• Aktualności

      • PRACE UCZNIÓW Z INFORMATYKI W RAMACH LEKCJI WIRTUALNYCH cz.2

      • Przestawiam Państwu kolejną odsłonę prac z informatyki w klasach 1 - 3. Zebrane zostały prace uczniów z kilku tygodni. Jedne z prac polegały na zakodowaniu wymyślonego przez siebie obrazka za pomocną dostępnych kolorów, inne na wybraniu kolorowanki zamieszczonej on-line i pomalowaniu jej w wymyślony przez siebie sposób. Były również prace polegające na stworzeniu, konkretnego rysunku w programie Paint. Bardzo dziękuję za wszystkie prace, można je teraz podziwiać pod adresem https://padlet.com/spradwanowice/tmj3qhh0gsk8ucwv 
       Zachęcam również do oceniania prac i wstawiania gwiazdek :D
        

      • 26 MAJ - DZIEŃ MAMY

      •    Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. Niezależnie od tego, czy ulegniemy komercyjnej stronie Dnia Matki z pewnością warto pamiętać w tym dniu o swojej kochanej mamie i złożyć jej życzenia, podziękowania za ogrom poniesionego przez nią trudu. Oczywiście, bukiet kwiatów,  drobny upominek, piosenka lub wiersz dla Mamy,  będzie  miłym dodatkiem tego dnia.

       Na zakończenie piękny wiersz o niestrudzonej matczynej miłości.

       To matka?
       (Karol Wojtyła)

       Choć posiwiały ciemne jej sploty,
       Chociaż zmarszczkami twarz jej pokryta,
       Chociaż wdzięk lekki straciły kroki,
       Lecz w oczach tenże uśmiech zakwita,

       Ta sama miłość w sercu jej płonie,
       Co wiek swój, słabość, zapomnieć każe,
       Tylko do dzieci wyciąga dłonie,
       I wszystko oddać gotowa w darze.

       I choć na nogach ledwo się słania,
       Mnie spocząć każe, "... boś ty zmęczona,
       Ty tyle dzisiaj miałaś biegania..."
       I tuli dziecko swoje w ramionach.

       I zawsze czujna, ciągle gotowa
       Pomagać dzieciom swym do ostatka,
       Miłość swą w czyny zdobi, nie w słowa -
       - To ma jedyna, najdroższa matka!

                                                                                                            Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • "Więc chodź, pomaluj mój świat...."

      • Zdalne lekcje wcale nie muszą być nudne. Za nami tydzień poświęcony bajkom i baśniom. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka i gdzie można się z nią spotkać. Zwieńczeniem tych wiadomości było spotkanie 15.05 z panią Igą Ścibek, warszawską ilustratorką. Pani Iga opowiedziała nam, jak powstaje ilustracja do książki, ale przybliżyła także informacje dotyczące tworzenia obrazków na różnych przedmiotach codziennego użytku. Bo to przecież ilustrator tworzy etykiety, czy projektuje obrazki na dziecięce ubranka. Poznaliśmy też narzędzia pracy współczesnego ilustratora. Nie są to, jakby się mogło wydawać tylko farby, kredki i ołówki. Dziś, projektuje się na tzw. tabletach graficznych, które za sprawą połączenia do Internetu mogą na bieżąco wrzucać ilustracje do sieci. Dowiedzieliśmy się, że najważniejszy jest pomysł. Czasami trzeba dać upust swojej wyobraźni i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Tak właśnie powstają najlepsze ilustracje. Na koniec naszego spotkania, wspólnie z panią Igą, wykonaliśmy naszą pierwszą ilustrację. Każdy miał w tym swój aktywny udział. I tak oto powstał nasz magiczny kotek.

       Bardzo podobała się wszystkim lekcja z panią ilustrator. Okazuje się, że cudownych gości możemy także zapraszać do naszych domów dzięki Internetowi. Z pewnością urozmaiciło to nasze zajęcia.

       Kamila Szkodlarska

      • Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie PLATON

      • Dzięki lekcjom on-line, gdy rozmawialiśmy o naszych miejscach zamieszkania, za pomocą magicznych kamerek w komputerach zauważyliśmy, że w wielu domach znajdują się jakieś instrumenty. I tak zrodził się pomysł wspólnego koncertowania, przed własnymi monitorami. Jak to mamy w zwyczaju, szybko przeszliśmy do jego realizacji. I w ten oto sposób, w piątek 08.05.20 odbyło się nasze niezwykłe spotkanie, pod zapożyczonym tytułem: „Inaczej niż zawsze, jak zawsze razem”.  Dla mnie osobiście, była to godzina pełna emocji, zarówno radości, jak i wzruszeń. We wspólne koncertowanie włączyły się całe rodziny naszych wspaniałych uczniów z klas terapeutycznych.

                   Joanna Wilk (siostra Gosi) przeniosła nas do niezwykłego świata „Fortepianu” (grając fragment ścieżki dźwiękowej z filmu o tym tytule).

                   Rodzina Państwa Królów (Anna, siostra Joanna i tata Marian) zabrała nas na łąkę, gdzie poczuliśmy „Dmuchawce, latawce i wiatr” przy akompaniamencie skrzypiec, odbyliśmy sentymentalną podróż po ukochanym mieście Krakowie
       i wysłuchaliśmy hymnu pochwalnego dla Mamy w wykonaniu samej Anny Król. „Kropką nad i” było zaprezentowanie przez całą rodzinę: „Jak się bawią ludzie”, przy radosnych dźwiękach akordeonu. 
                   Publiczność całkowicie rozruszała nasza uczennica - Justyna Malik, wyśpiewując hitowy utwór „Przez Twe oczy zielone”. Nikt nie pozostał obojętny, wesoło podrygując w oku kamerki.

                   Cudownie i jakże spontanicznie zaśpiewała dla nas również Oliwia Kasperczyk,
       na poczekaniu komponując piosenkę, o swoich muzycznych talentach.

                   Na tak niezwykłym spotkaniu, nie mogło zabraknąć  pani pedagog – Izabeli Kołodziej,
       która od lat wszczepia dzieciom miłość do muzyki, kojąc nasze dusze swym śpiewem i grą. Swoim występem przypomniała nam, jak ważna w życiu człowieka jest miłość i muzyka. Nie zabrakło oczywiście akcentów humorystycznych.

                   Dziękujemy naszym uczniom, ich fantastycznym Rodzinom, pani Izabeli, pani Kamili,
       która w sposób profesjonalny, czuwała również nad techniczną stroną tegoż koncertu.

       Wszyscy jesteście wspaniali!!! To była lekcja, którą zapamiętamy do końca życia, gdyż jak napisał Jodi Picoult: Właśnie temu służy muzyka (…) Bo Niektórych uczuć nie sposób ująć w słowa.


       20200508_110951.mp4​​​​​​​

       20200508_110615.mp4​​​​​​​


       Dorota Kieś

       Kamila Szkodlarska

      • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO- PLANETA”

      • W listopadzie 2019 r. odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO – PLANETA”. Po raz kolejny nasi uczniowie uzyskali „ bardzo dobry wynik”. Tym razem zdobyły go: Róża Mitońska z klasy IV i Magdalena Woźniak z klasy VI.Zarówno Róży jak i Magdzie zabrakło tylko 3 punktów do tytułu laureata. Więc naprawdę mamy się czym pochwalić. BRAWO dziewczyny!

       Wyróżnienia uzyskali:
       * Kenese Kovacs, klasa VI
       * Błażej Chrapek, klasa IV
       * Gabriela Bartosiewicz, klasa VI
       * Amelia Kłeczek, klasa V
       * Hubert Chochól, klasa VI
       Wszystkim serdecznie gratulujemy
       i zapraszamy do kolejnej edycji za rok! :)

        

       Szkolny organizator konkursu: Anna Spyt

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych