• Aktualności

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      • 8.00 – pożegnanie i rozdanie świadectw klasy 3

       9.00 – msza święta w intencji uczniów Integracyjnej Szkoły Podstawowej (udział w mszy dobrowolny)

       10.00 - 10.30 – przejście z kościoła do szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli biorących udział we Mszy św.; spotkanie z wychowawcami w klasach (dotyczy uczniów klas I, II, IV, V, VI), rozdanie świadectw (bez udziału Rodziców);

       11.00 – Msza św. w intencji uczniów klasy VIII

       12.00 – pożegnanie uczniów klasy VIII i rozdanie świadectw w klasach VII i VIII.

       Przywozy tego dnia na godzinę 9.00, odwozy 10.30.

       Prosimy o przekazanie informacji wychowawcom i do sekretariatu o ewentualnej konieczności zapewnienia opieki świetlicowej po zakończeniu roku szkolnego w godzinach od 10.30 do 15.15.

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • W poniedziałek 21 czerwca uczniowie klasy czwartej stanęli do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. O godzinie 9 stawili się wszyscy na boisku szkolnym wraz ze swoimi pojazdami – rowerami J. Mimo upalnej aury i lekkiego zdenerwowania dzielnie pokonywali tor ustawiony przez sierżanta sztabowego Krzysztofa Rojka – dzielnicowego Radwanowic. Tor obejmował następujące elementy: włączanie się do ruchu, droga ze znakiem „ustąp pierwszeństwa”, ósemka oraz przejście dla pieszych. Do karty rowerowej przygotowywali się cały rok na lekcjach techniki. Egzamin praktyczny poprzedzał egzamin teoretyczny, który obejmował wiedzę z zasad ruchu drogowego dotyczących rowerzystów. Uczniowie musieli się wykazać bardzo dobra wiedzą aby mogli uczestniczyć w poniedziałkowym egzaminie. Wszystkim zdającym uczniom serdecznie gratuluję ich pierwszego „prawa jazdy”.

       Joanna Kurdziel

      • BEZPIECZNY PRZEJAZD

      • W  ostatnim tygodniu przed wakacjami naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP  Polskich Linii Kolejowych S.A. z prelekcją na temat bezpieczeństwa. Na zajęciach przeprowadzonych pod hasłem „Bezpieczny przejazd” uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia na przejeździe kolejowo-drogowym, co to jest żółta naklejka z numerem skrzyżowania i gdzie można ją znaleźć? Prowadzący zapoznali uczniów jak uruchomić „alarm” w razie awarii auta czy zagrożenia wypadkiem na przejeździe kolejowym i gdzie zadzwonić gdy jesteśmy świadkiem  takiego wypadku?  Zajęcia te były również dobrą okazją by przypomnieć sobie znaki drogowe, które spotykamy przy przejazdach kolejowych oraz by dokładnie obejrzeć wyposażenie  i  przymierzyć strój pracowników Służy Ochrony Kolei.

      • WYCIECZKA KLASY VIII DO GOŁKOWIC GÓRNYCH

      • W połowie czerwca, wybraliśmy się na pożegnalną wycieczkę w malownicze okolice Starego Sącza, położonego w  Kotlinie Sądeckiej, słynącej z najcieplejszych i najbardziej słonecznych dni lata. Naszym głównym celem był relaks oraz spędzenie wspólnego czasu w warunkach pozaszkolnych, zwłaszcza, że już niebawem będziemy musieli się pożegnać aby zacząć nowy etap w życiu, szkołę średnią.  Zbiórkę zaplanowaliśmy wczesnym rankiem aby już o godzinie 7.00 wyruszyć i nie tracić pięknie zapowiadającego się dnia. Około godziny 9.00 przybyliśmy do Centrum Wypoczynku Jordanova gdzie zjedliśmy wspólne śniadanie na świeżym powietrzu. Posileni i w dobrych humorach wyruszyliśmy do parku rozrywki „Labiland” gdzie na dobrej zabawie spędziliśmy prawie trzy godziny. Po obiedzie, wybraliśmy się na długi spacer po „Bobrowisku” położonym u zbiegu Popradu i Dunajca. Wędrówkę kontynuowaliśmy brzegiem rzeki, gdzie mogliśmy podziwiać niecodzienne widoki ciesząc się pięknem otaczającej nas przyrody. Spacer zakończyliśmy udając się do cukierni, przy uroczym rynku w Starym Sączu, na przepyszne lody. Ostatnim punktemw planie wycieczki było ognisko. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Radwanowic późnym wieczorem.

        

       Anna Tymkowicz - Szelest

      • LEŚNY PARK NIESPODZIANEK

      • Leśny Park Niespodzianek to ogród zoologiczny położony na stoku Równicy Beskidu Śląskiego, do którego na wycieczkę szkolną wybrali się uczniowie klasy czwartej i piątej. Na powierzchni 15 ha żyją tu m. in. takie zwierzęta jak kozy karpackie, sarny, jelenie, alpaki, świnki wietnamskie, muflony. Można było je głaskać, karmić i podziwiać na wolności w ich naturalnym środowisku. Uczniowie oprócz zwiedzania ZOO uczestniczyli w pokazach lotów ptaków, podczas których przekonali się, że sowy to nie tylko ptaki nocne, ale także takie, które świetnie radzą sobie z lataniem w dzień. Przeszli leśną aleją bajkową ze znajdującymi się na niej ruchomymi ekspozycjami znanych bajek, takich jak: Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Na końcu ścieżki dydaktycznej zwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej zwanym Muzeum Myślistwa i Łowiectwa z wystawą zwierząt Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Dzieci miały również możliwość korzystania z niezwykle atrakcyjnego placu zabaw znajdującego się na terenie parku. Leśną wyprawę zakończył grill z kiełbaskami.

      • TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

      • Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. W wyniku ograniczeń w funkcjonowaniu szkół nie udało się zorganizować w pełni październikowego Tygodnia Bezpieczeństwa. Przygotowania do jego przeprowadzenia jednak się rozpoczęły i w ich wyniku powstał film instruktażowy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tego ambitnego zadania podjęły się uczennice które są druhnami w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych. Pod czujnym okiem i z niemałym wsparciem taty jednej z uczennic, równocześnie druha z Państwowej Straży Pożarnej oraz prezesa OSP Radwanowice w jednej osobie, pana Piotra Walczowskiego, udało się stworzyć profesjonalny materiał, który został przedstawiony pozostałym uczniom. Zachęcamy do jego obejrzenia, bo trudne sytuacje, w których możemy wykorzystać wiadomości w nich zawarte zdarzają się również w czasie wakacji.

       Tym artykułem pragniemy nagrodzić autorów filmu wielkimi brawami.

       Jesteśmy pod wrażeniem tego nagrania i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego powstanie, czyli uczennicom/druhnom: Oliwii Walczowskiej, Julii Kramarczyk, Gabrieli Bartosiewicz , Julii Dorynek, oraz druhowi Piotrowi Walczowskiemu.

       Mamy nadzieję, że to, kolejne już, udane przedsięwzięcie, w którym współpracujemy ze Strażą Pożarną, szczególne z  OSP  w Radwanowicach, nie jest ostatnim i w przyszłym roku szkolnym uda się zorganizować wspólnie kolejne owocne działania.

       TYDZIEN_BEZPIECZENSTWA.mp4​​​​​​​

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6
     32-064 Radwanowice
     Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych