• Aktualności

      • W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

      • 19 grudnia 2019r szesnastoosobowa grupa uczniów z klas IV-VIII uczestniczyła w wyjeździe na krakowskie lodowisko pod gołym niebem. Wyjazd został zorganizowany z ramienia  Innowacji Sportowej „ Karuzela Sportów”. Lodowisko było podzielone na trzy strefy, pomiędzy którymi każd z uczestników mógł  swobodnie przemierzać na łyżwach lodowy, nieznany teren, oświetlonymi alejkami w rytm płynącej z głośników muzyki. Uczestnicy wyjazdu wykazali się umiejętnością jazdy na łyżwach a także wysoką kultura osobistą i zdyscyplinowaniem podczas wyjazdu. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 

      • KONKURS NA SZOPKĘ

      • W Naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych ale również ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia. Istotne w tworzeniu szopek stało się to iż była to okazja do wspólnej pracy całej rodziny. Okazało się, że każda szopka została wykonana w innym stylu. Widoczna była różnorodność w doborze technik jak i materiałów. Przed zadaniem nauczycieli stanęło niełatwe zadanie ponieważ wszystkie szopki zachwyciły jury.  Dlatego wszystkie szopki zostały nagrodzone.

        

      • JASEŁKA KLASY I

      • Grudzień to czas niezwykły, magiczny, wywołujący w ludziach serdeczność i miłość. Oczekujemy na Boże Narodzenie, które świętujemy z tymi, którzy są nam bliscy. W tym to wyjątkowym czasie uczniowie klasy I rozpoczęli świąteczne przygotowania od przedstawienia swym rodzicom spektaklu o tym, jak niebo z piekłem rywalizowało o ludzkie serca, a szalę zwycięstwa przeważyło narodzenie Jezuska.  Mali aktorzy zagrali z pełnym zaangażowaniem i włożyli wiele serca nie tylko w grę aktorską, ale również w świąteczne życzenia składane swym kochanym rodzicom i babciom. Do życzeń również dołącza się Grono Pedagogiczne ISP w Radwanowicach wraz z panią Dyrektor Darią Nowak: Całej społeczności szkolnej oraz osobom wspierającym szkołę życzymy ciepłych, rodzinnych, pełnych zdrowia, szczęścia i miłości Świąt Bożego Narodzenia.

      • ZAJĘCIA KULINARNE KLASY VII Z UCZNIAMI Z ZAJĘĆ REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYCH

      • W poniedziałek 16 grudnia na zajęcia kulinarne do naszego zespołu rewalidacyjno-wychowawczego przyszła klasa VII ISP. Wspólnymi siłami oraz wykorzystując nowoczesne urządzenie jakim jest „termomix”, przygotowaliśmy kilka świątecznych pierników z powidłem, oblanych słodziutką mleczną czekoladą z kolorowymi posypkami. Uczniowie szybko opanowali działanie urządzenia, sprawnie wzajemnie współpracowali angażując swoich niepełnosprawnych kolegów w realizację przepisu. Podczas gdy nasze pierniki się piekły, przystąpiliśmy do dekorowania pierniczków. Lukier i posypka sprawiły, że pierniki zamieniły się w kolorowe słodkości. Każde dziecko z wielkim zaangażowaniem ozdabiało ciasteczka. Na koniec zajęć ucztowaliśmy rozkoszując się smakiem jeszcze ciepłego ciasta korzennego.

      • WYJAZD DO CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI

      • 12 grudnia Nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Centrum Szkła i Ceramiki mieszczącego się w Krakowie przy ulicy Lipowej. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach w których  tutejsi mistrzowie zaprezentowali jak wykonuje się bańki metodą hutniczą Zwiedzili również wystawę "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" wraz z przewodnikiem a także mieli możliwość obejrzenia współczesnego szkła i ceramiki w Galerii. Na koniec dzieciaki zamienili  się w kreatorów świątecznych ozdób. Każdy z uczestników podczas malowania na szkle mógł poczuć atmosferę nadchodzących Świąt.

        

      • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BAJEK

      • Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię dziecka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. 5 listopada przedszkolaki  wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

      • WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

      • 10 grudnia przedszkolaki udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W trakcie wizyty Pani policjantka opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca policjanta. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w trakcie codziennej służby. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Następnie przeszli do pomieszczenia techników kryminalistyki gdzie dzieci zobaczyły jak wygląda stanowisko do robieniu serii zdjęć sygnalitycznych czyli zdjęć które  wykonuje się z profilu, en face i półprofilu. Miały również możliwość zdejmowania własnych odciski palców. Policjanci podkreślali również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego każde dziecko otrzymało kolorowy odblask. Na koniec dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Mogli zasiąść  za kierownicą radiowozu, motocyklu czy też quada.

      • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

      • 6 grudnia Naszych przedszkolaków odwiedził dobrze wszystkim znany Św. Mikołaj. Chyba wszystkie dzieci przez cały rok były grzeczne ponieważ każde z Nich otrzymało upominek. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaprezentowały Świętemu Mikołajowi piosenkę której uczyły się skrupulatnie przez kilka ostatnich dni. Przedszkolaki obiecały dalej zachowywać się wzorowo a Mikołaj zagwarantował, że odwiedzi ich za rok.

      • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

      • Dnia 05.12.2019 roku o godzinie 16:00 w sali teatralnej Ośrodka Terapeutyczno - Rehabilitacyjnego Anny Dymnej "Dolina Słońca" w Radwanowicach odbyło się spotkaniez Mikołajem, zorganizowane we współpracy Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie.Wieczór był wyjątkowy, i to nie tylko za sprawą miłego, siwobrodego pana z workiem pełnym prezentów, ale przede wszystkim z uwagi na odbiorców tego przedsięwzięcia, a byli nimi podopieczni Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie. Szkolny Teatr "Szpila" działający w ISP, pod kierunkiem pani Kamili Szkodlarskiej i pani Izabeli Kołodziej przygotował krótką inscenizację dotyczącą świąt i tego, co z nimi najbardziej się kojarzy, czyli Świętego Mikołaja. Najatrakcyjniejszą częścią programu były wspólne gry i zabawy świąteczne. Sala wrzała od śmiechów i hucznych oklasków. Radości nie było końca! Chwilę odpoczynku umilił wszystkim słodki poczęstunek. Gdy wszyscy napełnieni już zostali dźwiękami pastorałek i zapachem choinki, na scenę wkroczył najważniejszy gość, Święty Mikołaj! Wszyscy byli bardzo grzeczniw mijającym roku, więc dla każdego znalazł się prezent...."bo przecież to On miłością serca nastraja i to jest właśnie cud, cud Świętego Mikołaja....."

      • SPOTKANIE Z PANEM KAJETANEM RAJSKIM - wykład "Polskie Państwo Podziemne"

      • W poniedziałek 2 grudnia uczniowie z klas III - VI mieli okazję wysłuchać wykładu, który poprowadził pan Kajetan Rajski, redaktor naczelny Kwartalnika "Wyklęci", dziennikarz, publicysta, autor wielu książek upamietniających historię Polski. Podczas wykładu uczniowie mogli ugruntować wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych, działającego podziemia w okupowanej i powojennej Polsce. Była to solidna lekcja historii. 

      • ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      • Podczas Andrzejek Nasze przedszkolaki przeniosły się w świat wróżb. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową.  Skrzynia zawodów,  Kubeczki,  Andrzejkowe serca z imionami, to tylko niektóre z wróżb które dzieci miały okazję poznać. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na mały poczęstunek. Przyszłość pokaże czy wróżby się spełnią. Pewne jest tylko to, że wróżby przyniosły dzieciom dużo radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

      • MATEMATYCZNY KONKURS ALFIK

      • 27 listopada 2019 roku, uczniowie z naszej szkoły zmagali się z królową nauk w ogólnopolskim konkursie matematycznym Alfik. Gratulujemy wytrwałości i oczekujemy na wyniki.

      • PRZECIERAMY SZLAKI!

      • Do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka miesięcy, ale my już intensywnie zaczynamy poszukiwania kolejnej, edukacyjnej przystani dla naszych absolwentów. Pięcioro ósmoklasistów wraz ze swoimi zatroskanymi rodzicami  i nauczycielami 26.11. 2019 udało się na „Dzień Otwarty” do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Krakowie (Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Szkoła Branżowa 1-szego Stopnia), przy ulicy Barskiej. Odwiedzający mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, kulinarnych, zapoznać się z ofertą edukacyjną i terapeutyczną szkoły, zajrzeć w różne, ciekawe zakątki szkoły, a przede wszystkim szczerze porozmawiać ze społecznością szkolną: specjalistami i uczniami. Gospodarze umilali nam czas przygotowanymi własnoręcznie łakociami i przekąskami, cierpliwie odpowiadali na nurtujące nas pytania. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Dowiedzieliśmy się jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do konkretnej szkoły, jakie możliwości są już po jej ukończeniu. Sytuacja trochę nam się wyjaśniła, ale to nie koniec naszych poszukiwań. Już w styczniu ruszamy do szkoły na Praską, przecierać dalsze szlaki. Dziękuję bardzo wszystkim, szczególnie Rodzicom za obecność
       i zaangażowanie.

                  

                                                                                                    Dorota Kieś – oligofrenopedagog, doradca zawodowy.

      • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      • Historia Pluszowego Misia na kartkach historii zapisała się już w XX wieku .  Jednak samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku. 22 listopada dzieci z oddziału 5 i 6 latków zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, odgadywały zagadki o bajkowych Misiach. Pojawiły się zabawy ruchowe, misiowe tańce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną z głównym bohaterem dzisiejszego dnia czyli Misiem.

      • NOC W SZKOLE

      • W nocy z 22 na 23 listopada SzRU w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, zapewniła całonocną sportową atrakcję swoim uczniom w murach naszej szkoły. O godzinie 19.00 przyszliśmy do szkoły wyposażeni tym razem nie w podręczniki i zeszyty, ale w poduszki i śpiwory! Czekało  na   nas wiele atrakcji! Początek spotkania to przygotowanie miejsca do snu, rozlokowanie się w murach szkoły oraz zbiórka, na której omówiliśmy zasady bezpieczeństwa. Następnie z latarkami na głowie wyruszyliśmy na teren szkoły i bawiliśmy się w chowanego wieczorową porą. Skrytki były nieprzewidywalne i ciekawe.  Po zakończonej zabawie udaliśmy się na ciepłą herbatę i pyszne zapiekanki oraz tosty. Po znakomitym posiłku bawiliśmy się sportowo na sali gimnastycznej, odbył się wieczór filmowy z popcornem, promocja czytelnictwa i do białego rana  na sali gimnastycznej  trwał mecz piłki ręcznej. Odbyła się  też zabawa w Mafię. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej strony! Z wielkim żalem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc, rozeszliśmy się do domów.Dziękujemy wszystkim Uczniom za  Wspaniałą Wspólną Zabawę!

                                                                                                                                   Opiekun SzRU – Izabela Kołodziej

      • DZIEŃ TOLERANCJI

      •  „Wszyscy różni, wszyscy równi”.

       18  listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień tolerancji .Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor zielony, który jest także kolorem nadziei.  W tym dniu spotkaliśmy się na Sali gimnastycznej z uczniami naszej szkoły. Z klasami I-III stworzyliśmy krąg przyjaźni, zapoznaliśmy się z opowiadaniem o Smoku, który szukał przyjaciela i zakończyliśmy zajęcia wspomnianym kręgiem przyjaźni, ponadto stworzyliśmy wspólną pracę o przyjaźni i tolerancji. Na serduszkach wypisywaliśmy hasła kojarzące się im z motywem przewodnim dnia, który ozdobił szkolny korytarz. Natomiast uczniowie klas IV-VIII   wypisywali i prezentowali zebranym uczniom   swoje  „złote  myśli ” związane z hasłem „Tolerancja”. Tolerancji, która przypominać miała nam, co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się by być tolerancyjnym. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu  poruszyć w nas strunę wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.  

                                                                                                                        Pedagog szkolny Izabela Kołodziej             

      • WYJAZD DO KINA KIJÓW

      • Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Pod koniec października  dzieci udały się do Kina Kijów na przedstawienie teatralne pt.,, Przygody Wilka i Zająca’. Dzieciom bardzo spodobał się spektakl. Odważne dzieci miały możliwość zostać  na chwilę aktorami i wcielić się w rolę pomocników Magika. Całość przedstawienia dodatkowo ubarwiały profesjonalne efekty świetlne, które również wzbudzały niemałą sensację wśród dzieci. Tuż po powrocie czekał na dzieci test z wiedzy o spektaklu, ku miłemu zaskoczeniu nauczycieli dzieci zdały test celująco! Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wycieczki na kolejne spektakle.

      • HALLOWEEN

      • Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp. Dokładna geneza Halloween nie jest znana. Może nią być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony) albo celtyckie święto na powitanie zimy. Z jednej strony był to czas radowania się minionymi zbiorami oraz powrotem bliskich do domów, z drugiej strony pojawiało się widmo zimy – czasu zmagań z głodem, chłodem i niedostatkiem światła słonecznego. W naszej  szkole uczniowie klas IV-VIII  wzięli udział w konkursie  organizowanej przez SzRU , ozdabiając klasy w Halloweenowe  ozdoby wykonane własnoręcznie, lub kupione. Tego dnia było trochę strasznie. Gratulujemy zwycięzcom, Dziękujemy Wszystkim Uczniom za duże zaangażowanie.

                                                                                                                          Opiekun SzRU Izabela Kołodziej

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych