• Aktualności

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      • SzRU żegna  uczniów klasy VIII, którzy jeszcze nie dawno przeżywali  w murach naszej szkoły  radości, sukcesy i gorycze porażek. Dziś kończy się dla Was  pewien etap. Przed Wami  nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele, nowe problemy. Opuszczacie  na zawsze kolorową krainę dziecięcych marzeń i wchodzicie w świat dorosłych. Wiemy, że  czekaliście  na ten moment... A jednak serce tak dziwnie uderza, mgła jakaś oczy zasłania. Pojawia się tęsknota za tym co minęło, bo "różne są rzeczy ukryte w króciutkim wyrazie żal.."  Z okazji  zakończenie roku szkolnego życzymy Wszystkim uczniom naszej szkoły wspaniałych  wakacyjnych  przygód. Zanim wyruszycie  w  dwumiesięczną podróż, chcielibyśmy  wypowiedzieć się w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Z całego   serca dziękujemy  Szanownej Dyrekcji oraz Wam, Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za to, że: dbaliście  o nasze bezpieczeństwo, troszczyliście  się o nas, byśmy czuli się w szkole jak w domu, uczyliście  nas, jak mamy zachowywać się w danej sytuacji, pomagaliście  nam zdobywać wiedzę, próbowaliście wbić nam do głowy bardzo ważne regułki, choć nieraz my nie chcieliśmy  ich sobie przyswoić.
       Dziękujemy Wam za to, że tak łatwo nie poddajecie się i dalej walczycie o nasz rozwój intelektualny.
       Dziękujmy  za wspólnie  spędzony rok szkolny 2019/2020 i  życzymy zdrowia,  gorącego lata, ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich oraz spędzenia jak najmilej wakacji!

                                                                                                              Szkolna Rada Uczniowska

      • WYJĄTKOWA DROGA DO SAMODZIELNOŚCI

      • 25.06.2020 roku, 6 uczniów, uczestników międzynarodowego programu "The Gateway Award", otrzymało swoje odznaki. Dla czwórki z nich był to początek tej fascynującej drogi, otrzymali oni brązowe odznaki. Dwójka zaś realizowała już program kolejny rok, dlatego ich zmagania zwieńczyło srebro.

       Program zakłada aktywizację dzieci w 5 sekcjach: hobby, wolontariat, przygoda i wyzwanie, sport i styl życia. Głównym celem programu jest stymulowanie osobistego rozwoju uczestników. Cele szczegółowe to:

       • zwiększenie kompetencji społecznych i komunikacyjnych
       • zwiększenie aktywności własnej
       • pełniejszy udział w życiu kulturalnym i społecznym
       • wzmacnianie poczucia własnej wartości

                   Tegoroczna gala była wyjątkowa. Z uwagi na pandemię COVID-19 niestety nie mogliśmy spotkać się w dużym gronie i wspólnie celebrować naszego sukcesu. Z pomocą przyszła nam współczesna technologia! Całą galę zrealizowaliśmy w wersji on-line. Była
       z nami pani Ewa Nałęcz - Kłos, polska koordynatorka programu. Wzruszeniom nie było końca. Cudowne wspomnienia zwieńczył teledysk zrealizowany przez panią Kamilę Szkodlarską, który będzie pamiątką na całe życie.

                   Naszym uczniom, a zarazem już absolwentom, serdecznie gratulujemy odznak
       i kolejnych szczebli w wysokiej drabinie samodzielności. Mamy nadzieję, że w nowej szkole również realizować będziecie ten wspaniały program.

        

       https://we.tl/t-QXrricRMIl

        

       oprac. Kamila Szkodlarska

      • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

      • Co roku w naszej szkole uczniowie klas czwartych maja możliwość zdobycia niezwykle ważnego uprawnienia jakim jest Karta rowerowa. W tym roku również, pomimo zaistniałej w kraju sytuacji, wynikającej ze stanu epidemii, udało nam się przeprowadzić ten egzamin. Najpierw, przystępujący do egzaminu uczniowie, musieli wypełnić online test z wiedzy teoretycznej. Z radością stwierdzamy , że poziom wiedzy naszych uczniów był niezwykle wysoki i wszyscy zdający świetnie poradzili sobie z udzieleniem właściwych odpowiedzi na niejednokrotnie trudne pytania. We wtorek 09.06, przy zachowaniu wszelkich wymaganych obostrzeń sanitarnych, odbył się egzamin praktyczny. Nad jego przebiegiem czuwał sierżant sztabowy Krzysztof Rojek. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę świetnymi umiejętnościami praktycznymi. Z radością stwierdzamy, że wszyscy ubiegający się w tym roku o kartę rowerową odnieśli sukces.

       Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im szerokiej drogi!

      • W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH

      • W minionym tygodniu, klasy terapeutyczne wraz ze swoimi nauczycielkami i rodzinami zastanawiały się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie. Przyjrzeliśmy się bliżej piramidzie zdrowego żywienia, u której podstawy leży ruch. Okazało się, że w naszej szkole sport towarzyszy nam prawie codziennie. Dowodem na to, był przegląd zdjęć z ostatnich kilku lat, na których to: pływamy w basenie, na żaglówkach, jeździmy konno, wspinamy się na ściance i w skałkach, tańczymy, spacerujemy, bierzemy udział w różnych zawodach. Porozmawialiśmy również o racjonalnej, zbilansowanej diecie, podzieliliśmy się  przepisami na swoje ulubione zdrowe dania. W piątek 22.05.20 r., w czasie lekcji online, podsumowującej nasze tygodniowe działania połączył się z nami gość specjalny – pani rehabilitantka Katarzyna Niemczyk, która niegdyś pracowała w naszej szkole. Wszyscy uczniowie doskonale ją pamiętali i jej obecność sprawiła nam ogromną radość. Pani Kasia, będąca jak zwykle we wzorowej formie postanowiła, bez zbędnych słów, przejść do konkretnego działania. Odeszliśmy więc od swoich monitorów i w wygodnych strojach zaczęliśmy ćwiczyć, zgodnie z instrukcją pani rehabilitantki. Każdy osobno, a jednak wszyscy razem. Po krótkiej gimnastyce poczuliśmy się jak nowo narodzeni i gotowi do dalszego działania.  Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie, że zechciała nam poświęcić swój czas i energię. Mam nadzieję, że zachęciła nas do regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety, bo jak mawiał Gandhi:

       „To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota czy srebra”.

       I tego bogactwa życzę nam wszystkim.

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych