• Aktualności

      • ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZERÓWCE

      • W piątek 25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Popularna maskotka wzbudza pozytywne uczucia i mimo upływającego czasu w dalszym ciągu bywa najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Spotkały się misie małe i duże, brązowe, szare i różowe, a każdy z nich był wyjątkowy. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, dowiedziały się, że misie możemy spotkać nie tylko w zoo i bajkach, ale także na niebie pod postacią małej i wielkiej niedźwiedzicy. Ponadto przedszkolaki dzieliły swoje misie na małe i duże, układały od najmniejszego do największego i odwrotnie. Wykonaliśmy misiową gimnastykę, została sprawdzona znajomość misiów z bajek, zaprowadziliśmy misia do miodku zgodnie z zamieszczonym kodem, dopasowywaliśmy cechy pasujące do niedźwiedzia i pluszowego misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Na koniec za piękny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało dyplom przyjaciela pluszowego misia. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i były szczęśliwe, iż mogły pokazać misie swoim koleżankom i kolegom z grupy. Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń. Mam nadzieję, że ten misiowy dzień pozostanie w naszych wspomnieniach przez długi czas.

      • JESIENNE PEJZAŻE

      • Z przyjemnością informujemy, że  25. 11. 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny        pt. „  Jesienne pejzaże.” Wręczenie  nagród przez   Panią Dyrektor  odbyło się  podczas apelu, w którym  uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele.

        Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

       Oto lista nagrodzonych:

       Kategoria „O”

       KACPER I KUBA   SZOPA – I miejsce
       ANNA SZCZEPAŃSKA – II miejsce
       ARKADIUSZ CHMIEST  – III miejsce
       ALAN GĄDEK – wyróżnienie 

       TYMOTEUSZ  WIŚNIEWSKI – wyróżnienie

       Kategoria  kl. I- III

       MARCEL GĄDEK – I miejsce

       VANESSA ZDEPKO- II miejsce

       HANNA JURECZKO – III miejsce

       MAGDALENA POGAN – wyróżnienie

       WIKTOR SZYMBORSKI  - wyróżnienie

       SEBASTIAN CHMIEST - wyróżnienie

       Kategoria  kl.  IV-VI

       PIOTR BARTOSIEWICZ  – I miejsce
       EWA KACZICZAK– II miejsce
       SZYMON  SETA  – III miejsce

        

        

       Kategoria kl. VII-VIII

       JULIA POGAN  –I miejsce

       WIKTORIA NOWICKA- II miejsce

       CAŁEK  OLIWIA – III miejsce

       SYLWIA BAŃDO – wyróżnienie

        

       Zwycięzcą gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach

        

       Organizator konkursu

       Joanna Podoba-  Molik

       Pedagog szkolny

      • „GRAMY ZMYSŁAMI” – SENSORYCZNA MATEMATYKA

      • Czy matematyka musi być nudna?! Dziś, podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Gramy zmysłami” udowodniliśmy, że to nieprawda! Ludzki mózg uczy się najszybciej kiedy dostarczamy mu bodźców polisensorycznych. Nauka, w którą angażujemy wiele zmysłów jest bardziej efektywna, a jej wyniki są bardziej trwałe. Kierując się tą dewizą, spędziliśmy miłe przedpołudnie bawiąc się i ucząc jednocześnie. Wychowankowie mieli okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne angażując wzrok, dotyk, słuch a nawet smak. Ćwiczyliśmy porównywanie liczb, porządkowanie ich rosnąco lub malejąco, dodawanie i odejmowanie. Zajęcia zakończyliśmy zdrowym, owocowym poczęstunkiem.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEKCJA BIBLIOTECZNA

      • 23 listopada naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Łabędź, która w ramach zajęć bibliotecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Rudawie, przeprowadziła bardzo interesujące warsztaty. Tym razem tematem przewodnim był teatrzyk kamishibai. W Języku japońskim, skąd się wywodzi, kami to papier, shibai to teatr  –  kamishibai to Papierowy Teatr. Nazywany jest również teatrem obrazkowym lub teatrem ilustracji. Polega on na wykorzystaniu plansz z obrazkami z zapisanym na ich odwrocie tekstem opowiadania lub wiersza, które demonstrowane są w odpowiednio przygotowanej, drewnianej lub kartonowej skrzynce. Uczestnicy warsztatów mieli okazję obejrzeć i wysłuchać krótką historię. Następnie, z niewielką pomocą przygotowali swój własny teatrzyk kamishibai.W ozdabianiu go wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością. Mieli również okazję ułożyć i wysłuchać własną historyjkę. Własnoręcznie wykonany teatrzyk posłuży nam jeszcze niejednokrotnie aby urozmaicić nasze szkolne zajęcia.

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • SPOTKANIE DWÓCH ŚWIATÓW I WSPÓLNE TWORZENIE

      • 22 listopada zostaliśmy zaproszeni przez Świetlicę Terapeutyczną na fantastyczne warsztaty plastyczne. Odbyły się one we współpracy ze studentami Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Pod ich czujnym, spostrzegawczym i szeroko otwartym okiem, podopieczni Świetlicy oraz uczennice i uczniowie naszej szkoły z różnymi niepełnosprawnościami, stworzyli projekty kartek bożonarodzeniowych dla Uniwersytetu Ekonomicznego
       w Krakowie. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i wytrwałością. Studenci, ze swoimi nowatorskimi pomysłami wnieśli wiew świeżości, dostając w zamian uśmiech i radość ze wspólnego przebywania. Efekt wspólnych działań zapiera dech w piersiach. Bardzo dziękujemy Pani Kierownik – Bogumile Bok, za zaproszenie i możliwość udziału w tak inspirujących zajęciach.

        

       Dorota Kieś

      • LISTOPADOWE PRZEKĄSKI

      • Jesień, coraz chłodniejsze dni, zapotrzebowanie na większą ilość kalorii spowodowały, że w ostatnim czasie klasa terapeutyczna, aż trzykrotnie wcieliła się w rolę kucharzy, pod okiem szefowej kuchni – pani Doroty. Wykorzystując surowce lokalne, obdarowani przez Warsztaty Terapeutyczne trzema dorodnymi dyniami przygotowaliśmy aromatyczna i rozgrzewającą zupę. Doprawiliśmy ją świeżym, startym imbirem, gałką muszka Wykorzystując dobre chęci i dopisujący apetyt, w kolejny piątek przygotowaliśmy tradycyjny obiad - rybę w panierce, puree ziemniaczane i surówkę z kapusty kiszonej. Pracy było dużo, ale efekt, jak zwykle bardzo zadowalający. Na ostatnich zajęciach powstał deser – naleśniki z dżemem truskawkowym i białym serem z dodatkiem wanilii, polane słodką śmietaną. Aromat smażonych naleśników czuć było w całym budynku. Chcąc się odwdzięczyć, za liczne przysmaki, jakimi jesteśmy obdarowywani przez Świetlicę Terapeutyczną (dziękujemy, że o nas zawsze pamiętacie!) kilka naleśników powędrowało do terapeutów. A były naprawdę wyśmienite. Myślę, że z taką grupą kucharzy, niedługo będziemy konkurencją dla niejednej szkoły gastronomicznej ;) Jeśli ktoś miałby ochotę poznać nasze przepisy, zapraszamy „na górę” – chętnie udostępnimy prowadzoną przez nas książkę kucharską, w której dokumentujemy nasze dokonania.

        

       Dorota Kieś

      • NOC W SZKOLE

      • W miniony piątek 18.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana noc w szkole. Tym razem uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej postanowili połączyć to wydarzenie z zabawą andrzejkową. Aby tradycji stało się zadość zostały przygotowane wróżby andrzejkowe. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w escape roomie. Największą atrakcją okazała się dyskoteka, uczniowie tańczyli aż do utraty tchu. Całości dopełniła zamówiona pizza, która została zjedzona ze smakiem. Ta noc w szkole była wyjątkowa ze względu na to, że wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VIII, którzy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali unikatowe przebrania. Pomimo zmęczenia po całorocznym maratonie, Szkolna Rada Uczniowska już zaczęła planować noc w szkole, tym razem karnawałową…

      • WIZYTA W MOLEKULARIUM

      • 18 listopada uczniowie z klas I - VI uczestniczyli w multimedialnej projekcji edukacyjnej pt. "Habitat - nasz złożony świat".  Projekcja polega na wyświetlaniu filmu wewnątrz nadmuchanej kopuły w technologii 360°. W trakcie pokazu uczniowie odbyli niezwykłą podróż, dzięki której w łatwy i ciekawy sposób przyswoili wiedzę na temat świata, który nas otacza. Film pokazał  w wyjątkowych szczegółach zapierających dech w piersiach jak jest stworzona nasza planeta oraz jak wiele stworzeń i roślin jest od siebie uzależnionych. Dzięki projekcji uczestnicy mogli również zobaczyć jak wielki wpływ na świat mają ludzie i jak bardzo musimy dbać o wszystko co nas otacza. Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów.

        

       Organizator projekcji: Anna Spyt

      • „DZIEŃ JEŻA” W ZERÓWCE

      • Choć z tygodniowym opóźnieniem, ale nie sposób pominąć takie święto… Chodzi oczywiście o Międzynarodowy Dzień Jeża obchodzony 10 listopada. Tematyki tej nie mogło zabraknąć również w zerówce, gdyż jest to bardzo urokliwe i ciekawe zwierzę. Dzieci, po rozwiązaniu zagadki: „Kto będzie dzisiaj naszym gościem?” wysłuchały wierszyków na temat zachowania i zwyczajów jeży. Wspólnie obaliliśmy mit jakoby jeże jadły jabłka, choć wyglądają z nimi bardzo uroczo. Z niedowierzaniem słuchaliśmy informacji o liczbie igieł na ciele jeża liczonej w tysiącach. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą oraz uświadomiliśmy sobie w jaki sposób możemy krzywdzić te zwierzęta i jak wspierać je w przetrwaniu, gdyż jest to gatunek częściowo chroniony. Przy omawianej tematyce towarzyszyły nam liczne zabawy ruchowe, rytmiczne i plastyczne. Na zakończenie tego dnia każdy z zerówczaków wykonał własnego jeżyka, którego mógł zabrać do domu. Podczas tego nietypowego święta uśmiech i zadziwienie nie znikały z twarzy dociekliwych dzieci!

      • AKCJA PROMUJĄCA KONCERT POWOŁANI DO WOLNOŚCI

      • Z okazji 11 listopada- Święta Niepodległości Polski, pierwszoklasiści wzięli udział w akcji promującej koncert Powołani do wolności. Uczniowie stworzyli własnoręczne plakaty, które zawisły na murach Rudawskiego Centrum Kultury. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom i upominek za namalowanie plakatu. Dzięki akcji uczniowie dowiedzieli się co oznacza wolność dla naszego kraju.

      • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGOŚCI

      • W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach podczas uroczystego apelu upamiętnili, przypadającą w tym roku 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ, który miał miejsce w Sali Teatralnej Fundacji „Mimo Wszystko”  był wyrazem wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej ojczyzny oraz tych, którzy oddali swe życie, byśmy mogli dziś żyć w wolnym kraju.

       Po przedstawieniu wszyscy obecni o godz. 11:11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”, aby poprzez wspólne świętowanie upamiętnić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

       https://www.youtube.com/watch?v=gWMA0BLvQhE

       https://www.youtube.com/watch?v=oZFNteXE-PE

      • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZERÓWCE

      • W dniu 10 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane w strój galowy i uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, podczas apelu przygotowanego przez uczniów starszych klas. Jednak przygotowania do Święta Niepodległości u dzieci z oddziału zerówki trwały cały tydzień. Na początku zostały dzieciom przybliżone portrety wybitnych Polaków. W dużej mierze skupiliśmy się na postaci Józefa Piłsudskiego, ponieważ to dzięki temu przywódcy zawdzięczamy w dużej mierze wolną ojczyznę.  Wysłuchaliśmy opowiadania ,, Moja Niepodległa Ojczyzna ’’. Z jego treści  dowiedzieliśmy się co to jest niepodległość, jak można przygotować się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości i czego Polacy nie mogli robić pod zaborami. Poznaliśmy symbole narodowe Polski, zwróciliśmy uwagę na to, że kolory flagi Polski stanowią odzwierciedlenie barw godła państwowego. Wiersz ,, Nasze barwy ojczyste’’ posłużył Nam do zrozumienia znaczenie barw narodowych. Wykonaliśmy dwie prace plastyczne kotyliony oraz  narodową flagę Polski z kuleczek bibuły. Przypomnieliśmy sobie słowa hymnu narodowego, jego autora, przybliżone zostały zasady jakie należy przestrzegać podczas wykonywania hymnu a także wspólnie zastanowiliśmy się podczas jakich uroczystości i wydarzeń śpiewamy Mazurka Dąbrowskiego.

       Na koniec został przeprowadzony quiz z wiedzy o Naszej ojczyźnie z którym dzieci poradziły sobie śpiewająco.   

      • „Terapia ręki” w zerówce

      • Zerówka wraz ze starszymi klasami bierze aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. „Terapia ręki dla każdego”. Działania wykonywane w ramach projektu służą przygotowaniu dzieci do precyzyjnego manipulowania i wykorzystywania narzędzi pisarskich, co jest niezbędną umiejętnością podczas pisania i rysowania. Realizując zadania stawiane w projekcie wpływamy na prawidłowy rozwój poszczególnych obszarów, które stymulowane w odpowiedniej kolejności dają możliwość osiągniecia celu głównego.

       Pierwsze miesiące realizacji projektowych założeń są już za nami. Poprzez wspólną zabawę przy nieograniczonej wyobraźni i kreatywności, zerówczaki zrealizowały dwa pierwsze tematy projektu. Skupiliśmy się na poprawie ogólnej sprawności fizycznej, stabilizacji centralnej (utrzymanie postawy ciała w różnych pozycjach), a następnie stymulowaniu stabilizacji obręczy barkowej. Kolejnym etapem była poprawa równowagi oraz świadomości ciała w przestrzeni, a także rozumienie stosunków przestrzennych. Do realizacji zadań wykorzystaliśmy aktywność i ćwiczenia fizyczne. Zerówczaki próbowały sił w pokonywaniu różnorodnych torów przeszkód, a także w wielu zabawach rzutnych, skocznych, zwinnościowych i równoważnych. Dzięki utrzymującej się dobrej pogodzie udały się również wyprawy na pobliskie place zabaw, a przy tym liczne spacery sensoryczne.

       Dzieci z wielką radością uczestniczyły w aktywnościach pozwalających rozwijać i przeżywać doświadczenia zmysłowe.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Kolejny Tydzień Bezpieczeństwa za nami. W Tym roku akcja połączona była z małopolskim konkursem pt.  „ Odblaskowa szkoła” . Te cykliczne wydarzenia wpisały się już na stałe w nasz szkolny kalendarz. W tym roku  koordynatorami działań były  Pani Monika Morawiec i Pani Joanna Podoba- Molik . Swoje działania rozpoczęliśmy od zajęć przeprowadzonych przez Pana Mateusza Grządzielewskiego dotyczących bezpiecznego ruchu. Uczniowie przekonali się jak ważna jest rozgrzewka i jak należy ją właściwie wykonać. Następnie nasza szkolna  pielęgniarka Pani Paulina Mitońska przeprowadziła zajęcia dotyczące pierwszej pomocy. Każdy z uczniów miał możliwość, pod jej czujnym wzrokiem, kierowanymi fachowymi wskazówkami przećwiczyć  kroki pierwszej pomocy na fantomie oraz nauczyć się układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ustalonej. Szczególne podziękowania należą się druhnom i druhom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Radwanowice, to oni przeprowadzili każdą z klas przez tajniki sprawnej ewakuacji, wykonując z poszczególnymi klasami jej próbę, udzielając wskazówek, tłumacząc co należy robić, a czego uniknąć. W tym roku odwiedził nas również pan Dzielnicowy ucząc klasy młodsze jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu jako pieszy. Przekazał nam także elementy odblaskowe, które wykorzystamy  podczas wycieczek szkolnych. Starsze klasy uwrażliwiane były przez Pana policjanta na bezpieczne zachowania w sieci. Ostatni dzień to zawsze próbna ewakuacja. W tym roku ogromną niespodziankę sprawił nam druh  Pan Piotr Walczowski z OSP Radwanowice, który przyjechał do nas wozem strażackim wraz z uczniami należącymi do MDP i nadzorował przebieg próbnej ewakuacji. Po jej, jak dowiedzieliśmy się, sprawnym przebiegu klasy młodsze miały okazję poznać wyposażenie strażaka i tego co jest niezbędne w strażackim aucie.W ramach podsumowania działań młodzież z  klas starszych wzięła  udział w  Szkolnym  Konkursie wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zwyciężczynią tego konkursu została Eliza Wiecheć - uczennica klasy VI. Eliza otrzymała maksymalną  liczbę punktów. Gratulujemy  i życzymy dalszych  sukcesów.

        

        Opracowały:   Joanna Podoba- Molik
       i Monika Morawiec

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W ZERÓWCE

      • „Dbamy o bezpieczeństwo” – takie hasło towarzyszyło zerówczakom podczas „tygodnia bezpieczeństwa” zorganizowanego przez szkołę. Wprowadzeniem do tematyki było zapoznanie się z zasadami zachowania w sytuacjach różnorodnych zagrożeń życia i zdrowia. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy z nich skorzystać w prawidłowy sposób. Zapoznaliśmy się również ze znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną.

       Gościem specjalnym, który odwiedził naszą zerówkę podczas „tygodnia bezpieczeństwa” był pan policjant, który z pasją i zaangażowaniem cierpliwie tłumaczył dzieciom zasady ruchu drogowego, a także omówił inne zagrożenia, z którymi dzieci mogą się spotkać na co dzień. Zerówczaki dowiedziały się jakie zachowanie jest dozwolone, a czego nie wolno robić. Odgrywały również scenki sytuacyjne oraz ćwiczyły pozycję „żółwia” czyli pozycję obronną przed agresywnym psem. Na koniec spotkania pan policjant wręczył dzieciom opaski oraz kamizelki odblaskowe, które następnie wykorzystaliśmy podczas wyjazdu na wycieczkę szkolną.

       W ramach obchodzonego „tygodnia bezpieczeństwa” zerówczaki uczestniczyły również w spotkaniu ze strażakami z OSP w Radwanowicach. Dzieci dowiedziały się jakie sprzęty znajdują się w wozie strażackim i w jakich sytuacjach są potrzebne, a także usystematyzowały wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz reagowania w sytuacjach zagrożeń.

       Kolejną osobą, która odwiedziła naszą zerówkę była pani pielęgniarka, która zapoznała dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy i ćwiczyła wykonanie prawidłowego telefonu ratunkowego.

       Dla utrwalenia zdobytej wiedzy zerówczaki wykonały pracę plastyczną pt. „światła drogowe”, a także przećwiczyły przechodzenie przez jezdnię zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez oznaczenia świetlnego. Podsumowaniem tygodnia pełnego wrażeń była nauka piosenki utrwalającej zasady ruchu drogowego.

       IMG_1895.MP4​​​​​​​

      • MODELOWANIE W NAUCZANIU BIOLOGII - MODELE KOMÓREK

      • Komórka to nie tylko telefon :) …. to podstawowa jednostka budulcowa i funkcjonalna organizmów. Każdy piątoklasista już o tym wie! By utrwalić zdobytą wiedzę o budowie komórki, uczniowie klasy V wykonali model dowolnej komórki: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej lub grzybowej.  Do wykonania prac wykorzystali przeróżne materiały m.in. modelinę, tekturę, plastelinę, bibułę, styropian, plastik, orzechy włoskie, a nawet klocki Lego. Komórki zawierały wszystkie organella komórkowe, obrazując w ten sposób całe jej wnętrze. Nauka przez zabawę, to wspaniała forma zapamiętania tak trudnych terminów jak aparat Golgiego, mitochondrium, cytozol, rybosomy, siateczka śródplazmatyczna, wakuola i in. Wszystkie prace były bardzo piękne i wyjątkowe! Wykonawcy komórek wykazali się wielką kreatywnością oraz pomysłowością.  Przy okazji wiele osób ujawniło swoje zdolności artystyczne. Taki sposób utrwalenia wiedzy na pewno pozwoli uczniom na długo zapamiętać nazwy i wygląd wszystkich składników komórki. 

       Nauczyciel biologii: Anna Spyt

      • WYZWANIE

      • Odebraliśmy przesyłkę i przekazujemy ją dalej

       https://youtu.be/FmhD2ruu1XA

       Do wyzwania #przesyłkapriorytetowa nominujemy:

       OSP Ostrężnica

       Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach

       Szkoła Podstawowa w Rudawie

       (oznaczyć fb)

       ‼️Challenge polega na przekazywaniu sobie #PrzesyłkiPriorytetowej, uprzednio wykonując pompkę. Podczas „trasy” przesyłki, reszta osób biorących udział w wyzwaniu czeka w tzw. podporze przodem. Po zakończeniu nominujcie kolejne 3 jednostki, niech akcja nabiera jak największego tempa! Każda złotówka się liczy‼️

       Link do zbiórki:

       https://www.siepomaga.pl/pomoc-magdzie (link należy skopiować do przeglądarki)

      • ZAWODY SPORTOWE SZACHY DRUŻYNOWE

      • W centrum kultury i sportu w Zabierzowie odbyły się zawody szachowe na szczeblu gminnym.  Pod okiem sędziego, szkoły rywalizowały systemem najbardziej sprawiedliwym z możliwych czyli  „każdy z każdym”. Do rozegrania więc było bardzo dużo partii. Niektóre z nich kończyły się szybkim „szach-mat”, ale większość z nich toczyły się w zaciętej rywalizacji. Dla naszych zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę : Klaudia Gawęcka kl.4, Ksawery Kulka kl. 5, Antoni Kieś kl. 5, Michał Woźniak kl. 5, oraz z grupy starszej : Liliana Krawczyk kl. 7, Oliwia Całek kl. 7, Alan Rose kl. 8 oraz Bartłomiej Walczowski kl. 8, było to owocne spotkanie z innymi zawodnikami, z którymi mogli się zmierzyć i sprawdzić swoje umiejętności, oraz wymienić poglądy i zagrywki szachowe. Zawodnikom dziękujemy za udział  i reprezentowanie barw szkolnych, oraz indywidualnych wygranych partii z przeciwnikami.

      • Zajęcia kulinarne – drożdżowe racuchy

      • Kolejne zajęcia kulinarne za nami! Tym razem postanowiliśmy pozostać w jesiennym klimacie i przygotować kolejne danie, którego podstawowym składnikiem będą pyszne, soczyste jabłka. Nasi doświadczeni kucharze Sylwia, Ewa i Kamil wraz z Emilką i debiutującym w naszej kuchni Pawłem z zaangażowaniem oddali się przygotowaniu domowych, drożdżowych, pachnących cynamonem racuszków. Uczestnicy zajęć z pomocą pani Doroty Kieś i  pani Anny Tymkowicz - Szelest przyrządzili drożdżowe ciasto. W czasie gdy rosło obrane i pokrojone zostały jabłka. Po wymieszaniu wszystkich składników usmażyliśmy racuchy. Wyśmienite, aromatyczne placuszki zjedliśmy wspólnie na drugie śniadanie. Ogromną radość sprawiło nam wszystkim wspólne przyrządzanie posiłku oraz po zakończonej pracy, wspólne delektowanie się nim. Przed nami jeszcze wiele kulinarnych wyzwań!

      • TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZYN I CHŁOPCÓW W ZABIERZOWIE

      • 27 października na hali w Zabierzowie, został rozegrany turniej tenisa stołowego rocznika 2008/2009. Rozgrywki toczyły się aż na 10 stołach rozstawionych po całej sali. Wysoki poziom zawodów sprawił, iż mecze były bardzo wyrównane, i trudno było wyłonić zwycięzcę. Najpierw turniej rozpoczął się od rozgrywek indywidualnych, a po ich zakończeniu, przyszło walczyć w drużynie.  A więc grania było bardzo dużo dla każdego zawodnika z osobna. To był pierwszy turniej tenisa stołowego, w którym nasza szkoła brała udział. Ilość  rozegranych meczy  sprawiła, iż jesteśmy bogatsi w doświadczenie, styl, oraz umiejętności gry. Rakiety tenisowe trzymali w rękach : Liliana Krawczyk kl. 7, Oliwia Walczowska kl. 8, Julia Kramarczyk kl. 8, Alan Rose kl. 8, Szymon Chochół kl. 8, Adrian Piechnik kl. 8. Zawodnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie  w turnieju i gratulujemy wygranych meczy!!!

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych