• Aktualności

      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY U ZERÓWKOWICZÓW

      • 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Jesteśmy pewni, że głośne śpiewanie piosenki usłyszała Pani Wiosna, a starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że zawita do nas na dobre.

      • „KTO SZUKA, NIE BŁĄDZI…” – SIÓDMA EDYCJA FESTIWALU ZAWODÓW W KRAKOWIE!

      • Festiwal Zawodów to wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w całym województwie małopolskim. Odwiedzający targi zostali wprowadzeni w świat zawodów w sposób barwny i różnorodny. Uczennice klasy VIII, które pod opieką pani Doroty Kieś wybrały się 22 marca 2019 roku na tę imprezę miały okazję przyjrzeć się ponad 140 interaktywnym stoiskom, gdzie można było zobaczyć między innymi: pokazy barmańskie, mechaniki samochodowej, nowoczesnej gastronomii, robotyki czy mody oraz wiele innych. Swoją ofertę zaprezentowały również służby mundurowe: wojsko, policja oraz straż miejska. Impreza nieprzypadkowo organizowana jest w marcu, gdyż jest to szansa dla uczniów, by zapoznali się z ofertą edukacyjną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i zastanowili nad kierunkiem indywidualnej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Niektórzy skorzystali z dodatkowej porady doradców zawodowych i otrzymali "Informator dla 8-klasistów i absolwentów gimnazjów 2019". Dla wielu ósmoklasistów najbliższe miesiące będą czasem podejmowania ważnych decyzji i intensywnej nauki. Życzę Wam jasnych umysłów, połamania pióra podczas czekających Was egzaminów i satysfakcjonujących wyników, które pozwolą Wam dostać się do wymarzonej szkoły. Przede wszystkim jednak uwierzcie w siebie, bo każda/każdy z Was jest wyjątkowa/wyjątkowy! Jeśli ktoś chciałby zdobyć dodatkowe informacje czy zasięgnąć rady, to zapraszam. Zachęcam Was także do odwiedzania wybieranych przez Was szkół w ramach Dni Otwartych.

      • LOGORYTMIKA DLA SMYKA

      • Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w oddziale przedszkolnym odbyły się grupowe zajęcia logopedyczne o charakterze profilaktycznym. Dzieci dowiedziały się o co należy dbać, aby pięknie mówić: zwrócono uwagę na prawidłowe nawyki żywieniowe i ogromne znaczenie gryzienia i żucia twardych pokarmów, ważną rolę zdrowych i prostych ząbków, oraz wpływ ogólnej sprawności fizycznej na to w jaki sposób pracują narządy artykulacyjne. Wspólne ćwiczenia oddechowe przy muzyce, zabawy słuchowo - logorytmiczne oraz wykonanie zabawek logopedycznych sprawiły dzieciom wielką radość.

      • DZIEŃ KOBIET W ZERÓWCE

      • „Dzisiaj Święto Kobiet
       Śpieszą wszyscy chłopcy

       Złożyć wszystkim paniom
       Moc życzeń gorących.”

       8 marca to wyjątkowy dzień zarówno dla tych dużych jak i małych pań. W tym dniu każdy czuł się wyjątkowo: dziewczynki - „małe damusie”  oraz chłopcy - „mali dżentelmeni”. Chłopcy wyśpiewali najpiękniejsze życzenia dziewczynkom i paniom. Oczywiście nie obyło się bez kwiatów i drobnych upominków . Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu - byli mili i uczynni. Na koniec dnia zarówno dziewczynki jak i chłopcy wykonali wspólną pracę plastyczną -  w grupie siła! Wszystkie panie  i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia  i kwiaty. 

      • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W ZERÓWCE

      • Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Tym razem było to zrobienie przez dzieci soku owocowego. Dzieci z zerówki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka oraz pomarańcze. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci! Pychotka!

      • XXIX OGÓLNOPOLSKI LOGOPEDYCZNY KONKURS PLASTYCZNY „SZUMI LAS”.

      • Uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne wzięli udział w XXIX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Szumi Las”, organizowanym przez wydawnictwo KOMLOGO. Zadaniem uczestników było przedstawienie lasu w taki sposób, aby wykonane przez nich prace oddziaływały na wszystkie zmysły i jednocześnie utrwalały słownictwo zawierające głoski syczące i szumiące. Dzieci z wielkim zaangażowaniem stworzyły na zajęciach piękne kolorowe, szeleszczące, pachnące, zróżnicowane w dotyku a niektóre wręcz smaczne J  prace konkursowe, które zostały odesłane do organizatora. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki za udział w konkursie.

                                                                                                                                                        Monika Raś - Szuba

      • TŁUSTY CZWARTEK U ZERÓWCZAKÓW

      • "Ramtadrata! Ramtadrata!
       Jestem babcia Honorata.
       Oj, smażą moje rączki
       najlepsze na świecie pączki!
       No, a już faworki,
       To tylko u babci Honorki".

        

       Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Zerówkowiczów odwiedził teatrzyk papierowych kukiełek z przedstawieniem według utworu M. Kownackiej "Pączki i faworki u babci Honorki". Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno –ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem i lukrem. Było smacznie!

        

      • WYCIECZKA DO KOPALNI SREBRA W TARNOWSKICH GÓRACH I MUZEUM CHLEBA W RADZIONKOWIE

      • Dnia 19 lutego 2019 roku uczestnicy zajęć rewalidacyjno – wychowawczych wzięli udział w całodniowej wycieczce do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Wycieczka została zorganizowana przez Świetlicę Terapeutyczną Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. Wzięli w niej również udział uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum Specjalnego w Radwanowicach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podzielenia się na dwie grupy, po czym przeszliśmy do budynku nadszybia kopalni, gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców: srebra, ołowiu i cynku. Zapoznaliśmy się tutaj m.in. z metodami wydobycia metali oraz odwadniania podziemi. Wędrując razem z przewodnikiem, mogliśmy obejrzeć m.in. dawne narzędzia, płuczkę, lampy używane pod ziemią, kubły do transportu urobku. Po wizycie w Muzeum Górnictwa ubraliśmy kaski, wsiedliśmy do górniczej windy i poprzez szyb "Anioł" zjechaliśmy na głębokość ok 40 m. Tu rozpoczęliśmy niezwykłą podróż przez podziemia wpisane w lipcu 2017 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie wędrówki oglądaliśmy wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne komory powstałe na przełomie XVIII i XIX w. Poznaliśmy tylko niewielką część potężnego kompleksu, który powstawał od 1784 r. Szlak dla turystów liczy bowiem 1740 m i łączy ze sobą trzy dawne szyby górnicze: "Anioł", "Żmija" i "Szczęść Boże". Warunki panujące w podziemiach kopalni, charakteryzujące się niską temperaturą i dużą wilgotnością powietrza, pozwoliły nam poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Jedną z największych atrakcji trasy był przepływ łodziami. Kursują one między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach "Szczęść Boże" i "Żmija". Podróż dawnym chodnikiem odwadniającym dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć. Po zwiedzeniu Kopalni Srebra i smacznym obiedzie udaliśmy się do Muzeum Chleba w Radzionkowie, w którym zgromadzone są kolekcjonerskie zbiory Piotra Mankiewicza. Zbiory obejmują kilka tysięcy eksponatów w postaci maszyn i urządzeń, pocztówek, zdjęć, obrazów, grafik, publikacji czy książek. Tutaj zostaliśmy zapoznani z historią chleba, z szacunkiem dla niego, jak i maszynami i urządzeniami do jego produkcji wykorzystywanych. Każdy z nas mógł także przygotować dla siebie bułeczkę z ciasta chlebowego. Wycieczka była bardzo fajna, pełna przeżyć i dobrej zabawy. Zresztą zobaczcie sami:)

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

   • ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU
   • SAŁATKA ŚLEDZIOWA
   • ZABAWA KARNAWAŁOWA W PRZEDSZKOLU
   • WARSZATY ZIMOWE W PRZEDSZKOLU
   • WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU
   • TŁUSTY CZWARTEK
   • ZABAWA KARNAWAŁOWA REWALIDANTÓW
   • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
   • ZAJĘCIA PLASTYCZNO-TECHNICZNE W PRZEDSZKOLU
   • WOLNY CZAS PRZEDSZKOLAKÓW
   • UPOMINKI DLA BABCI I DZIADKA
   • REWALIDANCI ROBIĄ CYTRYNY W SYROPIE