• Aktualności

      • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY

      •  27 kwietnia jest Świętem  Patrona naszej szkoły, z tej okazji Przewodnicząca SzRU wspomina szkołę wczoraj i dziś, zapraszamy  do przeczytania:    

       Integracyjna Szkoła Podstawowa Imienia Ofiar Pacyfikacji w Radwanowicach powstała w 2001r, lecz przed tym była to zwykła wiejska szkoła podstawowa, gdzie uczęszczali rodzice niektórych  uczniów z naszej szkoły. Szkoła ta bardzo się zmieniała, doszli do nas uczniowie z różnymi zaburzeniami. Dużo pełnosprawnych uczniów dzięki styczności z osobami niepełnosprawnymi  nauczyła się tolerancji , a osoby niepełnosprawne nawiązały  nowe przyjaźnie,  nie czują się odrzucone i  odtrącone od innych. Moim zdaniem szkoła ta nauczyła mnie akceptacji różnych osób,  innych ode mnie, a także nauczyła mnie współpracy z uczniami młodszymi oraz starszymi.

                                                                                                              Przewodnicząca SzRu  - Julia Dorynek kl. VII

      • 22 Kwietnia DZIEŃ ZIEMI - Chrońmy Środowisko!

      •    Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Przypomnienie ludziom o kruchości ekosystemu. Dzień Ziemi obchodzony jest w okresie równonocny wiosennej na Półkuli Północnej oraz w czasie równonocny jesiennej na Półkuli Południowej. Oba te dni wyróżniają się tym, że na całej planecie  dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej wszyscy przedstawiciele homo sapiens, dzielą między siebie tą samą planetę, która  jest naszym wspólnym dobrem. Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell, na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce pierwsze obchody  Dnia Ziemi odbyły się w Warszawie  w roku 1990. Na początku XXI w. Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o nasze środowisko naturalne.

                                                                                                                        Pedagog szkolny – Izabela Kołodziej

      • REWIA MODY EKOLOGICZNEJ

      •     W dniu 20 marca 2020r,  z okazji Dnia Ziemi, na łamach strony internetowej naszej szkoły prezentujemy Rewie  Mody Ekologicznej w wykonaniu  dwóch uczniów naszej szkoły.  Paweł Sioła  z klasy IV zaprezentował ubranie biznesowe z  XIX w. zmienione na obecne trendy ekologiczne XXI w.  Paweł został ubrany w surowce wtórne z wykorzystaniem: marynarka - reklamówki foliowe oraz guziki pochodzące z zakrętek plastikowych  cylinder - papier z makulaturą kolorową, mucha - karton falisty oraz zakrętki plastikowe okulary - z oprawek plastikowych modnymi w tym sezonie szkłami z zakrętek,  laska - została wykonana z rurki aluminiowej owiniętej papierem. Ubiór pochodzi z kolekcji znanego projektanta Pawła Sioły,  i będzie dostępny we wszystkich sklepach odzieżowych, w obecnej sytuacji  projektant przyjmuje zamówienia indywidualne drogą elektroniczną J  U boku Pawła w Ekologicznym  swobodnym  stroju, pięknie prezentuje się modelka -  Oliwia Walczowska z klasy V, która postawiła na minimalizm i  elegancję. Naturalny wianek na głowie dodaje modelce  uroku, napis z plastikowych nakrętek idealnie  wpasowuje się w temat konkursu a spódniczka z folii wielokrotnego użytku idealnie nadaje się na pląsy i tańce. Ponadto swoja pomysłowością zaszczycił nas Antoni Kieś z klasy III, przedstawiając czynną i zdecydowaną walkę z koronawirusem. Rozpraszające światło w optymistycznych barwach przebija przez pudełko po pizzy. Brawo Antku! A zatem wynik konkursu: 

       Kategoria I – klasy I-III

       1 miejsce – Antoni Kieś     

         Kategoria II – klasy IV-VIII

       1 miejsce –  Paweł Sioła z klasy IV

       2 miejsce –  Oliwia Walczowska z klasy V

        

            Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy. Zwycięzcom Gratulujemy! Dziękujemy szanownemu Jury: Pani  Annie Siek,  oraz Panu Andrzejowi Siek  - artyście rzeźbiarzowi za wytypowanie zwycięzców.

      • WYNIKI NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

      •     Rozstrzygnęliśmy  konkurs  poprzedzający święta Wielkiej Nocy, konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną. Do konkursu zgłoszono wiele  prac.
       Ogromnie cieszy nas fakt, że w obecnym czasie  tradycja nadal pozostaje żywa.
       Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas prawdziwą radością, nie ukrywamy jednak, że jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie prace były kolorowe, piękne, staranne i pomysłowe.
       Jury konkursu, w którego skład weszły panie: Anna Siek, Teresa Siek oraz Izabela Kołodziej nagrodziło  prace w dwóch kategoriach:

       Kategoria I - Klasy I-III

       1 miejsce: Kamil Szwajcowski

       2 miejsce: Natalka i Maciej Cieplińscy

       3 miejsce: Emilka Czerchoniak

       Specjalne wyróżnienie dla Dawida Nowickiego!

        

       Kategoria II ­­- Klasy IV-VIII

       1 miejsce: Wiktoria Nowicka

       2 miejsce: Katarzyna Wysocka

       3 miejsce: Adrian Macałka

       Specjalne wyróżnienie dla : Magdaleny Gaudyn,  Julii Pogan oraz Julii Dorynek

       Zwycięzcom oraz Wszystkim Uczestnikom  konkursu Serdecznie Gratulujemy!

      • #ZOSTAŃ W DOMU

      • Mijają tygodnie, a my nadal zostajemy w domu, bo Rząd i eksperci mają dla nas jedno proste zalecenie: zostańmy w domu. Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich. W świat idzie przekaz, że Polacy faktycznie siedzą grzecznie w domach. Tyle że nie, nie siedząJ. Bo maja głowy pełne pomysłów. Nasi uczniowie oraz nauczyciele pokazują, jak można „siedzieć w domu”, szyjąc maseczki, budując „bazy”, grając na instrumentach, składając z papieru co się da, śpiewając, ucząc się, grając w gry, gotując …. Zobaczcie  sami. Pamiętajmy również, że Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

                                                                                                             Pedagog szkolny  - Izabela Kołodziej

   • Kontakty

    • Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach, ul. Szkolna 6
    • szkola@integracyjna.org
    • 12 28 38 346
    • ul. Szkolna 6 32-064 Radwanowice
  • Galeria zdjęć

    brak danych