłosy, ale niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyli się żywi mieszkańcy jaskini. Udało nam się zaobserwować nietoperze podczas snu, ale także przelatujące tuż nad naszymi głowami. Wycieczka w praktyczny sposób utrwaliła zdobytą w bibliotece wiedzę na temat jaskini i pozwoliła na własne oczy ujrzeć jej tajemnicze piękno.

      • ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

      • Wraz z letnim powiewem wiatru wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Oznacza to również, że odbyły się ostatnie już zajęcia hipoterapii w obecnym roku szkolnym z grupą naszych dzielnych wychowanków. Udział w zajęciach hipoterapii spowodował, że dzieci nabrały pewności siebie, stały się śmielsze i odważniej nawiązują relacje oraz komunikują się ze światem. W obyciu z koniem i przełamaniem barier pozwoliły atrakcyjne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany personel, na których pojawiły się slalomy, koła, przejazdy przez drążki, a także jazda na ujeżdżalni oraz wyjazdy w teren. Terapia znacznie wpłynęła na rozwój motoryczny, a także rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny uczestników. Dzieci znacznie poprawiły swoją równowagę oraz koordynację ruchową. Dodatkową atrakcją podczas zajęć była zabawa z pieskami, które wiernie towarzyszyły podczas każdych zajęć na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy za owocny rok współpracy.

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • W ubiegły czwartek mieliśmy możliwość po raz ostatni w obecnym roku szkolnym uczestniczyć w zajęciach dogoterapii. Cała grupa zarówczaków z ogromną radością przywitała naszych psich bohaterów piosenką powitalną, którą doskonale zapamiętali. Również Coffee i Arwen okazali swoją radość z naszego spotkania poprzez radosne szczekanie oraz merdanie ogonkiem. Kolejnym punktem naszych zajęć była rozmowa o emocjach, którą poprzedził wiersz odczytany przez dogoterapeutę. Pojawiło się wiele pytań dotyczących emocji występujących zarówno u ludzi, jak i u naszych pupili. Wspólnie znaleźliśmy odpowiedzi na pytania: Co nas cieszy? Kiedy pieski są radosne? Co nam sprawia przykrość, a co może smucić pieska? Uwrażliwieni na potrzeby innych doszliśmy do następnego zagadnienia. Wobec zbliżających się wielkimi krokami wakacji nie obeszło się bez pakowania bagażu. Tym razem zerówczaki musiały uporać się z zapakowaniem walizki dla piesków. Szczotka, książka czy kula smakula? Dzieci dzielnie rozstrzygnęły co posłuży pieskom w podróży, a czego potrzebuje człowiek.  Nasze spotkanie miało również na celu przypomnieć i usystematyzować dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego zachowywania się przy obcych czworonogach bądź też pieskach pozostawionych bez opieki. Nasze zerówczaki kolejny raz wykazały się swoją ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Dla utrwalenia poprawnych nawyków dzieci miały możliwość odegrania scenek sytuacyjnych. Po odśpiewaniu pożegnalnej piosenki zajęcia dobiegły końca.  Dziękujemy za rok współpracy i czekamy z ogromnym apetytem na nowe zajęcia dogoterapii w następnym roku szkolnym. Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

        

      • WYNIKI V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „Opowieści kresowe - Białoruś”

      • Fundacja Kresowa „Memoria et Veritas” w Krakowie

       Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach

       Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach

       Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze 

                                                                                      zapraszają                                               

       W PIĄTEK 10 CZERWCA 2022 R. O GODZINIE 10:00

       do Sali Teatralnej Ośrodka Terapeutyczno – Rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”

       w Radwanowicach, gdzie odbędzie się

       uroczystość wręczenia nagród laureatom

       V edycji ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego

       dla dzieci i młodzieży

       „Opowieści kresowe - Białoruś”

       pod Honorowym Patronatem

       MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
       MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY
       ODDZIAŁU INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ W KRAKOWIE
       STAROSTY KRAKOWSKIEGO
       BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE
       oraz
       WÓJTA GMINY ZABIERZÓW


       Spotkaniu będzie towarzyszył wernisaż prac uczestników konkursu.


       Wyniki konkursu prac_plastycznych.pdf

       Wyniki_konkursu_prac_literackich.pdf​​​​​​​

      • WIZYTA ZERÓWCZAKÓW W JEDNOSTRCE RATUNKOWO – GAŚNICZEJ NR 2 W KRAKOWIE

      • W dniu 27.05.2022r. oddział przedszkolny miał przyjemność gościć w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Krakowie.

       Podczas wizyty zerówczaki poznały wyposażenie wozów strażackich, elementy umundurowania, sprzęt strażacki używany podczas akcji ratunkowych, a także miały okazję obserwowania strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową.  Niecodzienną atrakcją była możliwość wejścia na drabinę wozu strażackiego!

       Oprócz poznania tajników pracy strażaka zerówczaki zdobyły też bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, zostały zapoznane z zagrożeniami pojawiającymi się podczas pożaru w mieszkaniu oraz niebezpiecznymi zachowaniami, które mogą do niego doprowadzić. Do tego celu posłużyła makieta domku, w którym zaprezentowano niebezpieczne sytuacje w każdym pomieszczeniu z osobna. Dzieci miały możliwość doświadczenia z perspektywy widza jak dochodzi do pożaru w kuchni, łazience, pokoju dziecięcym, salonie, a także w kotłowni. Wakacje już za pasem więc nie obeszło się bez omówienia zasad bezpieczeństwa w miejscach rekreacyjnych i wypoczynkowych, również przy użyciu do tego specjalnej makiety. Dodatkowo zerówczaki odwiedziły „Bezpieczny domek” znajdujący się na terenie jednostki. Po omówieniu znaków przeciwpożarowych i ewakuacyjnych oraz przypomnieniu numerów alarmowych, dzieci miały możliwość wykonać w prawidłowy sposób telefon alarmowy. Kolejnym, jakże realistycznym zdarzeniem było przeprowadzenie ewakuacji z udziałem zerówczaków z budynku na wyznaczone miejsce zbiórki.  Do pokazu oraz ewakuacji zostały użyte efekty specjalne, czyli prawdziwy dym, efekty świetlne oraz akustyczne! Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły przebieg sytuacji, doskonale wykonały ewakuację, a praktyczną lekcję bezpieczeństwa zapamiętają na długi czas.

       Strażakom z JRG nr 2 składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie, cierpliwość i umożliwienie bliższego poznania trudnej i niebezpiecznej pracy Strażaka oraz za upominki, które sprawiły ogromną radość każdemu dziecku! Życzymy spokojnej pracy i sukcesów zawodowych! DZIĘKUJEMY!

      • WARSZTATY W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RUDAWIE

      • Uczniowie klasy piątej oraz szóstej zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej do Rudawy na warsztaty prowadzone pod hasłem „Zakładki Świata”, odbywające się w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tematem przewodnim spotkania były popularne zakładki do książek. Uczniowie mieli okazję poznać historię zakładek, różne techniki ich wykonywania oraz wielokulturowe wzornictwo stosowane podczas ich ozdabiania. Największą radość uczestnikom warsztatów sprawiło samodzielnie zaprojektowanie własnej zakładki i jej wykonanie z zastosowaniem wzorów pochodzących z różnych krajów świata. Każdy z uczniów miał także okazję do wykazania się własną kreatywnością i pomysłowością podczas ozdabiania swoich zakładek, które zapewne okażą się pomocne podczas czytania niejednej książki.

      • POKAZ W MOBILNYM PLANATARIUM "ORBITEK"

      • 20 maja uczestniczyliśmy w pokazie astronomicznym w Mobilnym Planetarium "ORBITEK". Pokaz odbył się na sali teatralnej Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" w Radwanowicach, ponieważ tylko tam mogła się zmieścić olbrzymia kopuła, do której wchodził każdy uczestnik przenosząc się w niesamowitą podróż po niebie. Pokaz  w mobilnym planetarium był niepowtarzalną szansą na podziwianie kosmosu. Miał za zadanie zaszczepić wśród dzieci i młodzieży chęć poszerzania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie. Wirtualna lekcja w planetarium w przystępny oraz interesujący sposób zapoznała nas ze zjawiskami astronomicznymi i geograficznymi zachodzącymi na niebie, zilustrowała prawa fizyczne rządzące ruchem ciał niebieskich, a tym samym przeniosła w niezwykłą podróż do świata astronomii. Uczniowie byli zachwyceni wirtualną podróżą po niebie. Oby takich lekcji było u nas jak najwięcej.

      • SŁODKI SMAK ZWYCIĘCTWA

      • Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczniowie naszej szkoły z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze starszych klas terapeutycznych zdobyli pierwsze miejsce w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Uroki naszej okolicy”, organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce. Patronat medialny objął miesięcznik krajoznawczo-turystyczny „Poznaj Swój Kraj”. Laureatami konkursu, jako grupa zostali: Sylwia Bańdo, Kamil Buczek, Piotr Musiał, Karol Radwański i Bartosz Żak. Opiekę merytoryczną sprawowała pani Dorota Kieś, natomiast artystyczną: pan Jerzy Noworól (pomysłodawca i autor szablonu), pani Marta Olek i Marina Kurdziel. W tym roku, tworząc nasz album wyszliśmy z założenia, że każda okolica, jaką poznamy, podpatrzymy zza okna, oswoimy, staje się „naszą”, zaklętą w kadrze aparatu. I tak, zaczęliśmy od tej fizycznie nam najbliższej – Radwanowic, przechodząc około dwieście metrów od szkoły i fotografując panoramę górską oraz figurę świętego Józefa, stojącą na końcu nowo powstałej drogi krzyżowej, przy Schronisku dla Niepełnosprawnych prowadzonym przez Fundację im. Brata Alberta. Powstała ona z inicjatywy ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i jest wspomnieniem o Kresach Wschodnich, o zmarłych, pomordowanych, poległych. Pragnąc poznawać krajobrazy z innych okien, pewnego wrześniowego dnia, niczym księżniczki i rycerze udaliśmy się na zamki w Pieskowej Skale i w Ojcowie. Zanurzyliśmy się w zieleni i magii tych miejsc, a przyświecało nam jednocześnie słońce i księżyc. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc zapragnęliśmy poobserwować obłoczki za oknami na … Mazurach. Do Krainy Wielkich Jezior udaliśmy się w ostatnie dni lata i skradła ona nasze serca … Błękitna woda po horyzont, kanały, stateczki, żaglówki, łódeczki. Polska to niekończące się arcydzieło, co udało nam się pokazać w albumie 12 maja 2022 roku, zaproszeni przez organizatorów, udaliśmy się do Wieliczki na galę rozdania nagród. Przed częścią oficjalną, wraz z innymi laureatami konkursu zwiedziliśmy Kopalnię Soli oraz wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez Zamek Żupny. Podczas wykonywania kolejnych zadań, np. budowania stropu czy gaszenia „pożaru” było dużo śmiechu i zabawy. Gospodarze nie pozwolili, byśmy wyjechali od nich głodni, więc po warsztatach i gali rozdania nagród czekały na nas pomidorówka, napoje i słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą imprezę jej organizatorom. Liczymy na szybkie spotkanie, tym razem w naszej, jakże pięknej okolicy.

       To był naprawdę udany dzień!

        

       Tekst: Dorota Kieś

      • KOPALNIA SOLI W WIELICZCE

      •    12 maja 2022r. uczniowie klas I-III  w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polskę” wyruszyli na wycieczkę do kopalni Soli oraz Muzeum Żup Krakowskich w  Wieliczce

           Naszą przygodę z kopalnią Soli „Wieliczka” zaczęliśmy od  trasy przygotowanej specjalnie   z myślą o  uczniach  klas młodszych. Na tej trasie dzieci udają się na poszukiwanie legendarnej Solilandii – krainy Soliludków, pomocników Skarbnika. To ciekawy sposób, aby dzieci mogły zobaczyć piękno kopalni, dowiedzieć się wielu interesujących faktów, a jednocześnie jest miejsce na zabawę, legendy i bajkowe opowiastki.
       Na powierzchni spotkaliśmy Pana Waldka, który był przewodnikiem naszej  grupy. Wspólnie weszliśmy do krainy Soliludków, gdzie wiedzieni opowieścią przewodnika, odszukiwaliśmy kolejne znaki z wizerunkiem Skarbnika i przechodziliśmy z komnaty do komnaty.
       Po drodze usłyszeliśmy piękną legendę o pojawieniu się soli na ziemiach Polski, dowiedzieliśmy  się co to takiego są solonie, przechytrzyliśmy solizaura czyhającego w jednym z chodników kopalni, znaleźliśmy dziwne, wielkie jaja, a także spotkaliśmy prawdziwego soliludka, który oprowadził nas po części trasy. Odkrywamy Solilandię, to nie tylko zabawowa trasa. To nauka poprzez zabawę. Dzięki niej poznaliśmy trochę historii kopalni Soli „Wieliczka”, odkryliśmy jej niebezpieczeństwa, zobaczyliśmy kalafiory solne oraz sól kamienną, dowiedzieliśmy się co nieco, o górnikach i ich pracy, a także wydobyciu soli. Pan Waldek z dużym zaangażowaniem opowiadał i pokazywał wszystkie ważne miejsca w kopalni i wspominał o osobach z nimi związanych..
       Wspólnie przeszliśmy ok. 3,5 km, pokonaliśmy prawie 800 schodów, a nikt z nas nie był zmęczony. Być może pamiątkowy dyplom i solizaki wpłynęły na pozytywne emocje i chęć dalszego zwiedzania.

          Po zjedzeniu obiadu, wyruszyliśmy jeszcze do Muzeum Żup Krakowskich.

          Po drodze dokonaliśmy zakupu pamiątek.

          W Zamku Środkowym pod czujnym okiem Pani przewodnik podziwialiśmy ekspozycje stałe: Pradzieje Wieliczki i okolic, Solniczki - małe arcydzieła sztuki, Salę Gotycką z portretami dawnych zarządców kopalni oraz wystawy czasowe. My mieliśmy okazję obejrzeć wystawę fantastycznego malarstwa Teofila Ociepki . Ekspozycja nosiła tytuł „Ze snu czy z ducha?” Przy bliższym przyjrzeniu się obrazom, mogliśmy zauważyć  górników pracujących wśród smoków lub dinozaurów. Fantastyczne zwierzęta takie jak: bazyliszki, uskrzydlone konie, duchy, a nawet serię błękitnych zwierząt Saturna! Ta tajemnicza i zaciemniona sala wraz niesamowitą ekspozycją wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. To był nasz ostatni punkt programu.

           Po dniu pełnym emocji i wrażeń szczęśliwi wróciliśmy do domów.

      • WYCIECZKA DO TORUNIA

      • W ramach ogólnopolskiego projektu “Poznaj Polskę” uczniowie klas czwartej i piątej wybrali się na trzydniową wycieczkę do Torunia. W programie wycieczki znalazły się liczne atrakcje, takie jak: warsztaty w Muzeum Piernika Toruńskiego, podczas których ich uczestnicy wypiekali. własnoręcznie przygotowywane  wcześniej przez siebie pierniki; zwiedzanie Domu Legend Toruńskich, w którym, jako jedni z aktorów przybliżyli swoim kolegom  historię miasta  i związanych z nim legend. Uczniowie odwiedzili również Dom Mikołaja Kopernika, gdzie mieli możliwość uczestniczyć w seansie filmowym 4D,  przybliżającym  życie słynnego astronoma. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła także wystawa interaktywna
       “Geodium” poświęcona Ziemi jako planecie oraz wizyta w Wartowni - najstarszej baszcie Torunia, gdzie  podczas żywej lekcji historii mieli okazję dowiedzieć się, co  rycerze robili w czasie pokoju? Ile ważyła zbroja? oraz odpowiedzieć na wiele nurtujących ich pytań. Uczniowie podczas wycieczki mieli również okazję zwiedzić oraz podziwiać nie tylko  zabytki Torunia, ale także  Ciechocinka i Włocławka.

      • TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO STOLICY KLAS VI-VIII

      • W końcu nadszedł ten dzień!!! Klasa VI, VII oraz VIII, wraz z wychowawcami i opiekunami, udała się na trzydniową wycieczkę do stolicy naszego kraju. Naładowani dobrą energią i chęcią zwiedzania i poznania nowych miejsc, wyruszyliśmy o godzinie 6.00 spod OSP Radwanowice. Po kilku godzinach jazdy i dotarciu do Warszawy, od razu przystąpiliśmy do zwiedzania zaplanowanych obiektów. Na początek, czekał na nas Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik „Polegli-Niepokonani”, oraz spacer po Powązkach Wojskowych. W dalszej części dnia spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem w rejon pl. J. Piłsudskiego (Krakowskie Przedmieście-Pałac Prezydencki - Grób Nieznanego Żołnierza, przejazd na zwiedzanie Starego Miasta.

       Dzień drugi rozpoczął się od pysznego śniadania i przejazdu w okolice Łazienek Królewskich pod Belweder, który zwiedzaliśmy w dwóch grupach. Kolejną atrakcją był spacer po kompleksie parkowym, (Pomnik Chopina, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wodzie). Następnym etapem i obiektem, który czekał na grupę był Zamek Królewski-muzeum, Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej. Tam przez blisko 2godziny mogliśmy  podziwiać jego piękne wnętrze. Ostatnim punktem dnia, było Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest rozwijanie nauk, inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Wykończeni całym dniem, zameldowaliśmy się w naszym Hostelu na obiadokolacji i zasłużonym odpoczynku.

       Dzień trzeci musieliśmy niestety rozpocząć od wykwaterowania z Hostelu. Ale Warszawa dalej na nas czekała. Z samego rana, udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przez 3 godziny mogliśmy się przenieść w bieg wydarzeń historii drugiej wojny światowej. Na sam koniec, odwiedziliśmy Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego oraz pod nazwą sponsorską PGE Narodowy. Tym punktem zakończyliśmy zwiedzanie naszej stolicy.

       Pełni wrażeń, bogatsi w wiedzę historyczną oraz losy naszej Ojczyzny, udaliśmy się w drogę powrotną do naszych Radwanowic, gdzie szczęśliwie dotarliśmy na godzinę 20.00. Za udział w wycieczce bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!

       Kierownik wycieczki Mateusz Grządzielewski wraz z opieką : Pani Milena Błądek-Byczek

                                Pani Urszula Czyba

                                Pani Monika Morawiec

                                Pani Joanna Kurdziel

      • DZIEŃ ZIEMI (W KLASACH IV - VIII)

      • Jak co roku w kwietniu uczniowie naszej szkoły aktywnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. W tym roku Dzień Ziemi świętowaliśmy w następujący sposób. Klasa IV i V udała się na proekologiczną wycieczkę połączoną z edukacyjnymi warsztatami do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu.  Podczas zwiedzania uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szczegółowo wszystkie etapy przetwarzania nieczystości stałych: od momentu wjazdu śmieciarki i wyładowania odpadów, aż po końcowy etap, w którym posortowane surowce czekają na odbiór do ponownego wykorzystania. Mieliśmy również możliwość wspólnego zważenia sie na specjalnej, olbrzymiej wadze - razem ważymy 1100 kg:). Zajęcia zostały zakończone na sali konferencyjnej podsumowującym filmem. Wszyscy uczniowie za aktywny udział w warsztatach otrzymali w prezencie symboliczne kosze na śmieci z logiem ZGK "Bolesław". Natomiast klasa VI, VII i VIII z powodu swojej nieobecności w Dniu Święta Ziemi uczestniczyła w innym terminie na terenie szkoły w ekologicznych zajęciach dydaktycznych podczas, których odbył się m.in szkolny QUIZ  na temat wiedzy ekologicznej. Uczestnicy, którzy wykazali się znakomitą wiedzą z zakresu ekologii otrzymali nagrodę w postaci oceny bardzo dobrej z biologii oraz jednorazowego BONU (do wykorzystania do końca roku szkolnego 2021/2022) zwalniającego z pisania kartkówki z dowolnie wybranego przedmiotu. Takich szczęśliwców mieliśmy aż 15. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach wzbogacając swoją wiedzę na temat naszej planety oraz zyskując tytuł ,,Przyjaciela przyrody”.

       Koordynatorzy akcji Światowego Dnia Ziemi: Anna Spyt

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY EKO - DOM

      • W kwietni kilku uczniów z naszej szkoły wzięło udział w gminnym konkursie ekologicznym EKO - DOM zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury  i Promocji Gminy Zabierzów przy wsparciu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego  w Zabierzowie. Celem konkursu była prezentacja ekologicznego otoczenia domu jak i jego wyposażenia np. fotowoltaika, kolektory słoneczne, elektrownie wiatrowe, kompostownik, zbiorniki na deszczówkę, pojemniki na różne surowce wtórne itp., kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej, kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, promowanie wśród dzieci idei powtórnego wykorzystywania odpadów, nagłośnienie problemu odpowiedniej segregacji odpadów, oszczędzania wody, dbania o czystość powietrza, zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania, dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem, rozwijanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży oraz promowanie dzieci  uzdolnionych plastycznie z terenu Gminy Zabierzów. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie makiety przestrzennej przedstawiającej ekologiczny dom ukazujący prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np.: segregację odpadów, recykling, odnawialne źródła energii, ekologiczne postawy mieszkańców domu, piękno przyrody danej miejscowości, z której pochodzi uczeń,  pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zabierzów. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, ponieważ ich DOMKI stanęły na podium:

        

       I MIEJSCE - Piotr Wiśniewski, kl. IV (nr. zdjęcia 4)

       III MIEJSCE - Michał Woźniak, kl. V (nr. zdjęcia 1) oraz Piotr Adamski, kl. IV (nr. zdjęcia 2)

       WYRÓŻNIENIE - Ksawery Kulka, kl. V (nr. zdjęcia 3) i Magdalena Pogan, kl. II

                  

       Zwycięscy osobiście odebrali zasłużone nagrody 23 kwietnia 2022 r.  podczas Eko Targów na Rynku w Zabierzowie.

       SERDECZNIE GRATULUJEMY! :)          

        

       Szkolny opiekun konkursu: Anna Spyt

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

      • W dniu 22 kwietnia 2022r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w III edycji akcji # Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ten sposób uczciliśmy  przypadający w tym dniu Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      • WIELKIE PRZYGOTOWANIA DO WIELKANOCY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      •  takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.

       Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas…”

       Święta Wielkanocne to jeden z najbarwniejszych i najradośniejszych okresów w roku. Poprzedza je post pełen zadumy, natomiast same święta niosą w sobie wiele nadziei i radości, budzą cały świat do życia. Są symbolem zwycięstwa dobra nad złem i pozwalają przekazywać tradycje młodszym pokoleniom. W naszej zerówce zawsze starannie przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych poprzez różnego rodzaju zajęcia dydaktyczne, a także m.in. wspólną celebrację świątecznego śniadania. W celu udekorowania domu dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe jajeczka na piku, kurczaczki, zajączki, koszyczki i baranki niosące ze sobą rzeżuszkę, a także wielkanocne wianki do powieszenia na ścianie czy oknie. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne. W Wielka Środę dzieci dostały list od Wielkanocnego Zajączka, który przygotował dla nich zadania      i ukrył w sali pyszne słodkości .

      • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

      • „Rozumiem, akceptuję,  podziwiam I PODSUMOWANIE PROJEKTU „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”

       Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej wraz z uczestnikami Świetlicy Terapeutycznej wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-społecznym „W cudownym świecie z Wami – Niebieskimi Motylami”. Projekt ten miał na celu między innymi  poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu oraz uwrażliwienie ich na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, jak również wskazywanie na takie wartości, jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość. W ramach podsumowania projektu jego uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rozumiem, akceptuję,  podziwiam”.  Zadaniem konkursowym było samodzielne lub rodzinne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej formie, przybliżającej temat konkursu. Jego wyniki przedstawiamy poniżej:

       I miejsce Sylwia (klasa 8)

       II miejsce Wiktoria (klasa 6) i Dawid (klasa 4)

       III miejsce Karol i Szymon (oddział rewalidacyjno-wychowawczy)

       Wyróżnienie Bartosz (klasa 7)

       Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wręczenia dyplomów oraz nagród za udział w projekcie wszystkim jego uczestnikom nauczycielom.

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO - PLANETA

      • 3 marca 2022 r. wybrani uczniowie z klas V - VIII wzięli udział XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO – PLANETA. Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska. Organizatorem konkursu była Katedra Kształcenia Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyli go: Michał Woźniak oraz Klaudiusz Cholewa z klasy V  - BRAWO CHŁOPCY!

       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, dziękuję za miłą współpracę

        i zapraszam do kolejnej edycji za rok:)

       Szkolny koordynator konkursu: Anna Spyt

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych