• Aktualności

      • DZIEŃ MATEMATYKI U ZERÓWCZAKÓW

      • W dniu 16.03.2021 r. - Dzieci podzielone  na kilkuosobowe grupy otrzymały kartę z  zadaniami i zaczęły matematyczne zmagania. Zadania były rozłożone po całej sali. Każda z grup miała wykonać zadanie i  przejść do kolejnego. Zadania były dostosowane do możliwości dzieci młodszych i starszych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

      • PRZEZ ŻOŁĄDEK DO.....EDUKACJI

      • "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” 

       Konfucjusz

        

       Kto powiedział, że nauka ma być nudna? Uczniowie ISP stanowczo sprzeciwiają się nudzie i pod czujnym okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś, rozwijają swoje kulinarne skrzydła. Miesiące luty i marzec obfitowały w kulinarne pyszności. Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie nauczyli się nie tylko konstruować przepisy kulinarne, ale także krok po kroku, samodzielnie je realizować. Choć kulinarne gusta są rozmaite, zawsze z ogromną ciekawością otwieramy się na nowe smaki, i tak, w dawnych salach gimnazjum zapachniało zapiekaną rybą w porach oraz nutką Meksyku, czyli tortillą. Nawet największe niejadki prosiły o dokładkę! Zajęcia kulinarne zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem. Kto wie, może wśród nas rośnie kolejny MasterChef?

       oprac: Kamila Szkodlarska

        

      • A gdyby tak, pobawić się w sklep?

      • Z pewnością każdy z nas doskonale pamięta z dzieciństwa zabawę w sklep. Był to niewątpliwie miło spędzony czas w gronie przyjaciół, ale przede wszystkim ciekawa lekcja przygotowująca do stawiania czoła prawdziwym zakupom! Uczniowie naszej szkoły w ramach marcowego tygodnia poświęconego zakupom, wzięli udział w treningu umiejętności społecznych. Pod okiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Doroty Kieś zorganizowana została lekcja, na której dowiedzieliśmy się, jak robić zakupy w pandemii. Dowiedzieliśmy się, czym jest reżim sanitarny i jak należy go przestrzegać. Każdy miał także okazję sprawdzić, jak działa sklepowa kasa.

                   Ćwiczenia umiejętności dokonywania obliczeń pieniężnych pozwoliły nam dokonać trafnych wyborów finansowych, które później mogliśmy sprawdzić w praktyce podczas samodzielnych zakupów w sklepie samoobsługowym w Rudawie. Ponieważ wielkimi krokami zbliżał się Dzień Kobiet, nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i tak zagospodarowali swoimi oszczędnościami, że wystarczyło na drobne upominki dla dziewcząt z klasy. Był to bardzo emocjonujący tydzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Oby jak najczęściej udawało się nam sprawdzać zdobyte w szkole umiejętności w praktyce.

       Oprac: Kamila Szkodlarska

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      •  "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                         I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                         Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                         Dużo radości. 

                         Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
                         W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
                         Każdego dnia dobry uczynek - 
                         To jest od chłopców upominek"

                                                                              Zbigniew Jeżyna 

       8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małeW tym szczególnym dniu odbyły się WYBORY MISS ZERÓWCZAKÓW, oczywiście pod czujnym okiem Jury, którymi byli chłopcy.  Dziewczynki zaprezentowały się w pięknych kreacjach, następnie rozpoczęły się wybory. Po licznych konkurencjach  JURY wybrało: „Najbardziej Roześmianą Miss”, „Najbardziej Rozskakaną Miss”, „Miss Zgadywanek”, „Miss Szybkości” oraz „Miss Najszybszego Liczenia”. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczniJ

      • OCEANARIUM W NASZEJ SZKOLE

      • W piątek, 5 marca , uczniowie naszej szkoły mogli odbyć niesamowitą i zapierająca dech w piersiach podróż w głąb oceanu. Tę przygodę umożliwiło nam wirtualne oceanarium,  które za sprawą projekcji filmu wewnątrz specjalnego namiotu-kopuły przeniosło nas do fascynującego świata oceanicznych głębin. Oglądany pokaz uwzględniał szczególnie aspekty życia rafy koralowej, tłumacząc nam jej zawiłość biologiczną, znaczenie ekosystemu i wpływ na życie nie tylko zamieszkujących ja form życia , ale również ludzi, choćby poprzez ochronę linii brzegowej w jej sąsiedztwie.

       Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem obejrzanej prezentacji. Mamy nadzieję, że oceanarium niedługo wróci do nas z kolejną emocjonującą prezentacją…

      • Konkurs plastyczny w zerówce pt. „NAJCIEKAWSZA PRZYGODA KOZIOŁKA MATOŁKA”

      • W ramach projektu „Idź ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa” dzieci wraz  z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym „Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka”. Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności wśród dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej, czerpanie radości ze wspólnej pracy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

       Dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie!

      • WYNIKI KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO-PLANETA

      • Pomimo trwającej pandemii udało nam się bardzo dobrze przygotować do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO - PLANETA. Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie, biologii i ochronie środowiska. Organizatorem konkursu była Katedra Kształcenia Środowiska Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie" w Grodzisku Mazowieckim. W tym roku szkolnym mamy się czym pochwalić. Uzyskaliśmy wspaniałe wyniki.
       Michał Woźniak, uczeń klasy IV zdobył tytuł laureata II miejsca w kraju.
       BRAWO MICHAŁ!!!
       Serdecznie wszyscy gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)
       Ponadto Ksawery Kulka z kl. IV, Amelia Kłeczek z kl. VI oraz Gabriela Bartosiewicz z kl. VII uzyskali dyplom za "bardzo dobry wynik", natomiast Róża Mitońska z kl. V i Wiktoria Nowicka z kl. V otrzymały dyplom "wyróżnienia". Nasza szkoła również została nagrodzona otrzymując dyplom uznania za bardzo dobre wyniki:)
       Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję, dziękuję za miłą współpracę
       i zapraszam do kolejnej edycji za rok:)
       Szkolny koordynator konkursu: Anna Spyt

      • DZIEŃ DINOZAURA W ZERÓWCE

      • W tym dniu dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedzieli się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. Wykonywaliśmy makietę prahistorycznego lasu, „robiliśmy” skamieliny.  Nasza sala zamieniła się w salę pełną niespodzianek o dinozaurach. Dzieci zamieniły się w tyranozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń. Przeprowadzaliśmy wykopaliska, wykonaliśmy erupcję wulkanu, mogliśmy posłuchać prehistorycznych dźwięków jak i obejrzeć krótką animację o dinozaurach, a na koniec każde dziecko mogło ,,podążać śladami dinozaura”.  To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji :)

      • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ZERÓWCE

      • W lutym obchodziliśmy Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Zerówczaki poprzez zadania i wspólne zabawy dowiedziały się co to jest Internet i sieć internetowa, do czego służy i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać. Jednym z elementów tych zajęć był teatrzyk profilaktyczny w wykonaniu wychowawców pt. „Alicja w krainie… Internetu”, który uświadomił dzieciom, że Internet jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń.

      • WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
       Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
       Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
       A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję" 

       Walentynki były dla zerówczaków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, „wysyłały walentynki”, bawiły się w „Berka Amorka”. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynki z serduszkowej poczty. Był to dzień miłych wrażeń!

      • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - KONKURS PLASTYCZNY

      •   W związku z przypadającym 17 lutego Światowym Dniem Kota  uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w konkursie plastycznym na najciekawszy rysunek kota. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także zwrócić uwagę na potrzebę pomocy kotom wolnożyjącym i bezdomnym, którym bardzo trudno jest przetrwać zwłaszcza w zimie. Dzieci wykonały piękne prace przedstawiające najróżniejsze koty, kotki i kocurki. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością stosując ciekawe techniki plastyczne . Ta różnorodność spowodowała trudność w wyłonieniu najlepszej pracy, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkie nadesłane prace.

      • DZIEŃ KOTA

      • 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto- "Święto kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach  o kotach a także rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”. Dzieci wykonywały  różnorodne zadania konkursowe np. picie mleka z miseczki.

        

      • POCZTA WALENTYNKOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • ”Dzień Świętego Walentego

       To dzień dobry dla każdego!”

        

       14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).  Uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Szkolna Rada Uczniowska  zorganizowała pocztę walentynkową.  Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka  czekała na piętrze szkolnego budynku  pod tablicą SzRU  na walentynkowe kartki  od obecnych w szkole uczniów.  Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  W piątek 12 lutego  korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły:  Julia Dorynek, Oliwia Walczowska, Julia Kramarczyk.  Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane.  Dziękujemy naszym Listonoszką!

                                                                                                                                 Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • PROJEKT „Targetter” – CEL

      • W dniu 18.02.2021r  od godz. 11:00 - 12:00  odbyła się  realizacja projektu online skierowanego do uczniów naszej szkoły z  kl. VII i VIII o nazwie Targetter.
       Projekt był  realizowany w ramach lekcji wychowawczej. Miał na celu zachęcenie młodych osób do regularnego wyznaczania sobie celów, a tym samym nieustannego rozwoju. Stanowi to świetną rozrywkę a jednocześnie przybliża do spełnienia wielu marzeń i aspiracji - łączenie przyjemnego z pożytecznym. Celem projektu było zwiększenie wiedzy nastolatków na tematy pomocne przy osiąganiu celów np. zarządzanie czasem czy motywacja. Targetter (z ang. target-cel) ma na celu uświadomienie młodym osobom, że każdy prawidłowo wyznaczony cel jest wprost na wyciągnięcie ręki. Realizatorzy projektu to młode osoby uczące się jeszcze w liceum, których celem było przekazanie sprawdzonych sposobów i metod na efektywne wyznaczanie, dążenie i weryfikowanie swoich targetów. Ponadto na ich mediach społecznościowych są organizowane  transmisje na żywo ze specjalnymi gośćmi (np. z autorami książek motywacyjnych i mówcami). Poruszają tematy takie jak: zarządzanie czasem, samodyscyplina, indywidualność czy wiara w siebie. Na tą chwile otrzymaliśmy od realizatorów programu Vouchery na darmową 60 min.  lekcje gry na instrumencie – marimbie, perkusji lub ksylofonie w Krakowie.   Zapraszamy do odebrania Vouchera, może przyda się do wyznaczenia  kolejnego lub nowego celu.

                                                                       Koordynator projektu w ISP w Radwanowicach – Izabela Kołodziej

      • HIPOTERAPIA ZIMĄ

      • Mimo tegorocznej srogiej zimy nasi uczniowie nie poddają się i wytrwale ćwiczą na zajęciach hipoterapii, a śnieg, którego w tym roku nie brakuje daje jeszcze więcej frajdy z wyjazdów do Greenbase. Poza ćwiczeniami w siodle dzieci rozegrały nie jedną bitwę na śnieżki, spróbowali także  swoich sił w budowaniu igla i robienia aniołków a śniegu. W ostatnim czasie dzieci miały okazje poznać nowego w ośrodku czworonożnego przyjaciela, którym jest Milka a czesanie jego długiej sierści było nie lada wyzwaniem.

      • BAL PRZEBIERAŃCÓW

      • 11 lutego 2021r., klasie I, odbyła się zabawa karnawałowa – bal przebierańców. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i paniom.  Zabawę rozpoczęliśmy od tanecznej podróży po Europie w rytmie piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”. W odwiedzanych krajach dzieci tańczyły taniec charakterystyczny dla danego państwa. We Francji tańczyliśmy kankana, w Hiszpanii –makarenę, w Grecji –zorbę, a w Rosji –kazaczoka. Po podróży odpoczywaliśmy przy słodkim poczęstunku, oczywiście nie zabrakło także pączków, jak na tłusty czwartek przystało . W drugiej części zabawy dzieci bawiły się przy piosenkach „na życzenie” prezentując swoje przepiękne stroje i pomysły na układy taneczne. Szkoda, ze następny bal dopiero za rok!

                                                                                                                                                       Kinga Sarota

      • TŁUSTY CZWARTEK W ZERÓWCE

      •  „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków usmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się słodki dzień – Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznały krótką tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oglądały teatrzyk utworu Marii Kownackiej „Pączki i faworki u babci Honorki”. Po obejrzeniu przyszedł czas na pączki-smakowały wybornie! Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka – nie będzie mu się wiodło. Jedli wszyscy, więc chyba wystarczy dla nas szczęścia i powodzenia na cały rok! 

      • BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE

      • Bal karnawałowy to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. We wtorek 9 lutego br. w naszej zerówce odbył się wielki bal karnawałowy. Zerówczaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach. Świetnie bawiły się przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również poczęstunku.
       Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

      • 29 Finał WOŚP w ISP w Radwanowicach

      • Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta  na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. W tym roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Wśród  w/w  wolontariuszy znalazły się członkinie  SzRU, które  aktywnie uczestniczyły w zbiórce pieniędzy w dniu finału w Radwanowicach, Rudawie i Krzeszowicach, jak również tuż przed finałem kwestując w naszej szkole pośród obecnych uczniów. Serdecznie Dziękujemy za aktywne przyłączeni się do akcji uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom ISP w Radwanowicach. Dziękujemy Szkolnej  Radzie Uczniowskiej  za dobro które niosą i przekazują innym, poświęcony czas, zapał i energię. Siema!

                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych