• Aktualności

      • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U ZERÓWCZAKÓW

      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze zerówczaki przeniosły się w magiczny świat bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia na dzieci czekały zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.  Był to dla wszystkich bardzo miły i wyjątkowy dzień.

      • SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ - Zerówkowicze na tropie Detektywa Pozytywki.

      • Naszą zerówkę odwiedziła Pani Bibliotekarka Iwona z Biblioteki Publicznej w Rudawie.  Dzieci wysłuchały jedną historię z życia Detektywa Pozytywki. Zagadką, opisaną w książce był problem małej Zuzi, która zgubiła ulubione skarpetki w delfiny. Zapłakana dziewczynka tłumaczyła Pozytywce, że nosiła skarpetki wczoraj, przedwczoraj i ,,przedprzedwczoraj’’, i nie ma pojęcia, co mogło się z nimi stać. Nasze zerówczaki zamieniły się w małych detektywów. Dzieci próbowały rozwiązać zagadkę i odpowiedzieć na pytanie zamieszczone na końcu opowiadania. Następnie zdobywały kolejne umiejętności niezbędne w pracy detektywa wykonując różne zadania. W nagrodę otrzymały dyplom z Detektywem Pozytywką.

      • OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      • W historii Polski, tak się składa,
       Był kiedyś ponad wiek niewoli;
       Jedenastego listopada
       Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
       I wtedy myśl powstała taka,
       By przez szacunek dla przeszłości,
       Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

       Pozostał Dniem Niepodległości.

       Marcin Brykczyński „11 listopada"

        

       10 listopada, w dniu poprzedzającym 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w sali teatralnej Doliny Słońca Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca ten niezwykle ważny moment w historii naszego kraju. Udział w niej wzięli nie tylko uczniowie i pracownicy ISP, ale także podopieczni Fundacji „Mimo wszystko”.

       Członkowie Koła Teatralnego „Szpila” oraz uczniowie klasy VI z powagą i zaangażowaniem zaprezentowali podniosłe widowisko obfitujące w szereg wierszy i pieśni patriotycznych. Po części artystycznej, wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

       Z uwagi na fakt, że uczniowie pragnęli podzielić się swoim występem z rodzicami oraz społecznością lokalną Radwanowic, a także z pracownikami i podopiecznymi Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, powstało nagranie akademii. Zapraszamy do obejrzenia:

       https://youtu.be/JOMhxbeZIVQ

       Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i obchodach Święta Niepodległości oraz gościom, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością.

      • WYJAZD DO TEATRU

      •      Dnia 22 października 2021 r,. uczniowie klas I, II, III i IV   uczestniczyli w przedstawieniu „Wyspa Skarbów” wystawianego na deskach krakowskiego Teatru Współczesnego. Młodzi widzowie byli świadkami wielu komicznych sytuacji i zaskakujących zwrotów akcji, oglądając niezwykły świat pirackich przygód. Znakomite dialogi i barwne postaci były wielokrotnie nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez jednego z aktorów. Dzieci dowiedziały się , jak reżyser , dzięki odpowiedniemu użyciu świateł, muzyki,  oraz innych  efektów specjalnych potrafi  stworzyć nastrój grozy , powagi lub wesołej zabawy w swoim spektaklu. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję zagrać niewielkie epizody na scenie Teatru Współczesnego. Wybrane przez prowadzącego dzieci ruchem i gestem prezentowały np. dźwiganie ciężkiej skrzyni ze skarbami, zmaganie się z parasolem podczas burzy, czy męczącą wędrówkę przez pustynię. Wyjazd  był niezwykle  udany , a spektakl bardzo podobał się naszym uczniom, o czym świadczyły liczne pytania dzieci ,o to  kiedy znowu pojedziemy do teatru.

      • KONKURS PLASTYNO-TECHNICZNY „Jesienny cudaczek”.

      • Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych  zmian i fascynujących zjawisk. Ta barwna  pora roku  dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. W związku z tym w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny  pt. "Jesienny cudaczek". Konkurs polegał na wykonaniu przez dzieci wspólnie z rodzicami pracy z jesiennych darów. Celem konkursu było  rozwijanie twórczej wyobraźni i pomysłowości, czerpanie radości ze wspólnego działania. Wszystkie prace były bardzo twórcze, piękne i ciekawe. Wykonawcy prac zostali nagrodzeni upominkami  i dyplomami.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ZERÓWCE

      • W ramach tygodnia pt:” Bezpieczeństwo podczas pandemii”  w dniach od 11-15.10.2021 r.  realizowaliśmy cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. 

       Odwiedziła nas pani pielęgniarka, która przypomniała dzieciom, jak należy właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Zerówkowicze, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Równolegle z zajęciami realizowanymi w zerówce, poszerzaliśmy wiadomości podczas wyjścia do Straży Pożarnej. Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego, a także omówiliśmy zachowania niedopuszczalne „na drodze”. Poznaliśmy procedurę przechodzenia przez jezdnię i zastosowanie sygnalizacji świetlnej, jej kolorów i ich znaczenia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych. Zostaliśmy wyposażeni w taki zasób wiedzy i umiejętności, że potrafimy zadbać o bezpieczeństwo własne i innych dzieci  oraz radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Wiemy, jakie korzyści płyną  z posiadania elementów odblaskowych. 

      • ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Nieznikający uśmiech z twarzy dzieci, nabieranie pewności siebie, przełamywanie własnych lęków, obcowanie ze zwierzętami – to tylko nieliczne korzyści płynące z zajęć hipoterapii, w których biorą udział zerówczaki z naszej szkoły. Kontakt z koniem pomaga budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem. Dzieci uczestniczące w zajęciach hipoterapii miały możliwość czesania konia, głaskania go i oswojenia się z obecnością tak dużego zwierzęcia. Podczas jazdy wykonywały różne ćwiczenia - dotykały konia w konkretnych miejscach podczas jego ruchu i przyjmowały określone pozycje ciała. Dzieciom nie zabrakło także innych atrakcji na świeżym powietrzu.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z naszymi ulubieńcami!

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Pies jako terapeuta? Czemu nie! Zerówczaki z oddziału przedszkolnego naszej szkoły mogą to potwierdzić, gdyż chętnie i aktywnie biorą udział w zajęciach dogoterapii organizowanych w naszej szkole. Ich nowymi przyjaciółmi zostali Coffee i Arwena, którzy chętnie dają się głaskać i zabiegają o względy dzieci. Pieski prezentują swoje zmysły, co jest niesamowicie zagadkowym zjawiskiem dla naszych dociekliwych maluchów. Nie obeszło się oczywiście bez doświadczeń przeprowadzonych przez rezolutną grupę zerówczaków – ukrywanie psich przysmaków czy rozwijanie „naleśnika” – to tylko niektóre z prób, którym zostali poddani czworonożni przyjaciele na dowód swoich umiejętności. Te niezwykle pozytywne przeżycia wprawiły dzieci w znakomity nastrój i zachęciły do podejmowania wspólnych aktywności z pieskami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia dogoterapii z naszymi pupilami.

      • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

      • Jak co roku uczniowie i nauczyciele ISP w Radwanowicach hucznie obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. W tym dniu uczniowie postanowili odciążyć swoich nauczycieli i poprowadzić lekcje zamiast nich… co dało im niemało doświadczeń, a wszystkim z pewnością dostarczyło mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. W klasie I. tradycyjnie odbyło się uroczyste pasowanie. Wszystkich pierwszaków oficjalnie witamy w szeregach pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Klasy IV-VIII tego dnia również ucztowały. Na stołach zagościły pizze
       w różnych odmianach. Dzień zakończyło uroczyste wręczenie wykonanych przez uczniów mandali, zwycięską otrzymała Pani Dyrektor, pozostałe wręczono wychowawcą klas. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszego wg. uczniów nauczyciela. W tym roku ten zaszczytny tytuł przypadł w udziale trójce naszych pedagogów: pani Urszuli Czybie, pani Alicji Stanek-Pałka oraz panu Mateuszowi Grzadzielewskiemu. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia. Dzień był wyjątkowo udany, mamy nadzieję, że na długo pozostanie w naszej pamięci.

      • DZIEŃ DRZEWA W ZERÓWCE

      • 11 października obchodziliśmy "Święto Drzewa”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Zerówczaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści i gałązek. Mamy nadzieję, że zajęcia o tematyce proekologicznej wpłyną pozytywnie na właściwą postawę zerówczaków,  które w przyszłości staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody, mając na względzie losy otaczającego nas świata.

      • Udział w projekcie: Na krakowską nutę – w kręgu tradycji, muzyki i tańca.

      • W piątek 8 października klasy III i IV skorzystały z zaproszenia do udziału w warsztatach „Tu czapka krasna i pas z brzękadłami” zorganizowanych przez pracowników Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. „Na krakowską  nutę – w kręgu tradycji, muzyki i tańca”. Pierwsza część spotkania została poświęcona zapoznaniu uczestników ze strojem krakowskim oraz omówieniu jego elementów. Dwójka ochotników miała okazję przymierzyć wszystkie jego części. Reszta dzieci, na czas nauki tańca, otrzymała wianek lub czapkę krakowską. O stronę muzyczną zadbali muzycy z kapeli Fedaków, którzy potrafili zaangażować w naukę kroków oraz śpiewanie każdego z uczestników. Kolejnym elementem warsztatów było samodzielne ozdabianie farbami worka z wcześnie wyhaftowanym wzorem. Dzieciom udało się stworzyć piękne dzieła. Po zakończonej pracy grupa udała się na spacer po terenie skansenu połączony ze zwiedzaniem chaty oraz starego, niemal czterystu letniego, drewnianego kościoła. Piękna jesienne aura dodała tym chwilom wiele uroku. Warsztaty zakończyły się pysznym, wspólnym obiadem. Uczniowie wracali do domu w wyśmienitych humorach.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • 05.10.2021 -WYCIECZKA KLAS VII-VIII DO SANDOMIERZA

      • Jesienna, październikowa aura sprzyjała klasie 7 i 8 , we wtorkowy dzień Sandomierz ukazał nam się w pięknej słonecznej odsłonie. Mogliśmy go poznać w wielu aspektach…Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania Sandomierza z nietypowej, bo podziemnej strony… Szereg kupieckich piwnic tworzył niegdyś pod miastem istny labirynt, wykorzystywany nie tylko do celów ekonomicznych. Jak głoszą legendy, ten podziemny kompleks, dzięki bohaterskiej sandomierzance: Halinie Krępiance przyczynił się do uratowania miasta przed tatarskim najazdem. Po podziemnej eksploracji przyszła pora na poznanie samego miasta, spacer po jego urokliwych , średniowiecznych , wspaniale zachowanych uliczkach dostarczył niemało wrażeń… poznaliśmy też sandomierskie wąwozy, podziwialiśmy miasto i jego okolice z wieży miejskich murów. Daliśmy odpocząć naszym stopom w trakcie rejsu po Wiśle w czasie którego podziwialiśmy Sandomierz od strony rzeki… W sandomierskiej zbrojowni mieliśmy niepowtarzalna okazję przymierzyć hełmy, kolczugi i zbroje, oraz przekonać się jak ciężkie były miecze czy topory…

       Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych… Wspaniale było móc spędzić ze sobą czas, poznając miejsca związane z historią naszego kraju, podziwiając piękno rodzimych krajobrazów. Wszyscy mamy nadzieje, że w tym roku szkolnym, nic nie stanie nam na przeszkodzie w częstszej organizacji takich wyjazdów, w końcu podróże kształcą.

      • WYCIECZKA DO CENTRUM JANA PAWŁA II W KRAKOWIE

      • 11 października 2021 roku klasy V oraz VI wyruszyły na wycieczkę do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. Oprowadzani przez potrafiącego wzbudzić ciekawość w słuchaczach przewodnika, mieliśmy okazję zwiedzić muzeum. Głównym punktem tej części naszej wyprawy była wystawa „Nasz Papież”, na której prezentowane są dary, jakie Jan Paweł II otrzymywał od wiernych z całego świata, których odwiedzał w czasie swoich wielu pielgrzymek. Kolejnym etapem wycieczki była niezwykła wystawa multimedialna, która, dzięki muzyce, zapachom i animowanym wizualizacjom przeniosła nas do Jerozolimy sprzed 2000 lat, abyśmy mogli ruszyć w podróż „Śladami Jezusa”. Następnie, po zwiedzeniu Sanktuarium, wzięliśmy udział w grze terenowej „Quest – wyprawa odkrywców JPII”. Po rozwiązaniu 10 zadań i odszyfrowaniu hasła, każdy z uczestników otrzymał praktyczny upominek. Zmęczeni, ale zadowoleni, ruszyliśmy w drogę powrotną, nie zapominając o zaspokojeniu głodu w pobliskim centrum handlowym. Oby więcej takich wspólnych podróży!

      • NOC W SZKOLE

      • Dnia 8 października 2021 r uczniowie klasy drugiej wzięli udział w „Nocy w szkole”. To nocne wydarzenie rozpoczęło się o 18:30 i trwało do rana dnia następnego. Cała klasa była bardzo rozemocjonowana, ponieważ była to pierwsza noc spędzona wspólnie z koleżankami i kolegami oraz paniami. Powitanie uczestników odbyło się w sali klasy drugiej, spotkanie rozpoczęło się od ruchowych zabaw integracyjnych.  Kiedy wszyscy byli już trochę zmęczeni i głodni ,  zjedli wspólną kolację zamówioną w pobliskiej restauracji.  Po posiłku nabraniu sił i  rozpoczęła się dyskoteka . Wszyscy bawili się tak długo, aż nogi odmówiły posłuszeństwa. Ostatnim punktem programu był  się seans filmowy  z popcornem. Przed wielkim ekranem naszej tablicy multimedialnej i przy dobrym nagłośnieniu można się było poczuć jak w prawdziwym kinie. Po wieczornej toalecie nastąpiła cisza nocna. Emocje  nie pozwalały jednak szybko zasnąć uczestnikom nocowania, którzy długo jeszcze wymieniali się wrażeniami z tego wyjątkowego wieczoru. W końcu jednak sen wszystkich zmorzył. Rankiem, po pobudce, sale zostały uporządkowane , a dzieci odebrane przez stęsknionych rodziców.

      • WARSZTATY GEOLOGICZNE

      • Podczas warsztatów przygotowanych przez długoletniego pracownika KGHM Polska Miedź S.A. uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej  poznali historię największej spółki miedziowej w Polsce, która jest światowym liderem w wydobyciu  oraz przetwórstwie cennych metali i od 60 lat wydobywa miedź. Przygotowany krótki spektakl filmowy połączony z pokazem slajdów przybliżył uczniom metody wydobywcze takich surowców jak: rudy miedzi, srebra, złota, oraz molibdenu, czy najcenniejszego z surowców mineralnych – renu. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o metodach wydobywczych  cennych metali,  ale poznali również metody ich obróbki oraz mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy górników. Uczestnicy warsztatów mogli również obejrzeć różnorodne skamieniałości, rudy metali i minerały, których pokaźną kolekcję przywiózł z sobą organizator warsztatów.

      • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był obchodzony w naszej szkole 1 października. W tym roku szkolnym oprócz uczniów klas IV-VIII w obchodach tego dnia, wzięli również udział uczniowie klas młodszych I-III. „Tegoroczna akcja, odbywała się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczestniczyli w niej uczniowie z 27 państw świata, w tym również z 5394 szkół z Polski. „Tabliczkowe” zmagania rozpoczęły się już w przeddzień akcji przez uczniów klas młodszych, którzy wzięli udział w matematycznych potyczkach,  rozwiązując  różnego typu zadania, rebusy i łamigłówki. Uczniowie klas IV-VIII w kolejnym dniu akcji pod czujnym okiem koordynatorów oraz nauczycieli uczących w poszczególnych klasach zdawali mini egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia oraz rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Wszyscy uczestnicy w pełnych emocji potyczkach wytrwale rozwiązywali zadania konkursowe, by na koniec móc otrzymać certyfikat oraz odznakę „eksperta tabliczki mnożenia”. Akcja miała na celu pokazać uczniom, że tabliczka mnożenia to nie tylko trudne zadania matematyczne, ale w połączeniu z ciekawie poprowadzonymi zajęciami, to także dobra zabawa. Tegoroczna akcja stała się również  okazją do tego by w niecodzienny sposób poćwiczyć tabliczkę mnożenia.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

      • „Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.

       Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego”.
                                                                        Wincenty Faber

       1 października obchodziliśmy w naszej zerówce Światowy Dzień Uśmiechu. Radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. I właśnie takim dniem w naszej zerówce był 1 października. Zabawy i zajęcia tematyczne miały motyw uśmiechniętej buźki i przebiegały w wyjątkowo pozytywnej atmosferze. Na początek uśmiech na twarzy dzieci wywołała inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Okulary”. Bisom nie było końca, dlatego chętne dzieci wcieliły się w rolę Pana Hilarego. Były tańce i zabawy z balonami, a na zakończenie dzieci odwiedził gość specjalny – Klaun, który przygotował dla dzieci słodką niespodziankę. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień. Oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych zerówczaków.

      • DZIEŃ CHŁOPAKA NA DZIKIM ZACHODZIE

      • Jak co roku 30 września świętujemy Dzień Chłopaka. W tym roku zerówczaki wyruszyły na Dziki Zachód! Aby zostać prawdziwym szeryfem chłopcy musieli pokonać kowbojskie wyzwania! Wszystkie zadania były wykonywane pod okiem naszych ekspertek- dziewczynek. Za każde dobrze wykonane zadanie dziewczynki odbijały gwiazdkę  na odznace szeryfa, którą otrzymali chłopcy. Oczywiście wszyscy chłopcy z każdym wyzwaniem poradzili sobie doskonale i stali się prawdziwymi szeryfami!

      • SPRZĄTANIE ŚWIATA

      • W dniu 21 września br. dzieci z oddziału przedszkolnego już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Zerówkowicze zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku zerówki i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu. Udział naszych zerówczaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie

      • POWITANIE JESIENI

      • 29 września  2021 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz z wychowawcami, w ramach powitania nowej pory roku,  wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Dębniku. Tam dzieci zobaczyły jak wygląda stajnia i jak należy przygotować konia do jazdy. Wszystkie chętne dzieci pod czujnym okiem instruktorów, miały okazję skorzystać z krótkiej lekcji jazdy konnej w stylu western. Jazda na konikach Tomek i Gaja sprawiła dzieciom wiele przyjemności. Po jeździeckich doświadczeniach odbyło się wspólne ognisko. Wszyscy z chęcią piekli kiełbaski i ogrzewali się przy ognisku, ponieważ tego dnia długo utrzymywała się gęsta mgła. Można też było spróbować świeżutkiego mleka prosto od krowy i poobserwować małe cielaczki. Gdy już słoneczko przebiło się przez chmury i mgła opadła uczniowie udali się na spacer  po lesie ścieżką dydaktyczną znajdującą się na terenie Dębnika. Mogli tam zaobserwować jakie zmiany w przyrodzie następują wczesną jesienią, , pooddychać świeżym powietrzem, posłuchać odgłosów lasu. To był udany wyjazd!

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych