• Aktualności

      • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

      •  27 kwietnia jest Świętem  Patrona naszej szkoły, z tej okazji Przewodnicząca SzRU wspomina szkołę wczoraj i dziś, zapraszamy  do przeczytania:    

       Integracyjna Szkoła Podstawowa Imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach powstała w 2001r, lecz przed tym była to zwykła wiejska szkoła podstawowa, gdzie uczęszczali rodzice niektórych  uczniów z naszej szkoły. Szkoła ta bardzo się zmieniała, doszli do nas uczniowie z różnymi zaburzeniami. Dużo pełnosprawnych uczniów dzięki styczności z osobami niepełnosprawnymi  nauczyła się tolerancji , a osoby niepełnosprawne nawiązały  nowe przyjaźnie,  nie czują się odrzucone i  odtrącone od innych. Moim zdaniem szkoła ta nauczyła mnie akceptacji różnych osób,  innych ode mnie, a także nauczyła mnie współpracy z uczniami młodszymi oraz starszymi.

                                                                                                              Przewodnicząca SzRu  - Julia Dorynek kl. VII

      • 22 Kwietnia DZIEŃ ZIEMI - Chrońmy Środowisko!

      •    Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przypomnienie ludziom o kruchości ekosystemu. Dzień Ziemi obchodzony jest w okresie równonocny wiosennej na Półkuli Północnej oraz w czasie równonocny jesiennej na Półkuli Południowej. Oba te dni wyróżniają się tym, że na całej planecie  dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej wszyscy przedstawiciele homo sapiens, dzielą między siebie tą samą planetę, która  jest naszym wspólnym dobrem. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce pierwsze obchody  Dnia Ziemi odbyły się w Warszawie  w roku 1990. Na początku XXI w. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

                                                                                                                        Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • REWIA MODY EKOLOGICZNEJ

      •     W dniu 20 marca 2020r,  z okazji Dnia Ziemi, na łamach strony internetowej naszej szkoły prezentujemy Rewie  Mody Ekologicznej w wykonaniu  dwóch uczniów naszej szkoły.  Paweł Sioła  z klasy IV zaprezentował ubranie biznesowe z  XIX w. zmienione na obecne trendy ekologiczne XXI w.  Paweł został ubrany w surowce wtórne z wykorzystaniem: marynarka - reklamówki foliowe oraz guziki pochodzące z zakrętek plastikowych  cylinder - papier z makulaturą kolorową, mucha - karton falisty oraz zakrętki plastikowe okulary - z oprawek plastikowych modnymi w tym sezonie szkłami z zakrętek,  laska - została wykonana z rurki aluminiowej owiniętej papierem. Ubiór pochodzi z kolekcji znanego projektanta Pawła Sioły,  i będzie dostępny we wszystkich sklepach odzieżowych, w obecnej sytuacji  projektant przyjmuje zamówienia indywidualne drogą elektroniczną J  U boku Pawła w Ekologicznym  swobodnym  stroju, pięknie prezentuje się modelka -  Oliwia Walczowska z klasy V, która postawiła na minimalizm i  elegancję. Naturalny wianek na głowie dodaje modelce  uroku, napis z plastikowych nakrętek idealnie  wpasowuje się w temat konkursu a spódniczka z folii wielokrotnego użytku idealnie nadaje się na pląsy i tańce. Ponadto swoja pomysłowością zaszczycił nas Antoni Kieś z klasy III, przedstawiając czynną i zdecydowaną walkę z koronawirusem. Rozpraszające światło w optymistycznych barwach przebija przez pudełko po pizzy. Brawo Antku! A zatem wynik konkursu: 

       Kategoria I – klasy I-III

       1 miejsce – Antoni Kieś     

         Kategoria II – klasy IV-VIII

       1 miejsce –  Paweł Sioła z klasy IV

       2 miejsce –  Oliwia Walczowska z klasy V

        

            Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy. Zwycięzcom Gratulujemy! Dziękujemy szanownemu Jury: Pani  Annie Siek,  oraz Panu Andrzejowi Siek  - artyście rzeźbiarzowi za wytypowanie zwycięzców.

      • WYNIKI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

      •     Rozstrzygnęliśmy  konkurs  poprzedzający święta Wielkiej Nocy, konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Do konkursu zgłoszono wiele  prac.
       Ogromnie cieszy nas fakt, że w obecnym czasie  tradycja nadal pozostaje żywa.
       Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas prawdziwą radością, nie ukrywamy jednak, że jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe.
       Jury konkursu, w którego skład weszły panie: Anna Siek, Teresa Siek oraz Izabela Kołodziej nagrodziło  prace w dwóch kategoriach:

       Kategoria I - Klasy I-III

       1 miejsce: Kamil Szwajcowski

       2 miejsce: Natalka i Maciej Cieplińscy

       3 miejsce: Emilka Czerchoniak

       Specjalne wyróżnienie dla Dawida Nowickiego!

        

       Kategoria II ­­- Klasy IV-VIII

       1 miejsce: Wiktoria Nowicka

       2 miejsce: Katarzyna Wysocka

       3 miejsce: Adrian Macałka

       Specjalne wyróżnienie dla : Magdaleny Gaudyn,  Julii Pogan oraz Julii Dorynek

       Zwycięzcom oraz Wszystkim Uczestnikom  konkursu Serdecznie Gratulujemy!

      • #ZOSTAŃ W DOMU

      • Mijają tygodnie, a my nadal zostajemy w domu, bo Rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu. Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich. W świat idzie przekaz, że Polacy faktycznie siedzą grzecznie w domach. Tyle że nie, nie siedząJ. Bo maja głowy pełne pomysłów. Nasi uczniowie oraz nauczyciele pokazują, jak można „siedzieć w domu”, szyjąc maseczki, budując „bazy”, grając na instrumentach, składając z papieru co się da, śpiewając, ucząc się, grając w gry, gotując …. Zobaczcie  sami. Pamiętajmy również, że Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

                                                                                                             Pedagog szkolny  - Izabela Kołodziej

      • INFORMACJA DOTYCZĄCA KONKURSU O JANIE PAWLE II

      • Z powodu zagrożenia koronawirusa konkurs zostaje przeniesiony na późniejszy termin. Prace nadsyłać można do końca roku szkolnego (26 czerwca 2020).Rostrzygnięcie konkursu odbędzie się we wrześniu 2020 r. Organizatorzy poinformują z odpowiednim wyprzedzeniem.                                                                         

       Pozdrawiamy.

      • PILNA INFORMACJA!!!!!!!!!!!!!!!

      • Szanowni Państwo, 

       w związku z bieżącą sytuacją od dnia 25.03 - 10.04 2020 r.  zostaje ograniczona praca pracowników obsługi i administracji.  

       W sprawach pilnych i bieżących uprzejmie prosimy o kontakt mailowy (sekretariat@integracyjna.org) lub telefoniczny (536-881-889).

       Drogą elektroniczną można przesyłać skany lub zdjęcia dokumentacji rekrutacyjnej.

      • Uwaga! przedłużono czasowe zawieszenie przyjmowania stron w UG Zabierzów i w jednostkach

      • Szanowni Mieszkańcy,

       Mając na uwadze fakt czasowego ograniczania dostępu obywateli do coraz większej liczby instytucji publicznych, w tym m.in. sądów i urzędów, ze względu na   dużą liczbę osób, które na co dzień odwiedzają urząd i jednostki organizacyjne gminy, a co za tym idzie zwiększone ryzyko potencjalnego zarażenia  koronawirusemhttps://www.zabierzow.org.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif- w trosce o Państwa zdrowie, a także zdrowie pracowników, zdecydowaliśmy o przedłużeniu czasowego zawieszenia bezpośredniej obsługi  mieszkańców w Urzędzie Gminy Zabierzów, w dniach od 16 marca 2020 r.  aż  do odwołania.

       Zamknięte pozostają również:

       -  placówki oświatowe (przedszkola, szkoły, żłobki);
       - Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Ośrodek Sportowo Rekreacyjny w Zabierzowie, Gminna Biblioteka Publiczna; Przedsiębiorstwo Usług       Komunalnych w Zabierzowie, Gminny Zespół Ekonomiczno Administracyjny Szkół, Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna
       - odwołano zajęcia klubów sportowych i świetlic środowiskowych.

       Zwracam się do Państwa z prośbą, aby w najbliższych dniach kontaktować się z Urzędem i jednostkami przede wszystkim telefonicznie. W sprawach bieżących proszę kontaktować się z pracownikami za pośrednictwem poczty elektronicznej adres: zabierzow@zabierzow.org.pl lub telefonicznie pod numerami:

       Sekretariat Wójta Gminy Zabierzów (12) 283 07 12

       Skarbnik  (12) 283 07 41

       Księgowość (płatności, faktury) (12) 283 07 51

       Opłata z tytułu odpadów (12) 28 307 58

       Podatki  (12) 283 07 35, (12) 283 07 37

       Wydział Organizacyjny – Dziennik Podawczy (12) 283 07 00

       Wydział ds. Rozwoju i Promocji (12) 283 07 33

       Wydział Ochrony Środowiska (12) 283 07 05, (12) 283 07 56, (12) 283 07 42,  (12) 283 07 55, (12) 283 07 57

       Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami (12) 283 07 28, (12) 283 07 26

       Urząd Stanu Cywilnego (12) 283 07 29

       Wydział Spraw Obywatelskich:

       - ewidencja ludności (12) 283 07 25

       - dowody osobiste (12) 283 07 18

       - działalność gospodarcza (12) 283 07 07

       Wydział Planowania Przestrzennego (12) 283 07 39, (12) 283 07 30

       Zamówienia Publiczne (12) 283 07 46

       Wydział Infrastruktury Komunalnej  (12) 283 07 15, (12) 283 07 40, (12) 283 07 31

       GZEAS (12) 285 15 62 wew. 24

       SCKiP (12) 285 11 79

       UWAGA!

       Płatności z tytułu podatków i opłat należnych Gminie Zabierzów można dokonywać przelewem na indywidualne konto bankowe podane na decyzji podatkowej lub zawiadomieniu w sprawie wysokości opłaty z tytułu odbioru odpadów.

       W przypadku braku indywidualnego konta bankowego (np. zagubienie) oraz w przypadku innych, niż wymienione płatności, przelew środków można dokonywać na rachunek bankowy Urzędu Gminy Zabierzów, nr: 26 8591 0007 0030 0000 0879 0003

       W Krakowskim Banku Spółdzielczym Oddział Zabierzów.

       Informuję również, że wpłaty gotówkowe na rachunek bankowy Urzędu Gminy Zabierzów dokonywane w Krakowskim Banku Spółdzielczym Oddział Zabierzów, ul. Kolejowa 10 są wolne od opłat bankowych.

       UWAGA !!!

       Przy wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy Zabierzów, GZEAS, SCKiP oraz PUK Zabierzów Sp. z o.o. umieszczona zostanie Skrzynka Podawcza, w której będzie można pozostawić, w sprawach niecierpiących zwłoki, wnioski/podania/dokumenty w formie papierowej. W przypadku potrzeby uzyskania potwierdzenia złożenia wniosku/podania/dokumentu, uprzejmie prosimy o wskazanie w jego treści adresu email lub nr fax Wnioskodawcy. Potwierdzenie złożenia zostanie przesłane na wskazany adres email w formie skanu lub formie papierowej na nr fax.

       Wójt Gminy Zabierzów

       Elżbieta Burtan

      • "Bo od tego, kochani, jest SZTUKA, żeby każdy w niej ścieżki swej szukał" Natalia Usenko

      • 27 marca, to Międzynarodowy Dzień Teatru. Każdego roku świętowaliśmy hucznie ten dzień w naszej szkole. W tym roku jest inaczej. Mamy nadzieję, ze sztuka pozwoli Wam oswoić tę trudną sytuację. Działania szkolnego Teatru Szpila również zostały zawieszone. Jak tylko wrócimy do szkoły, natychmiast reaktywujemy próby do naszego najnowszego przedstawienia! A wszystko po to, by udowodnić, że teatr przetrwa nawet największe burze!  Tymczasem, zapraszamy Was do Teatru Groteska. Tak, tak, można znaleźć Go
       w sieci! Teatr przygotował specjalny program artystyczny, na który składają się wybrane piosenki z najpopularniejszych spektakli granych w Grotesce oraz wyjątkowa inscenizacja „Brzydkiego Kaczątka”. Pojawiają się na stronie www.groteska.pl od poniedziałku każdego dnia w samo południe, spektakl będzie można zaś obejrzeć w weekend. Zachęcamy do zajrzenia na stronę, gdzie każdego dnia znaleźć można ćwiczenia wokalne i dykcyjne. Drodzy Aktorzy Szpili, nie próżnujcie! Zakasujcie rękawy i do teatralnej roboty! :) Zawsze jest okazja, by wybrać się do Teatru, a teraz można to zrobić, nie ruszając się z miejsca. My idziemy na pewno! :)

       Z teatralnym pozdrowieniem,

       Instruktorki Szkolnego Teatru "Szpila",

       Kamila Szkodlarska i Izabela Kołodziej

      • Mam na sobie skarpety nie do pary, żeby wyrazić świadomość i otwartość…

      • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. W ten wyjątkowy dzień przyłączyć się można  do świętowania w różny sposób.  Zdalnie - śledząc profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube, oraz aktywnie – ponieważ zachęcam do założenia tego dnia  najlepiej trzech skarpetek (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie tego dnia to granatowy i czerwony. Życzę dobrej zabawy!

                                                                                                       Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • WITAMY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! DZIEŃ SZRU

      • Astronomiczna wiosna nie zawsze pokrywa się z tą kalendarzową. Przypada w równonoc wiosenną, czyli wtedy, gdy dzień i noc mają tyle samo godzin. W 2020 roku astronomiczna wiosna rozpocznie się 20 marca.  Niestety, nie spędzimy jej w tym roku szkolnym  razem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak  jak co roku, wykonać wraz z rodzeństwem  Marzannę  i przegnać Panią Zimę na stałe.  Życzę udanej zabawy!  Od wielu lat Pierwszy Dzień  Wiosny, to także święto SzRU, dlatego składam serdeczne podziękowania wszystkim jego członkom, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobra w życie szkolne. Serdecznie dziękuję za miłą współpracę, za uśmiech, życzliwość, pracowitość i wyjątkowe zaangażowanie.  Zasłużyliście  na największe uznanie!

                                                                                                                              Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • TURNIEJ MIEJSKO-GMINNY CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ IGRZYSKA DZIECI ROCZNIK 2007 I MŁODSI

      • 07.03.2020 r. w gminie Zabierzów na tamtejszej hali, zostały rozegrane Igrzyska Dzieci rocznika 2007 i młodszych w piłce siatkowej chłopców. W turnieju wzięło 6 szkół podstawowych. W grupie A SP Brzezie, SP Balice, oraz SP Nielepice. Natomiast w grupie B zagrały ISP Radwanowice, SP Rudawa i SP Zabierzów. Jak widać szczęścia w losowaniu nie mieliśmy i trafiliśmy do grupy śmierci. Naszym głównym celem wyjazdu, było zdobycie doświadczenia, ogranie się, oraz spróbowanie swoich sił na tak ogromnej hali, porównując nasze warunki w jakich ćwiczymy. Pierwszy mecz pomiędzy SP Rudawa a ISP Radwanowice,  niestety został przegrany w dwóch setach do 13, i do 14 pkt. Ale wcale się tym nie przejęliśmy, ponieważ meczu łatwo nie oddaliśmy. Nasza druga potyczka w grupie , to mecz z wysokimi, doświadczonymi zawodnikami z Zabierzowa. Te 30 min rozgrywki było istnym horrorem, niespodziewanie kończącym się dla nas zwycięstwem…tak tak, chłopaki z ISP Radwanowice ograli szkołę z Zabierzowa!!! Dzięki temu wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca i w półfinale walczyliśmy o wejście do finału z SP Brzezie. Niestety ten mecz nam w ogóle nie wyszedł…przegraliśmy gładko i szybko w dwóch setach do 11 i do 6 pkt. Ale jak się okazało SP Brzezie grając spokojną , wyrachowaną siatkówkę wygrało cały gminny turniej. Po przegranej, czekał nas jeszcze ostatni mecz o 3 miejsce z SP Nielepice, który jak zawsze po walce, ulegliśmy do 20 i do 14 pkt. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy 4 miejsce na 6 szkół. To dobry wynik w porównaniu jakimi warunkami sal gimnastycznych dysponują inne szkoły. Bardzo cieszy postawa naszych uczniów i jak to powiedzieli inni nauczyciele z pozostałych szkół, że będzie kim grać za rok J a więc do zobaczenia na kolejnym turnieju z tego cyklu! Dziękujemy.

        

       Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

        

       • Mikołaj Kulka kl.IV
       • Szymon Woźniak  kl.V
       • Szymon Chochół kl. V
       • Adrian Piechnik kl. V
       • Szymon Walczowski (C) kl. VI
       • Dawid Hrycaniuk kl. VI
       • Miłosz Kardas kl. VI
       • Paweł Kulka kl. VI
       • Hubert Chochół  kl. VI
       • Kamil Czerhoniak kl. VI
      • OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W NASZEJ SZKOLE

      • W niedzielę 1 marca 2020 roku przypadły dziesiąte obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To, choć młode, ale niezwykle ważne i potrzebne święto jest okazją do przybliżenia nie tylko modemu pokoleniu, ale nam wszystkim tak niedawnej historii, ukazania sylwetek bohaterów, którzy za prawdę, honor i miłość do Ojczyzny gotowi byli ponieść największą ofiarę, którzy poświęcili swoje życie. W naszej szkole, kolejny raz próbujemy przybliżyć uczniom sylwetki tych niezłomnych bohaterów, zachęcić ich do samodzielnego zdobywania wiedzy, zaciekawić historią, dlatego kolejny już raz z okazji Narodowego Dnia Pamięci ogłaszany jest konkurs w klasach młodszych na portret a w klasach starszych plakat informacyjny, który przedstawi sylwetkę wybranego przez ucznia Żołnierza Wyklętego. W tym roku do organizatorów wpłynęły prace wykonane na bardzo wysokim poziomie, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, które ufundowane były przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Integracyjną Szkołę Podstawową w Radwanowicach. Jako, że tego roku, pierwszy marca wypadał w niedzielę uczniowie naszej szkoły w piątek 28 lutego zgromadzili się na uroczystym apelu, w trakcie, którego laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody. Wręczenie nagród poprzedzone było prezentacją wyjaśniającą uczniom, kim byli Żołnierze Wyklęci, oraz dlaczego, to właśnie dzień 1 marca został ustanowiony ich świętem. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przejawianie postawy patriotycznej, oraz dbanie o zachowanie polskich bochaterów w naszej świadomości, gratulujemy również nagród i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również poświęca swój czas, włożą wysiłek, aby złożyć sewgo rodzaju hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

      • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież zapobiega pożarom”

      • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”, i odnieśli niewątpliwe sukcesy. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 11 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym. Już na poziomie szkolnym turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do eliminacji zgłosiło się ponad 25 uczniów z klas II – VIII. Uczniowie podzieleni byli na 2 kategorie klasy I-VI oraz klasy VII-VIII. Zwycięscy szkolnego etapu, dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanowicach, i zaangażowaniu Druha Piotra Walczowskiego, mieli możliwość przygotować się do etapu gminnego korzystając z fachowej wiedzy i pomocy strażaka z szeregów Państwowej Straży Pożarnej, w trakcie zajęć przygotowujących do turnieju, które odbyły się w budynku OSP w Radwanowicach. Nie mamy wątpliwości , że te zajęcia pomogły naszym uczniom zająć wysokie miejsca w etapie gminnym: drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII zajęła Patrycja Małodobry, trzecie w tej kategorii Adrian Macałka, oboje uczniowie klasy VIII, w kategorii klas I-VI drugie miejsce zajęła Gabriela Bartosiewicz, uczennica kl. VI. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Liczymy na podobne zainteresowane i równie wysokie miejsca w przyszłym roku.

  • Kontakty

   • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
   • szkola@integracyjna.org
   • 12 28 38 346
   • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
 • Galeria zdjęć

   brak danych