• Aktualności

      • AKCJA DLA UKRAINY

      • W związku z sytuacją zaistniałą na Ukrainie Szkolne Koło Wolontariatu oraz Szkolna Rada Uczniowska Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach zachęca do włączenia się w akcję pomocy uchodźcom
       z Ukrainy, która prowadzona jest przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.


       W szkole organizujemy zbiórkę rzeczową i prosimy głównie o:
       - koce,
       - śpiwory,
       - karimaty,
       - ręczniki,
       - pościel,
       - materiały opatrunkowe, środki higieniczne, środki czystości, pampersy
       - wodę pitną,
       - żywność długoterminową.
       Przy wejściach do szkoły na przekazane przez Państwa rzeczy będą czekały  pojemniki i pudła, opisane POMOC DLA UKRAINY. Zostaną one dostarczone odpowiedzialnym za akcję placówkom Caritas w Krakowie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

        

       Opiekunowie SKW  i  SzRU

      • REKRUTACJA 2022/2023 PRZEDSZKOLE I ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

      • Przedszkole: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do przedszkola do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Przedszkole – Rekrutacja 2022/2023.

       ODDZIAŁ PRZEDSZKLONY: Zapisy rozpoczynają się od dnia 01 marca 2022 r.

       Rodzice dzieci po raz pierwszy ubiegających się o przyjęcie zapraszamy po wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego do sekretariatu szkoły w godzinach: od 8.00-14.00 lub na naszą stronę internetową www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

       Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają deklarację o kontynuację uczęszczania do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023. Deklaracje są dostępne w sekretariacie szkoły, jak również na stronie internetowej www.integracyjna.org do pobrania w zakładce: Szkoła podstawowa – Rekrutacja 2022/2023.

      • SZOPKI KRAKOWSKIE – TO TRZEBA ZOBACZYĆ!

      • Jeśli nie macie jeszcze gotowych planów na weekend lub przyszły tydzień, to proponuję przenieść się jeszcze na chwilę w świąteczny czas, który został zaklęty w świeżo wyremontowanym Pałacu Krzysztofory w Krakowie. Do 27 lutego możemy obejrzeć tam słynne Szopki Krakowskie, więc trzeba się spieszyć. Następna okazja dopiero prawie za rok. Jest to pokonkursowa wystawa nawiązująca do zwyczaju „chodzenia” z szopką po domach, który sięga XIX wieku. By szopkarskie tradycje zachować dla następnych pokoleń, Jerzy Dobrzycki, kierujący magistrackim działem propagandy, w 1937 roku zorganizował pierwszy Konkurs Szopek Krakowskich. Po drugiej wojnie światowej konkursy wznowiono i Muzeum Krakowa kontynuuje tę tradycję do dziś.  Jeśli lubisz miniaturki, kolory, ciekawe konstrukcje, świąteczny klimat, masz wrażliwość estetyczną i interesujesz się plastyką – ta wystawa czeka właśnie na ciebie.
       My też spróbujemy się wybrać.
        

       Tekst: Dorota Kieś

      • ZAJĘCIA DOGOTERAPII W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Tym razem podczas dogoterapii towarzyszył nam jeden przyjaciel – Arwen, a hasłem przewodnim zajęć była orientacja w schemacie ciała - nie tylko człowieka, ale także piesków. Po odśpiewaniu tradycyjnej powitalnej piosenki zerówczaki miały za zadanie poukładać wymieszane przez Arwen puzzle. Psotny przyjaciel pomieszał elementy układanek przedstawiających ludzi i zwierzęta, ale zerówczaki wzorowo uporały się z zadaniem. Kolejnym nietypowym wyzwaniem było „rysowanie” wstążką na dywanie. Twórczych pomysłów nie brakowało. Ostatnią częścią zajęć była rywalizacja o to, kto szybciej wykona swoje zadanie… czy przedszkolaki zdążą zaśpiewać piosenkę „Głowa, ramiona…” wskazując części ciała zanim Arwen zje wszystkie swoje przysmaki? Ogromne emocje towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i prowadzącym, a śmiechu nie było końca.

      • DZIEŃ PIZZY GODNIE UCZCZONY

      • W walce między między sercem a mózgiem zwycięża w końcu żołądek

       Stanisław Jerzy Lec      

                   9 lutego w niektórych krajach, np. w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, a także w Polsce celebrowany jest Dzień Pizzy. Z tej okazji zawsze zwarci i gotowi kucharze małego zespołu klasowego, pod nadzorem pani Doroty, przystąpili do akcji.

       Na początek przeanalizowaliśmy kilka przepisów i po wielu dylematach typu:
       Czy wybrać drożdże tradycyjne czy instant?

       Jaki typ mąki?

       Mleko czy woda?

       Ciepła czy zimna?

       Stworzyliśmy swój własny przepis, kierując się intuicją i wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas zajęć kulinarnych. Najważniejsze wskazówki, za którymi podążaliśmy, to że:

       • drożdże nie lubią soli, a kochają cukier,
       • ciasto uwielbia być pieszczone, czyli długo wyrabiane i potrzebuje pozostać dłuższy czas
        w samotności, w ciepłym miejscu, przykryte wilgotną ściereczką.
       • W piekarniku pizza lubi łapać rumieniec i dochodzić do siebie w najwyższej z możliwych temperatur, z termoobiegiem.

                   Wbrew tradycji, postawiliśmy na pizzę kwadratową, by podkreślić jej polskość i domowy charakter ;) Jak zwykle, było pysznie. Następnym razem planujemy upichcić naleśniki, tym razem już okrągłe.

       Tekst: mgr Dorota Kieś

      • FERIE NA SPORTOWO

      • Takie było motto i hasło pierwszego dnia ferii zimowych które rozpoczęły się 17.01.2022 r. Właśnie w tym dniu został zorganizowany pierwszy w naszej szkole Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej.   W turnieju udział wzięło pięć klas,  IV,V,VI,VII i VIII,  z tym że, klasa IV i V wystąpiła jako klasa łączona ze względu na brak uczestników.  Po omówieniu zasad bezpieczeństwa i regulaminu turnieju,  drużyny wraz ze swoimi kapitanami przystąpiły do rywalizacji. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda klasa miała do rozegrania 3 pełne mecze.  Niektóre spotkania przebiegały w szybkim tempie, dzięki temu udało rozegrać się aż 2 rundy spotkań. Ale sport to rywalizacja, a więc zaciętość i chęć wygranej, dzięki czemu mieliśmy do czynienia z kilkoma niespodziankami. Przyniosło to wszystkim wiele radości, niepewności oraz przetasowań w tabeli, co miało ogromne znaczenie w rozliczeniu końcowym.  Mecze były wyczerpujące emocjonalnie i energetycznie, dlatego trzeba było się  posilić pyszną pizzą, która właśnie dnia 17 stycznia obchodziła swoje święto i zagościła u nas w szkole. Po rozegraniu wszystkich spotkań i podliczeniu wszystkich punktów, zwycięzcami została klasa VIII, która swoją grą i większym doświadczeniem oraz umiejętnościami nie dała się prześcignąć pozostałym ekipom. Drugie miejsce przypadło klasie VII, która po podliczeniu punktów zrównała się z klasą VI, ale miała jednego seta wygranego więcej, dzięki czemu przeważyło to, o ostatecznym  miejscu w tabeli. Czwarte miejsce zajęła nasza łączona, dzielnie walcząca klasa IV/V. Wszystkim klasom, uczestnikom, zawodnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju i rywalizacji  i zapraszamy na kolejne turnieje w różnym wydaniu.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych