• Aktualności

      • SZOPKI W CELESTACIE

      • Dnia 23.01 uczniowie klas terapeutycznych, uczestnicy zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej im. Brata Alberta, wybrali się pociągiem do Krakowa, by zwiedzić pokonkursową wystawę szopek krakowskich. Jest to wydarzenie, które corocznie przyciąga całą masę ludzi. Nie tylko tych, którzy szopki tworzą, ale także tych, którzy szopki chętnie oglądają. "Zwyczaj „chodzenia” z szopką po domach sięga XIX wieku. Jednak po I wojnie światowej zaczął powoli zanikać. Szopka krakowska jest ewenementem na światową skalę. Scena Bożego Narodzenia przeniesiona została z Betlejem w scenerię zabytkowych budowli Krakowa. Szopka krakowska to smukła, wielopoziomowa, wieżowa, bogato zdobiona budowla, skonstruowana z lekkich, nietrwałych materiałów. Charakteryzuje się nagromadzeniem zminiaturyzowanych elementów zabytkowej architektury Krakowa, fantazyjnie przetworzonych i połączonych [https://www.muzeumkrakowa.pl/wystawy/ pokonkursowa-wystawa-szopek-krakowskich-szopki-w-celestacie] Z nieukrywanym zainteresowaniem i fascynacją przemierzaliśmy kolejne etapy wystawy, by podziwiać te miniaturowe, ruchome dzieła sztuki. Niektórzy z nas, na wystawie byli po raz pierwszy. Pogoda styczniowa nas rozpieszcza. Dlatego też, po zwiedzaniu, wybraliśmy się do pobliskiego kościoła Karmelitów Bosych, by zobaczyć gdzie znajduje się relikwia świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Po nakarmieniu duszy, doznaniami artystycznymi i duchowymi, udaliśmy się na ucztę cielesną, czyli obiad do restauracji "Pod srebrnym kurem". Tam mogliśmy pochwalić się nienagannymi zasadami savoir - vivre. Wszystkim bardzo podobał się ten dzień. Mamy nadzieję wrócić tu za rok, a kto wie? Może podobnie, jak podopieczni Fundacji im. św. Brata Alberta i my, weźmiemy udział w konkursie szopek krakowskich? Trzymajcie za nas mocno kciuki!

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "MEDITEST"

      • Dziesięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, utrwalenie zagrożeń dla zdrowia i życia oraz pogłębianie wiedzy na temat postępowania w nagłych wypadkach. W celu wyrównania szans, uczestnicy konkursu rozwiązywali test dostosowany do swojej kategorii wiekowej. Mamy się czym pochwalić, ponieważ czworo uczniów uzyskało bardzo dobry wynik otrzymując od Ogólnopolskiego Centrum Edukacji dyplom wyróżnienia:

       • Michał Woźniak, kl. III - 10 miejsce
       • Gabriela Bartosiewicz, kl. VI - 11 miejsce
       • Kenese Kovacs, kl. VI - 11 miejsce
       • Magdalena Woźniak, kl. VI - 14 miejsce

       Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku  i życzymy dalszych sukcesów :)

        

       Opiekun: Anna Spyt

      • SPORTOWA NOC W SZKOLE DLA KLAS VII - VIII

      • Noworoczna Sportowa Noc w Szkole dla klas VII i VIII  zorganizowana przez SzRU i realizatorów Innowacji Sportowej  „Karuzela Sportów” rozpoczęła się zabawą terenowa w chowanego przy światłach latarek, pod osłoną nocy. Kryjówki były niebanalne i nieprzewidywalne. Po zabawie w chowanego przyszedł czas na kolacje i tu Pani Milena Błądek -  Byczek wykazała się niezwykłym talentem kulinarnym. Stała się prawdziwym Master Szefem szkolnego zaplecza kuchennego, udało się stworzyć wraz z uczniami  ciasto drożdżowe marzeń. Efektem tego zabiegu była pyszna pizza. Po kolacji przyszedł czas na szeroko rozumiana zabawę sportową, a tuz nad ranem obejrzeliśmy seans filmowy. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, bezpieczną i owocną zabawę.

                                                                                                                          Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • BEZSENNOŚĆ W RADWANOWICACH

      • Kiedy 17.01 nad Radwanowicami rozpostarła się czarna plandeka nocy, budynek ISP rozbłysnął mnóstwem świateł, rozpoczęła się NOC W SZKOLE. W tym roku szkolnym uczniowie klas terapeutycznych również wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Atrakcjom, nie było końca! Wszystko rozpoczęło się od przygotowania wspólnej kolacji. Oczywiście, najprzyjemniejszą jej częścią, było jedzenie! Było wszystko to, co dzieci lubią najbardziej, jednym słowem, dla każdego, coś pysznego! Prócz tradycyjnych już, pokazów filmowych, na których obejrzeliśmy bajkę "Misiek w Nowym Jorku" i film "Wakacje Mikołajka", zorganizowaliśmy także rozgrywki karciane i gier planszowych dla naszych uczniów. Wszystko odbywało się według zasad fair - play
       i tym sposobem, kilkukrotnie przegrały.....panie nauczycielki....Był też salon piękności, gdzie każda z Dam mogła pomalować sobie paznokcie według własnych, niejednokrotnie szalonych, pomysłów. Nie zabrakło także momentów wzruszeń. Zorganizowany został pokaz zdjęć i filmów od klasy I do klasy VIII. Każdy  mógł powspominać z łezką w oku, jak przekraczał progi naszej szkoły, był pasowany na ucznia, przeżywał niezapomniane chwile ze swoimi przyjaciółmi. Było wiele śmiechu i cudownych wspomnień, które na stałe zapisały się w naszych sercach. I choć noc była ciemna i długa, nie zasnęliśmy do białego rana.

      • 28 FINAŁ WOŚP W RADWANOWICACH

      • Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czyli znany każdemu Polakowi  -  WOŚP to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czasie Finału organizowanych jest  wiele  form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast, a także wsi, prowadzona przez licznych wolontariuszy. Zebrane pieniądze są przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. I nasza Szkoła dzięki staraniom Szkolnej Rady Uczniowskiej po raz kolejny wzięła udział   w tegorocznej zbiórce pieniążków  w  zamian za czerwone serduszko WOŚP. Dziękujemy Wszystkim Pracownikom i  Uczniom naszej szkoły, a także  Społeczności Lokalnej za aktywne włączenie się do akcji Jurka  Owsiaka. Siema 

                                                                                                                                  Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • NIESPODZIANKA DLA PRZEDSZKOLA I ZERÓWKI

      • „Wdzięczność ludzka jest wielka
       I jest niezmierzona  
       A serce pełne miłości  
       Bije dla tych, którzy są z nami”
       W dniu 10.01.2020 roku dzieci z Przedszkola i „Zerówki” miały niespodziewanych, niezwykłych Gości o Wielkich Sercach. Pan Maciej Rapciak wraz z Panem Piotrem Kubiczkiem, pod patronatem Pani Poseł Agnieszki Ścigaj, przyjechali w nasze skromne progi wręczyć przedszkolakom i „zerówczakom” własnoręcznie przygotowane paczki świąteczno – noworoczne.
       W imieniu Dyrekcji, wychowawców, a przede wszystkim naszych dzieci z całego serca dziękujemy za wspaniałą inicjatywę, ogrom pracy i serca włożonego w przygotowanie tych wspaniałych paczek oraz za RADOŚĆ, jaką Państwa wizyta sprawiła naszym dzieciom.

      • KOLEJNE SZLAKI PRZETARTE

      • Nie marnując czasu, zaraz po przerwie świątecznej, 10 stycznia grupa ósmoklasistów z klasy edukacyjno-terapeutycznej, wraz z Rodzicami i nauczycielami wybrała się na „Drzwi Otwarte”, zorganizowane specjalnie dla nas, do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, przy ulicy Praskiej 64 w Krakowie. Wyjazd ten odbył się w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Poznajmy się lepiej”, autorstwa mgr Doroty Kieś.  Punktem wyjściowym do podjęcia działań innowacyjnych były analiza i diagnoza potrzeb uczniów klas ósmych ISP, niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz ich rodziców. Przed każdym z nich stoi trudne zadanie wyboru kolejnej placówki edukacyjnej, w której dziecko będzie mogło dobrze się rozwijać, ale i będzie czuć się bezpiecznie. Zadanie to jest tym trudniejsze, iż dotychczas dzieci uczęszczały do szkoły integracyjnej, a dalsza edukacja, ze względu na posiadany stopień niepełnosprawności, może odbywać się jedynie w szkołach specjalnych, przysposabiających do pracy. Tym razem mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej Szkole Przysposabiającej do Pracy nr 9, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dana nam była możliwość rozmowy z Panią Dyrektor, nauczycielami, specjalistami, którzy przedstawili nam ciekawe metody pracy, projekty, jakie są realizowane w ich szkole. Zapoznaliśmy się z infrastrukturą szkoły, pracowniami, ogrodem, a niektórych podopiecznych ucieszył fakt, że na jej terenie mieści się internat. Bo któż by nie chciał kiedyś uciec spod skrzydeł rodziców? ;)       

                   Przyjęto nas bardzo ciepło, poświecono nam dużo czasu i uwagi za co serdecznie dziękujemy!

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych