• Aktualności

      • TŁUSTY CZWARTEK I ZABAWA KARNAWAŁOWA W ISP W RADWANOWICACH

      • Jak wiadomo tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału  i jest świętem zwyczajowym. W Polsce w tłusty czwartek prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków z różnym nadzieniem. Według jednego  z przesądów wynika że, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Dlatego każdy uczeń naszej szkoły otrzymał od Rady Rodziców  pysznego pączka. Ponadto z radością zawiadamiamy iż wobec faktu nieuchronnie zbliżającego  się końca karnawału, nawiązując do wieloletniej tradycji ostatków  dnia 20 lutego o godzinie 16:30 rozpoczął się w ISP w Radwanowicach Bal Karnawałowy, na który przybyli sami wyśmienici Goście. Zabawom oraz tańcom nie było końca. A kiedy  nadszedł czas na okrzyknięcie Najznakomitszych gości Królem i Królową Karnawałowego Balu w naszej szkole wśród Gości zawrzało. Z największą przyjemnością  ogłaszam, że Królem Balu w roku 2020 został Paweł Sioła uczeń klasy IV dla którego tego dnia taniec był jedynym i wyjątkowym zajęciem, a Królową Balu zostały piękne kobietki z klasy VIIIa czyli – Patrycja Małodobry, siostry Kasia i Tereska Zimbińskie  oraz Julia Chrapek. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspaniały, wspólnie spędzony czas!

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO ALFIK

      • Dziewięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. Konkurs ma na celu odkrywać i rozwijać matematyczne uzdolnienia dzieci i młodzieży. Jest doskonałym testem sprytu, wyobraźni i logicznego myślenia.

       Najlepszy, bardzo dobry wynik oraz dyplom wyróżnienia otrzymała:

       • Alicja Czajkowska  - klasa II

       Dyplomy uznania i najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:

       • Oliwia Całek – klasa IV
       • Bartłomiej Walczowski – klasa V
       • Mikołaj Konieczny i Szymon Walczowski – klasa VI

       Gratulujemy wyniku, a kolejna edycja już za rok!

                                                                                                                             Urszula Czyba

      • KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY

      • 13 lutego 2020 r. odbył się szkolny konkurs matematyczno – przyrodniczy. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy rywalizowali między sobą odpowiadając oraz wykonując zadania o różnym stopniu trudności. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Aby wyłonić tych najlepszych zostały przeprowadzone,  aż 3 dogrywki.

       Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji oraz rozwinął ciekawość matematyczno-przyrodniczą. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wyniki:

         • I miejsce – Błażej Chrapek,  kl. IV
         • II miejsce – Amelia Kłeczek,  kl. V
         • III miejsce – Magdalena Woźniak, kl. VI 

       Organizatorzy konkursu: Anna Spyt i Urszula Czyba

      • TRENING CZYNI MISTRZA!

      • 25.01.2020 r. młodzi adepci sztuki teatralnej mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez aktora, Wojciecha Terechowicza. Prócz zajęć z dykcji i plastyki ciała, powstała kanwa, na której instruktorki  teatralne, p. Kamila Szkodlarska i p. Izabela Kołodziej, stworzą najnowsze przedstawienie. Będzie to ogromna niespodzianka, gdyż scenariusz w całości powstał pod piórem jednej z uczestniczek Szkolnego Teatru „Szpila”, Hanny Góralskiej. Tematyka spektaklu to pomieszanie treści psychologicznych z lekkim humorem komediowym. Z pewnością przypadnie do gustu naszym wiernym odbiorcom.  Każdy z aktorów włożył bardzo dużo pracy i serca w warsztaty. Z zainteresowaniem słuchaliśmy rad pana Wojtka. Chcieliśmy nauczyć się jak najwięcej, aby i w tym roku zdobyć zaszczytne miejsca na festiwalach teatrów amatorskich. Choć była to sobota, a godzinny poranne nie zachęcały do wstawania, z radością przybyliśmy na długo wyczekiwane spotkanie z panem Terechowiczem. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzę, że prócz aktorów, na scenie teatralnej zagrają….tekturowe pudła, a do czego będą potrzebne i co tak naprawdę się z nimi stanie, będzie można zobaczyć już wiosną, kiedy to na deski scen konkursowych wkroczymy z naszym nowym repertuarem. Trzymajcie za nas mocno kciuki! Już dziś, wszystkich serdecznie zapraszamy na nasz najnowszy spektakl.

      • WIERSZOBRANIE PRZEZ KOLĘDOWANIE

      • Choć za oknem pogoda iście jesienna, 24.01. Dolina Słońca zatonęła w zimowej aurze. Dźwięk kolęd i pastorałek wypełnił całą teatralną scenę. Świąteczne wiersze i opowiadania sprawiły, że w sercu każdego z nas spadł biały, puszysty śnieg. Uczniowie klas terapeutycznych, pod kierownictwem pani Doroty Kieś i pani Kamili Szkodlarskiej, przygotowali krótką inscenizację dotyczącą najważniejszej, świątecznej gwiazdki, Gwiazdy Betlejemskiej. Wspaniale wyrecytowany przez naszych uczniów wiersz wszystkim przypadł do gustu. Wspólnie wykonana kolęda „Gore gwiazda Jezusowi” przy akompaniamencie dzwoneczków, zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania. Uczniowie klas terapeutycznych zawsze z ogromnym zaangażowaniem biorą udział
       w występach artystycznych. Wszyscy, nawet Ci, którzy jeszcze do niedawna byli bardzo wstydliwi, z ogromną pasją realizują się na teatralnej scenie.  Obecność pani Anny Dymnej wszystkim dodała odwagi i rozwiała tremę. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach Wierszobrania, które planowane są już na wiosnę.

      • ODWIEDZINY W JEDNOSTCE STRAŻY POŻARNEJ W KRAKOWIE. WYJAZD DO GO KIDS.

      • Dnia 23 stycznia 2020r, odbyła się wycieczka szkolna z ramienia SzRU oraz Innowacji Pedagogicznej „ Karuzela Sportów” do Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej nr2  w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany dzięki  staraniom SzRU i przychylności Pana  Piotra Walczowskiego – młodszego aspiranta Państwowej Straży Pożarnej, dzięki któremu zwiedziliśmy od A do Z całą jednostkę, zobaczyliśmy  wspaniały wielki wóz, zapoznaliśmy się z ze sprzętem pożarniczym oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek strażackich. Pan Piotr przygotował dla nas nie lada niespodziankę,  wyjechał na plac Państwowej Straży Pożarnej specjalnym wozem z bardzo długą drabiną  i zademonstrował nam wszystkie możliwości tego wspaniałego auta. Trzeba przyznać, nie lada to była atrakcja. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni  z wyjazdu, a najbardziej utkwił nam ten wspaniały wóz , którego drabina sięgała prawie do nieba. Po zwiedzaniu JRG-2 udaliśmy się do największego parku rozrywki – „ Go Kids”, gdzie szaleństwo i zabawa  zawsze idą  w parze. Każda zdobyta atrakcja dostarczała uczestnikowi punkty na indywidualnym zegarku, które można było wymienić na inną atrakcję, np., samochodzik. Po udanej  zabawie udaliśmy się do restauracji  „Pod Złotymi Łukami” – czyli MC DONALDS. Gdy wszyscy zjedli powróciliśmy do szkoły.

       Przewodnicząca SzRU – Julia Dorynek

       Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych